ایران تحصیل
تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ هم مانند سال های گذشته با آغاز ثبت نام  بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد و متقاضیان علاقه مند به این آزمون می توانند این دفترچه را دانلود و مشاهده نمایند. داوطلبینی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید با دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، از تمامی شرایط آزمون مطلع شده و سپس در آزمون ثبت نام نمایند.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد یک راهنمای خوب و مناسب برای داوطلبین بوده تا بتوانند تمامی تبصره ها و شرایط را بررسی نمایند. توصیه ما به شما هم این است که قبل از ثبت نام تمامی بخش های دفترچه را مطالعه نمایید. در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد را برای دسترسی راحت تر شما عزیزان قرار داده ایم.

لینک دانلود دفترچه ثبت نام ارشد

همان طور که بیان شد، سازمان سنجش هر ساله در سامانه خود به نشانی sanjesh.org  دفترچه ثبت نام آزمون ارشد را منتشر می کند و در آن تمامی اطلاعات لازم و شرایط را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد  پس از مطالعه دفترچه ، رشته امتحانی خود را از بین تمامی رشته ها انتخاب کرده و سپس شروع به ثبت نام و تکمیل فرم می نماید.در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سال گذشته را برای شما قرار داده ایم تا با مطالعه آن از تمامی شرایط و مدارک مطلع شوید و همچنین دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 به محض انتشار در این مقاله قرار می گیرد.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1401 دانلود دفترچه 
 دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 به محض انتشار قرار داده می شود

 

 

همچنین در سال گذشته اصلاحاتی برای  دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد منتشر گردید که لینک آن در زیر قرار گرفته شده است.

دانلود اصلاحات دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1401  دانلود اصلاحات دفترچه 

اطلاعات دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، می توانید تمامی اطلاعات جهت انجام ثبت نام آزمون را مطالعه نمایید. برخی از افراد بدون دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد و مطالعه آن شروع به ثبت نام کرده که با مشکلاتی مواجه می شوند و ممکن است ثبت نام آن ها به درستی صورت نگیرد و از این آزمون عقب بمانند. برخی از اطلاعات مهم در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

جزئیات دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

جدول زمان بندی آزمون ارشد: در این جداول اطلاعاتی مانند زمان ثبت نام کنکور ارشد، مهلت ویرایش اطلاعات و زمان شرکت در آزمون قرار گرفته می شود.این جدول زمان بندی اولین بخش دفترچه می باشد که در ابتدا می توانید آن را مطالعه نمایید

شرایط ثبت نام کنکور ارشد: شناخت و آگاهی شرایط از جمله مهمترین اطلاعات دفترچه می باشد که در زمان دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد باید به آن بسیار دقت نمایید.

برخی از شرایط به صورت عمومی بوده و برخی به صورت اختصاصی نام برده می شود. افراد متقاضی برای ثبت نام در آزمون ارشد باید تمامی این شرایط را دارا باشد تا بتواند رد این آزمون ثبت نام نماید.شرایط اتباع خارجی از جمله شرایط اختصاصی می باشد

مشخص شدن سهميه ها
مدارک مورد نیاز برای بارگزاری در سامانه و ثبت نام
مشخص شدن بخش های ثبت نام
انتخاب رشته و گزینش ها
جداول برای استان و کد شهر ها و محل اقامت ، جدول  کد های رشته امتحانی
قرار گرفتن یک نمونه فرم پيش نويس ثبت نام

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

برای اطلاع از ثبت نام کنکور ارشد کلیک کنید.

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

برخی از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

✔️ افراد داوطلب برای شرکت در آزمون ارشد باید دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد باشند.

✔️ افرادی که در ترم آخر کارشناسی می باشند در صورتی که درس آنها در شهریور سال جاری تمام شود، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

✔️ اگر داوطلب آزمون ارشد، دانشجو در حال تحصیل در مقطع دکتری و یا ارشد ناپیوسته باشد برای ثبت نام در این آزمون باید از تحصیل خود انصراف داده و مجدد ثبت نام نماید.

✔️ اگر داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، جز فارغ التحصیلان رشته پزشکی باشد، باید قبل از نام نویسی، وضعیت طرح تعهد خدمت خود را مشخص نماید.

✔️ همچنین اگر داوطلب از دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته دبیر باشد باید تا قبل از ثبت نام موافقت کتبی بی قید و شرطی را از وزارت آموزش و پروش برای ادامه دریافت نماید.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

سهمیه های دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، یکی از مواردی که باید به آن توجه نمود سهمیه ها می باشد. جزئیات سهمیه ها به شرح زیر است:

 

سهمیه رزمندگان رزمندگان دارای سهمیه 5 درصدی هستند اگر از تاریخ 59 الی 67 به صورت پیوسته 6 ماه در جبهه حضور داشته باشند.
سهمیه ایثارگران سهمیه  25 درصدی که متعلق به جانبازان 25 درصد به بالا و همسر و فرزندان آنها و همچنین همسر و فرزند آزادگان و شهدا و مفقودالاثر می باشد.
سهمیه  5 درصدی برای جانبازارن زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنها می باشد.
سهمیه استعداد درخشان سهمیه استعداد درخشان مربوط به دانشجویان برتر در  دوره کارشناسی هستند که می توانند بدون آزمون در یکی از دانشگاه های پذیرنده استعداد درخشان ثبت نام نمایند، همچنین ده درصد از ظرفیت کنکور برای این سهمیه در نظر گرفته شده است.

 

نظام وظیفه در دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

یکی دیگر از مواردی که در زمان دانلود دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد اهمیت دارد، شرایط نظام وظیفه است که به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

✔️ داوطلب برای ثبت در آزمون باید کارت پایان خدمت دائمی و یا معافیت دائمی داشته باشد.

✔️ متقاضیانی که در دسته غایبین مشمول به خدمت هستند، نمی توانند در آزمون ثبت نام نمایند و با شرکت در آزمون برای آن ها معافیت تحصیلی صادر نخواهد شد.

✔️ اگر داوطلب شرکت در آزمون ارشد جزء دانشجویان اخراجی باشد، تنها در صورتی می تواند در این آزمون ثبت نام نماید که خدمت سربازی خود را تمام کرده باشد و یا معافیت دائمی گرفته باشد.

✔️ اگر متقاضی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشد و مشمول به خدمت شده باشد، نمی تواند مجدد برای مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام نماید.

✔️ در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سنوات 3 ساله در نظر گرفته می شود.

اطلاعات دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

برای اطلاع از نکات دفاع پایان نامه ارشد کلیک کنید.

 

نکات مهم دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد و مطالعه شرایط و مدارک متوجه یک سری نکات مهم می شویم که به کمک آن ها  میتوانیم ثبت نام خود را با موفقیت به پایان برسانیم. مهمترین  نکات شامل موارد زیر است:

✔️ حتما تبصره ها و جزئیات دفترچه را با دقت مطالعه نمایید، زیرا تبصره ها شامل نکات مهم در شرایط خاص می باشد.

✔️ قبل از ثبت نام سعی کنید از فرم پیش نویس ثبت نام استفاده نمایید تا کار برای شما آسان تر شود و ثبت نام نهایی شما با دقت بهتری صورت بگیرد.

✔️ شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه نمایید و شرایط لازم را در زمان ثبت نام مهیا نمایید.

✔️ راهنمای تصویری ثبت نام در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد به صورت کامل بیان شده است که می توانید به کمک آن کاملا ثبت نام نمایید.

✔️ به جداول زمانبدی آزمون دقت بیشتری نمایید تا برنامه ریزی بهتری برای ثبت نام و آزمون داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز در  دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

مدارک یاد شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد شامل اطلاعات فردی و تحصیلی می باشد که در زمان دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد می توانید آن ها را مشاهده نمایید. قبل از ثبت نام این مدارک را آمده نمایید تا در زمان ثبت نام به مشکل بر نخورید و ثبت نام درستی را داشته باشید. به خصوص افرادی که در کافی نت و محل های دیگر ثبت نام می کنند این مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد که مدارک همگی آماده باشد.مدارک مورد نیاز شامل:

مدارک دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

عکس

داوطلب شرکت در آزمون باید عکس پرسنلی خود را که بدون خط و با حجاب کامل و پشت سفید است و اندازه آن 400 × 300 پیکسل و یا  300 × 200  می باشد را در سایت بارگزاری نماید.

اطلاعات شناسنامه

اطلاعات شناسنامه  نظیر شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه، تاریخ تولد، کد ملی و … است .

اطلاعات تحصیلی

اطلاعات تحصیلی شامل محل تحصیل، کد رشته  و کد موسسه مقطع کارشناسی و … می باشد.

پرونده سازمان بهزیستی

افراد که دارای معلولیتهای بینایی و یا جسمانی و حرکتی هستند، برای اینکه بتوانند از تسهیلات بهره مند شوند باید قبل از ثبت نام در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده بدهند.

 

فرم معدل

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تمایل به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد را دارند باید فرم معدل در انتهای دفترچه را تکمیل کرده و برای  مهر و تائید به دانشگاه مربوطه برساند.

 

کد سهمیه

افرادی که قصد استفاده از سهمیه خود را دارند باید  کد پیگیری 12 رقمی سهمیه خود را دریافت نمایند و لازم ذکر است که این کد هر ساله تغییر می کند.

 

کد اتباع غیر ایرانی

این کد برای افراد غیر ایرانی می باشد که در زمان ثبت نام جز مدارک مهم بوده و باید برای ثبت نام داشته باشند.

اخبار پیرامون دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

آغاز ثبت نام در کنکور ارشد از ۱۶ آذر

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ تا ۲۲ آذر مهلت دارند برای ثبت‍‌ نام در این آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

اعلام شرایط اختصاصی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 

دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ توسط معاونت آموزشی وزارت علوم به تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند.

خلاصه مطلب

در زمان آغاز ثبت نام کنکور ارشد دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد هم در سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد. با توجه به اینکه تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبین در این دفترچه است باید در زمان انتشار اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد و مطالعه دقیق آن نمایند. ما در این مقاله سعی کردیم نکات و شرایط مهم در دفترچه  ثبت نام کارشناسی ارشد را برای شما بیان نماییم. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پرسشی در خصوص ثبت نام ارشد داشتید، می توانید با کارشناسان ما در میان گذاشته و یا در زیر این مقاله کامنت بگذارید. کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگو شما عزیزان می باشند.

برای دانلود و مطالعه مقاله بر روی لینک کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا برای متقاضیان کنکور ارشد دانشگاه آزاد دفترچه مجزایی منتشر می شود؟

خیر،  دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد یکسان می باشد.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه معمولا یک الی دو روز قبل از شروع نام نویسی در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قرار میگیرد.

دفترچه ثبت نام ارشد شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

همانطور که در متن مقاله بیان شد این دفترچه شمال اطلاعاتی مانند  شرایط و ضوابط ثبت نام ، جداول  رشته های امتحانی، نحوه ثبت نام، مدارک لازم و ... می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور