ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

my.medu.ir + ورود سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش

my.medu.ir
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی الکترونیکی my.medu.ir یکی از سایت‌هایی است که برای استفاده از خدمات وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی شده است. در این سایت اطلاعات و امکانات متنوعی برای دانش‌آموزان و فرهنگیان وجود دارند. آن دسته از افراد می‌توانند برای انجام کارهایی مانند دریافت کارنامه، دریافت سوابق تحصیلی، دریافت فیش حقوقی و همچنین ثبت شکایت از مدارس به این سامانه مراجعه کنند. 

از آنجا که این سامانه به عنوان محل جدید ثبت نام داوطلبان ارائه شده است و ممکن است شما دانش آموز گرامی با فرایند اسم نویسی و همچنین شرایط و ضوابط عضویت در سامانه مای مدیو آشنایی نداشته باشید، کافی است با شماره 90909075307 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند. 

معرفی سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir

سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش سامانه‌ای است که اولیا، دانش‌آموزان، فرهنگیان و کاربران دیگری که نیاز به بهره‌مندی از خدمات مربوط به وزارت آموزش و پرورش را دارند، قادرند تا با ورود به این سامانه به همه امکانات آن دسترسی داشته باشند.

✅ سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش دارای نشانی اینترنتی my.medu.ir است. این سامانه به طور کلی دارای 3 بخش است که هرکدام مخصوص گروه‌های مختلفی از افراد است. ما در این بخش از مقاله قصد داریم تا به هرکدام از این بخش‌ها به طور جداگانه بپردازیم.

سوالات مای مدیو

بخش خدمات الکترونیک دانش آموزان در سامانه my.medu.ir

✔ درباره خدماتی که سایت مای مدیو به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد می‌توان مواردی از جمله دریافت کارنامه، ورود به سامانه دانلود کتاب درسی و غیره را نام برد. به عنوان مثال آن دسته از دانش‌آموزانی که قصد دریافت مدرک تحصیلی خود را دارند، می‌توانند از طریق گزینه “استعلام مدرک تحصیلی”، به طور مستقیم به سایت emt.medu.ir وارد شده و درخواست خود را ثبت کنند.

✔ یکی دیگر از خدماتی که دانش‌آموزان و والدین می‌توانند آن را در سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش انجام دهند، مربوط به پیش ثبت نام مدارس است. دانش‌آموزان می‌توانند بعد از اینکه وارد سایت شدند، گزینه پیش ثبت نام مدارس را از قسمت خدمات الکترونیکی انتخاب کرده و مدارک خود را تکمیل کنند.

✔ یکی دیگر از امکاناتی که آموزش و پرورش برای سامانه الکترونیکی مای مدیو در نظر گرفته، مربوط به ثبت نام مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان است. بر اساس این مورد، دانش آموزانی که علاقه‌ به تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دارند، می‌توانند با ورود به سامانه my.medu.ir فرم‌های لازم را تکمیل کرده و هزینه آزمون را پرداخت کنند.

✔ این نکته بسیار اهمیت دارد که آن دسته از افرادی که در سال‌های گذشته مدرک دیپلم خود را گرفته‌اند، باید در ابتدای ورود به سایت گزینه “والدین و سایر” را انتخاب کرده و گزینه “ورود از درگاه دولت” را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که اگر متقاضیانی سیم کارت به نام خود نداشته باشند، می‌توانند با انتخاب گرینه “کاربران بدون سیم کارت” ثبت نام خود را در سایت انجام داده و در نهایت با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوند.

بخش خدمات الکترونیک فرهنگیان در سامانه my.medu.ir

✅ بخش فرهنگیان در سامانه مدیو دارای کاربردهای بسیاری است. اولین گزینه‌ای که در ستون خدمات الکترونیک قرار گرفته مربوط به دریفات فیش حقوقی است. فرهنگیان برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی خود می‌توانند با کد ملی و رمز عبور خود اقدام کنند.

✅ گزینه‌های بعدی که در ستون خدمات الکترونیک سامانه my.medu.ir وجود دارد مربوط به موارد حکم کارگزینی و خلاصه سوابق کاری فرهنگیان است. متقاضیان می‌توانند این گزینه‌ها را برای دریافت حکم‌های مربوط به استخدام استفاده کنند.

✅ یکی دیگر از گزینه‌هایی که در بخش خدمات الکترونیک فرهنگیان وجود دارد رتبه‌بندی معلمان است که آن‌ها با کلیک بر روی آن گزینه و ورود به سایت مخصوص آن، می‌توانند مدارک رتبه بندی معلمان مانند مدارک تحصیلی و کتب تالیف شده را بارگذاری کنند.

✅ درباره بخش خدمات الکترونیک فرهنگیان این نکته حائز اهمیت است که یک سری گزینه‌ها مانند درخواست صدور کارت پرسنلی، نقل و انتقال، ارزشیابی سالانه، گواهی حقوق و کسر از حقوق هنوز غیرفعال است. متقاضیانی که قصد انجام این امور را دارند، باید به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه کرده و یا از سامانه‌های دیگر وزارت آموزش و پرورش بهره ببرند.

بخش خدمات الکترونیک عموم در سامانه my.medu.ir

به طور کلی علاوه بر موارد بالا، سامانه مای مدیو یک سری خدمات دیگری نیز برای همه عموم ارائه می‌دهد. به عنوان مثال آن دسته از افرادی که در سال‌های قبل مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و در حال حاضر درخواست استعلام از مدرک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی را دارند، می‌توانند در منو سایت نسبت به دریافت استعلام مدرک تحصیلی خود اقدام کنند.

همچنین والدین افراد نیز می‌توانند با استفاده از این سامانه، شکایات خود را از مدارس ثبت کرده و یا از شهریه مدارس غیردولتی مطلع شوند. متقاضیان می‌توانند در این سامانه نسبت به امور مربوط به مدرسه سازی نیز کمک کرده و از اطلاعات آن باخبر شوند.

آموزش نحوه ورود به سامانه مای مدیو

متقاضیانی که قصد استفاده از خدمات سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش را دارند، باید برای ورود به این سایت ابتدا در مرورگر خود نشانی my.medu.ir را جستجو کرده و در منوی داخل سایت گزینه موردنظر خود را انتخاب کنند. این نکته حائز اهمیت است که اکثر گزینه‌هایی که در منو سایت وجود دارد، متقاضیان را به صورت مستقیم به سایت همان خدمات ارجاع می‌دهند.

همانطور که اشاره کردیم، در سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش گزینه‌ای به نام ثبت‌نام وجود نداشته و بیشتر گزینه‌های درون منوی سایت، پلی برای ورود به سایر سایت‌هایی که آن خدمت را انجام می‌دهند است.

برای ورود به سامانه فرهنگیان می‌بایست کد ملی و رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان را وارد کنند. در طرف دیگر، سایر کاربران برای ورود به این سامانه باید با کد ملی و از طریق پنجره درگاه دولت پیش بروند. در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم تا به راهنمای تصویری ورود به سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش بپردازیم.

 

راهنمای تصویری ورود به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش

برای ورود به سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش ابتدا آدرس اینترنتی my.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کرده و سپس روی لینک نتیجه کلیک کنید.

در مرحله بعد اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق وارد کرده و وارد سایت شوید.

گام 2 ورود به سامانه mymedu.ir

توجه: قابل توجه است که به تازگی دریافت تک کارت فرهنگیان از طریق سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش امکان پذیر بوده و فرهنگیان از این پس قادر هستند تا در سایت my medu ir ثبت‌نام کرده و فرم‌های لازم را پر کنند. پس از انجام همه این مراحل، کارت پس از گذشت حدود 1 ماه به دست درخواست کنندگان می‌رسد.

ثبت نام آزمون تیزهوشان در سامانه مای مدیو

نحوه ثبت نام در سامانه my.medu.ir

براساس اعلامیه جدید سازمان سمپاد، داوطلبان می‌بایست تمام مراحل ثبت نام خود را از طریق سامانه my. medu. ir انجام دهند. این در حالی است که تا قبل از این دانش آموزان می‌توانستند از طریق سه سایت سمپاد، سایت پادا و azmoon.medu.ir برای نام‌نویسی جهت شرکت در آزمون‌های ورودی اقدام نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که می‌خواهند از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند، قبل از هرچیز باید با نحوه عضویت در این سایت آشنایی داشته باشند. قابل ذکر است تمامی مراحل اسم‌نویسی در این سامانه مانند فرایند ثبت‌نام در سایت azmoon.medu.ir و pada.medu.ir می‌باشد. 

ثبت نام مدارس شاهد در پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش

از سال گذشته ثبت نام مدارس شاهد برای همه پایه‌های تحصیلی به صورت آنلاین و در سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش انجام می‌شود. به همین دلیل متقاضیان ثبت نام در مدارس شاهد نباید به صورت حضوری مراجعه کنند.

پس از اینکه اطلاعات دانش‌آموز در سامانه ثبت شد، یکی از اولیا باید در زمان پیش ثبت نام مدارس شاهد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را به مدرسه شاهد مدنظر خود ارائه کند.

 

برای کسب اطلاعات دقیق درباره ثبت نام مدارس شاهد و راهنمای تصویری آن روی لینک کلیک کنید.

 

خرجش یک زنگه؟

جدیدترین اخبار پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش

زمان برگزاری آزمون ورودی پایه‌ های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی 1403-1402 اعلام شد

براساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌ الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) دستورالعمل آزمون‌ ورودی پایه‌ های هفتم و دهم مدارس استعدادهاي درخشان سال تحصیلی 1403-1402 به ادارات کل آموزش و پرورش 31 استان‌ کشور ابلاغ شد. بر مبنای این گزارش، دستورالعمل آزمون‌ ­های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعدادهاي درخشان، با شماره 473/460 در تاریخ  ۱۴۰۲/12/16 جهت شناسايي و جذب دانش‌ آموزان استعداد برتر، برای ادامۀ تحصيل در دبيرستان‌ هاي استعدادهاي درخشان، به ادارات کل آموزش و پرورش استان­ ها ابلاغ گردید. 

زمان ثبت نام در آزمون ورودی از روز سه ­‌شنبه مورخ 1402/01/15 تا جمعه مورخ 1402/01/25  و زمان زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم، ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 1402/04/01 خواهد بود. گفتنی است که زمان برگزاری آزمون تكميل ظرفيت پايه دهم نیز رأس ساعت 9 صبح جمعه مورخ 1402/04/02 می باشد. 

عدم افزایش ظرفيت پذيرش دانش‌ آموزان مدارس سمپاد

رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان اعلام کرد: افزایش ظرفیت دانش‌ آموزان مدارس سمپاد باعث تضعیف این مدارس خواهد شد. دکتر یاوری در ارتباط با افزایش ظرفیت پذیرش دانش‌ آموزان سمپاد در سال تحصیلی آینده عنوان کرد: براساس استاندارد‌های جهانی تنها 1.5 تا 2 درصد از دانش‌ آموزان یک منطقه به عنوان دانش‌ آموز تیزهوش جداسازی می شوند و جداسازی بیشتر از این میزان به مدارس استعداد‌ درخشان آسیب می زند. 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه my.medu.ir

 

خلاصه مطالب

در این مقاله از ایران تحصیل به بررسی سامانه جدید ثبت نام داوطلبان مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم مدارس استعداد درخشان به آدرس my.medu.ir پرداختیم. تا پیش از این، تمام مراحل اسم نویسی آزمون های ورودی داوطلبان مدارس تیزهوشان، از طریق سایت رسمی سمپاد به نشانی  sampad.medu.ir و همچنین سامانه azmoon.medu.ir و سایت پادا به آدرس pada.medu.ir صورت می گرفت. اما براساس اعلام رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، از این پس داوطلبان باید ثبت نام خود را از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش انجام دهند.

همچنین در این مقاله دریافتید که این سامانه خدماتی که برای دانش‌آموزان از جمله دریافت کارنامه، ورود به سامانه دانلود کتاب درسی و غیره را ارائه می‌دهد. علاوه بر دانش آموزان، فرهنگیان و والدین و سایر افراد نیز می‌توانند از امکانات این سامانه استفاده کنند. چنانچه شما داوطلبان عزیز در ارتباط با سایت مای مدیو سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله my.medu.ir روی لینک کلیک کنید.

 

3.8/5 - (76 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ورود به سایت ثبت نام سمپاد از چه طریقی انجام میپذیرد؟

پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir سامانه جدیدی است که دانش آموزان پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم میتوانند نام نویسی خود را انجام دهند.

ورود به سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش برای چه افرادی امکان پذیر است؟

تمامی افراد مانند فرهنگیان، دانش آموزان و والدین می توانند از این سامانه استفاده نمایند.

امکانات سامانه my.medu.ir برای دانش آموزان چیست؟

دانش‌آموزان این امکان را دارند که برای انجام مراحل پیش ثبت نام مدارس، دریافت کارنامه و دیگر خدمات از این سامانه استفاده کنند.

نظرات

205 دیدگاه دربارهٔ «my.medu.ir + ورود سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش»

 1. Avatar photo ابراهیم رمضانی گفت:

  باسلام. برای ثبت نام دانش اموزدر مدارس دولتی چکارکنیم

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام از طریق سامانه آموزش و پرورش اقدام به پیش ثبت نام کنید

 2. Avatar photo سحر گفت:

  سلام
  چرا بعد از دریافت کد نمیتونم آدرس منزل رو ثبت کنم؟ سایت اسکان و املاک بالا میاره چرا؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   ممکن است به خاطر باگ سیستم باشد

 3. Avatar photo حسنی گفت:

  سلام برای کد واژه چه کدی رو باید وارد کنیم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   برای چه سامانه ای مد نظرتونه؟

 4. Avatar photo محمد رضا گفت:

  ممنون .رمز ورود به خدمات اموزش و پرورش شماره سریال 6 رقمی شناسنامه میباشد فقط به من گفتند باید در قسمت نقل و انتقال برید و اقدام کنید جهت تغییر مدرسه جدید،ولی غیر فعال است،چه کار میتونم بکنم؟مرسی

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از طریق درگاه خدمات دولت وارد شوید.

 5. Avatar photo محمد رضا گفت:

  با سلام،برای ورود به درگاه خدمات اموزش و پرورش بعد از وارد کردن کد ملی رمز ورود میخواهد، رمز و از کجا باید بگیرم؟من مدرسه دخترم و تغییر دادم(اول متوسطه) و ثبت نام انجام شده فقط گفتند که باید در مای مدیو مدرسه و تغییر بدیدفممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از طریق درگاه خدمات دولت وارد شوید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور