تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97
تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97

 

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری چه زمانی آغاز می‌شود؟ شرایط تکمیل ظرفیت ارشد چیست؟ رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 شامل چه رشته‌هایی می‌شود؟ تمام سوالاتی است که برای داوطلبان کارشناسی ارشد هنگام انتخاب رشته و ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت مطرح می‌شود. در سایت ایران تحصیل ما می‌خواهیم به تمامی این سؤالات پاسخ مناسبی دهیم.با ما همراه باشید با ادامه مطالب تا پاسخ مناسبی برای پرسش های خود یابید.

 

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

داوطلبان زیادی در هنگام پذیرش در دانشگاه از رشته پذیرفته‌شده خود احساس نارضایتی می‌کنند و این نارضایتی موجب دلسردی آن‌ها از رشته خود و به‌تبع آن عدم تلاش برای موفقیت می‌شود. شاید یکی از علت‌هایی که فارغ‌التحصیلان ما با وجود تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و معتبر از رشته دانشگاهی خود هیچ مهارتی را ندارند، همین موضوع علاقه را بتوانیم از علت‌های آن بدانیم.سازمان سنجش و دانشگاه‌های دولتی برای این عدم رضایت برنامه ویژه‌ای تحت عنوان تکمیل ظرفیت را برای داوطلبین مدنظر قرار داده‌اند. دانشگاه‌هایی که تعداد پذیرش آن‌ها در زمان انتخاب رشته تکمیل نشده باشد، طبق نیاز خود در زمان تکمیل ظرفیت اقدام به پذیرش دانشجو می‌نمایند. تکمیل ظرفیت برای داوطلبان یک فرصت استثنایی و بسیار عالی محسوب می‌شود. رشته‌های بدون کنکور ارشد سراسری 97 مانند سال‌های قبل پذیرش‌های متفاوتی خواهند داشت. 

 

زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97

معمولاً زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت طبق چندین سال متوالی معمولاً اواخر شهریورماه، یعنی سه هفته الی یک ماه پس از اعلام نتایج اعلام می‌شود. داوطلبینی که قصد شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد را دارند، ابتدا بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند و پس از آن اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نمایند.برخی از داوطلبین ممکن است اطلاعات ثبت‌نامی خود را فراموش و یا گم کرده باشند و به همین دلیل نمی‌توانند در سایت ثبت‌نام نمایند . چنانچه در این زمینه دچار مشکل شده‌اید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند. یا اگر شما نیز از آن دسته از داوطلبینی می‌باشید که اطلاعات ثبت‌نامی خود را وارد می‌نمایید ولی موفق به ثبت‌نام و مشاهده اطلاعات نمی‌باشید، می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. همه‌روزه و حتی ایام تعطیل در هر ساعت از شبانه‌روز که شما مایل باشید پاسخگوی سوالات و مشکلات شما خواهیم بود.

 

شرایط تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

اگر قصد ثبت‌نام در رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 رادارید، بهتر است ابتدا قوانین ثبت‌نام آن را بدانید و با آن‌ها کاملاً آشنا شوید. قبل از اینکه در مورد قوانین آن صحبت نماییم ابتدا بهتر است بدانید آیا شرایط ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری را دارا می‌باشد یا خیر. داوطلبینی که در کنکور سراسری ارشد ثبت‌نام نموده‌اند و کارنامه آن‌ها صادر شده باشد می‌توانند در تکمیل ظرفیت ثبت‌نام نمایند. حتی داوطلبینی که مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند نیز می‌توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه‌های روزانه ثبت‌نام نمایند. دسته‌ای دیگر نیز از داوطلبینی که در یکی از کد رشته‌های انتخابی خود در هنگام انتخاب رشته پذیرفته‌شده‌اند ولی از رشته پذیرفته‌شده خود احساس رضایت نمی نمایند، می‌توانند در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری شرکت نموده و از بین کد رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 کدر رشته موردعلاقه خود را انتخاب نمایند.قوانین مربوط به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت چیست؟

  •  یکی از قوانینی که در این زمینه وجود دارد مربوط به داوطلبینی می‌شود که در دانشگاه روزانه پذیرفته‌شده‌اند و حالا پس از تکمیل ظرفیت در صورتی که در رشته انتخابی خود پذیرفته شوند، رشته پذیرفته‌شده قبلی آن‌ها لغو می‌گردد.
  • قانون دیگر منحصر به داوطلبینی می‌شود که در سال‌های قبل در دانشگاه پذیرفته‌شده‌اند و هنوز در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل می‌باشند. این دسته از داوطلبین نیز حتی در صورتی که مجاز به  انتخاب رشته کنکور در مرحله اولیه و یا در مرحله تکمیل ظرفیت در رشته انتخابی خود پذیرفته بشوند، برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد خواهد شد.
  • دسته‌ای دیگر از داوطلبین نیز داوطلبینی هستند که در حال حاضر مشغول به تحصیل می‌باشند که این دسته از داوطلبین باید ابتدا از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف داده و تصفیه نمایند و پس از آن می‌توانند در رشته پذیرفته‌شده خود ثبت‌نام نمایند.
  • دسته دیگر از داوطلبین منحصر به داوطلبین می‌باشد که هنوز موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود نشده‌اند. در صورتی که حتی در هر مرحله پذیرفته شوند، مقرر با قوانین با آن‌ها برخورد خواهد شد.اگر مایل هستید اطلاعات کامل‌تری در زمینه تکمیل ظرفیت ارشد و رشته‌های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کسب نمایید،بهتر است با مشاورین ما در ارتباط باشد و در کانال سروش ما عضو شوید تا از آخرین اخبار آگاه شوید.

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 روی عبارت کلیک کنید . 

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

انتخاب رشته در مرحلهتکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98-99 نسبت به مراحل قبل از حساسیت بالاتری برخوردار است. در این مرحله تنها شانس شما برای پذیرفته شدن در دانشگاه و رشته موردعلاقه تان می‌باشد و درواقع به قول عامیانه تنها تیری است که در غلاف دارید و اگر این برگ برنده را نیز از دست دهید، شانس دیگری برای شما باقی نخواهد ماند. پس بهتر است برای این کار با یک مشاور خبره مشورت نمایید تا به شما کمک کند از بین رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری به انتخاب درستی دست‌یابید.

اعلام نتایج معمولاً هرساله در اواسط مهرماه اعلام می‌گردد. برخی از دانشگاه‌ها به دلیل کمبود ظرفیت خود در مهرماه اقدام به ثبت‌نام و جذب دانشجو می‌نمایند. و برخی دیگر از دانشگاه‌ها ممکن است این پذیرش را به زمان بهمن موکول نمایند. برای دریافت نتایج نیز روش‌های مختلفی همانند گرفتن نتیجه کارنامه وجود دارد که اگر در این مرحله و در این زمینه دچار مشکل شدید، می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. هر مسئله و مشکلی در زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری و یا رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری را با مشاورین ما مطرح نمایید. تا در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی ایام تعطیل به شما کمک نمایند.

 

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال تکمیل ظرفیت ارشد سراسری
کانال تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

مطالب مرتبط :

رتبه قبولی ارشد میکروبیولوژی

شهریه ارشد دانشگاه آزاد

 تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 97

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد 

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

رشته های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 – 98

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *