ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس 1403 + زمان، شرایط و مراحل

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس آغاز شد. دانش‌آموزان پایه‌ سوم و پنجم ابتدایی از تاریخ 23 بهمن تا 18 اسفند 1403 می‌توانند با مراجعه به سامانه مای مدیو در آزمون غربالگری اسم نویسی کنند. این آزمون برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم و دهم از تاریخ 25 آبان ماه 1403 آغاز شده است.  برای شرکت در آزمون، دانش‌آموزان باید به سایت مای مدیو  به نشانی my.medu.ir مراجعه کرده و در بخش نماد نام نویسی کنند.

مسائل سلامت روانی دانش‌آموزان نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. از این رو وزارت آموزش و پرورش هر سال آزمون‌های غربالگری برگزار می‌کند تا آسیب‌های اجتماعی و فردی که ممکن است بر سلامت روانی دانش‌آموزان تأثیر بگذارد، شناسایی شود، چراکه مشکلات روحی و روانی می‌توانند به طور موثر بر روند یادگیری و آموزش دانش‌آموزان تأثیر بگذارند. برای دریافت مشاوره در ارتباط با نحوه ثبت نام آزمون غربالگری مدارس می‌توانید با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل در تماس باشید تا شما دانش آموزان گرامی را راهنمایی کنند.

زمان ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

👈 فرایند ثبت نام آزمون غربالگری مدارس برای دانش‌آموزان پایه‌های سوم و پنجم از ۲۳ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۸ اسفند ادامه خواهد داشت. آزمون غربالگری برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم و دهم نیز از ۲۵ آبان ماه در سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir آغاز شده است.

👈وزارت آموزش و پرورش با هدف مراقبت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌ها و تنش‌های اجتماعی، آزمون‌هایی به نام آزمون‌های غربالگری و سلامت روان را راه‌اندازی کرده است. مدیران مدارس با ورود به سایت مای مدیو، این امکان را دارند که دسترسی آزمون‌ها را برای دانش‌آموزان هریک از پایه‌های سوم، پنجم، هفتم، هشتم و دهم فعال نمایند.

اهداف برگزاری آزمون غربالگری

👈 تنش‌ها و اضطراب‌هایی که به دلیل عوامل محیطی و آموزشی به دانش‌آموزان وارد می‌شود، ممکن است باعث نگرانی و پریشانی آن‌ها شود و در بسیاری از موارد، به اختلال در سلامت روان و آرامش آنان منجر شود. این تنش‌ها و اضطراب‌ها می‌توانند تأثیرات مخربی بر روی زندگی آموزشی و شخصی دانش‌آموزان داشته باشند. اگر به موقع به این مشکلات رسیدگی نشود، می‌تواند مشکلات زیادی را برای آینده تحصیلی، شغلی و اجتماعی آن‌ها ایجاد کند.

👈 آزمون غربالگری مای مدیو به منظور شناسایی به موقع و صحیح دانش‌آموزان و رسیدگی به مشکلات و سلامت روان آن‌ها انجام می‌شود. این آزمون‌ها علاوه بر شناسایی دانش‌آموزان و مشکلات آن‌ها، باعث می‌شوند که موارد مربوط به درمان و رسیدگی به این مشکلات به صورت مناسب و به موقع توسط مشاوران مدارس و مددکاران اجتماعی انجام شود.

اهداف برگزاری آزمون غربالگری

👈 ثبت نام آزمون غربالگری مدارس، در سال‌های قبل از طریق سایت نماد و سایت همگام برگزار می‌شد، اما در سال گذشته با توجه به تغییرات در آموزش و پرورش، روند برگزاری آزمون در سایت یکپارچه “پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش” یا به عبارت دیگر سایت آزمون غربالگری my.medu.ir انجام شد. لازم به ذکر است دسترسی به سامانه نماد نیز از طریق سایت یکپارچه آموزش و پرورش ممکن است.

👈 با برگزاری آزمون غربالگری در سایت مای مدیو ، مشاوران از وضعیت روانی دانش‌آموزان آگاه می‌شوند و با رفع مشکلات آن‌ها به ارتقای سلامت روانی جامعه دانش‌آموزی کمک می‌کنند. وزارت آموزش و پرورش نیز با هدف مشخص کردن چارچوب‌های بررسی دانش‌آموزان، اهداف برگزاری آزمون غربالگری را معرفی کرده است که شامل موارد زیر هستند:

✔️ مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی

✔️ زمینه‌سازی برای اجرای فعالیت‌های راهنمایی

✔️ ارتقای سلامت روان دانش‌آموزان

👈 از آنجا که هر سال، وزارت آموزش و پرورش برای پایه‌های مختلف اقدام به برگزاری آزمون‌های سلامت روان می‌کند، تمامی سؤالات و پاسخ‌ها توسط مشاوران و روان‌شناسان بررسی و تهیه می‌شوند.

👈 به‌ منظور ثبت نام آزمون غربالگری مدارس و آزمون سلامت روان می توانید از طریق مای مدیو اقدام کرده و به این آزمون‌ها دسترسی پیدا کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با پشتیبانی سامانه مای مدیو در ارتباط باشید.

در صورت نیاز به راهنمایی برای رمز مای مدیو کلیک کنید.

سایت آزمون غربالگری مدارس my.medu.ir

👈 هر ساله وزارت آموزش و پرورش آزمون های مختلفی از جمله آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی را برگزار می کند. در سال‌های گذشته، این آزمون‌ها به صورت حضوری و توسط مشاوران مدارس انجام می‌شدند. اما در چند سال اخیر، با ارائه بسیاری از امکانات به صورت غیرحضوری به دانش‌آموزان، نحوه شرکت در آزمون‌های غربالگری نیز تغییر کرده است.

👈 در سال جاری، آموزش و پرورش اعلام کرده که ابتدا مدیران مدارس باید به سامانه مای مدیو غربالگری مراجعه کرده و پس از ورود به بخش نماد، لیست دانش‌آموزان پایه‌های سوم، پنجم، هفتم، هشتم و دهم را مشخص کنند تا اجازه دسترسی به آزمون‌ها به آن‌ها داده شود.

👈 در ادامه دانش‌آموزان باید با ورود به سایت مای مدیو شرکت در آزمون غربالگری my.medu.ir در آزمون‌ها شرکت کنند. جهت راهنمایی بیشتر، در ادامه لینک ورود به سامانه آزمون غربالگری مدارس ارائه شده است.

جهت ورود به سامانه آزمون غربالگری وارد سایت my.medu.ir شوید.

فرم آزمون غربالگری مای مدیو دانش آموزان

👈 با انتشار اطلاعیه آموزش و پرورش، دانش‌آموزانی که شرایط شرکت در آزمون غربالگری مای مدیو را دارند، باید به سایت مای مدیو غربالگری مراجعه کرده و پس از ورود به پنل کاربری، فرم غربالگری دانش‌آموزان را تکمیل کنند. در این فرم‌ها، سؤالات درسی وجود ندارد و هدف آنها آگاهی از کلیات سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان است.

👈 در هر مرحله، پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و علامت زدن گزینه‌های مورد نظر، می‌توانند به سؤالات بعدی پاسخ داده و پس از اتمام آزمون، از پنل کاربری خود خارج شوند. همچنین، دانش‌آموزانی که قبل از ورود به سایت برای شرکت در آزمون علاقه‌مند هستند، می‌توانند سؤالات ارائه شده را دانلود و بررسی کنند.

جهت دانلود نمونه فرم ثبت نام آزمون غربالگری دانش آموزان کلیک کنید.

نحوه ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

👈 در سال‌های گذشته، آزمون‌های غربالگری دانش‌آموزان به دو روش حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شد. دانش‌آموزانی که تمایل به شرکت در آزمون‌های غربالگری به صورت غیرحضوری را داشتند، می‌توانستند این آزمون را از طریق سامانه همگام و نماد انجام دهند.

👈 از سال گذشته با راه‌اندازی سامانه یکپارچه مای مدیو آموزش و پرورش، تمامی فرآیند شرکت در آزمون از طریق سایت my.medu.ir انجام می‌شود. در سال جاری نیز، آزمون از طریق سامانه مای مدیو غربالگری انجام می‌شود. در ادامه راهنمای تصویری و گام به گام انجام مراحل ثبت نام آزمون غربالگری مدارس ارائه شده است.

✔️ در گام اول وارد سامانه ثبت نام غربالگری مدارس به آدرس my.medu.ir شده و پس از ثبت نقش دانش آموز، اطلاعات درخواستی را درج کنید و گزینه ورود را انتخاب کنید.

گام اول ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

✔️ در ادامه از بخش خدمات پرورشی دانش آموز بخش “نماد” را انتخاب نمایید.

گام دوم ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

 

✔️ در گام بعد بر روی آیکون “خودارزیابی” کلیک نمایید.

گام سوم ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

 

✔️ پس از انتخاب هر یک از گزینه ها بر روی “آیکون سبز” سمت چپ صفحه کلیک کنید.

گام چهارم ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

✔️ پس از جواب دادن به هر سوال، بر روی گزینه “ok” کلیک کرده تا اطلاعات ذخیره شود.

گام پنجم ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

اطلاعیه

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس برای دانش‌آموزان پایه‌های سوم و پنجم از تاریخ 23 بهمن تا 18 اسفند فعال است. لازم به ذکر است که از تاریخ 25 آبان، امکان شرکت در آزمون غربالگری نماد برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم و دهم در سایت مای مدیو آغاز شده است.

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس متوسطه اول

👈 دوره متوسطه اول شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم است که به ویژه در پایه نهم، انتخاب رشته و آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان را تعیین می‌کند. برگزاری آزمون‌های غربالگری در این پایه‌ها به معلمان، مشاوران و اولیا کمک می‌کند تا مشکلات و آسیب‌های محتمل دانش‌آموزان را شناسایی و رفع کنند و مسیر بهتری برای انتخاب آینده‌ای موفق‌تر برای آن‌ها فراهم سازند.

👈 برای شرکت در آزمون غربالگری متوسطه اول، متقاضیان باید به سامانه مای مدیو آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کرده و پس از ورود به پروفایل کاربری خود، به سؤالات مطرح شده در فرم غربالگری با دقت و صداقت پاسخ دهند. قبل از آغاز آزمون، مدیران مدارس باید اسامی شرکت‌کنندگان را در سامانه ثبت کنند تا هنگام برگزاری به این افراد اجازه دسترسی به آزمون غربالگری داده شود.

👈 لازم به ذکر است ثبت نام آزمون غربالگری مدارس متوسطه اول در سایت مای مدیو از 25 آبان ماه سال تحصیلی جاری آغاز شده است و دانش آموزان می‌توانند مراحل ثبت نام را انجام دهند.

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس متوسطه دوم

👈 آزمون غربالگری برای دانش‌آموزان متوسطه دوم نیز در پایه‌های نهم، دهم و یازدهم برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه مای مدیو، آزمون غربالگری متوسطه اول و دوم را به صورت آنلاین انجام دهند و به سؤالات مطرح شده در فرم غربالگری پاسخ دهند.

👈 اطلاعیه‌های مربوط به زمانبندی و جزئیات برگزاری امتحان غربالگری برای این پایه‌ها در سایت my.medu.ir منتشر می‌شود و لینک ورود به آزمون نیز در پروفایل کاربری دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

👈 آزمون غربالگری متوسطه دوم از 25 آبان ماه سال جاری در سایت مای مدیو آغاز شده است و نتایج آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق همین سایت به مشاوران، دانش‌آموزان و اولیا اطلاع‌رسانی می‌شود تا در صورت وجود آسیب‌های احتمالی، بتوانند اقدامات لازم را برای حل آن‌ها انجام دهند.

👈 این دوره برای دانش‌آموزان به عنوان بخشی حیاتی و کلیدی در مسیر شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه‌ها شناخته می‌شود و از این رو غربالگری در این دوره اهمیت بسیاری دارد تا بتوانند برنامه‌ریزی مناسب برای آینده خود داشته باشند.

ثبت نام آزمون غربالگری مدارس متوسطه دوم

آزمون غربالگری سلامت روان مدارس

👈 آزمون سلامت روان، یکی از آزمون‌های غربالگری اختیاری است که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود. این آزمون برای دانش‌آموزان پایه‌های سوم و ششم ابتدایی، هفتم و هشتم دوره متوسطه اول و دهم دوره متوسطه دوم طراحی شده است که از طریق آن سطح سلامت روانی و روحی دانش‌آموزان بررسی می‌شود.

👈 شرکت در آزمون سلامت روان اجباری نیست، اما توصیه می‌شود که مشاوران، اولیا و مدیران مدارس، افراد را به شرکت در این آزمون تشویق کنند. این آزمون با بررسی نتایج، مشکلات احتمالی دانش‌آموزان را شناسایی و رفع می‌کند.

👈 این کار باعث ترسیم الگوهای رفتاری و روانی بهتری برای دانش‌آموزان می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا آینده تحصیلی و شغلی بهتری داشته باشند.

👈 آزمون سلامت روان، مانند سایر آزمون‌های غربالگری، در سامانه یکپارچه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir برگزار می‌شود. دسترسی به این آزمون از طریق ورود به سامانه مای مدیو امکان‌پذیر است و ثبت‌نام و برگزاری آن به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شود. اعلام نتایج این آزمون وابسته به پاسخ‌های صحیح از سوی شرکت‌کنندگان و همکاری اولیا و مشاوران است.

مشاوره آزمون غربالگری نماد

✔️ همانطور که اشاره شد زمان ثبت نام آزمون غربالگری مدارس  پایه‌های سوم و پنجم ابتدایی از 23 بهمن شروع شده و تا تاریخ 18 اسفند نیز ادامه دارد. دانش‌آموزان می‌توانند با ورود به سامانه مای مدیو و از بخش نماد، در آزمون غربالگری نماد شرکت کنند.

✔️ مدیران مدارس هم باید طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، در موعد مقرر به سامانه آزمون غربالگری مای مدیو مراجعه کرده و با ورود به سامانه نماد، خود را یا یکی از کارکنان مدرسه خود بر اساس شرایط درج شده در سامانه معرفی کنند.

✔️ برای مدارسی با تعداد دانش‌آموزان کمتر از ۴۰ نفر، مدیران می‌توانند خود را به عنوان مجری برگزاری آزمون غربالگری معرفی کنند. اما برای مدارس با تعداد دانش‌آموزان بیشتر، باید یکی از کارمندان مدرسه را معرفی کنند.

✔️ پس از انجام فرآیند معرفی، آزمون‌های غربالگری توسط مدیر یا فرد معرفی شده فعال می‌شود و اطلاع‌رسانی لازم به دانش‌آموزان انجام می‌شود.

✔️ در سال‌های گذشته، دانش‌آموزان برای پاسخ به سؤالات آزمون غربالگری مای مدیو نیازمند مراجعه به سایت نماد به آدرس namad.medu.ir بودند. اما در سال جاری، دسترسی به این آزمون‌ها از طریق سامانه مای مدیو غربالگری امکان‌پذیر است و دانش‌آموزان برای ورود به سایت شرکت در آزمون، باید کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود را ارائه کنند.

✔️ برای دریافت راهنمایی‌های تکمیلی در ارتباط با فرایند ثبت نام آزمون غربالگری مدارس می‌توانید از طریق شماره 9099075307 با مشاوران خبره آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

مشاوره آزمون غربالگری نماد

خلاصه مقاله ثبت نام آزمون غربالگری مدارس

ثبت نام در آزمون غربالگری مدارس از طریق سامانه مای مدیو یک فرآیند ضروری و مهم برای ارزیابی سطح سلامت روانی و رفتاری دانش‌آموزان است. این فرآیند به مدیران مدارس امکان می‌دهد تا با شناسایی مشکلات محتمل و ارائه راهکارهای مناسب، به بهبود و بهینه‌سازی محیط آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان بپردازند. همچنین، این آزمون به اولیا و مشاوران نیز امکان می‌دهد تا با دقت به نتایج ارائه شده، بهترین تصمیمات را در راستای پشتیبانی از رشد و توسعه روانی فرزندان خود بگیرند.

در حال حاضر ثبت نام آزمون غربالگری مای مدیو آغاز شده و دانش آموزان می‌توانند مراحل نام نویسی خود را در بازه زمانی اعلامی انجام دهند. در صورتی که سؤال و ابهامی در مورد زمان شرکت در این آزمون دارید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام آزمون غربالگری مدارس چه تاریخی است؟

تاریخ ثبت نام این آزمون برای پایه سوم و پنجم از تاریخ 23 بهمن تا 18 اسفند است. فرایند نام نویسی دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم نیز از 25 آبان آغاز شده است.

مدیران مدارس در زمینه ثبت نام آزمون غربالگری مدارس چه اقدامی باید انجام دهند؟

مدیران مدارس باید در موعد مقرر به سایت آزمون غربالگری مای مدیو مراجعه کرده و با ورود به سامانه نماد، خود را به عنوان مجری برگزاری آزمون یا یکی از کارمندان مدرسه معرفی نمایند. سپس، باید فعال‌سازی آزمون‌های غربالگری را انجام داده و اطلاع‌رسانی‌های لازمه به دانش‌آموزان را انجام دهند.

مزایای برگزاری آزمون غربالگری مدارس از طریق سامانه مای مدیو چیست؟

برگزاری آزمون غربالگری مدارس از طریق سامانه مای مدیو باعث راحتی و سهولت بیشتر در ثبت‌نام و انجام فرآیند ارزیابی می‌شود. این روش باعث بهبود فرآیند ارزیابی و پیگیری سلامت روانی دانش‌آموزان می‌شود و همچنین امکان دسترسی آسان‌تر به نتایج و اطلاعات برای مدیران، مشاوران و اولیا فراهم می‌کند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
 • نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن در کنکور

  نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403

  سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403 دچار تغییر شد. در سال‌های گذشته حافظان قرآن کریم می‌توانستند در آزمون ورودی این دانشگاه از امتیازات ویژه و تسهیلات خاصی تحت عنوان سهمیه حافظان قرآن کریم در کنکور سراسری، بهره‌مند شوند. این امکان برای...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور