ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام کنکور ارشد 1402 {راهنما + رشته محل ها}

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۰۹
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
ثبت نام کنکور ارشد سال ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام کنکور ارشد سال 1402 آغاز شد کلیه داوطلبان گرامی به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی اینترنتی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 می توانند از امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/09/16 لغایت 7 روز وارد سامانه سنجش آموزش کشور شده و پس از خرید کارت ثبت نام، روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند ضمنا داوطلبان گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل و سوالی در روند ثبت نام ارشد 1402 و مندرجات دفترچه می توانند از طریق تماس با شماره 9099075307 (فقط از طریق تلفن ثابت) با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشند.

توجه: لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در چهارشنبه ۲۳ آذر ماه به مدت ۳ روز یعنی تا ۲۶ همین ماه تمدید شد؛ متقاضیان ثبت نامی که در مهلت ابتدایی نتوانسته اند در این تاریخ ثبت نام کنند می توانند در مدت تمدید ثبت نام اقدام به نام نویسی نمایند.

سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله در طی دفترچه ای زمان ثبت نام کنکور ارشد را منتشر می کند. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می توانند در این محدوده زمانی اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کنند. از آنجا که مهلت ثبت نام کنکور ارشد حدودا 10 روز است، داوطلبان باید در بازه زمانی اعلام شده از سازمان سنجش، ثبت نام خود را انجام دهند. سایت ثبت نام آزمون ارشد همچون سال های گذشته برای داوطلبان دانشگاه های سراسری، آزاد و غیر انتفاعی sanjesh.org است.

ثبت نام تلفنی کنکور ارشد

اطلاعیه:

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هر ساله در آذر ماه برگزار می گردد و در حدود یک هفته ادامه دارد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مهلت ثبت نام این آزمون در سال گذشته از 16 آذر ماه آغاز و به مدت یک هفته به طول انجامید. طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام کنکور ارشد 1402 نیز در اواسط آذر ماه یعنی از 16 تا 22 آذر ماه می باشد. پیش بینی می شود بعد از اتمام این تاریخ، زمانی نیز برای ثبت نام جاماندگان در نظر گرفته شود. سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور ارشد 1402 را برای حل مشکلات داوطلبانی که قصد ثبت نام جدید و یا ویرایش فرم خود را دارند، مجددا تمدید کرده و از طریق سایت خود اطلاع رسانی می کند. تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد می تواند در بازه های زمانی مختلف صورت گیرد. زمان ثبت نام با تاخیر کارشناسی ارشد سال گذشته از 20 تا 30 بهمن ماه بوده است.

 
جدول زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد  تاریخ
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد + ویرایش اطلاعات ثبت نامی  ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ لغایت ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
دریافت كارت ورود به جلسه کنکور ارشد + برگ راهنمای آزمون چند روز قبل از برگزاری آزمون ارشد
برگزاری آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۱ و ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
نتایج اولیه + انتخاب رشته کنکور ارشد توسط داوطلبان احتمالا دهه اول تیر ماه ۱۴۰۲
اطلاعیه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت كد رشته محل های بورسیه یا دارای شرایط خاص+زمان انجام مصاحبه + تاریخ آزمون مرحله دوم مجموعه های امتحانی دارای آزمون تشریحی یا پروژه احتمالا دهه سوم تیر ماه ۱۴۰۲
نتایج نهایی احتمالا دهه اول شهریور ماه ۱۴۰۲

 

برای کسب اطلاع در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور ارشد روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

اینفوگرافیک نحوه ثبت نام کنکور ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سایت سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می گیرد، برای انجام ثبت نام می توانید دستورالعمل زیر را دنبال کرده و یا از راهنمای تصویری استفاده کنید.

 • ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org
 • دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 و مطالعه بخش های مختلف آن
 • تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام
 • پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال اعتباری
 • مراجعه به سامانه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام
 • دریافت کد رهگیری

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور ارشد 1402

ثبت نام کارشناسی ارشد مانند ثبت نام تمامی آزمون های دیگر دارای مراحل خاصی است که برای آشنایی بهتر آن ها را در راهنمای ثبت نام کنکور ارشد زیر مرور می کنیم.

 • آدرس اینترنتی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در مرورگر خود جستجو کنید و وارد صفحه اصلی آن شوید. از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه ” کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید. سپس، بر روی عبارت “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک کنید.

 

گام اول ثبت نام کنکور ارشد

 

 • در این مرحله گزینه “خرید سریال ثبت نام” را به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی کلیک نمایید.

 

گام دوم ثبت نام آزمون ارشد

 

 • با کلیک بر روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” ، دو گزینه پیش روی شما قرار خواهد گرفت. اگر به شرکت در آزمون رشته های دانشگاه های پیام نور یا غیرانتفاعی تمایل دارید، می بایست بروی گزینه دوم کلیک کرده و هزینه مرتبط با آن را نیز پرداخت نمایید.

 

گام سوم نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد

 

 • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” را پس از بررسی صحت اطلاعات نمایش داده شده فعال کنید و سپس روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

 

گام چهارم نام نویسی کنکور ارشد

 

 • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و بخش های مشخص شده را درج کنید و گزینه”پرداخت” را انتخاب کنید.

 

گام پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

 • در این مرحله مجددا به صفحه اصلی ثبت نام هدایت خواهید شد، حال  بر روی عبارت “ثبت نام جدید” کلیک کنید.

 

گام ششم نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد

 

 • شماره سریال خریداری شده را وارد کنید و پاسخ عبارت مندرج در صفحه در کادرهای مربوطه را بدهید. سپس گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

 

گام آخر ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

پس از این مرحله، باید اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق وارد کنید. در صورتی که تمام مراحل را به درستی طی کرده باشید، شماره پرونده و کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این دو کد ا در جایی مطمئن یادداشت کرده و تا روز اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

 

شرایط ثبت نام آزمون ارشد

شرایط نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و به چند بخش عمومی، اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی و شرایط استفاده از سهمیه ها و تسهیلات تقسیم می شود که در دفترچه راهنمای ارشد درج شده است. پس از مراجعه به سایت مذکور و مطالعه دفترچه راهنمای آزمون، داوطلبان در صورت داشتن شرایط نام نویسی کارشناسی ارشد ۱۴۰2 می توانند نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اقدام نمایند. افرادی مجاز به ثبت نام می باشند که شرایط عمومی و اختصاصی را دارا باشند و داوطلبان آقا نیز نباید از نظر مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون ارشد 1402

شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد (اینفوگرافیک)

برای شرکت در کنکور ارشد، داوطلبان باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. شرایط عمومی اعلام شده توسط سازمان سنجش عبارتند از:

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • متعهد بودن به انجام واجبات دینی و پرهیز از محرمات
 • نداشتن هیچ گونه خصومت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم ارتباط با گروهک های ضد دینی یا سابقه همکاری و عضویت با سازمان ساواک یا عقبه های آن
 • عدم سوء سابقه در مسائل اخلاقی در طول دوره تحصیلی

 

شرایط اختصاصی آزمون کارشناسی ارشد 1402

داشتن شرایط اختصاصی برای داوطلبین تمام رشته ها الزامی است و در صورت عدم تأیید گزینه های مطرح شده در زیر، حتی با وجود پذیرفته شدن متقاضی، قبولی او لغو می شوید.

بنابراین، توصیه می شود که موارد را با دقت بخوانید. البته ما نمی توانیم همه جزئیات شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ذکر کنیم و به صورت فهرست وار عناوین را مرور کنیم. لذا شما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 • داوطلب باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (یا دکترای حرفه ایی) باشد یا حداقل در سال آخر مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشد. مدرک فرد بایستی مورد تایید سازمان های عالی مربوطه باشد.
 • داوطلبانی که در یکی از دانشگاه های خارجی معتبر فارغ التحصیل شده اند و مدرک آن ها معادل سازی شده است، نیز می توانند در کنکور ارشد شرکت نمایند.
 • افرادی که در یکی از حوزه های علمیه دوره سطح 2 خود را سپری نموده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور سال آینده فارغ التحصیل می شوند، تنها می توانند در یکی از رشته های گروه انسانی ثبت نام کنند.
 • آن دسته از افرادی که در یکی از دوره های روزانه کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، به هیچ وجه (حتی در صورت انصراف از رشته قبولی خود) امکان ثبت نام در کنکور ارشد را ندارند.
 • افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از 31 شهریور 86 کسب کرده اند، اما معدل آن ها کمتر 12 باشد نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • اگر فردی در یکی از دوره های روزانه ارشد قبول شده باشد، موظف به گذراندن دو سال تعهد خدمت در یکی نهادها یا سازمان های دولتی مربوطه است.
 • بر طبق مقررات، هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، از طرف وزارت علوم بورسیه دریافت نمی کنند.
 • استفاده از صندوق رفاه دانشجویی تنها منوط به سپردن تضمین و تعهدنامه است.

 

تبصره 1 : متقاضیان پذیرفته شده در هر یک از رشته های کنکور ارشد دانشگاه های شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، چنانچه ثبت نام خود را در رشته های انتخابی قطعی نمایند و پس از پذیرش در دانشگاه، ثبت نام ننمایند پذیرش آنان لغو خواهد شد.

تبصره 2 : چنانچه در هر یک از رشته های دارای تعهد خدمت پذیرفته شده اید با توجه به رایگان بودن آموزش و همچنین ارائه خدمات به صورت رایگان به داوطلبان لازم است به سازمان یا نهاد دولتی مربوطه تعهد خدمت بسپارید.

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور ارشد

 

شرایط پذیرش استعدادهای درخشان ارشد

مطابق با آیین نامه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد، داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد باشند می توانند از این امتیاز استفاده کنند. بر اساس مصوب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارسال شده است داوطلبانی که دارای شرایط زیر باشند و حداکثر یک سال از زمان دانش آموختگی آنان نگذشته باشد، چنانچه بتوانند حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته محل را کسب نمایند، می توانند پذیرفته شوند.

 • نفرات برتر المپیادهای علمی که موفق به کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی شده اند.
 • دانشجویان نمونه کشوری که در دوره کارشناسی نام آنان توسط سازمان امور دانشجویان ذکر شده است.
 • دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته با حداقل 50 درصد حائز رتبه شده اند.
 • مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد، دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول معدل در دوره کارشناسی پیوسته در بین هم رشته ها و هم ورودی های خود شده اند. شرط مورد نیاز برای این دانشجویان طی نمودن هشت نیمسال می باشد.
 • آن دسته از دانشجویانی که موفق به کسب رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود در طی چهار نیمسال شده اند.
 • با توجه به نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درصد ظرفیت هر کد رشته را سازمان سنجش بر اساس اولویت نمره و همچنین انتخاب رشته داوطلب به متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بیان و اختصاص خواهد داد.
 • دانشجویان و نفرات برتر که دوره کارشناسی پیوسته خود را در هشت نیمسال گذرانده اند، می توانند از این سهمیه استفاده نمایند. همچنین برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته، این دوره شامل چهار نیمسال تحصیلی می باشد.
 • دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف به پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در هر سال می باشند. افراد مشمول حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از این سهمیه استفاده نمایند.
 • در صورت عدم مجاز به انتخاب رشته شدن دانشجویان در کارنامه اولیه آزمون ارشد سازمان سنجش، امکان استفاده از سهمیه برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مطابق با راهنمای ثبت نام کنکور ارشد که موفق به پذیرش بر اساس رتبه اول نشده باشند، امکان ادامه تحصیل در مقطع بالا آنان منوط به پذیرش در کنکور سال بعد خواهد بود.

 

برای آشنایی بیشتر با شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط استفاده از سهمیه ها کارشناسی ارشد

منظور از سهمیه های کنکور ارشد تسهیلاتی می باشد که برای خانواده های اسرا، جانبازان، ایثارگران و نیروهای مسلح در نظر گرفته شده است. همچنین برای حافظان قرآن و اعضای محترم بسیج نیز سهمیه جداگانه ای در نظر گرفته شده است که تاثیر این موارد در قبولی داوطلبان به شرح زیر می باشد.

 • آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان و همچنین سازمان بسیج برخوردار می باشند لازم است کد 12 رقمی مربوط به این سهمیه را وارد نمایند.
 • با توجه به تغییری که در رابطه با کدهای 12 رقمی ارائه شده است، داوطلبان هر ساله باید برای دریافت این کد جداگانه اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج می باشند، نمی توانند از سهمیه رزمندگان استفاده نمایند.
 • فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر می توانند از سهمیه های ایثارگران استفاده کنند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلانی که استعداد درخشان هستند در صورتی که نفر اول باشند، رتبه آنان بر 3 تقسیم خواهد شد.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در زمان مراجعه داوطلبین به سامانه سنجش برای ثبت نام کنکور ارشد اسکن و بارگذاری برخی مدارک لازم است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • فایل اسکن شده عکس داوطلب با حجم و اندازه مشخص و تعیین شده توسط سازمان سنجش.
 • ارائه و وارد نمودن کد سریال آزمون که با عنوان سریال ثبت نام می باشد و منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش امکان پذیر است.
 • ارائه سریال علاقه مندی که یک کد 10 رقمی با عنوان سریال علاقه مندی که منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد را از طریق کارت های عضو شبکه شتاب خریداری نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در رشته امتحانی اول و دوم علاقه مندی خود را اعلام نموده اند، باید سه سریال اعتباری را خریداری نمایند.
 • اصل فرم تکمیل شده معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد برای دانشجویان سال آخر دانشگاه که حداکثر تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل خواهند شد، باید فرم مربوطه را به تائید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

همانطور که می دانید برای نام نویسی در کنکور ارشد، خرید یک کارت اعتباری دارای سریال ثبت نام الزامی است. برای بسیاری از داوطلبان سؤال است که این هزینه چقدر است و چگونه باید پرداخت شود؟ ابتدا باید بگوییم که طریقه پرداخت تنها به صورت اینترنتی بوده و لازم است که کارت بانکی داوطلب حتماً فعال و عضو شبکه شتاب باشد. برای شروع مرحله خرید، بایستی ابتدا به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه نمود هزینه ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ به مبلغ 125 هزار تومان بوده است است، اما برای برای ثبت نام با تاخیر این مبلغ به 294 هزار و 200 تومان رسیده است. این مبلغ زمان ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سنجش با کارت های شتاب بانکی قابل پرداخت است.

هزینه ثبت نام رشته اصلی و شناور هر کدام 125 هزار تومان بود که این مبلغ برای ثبت نام با تاخیر به 294 هزار تومان رسیده است. داوطلبان دقت کنند که برای شرکت در دو رشته اصلی و شناور ارشد می بایست مجموعا 588 هزار و 400 تومان پرداخت نمایند. البته این مقدار تنها برای یک مجموعه امتحانی است و چنانچه داوطلبی قصد شرکت در سایر مجموعه ها را داشته باشد، بایستی به ازای هر کدام یک سریال اعتباری دریافت کند. گذشته از این، اگر متقاضی علاقه مند به نام نویسی در رشته های شناور کنکور ارشد یا علاقه مند به دانشگاه های پیام نور در رشته های اصلی و شناور  باشد باید معال 20,000 تومان و هزینه اعلام علاقه مندی به دانشگاه های غیرانتفاعی در رشته های اصلی و شناور معادل 20,000 تومان پرداخت کند. یعنی در صورت اعلام علاقه مندی به هر دو آن دوره ها می بایست مبلغ 40,000 تومان پرداخت گردد.

 

شرایط استفاده از سهمیه ها در کارشناسی ارشد

 

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، هرساله همزمان به آغاز زمان ثبت نام، در سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. نظر به اینکه دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سال 1402 تا کنون منتشر نشده است، دفترچه راهنمای ثبت نام سال گذشته را برای آشنایی بیشتر داوطلبان در جدول زیر قرار داده ایم.

 

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 دانلود

(لینک دانلود، به محض انتشار دفترچه، فعال خواهد شد.)

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

 

راهنمای انتخاب رشته ارشد 1402

داوطلبانی که واجد شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد هستند باید در تمامی کد رشته محل ها یک ظرفیت مازاد علاوه بر ظرفیت موجود در دفترچه انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته نمایند. تاثیر گذار ترین گزینه برای گزینش هر یک از داوطلبان، بر اساس رتبه کسب شده در کنکور آن ها است که میزان تاثیر معدل نیز به 20 درصد می رسد. بنابراین رتبه کسب شده شما با توجه به معدل، سهمیه ها تعیین خواهد شد. چنانچه دوره کارشناسی خود را به صورت ناپیوسته گذرانده باشید. معدل شما میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی خواهد بود.

 

رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد

بر اساس راهنمای نام نویسی کنکور ارشد می توانید هر یک از رشته های زیر را به عنوان رشته محل دوم امتحان خود انتخاب نمایید.

 • سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايی
 • زيست شناسی جانوری
 • مهندسی مكانيزاسيون كشاورزی
 • زبان های باستانی ايران
 • مجموعه علوم محيط زيست
 • اكوهيدرولوژی
 • مجموعه زبان شناسی
 • زيست شناسی دريا
 • بيوتكنولوژی كشاورزی
 • مجموعه علم اطلاعات و دانش شناسی
 • اقيانوس شناسی فيزيکی
 • توسعه روستایی
 • مديريت جهانگردی
 • مجموعه تاريخ و فلسفه علم
 • مديريت كشاورزی
 • ايران شناسی
 • علوم شناختی
 • مجموعه برنامه ريزی شهری، منطقه ای و مديريت شهری
 • آموزش زبان ژاپنی
 • مجموعه علوم اطلاعاتی
 • مجموعه طراحی شهری
 • زبان و ادبيات اردو
 • مهندسی نفت
 • مرمت و احيای ابنيه و بافت های تاريخی
 • مطالعات جهان
 • مهندسی پليمر
 • نمايش عروسکی
 • مطالعات زنان
 • مجموعه مهندسی معماری كشتی
 • مجموعه هنرهای پژوهشی و صنايع دستی
 • مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی
 • مهندسی در سوانح طبيعی
 • مجموعه هنرهای ساخت و معماری
 • مجموعه مددكاری اجتماعی
 • نانو فناوری و نانو مواد
 • طراحی صنعتی
 • فرش (IT) 1144 مديريت دریایی
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • امور فرهنگی 1279 مجموعه مهندسی هوافضا
 • انگل شناسی دامپزشکی
 • محيط زيست
 • مهندسی شيمی بيوتكنولوژی و داروسازی
 • فيزيولوژی دامپزشکی
 • مجموعه مديريت كسب و كار و امور شهری
 • مهندسی پليمر صنايع رنگ
 • قارچ شناسی دامپزشکی
 • مجموعه مديريت اطلاعاتی
 • مهندسی طراحی محيط زيست
 • بافت شناسی دامپزشکی
 • مجموعه ژئوفيزیک و هواشناسی
 • مهندسی ابزار دقيق و اتوماسيون در صنايع نفت
 • باكتری شناسی دامپزشکی
 • مجموعه فوتونیک
 • مهندسی ايمنی و بازرسی فنی
 • ايمنی شناسی دامپزشکی
 • بهداشت و كنترل كيفی مواد غذایی (HSE)
 • مجموعه علوم كامپيوتر
 • مهندسی ايمنی، بهداشت و محيط زيست
 • زيست شناسی گياهی
 • حشره شناسی كشاورزی
 • سم شناسی

برای آشنایی با سوالات کنکور کارشناسی ارشد، بر روی لینک کلیک کنید.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد 1402

سازمان سنجش با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 جدول زمان بندی این آزمون را در اختیار داوطلبان قرار داده است. به طور معمول زمان توزیع کارت ورود به جلسه، چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون می باشد. بنابر این طبق روال سال های گذشته کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1402، در هفته اول یا دوم اسفند ماه ۱۴۰۲ توزیع خواهد شد.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

 

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1402

داوطلبانی که در نام نویسی کارشناسی ارشد شرکت نموده اند، بایستی در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند. طبق اعلام این سازمان، تاریخ برگزاری کنکور ارشد سال 1402 در یازدهم و دوازدهم اسفند ماه ۱۴۰۲ تعیین شده است. برای اطلاع از اخبار دقیق کارشناسی ارشد، در کانال تلگرامی ایران تحصیل عضو شوید.

 

مشاوره ثبت نام آزمون ارشد 1402

برای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل اهمیت بسیار زیادی دارد و به نحوی مایل به کسب مدارج عالی دارند، اما ثبت نام کارشناسی ارشد تنها راه آغاز این فرایند است و تا قبولی باید تلاش ها و مراحل زیادی را با جدیت پشت سر گذاشت.

 • برخی از افراد علاقه مند هستند که همان رشته کارشناسی را ادامه دهند، و عده ای نیز به تغییر رشته در مقطع ارشد فکر می کنند.
 • یکی از مهمترین مسائل برای قبولی، شناخت منابع درست و معرفی شده از سوی سازمان سنجش است.
 • سعی کنید در تهیه کتاب ها به تاریخ انتشار، مؤلف و محتوای آن توجه داشته باشید، چرا که دلیل قبول نشدن بسیاری از افراد در مقطع کارشناسی ارشد، عدم آگاهی یا مطالعه منابع اصلی است.
 • علاوه بر این، سعی کنید که رشته خود را با علاقه انتخاب کنید. همانطور که می دانید در مقطع ارشد، اغلب دروس به تحقیق، پژوهش و مقاله نویسی اختصاص دارد و اگر تمایلی به محتوای رشته خود نداشته باشید، نمی توانید عملکرد خوبی داشته باشید.
 • برای قبولی عوامل بسیار دیگری نیز می تواند دخیل باشد. برای مثال، بسیاری از داوطلبان از نحوه و میزان تاثیر سهمیه ها، معدل و رتبه دوران کارشناسی، شرایط ورود از طریق المپیادهای علمی، استعدادهای درخشان و گزینه های دیگر اطلاعات چندانی ندارند.

در صورتی که همین موارد می تواند آن ها را به قبولی برساند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تمامی این زمینه ها می توانید روی کمک مشاوران ایران تحصیل حساب کنید و شانس خود را بالا ببرید.

 

مشاوره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

اخبار مرتبط با ثبت نام کنکور ارشد 1402

 • آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ 

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۸۶ رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی در روزهای ۵ و ۶ خرداد برگزار شد و از تعداد ۶۴ هزار و ۱۷۵ نفر در آزمون (با احتساب ثبت نام در دو رشته)، ۴۸ هزار و ۴۸۱ در جلسه آزمون شرکت کردند.

 • تاریخ دقیق کنکور ارشد 1402

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد ۱۱ و ۱۲ اسفند برگزار می‌شود و داوطلبان نباید به فکر تعویق کنکور باشند.

 • سهم ۶۰ درصدی دختران در کنکور سراسری

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سراسری ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان شرکت کردند و برای انتخاب رشته هم ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان انتخاب رشته نکرده‌اند.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را از زمان و تاریخ دقیق ثبت نام آگاه نماییم. داوطلبان باید به خوبی از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام آگاه باشند تا روز امتحان دچار مشکل نشوند. به همین دلیل در مورد جزئیات مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد، هزینه آزمون، شرایط عمومی و اختصاصی و سایر موارد آن به صورت کامل صحبت کردیم. چنانچه در پرداخت هزینه خرید کارت با مشکلی مواجه شدید و یا در مراحل ثبت نام آزمون ارشد نیاز به راهنمایی داشته باشید، می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل در تماس در ارتباط باشید.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید.

 

5/5 - (21 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402چه تاریخی می باشد؟

زمان ثبت نام این آزمون از 16 الی 22 آذر ماه می باشد. 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چقدر است؟

هزینه در نظر گرفته شده برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۲ طبق اعلام دفترچه در سایت سنجش ۲۹۴ هزارتومان است.

آیا مهلت ثبت نام کنکور ارشد تمدید می شود؟

هنوز آمار قطعی ای از این موضوع در دست نمی باشد اما با توجه به سال های گذشته مهلت ثبت نام کنکور ارشد همواره در روز آخر تمدید خواهد شد.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد، چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج این کنکور معمولا از تیر الی شهریور اعلام می شود که در مقاله به طور کامل آن را بیان کرده ایم. 

نظرات

109 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام کنکور ارشد 1402 {راهنما + رشته محل ها}»

 1. Avatar photo Mohammad گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من خرداد سال ۱۴۰۳ مقطع کارشناسی تموم میشه و اگر بخوام برای کنکور ارشد ثبت نام کنم باید چه زمانی اقدام کنم؟
  آیا همین امسال هم میتونم کنکور بدم؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تا 30 شهریور 1403 فارغ التحصیل می شوید می توانید برای ارشد سال 1403 ثبت نام کنید

 2. Avatar photo حسامی گفت:

  سلام.کارشناسی ادبیات فارسی دارم.برای ارشد چ گرایشهایی نمتونم بخونم فیر از رشته خودم؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقت بخیر شما میتونید هر رشته ای را در کنکور ارشد وزارت علوم شرکت کنید

 3. Avatar photo سیداسماعیل گفت:

  سلام بنده معلم تربیت بدنی هستم کارشناسی ارشد رشته مدیریت ورزشی گرایش مدیریت رویدادها وگردشگری ورزشی قبول شدم،کارگزینی شهرمون میگه این رشته مرتبط برای ادامه تحصیل معلم تربیت بدنی نیست،ومدرک محاسبه نمیشه، لطفا راهنمایی کنید از کجا میتونم بفهمم که این رشته مرتبط برای ادامه تحصیل هست یا خیر؟سپاسگزارم

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام باید از کارگزینی اموزش و پرورش استعلام بگیرید

 4. Avatar photo سولماز گفت:

  سلام . اگر من در آزمون ارشد مشاوره ، زبان خارجه را صفر درصد بزنم ولی بقیه دروس را ، همگی را بین ۶۰الی۷۰ درصد بزنم ، آیا روزانه یا شبانه نوبت دوم دانشگاههای دولتی معتبر و مطرح ، قبول می گردم ؟ پیشاپیش از مشاور این صفحه ، واسه جوابشون ، سپاسگزاری می نمایم .

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله در اینصورت امکان قبولی در دوره ی روزانه را خواهید داشت.

 5. Avatar photo سحر گفت:

  سلام خداقوت
  ایا کارشناس مهندسی مدیریت پروژه میتونه برای ارشد علوم تربیتی ازمون بده؟

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . بله میشه ثبت نام کرد

 6. Avatar photo شراره عابدی آبکنار گفت:

  سلام وقتتون بخیر. یه سوالی خدمتتون داشتم. بنده لیسانس و فوق لیسانس حسابداری دارم ولی با توجه به شرایط کاری م مجبور شدم لیسانس حقوقم بخونم. الان میشه همزمان دکتری حسابرسی و ارشد حقوق بخونم؟برای ثبت نام کنکور هر دو میتونم اقدام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نمیتوانید مقطع دکترا و ارشد را با هم بخونید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کارشناسی ارشد چند واحد است؟

  کارشناسی ارشد چند واحد است؟ + مدت تحصیل قانون 1402

  اگر در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده اید یا قصد ورود به این دوره تحصیلی را دارید حتما از خود سوال کرده اید که کارشناسی ارشد چند واحد است؟ و در هر نیمسال تحصیلی چند واحد را باید پاس کنیم؟...
 • کارنامه نهایی کارشناسی ارشد

  کارنامه نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

  سازمان سنجش پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، نتایج آزمون را در دو مرحله به داوطلبان اعلام می‌کند. در مرحله اول، کارنامه اولیه منتشر می‌شود که شامل رتبه، تراز و وضعیت مجاز داوطلب است. این کارنامه برای انتخاب رشته کارشناسی...
 • مدارک-ثبت-نام-ارشد-وزارت-بهداشت

  مدارک ثبت نام ارشد وزارت بهداشت + تغییرات 1403

  لیست مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اعلام شد. یکی از مراحل حساس ثبت نام در تمامی آزمون‌ها ارسال مدارک است. اگر قصد ثبت نام در ارشد رشته‌های پزشکی را دارید، لازم است از مدارک مورد نیاز برای ثبت...
 • اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

  راهنما اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ + تصویری | ایران تحصیل

  داوطلبانی که از نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ناراضی بوده و به دنبال راهی برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ خود می‌باشند، می توانند در زمان تعیین شده جهت اطلاع از نحوه اعتراضات به سامانه پاسخگویی سازمان...
تماس با مشاور