ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

my.medu.ir + ورود به سایت ثبت نام سمپاد | ایران تحصیل

my.medu.ir
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir سامانه جدیدی است که دانش آموزان پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم دوره متوسطه می توانند از طریق آن مراحل اسم نویسی خود را جهت شرکت در آزمون های ورودی مدارس استعداد درخشان انجام دهند. ورود به سایت ثبت نام سمپاد از طریق مراحل مختلفی صورت می گیرد و هر کدام از داوطلبان باید حتما پس از اطمینان از داشتن شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در تاریخ 1402/01/15 تا 1402/01/25 مراحل اسم نویسی خود را تکمیل نمایند. 

قابل ذکر است که تا پیش از این، تمام مراحل اسم نویسی دانش آموزان مدارس تیزهوشان از طریق سایت سازمان سمپاد به نشانی sampad.medu.ir یا سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir و همچنین سایت azmoon.medu.ir انجام می شد. اما بر اساس اعلامیه رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) از این پس تمامی داوطلبان آزمون های ورودی مدارس استعداد درخشان باید از طریق سامانه my.medu.ir (پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش) مراحل نام نویسی خود را انجام دهند.  

 از آنجا که این سامانه my.medu.ir به عنوان محل جدید ثبت نام داوطلبان ارائه شده است و ممکن است شما دانش آموز گرامی با فرایند اسم نویسی و همچنین شرایط و ضوابط عضویت در سامانه my.medu.ir آشنایی نداشته باشید، کافی است با شماره 90909075307 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند. 

📣 اطلاعیه 📣 

 my.medu.ir سامانه جدید ثبت ‌نام داوطلبان مدارس استعداد درخشان می باشد.

 

معرفی سامانه my.medu.ir

👈 سامانه my.medu.ir سامانه جدید ثبت نام مدارس سمپاد می باشد و از این پس همه داوطلبان شرکت در آزمون ششم به هفتم و نهم به دهم باید از طریق مراجعه به این سایت مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند. تا پیش از اعلامیه رسمی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان (سمپاد)، ثبت نام داوطلبان از طریق سامانه sampad.medu.ir و سایت پادای دانش آموزی به نشانی pada.medu.ir و سامانه azmoon.medu.ir انجام می شد، اما از این به بعد ثبت نام این مدارس بر عهده پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir خواهد بود.

سوال داری؟

👈سازمان سمپاد هر سال با هدف شناسایی استعدادهای درخشان و پرورش آن‌ ها آزمون ورودی در دو پایه هفتم و دهم، برگزار می کند و از بین آنها دانش‌ آموزان مستعد را پذیرش می‌ کند. داوطلبانی که قصد شذکت در آزمون را دارند ابتدا باید وارد سایت رسمی سازمان سمپاد شوند. از آنجا که بسیاری از داوطلبان با فرایند ثبت نام در سایت my.medu.ir آشنایی ندارند، از این رو در ادامه به ارائه مطالبی در این خصوص خواهیم پرداخت.

معرفی سامانه my.medu.ir

نحوه ثبت نام در سامانه my.medu.ir

نحوه ثبت نام در سامانه my.medu.ir

👈همانگونه که اشاره شد در حال حاضر براساس اعلامیه جدید سازمان سمپاد، داوطلبان می بایست تمام مراحل ثبت نام خود را از طریق سامانه my.medu.ir انجام دهند؛ این در حالی است که تا قبل از این دانش آموزان می توانستند از طریق سه سایت سمپاد، سایت پادا و azmoon.medu.ir برای نام نویسی جهت شرکت در آزمون های ورودی اقدام نمایند.

👈آن دسته از داوطلبانی که می خواهند از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش مراحل ثبت نام خود را انجام دهند، قبل از هر چیز باید با نحوه عضویت در این سایت آشنایی داشته باشند. قابل ذکر است تمامی مراحل اسم نویسی در این سامانه مانند فرایند ثبت نام در سایت azmoon.medu.ir و pada.medu.ir می باشد. شما داوطلبان گرامی برای تکمیل فرایند ثبت نام در سامانه my.medu.ir باید مراحل زیر را طی کنید:

✔️ ابتدا وارد سامانه ثبت نام شوید و وارد صفحه “پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش” شوید. در ادامه باید به قسمت ثبت نام “دانش آموزان” مراجعه کنید و بر روی گزینه “دانش‌ آموز” کلیک نمایید و کد ملی و رمز عبور (شش رقم سریال شماره شناسنامه) خود را در سامانه my.medu.ir وارد کنید.

گام اول ثبت نام در سامانه my.medu.ir

✔️ در مرحله بعد باید بر روی گزینه استعداد درخشان کلیک نمایید و فرم تقاضانامه ثبت نام مدارس را مدارس استعداد درخشان را پر کنید.

گام دوم ثبت نام در سامانه my.medu.ir

✔️پس از کلیک بر روی گزینه ذخیره اطلاعات شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با تایید نهایی مراحل پرداخت را انجام دهید.

گام سوم ثبت نام در سامانه my.medu.ir

✔️پس از پرداخت هزینه ثبت نام خود می توانید رسید آن را پرینت بگیرید.

👈اما یکی دیگر از مواردی که دانش آموزان باید به آن توجه کنند زمان ثبت نام در سامانه my.medu.ir می باشد. از این رو در ادامه تاریخ ثبت نام در این سامانه را بررسی خواهیم کرد.

📣 اطلاعیه 📣 

چنانچه شما داطلبان گرامی نیازمند راهنمایی در ارتباط با هرکدام از مراحل ثبت نام در سامانه my.medu.ir می باشید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان مجرب ایران تحصیل در تماس باشید تا با ارائه اطلاعات لازم شما عزیزان را یاری کنند. 

 

زمان ثبت نام در سامانه my.medu.ir

👈همانگونه که اشاره شد بسیاری از دانش آموزان مایلند اطلاعات کاملی در ارتباط با چگونگی و تاریخ ثبت نام در سامانه my.medu.ir را در اختیار داشته باشند. برای شرکت در آزمون های ورودی دانش‌ آموزان پایه‌ های مختلف ششم به هفتم و نهم به دهم باید به پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش وارد شوند. این سامانه در اختیار داوطلبان داخل و خارج از کشور قرار گرفته است.

👈شما از طریق ورود به این سامانه می توانید مشخصات و ظرفیت پذیرش تمام مدارس استعداد درخشان سرتاسر کشور را مشاهده نمایید. زمان اسم نویسی در سامانه my.medu.ir از روز سه‌ شنبه 15/01/1402 تا روز جمعه 25/01/1402 از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش می باشد. علاوه بر این زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم، ساعت 9 صبح روز پنج‌ شنبه 1402/04/01 می باشد و آزمون تكميل ظرفيت پايه دهم رأس ساعت 9 صبح جمعه مورخ 1402/04/02 برگزار خواهد شد. 

 توجه داشته باشید که مهلت ثبت نام ده روز می باشد و این زمان قابل تمدید نخواهد بود. تا قبل از این تاریخ ثبت نام در سامانه my.medu.ir امکان پذیر خواهد بود. تمام فرایندهای مربوط به اسم نویسی به صورت آنلاین و توسط داوطلبان صورت می گیرد.

زمان ثبت نام در سامانه my.medu.ir

🔗 برای آشنایی با روش برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتمبر روی لینک کلیک نمایید. 

خرجش یک زنگه؟

شرایط ثبت نام در سامانه my.medu.ir

👈تا اینجا با پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش که به عنوان محل جدید ثبت نام مدارس تیزهوشان راه اندازی شده است، آشنا شدید و توضیحاتی در ارتباط با چگونگی نام نویسی در این سامانه ارائه کردیم. اما متقاضیان ثبت نام در سامانه سمپاد به آدرس my.medu.ir باید حتماً ضوابط و شرایط اسم نویسی را مطالعه و بررسی کنند، چرا که این مدارس سمپاد تنها دانش آموزانی را پذیرش می کنند که شرایط ویژه اعلام شده از سوی سازمان سمپاد را داشته باشند. شرایط اعلامی اسم نویسی در سامانه my.medu.ir به شرح زیر است:

✔️ برخورداری از تابعیت ایرانی

✔️ داشتن نمره “خیلی خوب” در همه دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و اخذ نمره “خیلی خوب” در همه دروس نوبت اول پایه ششم برای ثبت نام سنجش پایه هفتم

توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی عنوان شده حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” را اخذ کرده باشد، ثبت نام وی بلامانع خواهد بود.

✔️ معیار شرکت در آزمون ورودی کسب حداقل معدل ۱۷ برای تمام فارغ التحصیلان پایه نهم است.

✔️در محدوده هایی که شرایط ثبت نام در دو واحد آموزشی دبیرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه وجود داشته باشد، داوطلبان در فرم تقاضانامه ثبت نام در سامانه my.medu.ir می توانند هر دو اولویت اول و دوم را انتخاب کنند.

✔️ پس از تعیین شدن ظرفیت و اعلام نتایج، افزایش در تعداد مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان یا افزایش ظرفیت پذیرش داوطلبان مجاز نخواهد بود.

✔️ دانش آموزان عشایر به دلیل کوچ رو بودن، در هر منطقه در سطح استان می توانند مراحل ثبت نام خود را در سایت سمپاد انجام دهند.

✔️حوزه امتحانی آن دسته از داوطلبانی که در خارج از کشور هستند، بر اساس منطقه محل آزمون در یکی از حوزه ‌های امتحانی داخل کشور که از سوی داوطلب تعیین می‌شود، خواهد بود.

✔️در شهرهایی که ناحیه و مناطق چندگانه دارند، داوطلبان باید به انتخاب دبیرستان مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام کنند.

✔️ علاوه بر این پس از قبولی داوطلب در رشته مورد تقاضا، گرفتن انتقالی ممنوع خواهد بود.

✔️در صورت انتقال مدارس شهرهای مختلف یک استان یا رشته های مختلف در اولویت های سه گانه، فقط مدرسه، شهر و رشته هایی که به عنوان اولویت اول داوطلب انتخاب شده اند، ملاک قبولی یا عدم قبولی دانش آموز خواهند بود.

✔️دانش آموزان پایه نهم مدارس سمپاد معاف از شرکت در آزمون ورودی می باشند.

شرایط ثبت نام در سامانه my.medu.ir

هزینه ثبت نام در سامانه my.medu.ir

👈داوطلبانی که قصد دارند برای تکمیل فرایند نام نویسی خود در سامانه my.medu.ir اقدم کنند پس از مطالعه ضوابط و شرایط اعلامی از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، باید نسبت به میزان هزینه پرداختی مطلع شوند. برای ثبت نام در این سامانه شما باید مبلغ 700000 ریال را به عنوان هزینه ثبت نام در آزمون ورودی بپردازید.

👈لازم به ذکر است این مبلغ صرفاً از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام مدارس استعداد درخشان دریافت می‌ شود و به حساب درآمد اختصاصی اداره های کل آموزش و پرورش استان ها واریز خواهد شد.

 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه my.medu.ir

📌 زمان برگزاری آزمون ورودی پایه‌ های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی 1403-1402 اعلام شد

براساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌ الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) دستورالعمل آزمون‌ ورودی پایه‌ های هفتم و دهم مدارس استعدادهاي درخشان سال تحصیلی 1403-1402 به ادارات کل آموزش و پرورش 31 استان‌ کشور ابلاغ شد. بر مبنای این گزارش، دستورالعمل آزمون‌ ­های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعدادهاي درخشان، با شماره 473/460 در تاریخ  ۱۴۰۲/12/16 جهت شناسايي و جذب دانش‌ آموزان استعداد برتر، برای ادامۀ تحصيل در دبيرستان‌ هاي استعدادهاي درخشان، به ادارات کل آموزش و پرورش استان­ ها ابلاغ گردید. 

زمان ثبت نام در آزمون ورودی از روز سه ­‌شنبه مورخ 1402/01/15 تا جمعه مورخ 1402/01/25  و زمان زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم، ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 1402/04/01 خواهد بود. گفتنی است که زمان برگزاری آزمون تكميل ظرفيت پايه دهم نیز رأس ساعت 9 صبح جمعه مورخ 1402/04/02 می باشد. 

📌 امکانات مختلف سامانه my.medu.ir

سامانه my.medu.ir به منظور ثبت نام دانش آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم می باشد که براساس اعلامیه رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان داوطلبان از این پس باید مراحل ثبت نام جهت شرکت در آزمون های ورودی را از طریق این سامانه انجام دهند. علاوه بر این مشاهده فیش حقوقی و مشاهده احکام و نتیجه رتبه بندی و رتبه هر شخص؛ اعتراض به رتبه و  سایر خدمات ویژه فرهنگیان و مشاهده کارنامه دانش اموزی از طریق این سامانه امکان پذیر است.

📌 عدم افزایش ظرفيت پذيرش دانش‌ آموزان مدارس سمپاد

رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان اعلام کرد: افزایش ظرفیت دانش‌ آموزان مدارس سمپاد باعث تضعیف این مدارس خواهد شد. دکتر یاوری در ارتباط با افزایش ظرفیت پذیرش دانش‌ آموزان سمپاد در سال تحصیلی آینده عنوان کرد: براساس استاندارد‌های جهانی تنها 1.5 تا 2 درصد از دانش‌ آموزان یک منطقه به عنوان دانش‌ آموز تیزهوش جداسازی می شوند و جداسازی بیشتر از این میزان به مدارس استعداد‌ درخشان آسیب می زند. 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه my.medu.ir

🔗 برای اطلاع از زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان بر روی لینک کلیک کنید. 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی سامانه جدید ثبت نام داوطلبان مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم مدارس استعداد درخشان به آدرس my.medu.ir پرداختیم. تا پیش از این، تمام مراحل اسم نویسی آزمون های ورودی داوطلبان مدارس تیزهوشان، از طریق سایت رسمی سمپاد به نشانی  sampad.medu.ir و همچنین سامانه azmoon.medu.ir و سایت پادا به آدرس pada.medu.ir صورت می گرفت. اما براساس اعلام رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، از این پس داوطلبان باید ثبت نام خود را از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا my.medu.ir انجام دهند.

لازم به ذکر است زمان ثبت نام در آن سامانه از سه‌ شنبه 15/01/1402 تا جمعه 25/01/1402 از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش خواهد بود و این بازه زمانی 10 روزه جهت نام نویسی قابل تمدید نخواهد بود. زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم، روز پنج‌ شنبه 1402/04/01 رأس ساعت 9 صبح می باشد. علاوه بر این آزمون تكميل ظرفيت پايه دهم جمعه مورخ 1402/04/02 ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد. 

هر کدام از داوطلبان برای شرکت در آزمون های ورودی، باید شرایط و ضوابطی را داشته باشند که در این مقاله به این شرایط پرداختیم. نحوه ثبت نام در سامانه my.medu.ir روندی مشابه با دو سامانه پادا و azmoon.medu.ir دارد و داوطلبان قبل از هر چیز باید مبلغ 700000 ریال را به حساب درآمد اختصاصی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها واریز نمایند. چنانچه شما داوطلبان عزیز در ارتباط با نحوه ورود به سامانه سمپاد به نشانی my.medu.ir سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 برای دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ورود به سایت ثبت نام سمپاد از چه طریقی انجام میپذیرد؟

پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir سامانه جدیدی است که دانش آموزان پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم میتوانند نام نویسی خود را انجام دهند.

ثبت نام در سامانه my.medu.ir تا چه زمانی مهلت دارد؟

زمان اسم نویسی در سامانه my.medu.ir از روز سه‌ شنبه 15/01/1402 تا روز جمعه 25/01/1402 از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش می باشد.

هزینه ثبت نام در سامانه my.medu.ir چقدر است؟

برای ثبت نام در این سامانه شما باید مبلغ 700000 ریال را به عنوان هزینه ثبت نام در آزمون ورودی بپردازید.

نظرات

 1. علی هاشمی
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام خسته نباشید، یه سوالی داشتم در مورد نحوه ثبت نام در سایت my,medu,ir میخواستم بدونم که نحوه ثبت نام در این سامانه برای مدارس سمپاد به چه صورت هست؟ چون تا جایی که بنده دیدم هیچگونه راهنمایی تصویری برای نحوه ثبت نام در سایت my.medu.ir در سطح اینترنت ارائه نشده، فکر می کنم اولین سالی هست که ثبت نام این مدارس قراره از طریق این سایت انجام بشه!

  • ariya iranikhah
   ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

   سلام وقتتون بخیر، بله همونطوری که شما گفتید امسال ال اولی هست که ثبت نام این مدارس از طریق سامانه my.medu.ir انجام میشه، به محض باز شدن لینک های ثبت نام ما از تک تک مراحل ثبت نامی برای شما عزیزان یک راهنمای تصویری جامع می سازیم.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)