تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1401

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟ برای ترمیم معدل چه شرایطی باید داشته باشیم؟ بخشنامه ترمیم معدل 1401 چیست؟ فارغ‌التحصیلان کدام سال‌های تحصیلی می‌توانند از ترمیم معدل استفاده کنند؟ ترمیم معدل روی کنکور سراسری چقدر موثر است؟

سوابق تحصیلی در رتبه کنکور سراسری شما نقش به سزایی دارد. هر چه نمرات نهایی امتحانات دانش‌آموزان در دوره دوم متوسطه بهتر باشد، آنگاه آن‌ها می‌توانستند انتخاب رشته بهتری داشته باشند. حال برخی از این دانش‌آموزان نگران تاثیر سوابق تحصیلی خود بر روی کنکور سراسری هستند. زیرا آن‌ها نتوانسته‌اند نمرات خوبی را در برخی از دروس به دست بیاورند. بنابراین به دنبال راه‌حلی جهت ارتقا معدل کل خود هستند. به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش شرایطی را برای آن‌ها فراهم کرده است تا بتوانند نمرات خود را ترمیم کنند که به آن ترمیم معدل می‌گویند. حال شما برای این که بتوانید از ترمیم معدل استفاده کنید باید بخشنامه ترمیم معدل 1401 را در نظر بگیرید و با توجه به آن‌ها بتوانید کارهای خود را انجام دهید.

 

شما جهت اطلاع از ترمیم معدل چیست؟ روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، بخشنامه ترمیم معدل 1401، ترمیم معدل نظام جدید، امتحانات ترمیم معدل نظام جدید، جواب ترمیم معدل، ترمیم معدل چه زمانی است، ترمیم معدل چه فایده‌ای دارد، ترمیم معدل چگونه انجام می‌شود، قانون ترمیم معدل چیست، آیا ترمیم معدل خوب است، روش ترمیم معدل دیپلم، راهنمای ترمیم معدل، فرم ترمیم معدل، ترمیم معدل نظام قدیم برای کنکور، شرکت در ترمیم معدل، غیبت در ترمیم معدل، آموزش و پرورش ترمیم معدل، هزینه ترمیم معدل و مهلت ثبت‌نام ترمیم معدل با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

بخشنامه ترمیم معدل 1401

بخشنامه ترمیم معدل 1401

 

شرایط ترمیم معدل دانش‌آموزان کنکوری

دانش‌آموزانی می‌توانند از ترمیم معدل استفاده کنند که شرایط خاصی داشته باشند. این دانش‌آموزان باید فارغ‌التحصیلان سال 1384 به بعد در دوره دوم متوسطه یا دبیرستان باشند. همچنین تمام دارندگان مدرک پیش دانشگاهی از سال 1391 به بعد می‌توانند از ترمیم معدل استفاده کنند. ترمیم معدل به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در دروس نهایی که نمره خوبی نگرفتند امتحان دهند و نمره خوبی بگیرند. لذا به وسیله آن می‌توانند معدل خود را ترمیم کنند و با روحیه بهتری در کنکور سراسری شرکت کنند.

البته در صورتی که شما در امتحان ترمیم معدل نمره کمتری بگیرید، آنگاه سازمان ‌سنجش کشور نمره اول شما را در نظر می‌گیرد. هم‌چنین خوب است بدانید که ترمیم معدل تنها روی کنکور سراسری تاثیر دارد و روی نمرات مندرج شده در کارنامه شما هیچ تاثیری ندارد و نمرات کارنامه شما به هیچ وجه تغییر نمی‌کند. هم‌چنین هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد دروسی که قصد دارید دوباره امتحان دهید وجود ندارد و شما می‌توانید به تعداد دلخواه دروسی را جهت ترمیم معدل انتخاب کنید.

 

شما جهت لیست مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟ آیا برای ترمیم معدل می‌توان به صورت اینترنتی اقدام کرد؟

در رابطه با این سوال می‌توان بیان کرد که شما برای ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل سال 1401 باید به صورت حضوری به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید تا آن‌ها شما را به مدارس بزرگسالان معرفی کنند. اما با توجه به شرایط کنونی منع تردد، وزارت آموزش و پرورش شرایط جدیدی را برای دانش آموزان در نظر گرفته است تا بر اساس آن بتوانند راحت‌تر در طرح ترمیم معدل 1401 ثبت‌نام کنند. این دانش آموزان برای این کار می‌توانند به صورت غیرحضوری به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل مراجعه کنند تا با ثبت درخواست خود در زمان مقرر شده در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند. حال اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد جدیدترین بخش نام ترمیم معدل 1401 و سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل دارید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

جهت برنامه امتحانات نهایی خرداد 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل چیست

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل چیست

 

نحوه ثبت‌نام و شرکت در طرح ترمیم معدل

معمولاً داوطلبانی که قصد دارند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند باید یک ماه قبل از امتحانات نهایی در آن ثبت‌نام کنند. این طرح در سه نوبت امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی برگزار می‌شود. بنابراین هر فرد تنها یک بار می‌تواند در طرح ترمیم معدل شرکت کند. ولی هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب تعداد و نوع دروس وجود ندارد. کسانی که قصد دارند در ترمیم معدل کتبی دیپلم یا معدل کل شرکت کنند باید به مدارس دولتی بزرگسالان مراجعه کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل خود را انجام دهند تا اطلاعات جامعی را در مورد این طرح به دست بیاورند. به یاد داشته باشید که ثبت‌نام در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل هزینه دارد که آن‌ها را جهت چاپ و تصحیح اوراق امتحانی از دانش‌آموزان می‌گیرند. تعداد و نوع دروس در میزان هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل تاثیر دارد. لذا شما جهت دریافت آخرین هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما جهت اطلاع از تک ماده در امتحان نهایی روی لینک کلیک کنید.

 

هدف قانون ترمیم معدل نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه

قانون ترمیم معدل نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان برای اولین بار در سال 1394 تصویب و قطعی شد. این قانون با اهداف زیر اجرا شده است:

 1. سوابق تحصیلی دانش‌آموزان تاثیر مستقیمی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها دارد. لذا قانون ترمیم معدل روش جدیدی جهت ارتقاء آن‌ها می‌باشد.
 2. اجرای این قانون برای دانش‌آموزان و داوطلبانی که معدل پایینی دارند، بسیار مفید است. به طوری که آن‌ها با قانون ترمیم معدل می‌توانند معدل خود را افزایش داده و رتبه خوبی را در کنکور بگیرند.

 

جهت اطلاع از معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری 1401  روی لینک کلیک کنید.

 

چه کسانی می‌توانند در سایت آموزش پرورش ترمیم معدل ثبت‌نام کنند؟

تمام دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور دیپلم نظام قدیم و نظام جدید می‌توانند در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل ثبت‌نام کنند. ولی آن‌ها باید مدرک دیپلم خود را از سال 1384 به بعد گرفته باشند. این دانش‌آموزان پس از ثبت‌نام در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل باید در یکی از نوبت‌های خرداد، شهریور یا دی در امتحانات شرکت کرده و نمره خود را دریافت کنند. معمولاً ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل حدود 30 الی 45 روز قبل از برگزاری آزمون نهایی می‌باشد.

 

شما جهت تاثیر 60 درصدی معدل در کنکور 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

چه کسانی می‌توانند از سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل استفاده کنند؟

چه کسانی می‌توانند از سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل استفاده کنند؟

 

تاثیر ترمیم معدل برای قبولی در دانشگاه‌های خارج از کشور

از آنجا که در دانشگاه‌های خارج از کشور برای پذیرش دانشجویان آن‌ها را بر اساس معدل پایه‌های مختلف به خصوص معدل دیپلم و رتبه کنکور در نظر می گیرند. لذا یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند رتبه کنکور آن‌ها را بهتر کند قانون ترمیم معدل است. بنابراین هر چند که با شرکت در طرح ترمیم معدل، نمرات مندرس در کارنامه شما تغییر نمی‌کند. اما می‌تواند رتبه شما را در کنکور بهتر کند. لذا از این طریق می‌توانید در خارج به ادامه تحصیل بپردازید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، بخشنامه ترمیم معدل 1401، زمان ثبت‌نام ترمیم معدل، شرایط ترمیم معدل، سایت ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل، فواید ترمیم معدل، مزایا ترمیم معدل، هزینه ثبت‌نام در ترمیم معدل، ترمیم معدل چیست، ترمیم معدل برای کنکور، ترمیم معدل برای مهاجرت، ترمیم معدل دیپلم برای خارج از کشور، ترمیم معدل دیپلم، ترمیم معدل نظام قدیم، ترمیم معدل امتحانات نهایی، ترمیم معدل برای نظام قدیم، ترمیم معدل برای رشته‌های بدون کنکور، ترمیم معدل بعد از فارغ‌التحصیلی، ترمیم معدل پیش دانشگاهی، ترمیم معدل پیش دانشگاهی برای خارج از کشور، ترمیم معدل سوابق تحصیلی و ثبت‌نام ترمیم معدل با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

قوانین و بخشنامه ترمیم معدل 1401

وزارت آموزش و پرورش برای ترمیم معدل قوانین و بخشنامه‌ای را در نظر گرفته است که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

 • ترمیم معدل را می‌توان در نوبت امتحانات نهایی شهریور، دی و خرداد برگزار کرد.
 • کلیه دانش‌آموزان تنها یک بار می‌توانند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند.
 • در انتخاب دروس هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و دانش‌آموزان می‌توانند تعداد دروس زیادی را انتخاب کنند.
 • برای شرکت در طرح ترمیم معدل دانش‌آموز باید به ازای هر واحد امتحانی مبلغی را پرداخت کند.
 • محل ثبت‌نام و برگزاری آزمون طرح ترمیم معدل مدارس دولتی بزرگسالان است. اما شما در صورت لزوم می‌توانید به صورت غیرحضوری در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل نیز ثبت‌نام کنید.

 

جهت دریافت معدل کتبی دیپلم  روی لینک کلیک کنید.

 

 

بخشنامه سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

بخشنامه سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

 

 • زمان ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل را می‌توانید از مدارس بزرگسالان یا سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل پیگیری کنید.
 • این قانون تنها شامل دانش‌آموزانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفته‌اند، می‌باشد.
 • اگر دانش‌آموزی با شرکت در آزمون ترمیم معدل نمره کمتری بگیرد، آنگاه نمره قبلی آن در سوابق تحصیلی کنکور محاسبه خواهد شد.
 • تمام نمراتی که در ترمیم معدل دریافت می‌کنید در کارنامه کتبی دیپلم دانش‌آموز هیچ تاثیری ندارد. بنابراین قانون ترمیم معدل تنها روی کنکور و دریافت رتبه بهتر موثر می‌باشد.

 

موارد مذکور در بالا آخرین بخش‌نامه ترمیم معدل 1401 وزارت آموزش و پرورش هستند. لذا شما هرگونه سوالی در مورد آن‌ها و سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل داشته باشید می‌توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط:

امکان ترمیم معدل دانشجویان دکتری 1401

تاثیر معدل در کنکور 1400

شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور 1401

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1401

از چه نمره به پایین‌تر بهتر است در طرح ترمیم معدل شرکت کنیم؟

معمولاً به صورت کلی اگر شما نمره کمتر از 20 گرفته باشید می‌توانید در طرح ترمیم معدل شرکت کنید. ولی اگر نمره امتحانات نهایی شما کمتر از 17 نباشد بهتر است از شرکت در این آزمون خودداری کنید.

آیا می‌توان برخی از دروس را در دی ماه و برخی را نیز در شهریور ماه امتحان داد؟

خیر، شما تنها یکبار می‌توانید در طرح ترمیم معدل شرکت کنید.

آیا دانش‌آموزان مردودی می‌توانند از طرح ترمیم معدل استفاده کنند؟

معمولاً در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش قانونی را برای آن‌ها در نظر نگرفته است. لذا شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

حداکثر تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری چگونه است؟

سوابق تحصیلی دانش آموزان در نتیجه کنکور سراسری تاثیر بالای 25 درصد و حداکثر 30 درصد دارد. به همین دلیل بهتر است شما تمرکز زیادی روی آن داشته باشید.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری برای دارندگان دیپلم غیر مرتبط چگونه است؟

کسانی که با دیپلم غیر مرتبط در کنکور سراسری شرکت می‌کنند، میزان تاثیر سوابق تحصیلی آن‌ها با دارندگان دیپلم مرتبط متفاوت است. لذا شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

آیا دانش‌آموزان کاردانش و فنی حرفه‌ای نیز تحت تاثیر معدل در کنکور می‌باشند؟

تمام دانش‌آموزان رشته‌های کاردانش و فنی حرفه‌ای که قصد دارند در رشته‌های ریاضی، تجربی یا انسانی شرکت کنند نمی‌توانند از سوابق تحصیلی در کنکور استفاده کنند.

آیا بعد از شرکت در کنکور می‌توان در طرح ترمیم معدل شرکت کرد؟

در صورتی که شما بعد از برگزاری کنکور در طرح ترمیم معدل شرکت کنید، آنگاه این نمرات برای کنکور سراسری سال بعد موثر خواهند بود.

آیا داوطلبانی که در یک منطقه فارغ‌التحصیل شدند می‌توانند در منطقه دیگری در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند؟

خیر، آن‌ها تنها می‌توانند در آزمون ترمیم معدل منطقه‌ای شرکت کنند که در آنجا فارغ‌التحصیل شده‌اند. لذا اگر شما فارغ‌التحصیل منطقه 3 باشید، آنگاه نمی‌توانید در آزمون ترمیم معدل منطقه 2 شرکت کنید.

آیا منابع امتحانی دانش‌آموزان نظام قدیم با نظام جدید یکسان است؟

خیر، معمولا سوالاتی که برای دانش‌آموزان نظام قدیم و نظام جدید مطرح می‌شود با هم متفاوت هستند.

آدرس الکترونیکی سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟

شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور