ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم نمایند، باید پس از ثبت نام آنلاین در این سامانه، به صورت حضوری به یکی از مدارس بزرگسالان که برگزارکننده طرح ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم معدل است، مراجعه کنند.

داوطلبان ترمیم معدل بعد از ورود به سامانه مای مدیو، باید  وارد پنجره خدمات الکترونیکی “دولت من” شوند و بعد از کلیک بر رمز ورود یکبار مصرف، به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنند. سپس برای ایجاد سابقه تحصیلی وارد بخش “سابقه تحصیلی” شوند.

معرفی سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

سامانه مای مدیو توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت یک سامانه کامل و جامع راه‌اندازی‌ شده‌ است. این سامانه برای افرادی از جمله اساتید، والدین، دانش‌آموزان و…که نیازمند خدمات مرتبط با آموزش و پرورش هستند، طراحی و اجرا‌ شده‌ است.

به این ترتیب افراد می‌توانند برای دستیابی به خدماتی از قبیل دریافت کد سوابق تحصیلی، هدایت تحصیلی، دریافت کارنامه و… به این سامانه مراجعه نمایند.

 ترمیم معدل چیست؟ ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی یکی از اصلی‌ترین مسائل داوطلبان کنکور است. با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی، بالا بودن معدل داوطلبان احتمال قبولی آن‌ها را به مراتب بالاتر خواهد رفت.

داوطلبانی که تمایل به ثبت‌نام در ترمیم معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی را در نظام‌های جدید، سالی واحدی / ترمی واحدی و نظام قدیم دارند، باید در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل اقدام به ثبت نام نمایند.

فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه از سال ۸۴ به بعد و دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی (از سال ۹۱ به بعد) می‌توانند در صورت عدم داشتن نمرات قابل قبول در امتحانات نهایی، برای ثبت‌نام در آزمون ترمیم معدل اقدام نمایند.

داوطلبانی که شرایط شرکت در آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ را دارند، باید در امتحانات نهایی دروس انتخابی خود در خرداد ماه شرکت کرده و نمرات خود را در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل با ترمیم معدل ارتقا داده و سوابق تحصیلی خود را با نمره بهتری در کنکور اعمال نمایند.

معرفی سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

مراحل ورود به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

برای شرکت در آزمون ترمیم معدل و یا خدمات دیگر؛ مانند ایجاد سابقه تحصیلی، ضروری است داوطلبان وارد این سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir شوند.

برای ورود به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل دانش آموز، بایدعلاوه بر کد ملی و شماره سریال شناسنامه تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل را در اختیار داشته باشید و برای ورود به سامانه مای مدیو فرهنگیان، تنها بایستی کد ملی و شماره کد پرسنلی را ارائه دهید.

مراحل ورود به سایت آموزش و پرورش برای ترمیم معدل:

۱. جستجو سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir در مرورگر خود

۲. وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

۳. ورود به پورتال کاربری خود

۴. انتخاب گزینه سوابق تحصیلی

۵. انتخاب گزینه ترمیم و ایجاد سابقه

۶. تکمیل فرآیند ثبت نام سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزش پرورش ترمیم معدل

☑️ در ابتدا، داوطلبان باید نشانی سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به آدرس my.medu.ir را در مرورگر خود وارد کرده و پس از ورود به سامانه مای مدیو، بر روی گزینه «ورود از طریق دولت من» کلیک کنند.

راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزش پرورش ترمیم معدل1

☑️ تمامی کاربران باید پس از ورود به درگاه دولت مای مدیو، شماره تلفن همراه خود را که به نام آن‌ها ثبت‌ شده‌ است، وارد کرده و سپس بر روی گزینه ارسال رمز یکبار مصرف کلیک کنند.

راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزش پرورش ترمیم معدل2

☑️ در مرحله بعد در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، داوطلبان باید رمز یکبار مصرف را وارد کرده تا به پنل کاربری خود در وب‌سایت مای مدیو با آدرس my.medu.ir وارد شوند.

نحوه ثبت‌نام و شرکت در طرح ترمیم معدل

علاوه بر ورود به سامانه مای مدیو آموزش و پرورش به منظور ترمیم معدل، افراد بایستی با نحوه ثبت نام و شرکت در طرح ترمیم معدل آشنا باشند. این مراحل عبارت است از:

☑️ در ابتدا به وب‌ سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی my.medu.ir وارد شوید.

☑️ اگر فارغ التحصیل هستید، لطفا قسمت «والدین و سایر» را در گزینه مربوط به ورود از درگاه دولت انتخاب کنید.

☑️ در صورت در حال تحصیل بودن، می‌توانید در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل از گزینه “دانش‌آموز” نیز وارد شوید.

☑️ لطفا شماره تلفن همراه و کد امنیتی خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و سپس بر روی گزینه «ارسال رمز یک بار مصرف» کلیک کنید.

راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزش پرورش ترمیم معدل2

☑️ سپس در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل یک کد به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد که باید آن را وارد کنید.

☑️ در مرحله بعدی، اطلاعاتی مانند کد ملی و تاریخ تولد از شما درخواست می‌شود.

نحوه ثبت‌نام و شرکت در طرح ترمیم معدل1

☑️ پس از وارد کردن اطلاعات هویتی خود در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، بر روی گزینه «ثبت اطلاعات» کلیک کنید.

☑️ در مرحله بعدی در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، شما باید کد پستی خود را وارد کنید.

نحوه ثبت‌نام و شرکت در طرح ترمیم معدل 2

☑️ پس از انجام مراحل فوق در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، به صفحه مربوطه هدایت خواهید شد و باید گزینه «سوابق تحصیلی» را انتخاب کنید.

☑️ سپس شاهد کد ۱۹ رقمی سوابق تحصیلی خود خواهید‌ بود و حتما آن را یادداشت کنید.

☑️ در انتها، بر روی گزینه ثبت نام ترمیم معدل یا ایجاد سابقه تحصیلی کلیک کنید.

نحوه ثبت‌نام و شرکت در طرح ترمیم معدل 3

در این مرحله، صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که باید فرم آن را پر نمایید و به نکات زیر توجه نمایید. نکات مهم در تکمیل لیست سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل، عبارت است از:

۱) قبل از هر چیز، گزینه پایه تحصیلی را انتخاب کرده و پایه تحصیلی خود را انتخاب کنید.

در صورت فارغ التحصیلی از پایه دوازدهم و تمایل به ترمیم معدل یا ایجاد سوابق تحصیلی، شروع به پر کردن اطلاعات دیپلم خود کنید.

۲) در صورت تمایل به ترمیم یا ایجاد سوابق پیش دانشگاهی، بر روی گزینه پیش دانشگاهی کلیک کنید.

۳) هنگام پر کردن فیلدهای مربوط به اطلاعات دیپلم، تاریخ دریافت مدرک و محل دریافت دیپلم خود را وارد کنید.

۴)شماره دانش‌آموزی شما در کارنامه یا مدرک دیپلم ذکر‌ شده‌ است.

۵) در صورت فارغ التحصیلی از پایه دوازدهم، نظام آموزشی جدید را وارد کنید.

در صورت فارغ التحصیلی از نظام قدیم، طبق نظام آموزشی مدرک دیپلمتان، اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید.

زمان آزمون ترمیم معدل در سایت مای مدیو

ثبت نام ترمیم معدل در سال 1403 هم‌زمان با امتحانات نهایی خرداد ماه انجام می‌شود. همچنین در امتحانات نهایی، داوطلبان مطابق با جدول مواد امتحانی دوره دوم متوسطه، تنها یک مرتبه می‌توانند برای هر درس در امتحان ترمیم معدل حضور یابند. از این رو دانش‌آموزان بایستی با دقت تمام، لیست دروس انتخابی جهت ایجاد سابقه تحصیلی را در سامانه به ثبت برسانند.

البته زمانی برای ویرایش دروس انتخابی جهت سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات در نظر گرفته شده است. تاریخ ویرایش دروسی که داوطلبان برای شرکت مجدد در آزمون و ترمیم نمره انتخاب کرده‌اند، از 21 اردیبهشت ماه 1403 است.

محل ثبت نام داوطلبان برای ترمیم معدل، مدرسه‌ای است که دانش‌آموز در آن مشغول به تحصیل و داوطلبان خارج از مدرسه برای ثبت نام باید به پایگاه‌های آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنند. در ضمن این نکته را فراموش نکنید افراد با مطالعه نمونه سوالات آزمون ترمیم معدل می‌توانند به راحتی در آزمون ترمیم معدل قبول شوند.

زمان آزمون ترمیم معدل در سایت مای مدیو

هزینه ثبت نام در امتحان ترمیم معدل

با توجه به اینکه برگزاری امتحانات نهایی برای آموزش و پرورش دارای هزینه است، افراد باید هنگام ثبت نام در سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایند. هزینه ثبت نام در ترمیم معدل به دو صورت محاسبه می‌شود؛ یک هزینه ثابت و یک هزینه متغیر که بر اساس تعداد امتحانات داوطلبان افزایش می‌یابد.

هزینه ثابت امتحان ترمیم معدل در سایت مای مدیو برای تمامی شرکت‌کنندگان یکسان بوده و مبلغ آن در سال 1403، حدود 50 تومان برآورد شده است. این هزینه صرف اموری مانند چاپ برگه آزمون، تصحیح پاسخ‌ سوالات و غیره می‌شود. به غیر از هزینه ثابت، هزینه‌ای متغیر بابت تعداد دروسی در نظر گرفته می‌شود که متقاضی می‌خواهد آن ترمیم کند. این هزنیه در سال 1403 برای هر درس 50 هزار تومان است.

کارنامه ترمیم معدل در سایت آموزش و پرورش

داوطلبان پس از شرکت در آزمون‌های ترمیم معدل ۱۴۰۳ و اعلام نتایج ترمیم معدل، موظف به مشاهده کارنامه خود هستند. در این مرحله، دو روش برای دریافت کارنامه وجود دارد:

🔶 ابتدا، می‌توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی my.medu.ir، اطلاعات شخصی خود از جمله کد ملی را وارد کرده و نمرات خود را مشاهده نمایند.

🔶 روش دیگر برای دریافت کارنامه آزمون ترمیم معدل، به صورت حضوری ارائه‌ شده است. دانش‌آموزانی که ثبت‌نام خود را در مدرسه خود انجام داده‌اند، می‌توانند از مدیر مدرسه، کارنامه ترمیم معدل ۱۴۰۳ خود را درخواست نمایند.

مدیر یا معاون نیز با مراجعه به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل یا پورتال مای مدیو، کارنامه نمرات داوطلبان را دریافت می‌کند، البته به شرطی که داوطلب غیبت در امتحان ترمیم معدل نداشته باشد.

🔶پس کلیه داوطلبانی که در آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ شرکت کرده‌اند، بایدکارنامه خود را دریافت کنند و نسبت به مشاهده نمرات ترمیم معدل در موعد مقرر اقدام نمایند؛ زیرا در صورت مشاهده خطا و مغایرت، بتوانند اعتراض خود را هرچه سریع‌تر به سمع مدیر یا آموزش و پرورش برسانند.

انواع نظام آموزشی برای ترمیم معدل در سایت آموزش و پرورش

شناخت سیستم آموزشی مدارس و نظام ترمیم معدل پیش از شرکت در امتحانات، ضروری است. در ادامه به نه نظام آموزشی جهت ترمیم نمره دروس برای ایجاد سابقه تحصیلی، می‌پردازیم:

⁉️ نظام آموزشی ۳-۳-۶ متوسطه

سیستم آموزشی‌ای که در حال حاضر در مدارس به اجرا درآمده و از ماه خرداد سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸ آغاز گردیده است.

در این سیستم، دانش‌آموزان پس از اتمام موفقیت‌آمیز پایه نهم، وارد دوره دوم متوسطه‌ شده‌ و با پشت سر گذاشتن پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم و گذراندن تمامی واحدهای درسی مرتبط با رشته خود، موفق به دریافت گواهینامه دیپلم دوازده ساله می‌گردند.

⁉️ نظام آموزشی سالانه واحدی

این سیستم، سیستم آموزشی پیش از سیستم جدید است که نخستین گروه از دانش‌آموزان در سال ۱۳۸۱ از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند و تا سال ۱۳۹۹ نیز این امکان برای فارغ‌التحصیل شدن وجود داشته است.

در سیستم آموزشی سالانه واحدی، تدریس دروس از ماه مهر آغاز و در ماه خرداد، کارنامه سالانه صادر می‌شود.

⁉️ نظام سالی واحدی متوسطه

دانش آموزان پس از طی دوره راهنمایی وارد این نظام آموزشی می‌شوند و پس از سه سال آموزش مدرک دیپلم را دریافت می‌کنند. مدت زمان تحصیل از ابتدای تحصیل تا اخذ دیپلم ۱۱ سال است.

⁉️ نظام سالی واحدی پیش دانشگاهی

دوره پیش دانشگاهی یک سال است و تنها فارغ‌التحصیلان دارای مدرک متوسطه که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشند، در این دوره ثبت نام می‌کنند.

انواع نظام آموزشی برای ترمیم معدل در سایت آموزش و پرورش

⁉️ نظام ترمی واحدی

این نظام آموزشی قبل از نظام سالی واحدی بوده و از سال ۷۲ اولین گروه دانش آموزان از آن فارغ‌التحصیل شدند و تا سال ۱۳۹۵ نیز امکان فارغ‌التحصیلی داشته‌اند.

در نظام ترمی واحدی، ترم اول از مهر تا دی ماه و ترم دوم از بهمن ماه تا خرداد و ترم تابستان از تیرماه تا شهریور است.

⁉️ نظام سالی ترمی واحدی متوسطه:

دانش آموزان پس از طی دوره راهنمایی وارد این نظام آموزشی می‌شوند و در طول سه سال آموزش مدرک دیپلم را دریافت می‌کنند. مدت زمان تحصیل از ابتدای تحصیل تا اخذ دیپلم ۱۱ سال است.

⁉️ نظام سالی واحدی پیش دانشگاهی

دوره پیش دانشگاهی شبیه به شیوه ترمی است با این اختلاف که دوره پیش دانشگاهی دو ترم دارد و تنها فارغ التحصیلان دارای مدرک متوسطه که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه بودند، در دوره پیش دانشگاهی ثبت نام می‌کردند.

⁉️ نظام چهارساله متوسطه

این نظام آموزشی از سال ۵۳ آغاز شد و از سال ۵۶ اولین گروه از دانش‌آموزان در آن فارغ التحصیل شدند و تا سال ۷۹ ادامه یافت.

این نظام به صورت پایه‌ای‌ بود و دانش‌آموزان پس از دوره راهنمایی وارد دوره متوسطه می‌شدند.

در هر سال باید تمام دروس آن سال را قبول می‌کردند و اگر تا تابستان موفق به قبولی نشدند، بایستی آن پایه را تکرار می‌کردند، و پس از قبولی پایه چهارم، به دانش‌آموزان گواهینامه دیپلم ارائه می‌شد.

⁉️ نظام شش ساله متوسطه

این نظام آموزشی از ابتدای آموزش متوسطه در ایران آغاز شد و تا سال ۱۳۵۶ دانش‌آموزان در آن فارغ التحصیل شدند.

این نظام به صورت پایه‌ای‌بود و دانش‌آموزان پس از دوره شش ساله ابتدایی وارد دوره شش ساله متوسطه می‌شدند.

در هر سال باید تمام دروس آن سال را قبول می‌کردند و اگر تا تابستان موفق به قبولی نشدند، بایستی آن پایه را تکرار می‌کردند و پس از قبولی پایه ششم، به دانش‌آموزان گواهینامه دیپلم ارائه می‌شد.

هدف قانون ترمیم معدل نمرات دانش‌آموزان در دوره دوم متوسطه

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری چه معدلی است؟ با ترمیم نمره می‌توان معدل سال دوازدهم را تغییر داد؟ بله، قانون ترمیم معدل نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان برای اولین بار در سال 1394 تصویب و قطعی شد. این قانون با اهداف زیر اجرا شده است:

سوابق تحصیلی دانش‌آموزان تاثیر مستقیمی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها دارد؛ لذا قانون ترمیم معدل روش جدیدی جهت ارتقا آن‌ها است.

اجرای این قانون برای دانش‌آموزان و داوطلبانی که معدل پایینی دارند، بسیار مفید است. به طوری که آن‌ها با قانون ترمیم معدل می‌توانند معدل خود را افزایش داده و رتبه خوبی را در کنکور بگیرند.

هدف قانون ترمیم معدل نمرات دانش آموزان در دوره دوم متوسطه

تاثیر ترمیم معدل برای قبولی در دانشگاه‌های خارج از کشور

دانشگاه‌های خارج از کشور برای پذیرش دانشجویان، داوطلبان را براساس معدل پایه‌های مختلف به خصوص معدل دیپلم و رتبه کنکور برای پذیرش مورد ارزیابی قرار می‌دهند؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند رتبه کنکور این دسته از افراد را بهتر کند، قانون ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت است.

هرچند که با شرکت در طرح ترمیم معدل، نمرات مندرج در کارنامه شما تغییر نمی‌کند؛ اما می‌تواند رتبه شما را در کنکور تغییر دهد. لذا از این طریق می‌توانید در خارج از کشور به راحتی به ادامه تحصیل بپردازید.

نکات اساسی در ثبت نام برای ترمیم معدل

نکات اساسی در ثبت نام برای ترمیم معدل و ایجاد سوابق تحصیلی در وب‌ سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به شرح زیر است.

🔷 در صورت فارغ‌التحصیلی سال‌های قبل از رشته‌های نظری، کاردانی، فنی و حرفه‌ای در مقطع متوسطه و پیش‌دانشگاهی، شما بایستی با دریافت کد سوابق تحصیلی و سند‌های مورد نیاز، به مدارس بزرگسالان دولتی مراجعه نموده و ثبت نام نمایید.

🔷 طلاب حوزه علمیه با داشتن مدرک سطح یک بایستی با دریافت کد سوابق تحصیلی و مدارک مورد نیاز، به مدارس بزرگسالان دولتی مراجعه و ثبت نام نمایند.

🔷 فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان پایه مدارس بین‌الملل بایستی با دریافت کد سوابق تحصیلی و مدارک مورد نیاز، به مدارس بزرگسالان مراجعه و ثبت نام نمایند.

🔷 افرادی که مدرک معادل مقطع متوسطه و پیش‌دانشگاهی از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی دریافت کرده‌اند، بایستی همراه با مدارک خود و همچنین کد سوابق تحصیلی به مدارس بزرگسالان دولتی مراجعه و ثبت نام نمایند.

🔷 دانش‌آموزان پایه دوازدهم در رشته‌های نظری، اگر تمایل به شرکت در کنکور گروه آزمایشی غیر متناسب با رشته تحصیلی خود دارند، بایستی مدارک لازم و کد سوابق تحصیلی خود را به مدرسه محل تحصیل ارائه نمایند تا در امتحانات نهایی رشته تحصیلی مورد نظر شرکت کنند.

آخرین اخبار مربوط به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

 • امکان ویرایش دروس انتخابی برای دریافت سابقه تحصیلی مشخص شد

داوطلبان آزمون ترمیم معدل که لیست دروس انتخابی برای ترمیم نمره را در سامانه بارگذاری نموده‌اند، از تاریخ 21 اردیبهشت ماه 1403 می‌توانند برای ویرایش این لیست وارد سایت sanjesh.org شوند. سپس در خرداد ماه برای شرکت در آزمون به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل؛ یعنی مای مدیو ورود کنند.

 • تاریخ امتحان ترمیم معدل مشخص شد

زمان امتحان ترمیم معدل طبق آخرین اخبار رسمی منتشر شده از سوی آموزش و پرورش در خرداد ماه خواهد بود. داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون می‌توانند وارد سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل my.medu شوند.

آخرین اخبار مربوط به سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

خلاصه مطلب سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۳، تاثیر معدل در کنکور است. برای کمک به داوطلبانی که معدل پایینی دارند، شرایطی برای شرکت در آزمون ترمیم معدل  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل فراهم‌ شده‌ است.

این اقدام باعث ایجاد جبران معدل گذشته افراد جهت ایجاد سابقه تحصیلی و شرکت در کنکور ۱۴۰۳ به وجود آمده تا با رتبه بهتر در دانشگاه‌های خوب کشور پذیرفته شوند. گفتنی است زمان برگزاری آزمون ترمیم معدل، هم‌زمان با برگزاری امتحانات نهایی در خرداد ماه است.

برای دانلود فایل pdf سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل روی لینک کلیک نمایید.

2.8/5 - (27 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت ثبت نام ترمیم معدل کدام است؟

ثبت نام ترمیم معدل در وب‌سایت مای مدیو آموزش و پرورش my.medu.ir انجام می‌شود.

زمان برگزاری آزمون ترمیم معدل چه تاریخی است؟

زمان برگزاری آزمون ترمیم معدل در خرداد ماه هم‌زمان با امتحانات نهایی دانش‌آموزان است.

 ثبت نام ترمیم معدل 1403 در چه بازه زمانی صورت می‌گیرد؟

متقاضیان می توانند یک ماه قبل از امتحانات نهایی خرداد ماه برای ثبت نام در مای مدیو اقدام کنند.

 

نظرات

639 دیدگاه دربارهٔ «سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403»

 1. Avatar photo بهار گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من چند درس رو ترمیم معدل ثبت‌نام کردم اما نمیاره پاین کارت ورود به جلسه که بتونم امتحان بدم یه واحده مانده هم دارم یعنی امکانش هست به این دلیل باشه ؟
  پس این هزینه که برای ترمیم معدل پرداخت کردم چی میشه ؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. این مورد باگ سیستم میباشد و باید دوباره وارد بشید.

 2. Avatar photo مرادی گفت:

  سلام مدرک دیپلممو هنوز نگرفتم دی ماه چند تا درسو امتحان دادم نمره قبولی گرفتم ولی سایت ثبت نشده بود همون نمره های قبلی بود الان میخوام ترمیم معدل کنم نمیشه یعنی نمیره مرحله ترمیم باید چکار کنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید به آموزش و پرورش مراجعه کنید

  2. Avatar photo زکیه گفت:

   سلام ، ببخشید من دانشگاه‌ دور از دبیرستانم درس میخونم ، برای ترمیم معدل باید حتما دبیرستانی که توش درس میخوندم ازمون بدم؟ و باید تو همون حوضه کنکور سال قبل ازمون بدم؟

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    هم حوضه امتحانی و همچنین محل ازمون مجدد برای شما لحاظ میشود.

 3. Avatar photo هلیا گفت:

  سلام من فارغ التحصیلم از کجا بفهمم باید کجا آزمون بدم برای ترمیم معدل؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورت ثبت نام نشدن در کنکور سراسری از طریق مای مدیو اقدام به ترمیم داشته باشید

 4. Avatar photo احمد گفت:

  سلام کسانی که در ترمیم معدل دی ماه یا شهریور ماه سال های قبل 1401ترمیم ثبت نام کردند آیا نمراتشون در کنکور 1403 لحاظ نمی شه

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   فقط ازمون خرداد ماه در سوابق تاثیر گذار خواهد بود

 5. Avatar photo مارال گفت:

  سلام من موقع ثبت نام كنكورسراسري سال اخذ مدرك ديپلم رو اشتباه كردم يعني بجاي مثلا ١٤٠٠_١٤٠١ نوشتم ١٤٠١ بعد موقع ترميم هم تموم موارد رو تاييد كردم و تاييد نهايي رو گرفتم ،اما الان دوستام همه يه سال عقب تر براشون ميزنه ،آيا برام مشكلي ايجاد ميشه موقع آزمون ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهتر است به سازمان سنجش برای این موضوع درخواست الکترونیکی ثبت کنید

   1. Avatar photo مهسا گفت:

    من میخواستم نهایی بدم اما مای مدیو نیاورد خطا میداد 10باز رفتم کافینتی بازم نشد الان من وه غلطی بکنم اخههه من میخاستم نخاییییی بدم چجوری باید ثبت نام کنممممم هنرستانیم

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     حضوری برین آموزش و پرورش

 6. Avatar photo Alireza گفت:

  سلام لطفاً خواهش میکنم،به سوال من جواب بدید تا از سردرگمی در بیام
  من واقعیتش کنکور اردیبهشت رو تجربی دادم و میخوام نمرات عمومی تجربی و اختصاصی (زیست) رو ترمیم بدم و از اون طرف قراره کنکور ریاضی بدم و برای دروس اختصاصی ریاضی هم میخوام سوابق برای کنکور ایجاد کنم ولی تطابق زمانی حسابان و زیست یا هندسه و ریاضی تجربی نمیزاره تو همشون سابقه و ترمیم انجام بدم،لطفاً بگید من باید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر اولویت خودتان را برای کنکور مهمتر قرار دهید

 7. Avatar photo مهتا گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من داوطلب نظام جدید هستم.دیپلم تجربی دارم و میخوام کنکور ریاضی بدم.برای ایجاد سابقه باید چیکار کنم؟؟ترمیم معدل باید ثبت نام کنم یا ایجاد سابقه؟یا هردو؟؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما می بایست ترمیم معدل انجام دهید

 8. Avatar photo امیرحسین غفوری گفت:

  سلام من موفق ب دریافت مدرک دیپلم نشدم هنوز برای ترمیم گفتن مدرک دیپلم لازمه با مشاورم صحبت کردم گفتن که چرا میتونی ترمیم و شرکت کنی دو تا درسی که قبول نشدی و شهریور امتحان بدی میخاستم ببینم آیا میشه؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ترمیم ابتدا باید دیپلم خود را دریافت بفرمایید

   1. Avatar photo فاطمه گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من پارسال در رشته تجربی فارق التحصیل شدم ولی پشت کنکور موندم و کنکور اردیبهشت ماه رو تجربی شرکت کردم ولی تیر رو میخوام ریاضی شرکت کنم . و توی امتحانات خرداد ماه میخوام دروس تجربی رو ترمیم بزنم و دو درس گسسته و فیزیک ریاضی رو هم ایجاد سابقه کنم .
    مشکلی پیش نمیاد که همزمان هم ترمیم معدل شرکت کنم و هم ایجاد سابقه؟ چون توی روز های متفاوتی هم هستن و از این نظر تداخل ندارند.

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     باید به آموزش و پرورش مراجعه و چارت درسی رو چک کنید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  سامانه مای مدیو، مسئول ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس است و با دریافت مشخصات تحصیلی، شناسنامه‌ای و برخی دیگر از اطلاعات، ثبت نام را انجام می‌دهد. والدین و دانش‌آموزانی که در مدرسه ثبت نام کرده‌اند، در پی استعلام ثبت نام...
 • وام ازدواج دانشجویی

  ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 1403 + شرایط، مدارک + مبالغ | راهنما ثبت نام

  امکان ثبت نام وام ازدواج دانشجویی برای دانشجویان واجد شرایط فراهم شده است. از آنجایی که هزینه‌ های زندگی در دوران دانشجویی یکی از مهم‌‎ترین دغدغه‌های دانشجویان است. برای رفع و کاهش این دغدغه‌‌ها، دانشگاه‌‌ها تسهیلاتی را با عنوان وام...
 • ترمیم معدل چیست؟

  ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403

  آیا میدانید ترمیم معدل چیست؟ ترمیم معدل یکی از راه‌هایی است که به دانش آموزانی که نمرات پایین در امتحانات نهایی کسب کرده اند، فرصت جبران اشتباهات را می‌دهد.  هدف اصلی از ترمیم معدل، افزایش نمرات و بهبود معدل کلی...
 • توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد

  توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1403 + راهنما جامع

  داوطلبان آزمون ارشد پس از حدود سه هفته می‌بایست به سایت سنجش کشور برای مشاهده توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد مراجعه کنند. کارنامه اولیه معمولا در خرداد ماه منتشر می‌شود تا شرکت‌کنندگان برای بررسی رتبه، تراز و درصد دروس...
تماس با مشاور