ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی + ورود مستقیم سامانه نوآموزان

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی، وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور بررسی سلامت جسمانی دانش آموزان، اقدام به اجرای طرح سنجش سلامت می نماید. این طرح هر ساله هم زمان با آغاز ثبت نام مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی آغاز می شود. والدین دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و پایه اول ابتدایی جهت انجام پیش ثبت نام در سامانه ثبت‌ نام و نوبت‌گیری طرح سنجش سلامت به مدارس محل تحصیل فرزندان خود مراجعه نموده و نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند که فرآیند نوبت دهی به صورت اینترنتی از طریق سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی صورت می پذیرد.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی + ورود مستقیم سامانه نوآموزان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام سنجش کلاس اول

مسئول انجام پیش ثبت نام و دریافت نوبت برای دانش آموزان، مدیران مدارس مقاطع ذکر شده می باشند، از این رو می بایست پس از نام نویسی نوآموزان در سامانه سناد دانش آموزی یا سامانه سناد پیش دبستانی، نسبت به درج نمودن اطلاعات در سایت مربوطه اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مشخصات ورود به سامانه طرح سنجش نیز تنها در اختیار مسئولین مدارس قرار می گیرد.

سایت سنجش کلاس اول

والدین دانش آموزان اول ابتدایی و پیش دبستانی می بایست به مدارس مورد نظر برای ثبت نام مراجعه نمایند و پس از آن مدیران مدارس با ورود به سامانه سنجش سلامت دانش آموزان به آدرس h1.iehs.ir/tashkhis در بازه زمانی مشخص شده توسط وزارت آموزش و پرورش، پیش ثبت نام نوآموز را به صورت الکترونیکی انجام داده و سپس از اول مرداد والدین با مراجعه به پایگاه سنجش سلامت نزدیک به محل سکونت خود، اقدام به تکمیل سنجش سلامت دانش آموز می نمایند. برای حضور در پایگاه‌ های سنجش، کودک می بایست حتما خواب کافی داشته و صبحانه خورده باشد و شرایط روحی و روانی او کاملا طبیعی باشد.

نحوه گرفتن نوبت سنجش پایه اول

فرم سنجش کلاس اول ابتدایی ۱۴۰۰ برای ثبت نام دانش آموزان در پایه اول ابتدایی بوده و باید قبل از مراجعه به پایگاه های طرح سنجش سلامت توسط مدیران مدارس در اختیار والدین نوآموزان قرار بگیرند. پس از مراجعه دانش آموزان جهت ثبت نام در کلاس اول دبستان، مدیران مدارس ابتدایی اطلاعات اولیه دانش آموز را در سامانه سناد ابتدایی و سنجش ثبت کرده و فرم سنجش کلاس اول ابتدایی را در اختیار والدین نوآموز قرار می دهند.

 

جهت مشاهده شرایط کامل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی کلیک نمایید.

 

دریافت نوبت در سایت سنجش سلامت

دریافت نوبت سنجش نوآموزان، فقط به صورت الکترونیکی و صرفا از طریق سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی انجام می شود. سایر مراحل طرح سنجش سلامت به صورت حضوری می باشد.
دریافت نوبت از طریق سامانه سنجش سلامت، فقط توسط مدیران مدارس امکان‌پذیر است. پس از دریافت نوبت توسط مدیر، والدین به همراه نوآموز باید به نزدیک ترین پایگاه سنجش سلامت محل سکونت مراجعه نموده و مراحل لازم را انجام دهند. مدارک لازم برای انجام سنجش در پایگاه‌ ها اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده، یک قطعه عکس ۳ در ۴، مبلغ 50 هزار تومان از طریق دستگاه پوز یا درگاه پرداخت الکترونیکی است.

مراحل دریافت نوبت در سایت سنجش سلامت

۱) ابتدا برای دریافت نوبت در سایت سنجش سلامت، لازم است به نشانی h1.iehs.ir مراجعه نمایید.
۲) کد ملی دانش آموز ثبت نام شده در سامانه سناد را در قسمت مربوطه درج کنید.
۳) پس از مشاهده اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.
۴) اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.
۵) در انتها بر روی گزینه ثبت اطلاعات و نوبت گیری کلیک نمایید.

ورود مستقیم سامانه نوآموزان

ورود مستقیم سامانه نوآموزان

نحوه سنجش سلامت نو آموزان پیش دبستانی​

آموزش پیش دبستانی در رشد فرآیند های شناختی و هوشی دانش ‌آموز بسیار موثر است و با در نظر گرفتن میانگین نمره آمادگی تحصیلی کشور، دانش‌ آموزانی که آموزش پیش دبستانی را گذرانده اند دو نمره بالاتر از سایرین هستند. خانواده‌ هایی که فرزندشان 5 سال تمام است می توانند برای سنجش اقدام کنند. در صورت وجود نیاز های خاص در کودک، اقدامات پزشکی برای وی انجام شده و قبل از شروع آموزش رسمی توان بخشی انجام می ‌شود و حتی ممکن است به کادر درمان ارجاع شوند. در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت که خانواده ‌هایی که فرزندشان به پیش ‌دبستانی می‌ رود هم می‌ توانند به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کنند و دیگر برای ورود به اول ابتدایی در زمان ثبت نام مدارس نیازی به سنجش ندارند. 

نحوه سنجش سلامت نوآموزان کلاس اول ابتدایی

سنجش سلامت، شرط اصلی ثبت ‌نام پایه ‌اول ابتدایی در مدارس است و برای این کار باید به پایگاه‌ های سنجش مراجعه کنند تا بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و سطح سلامت دانش ‌آموز ارزیابی ‌شود. در نتیجه والدین می بایست به نزدیک ترین پایگاه سنجش محل سکونت مراجعه کرده تا فرزندان خود را مورد ارزیابی پزشکی کامل قرار گرفته و کارت واکسیناسیون نوآموز کنترل ‌شود که در صورت وجود نقص به پایگاه‌ های سلامت وزارت بهداشت ارجاع خواهد شد. نتایج سنجش سلامت پس از ارزیابی همان جا به خانواده اعلام و اگر کودک مشکلی نداشته باشد برگه ثبت ‌نام قطعی به وی ارائه می‌ شود تا برای ثبت نام مدارس ابتدایی به مدرسه مراجعه نماید.

سامانه سنجش دانش آموزان اول ابتدایی

امسال در طرح سنجش نو آموزان، رعایت پروتکل ‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و تعبیه اتاق انتظار و هم چنین نوبت دهی با توجه به میزان شیوع بیماری در شهر ‌های مختلف انجام می‌شود.

هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان

هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان در سال تحصیلی گذشته، مبلغ 40 هزار تومان تعیین شده بود و پیش بینی می شود که این مبلغ برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ افزایش چندانی نداشته باشد. در صورتی که  والدین در بازه زمانی تعیین شده جهت سنجش سلامت به پایگاه سنجش مراجعه نکنند، هزینه سنجش سلامت برای آن ها دو برابر خواهد شد.

 

جهت ورود به سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود کلیک نمایید.

 

ورود مستقیم سامانه نوآموزان

ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت از طریق نام کاربری و رمزعبور امکان‌پذیر است. تنها مدیران محترم مدارس می توانتد به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت h1.iehs.ir مراجعه نموده و نسبت به دریافت نوبت الکترونیکی اقدام نمایند.

راهنمای ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت

اخذ نوبت برای انجام فرایند سنجش سلامت دانش آموزان از وظایف مدیر مدارس بوده که می بایست پس از انجام پیش ثبت نام نوآموز اول ابتدایی یا پیش دبستانی در سامانه سناد انجام شود. در ادامه راهنمای ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت قرار داده شده است.

۱) آدرس h1.iehs.ir را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کرده و دکمه enter را بزنید.
۲) در این قسمت می بایست در نوار اول نام کاربری و در نوار دوم رمز عبور را وارد کرده و سپس دکمه login را بزنید.

بنابر تصمیم گیری سازمان استثنایی کشور ثبت نام سنجش سلامت دانش آموزان اول ابتدایی و پیش دبستان از اول خرداد ماه آغاز می گردد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتیجه سنجش اول ابتدایی وارد شوید.

 

 

نوبت دهی در سامانه پایگاه سنجش سلامت

با توجه به تغییرات در سامانه سنجش، جهت نوبت گیری الکترونیکی دانش آموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان ، ابتدا باید در سامانه سناد مراحل ثبت نام دانش آموزان انجام شود و سپس به منظور نوبت گیری وارد سایت سنجش سلامت شوند. جهت راهنمایی بهتر و بیشتر والدینی که داری نوآموز پیش دبستانی و یا اول دبستانی دارند، در این بخش به شرح مراحل نوبت دهی در سامانه پایگاه سنجش سلامت می پردازیم.
 

مراحل نوبت دهی در سایت سنجش سلامت 

۱) در نوار آدرس مرورگر خود نشانی سامانه الکترونیکی سنجش به آدرس h1.iehs.ir را وارد نمایید.
۲) کد ملی دانش آموز ثبت نام شده را در گزینه کد ملی وارد و گزینه جستجو را بزنید.
۳) پس از اتصال به سامانه سناد، اطلاعات ثبت شده در سناد را دریافت و مشاهده خواهید کرد.
۴) گزینه تایید را بزنید.
۵) اطلاعات بیشتری به نمایش در می آید که می بایست این اطلاعات را تکمیل نمایید .
۶) در آخر گزینه ثبت و نوبت گیری را زده تا به یکی از پایگاه های فعال منطقه هدایت شود.
 

آدرس جدید سامانه سنجش دانش آموزان اول ابتدایی

سنجش سلامت برای دانش آموزانی که متقاضی ورود به پیش دبستانی و یا اول ابتدایی هستند، در دو مرحله پیش ثبت نام غیرحضوری و ثبت نام حضوری انجام می شود. این فرآیند دانش آموزان را از نظر برخورداری از سلامت جسمانی و فیزیکی، مورد بررسی و سنجش قرار می دهد. اقدام اولیه، یعنی انجام پیش ثبت نام و دریافت نوبت، توسط مدیران مربوطه و انجام مراحل سنجش سلامت توسط والدین دانش آموزان با مراجعه حضوری به پایگاه های سنجش سلامتی که در نزدیکی محل سکونت آن ها قرار دارد، صورت می پذیرد.

پایگاه سنجش سلامت اداره کل آموزش و پرورش به نشانی h1.iehs.ir/tashkhis می باشد. لازم به ذکر است که مرحله نوبت گیری به صورت الکترونیکی بوده و سایر اقدامات به صورت حضوری و با مراجعه مراکز سنجش سلامت انجام می پذیرد. اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سامانه و دریافت نوبت در اختیار مدیران مدارس و مراکز پیش دبستانی قرار دارد و به همین خاطر، انجام این امر فقط برای شخص مدیر امکان پذیر است.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی + ورود مستقیم سامانه نوآموزان را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی + ورود مستقیم سامانه نوآموزان برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی + ورود مستقیم سامانه نوآموزان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

قبول نشدن در سنجش کلاس اول

سامانه پادا – سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی – pada.medu.ir

دریافت کد دانش آموزی با کد ملی

سایت همگام کارنامه دانش آموزان

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲

ثبت نام سامانه سنجش اول ابتدایی + ورود مستقیم سامانه نوآموزان

1/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)