تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98 - 97

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 1400-1401

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98 - 97
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

هم‌زمان با انتشار اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور مبنی بر آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  کلیه داوطلبانی که موفق به پذیرش در رشته محل‌های انتخابی مرداد ماه نشده‌اند، می‌توانند در رشته‌های موجود تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط نمی‌باشند نیز، می‌توانند در کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور شرکت نمایند.

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  فرصت دوباره‌ای برای داوطلبانی که موفق به پذیرش در اعلام نتایج مرداد ماه نشده‌اند ایجاد می‌نمایند. کلیه متقاضیان ابتدا لازم است نسبت به شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت اطلاعات لازم را کسب نموده و پس از آن نسبت به ثبت نام کنکور ارشد و انتخاب رشته اقدام نمایند. رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  با توجه به گروه‌های آزمایشی مختلف متفاوت می‌باشد. همچنین این رشته‌ها در هر دانشگاه با توجه به تکمیل نشدن ظرفیت اولیه در نظر گرفته‌شده تعیین می‌گردد. بنابراین ظرفیت هر رشته و دانشگاه متفاوت بوده و نمی‌توان به صورت یکسان و ثابت در هر سال نسبت به آن اظهار نظر نمود.

 

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  و زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  ، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید. 9099072952 (سراسر کشور ) و  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 

اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  به اندازه‌ای مهم است که داوطلبان نباید فرصتی را که در اختیارشان قرار داده شده است را از دست بدهند. بنابراین هر داوطلب با توجه به این فرصت ، می‌توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. چنانچه داوطلبی در زمان تعیین شده برای انتخاب رشته اقدام ننماید، امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری   را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  ، منحصر به دانشگاه‌های سراسری می‌باشد و برای رشته‌های ارشد فراگیر و یا دانشگاه آزاد این زمان می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین زمان اعلام شده تنها برای دانشگاه‌های سراسری و رشته‌های روزانه و شبانه می‌باشد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیازمند رعایت نکاتی است تا داوطلبان را در پذیرش رشته مورد انتخاب خود موفق گرداند.

 

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

 

برای اطلاع دقیق از شرایط تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  و همچنین زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  ،  می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمت به شما داوطلبان عزیز می‌باشند. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید .

 

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  هر ساله در رشته های مختلف و تعداد ظرفیت متفاوتی دانشجویان را پذیرش می نماید.

 

 

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

داوطلبانی که در جلسه کنکور حضور داشته‌اند و کارنامه اولیه برای آن‌ها صادر گردیده است ، می‌توانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  شرکت نمایند. ثبت نام همانند سال‌های گذشته به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از واحدهای دانشگاهی نخواهند داشت.

زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری همانند سال‌های گذشته در اواخر شهریور ماه و یا اوایل مهر ماه خواهد بود. بنابراین با توجه به زمان مقرر، کلیه متقاضیان می‌توانند با استفاده از سامانه ایران تحصیل نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. با توجه به شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، قبل از انتخاب کد رشته محل‌ها لازم است با یک مشاور مشورت نمایید.

شایان ذکر است چنانچه شما در حال حاضر در دانشگاه روزانه و یا شبانه مشغول به تحصیل باشید و در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری پذیرفته شوید، حتماً باید در رشته فعلی خود انصراف داده و نسبت به ثبت نام در دانشگاه و رشته جدید اقدام نمایید. تعداد کد لیست رشته های کارشناسی ارشد   محل‌های انتخابی نسبت به انتخاب مرداد ماه یکسان نمی‌باشد.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

 

رقابت بر سر انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری به مراتب بسیار بیشتر از دانشگاه‌های آزاد و پیام نور می‌باشد. بنابراین همین مسئله موجب می گرد که حساسیت مسئله را مشخص نماید. انتخاب رشته در هر مرحله حساسیت‌های خاص خود را خواهد داشت و نمی‌توان نسبت به آن بی اهمیت بود. بنابراین توصیه ما بر این است که نهایت دقت را به خرج دهید.

رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  با توجه به اعلام نیاز هر دانشگاه متفاوت می‌باشد. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است در سال جاری تعداد زیادی دانشجو را در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش نمایند و در سال‌های آینده به هیچ عنوان رشته موردنظر پذیرش نداشته باشد. به همین دلیل نمی‌توان رشته‌ها و همچنین تعداد ظرفیت را در هر سال ثابت دانشت.

در زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری پس از دانلود  دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد  ابتدا رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و پس از آن ، تمامی این رشته‌ها را یادداشت نمایید. سپس به گزینش این رشته‌ها بر اساس اولیت علاقه خود بپردازید. با توجه به تکرار نشدن تکمیل ظرفیت ارشد سراسری هر گونه اهمال در انجام این کار، پشیمانی‌های آینده را به بار خواهد آورد.

 

مشاوره انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل

 

ایران تحصیل سامانه ای را در اختیار کلیه داوطلبان و متقاضیان قررار داده است که با توجه به آن، هر داوطلبی می تواند با استفاده از کمک مشاورین و متخصصین، انتخاب رشته نماید. توضیح شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  از دیگر خدمات این سامانه می باشد که موجب آشنایی بیشتر داوطلبان با شرایط ثبت نام و انتخاب رشته می گردد.

با استفاده از سامانه تکمیل ظرفیت ارشد سراسری کلیه داوطلبان می توانند به انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد درست و اصولی ، منطبق با رشته خود اقدام نمایند. خدمات نام برده تنها خدمت این مرکز نمی باشد. با عضویت در کانال ایران تحصیل ، می توانید نسبت به زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  آگاهی یابید.

برای کسب اطلاعات کامل، انجام ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد و مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری می توانید با شماره های مندرج در جداول زیر تماس حاصل نمایید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. متخصصین ما در رشته های مختلف آماده ارائه خدمات به شما داوطلبان عزیز می باشند.

کانال اطلاع رسانی تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98-99

کانال اطلاع رسانی تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

 

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  و زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  ، منابع معتبر ، شرایط پذیرش بدون کنکور ، نحوه ثبت نام ، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 (سراسر کشور ) و  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

بیشتر بدانید

زمان برگزاری کنکور ارشد 

دفترچه ارشد فراگیر پیام نور

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد 

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 

به این پست امتیاز دهید

رشته‌های تکمیل ظرفیت ارشد سراسری چگونه است؟

داوطلبانی که در جلسه کنکور حضور داشته‌اند و کارنامه اولیه برای آن‌ها صادر گردیده است، می‌توانند در ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  شرکت نمایند.

ثبت نام در سامانه تکمیل ظرفیت ارشد سراسری چگونه است؟

به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از واحدهای دانشگاهی نخواهند داشت.

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری در چه سایتی صورت میگیرد؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری  در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org صورت میگیرد.

تکمیل ظرفیت ارشد سراسری چه زمانی است؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری احتمالا از اواخر آذر ماه آغاز شود.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور