تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام کنکور ارشد

ثبت نام کنکور ارشد 1401 + راهنما تصویری + رشته ها

ثبت نام کنکور ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

پیرو اطلاعیه ای سازمان سنجش و آموزش کشور، ثبت نام کنکور ارشد 1401 از امروز ؛ 16 آذر ماه آغاز شد. تاریخ ثبت نام کنکور ارشد از مورخ 16 آذر ماه آغاز می شود و تا 26 آذر ماه ادامه خواهد داشت جهت اطلاع از شرایط انتخاب رشته کنکور ارشد ، کد رشته محل ها و راهنما گام به گام نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با ما همراه باشید.

 

سایت ثبت نام آزمون همانند سال های گذشته برای داوطلبان دانشگاه های سراسری ، آزاد و غیر انتفاعی sanjesh.org می باشد. هزینه ثبت نام کنکور ارشد 1401 برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد در سامانه مورد نظر قابل پرداخت می باشد. مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری حدودا 10 روز خواهد بود.

متقاضیان ثبت نام می توانند از امروز جهت ثبت نام و انتخاب رشته با مرکز مشاوره و ثبت نام آزمون ارشد سراسری تماس بگیرند لذا جهت تکمیل روند ثبت نام از ساعات 8 صبح الی 12 شب می توانید از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کدپیش شماره با شماره 9099072952 تماس حاصل نمایند.

 

 

جهت ثبت نام کنکور ارشد 1401، مشاوره انتخاب رشته ، .ویرایش اطلاعات ثبت نامی و مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های مرکز ثبت نام تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

  • فایل اسکن شده عکس داوطلب با حجم و اندازه مشخص و تعیین شده توسط سازمان سنجش
  • ارائه و وارد نمودن کد سریال رقمی آزمون که با عنوان سریال ثبت نام می باشد و منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش امکان پذیر است.
  • ارائه سریال علاقه مندی که یک کد 10 رقمی با عنوان سریال علاقه مندی را که منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد را از طریق کارت های عضو شبکه شتاب خریداری نمایند.
  • تذکر : آن دسته از داوطلبانی که در رشته امتحانی اول و دوم علاقه مندی خود را اعلام نموده اند، باید سه سریال اعتباری را خریداری نمایند.
  • اصل فرم تکمیل شده معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد برای دانشجویان سال آخر دانشگاه که حداکثر تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل خواهند شد، باید فرم مربوطه را به تائید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

 

 

مراحل ورود به سامانه و ثبت نام کنکور ارشد

مانند ثبت نام تمامی آزمون های دیگر، ثبت نام کارشناسی ارشد نیز دارای مراحل خاصی است که برای آشنایی بهتر آن ها را در راهنمای ثبت نام کنکور ارشد زیر مرور می کنیم.

 

 • جستجوی آدرس اینترنتی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در مرورگر و ورود به صفحه اصلی

 

 • انتخاب منوی کارشناسی ارشد واقع شده در سمت راست، و یا دسترسی سریع در سمت چپ

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

 

 

 • با کلیک بر روی گزینه اطلاعیه ثبت نام، وارد سامانه جامع ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته می شوید.

 

 • در سمت راست گزینه با عنوان ” ثبت نام جدید” وجود دارد که پس از انتخاب آن وارد محیط ثبت نام می شوید.

 

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

 

 • در قسمت خواسته شده، سریال 12 رقمی ثبت نام را که هنگام خرید کارت اعتباری دریافت نموده اید را وارد نمایید.

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

 

 • در مرحله بعد نوبت به بارگیری عکس سه در چهار می رسد که باید دارای حجم و اندازه توضیح داده شده در سمت چپ باشد.

 

دفترچه ثبت نام ارشد

 

 • در قسمت بعدی که بسیار اهمیت دارد و دقت بالایی را می طلبد، باید برای تکمیل بندهای تقاضانامه اقدام کنید.

 

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

 

 

 • با تکمیل تمام قسمت های لازم، با کلیک بر روی تکمیل فرایند ثبت نام، وارد بخشی می شوید که یک شماره پرونده 7 و یک کد رهگیری 16 رقمی مختص به شما در آن قرار دارد.

 

 

ثبت نام اینترنتی کنکور ارشد

 

 

 • توصیه اکید می شود که این مدارک را تا پایان تمامی مراحل کنکور نزد خود نگه دارید.

 

سامانه ثبت نام آزمون ارشد در اختیار کلیه متقاضیان ثبت نام قرار دارد اما با توجه به عدم آگاهی برخی از داوطلبان و همچنین اشتباهات صورت گرفته در سال‌های اخیر، برای سهولت کار تمامی داوطلبان عزیز ، ما سامانه ثبت نام ایران تحصیل را فراهم نموده‌ایم. در این سامانه بدون نیاز به مراجعه به سایت خاصی برای ثبت نام کنکور ارشد می‌توانید تنها با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

 

ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد دانشگاه سراسری و آزاد ، به صورت همزمان صورت می پذیرد.

 

 

مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401

طبق اطلاعیه سنجش با توجه به اینکه مدت زمان ثبت نام کنکور ارشد برای تمامی داوطلبان محدود می باشد، لذا چنانچه در زمان تعیین شده اقدامات لازم صورت نپذیرد، سایت ثبت نام بسته خواهد شد و به همین دلیل امکان ثبت نام برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. هر ساله سازمان سنجش پس از اتمام زمان تعیین شده برای آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از ثبت نام جا مانده اند، دو روز مهلت تمدید در نظر خواهد گرفت.

توصیه ما به تمامی متفاضیان کنکور ارشد این است که از ثبت نام در روزهای پایانی خودداری نمایید زیرا چنانچه مشکلی در رابطه با انجام ثبت نام داشته باشید، امکان اصلاح آن را نخواهید داشت. به همین دلیل ممکن است نتوانید ثبت نام خود را به صورت موفقیت آمیز به انجام برسانید.

 

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون ارشد

برای شرکت در کنکور ارشد، داوطلبان باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. شرایط عمومی اعلام شده توسط سازمان سنجش عبارتند از:

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • متعهد بودن به انجام واجبات دینی و پرهیز از محرمات
 • نداشتن هیچ گونه خصومت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم ارتباط با گروهک های ضد دینی یا سابقه همکاری و عضویت با سازمان ساواک یا عقبه های آن
 • عدم سوء سابقه در مسائل اخلاقی در طول دوره تحصیلی

 

 

شرایط اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد

داشتن شرایط اختصاصی برای داوطلبین تمام رشته ها الزامی است و در صورت عدم تأیید گزینه های مطرح شده در زیر، حتی با وجود پذیرفته شدن متقاضی، قبولی او لغو می شوید.

بنابراین، توصیه می شود که موارد را با دقت بخوانید. البته ما نمی توانیم همه جزئیات شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ذکر کنیم و به صورت فهرست وار عناوین را مرور می کنیم، اما شما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

 • داوطلب باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس ( یا دکترای حرفه ایی) بوده و یا حداقل در سال آخر مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشد. مدرک فرد بایستی مورد تایید سازمان های عالی مربوطه باشد.

 

 • داوطلبانی که در یکی از دانشگاه های خارجی معتبر فارغ التحصیل شده اند و مدرک آن ها معادل سازی گشته، نیز می توانند در کنکور ارشد شرکت نمایند.

 

 • افرادی که در یکی از حوزه های علمیه دوره سطح 2 خود را سپری نموده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور سال آینده فارغ التحصیل می شوند، تنها می توانند در یکی از رشته های گروه انسانی ثبت نام کنند.

 

 • آن دسته از افرادی که در یکی از دوره های روزانه کارشناسی ارشد 1400 پذیرفته شده اند، به هیچ وجه ( حتی در صورت انصراف از رشته قبولی خود) امکان ثبت نام در کنکور ارشد را ندارند.

 

 • افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از 31 شهریور 86 کسب کرده، اما معدل آن ها کمتر 12 بوده است نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.

 

 • اگر فردی در یکی از دوره های روزانه ارشد قبول گردد، موظف به گذراندن دو سال تعهد خدمت در یکی نهادها و یا سازمان های دولتی مربوطه است.

 

 • بر طبق مقررات، هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، از طرف وزارت علوم بورسیه دریافت نمی کنند.

 

 • استفاده از صندوق رفاه دانشجویی تنها منوط به سپردن تضمین و تعهدنامه است.

تبصره 1 : متقاضیان پذیرفته شده در هر یک از رشته های کنکور ارشد دانشگاه های شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه های آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، چنانچه ثبت نام خود را در رشته های انتخابی قطعی نمایند و پس از پذیرش در دانشگاه، ثبت نام ننمایند پذیرش آنان لغو خواهد شد.

 

تبصره 2 : چنانچه در هر یک از رشته های دارای تعهد خدمت پذیرفته شده اید با توجه به رایگان بودن آموزش و همچنین ارائه خدمات به صورت رایگان به داوطلبان لازم است سازمان و یا نهاد دولتی مربوطه تعهد خدمت بسپارند.

 

شرایط پذیرش استعدادهای درخشان

مطابق با آیین نامه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد هر یک از داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد می باشند، بر اساس مصوب شواری هدایت استعدادهای درخشان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری که به کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، داوطلبانی که دارای شرایط زیر باشند و حداکثر یک سال از زمان دانش آموحتگی آنان نگذشته باشد، چنانچه بتوانند حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته محل را کسب نمایند، می توانند پذیرفته شوند.

 • نفرات برتر المپیادهای علمی که موفق به کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی شده اند.
 • دانشجویان نمونه کشوری که در دوره کارشناسی که نام آنان در معرفی سازمان امور دانشجویان معرفی شد است.
 • دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره خوارزمی ، جوان خوارزمي، رازي، ابن سينا و فارابي در دوره کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته که حداقل 50 درصد در دستاورد حائز رتبه را کسب نموده باشند.
 • مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد ، دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول معدل در دوره کارشناسی پیوسته در بین هم رشته ها و هم ورودی های خود شده اند. شرط مورد نیاز برای این دانشجویان در صورت طی نمودن هشت نیمسال می باشد.
 • آن دسته از دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود در طی چهار نیمسال شده اند.
 • 10با توجه به نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درصد ظرفیت هر کد رشته را سازمان سنجش بر اساس اولویت نمره و همچنین انتخاب رشته داوطلب به متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد گفته شده اختصاص خواهد داد.
 • دانشجویان و نفرات برتر که دوره کارشناسی پیوسته خود را در هشت نیمسال گذرانده اند، می توانند از این سهمیه استفاده نمایند. همچنین برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته،این دوره شامل چهار نیمسال تحصیلی می باشد.
 • دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف به پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در هر سال می باشند. افراد مشمول حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.
 • در صورت عدم مجاز به انتخاب رشته شدن دانشجویان در کارنامه اولیه آزمون ارشد سازمان سنجش ، امکان استفاده از سهمیه برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد که موفق به پذیرش بر اساس رتبه اول نشده باشند، امکان ادامه تحصیل در مقطع بالا آنان منوط به پذیرش در کنکور سال بعد خواهد بود.

 

شرایط استفاده از سهمیه ها کارشناسی ارشد

سهمیه های در نظر گرفته شده برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد بدین صورت می باشد که سهمیه ای برای خانواده های محترم ایثارگران و جانبازان و سهمیه رزمندگان در نظر گرفته شده است. همچنین برای حافظان قرآن و اعضای محترم بسیج نیز سهمیه جداگانه ای در نظر گرفته شده است که تاثیر این موارد در قبولی داوطلبان به شرحی که در ادامه ارائه خواهد شد می باشد.

 • آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان و همچنین سازمان بسیج برخوردار می باشند لازم است کد 12 رقمی مربوط به این سهمیه را وارد نمایند.
 • با توجه به تغییری که در رابطه با کدهای 12 رقمی ارائه شده وجود دارد، داوطلبان هر ساله باید برای دریافت این کد جداگانه اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج می باشند، نمی توانند از سهمیه رزمندگان استفاده نمایند.
 • فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر برخوردار از سهمیه های ایثارگران می باشند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلانی که استعداد درخشان می باشند در صورتی که نفر اول باشند، رتبه آنان بر 3 تقسیم خواهد شد.

 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

همانطور که می دانید برای ثبت نام در کنکور ارشد، خرید یک کارت اعتباری دارای سریال ثبت نام الزامی است.

برای بسیاری از داوطلبان سؤال است که این هزینه چقدر است و چگونه باید پرداخت شود؟

ابتدا باید بگوییم که طریقه پرداخت تنها به صورت الکترونیکی بوده و لازم است که کارت بانکی داوطلب حتماً فعال و عضو شبکه شتاب باشد.

برای شروع مرحله خرید، بایستی ابتدا به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه نمود و سپس با کلیک بر روی گزینه “سریال ثبت نام” مبلغ 90000 ( نود هزار تومان) را در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد واریز کند.

البته این مقدار تنها برای یک مجموعه امتحانی است و چنانچه داوطلبی قصد شرکت در سایر مجموعه ها دارد، بایستی به ازای هر کدام یک سریال اعتباری دریافت کند.

گذشته از این، اگر متقاضی علاقه مند به شرکت در ثبت نام رشته های شناور کنکور ارشد و یا یکی از دوره های پیام نور، غیر دولتی یا غیرانتفاعی باشد، بایستی علاوه بر مبلغ عنوان شده، وجهی معادل 137 هزار ریال مجددا پرداخت نمایند.

علاوه بر این، چنانچه مایل به دریافت پیامک خدمات بعد از هر اتمام هر مرحله هستید، باید مبلغ 8500 تومان بدین منظور واریز گردد.

 

راهنما رشته محل ها و نحوه انتخاب

 

نحوه گزینش سازمان سنجش کارشناسی ارشد

نحوه گزینش سازمان سنجش کارشناسی ارشد

 

داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد می باشند در تمامی کد رشته محل ها یک ظرفیت مازاد علاوه بر ظرفیت موجود در دفترچه انتخاب رشته در رشته های موجود اقدام به انتخاب رشته نمایند.

تاثیرگذارترین گزینه برای گزینش هر یک از داوطلبان بر اساس رتبه کسب شده در کنکور می باشد که میزان تاثیر معدل نیز به 20 درصد می رسد. بنابراین رتبه کسب شده شما با توجه به معدل ، سهمیه ها تعیین شده است.

چنانچه دوره کارشناسی خود را به صورت ناپیوسته گذرانده اید. معدل شما میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی را محاسبه خواهند نمود و میزان ت

 

رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد

بر اساس راهنمای ثبت نام کنکور ارشد می توانید هر یک از رشته های زیر را به عنوان رشته محل دوم امتحان خود انتخاب نمایید.

 • سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي
 • زيست شناسي جانوري
 • مهندسي مكانيزاسيون كشاورزي
 • زبان هاي باستاني ايران
 • مجموعه علوم محيط زيست
 • اكوهيدرولوژي
 • مجموعه زبان شناسي
 • زيست شناسي دريا
 • بيوتكنولوژي كشاورزي
 • مجموعه علم اطلاعات و دانش شناسي
 • اقيانوس شناسي فيزيكي
 • توسعه روستايي
 • مديريت جهانگردي
 • مجموعه تاريخ و فلسفه علم
 • مديريت كشاورزي
 • ايران شناسي
 • علوم شناختي
 • مجموعه برنامه ريزي شهري، منطقه اي و مديريت شهري
 • آموزش زبان ژاپني
 • مجموعه علوم اطلاعاتي
 • مجموعه طراحي شهري
 • زبان و ادبيات اردو
 • مهندسي نفت
 • مرمت و احياي ابنيه و بافت هاي تاريخي
 • مطالعات جهان
 • مهندسي پليمر
 • نمايش عروسكي
 • مطالعات زنان
 • مجموعه مهندسي معماري كشتي
 • مجموعه هنرهاي پژوهشي و صنايع دستي
 • مجموعه علوم ارتباطات اجتماعي
 • مهندسي در سوانح طبيعي
 • مجموعه هنرهاي ساخت و معماري
 • مجموعه مددكاري اجتماعي
 • نانوفناوري نانومواد
 • طراحي صنعتي
 • فرش (IT) 1144 مديريت دريايي
 • مهندسي فناوري اطلاعات
 • امور فرهنگي 1279 مجموعه مهندسي هوافضا
 • انگل شناسي دامپزشكي
 • محيط زيست
 • مهندسي شيمي بيوتكنولوژي و داروسازي
 • فيزيولوژي دامپزشكي
 • مجموعه مديريت كسب و كار و امور شهري
 • مهندسي پليمر صنايع رنگ
 • قارچ شناسي دامپزشكي
 • مجموعه مديريت اطلاعاتي
 • مهندسي طراحي محيط زيست
 • بافت شناسي دامپزشكي
 • مجموعه ژئوفيزيك و هواشناسي
 • مهندسي ابزاردقيق و اتوماسيون در صنايع نفت
 • باكتري شناسي دامپزشكي
 • مجموعه فوتونيك
 • مهندسي ايمني و بازرسي فني
 • ايمني شناسي دامپزشكي
 • بهداشت و كنترل كيفي مواد غذايي (HSE)
 • مجموعه علوم كامپيوتر
 • مهندسي ايمني، بهداشت و محيط زيست
 • زيست شناسي گياهي
 • حشره شناسي كشاورزي
 • سم شناسي

پس از برقراری ارتباط با مرکز مشاوره ما ایران تحصیل، علاوه بر دریافت خدمات مشاوره انتخاب رشته می توانید در رابطه با نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نیز از بهترین منابع کنکور ارشد در هر یک از رشته های مورد نظر مطلع گردیده و گامی مثبت در راستای موفقیت در آزمون برداشته باشید.

 

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

داوطلبانی که در ثبت نام کارشناسی ارشد شرکت نموده اند، بایستی در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند.

طبق اعلام این سازمان، تاریخ برگزاری کنکور ارشد سال آینده در روزهای ششم و هفتم خرداد ماه تعیین شده است.

البته آزمون سال 1401 به دلیل به وجود آمدن شرایط کرونا، چند بار به تعویق افتاد و احتمال این اتفاق نیز برای کنکور سال بعد وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود که حتماً از اخبار به روز آگاه باشید.

برای داوطلبانی که قرار است در امتحان یا تشریحی نیز شرکت کنند آزمون در دو مرحله برگزار می شود.

البته شرکت در آزمون دوم، تنها منوط به قبولی در آزمون اول یا همان کتبی است. زمان برگزاری این آزمون های عملی نیز متعاقباً در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اعلام می شود.

 

نحوه گزینش داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد

 • بر اساس مقررات اعلام شده از سوی سازمان سنجش، از بین کسانی که رتبه قبولی را کسب کرده اند، تنها کسانی می توانند به صورت نهایی پذیرفته شوند که نمره علمی مجاز را کسب کرده باشند.

 

 • جهت قبولی نهایی، تاثیر معدل دوره کارشناسی تنها 20% خواهد بود و 80% به نمره کل آزمون تعلق می گیرد.

 

 • افرادی که در دوره کارشناسی جزء نفرات برتر و رتبه اول بوده اند، حداکثر تا 10% از ظرفیت پذیرش رشته های مقاطع ارشد مربوطه به آن ها تعلق می گیرد. ملاک پذیرش نیز بر اساس اولویت در نمره و انتخاب رشته متقاضیان دارای شرایط است.

 

تاثیر میزان سهمیه ایثارگران در ثبت نام کنکور ارشد

 • 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل در تمامی رشته ها مربوط به داوطلبان دارای سهمیه آزادگان ، همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ، جانبازان 25 درصد و بالاتر اختصاص داده شده است.
 • خانوداه های محترم جانبازان نیز، در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده ، دارای 5 درصد سهمیه از هر کد رشته محل می باشند. لازم به ذکر است که سهمیه در نظر گرفته شده برای جانبازان زیر 25 درصد می باشد. همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در داوطلبان در جبهه در نر گرفته شده است.

تذکر : قواین و ضوابط تعیین شده برای داوطلبان در صورتی است که داوطلبان 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده را اخذ نموده باشند.

 

مشاوره قبولی در آزمون کارشناسی ارشد

برای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل اهمیت بسیار زیادی دارد و به نحوی مایل به کسب مدارج عالی دارند، اما ثبت نام کارشناسی ارشد تنها راه آغاز این فرایند است و تا قبولی باید تلاش ها و مراحل زیادی را با جدیت پشت سر گذاشت.

برخی از افراد علاقه مند هستند که همان رشته کارشناسی را ادامه دهند، و عده ایی نیز به تغییر رشته در مقطع ارشد فکر می کنند.

یکی از مهمترین مسائل برای قبولی، شناخت منابع درست و معرفی شده از سوی سازمان سنجش است.

سعی کنید در تهیه کتاب ها به تاریخ انتشار، مؤلف و محتوای آن توجه داشته باشید.

چرا که دلیل قبول نشدن بسیاری از افراد در مقطع کارشناسی ارشد، عدم آگاهی یا مطالعه منابع اصلی است.

علاوه بر این، سعی کنید که رشته خود را با علاقه انتخاب کنید. همانطور که می دانید در مقطع ارشد، اغلب دروس به تحقیق، پژوهش و مقاله نویسی اختصاص دارد و اگر تمایلی به محتوای رشته خود نداشته باشید، نمی توانید عملکرد خوبی داشته باشید.

برای قبولی عوامل بسیار دیگری نیز می تواند دخیل باشد. برای مثال، بسیاری از داوطلبان از نحوه و میزان تاثیر سهمیه ها، معدل و رتبه دوران کارشناسی، شرایط ورود از طریق المپیادهای علمی، استعدادهای درخشان و گزینه های دیگر اطلاعات چندانی ندارند.

در صورتی که همین موارد می تواند آن ها را به قبولی برساند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تمامی این زمینه ها می توانید روی کمک مشاوران ایران تحصیل حساب کنید و شانس خود را بالا ببرید.

 

سامانه ثبت نام کنکور ارشد ایران تحصیل

سایت ایران تحصیل سامانه جامعی است برای کلیه متقاضیان گروه های آزمایشی و همچنین دانشگاه های مختلف فراهم نموده است که با استفاده از این سامانه ، بدون هیچ گونه محدودیتی ، هر داوطلبی می تواند در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نموده و یا انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نمایند. همچنین زمان ثبت نام کنکور ارشد با توجه به دانشگاه های مختلف ، متفاوت می باشد.

سامانه ثبت نام آزمون ارشد با توجه به دانشگاه های مختلف ، شرایط متفاوتی را برای ثبت نام خواهد داشت که همین مسئله ، موجب سردرگمی داوطلبان می گردد و بعضا اشتباهاتی که ناشی از عدم اطلاع از قوانین و مربوطه می باشد که دردسر های فراوانی را برای کلیه داوطلبان به همراه خواهد داشت.

سایت ایران تحصیل در ارائه خدمات به کلیه متقاضیان گروه های آزمایشی مختلف و همچنین در تمامی رشته ها تلاش نموده است تا به بهترین وجه ، در رابطه با نیازمندی های متقاضیان محترم ، ارائه خدمت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد 98 ، شهریه ارشد دانشگاه آزاد و استفاده از سامانه جامع ایران تحصیل ، با شماره های مندرج در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

 

جهت ثبت نام کنکور ارشد ، مشاوره انتخاب رشته ، .ویرایش اطلاعات ثبت نامی و مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های مرکز دانشگاه آزاد تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 ( تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

عضویت در کانال اطلاع رسانی ارشد

عضویت در کانال اطلاع رسانی ارشد

بیشتر بدانید

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

اعلام نتایج کنکور ارشد آزاد

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را از زمان و تاریخ دقیق ثبت نام آگاه نماییم. چنانچه در پرداخت هزینه خرید کارت با مشکلی مواجه شده ایدو یا در مراحل ثبت نام آزمون ارشد با مشکلی مواجه شدید می توانید با مشاوران مرکز در ارتباط باشید.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از طریق چه سایتی است؟

ثبت نام کلیه داوطلبان به صورت سراسری از سامانه سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد چقدر است؟

هزینه ثبت نام کنکور ارشد 1400 برای داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری 45 هزار تومان می باشد.

مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری تا چه تاریخی می باشد؟

پس از شروع زمان ثبت نام کنکور ارشد 1400 به مدت یک هفته داوطلبان می توانند به سامانه سنجش جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

آیا امکان ثبت نام در رشته HSE وجود دارد؟

جهت اطلاع از لیست کامل کد رشته محل ها و شرایط و ضوابط ثبت نام وارد سایت شوید راهنمای شما خواهیم بود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مهدی
  1 آبان 1400 ساعت 18:16

  سلام من لیسانس مترجمی زبان دارم و مترجمی زبان ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم میخام دوباره کنکور ارشد ثبت نام کنم برای رشته مدیریت ایا در صورت قبولی در هر داشنگاهی ازاد پیام نور ملی فرقی نمیکنه ممکنه هر دو کارشناسی ارشد رو ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 09:48

   سلام وقت بخیر
   خیر ممکن نیست

ایران تحصیل
تماس با مشاور