ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتیجه سنجش اول ابتدایی

نتیجه سنجش اول ابتدایی

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۸
نتیجه سنجش اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نتیجه سنجش اول ابتدایی زمان و نحوه مشاهده مشخص شده است. اولیای گرامی که فرزند آن ها در شرف ورود به دوره پیش دبستانی یا دبستان بوده و در پایگاه های سنجش سلامت مراحل مربوطه را طی نموده اند، بایستی برای اطلاع از جواب سنجش کلاس اول یا پیش دبستانی به سایت h5.csdeo.ir مراجعه فرمایند. گفتنی است که در مراحل بعدی جهت ثبت نام در مدارس یا مراکز آموزشی متاثر از نتایج سامانه الکترونیکی سنجش نوآموزان در بدو ورود به دبستان خواهد بود و ارائه آن الزامی می باشد.

وزارت آموزش پرورش ایران برای بررسی سلامت جسمانی کلیه دانش آموزان، طرح سنجش سلامت را اجرا می‌کند، هر ساله این طرح به صورت همزمان با شروع مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی شروع می‌شود. کلیه والدین دانش آموزان در این مقطع برای انجام فرآیند پیش ثبت نام در طرح سنجش سلامت به مدارس محل تحصیل فرزندان خود مراجعه کرده و برای دریافت نوبت اقدام می‌کنند

در این مقاله به طور کامل خواهیم دید که روش دریافت نتیجه سنجش اول ابتدایی به چه نحوی است و بعد از آن چه اقداماتی را باید انجام داد. همچنین، اولیای گرامی می توانند در صورت بروز هر گونه مشکل یا ابهامی در این حوزه با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در این زمینه کسب نمایند. 

 

 

 

چرا نتیجه سنجش اول ابتدایی مهم است؟

 

چرا نتیجه سنجش اول ابتدایی مهم است؟

 

 

 

ورود به مدرسه و دنیای آموزش یکی از مهم ترین و بزرگترین مراحل زندگی هر فردی به شمار می رود. اما حقیقتی که در این باره وجود دارد، آن است که همه کودکان را نمی توان در یک سطح قرار دارد و امکان دارد که یک کودک از یک سری مشکلات جسمی، روحی یا ذهنی برخوردار باشد که نه تنها یادگیری او را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه در نحوه آموزش نیز اثر گذار باشد.

به همین جهت، طرحی تحت عنوان سنجش سلامت پیش از ورود پیش دبستانی از کودکان گرفته می شود تا آن ها را از چند جهت مورد بررسی قرار دهد. پس از آنکه نتایج سنجش بدو ورود به دبستان مشخص شد، در صورتی که کودک دارای نارسایی های جسمی باشد، به والدین گزارش داده می شود تا بدین طرح پیشرفت آن جلوگیری و برای درمانش به موقع اقدام نمایند.

همچنین، از نظر ذهنی و میزان توانایی یادگیری نیز دانش آموزان شناسایی خواهند شد. از این رو به خوبی می توان متوجه شد که اطلاع از جواب سنجش کلاس اول تا چه حد اهمیت داشته و چه نقش بسزایی در جلوگیری از آسیب های احتمالی در آینده خواهد داشت. به همین سبب این مورد در نمونه فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی درج می گردد.

 

هدف از اجرای طرح سنجش نوآموزان، شناخت ویژگی های مخاطبین و تهیه محتوای آموزشی متناسب با ذائقه آنها است. 

 

 

نتیجه سنجش اول ابتدایی چه زمانی مشخص می شود؟

سنجش نوآموزان به طور معمول هر ساله از تیرماه آغاز و تا پایان شهریورماه ادامه دارد. امسال نیز این طرح از 15 تیرماه تا آخر شهریور ماه بود. البته به دلیل شرایط کرونایی انجام این کار دچار تغییراتی شد. به طوری که نوآموزان پیش دبستانی جزء آن قرار نگرفته و فقط از کودکان کلاس اولی سنجش گرفته شد.

اگر در مورد زمان دریافت نتایج سنجش بدو ورود به دبستان کنجکاو باشید، باید بگوییم که بسته به تاریخی که برای سنجش به پایگاه مراجعه می شود، تاریخ اطلاع رسانی این نتیجه نیز متفاوت خواهد بود. اما به هر ترتیب، جواب سنجش کلاس اول از طریق سامانه ثبت‌نام و نوبت‌گیری طرح سنجش سلامت و والدین بایستی برای آگاهی از آن با سایت مذکور مراجعه نمایند.

 

 

 

نحوه دریافت نتایج سامانه الکترونیکی سنجش نوآموزان

همانطور که اشاره شد، برای دریافت نتیجه سنجش اول ابتدایی نیازی به مراجعه حضوری نبوده و تنها از طریق ورود و ثبت نام سامانه سلامت دانش آموزان می توان برای این امر اقدام نمایند. مراحل انجام این کار به شرح زیر می باشد.

 • آدرس سایت اعلام نتایج سنجش بدو ورود به دبستان به نشانی h5.csdeo.ir را در موتور جستجوگر خود وارد نمایید.

 

 • دو کادر برای شما به نمایش در خواهد آمد. در کادر اول می بایست نام کاربری و کادر دوم رمز عبور درج گردد. سپس، دکمه login را فشار دهید.

 

 • در صفحه بعدی بر روی منوی ” نوبت گیری” که در سمت چپ بالای صفحه واقع شده است، کلیک نمایید.

 

 • در محل خواسته شده، کد ملی دانش آموز را وارد و دکمه جستجو را لمس نمایید. با این کار در پنجره بعد مشخصات دانش آموز و والدین برایتان به نمایش درخواهد آمد. زمانی که دکمه تائید را انتخاب کردید به مرحله بعد می روید.

 

 • در این گام مشخصات دانش آموزان و خانواده از طریق چند کادر قابل مشاهده خواهد بود. اگر اطلاعات درست بودند، می توانید گزینه ” مرحله بعد” را انتخاب نمایید.
 • حال می بایست بر روی منوی ” نوبت دهی بدو ورود” کلیک کنید.

 

 • بدین ترتیب قادر خواهید بود تا در این قسمت نتایج سنجش بدو ورود به دبستان دانش آموز را مشاهده فرمایید. همچنین برای چاپ آن کافی است که گزینه چاپ نتیجه را بزنید.

 

 

اگر می خواهید بدانید که نمره سنجش اول ابتدایی چند باشد؟ وارد لینک شوید

 

 

در سنجش بدو ورود به دبستان چه سوالاتی پرسیده می شود؟

 

در سنجش بدو ورود به دبستان چه سوالاتی پرسیده می شود؟

 

 

برای والدینی که می خواهند نتیجه سنجش فرزند آن ها رضایت بخش باشد، بسیار مهم است که بدانند سوالات سنجش اول ابتدایی شامل چه چیزهایی می شود. با توجه به هدف اصلی این طرح، ممکن است طیف مختلفی از سوالات پرسیده شود و نمی توان آن را به چند مورد خاص محدود کرد. اما در مجموع یک سری سوالات رایج که نتایج سامانه الکترونیکی سنجش نوآموزان بر اساس آن ها می باشد، به شرح زیر خواهند بود.

 

 • از دانش آموز خواسته می شود تا نام، نام خانوادگی، نام پدر و مادر، سن و گاهی آدرس منزل خود را بگوید
 • از عدد 1 تا 10 شمرده شود
 • شمارش مفهومی از طریق عکس
 • پیدا کردن شباهت ها یا تفاوت های یک تصویر
 • نسبت های فامیلی
 • خواندن یک شعر یا گفتن یک داستان
 • سنجش مهارت های حرکتی
 • سنجش مهارت های خودیاری ( مانند پوشیدن کفش یا درآموردن لباس)
 • رنگ آمیزی یا نقاشی
 • سنجش اطلاعات عمومی
 • دسته بندی کردن در یک تصویر یا اشیاء
 • مهارت در حل مسئله
 • مشخص کردن سمت راست و چپ
 • نامیدن رنگ ها و یا اشیاء
 • نحوه استفاده از وسایل
 • میزان حافظه
 • سنجش اشکال هندسی از روی اشیاء یا تصاویر مختلف

 

در بازه زمانی تعیین شده مدیران مدارس باید به پایگاه اینترنتی سنجش سلامت دانش آموزان به نشانی h1.csdeo.ir مراجعه کنند و تمامی نوآموزان را ثبت نام کنند.

 

 

پس از دریافت جواب سنجش کلاس اول چه باید کرد؟

بسته به اینکه جواب سنجش کلاس اول چه باشد، والدین باید مراحل بعدی آن را طی نمایند. در این مرحله دو نتیجه اعم از قبول شدن یا قبول نشدن در سنجش کلاس اول محتمل است.

اگر در نتایج سامانه الکترونیکی سنجش نوآموزان مشخص شود که نوآموز یا کودک از مشکل خاصی برخوردار نیست، بایستی به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه غربالگری های اولیه را انجام دهند. سپس با تکمیل با کارت واکسیناسیون و انجام معاینات پزشکی، نوبت به مراجعه به دبستان می رسد. توجه داشته باشید که همراه داشتن کارت واکسیناسیون و برگه معاینات پزشکی الزامی است.

اما چنانچه مشخص شود که دانش آموز از هر حیث دچار مشکل می باشد، به مراکز تخصصی سنجش بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و هوش معرفی خواهد شد. بعد از این مرحله بایستی به پایگاه اولیه مراجعه گردد و نتیجه ارزیابی تخصصی به اطلاع پایگاه جهت ثبت در سامانه سنجش برسد.

در نهایت، لازم است که دبستان محل ثبت نام اولیه یا در صورت لزوم به اداراه آموزش و پرورش استثنایی استان راجعه شود.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سن ثبت‌ نام در کلاس اول ابتدایی وارد شوید.

 

 

اهداف اصلی اعلام نتایج سنجش اول ابتدایی و نوآموزان

مزیت اجرای طرح سنجش در چند بعد فردی، اجتماعی و حتی اقتصادی دیده می شود. چرا که اگر بدون توجه به نتیجه سنجش اول ابتدایی ، کودک راهی مدرسه شود، نه تنها امکان دارد که خود در یادگیری با موانعی مواجه شود، بلکه سرمایه های انسانی و معنوی نیز به هدر خواهند رفت. اگر بخواهیم فواید و اهداف اصلی اطلاع از نتایج سنجش بدو ورود به دبستان  را شرح دهیم، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

 • در صورت تشخیص هر گونه بیماری یا مشکل جسمی، از پیشرفت آن پیشگیری خواهد شد و در صورت لزوم مراحل درمانی بموقع طی خواهد گردید.
 • تصمیم گیری برای تعیین نوع آموزش به منظور جلوگیری از افت آموزشی و بالا بردن کیفیت یادگیری
 • ارزیابی میزان پیشرفت و شیوع اختلالات روحی و جسمی در کودکان مبتلا
 • ارائه شناسنامه سلامت الکترونیکی برای همه نوآموزان و امکان دسترسی به اطلاعات آموزشی، بهداشتی و خانوادگی به منظور بالا بردن هر چه بیشتر کیفیت برنامه ریزی های آموزشی و بهداشتی
 • آشنایی والدین با توصیه های بهداشتی و نحوه مواجهه با نارسایی های احتمالی فرزندان
 • مورد ارزیابی قرار دادن متغیرها و ایجاد بسترهای لازم جهت تحقیق و پژوهش
 • یاری رساندن به نوآموزان و دانش آموزانی که با دنیای مدرسه آشنایی نداشته و یا دچار سردرگمی می شوند

 

اخبار پیرامون نتیجه سنجش اول ابتدایی

 • جزئیات ثبت‌نام قطعی در پایه اول دبستان به شرط سنجش سلامت 

شرط ثبت‌نام قطعی در پایه اول ابتدایی انجام سنجش سلامت است. به همین سبب سنجش سلامت حدود ۱.۵ میلیون دانش آموز کلاس اولی در حال انجام است. 

فرآیند ثبت‌نام سال تحصیلی آینده آغاز شده است و شرط ثبت‌نام در کلاس اول دبستان گذراندن  فرآیند سنجش سلامت است.

 • اعلام نتایج طرح سنجش دانش آموزان کلاس اولی در ۲۰ شهریورماه

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار نهایی تعداد دانش آموزان دیرآموز، عادی، و استثنایی در ۲۰ شهریور ماه مشخص می‌شود، وی افزود: تاکنون بیش از یک میلیون دانش آموز در طرح سنجش تست شده‌اند.

 • آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از هفته آینده در خراسان‌جنوبی/ پیش‌بینی ثبت‌نام 18 هزار نوآموز پایه اول در استان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، سید علیرضا موسوی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت: از هفته آینده ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان در استان آغاز می‌شود.

 

 

کاربران گرامی برای دانلود PDF مطالب این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

 

دانش آموزانی که قصد ورود به پیش دبستانی یا اول ابتدایی را دارند باید فرآیند سنجش سلامت را انجام دهند، این تست از دو مرحله پیش دبستانی غیرحضوری و غربالگری حضوری تشکیل شده است. در این فرآیند کلیه دانش آموزان به لحاظ برخورداری از سلامت فیزیکی و جسمانی بررسی و سنجش می‌شوند.

خوب است بدانید که بعد از انجام فرآیند غربالگری در صورت نیاز و تشخیص پزشک طبق بررسی‌های بیشتر وضعیت سلامت نوآموز، اقدامات لازم جهت ارجاع به مراکز تخصصی سنجش شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی و هوش انجام می‌گیرد.

در غیر این صورت برا نتایج سنجش سلامت در سامانه ثبت می‌شود و نوآموز برای تکمیل پروسه ثبت نام به مدرسه مذکور ارجاع داده خواهد شد. ایران تحصیل به صورت کامل و جامع به شیوه مشاهده نتیجه سنجش اول ابتدایی پرداخته و در ادامه اهداف اجرای چنین طرحی را بررسی کرده است.

اگر  پس از اعلام جواب سنجش کلاس اول مشخص شد که فرزند شما دارای مشکل یا مشکلاتی است یا نیازمند ثبت نام در مدارس خاصی است، می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما اطلاعات کافی در مورد تمامی مدرسه های عادی و استثنایی را دریافت و با شرایط آموزشی آن ها آشنا شوید. برای این منظور شماره های درج شده رد سایت در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 پاسخگوی همه دوستان گرامی خواهد بود. 

در صورت هرگونه ابهام یا مشکلی می‌توانید با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

3.5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نتیجه سنجش اول ابتدایی چه زمانی منتشر می شود؟

بسته به تاریخی که برای سنجش به پایگاه مراجعه می شود، تاریخ اطلاع رسانی این نتیجه نیز متفاوت خواهد بود.

چگونه جواب سنجش کلاس اول را دریافت کنیم؟

برای دریافت نتیجه سنجش اول ابتدایی نیازی به مراجعه حضوری نبوده و تنها از طریق ورود به پایگاه سنجش سلامت دبستان و پیش دبستانی می توان برای این امر اقدام نمایند.

در صورتی که کودک در نتایج سامانه الکترونیکی سنجش نوآموزان قبول نشود چه باید کرد؟

برای دریافت اطلاعات در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات

 1. رها
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام پسر من متولد مهرماه هست حالا ک بخشنامه اومد ک ثبت نام کردیم سایت سنجش بسته چکار کنیم باز میشه اصلا

  • gholizadegan
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام روزتان بخیر زمان انتخاب رشته و ثبت نام برای ورودی مهرماه تمام شده ولی شما میتوانید بر اساس شرط معدل برای ورودی بهمن ماه اقدام کنید و اذر ماه اطلایه ش را در سایت سنجش اعلام میکنن

 2. رشیدی
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام چرا سایت گرفتن نتیجه سنجش کلاس اول سال قبل باز نمی شود؟ من از آدرس بخشنامه آموزش و پرورش نوشته
  h1.iehs.ir ولی باز نمیشه😔😔😔

  • isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

 3. ملیکا سهراب
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام وقت بخیر نتیجه سنجش اول ابتدایی برای مدارس در شهرستان ها متفاوت است

  • ekhlasi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر سنجش اول ابتدایی توسط حوزه بررسی و نتیجه آن مختص به هر فرد میباشد

 4. قادر
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام روزتون بخیر، نتیجه سنجش اول ابتدایی چه زمانی اعلام می شود؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور