ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه ۱۴۰۲

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟ برای ترمیم معدل چه شرایطی باید داشته باشیم؟ بخشنامه ترمیم معدل ۱۴۰۲ چیست؟ فارغ‌التحصیلان کدام سال‌های تحصیلی می‌توانند از ترمیم معدل استفاده کنند؟ ترمیم معدل روی کنکور سراسری چقدر موثر است؟

سوابق تحصیلی در رتبه کنکور سراسری شما نقش به سزایی دارد. هر چه نمرات نهایی امتحانات دانش‌آموزان در دوره دوم متوسطه بهتر باشد، آنگاه آن‌ها می‌توانستند انتخاب رشته بهتری داشته باشند. حال برخی از این دانش‌آموزان نگران تاثیر سوابق تحصیلی خود بر روی کنکور سراسری هستند. زیرا آن‌ها نتوانسته‌اند نمرات خوبی را در برخی از دروس به دست بیاورند. بنابراین به دنبال راه‌حلی جهت ارتقا معدل کل خود هستند. به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش شرایطی را برای آن‌ها فراهم کرده است تا بتوانند نمرات خود را ترمیم کنند که به آن ترمیم معدل می‌گویند. حال شما برای این که بتوانید از ترمیم معدل استفاده کنید باید بخشنامه ترمیم معدل ۱۴۰۲ را در نظر بگیرید و با توجه به آن‌ها بتوانید کارهای خود را انجام دهید.

شرایط ترمیم معدل دانش‌آموزان کنکوری

دانش‌آموزانی می‌توانند از ترمیم معدل استفاده کنند که شرایط خاصی داشته باشند. این دانش‌آموزان باید فارغ‌التحصیلان سال 1384 به بعد در دوره دوم متوسطه یا دبیرستان باشند. همچنین تمام دارندگان مدرک پیش دانشگاهی از سال 1391 به بعد می‌توانند از ترمیم معدل استفاده کنند. ترمیم معدل به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در دروس نهایی که نمره خوبی نگرفتند امتحان دهند و نمره خوبی بگیرند. لذا به وسیله آن می‌توانند معدل خود را ترمیم کنند و با روحیه بهتری در کنکور سراسری شرکت کنند.

البته در صورتی که شما در امتحان ترمیم معدل نمره کمتری بگیرید، آنگاه سازمان ‌سنجش کشور نمره اول شما را در نظر می‌گیرد. هم‌چنین خوب است بدانید که ترمیم معدل تنها روی کنکور سراسری تاثیر دارد و روی نمرات مندرج شده در کارنامه شما هیچ تاثیری ندارد و نمرات کارنامه شما به هیچ وجه تغییر نمی‌کند. هم‌چنین هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد دروسی که قصد دارید دوباره امتحان دهید وجود ندارد و شما می‌توانید به تعداد دلخواه دروسی را جهت ترمیم معدل انتخاب کنید.

شما جهت لیست مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۲ روی لینک کلیک کنید.

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟ آیا برای ترمیم معدل می‌توان به صورت اینترنتی اقدام کرد؟

در رابطه با این سوال می‌توان بیان کرد که شما برای ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل سال ۱۴۰۲ باید به صورت حضوری به اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید تا آن‌ها شما را به مدارس بزرگسالان معرفی کنند. اما با توجه به شرایط کنونی منع تردد، وزارت آموزش و پرورش شرایط جدیدی را برای دانش آموزان در نظر گرفته است تا بر اساس آن بتوانند راحت‌تر در طرح ترمیم معدل ۱۴۰۲ ثبت‌نام کنند. این دانش آموزان برای این کار می‌توانند به صورت غیرحضوری به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل مراجعه کنند تا با ثبت درخواست خود در زمان مقرر شده در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند. حال اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد جدیدترین بخش نام ترمیم معدل ۱۴۰۲ و سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل دارید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

جهت برنامه امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ روی لینک کلیک کنید.

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل چیست

نحوه ثبت‌نام و شرکت در طرح ترمیم معدل

معمولاً داوطلبانی که قصد دارند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند باید یک ماه قبل از امتحانات نهایی در آن ثبت‌نام کنند. این طرح در سه نوبت امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی برگزار می‌شود. بنابراین هر فرد تنها یک بار می‌تواند در طرح ترمیم معدل شرکت کند. ولی هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب تعداد و نوع دروس وجود ندارد. کسانی که قصد دارند در ترمیم معدل کتبی دیپلم یا معدل کل شرکت کنند باید به مدارس دولتی بزرگسالان مراجعه کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل خود را انجام دهند تا اطلاعات جامعی را در مورد این طرح به دست بیاورند. به یاد داشته باشید که ثبت‌نام در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل هزینه دارد که آن‌ها را جهت چاپ و تصحیح اوراق امتحانی از دانش‌آموزان می‌گیرند. تعداد و نوع دروس در میزان هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل تاثیر دارد. لذا شما جهت دریافت آخرین هزینه ثبت‌نام ترمیم معدل می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

شما جهت اطلاع از تک ماده در امتحان نهایی روی لینک کلیک کنید.

هدف قانون ترمیم معدل نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه

قانون ترمیم معدل نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان برای اولین بار در سال 1394 تصویب و قطعی شد. این قانون با اهداف زیر اجرا شده است:

 1. سوابق تحصیلی دانش‌آموزان تاثیر مستقیمی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها دارد. لذا قانون ترمیم معدل روش جدیدی جهت ارتقاء آن‌ها می‌باشد.
 2. اجرای این قانون برای دانش‌آموزان و داوطلبانی که معدل پایینی دارند، بسیار مفید است. به طوری که آن‌ها با قانون ترمیم معدل می‌توانند معدل خود را افزایش داده و رتبه خوبی را در کنکور بگیرند.

 

جهت اطلاع از معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۲  روی لینک کلیک کنید.

چه کسانی می‌توانند در سایت آموزش پرورش ترمیم معدل ثبت‌نام کنند؟

تمام دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور دیپلم نظام قدیم و نظام جدید می‌توانند در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل ثبت‌نام کنند. ولی آن‌ها باید مدرک دیپلم خود را از سال 1384 به بعد گرفته باشند. این دانش‌آموزان پس از ثبت‌نام در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل باید در یکی از نوبت‌های خرداد، شهریور یا دی در امتحانات شرکت کرده و نمره خود را دریافت کنند. معمولاً ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل حدود 30 الی 45 روز قبل از برگزاری آزمون نهایی می‌باشد.

 

شما جهت تاثیر 60 درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۲ روی لینک کلیک کنید.

 

چه کسانی می‌توانند از سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل استفاده کنند؟

چه کسانی می‌توانند از سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل استفاده کنند؟

 

تاثیر ترمیم معدل برای قبولی در دانشگاه‌های خارج از کشور

از آنجا که در دانشگاه‌های خارج از کشور برای پذیرش دانشجویان آن‌ها را بر اساس معدل پایه‌های مختلف به خصوص معدل دیپلم و رتبه کنکور در نظر می گیرند. لذا یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند رتبه کنکور آن‌ها را بهتر کند قانون ترمیم معدل است. بنابراین هر چند که با شرکت در طرح ترمیم معدل، نمرات مندرس در کارنامه شما تغییر نمی‌کند. اما می‌تواند رتبه شما را در کنکور بهتر کند. لذا از این طریق می‌توانید در خارج به ادامه تحصیل بپردازید.

قوانین و بخشنامه ترمیم معدل ۱۴۰۲

وزارت آموزش و پرورش برای ترمیم معدل قوانین و بخشنامه‌ای را در نظر گرفته است که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

 • ترمیم معدل را می‌توان در نوبت امتحانات نهایی شهریور، دی و خرداد برگزار کرد.
 • کلیه دانش‌آموزان تنها یک بار می‌توانند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند.
 • در انتخاب دروس هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و دانش‌آموزان می‌توانند تعداد دروس زیادی را انتخاب کنند.
 • برای شرکت در طرح ترمیم معدل دانش‌آموز باید به ازای هر واحد امتحانی مبلغی را پرداخت کند.
 • محل ثبت‌نام و برگزاری آزمون طرح ترمیم معدل مدارس دولتی بزرگسالان است. اما شما در صورت لزوم می‌توانید به صورت غیرحضوری در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل نیز ثبت‌نام کنید.

 

جهت دریافت معدل کتبی دیپلم  روی لینک کلیک کنید.

 

 

بخشنامه سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

بخشنامه سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

 

 • زمان ثبت‌نام در طرح ترمیم معدل را می‌توانید از مدارس بزرگسالان یا سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل پیگیری کنید.
 • این قانون تنها شامل دانش‌آموزانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد گرفته‌اند، می‌باشد.
 • اگر دانش‌آموزی با شرکت در آزمون ترمیم معدل نمره کمتری بگیرد، آنگاه نمره قبلی آن در سوابق تحصیلی کنکور محاسبه خواهد شد.
 • تمام نمراتی که در ترمیم معدل دریافت می‌کنید در کارنامه کتبی دیپلم دانش‌آموز هیچ تاثیری ندارد. بنابراین قانون ترمیم معدل تنها روی کنکور و دریافت رتبه بهتر موثر می‌باشد.

 

موارد مذکور در بالا آخرین بخش‌نامه ترمیم معدل ۱۴۰۲ وزارت آموزش و پرورش هستند. لذا شما هرگونه سوالی در مورد آن‌ها و سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل داشته باشید می‌توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط:

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲

شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی

موارد ممنوعیت شرکت در کنکور ۱۴۰۲

برای کنکور ۱۴۰۲ از کجا شروع کنم؟

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه ۱۴۰۲

2.8/5 - (27 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

از چه نمره به پایین‌تر بهتر است در طرح ترمیم معدل شرکت کنیم؟

معمولاً به صورت کلی اگر شما نمره کمتر از 20 گرفته باشید می‌توانید در طرح ترمیم معدل شرکت کنید. ولی اگر نمره امتحانات نهایی شما کمتر از 17 نباشد بهتر است از شرکت در این آزمون خودداری کنید.

آیا می‌توان برخی از دروس را در دی ماه و برخی را نیز در شهریور ماه امتحان داد؟

خیر، شما تنها یکبار می‌توانید در طرح ترمیم معدل شرکت کنید.

آیا دانش‌آموزان مردودی می‌توانند از طرح ترمیم معدل استفاده کنند؟

معمولاً در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش قانونی را برای آن‌ها در نظر نگرفته است. لذا شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

حداکثر تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری چگونه است؟

سوابق تحصیلی دانش آموزان در نتیجه کنکور سراسری تاثیر بالای 25 درصد و حداکثر 30 درصد دارد. به همین دلیل بهتر است شما تمرکز زیادی روی آن داشته باشید.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری برای دارندگان دیپلم غیر مرتبط چگونه است؟

کسانی که با دیپلم غیر مرتبط در کنکور سراسری شرکت می‌کنند، میزان تاثیر سوابق تحصیلی آن‌ها با دارندگان دیپلم مرتبط متفاوت است. لذا شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

آیا دانش‌آموزان کاردانش و فنی حرفه‌ای نیز تحت تاثیر معدل در کنکور می‌باشند؟

تمام دانش‌آموزان رشته‌های کاردانش و فنی حرفه‌ای که قصد دارند در رشته‌های ریاضی، تجربی یا انسانی شرکت کنند نمی‌توانند از سوابق تحصیلی در کنکور استفاده کنند.

آیا بعد از شرکت در کنکور می‌توان در طرح ترمیم معدل شرکت کرد؟

در صورتی که شما بعد از برگزاری کنکور در طرح ترمیم معدل شرکت کنید، آنگاه این نمرات برای کنکور سراسری سال بعد موثر خواهند بود.

آیا داوطلبانی که در یک منطقه فارغ‌التحصیل شدند می‌توانند در منطقه دیگری در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند؟

خیر، آن‌ها تنها می‌توانند در آزمون ترمیم معدل منطقه‌ای شرکت کنند که در آنجا فارغ‌التحصیل شده‌اند. لذا اگر شما فارغ‌التحصیل منطقه 3 باشید، آنگاه نمی‌توانید در آزمون ترمیم معدل منطقه 2 شرکت کنید.

آیا منابع امتحانی دانش‌آموزان نظام قدیم با نظام جدید یکسان است؟

خیر، معمولا سوالاتی که برای دانش‌آموزان نظام قدیم و نظام جدید مطرح می‌شود با هم متفاوت هستند.

آدرس الکترونیکی سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل کدام است؟

شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

نظرات

619 دیدگاه دربارهٔ «سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo مهتا گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من داوطلب نظام جدید هستم.دیپلم تجربی دارم و میخوام کنکور ریاضی بدم.برای ایجاد سابقه باید چیکار کنم؟؟ترمیم معدل باید ثبت نام کنم یا ایجاد سابقه؟یا هردو؟؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما می بایست ترمیم معدل انجام دهید

 2. Avatar photo امیرحسین غفوری گفت:

  سلام من موفق ب دریافت مدرک دیپلم نشدم هنوز برای ترمیم گفتن مدرک دیپلم لازمه با مشاورم صحبت کردم گفتن که چرا میتونی ترمیم و شرکت کنی دو تا درسی که قبول نشدی و شهریور امتحان بدی میخاستم ببینم آیا میشه؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ترمیم ابتدا باید دیپلم خود را دریافت بفرمایید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه دولتی

  ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه دولتی 1403 + رشته ها و زمان

  داوطلبانی که علاقه‌مند به ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه دولتی هستند، باید در زمان‌های تعیین‌شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش در این دانشگاه‌ها، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند. متقاضیان بایستی توجه داشته باشند که ثبت‌نام در رشته‌های...
 • فراگیر دانشگاه آزاد

  ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1403 + شرایط، رشته ها و شهریه

  دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد، فرصت‌های آموزشی متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد، امکان تحصیل را برای افرادی که به دلایل مختلف امکان حضور فیزیکی در ترم اول دانشگاه را ندارند،...
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 + شرایط و رشته ها

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک فرصت برای دانش‌آموزان نخبه و ممتاز در حوزه‌های مختلف، امکان می‌دهد تا با ارائه سوابق و عملکرد برجسته‌ خود، بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور، به تحصیل در این دانشگاه...
 • کمیسیون هم ارزی نظام مهندسی

  کمیسیون هم ارزی نظام مهندسی + جدول رشته اصلی و مرتبط 1403

  کمیسیون هم ارزی نظام مهندسی وظیفه بررسی مدارک تحصیلی داوطلبان آزمون نظام مهندسی و تعیین صلاحیت آن‌ها برای شرکت در آزمون را بر عهده دارد. در این مقاله به طور کامل به شرح وظایف، شرایط مراجعه و مراحل بررسی مدارک...
تماس با مشاور