ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام کنکور ارشد 1402 {راهنما + رشته محل ها}

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۹۳
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
ثبت نام کنکور ارشد سال ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام کنکور ارشد سال 1402 آغاز شد کلیه داوطلبان گرامی به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی اینترنتی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 می توانند از امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/09/16 لغایت 7 روز وارد سامانه سنجش آموزش کشور شده و پس از خرید کارت ثبت نام، روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند ضمنا داوطلبان گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل و سوالی در روند ثبت نام ارشد 1402 و مندرجات دفترچه می توانند از طریق تماس با شماره 9099075307 (فقط از طریق تلفن ثابت) با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشند.

توجه: لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در چهارشنبه ۲۳ آذر ماه به مدت ۳ روز یعنی تا ۲۶ همین ماه تمدید شد؛ متقاضیان ثبت نامی که در مهلت ابتدایی نتوانسته اند در این تاریخ ثبت نام کنند می توانند در مدت تمدید ثبت نام اقدام به نام نویسی نمایند.

سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله در طی دفترچه ای زمان ثبت نام کنکور ارشد را منتشر می کند. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می توانند در این محدوده زمانی اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کنند. از آنجا که مهلت ثبت نام کنکور ارشد حدودا 10 روز است، داوطلبان باید در بازه زمانی اعلام شده از سازمان سنجش، ثبت نام خود را انجام دهند. سایت ثبت نام آزمون ارشد همچون سال های گذشته برای داوطلبان دانشگاه های سراسری، آزاد و غیر انتفاعی sanjesh.org است.

ثبت نام تلفنی کنکور ارشد

اطلاعیه:

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هر ساله در آذر ماه برگزار می گردد و در حدود یک هفته ادامه دارد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مهلت ثبت نام این آزمون در سال گذشته از 16 آذر ماه آغاز و به مدت یک هفته به طول انجامید. طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام کنکور ارشد 1402 نیز در اواسط آذر ماه یعنی از 16 تا 22 آذر ماه می باشد. پیش بینی می شود بعد از اتمام این تاریخ، زمانی نیز برای ثبت نام جاماندگان در نظر گرفته شود. سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور ارشد 1402 را برای حل مشکلات داوطلبانی که قصد ثبت نام جدید و یا ویرایش فرم خود را دارند، مجددا تمدید کرده و از طریق سایت خود اطلاع رسانی می کند. تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد می تواند در بازه های زمانی مختلف صورت گیرد. زمان ثبت نام با تاخیر کارشناسی ارشد سال گذشته از 20 تا 30 بهمن ماه بوده است.

 
جدول زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد  تاریخ
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد + ویرایش اطلاعات ثبت نامی  ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ لغایت ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
دریافت كارت ورود به جلسه کنکور ارشد + برگ راهنمای آزمون چند روز قبل از برگزاری آزمون ارشد
برگزاری آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۱ و ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
نتایج اولیه + انتخاب رشته کنکور ارشد توسط داوطلبان احتمالا دهه اول تیر ماه ۱۴۰۲
اطلاعیه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت كد رشته محل های بورسیه یا دارای شرایط خاص+زمان انجام مصاحبه + تاریخ آزمون مرحله دوم مجموعه های امتحانی دارای آزمون تشریحی یا پروژه احتمالا دهه سوم تیر ماه ۱۴۰۲
نتایج نهایی احتمالا دهه اول شهریور ماه ۱۴۰۲

 

برای کسب اطلاع در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور ارشد روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

اینفوگرافیک نحوه ثبت نام کنکور ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می گیرد، برای انجام ثبت نام می توانید دستورالعمل زیر را دنبال کرده و یا از راهنمای تصویری استفاده کنید.

 • ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org
 • دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 و مطالعه بخش های مختلف آن
 • تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام
 • پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال اعتباری
 • مراجعه به سامانه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام
 • دریافت کد رهگیری

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور ارشد 1402

ثبت نام کارشناسی ارشد مانند ثبت نام تمامی آزمون های دیگر دارای مراحل خاصی است که برای آشنایی بهتر آن ها را در راهنمای ثبت نام کنکور ارشد زیر مرور می کنیم.

 • آدرس اینترنتی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در مرورگر خود جستجو کنید و وارد صفحه اصلی آن شوید. از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه ” کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید. سپس، بر روی عبارت “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک کنید.

 

گام اول ثبت نام کنکور ارشد

 

 • در این مرحله گزینه “خرید سریال ثبت نام” را به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی کلیک نمایید.

 

گام دوم ثبت نام آزمون ارشد

 

 • با کلیک بر روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” ، دو گزینه پیش روی شما قرار خواهد گرفت. اگر به شرکت در آزمون رشته های دانشگاه های پیام نور یا غیرانتفاعی تمایل دارید، می بایست بروی گزینه دوم کلیک کرده و هزینه مرتبط با آن را نیز پرداخت نمایید.

 

گام سوم نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد

 

 • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” را پس از بررسی صحت اطلاعات نمایش داده شده فعال کنید و سپس روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

 

گام چهارم نام نویسی کنکور ارشد

 

 • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و بخش های مشخص شده را درج کنید و گزینه”پرداخت” را انتخاب کنید.

 

گام پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

 • در این مرحله مجددا به صفحه اصلی ثبت نام هدایت خواهید شد، حال  بر روی عبارت “ثبت نام جدید” کلیک کنید.

 

گام ششم نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد

 

 • شماره سریال خریداری شده را وارد کنید و پاسخ عبارت مندرج در صفحه در کادرهای مربوطه را بدهید. سپس گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

 

گام آخر ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

پس از این مرحله، باید اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق وارد کنید. در صورتی که تمام مراحل را به درستی طی کرده باشید، شماره پرونده و کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این دو کد ا در جایی مطمئن یادداشت کرده و تا روز اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

 

شرایط ثبت نام آزمون ارشد

شرایط نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و به چند بخش عمومی، اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی و شرایط استفاده از سهمیه ها و تسهیلات تقسیم می شود که در دفترچه راهنمای ارشد درج شده است. پس از مراجعه به سایت مذکور و مطالعه دفترچه راهنمای آزمون، داوطلبان در صورت داشتن شرایط نام نویسی کارشناسی ارشد ۱۴۰2 می توانند نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اقدام نمایند. افرادی مجاز به ثبت نام می باشند که شرایط عمومی و اختصاصی را دارا باشند و داوطلبان آقا نیز نباید از نظر مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون ارشد 1402

شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد (اینفوگرافیک)

برای شرکت در کنکور ارشد، داوطلبان باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. شرایط عمومی اعلام شده توسط سازمان سنجش عبارتند از:

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • متعهد بودن به انجام واجبات دینی و پرهیز از محرمات
 • نداشتن هیچ گونه خصومت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم ارتباط با گروهک های ضد دینی یا سابقه همکاری و عضویت با سازمان ساواک یا عقبه های آن
 • عدم سوء سابقه در مسائل اخلاقی در طول دوره تحصیلی

 

شرایط اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد 1402

داشتن شرایط اختصاصی برای داوطلبین تمام رشته ها الزامی است و در صورت عدم تأیید گزینه های مطرح شده در زیر، حتی با وجود پذیرفته شدن متقاضی، قبولی او لغو می شوید.

بنابراین، توصیه می شود که موارد را با دقت بخوانید. البته ما نمی توانیم همه جزئیات شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ذکر کنیم و به صورت فهرست وار عناوین را مرور کنیم. لذا شما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 • داوطلب باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (یا دکترای حرفه ایی) باشد یا حداقل در سال آخر مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشد. مدرک فرد بایستی مورد تایید سازمان های عالی مربوطه باشد.
 • داوطلبانی که در یکی از دانشگاه های خارجی معتبر فارغ التحصیل شده اند و مدرک آن ها معادل سازی شده است، نیز می توانند در کنکور ارشد شرکت نمایند.
 • افرادی که در یکی از حوزه های علمیه دوره سطح 2 خود را سپری نموده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور سال آینده فارغ التحصیل می شوند، تنها می توانند در یکی از رشته های گروه انسانی ثبت نام کنند.
 • آن دسته از افرادی که در یکی از دوره های روزانه کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، به هیچ وجه (حتی در صورت انصراف از رشته قبولی خود) امکان ثبت نام در کنکور ارشد را ندارند.
 • افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از 31 شهریور 86 کسب کرده اند، اما معدل آن ها کمتر 12 باشد نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • اگر فردی در یکی از دوره های روزانه ارشد قبول شده باشد، موظف به گذراندن دو سال تعهد خدمت در یکی نهادها یا سازمان های دولتی مربوطه است.
 • بر طبق مقررات، هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، از طرف وزارت علوم بورسیه دریافت نمی کنند.
 • استفاده از صندوق رفاه دانشجویی تنها منوط به سپردن تضمین و تعهدنامه است.

 

تبصره 1 : متقاضیان پذیرفته شده در هر یک از رشته های کنکور ارشد دانشگاه های شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، چنانچه ثبت نام خود را در رشته های انتخابی قطعی نمایند و پس از پذیرش در دانشگاه، ثبت نام ننمایند پذیرش آنان لغو خواهد شد.

تبصره 2 : چنانچه در هر یک از رشته های دارای تعهد خدمت پذیرفته شده اید با توجه به رایگان بودن آموزش و همچنین ارائه خدمات به صورت رایگان به داوطلبان لازم است به سازمان یا نهاد دولتی مربوطه تعهد خدمت بسپارید.

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور ارشد

 

شرایط پذیرش استعدادهای درخشان ارشد

مطابق با آیین نامه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد، داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد باشند می توانند از این امتیاز استفاده کنند. بر اساس مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارسال شده است داوطلبانی که دارای شرایط زیر باشند و حداکثر یک سال از زمان دانش آموختگی آنان نگذشته باشد، چنانچه بتوانند حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته محل را کسب نمایند، می توانند پذیرفته شوند.

 • نفرات برتر المپیادهای علمی که موفق به کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی شده اند.
 • دانشجویان نمونه کشوری که در دوره کارشناسی نام آنان توسط سازمان امور دانشجویان ذکر شده است.
 • دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته با حداقل 50 درصد حائز رتبه شده اند.
 • مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد، دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول معدل در دوره کارشناسی پیوسته در بین هم رشته ها و هم ورودی های خود شده اند. شرط مورد نیاز برای این دانشجویان طی نمودن هشت نیمسال می باشد.
 • آن دسته از دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود در طی چهار نیمسال شده اند.
 • با توجه به نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درصد ظرفیت هر کد رشته را سازمان سنجش بر اساس اولویت نمره و همچنین انتخاب رشته داوطلب به متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بیان و اختصاص خواهد داد.
 • دانشجویان و نفرات برتر که دوره کارشناسی پیوسته خود را در هشت نیمسال گذرانده اند، می توانند از این سهمیه استفاده نمایند. همچنین برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته، این دوره شامل چهار نیمسال تحصیلی می باشد.
 • دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف به پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در هر سال می باشند. افراد مشمول حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.
 • در صورت عدم مجاز به انتخاب رشته شدن دانشجویان در کارنامه اولیه آزمون ارشد سازمان سنجش، امکان استفاده از سهمیه برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد که موفق به پذیرش بر اساس رتبه اول نشده باشند، امکان ادامه تحصیل در مقطع بالا آنان منوط به پذیرش در کنکور سال بعد خواهد بود.

 

برای آشنایی بیشتر با شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط استفاده از سهمیه ها کارشناسی ارشد

منظور از سهمیه های کنکور ارشد تسهیلاتی می باشد که برای خانواده های اسرا، جانبازان، ایثارگران و نیروهای مسلح در نظر گرفته شده است. همچنین برای حافظان قرآن و اعضای محترم بسیج نیز سهمیه جداگانه ای در نظر گرفته شده است که تاثیر این موارد در قبولی داوطلبان به شرح زیر می باشد.

 • آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان و همچنین سازمان بسیج برخوردار می باشند لازم است کد 12 رقمی مربوط به این سهمیه را وارد نمایند.
 • با توجه به تغییری که در رابطه با کدهای 12 رقمی ارائه شده است، داوطلبان هر ساله باید برای دریافت این کد جداگانه اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج می باشند، نمی توانند از سهمیه رزمندگان استفاده نمایند.
 • فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر می توانند از سهمیه های ایثارگران استفاده کنند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلانی که استعداد درخشان هستند در صورتی که نفر اول باشند، رتبه آنان بر 3 تقسیم خواهد شد.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در زمان مراجعه داوطلبین به سامانه سنجش برای ثبت نام کنکور ارشد اسکن و بارگذاری برخی مدارک لازم است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • فایل اسکن شده عکس داوطلب با حجم و اندازه مشخص و تعیین شده توسط سازمان سنجش.
 • ارائه و وارد نمودن کد سریال آزمون که با عنوان سریال ثبت نام می باشد و منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش امکان پذیر است.
 • ارائه سریال علاقه مندی که یک کد 10 رقمی با عنوان سریال علاقه مندی که منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد را از طریق کارت های عضو شبکه شتاب خریداری نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در رشته امتحانی اول و دوم علاقه مندی خود را اعلام نموده اند، باید سه سریال اعتباری را خریداری نمایند.
 • اصل فرم تکمیل شده معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد برای دانشجویان سال آخر دانشگاه که حداکثر تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل خواهند شد، باید فرم مربوطه را به تائید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

همانطور که می دانید برای نام نویسی در کنکور ارشد، خرید یک کارت اعتباری دارای سریال ثبت نام الزامی است. برای بسیاری از داوطلبان سؤال است که این هزینه چقدر است و چگونه باید پرداخت شود؟ ابتدا باید بگوییم که طریقه پرداخت تنها به صورت اینترنتی بوده و لازم است که کارت بانکی داوطلب حتماً فعال و عضو شبکه شتاب باشد. برای شروع مرحله خرید، بایستی ابتدا به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه نمود هزینه ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ به مبلغ 125 هزار تومان بوده است است، اما برای برای ثبت نام با تاخیر این مبلغ به 294 هزار و 200 تومان رسیده است. این مبلغ زمان ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سنجش با کارت های شتاب بانکی قابل پرداخت است.

هزینه ثبت نام رشته اصلی و شناور هر کدام 125 هزار تومان بود که این مبلغ برای ثبت نام با تاخیر به 294 هزار تومان رسیده است. داوطلبان دقت کنند که برای شرکت در دو رشته اصلی و شناور ارشد می بایست مجموعا 588 هزار و 400 تومان پرداخت نمایند. البته این مقدار تنها برای یک مجموعه امتحانی است و چنانچه داوطلبی قصد شرکت در سایر مجموعه ها را داشته باشد، بایستی به ازای هر کدام یک سریال اعتباری دریافت کند. گذشته از این، اگر متقاضی علاقه مند به نام نویسی در رشته های شناور کنکور ارشد یا علاقه مند به دانشگاه های پیام نور در رشته های اصلی و شناور  باشد باید معال 20,000 تومان و هزینه اعلام علاقه مندی به دانشگاه های غیرانتفاعی در رشته های اصلی و شناور معادل 20,000 تومان پرداخت کند. یعنی در صورت اعلام علاقه مندی به هر دو آن دوره ها می بایست مبلغ 40,000 تومان پرداخت گردد.

 

شرایط استفاده از سهمیه ها در کارشناسی ارشد

 

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، هرساله همزمان به آغاز زمان ثبت نام، در سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. نظر به اینکه دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سال 1402 تا کنون منتشر نشده است، دفترچه راهنمای ثبت نام سال گذشته را برای آشنایی بیشتر داوطلبان در جدول زیر قرار داده ایم.

 

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 دانلود

(لینک دانلود، به محض انتشار دفترچه، فعال خواهد شد.)

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

 

راهنمای انتخاب رشته ارشد 1402

داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد هستند باید در تمامی کد رشته محل ها یک ظرفیت مازاد علاوه بر ظرفیت موجود در دفترچه انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته نمایند. تاثیر گذار ترین گزینه برای گزینش هر یک از داوطلبان، بر اساس رتبه کسب شده در کنکور آن ها است که میزان تاثیر معدل نیز به 20 درصد می رسد. بنابراین رتبه کسب شده شما با توجه به معدل، سهمیه ها تعیین خواهد شد. چنانچه دوره کارشناسی خود را به صورت ناپیوسته گذرانده باشید. معدل شما میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی خواهد بود.

 

رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد

بر اساس راهنمای نام نویسی کنکور ارشد می توانید هر یک از رشته های زیر را به عنوان رشته محل دوم امتحان خود انتخاب نمایید.

 • سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايی
 • زيست شناسی جانوری
 • مهندسی مكانيزاسيون كشاورزی
 • زبان های باستانی ايران
 • مجموعه علوم محيط زيست
 • اكوهيدرولوژی
 • مجموعه زبان شناسی
 • زيست شناسی دريا
 • بيوتكنولوژی كشاورزی
 • مجموعه علم اطلاعات و دانش شناسی
 • اقيانوس شناسی فيزيکی
 • توسعه روستایی
 • مديريت جهانگردی
 • مجموعه تاريخ و فلسفه علم
 • مديريت كشاورزی
 • ايران شناسی
 • علوم شناختی
 • مجموعه برنامه ريزی شهری، منطقه ای و مديريت شهری
 • آموزش زبان ژاپنی
 • مجموعه علوم اطلاعاتی
 • مجموعه طراحی شهری
 • زبان و ادبيات اردو
 • مهندسی نفت
 • مرمت و احيای ابنيه و بافت های تاريخی
 • مطالعات جهان
 • مهندسی پليمر
 • نمايش عروسکی
 • مطالعات زنان
 • مجموعه مهندسی معماری كشتی
 • مجموعه هنرهای پژوهشی و صنايع دستی
 • مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی
 • مهندسی در سوانح طبيعی
 • مجموعه هنرهای ساخت و معماری
 • مجموعه مددكاری اجتماعی
 • نانو فناوری و نانو مواد
 • طراحی صنعتی
 • فرش (IT) 1144 مديريت دریایی
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • امور فرهنگی 1279 مجموعه مهندسی هوافضا
 • انگل شناسی دامپزشکی
 • محيط زيست
 • مهندسی شيمی بيوتكنولوژی و داروسازی
 • فيزيولوژی دامپزشکی
 • مجموعه مديريت كسب و كار و امور شهری
 • مهندسی پليمر صنايع رنگ
 • قارچ شناسی دامپزشکی
 • مجموعه مديريت اطلاعاتی
 • مهندسی طراحی محيط زيست
 • بافت شناسی دامپزشکی
 • مجموعه ژئوفيزیک و هواشناسی
 • مهندسی ابزار دقيق و اتوماسيون در صنايع نفت
 • باكتری شناسی دامپزشکی
 • مجموعه فوتونیک
 • مهندسی ايمنی و بازرسی فنی
 • ايمنی شناسی دامپزشکی
 • بهداشت و كنترل كيفی مواد غذایی (HSE)
 • مجموعه علوم كامپيوتر
 • مهندسی ايمنی، بهداشت و محيط زيست
 • زيست شناسی گياهی
 • حشره شناسی كشاورزی
 • سم شناسی

برای آشنایی با سوالات کنکور کارشناسی ارشد، بر روی لینک کلیک کنید.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد 1402

سازمان سنجش با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 جدول زمان بندی این آزمون را در اختیار داوطلبان قرار داده است. به طور معمول زمان توزیع کارت ورود به جلسه، چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون می باشد. بنابر این طبق روال سال های گذشته کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1402، در هفته اول یا دوم اسفند ماه ۱۴۰۲ توزیع خواهد شد.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

 

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1402

داوطلبانی که در نام نویسی کارشناسی ارشد شرکت نموده اند، بایستی در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند. طبق اعلام این سازمان، تاریخ برگزاری کنکور ارشد سال 1402 در یازدهم و دوازدهم اسفند ماه ۱۴۰۲ تعیین شده است. برای اطلاع از اخبار دقیق کارشناسی ارشد، در کانال تلگرامی ایران تحصیل عضو شوید.

 

مشاوره ثبت نام آزمون ارشد 1402

برای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل اهمیت بسیار زیادی دارد و به نحوی مایل به کسب مدارج عالی دارند، اما ثبت نام کارشناسی ارشد تنها راه آغاز این فرایند است و تا قبولی باید تلاش ها و مراحل زیادی را با جدیت پشت سر گذاشت.

 • برخی از افراد علاقه مند هستند که همان رشته کارشناسی را ادامه دهند، و عده ای نیز به تغییر رشته در مقطع ارشد فکر می کنند.
 • یکی از مهمترین مسائل برای قبولی، شناخت منابع درست و معرفی شده از سوی سازمان سنجش است.
 • سعی کنید در تهیه کتاب ها به تاریخ انتشار، مؤلف و محتوای آن توجه داشته باشید، چرا که دلیل قبول نشدن بسیاری از افراد در مقطع کارشناسی ارشد، عدم آگاهی یا مطالعه منابع اصلی است.
 • علاوه بر این، سعی کنید که رشته خود را با علاقه انتخاب کنید. همانطور که می دانید در مقطع ارشد، اغلب دروس به تحقیق، پژوهش و مقاله نویسی اختصاص دارد و اگر تمایلی به محتوای رشته خود نداشته باشید، نمی توانید عملکرد خوبی داشته باشید.
 • برای قبولی عوامل بسیار دیگری نیز می تواند دخیل باشد. برای مثال، بسیاری از داوطلبان از نحوه و میزان تاثیر سهمیه ها، معدل و رتبه دوران کارشناسی، شرایط ورود از طریق المپیادهای علمی، استعدادهای درخشان و گزینه های دیگر اطلاعات چندانی ندارند.

در صورتی که همین موارد می تواند آن ها را به قبولی برساند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تمامی این زمینه ها می توانید روی کمک مشاوران ایران تحصیل حساب کنید و شانس خود را بالا ببرید.

 

مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

اخبار مرتبط با ثبت نام کنکور ارشد 1402

 • آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ 

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۸۶ رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی در روزهای ۵ و ۶ خرداد برگزار شد و از تعداد ۶۴ هزار و ۱۷۵ نفر در آزمون (با احتساب ثبت نام در دو رشته)، ۴۸ هزار و ۴۸۱ در جلسه آزمون شرکت کردند.

 • تاریخ دقیق کنکور ارشد 1402

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد ۱۱ و ۱۲ اسفند برگزار می‌شود و داوطلبان نباید به فکر تعویق کنکور باشند.

 • سهم ۶۰ درصدی دختران در کنکور سراسری

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سراسری ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان شرکت کردند و برای انتخاب رشته هم ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان انتخاب رشته نکرده‌اند.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را از زمان و تاریخ دقیق ثبت نام آگاه نماییم. داوطلبان باید به خوبی از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام آگاه باشند تا روز امتحان دچار مشکل نشوند. به همین دلیل در مورد جزئیات مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد، هزینه آزمون، شرایط عمومی و اختصاصی و سایر موارد آن به صورت کامل صحبت کردیم. چنانچه در پرداخت هزینه خرید کارت با مشکلی مواجه شدید و یا در مراحل ثبت نام آزمون ارشد نیاز به راهنمایی داشته باشید، می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل در تماس در ارتباط باشید.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید.

 

5/5 - (21 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402چه تاریخی می باشد؟

زمان ثبت نام این آزمون از 16 الی 22 آذر ماه می باشد. 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چقدر است؟

هزینه در نظر گرفته شده برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۲ طبق اعلام دفترچه در سایت سنجش ۲۹۴ هزارتومان است.

آیا مهلت ثبت نام کنکور ارشد تمدید می شود؟

هنوز آمار قطعی ای از این موضوع در دست نمی باشد اما با توجه به سال های گذشته مهلت ثبت نام کنکور ارشد همواره در روز آخر تمدید خواهد شد.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد، چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج این کنکور معمولا از تیر الی شهریور اعلام می شود که در مقاله به طور کامل آن را بیان کرده ایم. 

نظرات

 1. Avatar photo
  حسین
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۲

  سلام و وقت بخیر
  میشه کد رشته های دولتی روزانه و شبانه و دانشگاه ازاد و بترتیب وارد کنیم
  یا باید دانشگاه ازاد به صورت جداگانه در دانشگاه ازاد ثبت بشه
  ممنون از پاسختون

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۰

   سلام کد انتخاب رشته ها بصورت یکجا وارد میشود.

 2. Avatar photo
  محمد
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام وقتتون بخیر
  امروز زنگ زدم روابط عمومی سازمان سنجش گفت ثبت نام چه حضوری چه از طریق سایت دیگه میسر نیست
  حالا باید چی کار کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که سازمان سنجش اجازه ثبت نام ندهد باید منتظر دوره بعدی ثبت نام باشید.

 3. Avatar photo
  امیر
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام.وقت بخیر.آیا امکان ثبت نام با تاخیر ارشد با توجه به اینکه حدودیکماه به آزمون مانده،فراهم میشود؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام
   فعلا سازمان سنجش اطلاعیه ای برای ثبت نام دوباره برای کنکور ارشد اسفند نگذاشته.

 4. Avatar photo
  سما حسینی
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

  ببخشید من از ثبت نام کارشناسی ارشد ناپیوسته 1402 جا موندم
  امکانس هست سایت برای ثبت نام جاماندگان باز بشه؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقتتون بخیر بله امکلانش است اما درخواست برای شما باید ثبت شود برای دریافت راهنمایی دقیق تر با ما تماس بفرمایید

 5. Avatar photo
  حسام
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام
  بنده تا ۳۱شهریور فارغ التحصیل میشم.میخاستم بدونم که بعد از ۳۰شهریور سایت باز میشه که معدل فارغ التحصیلی رو ویرایش کنیم؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقت بخیر
   نیازه که شما سایت رو بررسی کنید چون زمان بندی مشخصی برای ویرایش مشخص نکردند

 6. Avatar photo
  ساناز
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام احتمال داره که برای ثبت نام فرصت مجدد بدن؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام
   خیر زمان تمدید هم به اتمام رسید
   ولی برای آشنایی بیشتر با سایر روش های پذیرش ارشد میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید داخلی 105

 7. Avatar photo
  الهه
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

  اگر بعد از ثبت نام کنکور ارشد بخوایم اطلاعات مون و ویرایش کنیم کی میتونیم این کار و انجام بدیم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه یا فرصت ویرایش میتوانید اطلاعات خود را ویرایش کنید و هر زمان لینک ها باز شود در داخل سایت بلافاصله قرار داده میشود که میتوانید از این طریق اقدام کنید.

 8. Avatar photo
  امیر
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

  با سلام بنده برای ارشد ثبت نام کرده ام اما هنوز فارغ التحصیل نشده ام ،خردادماه ۱۴۰۲فارغ التحصیل میشم.بعد یه دونه فرم اخر دفترچه ارشد بود،که گفته بودن کسایی که هنوز فارغ التحصیل نشدن باید اونو تحویل دانشگاه محل تحصیلشون بدن تا امضا بشه و میانگین معدل برای سازمان سنجش فرستاده بشه،،این فرم رو باید چه زمانی به دانشگاه ببریم؟؟؟؟؟و اینکه سایت سنجش دوباره توی یه مقطع زمانی دیگه باز میشه که بریم میانگین معدل اعلامی دانشگاهمون رو اونجا ویرایش کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

   با سلام وقت بخیر
   برای تحویل فرم مورد نظر تاریخ دقیقی تعیین نشده است اما هر چه زودتر تحویل داده شود بهتر است . طبق تجربه سایت سنجش برای ویرایش اطلاعات در بازه ی زمانی دریافت کارت ورود به جلسه و همچنین انتخاب رشته مجدد باز خواهد شد .

 9. Avatar photo
  کیمیا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام . من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخوام ارشد مدیریت مالی شرکت کنم . موقع ثبت نام کارشناسی ارشد فقط کد مدیریت میاد چطوری باید مدیریت مالی رو انتخاب کنم ؟ آیا همون کد مدیریت برای همه ی رشته های مدیریت میباشد؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت به خیر
   برای مقطع ارشد یک مجموعه امتحانی ثبت نام کرده و در زمان انتخاب رشته گرایش مورد نظر را با توجه به تراز و رتبه انتخاب نمایید.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام دوست عزیز، شما باید گرایش خودتون رو مشخص کنید چون مدیریت دولتی و یا بازرگانی با گرایش مالی دو کد متفاوت داردند.

 10. Avatar photo
  زهرا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۶

  سلام خسته نباشید ببخشیدمن احتمالا تا شهریور۱۴۰۲فارغ التحصیل میشم میتونم کنکور ارشد شرکت کنم؟ اگه ازمون بدم و رشته ای قبول شم ولی تا شهریور ۱۴۰۲فارغ التحصیل نشم چ اتفاقی میفته؟ از ازمون سال بعد محروم میشم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین دفترچه در صورت فارغ التحصیلی تا حداکثر 31 شهریور ماه مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد.

   • Avatar photo
    زهرا
    ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

    ممنون از پاسخگوییتون فقط متوجه نشدماگر کنکور ارشد شرکت کنم قبول شم ولی تا شهریور فارغ التحصیل نشم چه اتفاقی میفته ؟از کنکور سال بعد محروم میشم؟

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

     سلام وقتتون بخیر در صورت عدم فارغ التحصیلی نمیتوانی دانشگاه ثبت نام کنید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام، شما مجوز شرکت در کنکور رو دارید ولی در صورت قبولی و تمام نشدن مقطع کارشناسی با نظر قطعی دانشگاه جدیدتون میتونید تعهد اتمام بدهید و ادامه تحصیل رو بدید. ولی اگر دانشگاه موافقت نکند نمیتونید وارد مقطع ارشد بشید.

 11. Avatar photo
  فهیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام هزینه انتخاب رشته شناور ۱۴۰۲ چقدر ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام
   همون 230 هزار تومان

 12. Avatar photo
  حامیم
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام مرسی بابت مشاور دهی خوبتون
  برای کسایی که الان توی خدمت هستن برای ثبتنام کنکور ارشد برای نظام وظیفه باید کد چند رو بزنند؟ کد10باید بزنه؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام بله میتوانید کد 10 را برای ثبت نام ارشد وارد کنید

 13. Avatar photo
  نجفی
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام
  https://www.uplooder.net/img/image/52/2ca40f965ee6b3bd627764f9533630a1/1.png
  با توجه به تصویر آیا بنده این قسمت رو در ثبت نام ارشد درست زدم؟

  بنده میخوام ارشد بدم و گرایش آموزش زبان انگلیسی فقط هدفمه
  در این قسمت هیچ چیزی بنام گرایش آموزش زبان نیست اما زبان انگلیسی بعنوان رشته اصلی موجود هست که زدم.

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

   سلام وقت بخیر
   بله صحیح میباشد. گروه اصلی شما زبان انگلیسی میباشد.جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 14. Avatar photo
  محمد رضا
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من گواهی اشتغال به تحصیلم تا تیر ماه ۱۴۰۲ اعتبار داره و الان میخوام برای کنکور ارشد ثبت نام کنم. برای کد نظام وظیفه کدام رو باید انتخاب کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام وقت بخیر
   شما باید کد 3 را وارد نمایید اگر تا موعد مقرر یعنی تیر ماه 1402 وضعیت شما مشخص نگردد شما مجاز به تحصیل نخواهید بود. جهت اطلاع از روند اقدامات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 15. Avatar photo
  امیر رضا
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من برگه اعزام به خدمت دارم برای برج10اعزامم الان برای ثبتنام کد نظام وظیفه باید چند بزنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقتتون بخیر به صورت حضوری به پلیس به علاوه ی 10 مراجعه بفرمایید

 16. Avatar photo
  آرمین
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  با سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی شبانه ارشد هستم میخواستم دوباره کنکور ارشد شرکت کنم میخواستم بدونم باید تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون انصراف بدم یا بعد از مشخص شدن نتایج باید انصراف بدم؟ و شماره ۳۲ ثبت نام رو چی باید علامت بزنم؟
  با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

   سلام
   بله باید تا سی و یک شهریور سالی ک میاد انصراف قطعی داده باشید

 17. Avatar photo
  امیر
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام.وقتتون بخیر
  ببخشید میشه با مدرک ارشد پیام نور استاد دانشگاه شد؟در کل مدرک ارشد پیام نور معتبره برای استادی؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام
   بله
   برای بررسی دقیق تر تماس بگیرید

 18. Avatar photo
  فردین
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام وقت شما بخیر
  من تیر ماه ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شدم و تیرماه ۱۴۰۲ باید دفترچه خدمت سربازی رو بفرستم .. الان میخوام برای کنکور ارشد ثبت نام کنم . باید کدام کد نظام وظیفه رو بزنم ؟ کد ۳ یا کد ۵؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت فارغ التحصیلی و نداشتن غیبت باید کد مربوط به داوطلبان فارغ التحصیل را وارد نمایید.

 19. Avatar photo
  اردلان یزدان پناهی
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید که لطف می کنید زمان با ارزشتون رو می گذارید و پاسخ دوستان رو می دهید. من یک سوال داشتم که در توضیحات الته نوشته شده ولی برای من مبهم هست. می خواستم بدونم یک نفر مثل ببنده که یک مدرک ارشد روزانه دارم و 5 سال از فارغ التحصیلیم می گذره آیا میتونم مجددا در یک رشته که مجاز هستم مجددا در دوره ی روزانه تحصیل کنم و اگر خیر در یکی از دوره های شبانه آزادپیام نور یا غیر انتفاعی احیانا فقط مجاز هستم که یک ارشد در رشته ی دیگری رو بخونم. ممنون میشم اگر این ابهام رو برای من رفع کنید.سپاس مجدد از شما عزیزان.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت به خیر
   آقایان در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مشکلی از جهت تحصیل مجدد در دوره روزانه ندارند.

 20. Avatar photo
  الی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام ثبت نام از ساعت ۰۰:۰۰ ۱۶ آذر آغاز میشه یا ۰۸:۰۰ ؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

   سلام وقت بخیر ثبت نام کنکور ارشد سال 1402 از 16 آذر ماه شروع خواهد شد

 21. Avatar photo
  jh
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام در ثبت نام کنکور ارشد چند تا رشته شناور میشه انتخاب کرد؟آیا محدودیتی در انتخاب رشته شناور وجود دارد؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر
   برای کنکور ارشد شما مجاز به ثبت نام در دو مجموعه امتحانی که شامل یک گروه اصلی و یک گروه شناور است هستید.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام
   دوتا می تونید انتخاب کنید. ولی از گروه های اصلی فقط یکی می تونید انتخاب کنید
   برای راهنمایی دقیقتر تماس بگیرید

 22. Avatar photo
  قادر
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام وقتتون بخیر من برای کنکور ارشد پارسال ثبت نام کردم اما چون به نتیجه دلخواهم نرسیدم امسال قصد شرکت مجدد دارم، تا جایی که مطالعه کردم مثنکه هزینه ثبت نام متفاوته از سال قبل، میخواستم بدونم هزینه ثبت نام کنکور ارشد 1402 چقدر است؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقتتون بخیر، وقتتون بخیر، هزینه ثبت نام کنکور ارشد در سال ۱۴۰۱ برای تمامی متقاضیان ۲۹۴ هزارتومان می باشد.

 23. Avatar photo
  قادر
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام وقتتون بخیر، من در مورد تاریخ برگذاری آزمون سنجش یه مقدار گیج شدم، الان سوالی که برای من مطرح هست اینه که اصلا برای سال ۱۴۰۲ کنکور ارشد در چه ماهی برگزار می شود؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقتتون بخیر، آزمون ارشد هر سال در اسفند ماه سال قبل برگذار می شود، برای مثال اگر شما اقدام به ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰2 کرده باشید باید در آزمونی که اسفند ماه ۱۴۰۱ برگذار می شود شرکت نمایید.

 24. Avatar photo
  نگین
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  با سلام، مدت زمان ثبت نام کنکور ارشد تمدید میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت به خیر
   زمان ثبت نام را از طریق سایت سنجش بررسی نمایید.

 25. Avatar photo
  ستاره
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام میتونم با یک کارت در ثبت نام کنکور ارشد, دو رشته را انتخاب کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقت به خیر
   برای کنکور ارشد شما میتوانید در دو مجموعه اصلی و شناور ثبت نام خود را انجام دهید.

 26. Avatar photo
  هوشنگ عباسی
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  یلام وقتتون بخیر، من الان وارد سایت سنجش شدم و هیچ گزینه ای مبنی بر ثبت نام کنکور ارشد پیدا نکردم، یعنی هنوز آغاز نشده؟ میخواستم بدونم
  ثبت نام کنکور ارشد چه زمانی است؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   خیر ثبت نام کنکور ارشد هنوز شروع نشده است .16 اذر ماه زمان شروع ثبت نم کارشناسی ارشد هست

 27. Avatar photo
  قادر
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام خسته نباشید، من احتمالا نمیرسم به کنکور امسال و میخواستم بدونم که کنکور ارشد چند بار در سال برگزار میشود؟ آیا من باید تا سال بعد همین موقع برای ثبت نام کنکور ارشد صبر کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام
   یک بار درسال برگزار می شود. ثبت نام اذر ماه است

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقتتون بخیر کنکور ارشد یکبار در سال برگزار میشود

 28. Avatar photo
  ابولفضل
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام وقتتون بخیر، من چند بار این مقاله رو مطالعه کردم ولی هربار میرم داخل سایت که ثبت نام کنم نمیشه میخواستم بدونم چگونه کنکور ارشد ثبت نام کنیم؟؟؟؟

 29. Avatar photo
  قادر
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام وقت بخیر، من تو دور اولی که برای کنکور ارشد ثبت نام کردم معدل مقطع قبلی خودم رو اشتباه زدم الان لازمه بدونم چگونه اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد را ویرایش کنیم؟

 30. Avatar photo
  قادر
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام خسته نباشید، من پارسال به صورت اشتباه و غلط ثبت نام کردم و از ازمون ارشد جا موندم میخواستم بدونم که به صورد دقیق برای ثبت نام کنکور ارشد چه مدارکی لازم است؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام دوست عزیز مدارک مورد نیاز ثبت نام بصورت کامل در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ذکر میشود.لطفا دفترچه روبصورت دقیق مطالعه کنید.

 31. Avatar photo
  صادق واحدی
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام وقتتون بخیر، من متاسفانه توی مهلت اعلام شده شرایط ثبت نام رو به دلیل یه سری موارد ندارم، میخواستم بدونم که آیا ثبت نام کنکور ارشد تمدید میشود؟

  • Avatar photo
   مشاور عباسیان
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   باید منتظر اطلاعیه سایت باشید . معمولا ثبت نام کنکور ارشد تمدید میشود .

 32. Avatar photo
  نازنین
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام ، من هنوز مدرک کارشناسی رو دریافت نکردم ایا میتونم در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقتتون بخیر اگر قبل از ثبت نام در دانشگاه فارغ تحصیل میشوید میتوانید در غیر این صورت خیر

 33. Avatar photo
  معصومه
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  با عرض سلام ، هزینه ثبت نام کنکور ارشد در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقتتون بخیر هنوز هزینه اعلام نشده

 34. Avatar photo
  لیلا
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان و شاگرد اولی گزینه ای در فرم ثبت نام وجود دارد؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام روزتون بخیر خیر استعداد های درخشان در بازه زمانی دیگر انجام میشود

 35. Avatar photo
  Adel
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

  زمان ثبت نام ارشد چه زمانیه.؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام روزتان بخیر زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اذر ماه است

  • Avatar photo
   abbasian
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقتتون بخیر
   برای ثبت نام کنکور ارشد منتظر دفترچه های ثبت نام باشید .

  • Avatar photo
   مریم
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

   ببخشید چند اذر ماه هستش

   • Avatar photo
    مشاور ملکی
    ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

    سلام وقت بخیر
    ثبت نام کنکور ارشد از 16ابان تا 22ابان هست.

 36. Avatar photo
  معصومه
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام وقت بخیر من فارغ‌التحصیل سال۱۴۰۰ پیام نورم معدلم بالای ۱۶هست می تونم برای استعداد درخشان ارشد پیام نور شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 37. Avatar photo
  Abdollghader sarfaraz
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام وقت بخیر
  بنده لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور دارم جهت ارشد رشته ایمنی و بهداشت محیط زیست میخواهم ادامه بدهم خواستم بدانم شرایط در این رشته را دارم چه دفتر چه ایی را دانلود کنم که بیشتر راهنمایی ام کند و چه دروسی برای آزمون این رشته لازم هست بنده دفتر چه شماره دو آزمون ورودی مقطع ارشد دانلود کردم ولی چیزی ننوشته شده گفتند شماره یک باید دانلو کنید ولی نتونستم و نمیدانم از چه طریقی دانلود می شود خواهشمندم نسبت به تمام سوالاتم پاسخ بدهید سپاسگزارم

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 38. Avatar photo
  shirin
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام خسته نباشید ببخشید داشتن کارت واکسن واسه ثبت نام و شرکت در کنکور ارشد لازم هست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   برای شرکت در ازمون طبق دفترچه اجباری است

 39. Avatar photo
  مهدی
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام. من کارشناسی آموزش زبان انگلیسی (گرایش آموزش معلمان دارم. آیا میتونم در کنکور ارشد رشته ای مربوط به آموزش ابتدایی یا علوم تربیتی شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مایید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۵

   در ارشد وزارت علوم انتخاب مجموعه هیچ محدودیتی ندارد و معدل موثر دچار تقییراتی میشود

 40. Avatar photo
  بهزاد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام منظور از نامه تاریخ انصراف و شماره نامه انصراف چیه؟ایا تاریخ همون تاریخ نامه که خودمون برا انصراف نوشتیم وشماره همون شماره ای هست که ناممون میخوره؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام
   سوال خود را دقیق تر بپرسید

 41. Avatar photo
  سعیدی
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام خسته نباشید ببخشید با کارشناسی باستان شناسی میتونم برا تاریخ ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر بله میتونین اقدام کنین

 42. Avatar photo
  Sona
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام و احترام میبخشید یه سوالی دارم در خصوص ثبت نام کنکور ارشد در صورت اخراجی از دانشگاهِ پذیرفته شده در نوبت روزانه در سال 99 باید بند مربوط به 37 ثبت نام رو چی بنویسم؟ بند 37 رو‌پایین براتون نوشتم چه طور تکمیل کنم ؟ کلا خالی بذارم و تکمیل نکنم؟
  بند 37: در قبولی روزانه (اعم از 1400و قبل از آن)، ثبت نام نموده ام ثبت نام ننموده ام ، در صورت ثبت نام ،تاریخ انصراف، شماره نامه انصراف.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر تاریخ و شماره انصراف رو از دانشگاهتون پیگیری کنین

 43. Avatar photo
  مهدی
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام من لیسانس مترجمی زبان دارم و مترجمی زبان ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم میخام دوباره کنکور ارشد ثبت نام کنم برای رشته مدیریت ایا در صورت قبولی در هر داشنگاهی ازاد پیام نور ملی فرقی نمیکنه ممکنه هر دو کارشناسی ارشد رو ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقت بخیر
   خیر ممکن نیست

مطالب مرتبط

تماس با مشاور