تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام کنکور ارشد

ثبت نام کنکور ارشد 1401

ثبت نام کنکور ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، ثبت نام کنکور ارشد آغاز شد. طبق این اعلامیه، تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از مورخ 16 آذر ماه آغاز می شود و تا 26 آذر ماه ادامه خواهد داشت و زمان ثبت نام با تاخیر کارشناسی ارشد 1401 از 20 تا 30 بهمن ماه می باشد.

سایت ثبت نام آزمون همچون سال های گذشته برای داوطلبان دانشگاه های سراسری، آزاد و غیر انتفاعی sanjesh.org است. هزینه ثبت نام کنکور ارشد 1401 برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد در سامانه مورد نظر قابل پرداخت می باشد. مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری حدودا 10 روز خواهد بود.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 

مراحل ثبت نام این آزمون در سال گذشته از 16 آذر ماه آغاز به مدت یک هفته به طول انجامید. ثبت نام کنکور ارشد 1401 نیز در اواسط آذر ماه یعنی از 16 تا 23 آذر ماه بود که به دلیل درخواست داوطلبان جامانده از این ثبت نام تا 27 آذر تمدید شد.

سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور ارشد 1401 را برای حل مشکل داوطلبانی که قصد ثبت نام جدید و یا ویرایش فرم خود را دارند، مجددا تمدید کرده و از طریق سایت خود اطلاع رسانی می کند.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد می تواند در بازه های زمانی مختلف صورت گیرد. زمان ثبت نام با تاخیر کارشناسی ارشد 1401 از 20 تا 30 بهمن ماه می باشد. جهت اطلاع از شرایط انتخاب رشته کنکور ارشد، کد رشته محل ها و راهنما گام به گام نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با ایران تحصیل همراه باشید.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد

 

اطلاعیه

ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد دانشگاه سراسری و آزاد، به صورت همزمان صورت می پذیرد.

 

مراحل ورود به سامانه و ثبت نام کنکور ارشد

1 – ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org

2 – دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ و مطالعه بخش های مختلف آن

3 – تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام 

4 – پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال اعتباری

5 – مراجعه به سامانه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

6 – تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام

7 – دریافت کد رهگیری

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور ارشد

مانند ثبت نام تمامی آزمون های دیگر، ثبت نام کارشناسی ارشد نیز دارای مراحل خاصی است که برای آشنایی بهتر آن ها را در راهنمای ثبت نام کنکور ارشد زیر مرور می کنیم.

 • جستجوی آدرس اینترنتی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در مرورگر و ورود به صفحه اصلی
 • انتخاب منوی کارشناسی ارشد واقع شده در سمت راست، و یا دسترسی سریع در سمت چپ
 • کلیک بر روی عبارت “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401”

چگونگی ثبت نام کنکور ارشد

 • کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی

روش ثبت نام کنکور ارشد

 • انتخاب عبارت “خرید سریال ثبت نام” و اگر به شرکت در آزمون رشته های دانشگاه های پیام نور یا غیرانتفاعی تمایل دارید، می بایست هزینه مرتبط با آن را نیز پرداخت نمایید.

شیوه ثبت نام کنکور ارشد

 • فعال نمودن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” پس از بررسی صحت اطلاعات نمایش داده شده و سپس کلیک روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

شرایط عمومی ثبت نام کنکور ارشد

 • درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و بخش های مشخص شده و سپس فشردن کلید“پرداخت”

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور ارشد

 • برگشت مجدد به صفحه اصلی ثبت نام و کلیک روی عبارت “ثبت نام جدید”

راهنمای ثبت نام کنکور ارشد

 • وارد کردن شماره سریال خریداری شده و پاسخ عبارت مندرج در صفحه در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “ورود به سیستم”

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

سامانه ثبت نام آزمون ارشد در اختیار کلیه متقاضیان ثبت نام قرار دارد اما با توجه به عدم آگاهی برخی از داوطلبان و همچنین اشتباهات صورت گرفته در سال‌های اخیر، برای سهولت کار تمامی داوطلبان عزیز، ما سامانه ثبت نام ایران تحصیل را فراهم نموده‌ایم. در این سامانه بدون نیاز به مراجعه به سایت خاصی برای ثبت نام کنکور ارشد می‌توانید تنها با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  • فایل اسکن شده عکس داوطلب با حجم و اندازه مشخص و تعیین شده توسط سازمان سنجش
  • ارائه و وارد نمودن کد سریال رقمی آزمون که با عنوان سریال ثبت نام می باشد و منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش امکان پذیر است.
  • ارائه سریال علاقه مندی که یک کد 10 رقمی با عنوان سریال علاقه مندی را که منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد را از طریق کارت های عضو شبکه شتاب خریداری نمایند.
  • آن دسته از داوطلبانی که در رشته امتحانی اول و دوم علاقه مندی خود را اعلام نموده اند، باید سه سریال اعتباری را خریداری نمایند.
  • اصل فرم تکمیل شده معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد برای دانشجویان سال آخر دانشگاه که حداکثر تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل خواهند شد، باید فرم مربوطه را به تائید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

برای اطلاع از زمان برگزاری کنکور ارشد 1401 بر روی لینک کلیک کنید. 

مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

طبق اطلاعیه سنجش با توجه به اینکه مدت زمان ثبت نام کنکور ارشد برای تمامی داوطلبان محدود می باشد، لذا چنانچه در زمان تعیین شده اقدامات لازم صورت نپذیرد، سایت ثبت نام بسته خواهد شد و به همین دلیل امکان ثبت نام برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. هر ساله سازمان سنجش پس از اتمام زمان تعیین شده برای آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از ثبت نام جا مانده اند، دو روز مهلت تمدید در نظر خواهد گرفت.

توصیه ما به تمامی متفاضیان کنکور ارشد این است که از ثبت نام در روزهای پایانی خودداری نمایید زیرا چنانچه مشکلی در رابطه با انجام ثبت نام داشته باشید، امکان اصلاح آن را نخواهید داشت. به همین دلیل ممکن است نتوانید ثبت نام خود را به صورت موفقیت آمیز به انجام برسانید.

شرایط ثبت نام کنکور ارشد

اطلاعیه

زمان ثبت نام با تاخیر کارشناسی ارشد 1401 از 20 تا 30 بهمن ماه می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون ارشد

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و به چند بخش عمومی، اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی و شرایط استفاده از سهمیه ها و تسهیلات تقسیم می شود که در دفترچه راهنمای ارشد درج می شود. 

پس از مراجعه به سایت مذکور و مطالعه دفترچه راهنمای آزمون، داوطلبان در صورت داشتن شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ می توانند نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اقدام نمایند و افرادی مجاز به ثبت نام می باشند که دارای شرایط عمومی و اختصاصی بوده و از نظر مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

آزمون کارشناسی ارشد متقاضیان رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با توجه به یکپارچه بودن نیز ملزم به رعایت شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1401 می باشند. در ادامه به شرح شرایط ثبت نام می پردازیم.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون ارشد

برای شرکت در کنکور ارشد، داوطلبان باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. شرایط عمومی اعلام شده توسط سازمان سنجش عبارتند از:

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • متعهد بودن به انجام واجبات دینی و پرهیز از محرمات
 • نداشتن هیچ گونه خصومت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم ارتباط با گروهک های ضد دینی یا سابقه همکاری و عضویت با سازمان ساواک یا عقبه های آن
 • عدم سوء سابقه در مسائل اخلاقی در طول دوره تحصیلی

شرایط اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد

داشتن شرایط اختصاصی برای داوطلبین تمام رشته ها الزامی است و در صورت عدم تأیید گزینه های مطرح شده در زیر، حتی با وجود پذیرفته شدن متقاضی، قبولی او لغو می شوید.

بنابراین، توصیه می شود که موارد را با دقت بخوانید. البته ما نمی توانیم همه جزئیات شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ذکر کنیم و به صورت فهرست وار عناوین را مرور می کنیم، اما شما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 • داوطلب باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس ( یا دکترای حرفه ایی) بوده و یا حداقل در سال آخر مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشد. مدرک فرد بایستی مورد تایید سازمان های عالی مربوطه باشد.
 • داوطلبانی که در یکی از دانشگاه های خارجی معتبر فارغ التحصیل شده اند و مدرک آن ها معادل سازی گشته، نیز می توانند در کنکور ارشد شرکت نمایند.
 • افرادی که در یکی از حوزه های علمیه دوره سطح 2 خود را سپری نموده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور سال آینده فارغ التحصیل می شوند، تنها می توانند در یکی از رشته های گروه انسانی ثبت نام کنند.
 • آن دسته از افرادی که در یکی از دوره های روزانه کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، به هیچ وجه ( حتی در صورت انصراف از رشته قبولی خود) امکان ثبت نام در کنکور ارشد را ندارند.
 • افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از 31 شهریور 86 کسب کرده، اما معدل آن ها کمتر 12 بوده است نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • اگر فردی در یکی از دوره های روزانه ارشد قبول گردد، موظف به گذراندن دو سال تعهد خدمت در یکی نهادها و یا سازمان های دولتی مربوطه است.
 • بر طبق مقررات، هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، از طرف وزارت علوم بورسیه دریافت نمی کنند.
 • استفاده از صندوق رفاه دانشجویی تنها منوط به سپردن تضمین و تعهدنامه است.

تبصره 1 : متقاضیان پذیرفته شده در هر یک از رشته های کنکور ارشد دانشگاه های شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه های آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، چنانچه ثبت نام خود را در رشته های انتخابی قطعی نمایند و پس از پذیرش در دانشگاه، ثبت نام ننمایند پذیرش آنان لغو خواهد شد.

تبصره 2 : چنانچه در هر یک از رشته های دارای تعهد خدمت پذیرفته شده اید با توجه به رایگان بودن آموزش و همچنین ارائه خدمات به صورت رایگان به داوطلبان لازم است سازمان و یا نهاد دولتی مربوطه تعهد خدمت بسپارند.

نحوه گزینش داوطلبان هنگام ثبت نام کنکور ارشد

شرایط پذیرش استعدادهای درخشان

مطابق با آیین نامه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد هر یک از داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد می باشند، بر اساس مصوب شواری هدایت استعدادهای درخشان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری که به کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، داوطلبانی که دارای شرایط زیر باشند و حداکثر یک سال از زمان دانش آموحتگی آنان نگذشته باشد، چنانچه بتوانند حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته محل را کسب نمایند، می توانند پذیرفته شوند.

 • نفرات برتر المپیادهای علمی که موفق به کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی شده اند.
 • دانشجویان نمونه کشوری که در دوره کارشناسی که نام آنان در معرفی سازمان امور دانشجویان معرفی شد است.
 • دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره خوارزمی ، جوان خوارزمي، رازي، ابن سينا و فارابي در دوره کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته که حداقل 50 درصد در دستاورد حائز رتبه را کسب نموده باشند.
 • مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد ، دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول معدل در دوره کارشناسی پیوسته در بین هم رشته ها و هم ورودی های خود شده اند. شرط مورد نیاز برای این دانشجویان در صورت طی نمودن هشت نیمسال می باشد.
 • آن دسته از دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود در طی چهار نیمسال شده اند.
 • با توجه به نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درصد ظرفیت هر کد رشته را سازمان سنجش بر اساس اولویت نمره و همچنین انتخاب رشته داوطلب به متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد گفته شده اختصاص خواهد داد.
 • دانشجویان و نفرات برتر که دوره کارشناسی پیوسته خود را در هشت نیمسال گذرانده اند، می توانند از این سهمیه استفاده نمایند. همچنین برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته،این دوره شامل چهار نیمسال تحصیلی می باشد.
 • دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف به پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در هر سال می باشند. افراد مشمول حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.
 • در صورت عدم مجاز به انتخاب رشته شدن دانشجویان در کارنامه اولیه آزمون ارشد سازمان سنجش، امکان استفاده از سهمیه برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد که موفق به پذیرش بر اساس رتبه اول نشده باشند، امکان ادامه تحصیل در مقطع بالا آنان منوط به پذیرش در کنکور سال بعد خواهد بود.

شرایط استفاده از سهمیه ها کارشناسی ارشد

سهمیه های در نظر گرفته شده برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد بدین صورت می باشد که سهمیه ای برای خانواده های محترم ایثارگران و جانبازان و سهمیه رزمندگان در نظر گرفته شده است. همچنین برای حافظان قرآن و اعضای محترم بسیج نیز سهمیه جداگانه ای در نظر گرفته شده است که تاثیر این موارد در قبولی داوطلبان به شرحی که در ادامه ارائه خواهد شد می باشد.

 • آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان و همچنین سازمان بسیج برخوردار می باشند لازم است کد 12 رقمی مربوط به این سهمیه را وارد نمایند.
 • با توجه به تغییری که در رابطه با کدهای 12 رقمی ارائه شده وجود دارد، داوطلبان هر ساله باید برای دریافت این کد جداگانه اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج می باشند، نمی توانند از سهمیه رزمندگان استفاده نمایند.
 • فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر برخوردار از سهمیه های ایثارگران می باشند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلانی که استعداد درخشان می باشند در صورتی که نفر اول باشند، رتبه آنان بر 3 تقسیم خواهد شد.

مشاوره ثبت نام کنکور ارشد

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

همانطور که می دانید برای ثبت نام در کنکور ارشد، خرید یک کارت اعتباری دارای سریال ثبت نام الزامی است. برای بسیاری از داوطلبان سؤال است که این هزینه چقدر است و چگونه باید پرداخت شود؟

ابتدا باید بگوییم که طریقه پرداخت تنها به صورت الکترونیکی بوده و لازم است که کارت بانکی داوطلب حتماً فعال و عضو شبکه شتاب باشد. برای شروع مرحله خرید، بایستی ابتدا به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه نمود هزینه ثبت نام ارشد 1401 به مبلغ 125 هزار تومان است که برای ثبت نام با تاخیر به 294 هزار و 200 تومان رسیده است. ابن مبلغ زمان ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سنجش با کارت های شتاب بانکی قابل پرداخت است.

هزینه ثبت نام رشته اصلی و شناور هر کدام 125 هزار تومان بود که این مبلغ برای ثبت نام باتاخیر به 294 هزار تومان رسیده است. داوطلبان دقت کنند که برای شرکت در دو رشته اصلی و شناور ارشد می بایست مجموعا 588 هزار و 400 تومان پرداخت نمود.

البته این مقدار تنها برای یک مجموعه امتحانی است و چنانچه داوطلبی قصد شرکت در سایر مجموعه ها دارد، بایستی به ازای هر کدام یک سریال اعتباری دریافت کند. گذشته از این، اگر متقاضی علاقه مند به شرکت در ثبت نام رشته های شناور کنکور ارشد و یا علاقه مند به دانشگاه های پیام نور در رشته های اصلی و شناور معال 20,000 تومان و هزینه اعلام علاقه مندی به دانشگاه های غیرانتفاعی در رشته های اصلی و شناور معادل 20,000 تومان می باشد. یعنی در صورت اعلام علاقه مندی به هر دو آن دوره ها می بایست مبلغ 40,000 تومان پرداخت گردد.

 

برای اطلاع از شرایط محرومیت از کنکور ارشد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

راهنما رشته محل ها و نحوه انتخاب

داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد می باشند در تمامی کد رشته محل ها یک ظرفیت مازاد علاوه بر ظرفیت موجود در دفترچه انتخاب رشته در رشته های موجود اقدام به انتخاب رشته نمایند.

تاثیرگذارترین گزینه برای گزینش هر یک از داوطلبان بر اساس رتبه کسب شده در کنکور می باشد که میزان تاثیر معدل نیز به 20 درصد می رسد. بنابراین رتبه کسب شده شما با توجه به معدل ، سهمیه ها تعیین شده است.

چنانچه دوره کارشناسی خود را به صورت ناپیوسته گذرانده اید. معدل شما میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی را محاسبه خواهند نمود.

 

اطلاعیه

هزینه ثبت نام رشته اصلی و شناور هر کدام 125 هزار تومان بود که این مبلغ برای ثبت نام باتاخیر به 294 هزار تومان رسیده است. داوطلبان دقت کنند که برای شرکت در دو رشته اصلی و شناور ارشد می بایست مجموعا 588 هزار و 400 تومان پرداخت نمود.

 

رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد

بر اساس راهنمای ثبت نام کنکور ارشد می توانید هر یک از رشته های زیر را به عنوان رشته محل دوم امتحان خود انتخاب نمایید.

 • سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي
 • زيست شناسي جانوري
 • مهندسي مكانيزاسيون كشاورزي
 • زبان هاي باستاني ايران
 • مجموعه علوم محيط زيست
 • اكوهيدرولوژي
 • مجموعه زبان شناسي
 • زيست شناسي دريا
 • بيوتكنولوژي كشاورزي
 • مجموعه علم اطلاعات و دانش شناسي
 • اقيانوس شناسي فيزيكي
 • توسعه روستايي
 • مديريت جهانگردي
 • مجموعه تاريخ و فلسفه علم
 • مديريت كشاورزي
 • ايران شناسي
 • علوم شناختي
 • مجموعه برنامه ريزي شهري، منطقه اي و مديريت شهري
 • آموزش زبان ژاپني
 • مجموعه علوم اطلاعاتي
 • مجموعه طراحي شهري
 • زبان و ادبيات اردو
 • مهندسي نفت
 • مرمت و احياي ابنيه و بافت هاي تاريخي
 • مطالعات جهان
 • مهندسي پليمر
 • نمايش عروسكي
 • مطالعات زنان
 • مجموعه مهندسي معماري كشتي
 • مجموعه هنرهاي پژوهشي و صنايع دستي
 • مجموعه علوم ارتباطات اجتماعي
 • مهندسي در سوانح طبيعي
 • مجموعه هنرهاي ساخت و معماري
 • مجموعه مددكاري اجتماعي
 • نانوفناوري نانومواد
 • طراحي صنعتي
 • فرش (IT) 1144 مديريت دريايي
 • مهندسي فناوري اطلاعات
 • امور فرهنگي 1279 مجموعه مهندسي هوافضا
 • انگل شناسي دامپزشكي
 • محيط زيست
 • مهندسي شيمي بيوتكنولوژي و داروسازي
 • فيزيولوژي دامپزشكي
 • مجموعه مديريت كسب و كار و امور شهري
 • مهندسي پليمر صنايع رنگ
 • قارچ شناسي دامپزشكي
 • مجموعه مديريت اطلاعاتي
 • مهندسي طراحي محيط زيست
 • بافت شناسي دامپزشكي
 • مجموعه ژئوفيزيك و هواشناسي
 • مهندسي ابزاردقيق و اتوماسيون در صنايع نفت
 • باكتري شناسي دامپزشكي
 • مجموعه فوتونيك
 • مهندسي ايمني و بازرسي فني
 • ايمني شناسي دامپزشكي
 • بهداشت و كنترل كيفي مواد غذايي (HSE)
 • مجموعه علوم كامپيوتر
 • مهندسي ايمني، بهداشت و محيط زيست
 • زيست شناسي گياهي
 • حشره شناسي كشاورزي
 • سم شناسي

پس از برقراری ارتباط با مرکز مشاوره ما ایران تحصیل، علاوه بر دریافت خدمات مشاوره انتخاب رشته می توانید در رابطه با نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نیز از بهترین منابع کنکور ارشد در هر یک از رشته های مورد نظر مطلع گردیده و گامی مثبت در راستای موفقیت در آزمون برداشته باشید.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

سازمان سنجش با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ جدول زمان بندی این آزمون را در اختیار داوطلبان قرار داده و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401 چند روز قبل از زمان برگزاری کنکور ارشد 1401 منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار می گیرد.

زمان دریافت کارت ورود جلسه کنکور کارشناسی ارشد بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش در سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا از اوایل مرداد ماه آغاز و داوطلبان به مدت 3 روز فرصت داشتند تا نسبت به دریافت کارت خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند. در خصوص دریافت کارت ورود به جلسه ارشد امسال هنوز اطلاعیه ای مبنی بر زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401 منتشر نشده است. 

زمان ثبت نام کنکور ارشد

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

داوطلبانی که در ثبت نام کارشناسی ارشد شرکت نموده اند، بایستی در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند.

طبق اعلام این سازمان، تاریخ برگزاری کنکور ارشد سال آینده در روزهای ششم و هفتم خرداد ماه تعیین شده است.

البته آزمون سال 1401 به دلیل به وجود آمدن شرایط کرونا، چند بار به تعویق افتاد و احتمال این اتفاق نیز برای کنکور سال بعد وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود که حتماً از اخبار به روز آگاه باشید.

برای داوطلبانی که قرار است در امتحان یا تشریحی نیز شرکت کنند آزمون در دو مرحله برگزار می شود.

البته شرکت در آزمون دوم، تنها منوط به قبولی در آزمون اول یا همان کتبی است. زمان برگزاری این آزمون های عملی نیز متعاقباً در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اعلام می شود.

نحوه گزینش داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد

 • بر اساس مقررات اعلام شده از سوی سازمان سنجش، از بین کسانی که رتبه قبولی را کسب کرده اند، تنها کسانی می توانند به صورت نهایی پذیرفته شوند که نمره علمی مجاز را کسب کرده باشند.
 • جهت قبولی نهایی، تاثیر معدل دوره کارشناسی تنها 20% خواهد بود و 80% به نمره کل آزمون تعلق می گیرد.
 • افرادی که در دوره کارشناسی جزء نفرات برتر و رتبه اول بوده اند، حداکثر تا 10% از ظرفیت پذیرش رشته های مقاطع ارشد مربوطه به آن ها تعلق می گیرد. ملاک پذیرش نیز بر اساس اولویت در نمره و انتخاب رشته متقاضیان دارای شرایط است.

تاثیر میزان سهمیه ایثارگران در ثبت نام کنکور ارشد

 • 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل در تمامی رشته ها مربوط به داوطلبان دارای سهمیه آزادگان ، همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ، جانبازان 25 درصد و بالاتر اختصاص داده شده است.
 • خانوداه های محترم جانبازان نیز، در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده ، دارای 5 درصد سهمیه از هر کد رشته محل می باشند. لازم به ذکر است که سهمیه در نظر گرفته شده برای جانبازان زیر 25 درصد می باشد. همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در داوطلبان در جبهه در نظر گرفته شده است.

قوانین و ضوابط تعیین شده برای داوطلبان در صورتی است که داوطلبان 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده را اخذ نموده باشند.

مشاوره ثبت نام آزمون ارشد

برای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل اهمیت بسیار زیادی دارد و به نحوی مایل به کسب مدارج عالی دارند، اما ثبت نام کارشناسی ارشد تنها راه آغاز این فرایند است و تا قبولی باید تلاش ها و مراحل زیادی را با جدیت پشت سر گذاشت.

برخی از افراد علاقه مند هستند که همان رشته کارشناسی را ادامه دهند، و عده ای نیز به تغییر رشته در مقطع ارشد فکر می کنند.

یکی از مهمترین مسائل برای قبولی، شناخت منابع درست و معرفی شده از سوی سازمان سنجش است.

سعی کنید در تهیه کتاب ها به تاریخ انتشار، مؤلف و محتوای آن توجه داشته باشید.

چرا که دلیل قبول نشدن بسیاری از افراد در مقطع کارشناسی ارشد، عدم آگاهی یا مطالعه منابع اصلی است.

علاوه بر این، سعی کنید که رشته خود را با علاقه انتخاب کنید. همانطور که می دانید در مقطع ارشد، اغلب دروس به تحقیق، پژوهش و مقاله نویسی اختصاص دارد و اگر تمایلی به محتوای رشته خود نداشته باشید، نمی توانید عملکرد خوبی داشته باشید.

برای قبولی عوامل بسیار دیگری نیز می تواند دخیل باشد. برای مثال، بسیاری از داوطلبان از نحوه و میزان تاثیر سهمیه ها، معدل و رتبه دوران کارشناسی، شرایط ورود از طریق المپیادهای علمی، استعدادهای درخشان و گزینه های دیگر اطلاعات چندانی ندارند.

در صورتی که همین موارد می تواند آن ها را به قبولی برساند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تمامی این زمینه ها می توانید روی کمک مشاوران ایران تحصیل حساب کنید و شانس خود را بالا ببرید.

تاریخ ثبت نام کنکور ارشد

 

برای اطلاع از چگونگی شرکت در ثبت نام مجدد کنکور ارشد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

سامانه ثبت نام کنکور ارشد ایران تحصیل

سایت ایران تحصیل سامانه جامعی است برای کلیه متقاضیان گروه های آزمایشی و همچنین دانشگاه های مختلف فراهم نموده است که با استفاده از این سامانه ، بدون هیچ گونه محدودیتی ، هر داوطلبی می تواند در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نموده و یا انتخاب رشته آزمون ارشد نمایند. همچنین زمان ثبت نام کنکور ارشد با توجه به دانشگاه های مختلف ، متفاوت می باشد.

سامانه ثبت نام آزمون ارشد با توجه به دانشگاه های مختلف ، شرایط متفاوتی را برای ثبت نام خواهد داشت که همین مسئله ، موجب سردرگمی داوطلبان می گردد و بعضا اشتباهاتی که ناشی از عدم اطلاع از قوانین و مربوطه می باشد که دردسرهای فراوانی را برای کلیه داوطلبان به همراه خواهد داشت.

سایت ایران تحصیل در ارائه خدمات به کلیه متقاضیان گروه های آزمایشی مختلف و همچنین در تمامی رشته ها تلاش نموده است تا به بهترین وجه، در رابطه با نیازمندی های متقاضیان محترم ارائه خدمت نماید. 

اطلاعیه

پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد 1401 در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 می توانند در این آزمون نام نویسی کنند.

اخبار مرتبط با ثبت نام کنکور ارشد

ثبت نام با تاخیر کنکور کارشناسی ارشد 1401 آغاز شده و تا 30 بهمن ادامه دارد.

مهلت ثبت نام با تاخیر کنکور کارشناسی ارشد 1401 از 20 تا 30 بهمن ماه می باشد.

مهلت ثبت نام مجدد کنکور ارشد 1401 تا 8 بهمن ماه تمدید شد.

مهلت ثبت نام کنکور ارشد

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را از زمان و تاریخ دقیق ثبت نام آگاه نماییم. داوطلبان باید به خوبی از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام آگاه باشند تا روز امتحان دچار مشکل نشوند.  چنانچه در پرداخت هزینه خرید کارت با مشکلی مواجه شدید و یا در مراحل ثبت نام آزمون ارشد نیاز به راهنمایی داشته باشید، می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل در تماس در ارتباط باشید.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید.

5/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از طریق چه سایتی است؟

ثبت نام کلیه داوطلبان به صورت سراسری از سامانه سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد چقدر است؟

هزینه ثبت نام کنکور ارشد برای داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری 45 هزار تومان می باشد.

مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری تا چه تاریخی می باشد؟

پس از شروع زمان ثبت نام کنکور ارشد به مدت یک هفته داوطلبان می توانند به سامانه سنجش جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Adel
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

  زمان ثبت نام ارشد چه زمانیه.؟

  • gholizadegan
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام روزتان بخیر زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اذر ماه است

  • abbasian
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقتتون بخیر
   برای ثبت نام کنکور ارشد منتظر دفترچه های ثبت نام باشید .

 2. معصومه
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام وقت بخیر من فارغ‌التحصیل سال۱۴۰۰ پیام نورم معدلم بالای ۱۶هست می تونم برای استعداد درخشان ارشد پیام نور شرکت کنم؟

  • bahraii
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 3. Abdollghader sarfaraz
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام وقت بخیر
  بنده لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور دارم جهت ارشد رشته ایمنی و بهداشت محیط زیست میخواهم ادامه بدهم خواستم بدانم شرایط در این رشته را دارم چه دفتر چه ایی را دانلود کنم که بیشتر راهنمایی ام کند و چه دروسی برای آزمون این رشته لازم هست بنده دفتر چه شماره دو آزمون ورودی مقطع ارشد دانلود کردم ولی چیزی ننوشته شده گفتند شماره یک باید دانلو کنید ولی نتونستم و نمیدانم از چه طریقی دانلود می شود خواهشمندم نسبت به تمام سوالاتم پاسخ بدهید سپاسگزارم

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. shirin
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام خسته نباشید ببخشید داشتن کارت واکسن واسه ثبت نام و شرکت در کنکور ارشد لازم هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   برای شرکت در ازمون طبق دفترچه اجباری است

 5. مهدی
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام. من کارشناسی آموزش زبان انگلیسی (گرایش آموزش معلمان دارم. آیا میتونم در کنکور ارشد رشته ای مربوط به آموزش ابتدایی یا علوم تربیتی شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۵

   در ارشد وزارت علوم انتخاب مجموعه هیچ محدودیتی ندارد و معدل موثر دچار تقییراتی میشود

 6. بهزاد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام منظور از نامه تاریخ انصراف و شماره نامه انصراف چیه؟ایا تاریخ همون تاریخ نامه که خودمون برا انصراف نوشتیم وشماره همون شماره ای هست که ناممون میخوره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام
   سوال خود را دقیق تر بپرسید

 7. سعیدی
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام خسته نباشید ببخشید با کارشناسی باستان شناسی میتونم برا تاریخ ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر بله میتونین اقدام کنین

 8. Sona
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام و احترام میبخشید یه سوالی دارم در خصوص ثبت نام کنکور ارشد در صورت اخراجی از دانشگاهِ پذیرفته شده در نوبت روزانه در سال 99 باید بند مربوط به 37 ثبت نام رو چی بنویسم؟ بند 37 رو‌پایین براتون نوشتم چه طور تکمیل کنم ؟ کلا خالی بذارم و تکمیل نکنم؟
  بند 37: در قبولی روزانه (اعم از 1400و قبل از آن)، ثبت نام نموده ام ثبت نام ننموده ام ، در صورت ثبت نام ،تاریخ انصراف، شماره نامه انصراف.

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر تاریخ و شماره انصراف رو از دانشگاهتون پیگیری کنین

 9. مهدی
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام من لیسانس مترجمی زبان دارم و مترجمی زبان ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم میخام دوباره کنکور ارشد ثبت نام کنم برای رشته مدیریت ایا در صورت قبولی در هر داشنگاهی ازاد پیام نور ملی فرقی نمیکنه ممکنه هر دو کارشناسی ارشد رو ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقت بخیر
   خیر ممکن نیست

ایران تحصیل
تماس با مشاور