ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

فهرست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 از طریق فراخوان های دانشگاه هایی که بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان دانشجو می پذیرند در وبسایت رسمی این دانشگاه ها به طور مستقل اعلام می شود. داوطلبان علاقه مند به تحصیل در هر کدام از رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون گروه انسانی، ریاضی، تجربی و هنر می توانند پس از بررسی شرایط پذیرش و شهریه ثابت و متغیر هر کدام از رشته ها، در بازه زمانی اعلام شده دست به انتخاب رشته بزنند.

دانشگاه هایی که در مقطع ارشد به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرند، معمولاً فهرست کاملی از کد محل رشته ها و همچنین ظرفیت پذیرش در هر رشته را در دفترچه راهنمای اتنخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی منتشر می کنند. لازم به ذکر است که اصلاع از این کد محل رشته ها در زمان انتخاب رشته های ارشد بدون کنکور الزامی می باشد و در صورت عدم اشنایی با این کد رشته ها امکان نام نویسی برای شما وجود نخواهد داشت، به شما توصیه می کنیم برای ثبت نام راحت تر و مطمئن تر با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس برقرار نمایید تا ضمن دریافت مشاوره و ابلاغ شرایط فرایند نام نویسی شما به کمک مشاورین ایران تحصیل انجام شود.

 

📣 اطلاعیه 📣

امکان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان 1402 در فراخوان های پذیرش هر دانشگاه موجود است.

شرایط پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

🔹 پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی در کد رشته محل هایی می باشد که هنوز دارای ظرفیت است و دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. آزمون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری با هم ادغام شده است، از این رو شرایط پذیرش کنکور کارشناسی ارشد برای هر دو یکسان است. اما همانطور که گفتیم برای دانشگاه آزاد و سراسری پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور فقط مختص استعداد درخشان یا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و داوطلبان دیگر باید به صورت شرکت در کنکور سراسری اقدام کنند.

شرایط پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

 

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد وارد لینک مربوطه شوید.

 

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در دوره های روزانه

شرایط-پذیرش-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون-روزانه

🔹سال گذشته 10 درصد پذیرش دوره های روزانه به دانشگاه های سراسری اختصاص پیدا کرده بود و به همین دلیل نیز رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های روزانه رقابت بالایی را نسبت به سایر دوره ها دارا می باشند. در ادامه شرایط آن را بررسی خواهیم کرد:

☑️ این متقاضیان در صورتی که حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کد رشته محل را بدست آورده باشند.

☑️ به لحاظ میانگین جزء 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی خود باشند.

☑️ حداکثر پس از 8 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده باشند.

☑️ پذیرش بدون آزمون فقط در همان سال فارغ التحصیلی یک بار امکان دارد.

☑️ در صورتی که 10 درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات استفاده نکنند و یا ظرفیت 10 درصدی رشته ای تکمیل نشود، در این صورت دانشگاه می تواند از 10 درصد دانشجویان برتر بعدی همان دانشگاه استفاده کند.

☑️ دانشجویانی که طول مدت تحصیلی آن ها به دلایلی مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا زایمان، حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیشتر باشد، دانشگاه باید شرایط این دسته از دانشجویان را برای استفاده از تسهیلات تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد بررسی کند.

☑️ دارندگان رتبه های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی – دانشجویی می توانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، برای پذیرش بدون آزمون اقدام کنند.

☑️ داشتن رتبه اول در دوره کارشناسی ناپیوسته و فارغ التحصیلی در 4 نیمسال.

☑️ کسب عنوان دانشجوی نمونه کشوری.

☑️ دارندگان رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی.

راهنمای تلفنی 24 ساعته

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

🔹پس از دوره های بدون آزمون دانشگاه سراسری، افراد بسیاری برای ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز اقدام می کنند. در خصوص شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که برای ورود به این مقطع نیز شرکت در آزمون ورودی الزامی می باشد اما اخذ پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون در این دانشگاه برای دانشجویان استعداد درخشان امکان پذیر می باشد.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

 

☑️ رتبه کارشناسی داوطلبان، برای ثبت نام در نظر گرفته نمی شود.

☑️ دارا بودن معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر مهم است.

☑️ این داوطلبان امکان انتخاب حداکثر 100 رشته را خواهد داشت.

☑️ امکان پذیرش متقاضیان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های هم نام وجود دارد.

☑️ دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را ندارند.

 

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

 

🔹دوره های فراگیر پیام نور نیز یکی از دوره های شناخته شده برای تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور می باشند. در واقع سوالات طرح شده در آزمون فراگیر، از دروس ترم اول مقطع کارشناسی ارشد بوده و به داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کرده اند عنوان دانش پذیر اطلاق می گردد. این افراد در آزمونی مخصوص به این نوع پذیرش شرکت کرده و بعد از احراز شرایط و انتخاب رشته، نام دانشجو را خواهند گرفت.

📌 شرایط انتخاب رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه پیام نور شامل موارد زیر است:

✔️ ارائه مدرک کارشناسی پیوسته و ناپیوسته وزارت علوم

✔️ اخذ مدرک فارغ التحصیلی دانشجویانی که سال آخر مقطع کارشناسی تا تاریخ 30 بهمن شده اند.

✔️ عدم داشتند غیبت در وضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان آقا

✔️ افرادی که برای آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام می کنند امکان ثبت نام در یک کد رشته امتحانی را خواهند داشت.

✔️ طلاب دارای مدرک حوزوی سطح 2 مجاز به ثبت نام در یکی از رشته های علوم انسانی هستند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

🔹دانشگاه غیر انتفاعی نیز از میان استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو می پذیرد. از جمله شرایطی که برای تحصیل در این دانشگاه می بایست داشته باشید عبارت است از:

✔️ داشتن اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان آسمانی ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

✔️ نداشتن خصومت، عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

✔️ پذیرش قوانین و مقررات دانشگاه انتخابی

✔️ داشتن گواهی فراغت از تحصیل از مقطع قبلی

✔️ مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه (الزامی برای متقاضیان آقا)

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

 

شرایط پذیرش رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور علمی کاربردی

🔹تمام شرایط لازم و ضروری در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد علمی کاربردی منتشر شده است. با توجه به جنبه علمی دروس رشته های دانشگاه علمی کاربردی شرایط پذیرش به صورت زیر است. داوطلبان در رشته خود سه سال سابقه کار داشته باشند. ورود به کارشناسی ارشد دانشگاه علمی نیازمند آزمون است داوطلبان باید در آزمون ورودی قبول شوند. علاوه بر آزمون ورودی مصاحبه ای نیز به عمل خواهد آمد که نتیجه باید موفقیت آمیز باشد. در مقطع کاردانی به کارشناسی محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته مرتبط با دیپلم و کاردانی وجود ندارد. داوطلبان ارشد باید انتخاب رشته ایی مرتبط با کارشناسی داشته باشند.

نحوه انتخاب رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

🔹روش اول ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور مختص استعداد های درخشان می باشد. دانشگاه‌ ها تعدادی از ظرفیت ثبت نام خود را به نفرات برتر بعضی رشته ها اختصاص می دهند. روش دوم ثبت نام در این مقطع سابقه تحصیلی فرد می باشد برای افرادی که نمی توانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده کنند این امکان برای ثبت نام فراهم شده است. تمام متقاضیان دانشگاه‌ های مقطع کارشناسی ارشد پیام نور، خود گردان، پردیس و آزاد می توانند با توجه به کد رشته های موجود در دفترچه و دارا بودن شرایط لازم جهت ثبت نام اقدام کنند.

 

کارشناسی ارشد بدون کنکور پزشکی و غیر پزشکی

🔹دانشجویانی که در کنکور ارشد رتبه مورد نظر را به دست آورده اند می توانند انتخاب رشته کنند. داوطلبانی که دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری حرفه ای می باشند و در سال آخر کارشناسی تحصیل می کنند باید تا آخر بهمن فارغ التحصیل شوند تا بتوانند در این مرحله شرکت کنند. دانشجویانی که در آزمون کنکور شرکت کرده اند و قبول شده اند و همینطور شرایط ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور را دارند پذیرش قبلی آن ها لغو شده و باید الزاما در رشته جدید ثبت نام کنند.

🔹داوطلبان مشغول به کار در دوره دکتری و ارشد ناپیوسته که مشغول به تحصیل هم هستند در صورتی که تا پایان مهلت ثبت نام از تحصیل انصراف دهند، می توانند در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنند. افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد آزاد شرکت کرده اند و قبول شده اند قصد تحصیل در کارشناسی بدون کنکور را دارند رتبه آن ها هیچ تاثیری در ثبت نام آن ها نخواهد داشت. کسانی که از سهمیه استعداد های درخشان آزاد در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور استفاده می کنند باید معدل رشته علوم انسانی بالای ۱۷ و سایر رشته ها بالای ۱۶ باشد. داوطلبانی که مشغول دروس معادل سازی می باشند حتی اگر معدل بالای ۱۷ نیز داشته باشند امکان تحصیل در این مقطع را ندارند.

🔹مشمول نظام وظیفه پذیرفته شده در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور باید تمام‌ مدارک خود را همراه داشته باشد. داوطلبان استعداد درخشان می توانند در ۱۰۰ رشته محل انتخاب داشته باشند. زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری دی ماه می باشد که پذیرفته شدگان با تحویل مدارک لازم خود را برای تحصیل در نیمه دوم آماده می کنند. اما امسال از زمان اعلام نتایج اطلاع دقیقی نیست.

 

🔗 جهت اطلاع از نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک  کلیک نمایید.

 

مراحل انتخاب رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 

🔹 ثبت نام و انتخاب رشته به صورت اینترنتی امکان پذیر است. فرد با مراجعه به سایت سنجش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir می تواند نسبت به ثبت نام در رشته مورد نظر خود اقدام کند. البته قبل از اقدام باید دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند.

🔹 این دفترچه از طریق سازمان سنجش دانشگاه آزاد زمان انتخاب رشته در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. پرداخت هزینه انتخاب رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور به صورت اینترنتی از طریق خرید کارت اعتباری امکان پذیر می باشد. پس از واریز هزینه، داوطلبان مجاز خواهند بود وارد سامانه ثبت نام شده و فرم انتخاب رشته را بر اساس اطلاعات فردی و تحصیلی خود به طور دقیق کامل تکمیل کنند.

🔹 مغایرت اطلاعات درج شده با اطلاعات فردی و تحصیلی فردی موجب عدم پذیرش می باشد. بعد تکمیل فرم نوبت به انتخاب کد رشته های مورد نظر و درج آن در بخش انتخاب رشته می باشد که از میان 100 کد رشته درج شده به اولویت در سایت انتخاب می شود. مرحله آخر دریافت کد رهگیری می باشد که با گرفتن آن ثبت نام به پایان می رسد و داوطلب باید این کد را تا پایان مراحل ثبت نام نگهداری کنند.

🔹 به علت حساسیت ثبت نام و انتخاب رشته مهلت ویرایش برای دانشجویان داده شده تا خطاهای احتمالی خود را تصحیح کنند البته این فرصت تا پایان مهلت زمانی انتخاب رشته می باشد. دانشجویان باید از روش های بسیار ماهرانه برای انتخاب رشته استفاده کنند این روش‌ها می تواند از روی میزان علاقه مندی، هزینه‌ تحصیلی، کیفیت دانشگاه و مسیر دانشگاه تا منزل و غیره باشد. داوطلبان می توانند این روش‌ها را به سه دسته تقسیم و عاقلانه تصمیم بگیرند.

 

برای کسب اطلاع از شرایط نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

جدیدترین آیین نامه پذیرش رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

🔹دانشجو پس از ۶ سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای گسترش و برنامه ریزی عالی که تعداد واحدها به پایین گرد می شوند و دانشجویان هم رشته ورودی خود باشند. حداکثر در مدت ۸ نیمسال فارغ التحصیل شده باشند. برای سال تحصیلی جدید بلافاصله تقاضای پذیرش بدهند. پذیرش بر اساس قانون کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان یک بار امکان پذیر می باشد. پذیرش دانشجو در رشته مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی امکان دارد.

آیین نامه پذیرش رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

احراز شرایط اختصاصی جهت اخذ پذیرش در رشته های بدون آزمون ارشد

✔️ بر اساس قوانین پذیرش رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه می تواند نفرات اول تا پانزدهم المپیاد های علمی دانشجویان را برای ورود به همان رشته و یا رشته های مرتبط به تشخیص تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیر خانه المپیاد به صورت سهمیه مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون انتخاب کند.

 

    🔗 جهت اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک نمایید.

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون سوابق تحصیلی سراسری 

🔹رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد، در دانشگاه های سراسری دارای تنوع نسبتا بالایی هستند. به طوری که در سال گذشته تقریبا در تمامی گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و هنر شاهد جذب دانشجو به این روش بودیم. گرچه تمامی کد رشته محل ها در دفترچه ثبت نام بدون آزمون ارشد ذکر می گردد، اما برای رفاه حال داوطلبان گرامی در جداول زیر لیست رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور، علمی کاربردی و غیر انتفاعی به صورت ادغام شده را بر اساس دفترچه سال قبل ذکر کرده ایم.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون سوابق تحصیلی سراسری

📣 توجه 📣 

داوطلبان عزیز برای اطلاع از لیست بروزرسانی شده رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد می توانند با شماره 9099075307 ( از طریق تلفن ثابت) تماس بگیرند. کارشناسان ایران تحصیل شما را از جدید ترین رشته ها و اطلاعیه های منتشر شده مطلع خواهند کرد.

 

 

گروه علوم انسانی
آب و هوا شناسی/ آب و هوا شناسی شهری آب و هوا شناسی/ آب و هوا شناسی كاربردی آب و هوا شناسي/ تغييرات آب و هوايي اقليمي
آسيب شناسي ورزشي و حركات اصلاحي / حركات اصلاحي آموزش زبان انگليسي آموزش زبان فارسي
آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان آموزش و بهسازي منابع انساني اخلاق كاربردي
الهيات و معارف اسلامي اديان و عرفان الهيات و معارف اسلامي علوم قرآن و حديث الهيات و معارف اسلامي فقه و مباني حقوق اسلامي
الهيات و معارف اسلامي فقه و مباني حقوق اسلامي الهيات و معارف اسلامي گرايش تاريخ و تمدن ملل اسلامي برنامه ريزي آمايش سرزمين
برنامه ريزي درسي برنامه ريزي رفاه اجتماعي تاريخ/ تاريخ اسلام
تاريخ/ تاريخ ايران اسلامي تاريخ/ تاريخ تشيع تاريخ/ مطالعات آسياي مركزي و قفقاز
تاريخ و فلسفه آموزش و پرورش گرايش تعليم و تربيت اسلامي تحقيقات آموزشي تكنولوژي آموزشي
جامعه شناسي جغرافيا و برنامه ريزي روستايي جغرافيا و برنامه ريزي شهري
جغرافياي سياسي گرايش فضاي شهري جمعيت شناسي حسابداري
حسابرسي حقوق بين الملل حقوق جزا و جرم شناسي
حقوق خصوصي حقوق دادرسي اداري رفتار حركتي/ رشد حركتي
روان شناسي اسلامي گرايش روانشناسي مثبت گرا روان شناسي باليني روان شناسي باليني كودك و نوجوان
روان شناسي تربيتي روان شناسي عمومي روان شناسي و آموزش كودكان استثنايي
روزنامه نگاري زبان شناسي همگاني زبان و ادبيات انگليسي
زبان و ادبيات عربي زبان و ادبيات فارسي زبان و ادبيات فارسي/ آموزش زبان فارسي
زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات پايداري زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات تطبيقي زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات عامه
زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات كودك و نوجوان زبان و ادبيات فارسي/ ويرايش و نگارش ژئومورفولوژي/ هيدروژئومورفولوژي در برنامه ريزي محيطي
علم اطلاعات و دانش شناسي/ مديريت اطلاعات علم اطلاعات و دانش شناسي/ مديريت كتابخانه هاي ديجيتال علم اطلاعات و دانش شناسي/ مطالعات كتابخانه هاي عمومي
علم سنجي علوم اقتصادي/ اقتصاد اسلامي علوم اقتصادي/ اقتصاد انرژی
علوم اقتصادي/ اقتصاد و تجارت الكترونيك علوم اقتصادي/ بانكداري اسلامي علوم اقتصادي/ برنامه ريزي سيستم هاي اقتصادي
علوم اقتصادي/ توسعه اقتصادي و برنامه ريزي علوم سياسي علوم سياسي/ انديشه سياسي در اسلام
فقه و حقوق خصوصي فلسفه دين فلسفه و حكمت اسلامي فلسفه و كلام اسلامي/ فلسفه اسلامي
فلسفه و كلام اسلامي/ كلام اسلامي فيزيولوژي ورزشي/ فيزيولوژي فعاليت بدني و تندرستي فيزيولوژي ورزشي/ فيزيولوژي ورزشي كاربردي
كارآفريني/ بين الملل كارآفريني/ توسعه كارآفريني/ سازماني
كارآفريني/ فناوري كارآفريني/ كسب و كار الكترونيكي كارآفريني/ كسب و كار جديد
كارآفريني/ گردشگري مترجمي زبان انگليسي محيط زيست گرايش آموزش محيط زيست
مديريت آموزشي مديريت امور شهري مديريت بازرگاني/ بازاريابي
مديريت بازرگاني/ بازرگاني بين المللي مديريت بازرگاني/ بازرگاني داخلي مديريت بازرگاني/ تجارت الكترونيكي
مديريت بازرگاني/ كارآفريني مديريت بازرگاني/ مديريت استراتژيك مديريت جهانگردي/ بازاريابي جهانگردي
مديريت دولتي/ بودجه و ماليه عمومي مديريت دولتي/ توسعه منابع انساني مديريت دولتي/ خط مشي گذاري عمومي
مديريت دولتي/ طراحي سازمان هاي دولتي مديريت دولتي/ مديريت تحول مديريت دولتي/ مديريت پيشرفت و توسعه شهري و روستايي
مديريت دولتي/ مديريت رفتار سازماني مديريت رسانه مديريت سازمان هاي دولتي/ مالي و اقتصادي
مديريت فناوري اطلاعات/ سيستم هاي اطلاعاتي پيشرفته مديريت فناوري اطلاعات/ كسب و كار الكترونيك مديريت فناوري اطلاعات/ مديريت دانش
مديريت فناوري اطلاعات/ مديريت منابع اطلاعاتي مديريت كسب و كار / استراتژي مديريت كسب و كار/ بازاريابي
مديريت كسب و كار/ رفتار سازماني و منابع انساني مديريت كسب و كار/ سيستم هاي اطلاعاتي و فناوري اطلاعات مديريت كسب و كار/ مالي
مديريت منابع انساني/ مديريت منابع انساني اسلامي مديريت ورزشي/ مديريت اماكن و تأسيسات ورزشي مديريت ورزشي/ مديريت اوقات فراغت و ورز شهاي تفريحي
مديريت ورزشي/ مديريت بازاريابي در ورزش مديريت ورزشي/ مديريت راهبردي در سازمان هاي ورزشي مديريت ورزشي/ مديريت رسانه هاي ورزشي
مديريت ورزشي/ مديريت رويدادهاي ورزشي مشاوره/ مشاوره توانبخشي مشاوره/ مشاوره خانواده
مشاوره/ مشاوره شغلي مشاوره/ مشاوره مدرسه مطالعات فرهنگي
نهج البلاغه/ اجتماعي، سياسي و حقوق عمومي نهج البلاغه/ اخلاق و تربيت فردي و اجتماعي نهج البلاغه/ اصول الدين و معارف علوي
گروه علوم پایه
آمار/ آمار رياضي آموزش رياضي رياضي كاربردي آناليز عددي
رياضي كاربردي/ بهينه سازي رياضي محض گرايش آناليز رياضي محض/ جبر
رياضي محض/ هندسه (توپولوژی) زمين شناسي زمين ساخت (تكتونيک) زيست شناسي جانوري/ بيوسيستماتيك
زيست شناسي جانوري/ سلولي و تكويني زيست شناسي جانوري/فيزيولوژي زيست شناسي سلولي و مولكولي/ بيوشيمي
زيست شناسي سلولي و مولكولي/ بيوفيزيك زيست شناسي سلولي و مولكولي/ ژنتيك زيست شناسي گياهي/ زيست شناسي سلولي و تكويني
زيست شناسي گياهي/ فيزيولوژي زيست فناوري/ ميكروبي ژئوفيزيك/ زلزله شناسي
زيست شناسي گياهي/ سيستماتيك و بوم شناسي شيمي/ شيمي آلي شيمي/ شيمي تجزيه
شيمي/ شيمي فيزيك شيمي/ شيمي معدني علوم زمين/ آب زمين شناسي
علوم زمين/ پترولوژي علوم زمين/ چينه نگاري و ديرينه شناسي علوم زمين/ رسوب شناسي و سنگ شناسي رسوبي
علوم زمين/ زمين شناسي اقتصادي علوم زمين/ زمين شناسي زيست محيطي علوم زمين/ زمين شيمي
فيتوشيمي فيزيك/ اتمي و مولكولي فيزيك/ حالت جامد
فيزيك/ ذرات بنيادي و نظريه ميدان ها فيزيك/ فيزيك بنيادي فيزيك/ فيزيك نجومي
فيزيك/ هسته اي
گروه فنی مهندسی
مهندسي برق افزاره هاي ميكرو و نانو الكترونيك مهندسي برق مدارهاي مجتمع الكترونيك مهندسي شيمي پليمر
مهندسي شيمي محيط زيست مهندسي شيمي گرايش طراحي فرآيند مهندسي صنايع بهينه سازي سيستم ها
مهندسي شيمي مدل سازي، شبيه سازي و كنترل مهندسي صنايع سيستم هاي كلان اقتصادي و اجتماعي مهندسي صنايع مديريت مهندسي
مهندسي شيمي صنايع غذايي مهندسي عمران آب و ساز ههاي هيدروليكي مهندسي عمران راه و ترابري
مهندسي عمران ژئوتكنيك مهندسي عمران سازه مهندسي عمران مهندسي محيط زيست
مهندسي عمران مهندسي و مديريت ساخت مهندسي فناوري اطلاعات مهندسي كامپيوتر گرايش نرم افزار
مهندسي كامپيوتر گرايش هوش مصنوعي و رباتيكز مهندسي مكانيك تبديل انرژي مهندسي مكانيك ساخت و توليد
مهندسي مكانيك طراحي كاربردي مهندسي مواد شناسايي و انتخاب مواد مهندسي
گروه کشاورزی
اقتصاد كشاورزي/ اقتصاد توليد و مديريت واحدهاي كشاورزي اقتصاد كشاورزي/ سياست و توسعه كشاورزي توسعه روستايي
علوم دامي گرايش تغذيه دام علوم و مهندسي محيط زيست/ ارزيابي و آمايش سرزمين مهندسي مكانيزاسيون كشاورزي/ انرژي

گروه هنر

پژوهش هنر طراحي شهري

مهندسي معماري

 

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر از شهریه ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

🔹تا اینجا لیست رشته های بدون آزمون ارشد دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور، غیرانتفاعی و علمی کاربردی ارائه شد. اما در ادامه فهرست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور را به شما داوطلبان گرامی که مایل به اخذ پذیرش براساس سوابق تحصیلی هستید، ارائه خواهیم داد.

گروه تربیت بدنی
روانشناسی ورزشی مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی
فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی فعالیت های ورزشی و بالینی فیزیولوژی ورزشی / گرایش تغذیه ورزش مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی
مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت ورزشی رسانه های ورزشی مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت رویداد های ورزشی
مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت اوقات فراغت ورزش های تفریحی آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی / گرایش حرکات اصلاحی آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی / گرایش امدادگر ورزشی
فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی فعالیت ورزشی محض فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی ورزش کاربردی رفتار حرکتی / گرایش رشد حرکتی
رفتار حرکتی / گرایش یادگیری و کنترل حرکتی رفتار حرکتی / گرایش آموزش تربیت بدنی

 

گروه تاریخی
تاریخ تشیع تاریخ ایران باستان تاریخ عمومی جهان
تاریخ اسلام تاریخ ایران اسلامی تاریخ انقلاب اسلامی
مطالعات خلیج فارس اسناد و مدارک آرشیو و نسخه شناسی

گروه علوم اجتماعی
جامعه شناسی جمعیت شناسی مطالعات فرهنگی
مردم شناسی پژوهش علوم اجتماعی جامعه شناسی انقلاب اسلامی
جامعه شناسی ورزشی زبان های باستانی ایران

گروه الهیات
علوم قرآن و حدیث نهج البلاغه اصول الدین و معارف علوی
اقتصاد اسلامی تفسیر اثری کلام و عقاید
فقه و مبانی حقوق اسلامی فقه و مقارن حقوق جزای اسلامی عرفان اسلامی
فلسفه و کلام اسلامی شناخت اندیشه های امام خمینی ادیان و عرفان
تصوف و عرفان اسلامی تاریخ و تمدن ملل اسلامی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
فقه شافعی فلسفه فلسفه هنر
منطق

گروه علوم تربیتی
برنامه ریزی درسی تکنولوژی آموزشی آموزش و پرورش ابتدایی
آموزش و پرورش پیش دبستانی تحقیقات آموزشی آموزش بزرگسالان
مدیریت آموزشی آموزش و بهسازی منابع انسان

 

گروه زبان خارجه
زبان و ادبیات فرانسه آموزش زبان فرانسه مترجمی زبان فرانسه
زبان و ادبیات انگلیسی آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی
آموزش زبان روسی آموزش زبان آلمانی زبان و ادبیات آلمانی

 

گروه علوم سیاسی
روابط بین الملل مطالعات منطقه ای علوم سیاسی
اندیشه سیاسی در اسلام

 

گروه روانشناسی
روانشناسی تربیتی روانشناسی بالینی روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی
روانشناسی عمومی روانشناسی بالینی – خانواده روانشناسی شخصیت
روانشناسی اسلامی روانشناسی صنعتی و سازمانی

 

گروه مدیریت
مدیریت دولتی / گرایش طراحی سازمان های دولتی مدیریت دولتی / گرایش خط مشی گذاری عمومی مدیریت دولتی / گرایش توسعه منابع انسانی
مدیریت دولتی / گرایش بودجه و مالی عمومی مدیریت دولتی / گرایش مدیریت رفتار سازمانی مدیریت دولتی / گرایش مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی
مدیریت دولتی / گرایش مدیریت تحول مدیریت صنعتی / گرایش مدیریت عملکرد مدیریت صنعتی / گرایش تولید و عملیات
مدیریت صنعتی / گرایش مدیریت زنجیره تامین مدیریت صنعتی / گرایش مدیریت کیفیت و بهره برداری مدیریت صنعتی / گرایش تحقیق در عملیات
مدیریت بازرگانی / گرایش تجارت الکترونیکی مدیریت بازرگانی / گرایش کارآفرینی مدیریت بازرگانی / گرایش مدیریت استراتژیک
مدیریت بازرگانی / گرایش بازرگانی داخلی مدیریت بازرگانی / گرایش بازرگانی بین المللی مدیریت سازمان های دولتی / گرایش مالی و اقتصادی
مالی / گرایش مهندسی مالی و مدیریت ریسک مدیریت تکنولوژی / گرایش سیاست های تحقیق و توسعه مدیریت تکنولوژی / گرایش نوآوری تکنولوژی
مدیریت تکنولوژی / گرایش انتقال تکنولوژی مدیریت تکنولوژی /گرایش استراتژی های توسعه صنعتی مدیریت فناوری اطلاعات / گرایش کسب و کار الکترونیک
مدیریت فناوری اطلاعات /گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته مدیریت کسب و کار / گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات مدیریت کسب و کار / گرایش عملیات و زنجیره تامین

 

گروه مشاوره
مشاوره مدرسه مشاوره خانواده مشاوره شغلی
مشاوره توانبخشی

 

گروه زمین شناسی
زمین شناسی اقتصادی پترولوژی رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی
زمین شناسی مهندسی زمین شناسی زیست محیطی زمین شناسی نفت
آب زمین شناسی زمین ساخت (تکتونیک) سنجش از دور زمین شناختی
چینه نگاری و دیرینه شناسی

 

گروه شیمی
شیمی کاربردی شیمی معدنی شیمی تجزیه
شیمی آلی شیمی فیزیک فیتوشیمی
شیمی پلیمر نانو شیمی شیمی دارویی
شیمی دریا شیمی و فناوری اسانس

 

گروه فیزیک
فیزیک هسته ای نانو فیزیک فیزیک پلاسما
فیزیک ماده چگال نجوم و اختر فیزیک ذرات بنیادی و نظریه میدان ها
مهندسی هسته ای / گرایش کاربرد پرتو ها مهندسی هسته ای / گرایش گداخت هسته ای مهندسی هسته ای / گرایش پرتو پزشکی
مهندسی هسته ای / گرایش راکتور هسته ای

 

گروه زیست شناسی 
میکروبیولوژی / گرایش بیوسیستماتیک و بوم شناسی میکروبیولوژی / گرایش میکروب های بیماری زا میکروبیولوژی / گرایش بوم شناسی
میکروبیولوژی / گرایش صنعتی زیست فناوری / گرایش دریا زیست فناوری / گرایش میکروبی
زیست شناسی گیاهی / گرایش سلول تکوینی زیست شناسی گیاهی / گرایش بوم شناسی زیست شناسی جانوری / گرایش سلول تکوینی
زیست شناسی جانوری / گرایش بیو سیستماتیک زیست شناسی جانوری / گرایش فیزیولوژی زیست شناسی دریایی / گرایش گیاهان دریایی
زیست شناسی دریایی / گرایش آلودگی دریایی زیست شناسی دریایی /گرایش بوم شناسی دریایی زیست شناسی دریایی /گرایش جانوران دریایی

 

گروه ریاضی 
آموزش ریاضی ریاضی کاربردی / گرایش آنالیز عددی ریاضی کاربردی / گرایش بهینه سازی
ریاضی کاربردی / گرایش ریاضی مالی ریاضی کاربردی / گرایش معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی ریاضی محض / گرایش آنالیز
ریاضی محض / گرایش جبر ریاضی محض / گرایش هندسه (توپولوژی) محاسبات نرم / ساختار جبر منطقی

 

گروه مهندسی برق
سیستم های الکترونیک دیجیتال سیستم های قدرت برنامه ریزی و مدیریت سیستم های انرژی
شبکه های مخابراتی مخابرات امن و رمزگذاری مخابرات میدان موج
سامانه های برقی حمل و نقل مخابرات سیستم الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی
افزاره های سیستم و نانو الکترونیک مدارهای مجتمع الکترونیک مهندسی سیستم های انرژی / گرایش انرژی و محیط زیست
مهندسی سیستم های انرژی / گرایش سیستم های انرژی مهندسی سیستم های انرژی / گرایش تکنولوژی انرژی

 

 

سوال داری؟

جدیدترین اخبار مرتبط با رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

📌 پذیرش رشته های بدون آزمون ارشد دانشگاه صنعتی امیر کبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر اساس آیین ­نامه شماره ۴۵۳۵۸ وزارت علوم تحقیقات و فناوری، تعداد محدودی دانشجوی واجد شرایط کارشناسی پیوسته ورودی ۹۷ دانشگاه‌­ها و موسسات آموزش عالی کشور را بدون کنکور در مقطع کارشناسی ­‌ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ پذیرش می ­نماید.

📌 فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته استعداد درخشان (بدون آزمون) سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ دانشگاه تهران منتشر شد.

 

📣 اطلاعیه 📣

سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1402 به داوطلبانی تعلق می گیرد که یا دارای معدل ممتاز و بالا بوده و یا در المپیادهای علمی دانشجویی امتیاز لازم را کسب کرده و واجد شرایط باشند.

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 پرداختیم. داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی یا بر مبنای داشتن سهمیه استعداد درخشان هستند، باید با مطالعه و بررسی رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور که معمولاً در دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون از سوی دانشگاه هایی که این رشته ها را ارائه می دهند، از شرایط و ضوابط پذیرش مطلع شوند. 

با توجه به اعلام ظرفیت رشته ها، داوطلبان در صورتی که قصد دارند در یکی از این رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون مشغول به تحصیل شوند، باید ابتدا اخبار مرتبط با رشته های ارشد بدون کنکور را مطالعه کرده و سپس مدارک مورد نیاز را برای رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور آماده نمایند تا بتوانند بدین صورت در فرایند انتخاب رشته کارشناسی ارشد بدون آزمون شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون می توانید با ما کارشناسان مجرب ما در آکادمی ایران تحصیل در تماس باشید تا در کوتاه ترین زمان پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

4.6/5 - (25 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا جهت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور باید هزینه ای را پرداخت کرد؟

بله. هزینه ثبت نام برابر با هزینه انتخاب رشته در دانشگاه آزاد است.

فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی نیز می توانند در این دوره ثبت نام نمایند؟

خیر. فقط افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستند امکان ثبت نام دارند.

آیا داوطلبین پذیرش در کارشناسی ارشد بدون کنکور باید در زمان مشخصی از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشند؟

بله. کلیه موارد در متن مقاله به صورت کامل توضیح داده شده یا می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات

 1. میلیون
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  من الان سرباز هستم و دوماه دیگه تمومم به امید خدا
  دوتا واحد دارم تا لیسانس . خواستم ببینم یکی از رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور رو میتونم شروع کنم بعد اون دو واحد رو‌ موازی پاس کنم؟؟؟

 2. کدرلایف
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  ممنون از این مقاله کاربردی

  • مشاور اقازاده
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام
   خواهش میکنم

 3. معصی
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام وقت بخیر. لیست رشته هایی که قرار دادید شامل پذیرش دانشجویان استعداد درخشان برای مقطع کارشناسی ارشد هم می شه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام وقت بخیر
   رشته های مورد پذیرش بر اساس استعداد درخشان تنها از طریق سایت خود دانشگاه قابل استعلام خواهد بود . هر سال متغیر می باشد .

 4. قادر
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام وقتتون بخیر، وقت بخیر، آیا امکان هست رشته های پزشکی و پیراپزشکی هم در سال های آینده در لیست رشته های ارشد بدون آزمون قرار بگیرند؟

 5. قادر
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام وقتتون بخیر، من قصد داریم بعد از اتمام تحصیلم در رشته حسابداری برای ارشدم یکی از شاخه های نزدیک به حسابداری رو بخونم، امکانش هست از بین لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون چند نمونه رو به نبده پیشنهاد بدید؟

  • Babak
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   تو لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور چرا رشته روانکاوی نیست؟ من روانشناسی کرج خوندم اصلا این رشته تو ایران هستش؟؟

 6. F.f
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  با سلام
  من سال۹۸ مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور فارغ‌التحصیل شدم.با معدل۱۷/۱۴ آیا میتونم بدون کنکور برای ارشد وارد دانشگاه پیام نور بشم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه پیام نور به صورت فراگیر برای مقطع ارشد پذیرش دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 داخلی 107 تماس بگیرید.

 7. M
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام خسته نباشید من لیسانس حسابداری دارم والان میخواهم تغییر رشته بدهم به کامپیوتر برای فوق میخواستم بدونم میشه یا نه؟

  • مشاور محمدی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقت به خیر
   تغییر رشته برای مقطع کنکور ارشد بلامانع است.

   • M
    ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

    سلام ببخشید بدون کنکور هم میشه شرکت کرد از حسابداری به کامپیوتر یا برای تغییر رشته از یک رشته به رشته دیگه باید کنکور بدهیم؟

    • مشاور کریمی
     ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • دریا
   ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام من سال ۱۴۰۰ درسم تموم شد و کارشناسی میکروبیولوژی با معدل ۱۸ دارم از دانشگاه ازاد برای ارشد ژنتیک بدون ازمون ازاد میتونم ثبت نام کنم؟

   • rahdar
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

    سلام وقت بخیر
    میتوانید بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد( استعداد درخشان) اقدام کنید

 8. Mahshid
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۶

  سلام وقتتون بخیر
  من فارق التحصیل ۹۶ رشته کارشناسی IT
  هستم.الانم میخوام ارشد همین رشته رو ادامه بدم آیا بدون کنکور میشه ادامه بدم؟
  هزینه ارشد چقدر هستش؟

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید فارغ التحصیلی شما برای یک الی دو سال گذشته باشه.
   هزینه ارشد برای چه دانشگاهی مد نظرتونه؟

 9. علیرضا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲

  سلام کجا بدون کنکور کارشناسی ارشد هست هر رشته ای باشه کمک کنید مرسی

  • behrouzi
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام روزتون بخیر جهت اطلاع بیشتر تماس حاصل فرمایید

 10. یاسر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  سلام
  من فارق التحصیل 1400 هستم رشته معماری با معدل 17/22
  میخواستم بدونم در چه دانشگاهی میتونم رشته نانو تکنولوژی رو ادامه بدم.
  امسالم رتبه کنکور ارشدم 579 شده.ولی هیچ دانشگاهی پذیرش نشدم.
  ممنون

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 11. سپیده
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من فارق التحصیل دانشگاه علمی کاربردی رشته کارشناسی امورگمرکی سال96 با معدل 19هستم
  میخواستم بپرسم ایا میتونم دررشته کارشناسی ارشد مهندسی معماری بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

   سلام وقت بخیر. مجاز نیستید . شرایط استعداد درخشان های ازاد ارشد موجود درسایت را بخوانید

 12. سلام وقت بخیر هنوزم برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وقت هست؟
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

  من سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم

 13. افشار
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من سال 94 تموم شد دوه کارشناسیم اما رای کارای فارغ التحصیلیم اقدام نکردم تا الان. الان میخام ارشد بخونم. الان برم دنبال ادامه فارغالتحصیلی ،جزو فارغ التحصیلای همون سال 94حساب میشم? و میتونم از شرایط ارشد بدون کنکور استفاده کنم?

  • behrouzi
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 14. sedighe
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام وقت بخیر،پذیرش استعداد درخشان دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم سال تحصیلی هست؟

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام خیرفقط برای نیمسال اول هستش برای شرایطش واطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • سلام وقت بخیر هنوزم برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وقت هست؟
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

   من سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم

 15. رضا
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  ببخشید فارغ التحصیل دانشگاه روزانه از طریق سوابق تحصیلی استعداد های درخشان میتونه ارشد فرهنگیان قبول بشه ؟؟؟یعنی به این طریق میشه استخدام آموزش. و پرورش شد ؟؟

  • isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقتتون بخیر
   باید در مقطع کارشناسی هم دانشجوی دانشگاه فرهنگیان باشید تا امکان پذیرش در در ارشد را هم داشته باشید

 16. سمانه
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام .من کارشناسی دانشگاه پیام نور مدیریت صنعتی خوندم ورودی ۸۵ هستم .. واسه اینکه ارشد رو علوم تربیتی بخونم باید چیکار کنم ؟ بدون آزمون امکانش هست ؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید ب دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • bahraii
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت بخیرفراگیر امکانش رو دارید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • جلیل
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   من کارشناسی دانشگاه آزاد با معدل ۱۵/۴۵ آیا می توان در کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنم باتشکر

   • karimi
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 17. فرزانه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  من کارشناسی دانشگاه دولتی هستم .آیا میتونم در دانشگاه آزاد ارشد بخونم؟ البته 24 سال پیش هم لیسانس گرفتم.میشه راهنمایی کنین

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام روزبخیر
   با آزمون بله میتونید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 18. فاطمه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام وقت بخیر
  ارشد بدون ازمون رشته های مرتبط با شیمی میخوام ثبتنام کنم ، کدوم دانشگاها ثبت نام میکنن ؟ معدل کارشناسیم ۱۵ بوده و پیام نور میرفتم
  ممنونم

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی متاسفانه ارشد بدون کنکور نداریم.

 19. امیرحسین
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  با سلام من تا آخر شهریور امسال معافی دارم برای این که غیبت نخورم و معافیت بگیرم دوباره فقط میخام هر رشته بدون آزمونی که شد بنویسم. هنوزم فرصت هس؟.کارشناسی سال ۹۹ تموم شد و کنکور ارشد هم ندادم

  • isaei
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات و بررسی وضعیتتون با مرکز ایران تحصیل تماس بگیید.

 20. ابولفضل
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام روز بخیر؛ برای کسب اطلاع از رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور چگونه می توانیم اقدام کنیم؟

  • aria
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام روز بخیر، PDF رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور رو میتونید از طول خود مقاله دانلود کنید علاوه بر این با تماس با مشاورین ایران تحصیل می توانید در این مورد اطلاعات دقیق کسب نمایید.

 21. نگین
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام وقتتون بخیرباشه، عذرمیخوام من یه سوال داشتم اینکه من لیسانسمو در دانشگاه ازاد تبریز خوندم(مدیریت بازرگانی) و معدلمم الف هستش ایا میتونم بدون کنکور برای ارشد دانشگاه دولتی شرکت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 22. مرجان
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۲

  آیا هنوزم میشه ثبت نام ارشد بدون کنکور داشت? ممنون میشم راهنمایی کنید

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام روزتان بخیر به احتمال زیاد تمام شده تا 6 شهریور تمدید شده بود

  • abbasi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   بله. میتوانید برای بررسی ارشد بدون کنکور با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 23. رها
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام هنوزم مهلت ثبت نام هست؟؟؟

  • karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام بله برای اطلاعات ببشترتماس بگیرید

  • gholizadegan
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام روزتان بخیر برای ثبت نام انتخاب رشته منظورتونه

 24. شیوا
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

  سلام من فارغ التحصیل۱۳۹۴ دررشته پرستاری ام بامعدل۱۳/۹۴ میشه مدیریت شهری بخونم ؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   بدون کنکور بله

  • رویا
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۷

   سلام هنوز مهلت ثبت نام هست؟؟؟

   • karimi
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 25. Simin
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

  سلام
  من کارشناسی زیست شناسی دانشگاه دولتی معدلم ۱۵
  ازمون ارشد شرکت نکردم ولی میتونم یکی از رشته های مدریت یا حسابداری دانشگاه آزاد بخونم؟ اگه اره تقریبا ثبت نامش چه زمانیه؟ دانشگاه غیر انتفاعی چطور؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. امیر
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام
  بنده لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۸و نیم رو دارم میتونم از طریق استعداد درخشان مقطع ارشد رو در دانشگاه دولتی بگذرونم؟؟؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   برای پذیرش آیین نامه استعداد درخشان دانشگاه مدنظر را چک بفرمایید.

 27. امید
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۹

  سلام.من لیسانس شیمی دارم با معدل14.88 ایا میتونم بدون کنکور ارشد hse بخونم در دانشگاه آزاد؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت انتشار دفترچه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی میتوانید با توجه به ایین نامه اقدام نمایید.

 28. جاوید
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام من سال 97کارشناسی دررشته مهندسی تمام کردم میتونم الان برای ارشدبراساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنم؟امسال ثبت نام ارشدبراساس سوابق تحصیلی کی شروع میشه ؟اصلا هست یا ن؟

  • bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر ارشد بر اساس سوابق امکانش هست رشته شما باید مرتبط باشه معدل شما هم در رشته غیر پزشکی باید بالای 16 باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 29. مهدی اسکندری
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  عرض سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم زمان ثبت نام ازمون بدون کنکور کارشناسی ارشد کی هستش ممنون میشم بتونید راهنمایی کنید باتشکر

  • haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   زمان ثبت نام بدون کنکور های مختلف باهم تفاوت دارد

 30. مینا
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام وقت بخیر من سال ۹۸ با معدل ۱۷و۴۰ صدم در شش ترم فارغ التحصیل شدم. ایا برای کنکور امسال استعداد درخشان بهم تعلق میگیره؟من میترسم به خاطر اینکه امسال فارغ التحصیل نشدم بهم تعلق نگیره. لطفا راهنمایی کنین

  • mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد با داشتن حداقل معدل 16 و حداکثر 3 سال از فارغ التحصیلی میتوانید اقدام نمایید.

 31. امیر یوسفی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام و خسته نباشید
  یه سوال دارم
  میگم وقتی در رشته بدون کنکور سراسری ثبت نام کردیم خب
  آیا امکان ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد هست اونم با آزمون کارشناسی ارشد؟؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقت به خیر
   نحوه پذیرش شما در مقطع کارشناسی ارتباطی به مقطع ارشد ندارد.

 32. آرین
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام وقت بخیر…من کارشناسی (ناپیوسته) رو معدل ۱۵/۹۵ از دانشگاه علمی کاربردی فارغ التحصیل شدم آیا میتونم در دانشگاه آزاد بدون آموزن برای ارشد اقدام کنم

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه آزاد بر اساس استعداد درخشان پذیرش انجام می دهد.

 33. حسین
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۹

  سلام من دانشجو برق قدرت از دانشگاه سراسری هستم با معدل 15.99 فارغ التحصیل شدم. آیا میتونم در رشته حسابداری کارشناسی ارشد آزاد یا غیر انتفاعی بدون آزمون ثبت نام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت بخیر بله میتوانید.

  • mansuri
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام حسین شما شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور ندارین

 34. sina
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من ورودی 97 تربیت بدنی هستم که الان یک هفته فارغ التحصیل شدم و با معدل 17/68 جز 15 درصد استعداد درخشان موقت قرار نگرفتم و همچنین امتحان ارشد برای روزانه غیرمجاز بودم آیا میتونم از طریق سوابق تحصیلی برای دانشگاه دولتی(روزانه) اقدام کرد؟ و آیا امکانش هست درخواست فارغ التحصیلی را بهمن به دانشگاه بدم تا جز 15 درصد ورودی 98 قرار بگیرم؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   ارشد بدون کنکور نداره فقط فراگیر هستش میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 35. mr
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام فارغ التحصیل دانشگاه آزاد میتونه تو ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی شرکت کنه؟ ضمن اینکه معدل بالاست

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت به خیر
   ایین نامه استعداد درخشان هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

 36. سهیل
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام ببخشید من برای ارشد دانشگاه ازاد اقدام کردم تعداد نیم سال ها همون 8 تاس منتها معدلم بالا 16 نیست و نزدیک 15 هست
  آیا درصورت خالی بودن ظرفیت ها و خالی بودن رشته اقدام به قبولی من میکنند ؟
  چون آزمون پیام نور فراگیرش هم مدتش تموم شده بعید میدونم قبول کنند (البته کنکور شرکت کردم اما سفید دادم و مجاز نیستم برای انتخاب رشته )

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت به خیر
   یکی از شروط اصلی استعداد درخشان دانشگاه ازاد داشتن معدل حداقل 16 مقطع کارشناسی است.

 37. مهسا علیزاده
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

  سلام من کارشناسی از دانشگاه علم و فرهنگ با معدل ۱۸/۳۰ هستم آیا می تونم توی انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی شرکت کنم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام بله

 38. آزیتا
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

  سلام‌ وقت بخیر من میخام کارشناسی ارشد استعداد درخشان غیرپزشکی ثبت نام کنم و در دوره کارشناسی دروس معادل سازی شده دارم مشکلی که بوجود نمیاد؟

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقتتون بخیر
   خیر مشکلی وجود نخواهد داشت .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 39. مروارید
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام،ببخشید من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه تهران بامعدل ۱۳ و خورده ای دارم.آیا میتونم توی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم؟

  • soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام معدلتون برای استعداد درخشان پایین هست. میتونید برای فراگیر آزاد و پیام نور اقدام و شانس خودتون رو امتحان کنید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 40. سمانه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۰

  سلام،من لیسانس مهندسی معماری از دانشگاه آزاد تبریز دارم،میخواستم برای ارشد توی گرایش معماری،یه رشته ی دیگه ای رو تحصیل کنم.میشه راهنمایی بفرمایید که کودوم رشته ها بدون کنکور هستن؟هر چقدر میگردم،پیدا نمیکنم!

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

   سلام وقت بخیر . شرایطه تحصیل استعداد درخشان دانشگاه ازاد در مقطع ارشد را در سایت مطاله فرمایید

 41. امیررضا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام وقت شما بخیر، بنده لیسانس مهندسی مواد و متالورژی هستم از دانشگاه دولتی میخواستم بدونم میتوانم در کارشناسی ارشد دانشگاهای بدون کنور ثبت نام کنم در رشته غیرمرتبط.

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر . امکان تغییر رشته برای شما فراهم است هم برای ازاد هم پیام نور برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 42. کاظم
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقت بخیر ، در کنکور سراسری ارشد مجاز به انتخاب رشته در دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور شدم . آیا در صورت قبولی در هر یک از این دانشگاهها ، در دانشگاه ازاد هم می تونم انتخاب رشته کنم . باتشکر

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقت بخیر انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجزا از سراسری میباشد

 43. پریسا
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

  سلام وقتتون بخیر من تاریخ 1400/11/15 از دانشگاه ازاد کرج رشته مهندسی صنایع با معدل 16/21 فارغ التحصیل شدم میخواستم بدونم میتونم رشته مهندسی صنایع ارشد کدوم دانشگاه های آزاد بدون کنکور بخونم؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت به خیر
   پذیرش ارشد بدون ازمون توسط دانشگاه آزاد تحت عنوان استعداد درخشان انجام می شود که شرط معدل،سال فارغ التحصیلی و… مطرح است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 44. ali
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام وقت بخیر من سراسری ارشد مجاز به انتخاب رشته نشدم آیا میتونم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنم یا بدون کنکور ارشد بخونم رشته مهندسی صنایع

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت به خیر
   مجاز به انتخاب رشته ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه مشخص می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 45. رضا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام وقتتون بخیر من برای جواب اولیه کنکور ارشد 1401 انتخاب رشته غیر مجاز شدم امکانش هست ثبت نام شرط معدلی در دانشگاه آزاد کنم؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

   سلام وقت بخیر فقط میتوان از سهمیه استعداد درخشان در صورت احراز شرایط استفاده کرد

 46. Fatemeh
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۸

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم ۸ مهندسی پزشکی دانشگاه دولتی هستم . میتونم ارشد حسابداری بدون کنکور در دانشگاه دولتی ثبت نام کنم؟ معدلم بدون احتساب این ترم اخر ۱۶/۷۰ هست

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر .درصورت انصراف از تحصیل میتوانید ثبت نام کنید .برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 47. امیر
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام خسته نباشید
  من اواخر سال ۹۹ کارشناسیمو (ناپیوسته) تو رشته حسابداری تموم کردم ۴ ترمه با معدل ۱۶ دانشگاه آزاد
  الان سرباز هستم و آبان سربازیم تموم میشه واسه نیمسال دوم دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد بدون کنکور میتونم ثبت نام کنم؟

  • mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت به خیر
   کارشناسی ارشد بدون کنکور محدودیت هایی دارد که باید شرایط شما بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • مارال
    ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

    سلام وقت به خیر
    من کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان با معدل ۱۸/۳۷فارغ التحصیل شدم خرداد سال ۱۴۰۱
    میتونم در یکی از گرایشهای رشته مشاوره دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کنم؟

    • مشاور محمدی
     ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

     سلام وقت به خیر
     دانشگاه آزاد تحت عنوان استعداد درخشان از بین فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی با حداقل معدل 16 پذیرش دارد.
     برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 48. درسا
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه ازاد با معدل ۱۸وخورده ای دارم میخواستم بدونم چه رشته هایی میتونم برای ارشد بدون کنکور برم و ایا پرستاری هم بدون کنکور هست یا فقط بدون کنکوره؟

  • bagheri
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   با سلام شما هر رشته ای که در ارشد وزارت علوم ارائه شده باشد میتوانید بردارید

 49. میلاد
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۴

  سلام من 96 لیسانس مکانیک گرفتم از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15 میتونم برای مهر 1401 ارشد ساخت و تولید دانشگاه ازاد تهران بدون کنکور ثبت نام کنم.

  • alizadeh
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام وقت بخیر . باتوجه به نرسیدن حد نساب معدل شما گرینه های ارشد فراگیر و پردیس بین الملل میتوانید تحصیل ارشد کنید

 50. ثریا
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

  سلام میخواستم بدانم در دانشگاه آزاد بدون کانکو شهروندان غیر ایرانی را میپزیرند یانه البته من لیسانس حقوق هستم و میخواهم در کارشناسی ارشد ثبت نام نمایم آیا امکان دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   با سلام.اتباع غیر ایرانی منعی برای ورود به دوره ارشد ندارند.

 51. پیشه ور
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام من رشته علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی خوندم دانشگاه سراسری معدلم هم ۱۵ و خورده اره میخواستم بدونم برای دانشگاه آزاد میتونم مثلا واسه روانشناسی یا رشته های هنر ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام . در طرح فراگیر ارشد بدون کنکور میتوانید شرکت کنید ولی شرط استعداد درخشان را ندارید

 52. مهدی
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام وقت شما بخیر
  من در حال حاضر دانشجوی ترم 8 مهندسی کامپیوتر در دانشگاه غیرانتفاعی هستم.میخواستم بدونم میتونم به غیر از ثبت نام از طریق استعداد درخشان بدون کنکور در دانشگاه خودم ارشد رشته خودم رو بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به فراخوان های مورد نظر برای ثبت نامکارشناسی ارشد استعداد درخشان بدون کنکور 1401 میتوانید شانس خود با مراجعه به دانشگاه مورد نظر اقدام کنید در غیر این صورت از طریق سایت سنجش و یا فراخوان پیگیر باشید موفق باشید

 53. نیره
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام وقت بخیر
  سال 80 لیسانس حسابداری دانشگاه آزاد دارم با 20 سال سابقه کار در رشته مرتبط .
  الان قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های مهندسی مالی – مدیریت مالی یا مدیریت اجرایی دارم
  شرایط و زمان ثبت نام به چه شکلی هست .
  ساکن اصفهان هستم کدام دانشگاه ها میتوانم اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

   ثبت نام کنکور ارشد تمام شده از سنجش ثبت نام صورت میگیرد ولی میتوان از طریقی ثبت نام انجام داد در بازه زمانی دیگری برای اطلاع از طریقه و… با موسسه تماس بگیرید

 54. علی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام، میخواستم بدونم رشته های پزشکی ارشد بدون کنکور (برای دانشجو هایی که لیسانس خودشون رو از دانشگاه هایی به عیر از آزاد گرفتند) شامل چه چیز هایی میشه؟

 55. علی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام، زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور کی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

   زمان خاصی ندارد.زمان انتشار ان متعاقبا از درگاه سازمان سنجش و دانشگاه ازاد اعلام خواهد شد.

 56. هوشنگ عباسی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام، در صورتی که لیسانس از دانشگاه دولتی داشته باشید آیا امکان ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور برای ما فراهم خواهد بود؟

  • irani
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

   سلام خیر، رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد صرفا مختص دانشجویانی است که مقطع کارشناسی را هم در دانشگاه های آزاد مطالعه کرده اند.

 57. مهدیه
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام من سال آخر حقوق هستم دوتا سوال داشتم ۱زمان ثبت نام آزمون ارشد فراگیر چه تاریخی هست؟۲درتهران چه دانشگاهی ارشد فراگیر حقوق جزا دارند ؟
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   فراگیر امسال اعلام نشده و برگزار نمیشه

 58. قاسمي
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام من چون تلفن ثابت نداشتم هزينه مشاوره و پرداخت كردم تا باهام تماس بگيرن اما كسي با من تماس نگرفت و شماره پشتيباني هم ندارين

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام نه تایازده تماس گرفته میشه خدمتتون

 59. فرناز
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام،من فارغ التحصیل کارشناسی معماری هستم امکان داره برای کارشناسی ارشد رشته های مدیریتی بدون آزمون رو بخونم یا خیر.

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقت بخیر چون متناجس نیست باید یک سرس پیش نیاز بگذرونین برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 60. جواد
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام وقت بخیر من کارشناسی تولیدات دام سال90به پایان رساندم
  برای ادامه تحصیل در ارشد بدون کنکور میتونم شرکت کنم زمان کی هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام . ارشد بدون کنکور نداریم

 61. فاطمه گلی
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ دوباره دانشگاه آزاد برای ارشد بدون آرمون، پذیرش میکند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص رشته های ارشد بدون کنکور 1401 با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 62. مژگان
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام امسال برای نیمه دوم 1400
  سازمان سنجش ارشد بدون کنکور میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر هنوز چیزی اعلام نشده

 63. محمد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام
  من رشته ام مهندسی برق هست
  شهریور امسال فارغ التحصیل شدم
  آیا الان میتونم برای کارشناسی ارشد جایی ثبت نام کنم و وارد ترم اول یا دوم بشم
  ترجیحا میخواهم از مهر ماه برایم یک ترم باشد یا اینکه مثلا ترم اولم از بهمن ماه باشد

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

   سلام . تکمیل ظرفیت در بهمن ماه نداریم

 64. نوید
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام زمان ثبت نام بدون ازمون کارشناسی ارشد موسسات غیر انتفاعی کی هست؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵

   سلام . سوم تا ششم بهمن ماه

 65. ناشناس
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من امسال برای کارشناش ارشد بدون کنکور ثبت نام کردم ،رشته کارشناسیم مدیریت بازرگانی بودهه.میخواستم ببینم اگه اولویت اولمو مدیریت مالی و بعد حسابداری بزنم شانس قبولیم چقدرهه?
  از اونجایی که کارشناسی بازرگانی بودم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

   سلام
   وقت بخیر
   متاسفانه سوالتون واضح نیست

 66. h
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام من دانشجوی کارشناسی نا پیوسته(کنکور دادم برای کارشناسی)رشته تکنولوژی طراحی ودوخت امسال ماه تیر فارغ التحصیل شدم با معدل 18.94ایا می تونم برای ارشد استعداد درخشان دانشگاه الزهرا ثبت نام کنم؟فارغ التحصیلا کلا میتونن ثبت نام کنن استعداد درخشان؟تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بر اساس استعداد درخشان شرایط هرپذیرش هر دانشگاه متفاوت است اما شرط اساسی معدل بالا و هم گروهی رشته کارشناسی و ارشد برقرار است.
   برای مشاوره بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 67. حسن
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  من لیسانس علوم تربیتی دارم از دانشگاه فرهنگیان و از اونجایی که تعهد خدمت برای دولت رو دارم، دانشگاه فرهنگیان فقط برای یسری رشته های خاص همکاری میکنه و ریزنمرات کارشناسی رو میده. حالا من میتونم کنکور ارشد تربیت بدنی شرکت کنم و بدون نیاز به نمرات و مدرک کارشناسیم برا ارشد فیزیولوژی بخونم تو دانشگاه آزاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام وقت بخیر با توجه به این که شما تعهد دارین باید بررسی بیشتر صورت بگیره

 68. حسن
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام. من لیسانس علوم تربیتی دارم از دانشگاه فرهنگیان و از اونجایی که تعهد خدمت برای دولت رو دارم، دانشگاه فرهنگیان فقط برای یسری رشته های خاص همکاری میکنه و ریزنمرات کارشناسی رو میده. حالا من میتونم کنکور ارشد تربیت بدنی شرکت کنم و بدون نیاز به نمرات و مدرک کارشناسیم برا ارشد فیزیولوژی بخونم تو دانشگاه آزاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام وقت بخیر تعهد شما باید بررسی شود که مشکل ساز نشود نیاز به بررسی بیشتر دارد

 69. مریم
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام من جزو استعداد درخشان رشته علوم قرآن هستم برای کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان باید چه کاری انجام دهم و اینکه چه رشته هایی میتوانم انتخاب کنم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام وقت بخیر باید رشته های ارائه شده بررسی بشود برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 70. محمد امین
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۶

  سلام ببخشید من مدرک کارشناسیم رو توی دانشگاه روزانه گرفتم آیا میتونم توی کنکور کارشناسی ارشد رشته هایی از دانشگاه آزاد یا پیام نور(که شرایط خاصی ندارند) شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقت بخیر بله میتونین برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرید

 71. عليرضا
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۶

  سلام
  میخواستم بدونم قبولی توی رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد رو با هر مدرکی از کارشناسی میشه کسب کرد؟ مثلا الان من معدل 18 کارشناسی رشته آموزش ابتدایی دارم آیا میتونم وارد رشته آموزش زبان انگلیسی کارشناسی ارشد بدون کنکور بشم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقتتون بخیر نیاز به بررسی شرایط تحصیلیتان است جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 72. محمد
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام من در رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه علمی کار بردی بامعدل پانزده و نیم مدرک کارشناسیم رو امسال گرفتم میخاستم بدونم آیا امکان ثبت نام در رشته مدیریت اجرایی کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد رو دارم؟

  • moshaverarshad
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر رشته های ارشد بدون کنکور ازاد برای ثبت نام در رشته مدیریت اجرایی در صورت ارایه شدن مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد و میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 73. سپیده
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

  من کاردانی و کارشناسی رو بدون کنکور از دانشگاه آزاد خوندم (رشته حسابداری) الان میتونم بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟ و معدا کل کارشناسیم 16.70 میباشد . ممنون میشم راهنماییم کنین

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام
   شرایط شما باید توسط مشاوران ما بررسی بشه ولی شرایط استعداد درخشان دانشگاه آزاد را ندارید

 74. Azadeh
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۰

  سلام وقتتون بخیر. عذر میخوام من فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی با معدل ۱۸/۳۰ از دانشگاه علامه هستم و الان هم دانشجوی ترم اول ارشد روزانه هستم. من میتونم در ثبت نام براساس سوابق تحصیلی شرکت کنم؟ واینکه چقد امکان قبولی در رشته مدیریت مثل مدیریت بازرگانی و دولتی یا مثلا کسب و کار رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت به خیر
   یکی از شرایط تحصیل همزمان به اتمام رساندن هر دو در یک بازه ی زمانی است.شرایط شما رشته و مقطعی که مدنظر دارید باید بررسی شود.
   برای بررسی شرایط با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 75. سلام
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام ببخشید من اسفند ۹۶ کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات با معدل ۱۸.۶۰ دانشگاه علمی کاربردی گرفتم ‌ ایا میتونم برا ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد مدیریت اجرابی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام .خیر

 76. نازنین
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام تاریخ دقیق برای ثبتنام بدون ازمون براساس سوابق دانشگاه ازاد کی می باشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر تاریخ دقیق برای کارشناسی ارشد بدون ازمون هنوز اعلام نشده شما باید منتظر فراخوان باشید یا با مشاورین ما تماس بگیرید

 77. فاطمه قاسمی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام خسته نباشید
  کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی(بدون کنکور) ثبت نامش از چه تاریخی هستش؟؟؟
  من میخوام ارشد بدون کنکور بخونم لطف کنین نزدیکترین تاریخی که ثبت نام میکنن رو بهم بفرمایین حالا دانشگاهش فرقی نمیکنه

 78. مریم
  ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام ، من‌ در مقطع کارشناسی رشته آموزش ابتدایی نیمسال دوم‌‌ تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ چند واحد دارم تا مقطع لیسانس تمام بشه .
  آیا میتونم ترم بهمن در مقطع ارشد در رشته آموزش ابتدایی در هر دانشگاهی که باشه مشغول بشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر بستگی به شرایط فارغ تحصیلیتان دارد جهت اطلاع یا به مقاله های موجود در سایت ایران تحصیل مراجعه فرمایید یاجهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 79. اکرم
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام کارشناسی مهندسی کشاورزی دارم وارشد هم امسال دانشگاه دولتی یکی از گرایش های رشته ام را قبول شدم میخوام ارشد بدون کنکور رشته علوم تربیتی در نیمسال دوم امسال برم لطفاً راهنمایی کنید متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت به خیر
   برای کارشناسی ارشد بدون کنکور باید شرایط دیگر شما بررسی شود.

 80. Ali
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام و عرض وقت بخیر
  یه سوال
  اطلاع دارید امسال کارشناسی ارشد بدون کنکور خواهیم داشت یا خیر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع دقیق از رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 با مشاورین ما تماس بگیرید.

 81. حسین
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام وقت بخیر رشته مدیریت دولتی خوندم معدلم ۱۵/۴۳ هست میتونم برای ارشد رشته مدیریت اجرایی قبول بشم بدون کنکور دانشگاه ازاد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام
   شانس قبولی شما با توجه به معدلتون 60 درصد است

 82. وقار
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام وقت بخیر
  بنده با معدل ۱۶/۵۱ حقوق دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده ام، میخواستم بپرسم آیا با این معدل، در رشته حقوق خصوصی دانشگاه آزاد تبریز بدون کنکور (از طریق استعداد درخشان) قبول میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر.در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 با شرایط خاصی امکان پذیرفته شدن هست.

   • وقار
    ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

    سلام ممنون . چه شرایط خاصی مثلا؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

     سلام
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

 83. Zahragodarzi
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام
  من لیسانس رشته حقوق دارم با معدل ۱۳ پیام نور درس خوندم شما پذیرش بدون کنکور رشته حرکات اصلاحی کارشناسی ارشد دارید؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام جهت اطلاع از رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 با مشاورین ما تماس بگیرید.

 84. Azin
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۲

  سلام خسته نباشید آیا الان دیگه امکان ثبت نام استعداد درخشان نیست؟فقط باید صبر کنیم واسه ثبت نام بدون آزمون؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام نه متاسفانه

 85. علی اصغر
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۳

  سلام
  من کاردانی شیمی خوندم و کارشناسی حسابداری صنعتی . میتونم برا ارشد شیمی بخونم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقتتون بخیر فقط برای استعداد درخشان براشون رشته منطبق اهمیت دارد

 86. فاطیما
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام وقت بخیر شماره ای دارید که نیاز به تلفن ثابت نباشه ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر
   خیر

  • moshaverarshad
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام فاطیما
   راه ارتباط با مشاوران مرکز ایران تحصیل از طریق تلفن ثابت

 87. سینا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام میخواستم ببینم دانشگاه ازاد اردبیل در رشته تربیت بدنی گرایش مدیریت کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو قبول میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر.جهت اطلاع از رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 با مشاورین ما تماس بگیرید.

 88. بانو
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام وقتتون بخیر.من لیسانس مترجمی زبان دارم بامعدل بالا.میخاستم ببینم دانشگاه دولتی در تهران هست بدون کنکوروبامعدل برای فوق لیسانس اموزش زبان ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 89. فاطمه
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام ارشد بالینی بدون کنکور هم وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام بله باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 90. سمین
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

  سلام من معدل کارشناسیم دررشته ی ریاضیات و کاربرد 13.83 از دانشگاه سراسری هس میتونم بدون ازمون ارشد ریاضیات از دانشگاه ازاد بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر رشته های بدون کنکور محدودیت معدل ندارند اما در صورت متقاضی زیاد گزینش رو از روی معدلهای بالاتر انجام میدهند

 91. زمانی
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام من سال ۱۴۰۰ از رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل ۱۶.۰۸ فارغ التحصیل شدم.امکان کارشناسی ارشد بدون کنکور در رشته کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر اطلاعیه های منتشر شده از سوی دانشگاه آزاد و سازمان سنجش را پیگیری نمایید.

 92. ناصری
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام
  ببخشید من کارشناسی مددکاری با معدل ۱۶/۷۳قبول شدم آیا میتونم در رشته پرستاری بدون کنکور شرکت کنم یا باید آزمون بدم فارغ تحصیل سال ۱۴۰۰ هستم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقتتون بخیر پیراپزشکی های بدون کنکور در ایران وجود ندارد

 93. پری
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام من قصد دارم بدون کنکور ارشد برم ولی سال ۱۳۹۱ فارغ التحصیل از دانشگاه غیر انتفاعی شدم امکان داره در دانشگاه ازاد و یا پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور دارن قبول شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام
   بله.باید دفترچه های بدون کنکور مقطع ارشد را دنبال کنید که حوالی اذر ماه از سایت سنجش و سایت دانشگاه ازاد منتشر خواهد شد

 94. بهداد
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام، وقت بخیر، من سال 97 از دانشگاه آزاد رشته عمران با معدل 15.65 فارغ‌التحصیل شدم، آیا امسال میتونم تو مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم؟ و این که ثبت نام کی هست و برای ترم بهمن ماه این ثبت نام هست یا همین مهرماه هم میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام
   تا آخر این ماه اطلاعیه اش می یاد

 95. هنگامه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۳

  بنده سال ٩٢ رشته معمارى با معدل الف فارغ تحصيل شدم ميتونم بدون كنكور رشته معمارى ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام
   با معدلتون امکانش هست

 96. ادریس تبریزچی
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

  سلام بنده در رشته ریاضی محض لیسانس دارم و میخواستم گرایش های بدون کنکور دانشگاه ازاد کرج رو بدونم جهت ثبت نام
  شماره بنده ۰۹۳۷۱۷۴۱۶۳۶

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت به خیر گرایش های ارشد ریاضی :آموزش ریاضی ،ریاضی کابردی – آنالیز عددی،ریاضی کابردی-ریاضی مالی و … . بقیه شرایط شما باید بررسی شود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام بله ورودی بهمن رو ثبت نام کنید

 97. عباس
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام
  میشه راهنمایی بفرمایید
  من یال ۱۳۹۰در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد واحد بافق فارغ التحصیل شدم
  با معدل ۱۳
  آیا میتونم کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام نه امکان ندارید

 98. مسعود
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام رشته مدیریت ساخت عمران ارشد بدون کنکور کدوم دانشگاه پذیرش میگیره ممنون راهنمایی کنید ساکن تهران هستم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر.
   دفترچه ارشد بدون آزمون در آبان ماه منتشر خواهد شد.

 99. سولماز
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام
  بنده سال ۸۵ لیسانس ریاضی کاربردی گرفتم و میخوام کارشناسی ارشد بدون آزمون شرکت کنم،آیا برای منکه چندسال از گرفتن لیسانسم گذشته این امکان وجود داره؟ودانشگاه آزاد این شرایطو داره برای من؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام منتظر ارایه دفترچه های ارشد بذون ازمون در هفته اخر شهریور باشید

 100. محمد
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۴

  بنده ارشد قبول شدم ولی رشته ی علوم تربیتی اشتباها فقط این رشته شرکت کردم و قبولهم شدم حالا شهر خودم این رشته نداره آیا ممکنه سازمان رشته روانشناسی عمومی هم برام مجاز کنه تا بتونم تو شهر خووم ادامه تحصیل بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای رشته های ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد در رشته علوم تربیتی در صورتی که درخواست تغییر رشته دارید میتوانید اقدام به ثبت نام نکرده در رشته قبولی نکرده و برای سال بعد مجدد اقدام کنید

 101. حامد
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام وقت بخیر من سال ۹۴ مدرک کارشناسی از آبادان گرفتم . میتونم برا ارشد بدون آزمون ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

   سلام حامد متاسفانه حداکثر 3 سال از مدرک کارشناسی شما گذشته باشه تا بتونی ثبت نام رو انجام بدی

 102. نیلوفر
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام من میخوام کارت بخرم برای ثبت نام بدون آزمون ارشد ولی وقتی ثبت نهایی و نهایی نمودن خرید رو میزنم پیام میده شماره همراه اشتباه است میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقتتون بخیر.
   میتونید تماس بگیرید ما براتون پیگیری کنیم.

 103. Hadis
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام وقت بخیر. من دیماه 1400 لیسانس حقوقم رو
  از موسسه غیرانتفاعی کرمانشاه میگیرم. معدل لیسانسم بالای 1۷ میشه.بعداز لیسانس بلافاصله میتونم برای ارشد حقوق خصوصی، دانشگاه ازاد یا غیرانتفاعی توی کرمانشاه قبول بشم بدون کنکور؟ممنون از سایت خوبتون

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای قبول بدون ازمون ارشد در صورتی که لینک ثبت نام در سایت سنجش اعلام شود میتوانید اقدام کنید در بازه زمانی ابان ماه دفترچه ثبت نام در سایت قرار میگیرد موفق باشید

 104. نیلوفر عبدی
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام من رشته مددکاری اجتماعی و رشته شناور روانشناسی و مشاوره رو در ارشد ادامه بدم
  معدلم بالای ۱۷ هست می تونم بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت به خیر اگر فارغ التحصیل سال 97 به بعد هستید و با توجه به معدل بالا میتوانید برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد اقدام نمایید.اگر شرایط استعداد درخشان را ندارید هنوز دفترچه ای برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ارشد منتشر نشده و باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش و دانشگاه آزاد باشید.

 105. علی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام
  من لیسانس فقه و مبانی حقوق با معدل ۱۷:۴۰ دارم . آیا می تونم در ارشد حقوق جزا و یا حقوق خصوصی بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد که تحت عنوان استعداد درخشان هست نهایتا 3 سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسیتون باید گذشته باشد.

 106. لیال
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۰

  سلام..من سال 93 کارشناسی تربیت مربی رو با معدل 16/26 تمام کردم..آیا میتونم برای ارشد رشته ی علوم تربیتی بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقت شما به خیر پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد(رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد) در مقطع ارشد تحت عنوان استعداد درخشان هست که برای ثبت نام در این دوره باید معدل بالای 16 داشته،رشته کارشناسی و ارشد مرتبط باشد و حداکثر سه سال از فارغ التحصیلیتون گذشته باشد.سال گذشته دفترچه ای تحت عنوان ارشد ناپیوسته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شد که برای 1400 هنوز اعلام نشده و باید منتظر انتشار دفترچه ها باشید.

 107. محمد حسین
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام و خسته نباشید
  من وورودی 95 کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم که در تیر ماه 1400 فارغ التحصیل شدم با معدل 15.31
  متاسفانه نتونستم در کنکور ارشد ثبت نام کنم… چگونه و در چه دانشگاه هایی میتونم در رشته ی مدیریت بازرگانی اقدام به ثبت نام بدون آزمون کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقتتون بخیر. هنوز دفترچه بدون کنکور ارشد منتشر نشده فقط استعداد های درخشان منتشر شده است که امروز روز اخرش است

 108. Atefeh
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

  با سلام و احترام. من ارشد مهندسی محیط زیست خودم را سال 96 گرفتم، الان می تونم برای رشته مهندسی نرم افزار در مقطع لیسانس بدون کنکور ثبت نام کنم؟ تاریخ ثبت نام هم بگید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر .باتوجه به قانون تصویب شده جدید باید رشته کارشناسی مرتبط به رشته ارشد باشد

 109. Zahra
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام وقت بخیر من سال ۹۲ دانشگاه پیام نو ردر رشته حسابداری کارشناسی فارغ التحصیل شدم الان میخوام بدون کنکور آزاد توی رشته روانشناسی و یا مدیریت بازاریابی ثبت نام کنم میشه ،

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام بله میتونید

   • Ahmadi
    ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

    سلام خسته نباشید
    ببخشید بنده فارغ التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه پیام نور در دی ماه گذشته با هفت ترم تحصیلی و معدل 16.98میباشم .امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه روزانه بدون کنکور و در رشته ی آموزش زبان انگلیسی وجود دارد؟از چه طریق باید اقدام کنم؟

    • alizadeh
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

     سلام روزبخیر
     در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه بله میتوانید.

 110. شهره
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام خسته نباشید ببخشی من سال۹۰کارشناسی خودم رو در رشته اقتصاد نظری تمام کردم آیا میتوانم امسال در رشته مدیریت بازرگانی برای کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام وقت بخیر با توجه به تبصره جدید اعلام شده امکان تغییر رشته در مقطع ارشد وجود ندارد و افراد باید رشته متناسب با رشته کارشناسی خود اقدام به ثبت نام کنند موفق باشید

 111. روزا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

  شرایط استعداددرخشان بدون کنکورچیه

 112. صارمی
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

  کارشناسی ارشدمعدل میخادبدون کنکورسهمیه استعداددرخشان

 113. سیاوش
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۲

  سلام من کارشناسی رشته مدیریت امور فرهنگی و برنامه ریزی فرهنگی دارم
  با معدل بالا
  کدوم رشته ها میتونم ثبت نام کنم

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام برای رشته های بدون ازمون اولویت با رشته های مرتبط با معدل بالا هست

 114. فاطمه
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۴

  سلام.آیا میشه از کارشناسی میکروبیولوژی با معدل۱۶.۲۶ از دانشگاه آزاد واحد کرج،ارشد رشته ی حسابداری خوند؟

  اگر امکانش هست،آیا میشه ب صورت بدون کنکور ثبت نام کرد؟

  و اینکه ارشد حسابداری پردیس خودگردان میتونم ب صورت بدونه کنکور ثبت نام کنم؟

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام برای رشته های بدون ازمون اولویت با رشته های مرتبط با معدل بالا هست

 115. مهدی
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

  بنده همین تابستان امسال از دانشگاه فرهنگیان با معدل ۱۸.۵۰ فارغ التحصیل شدم
  ایا امکان ثبت نام ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد رو دارم ؟؟

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام مهدی
   بله شما شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد دارین

 116. علی
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  ببخشید بنده همین تابستان امسال با معدل ۱۸.۵۰ ازدانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم
  امکان ثبت نام بدون‌ازمون ارشد دارم .

 117. neg
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام من میخواستم میکروبیولوژی دانشگاه ازاد تهران شرق ثبت نام کنم میشه لطفا شرایظ بگید؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام پذیرش رشته های بدون ازمون دانشگاه ازاد برای کارشناسی پیوسته هفته دوم مرداد اعلام خواهد شد و میتونید تماس بگیرید تا رشته محل ها را خدمتتون اعلام کنیم

 118. محسن
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام
  من در رشته مهندسی مواد کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل ۱۶/۴۰ و ۱۸/۴۰ دارم امکان اینکه بدون کنکور در ارشد رشته مدیریت بازرگانی ثبت نام کنم هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه اقا بودن شما بحث نظام وظیفه مطرح میشود که برگشت به غقب امکان پذیر نیست برای محدد درس خواندن ولی در صورت عدم مشکل نظام وظیفه امکان اینکه از طریق استعداد درشان اقدام به خواندن در مقطع ارشد کنید نیست و باید از رشته های مجموعه رشته کارشناسی خود انتخاب کنید موفق باشید

 119. مریم
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام ببخشید من با معدل18/95فارغ التحصیل رشته حقوق هستم میتونم بدون آزمون ارشد رشته جزاوجرم شناسی بخونم؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام بله چون معدل بالایی ذارید و رشته مرتبط خوندید میتونی ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاهه ای ازاد و پیام نور و غیرانتفاعی را انجام بدی

   • مرین
    ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۵

    مرسی.
    شانس قبولیم زیاده؟ظرفیت دانشگاه آزاد شیراز بدون کنکور چندنفرهست؟زمان ثبت نام کی هست؟

    • moshaverarshad
     ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

     سلام ظرفیت ها برای ارشد بدون آزمون معمولا 25 نفر هست که الان ثبت نام استعدادهای درخشان برای ازاد شروع شده است

 120. مریم
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام ببخشید من رشتم حقوق هست بامعدل۱۸/۹۵میتونم ارشد بدون کنکور،جزاوجرم شناسی بخونم تو دانشگاه آزاد؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام اره میتونی بدون ازمون دانشگاه ازاد شانس داشته باشی

 121. ریحان زارع زردینی
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام
  بنده مدرک سطح ۲ حوزه دارم با معدل ۱۹/۵ به بالا ، میتونم بدون آزمون برای ارشد ادامه تحصیل بدم؟
  دانشگاه دولتی؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام اره میتونی ولی فقط از زیرگروه رشته های انسانی میتونی انتخاب رشته کنی

 122. علی اصغر
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۳

  سلام . خسته نباشید
  من کاردانی شیمی خوندم و کارشناسی حسابداری . میشه برا ارشد شیمی بخونم ؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام نخ بدون کنکور اونم برای ارشد مطابقت رشته ها مهمه

 123. نهال
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام. میخواستم ببینم من با معدل ۱۴.۶۲ کتبی و معدل کل۱۶.۶۲، میتونم دانشگاه ازاد بر اساس سوابق تحصیلی توی رشته مترجمی زبان قبول بشم؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام اره اگه رشته نظری باشی میتونی بدون ازمون وارد بشی اونم برای ازاد و غیرانتفاعی و پیام نور

 124. سعید
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام خسته نباشین
  من رشتم انسانی با معدل کتبی۷.۷۵ومعدل کل۱۴آیاشرایط دانشگاه آزاد یا پیام نور دارم؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام سعید
   ن متاسفانه شما نمیتونید بدون ازمون پذیریش بگیرید

 125. مسعود
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام خسته نباشید
  من کاردانی حقوق خوندم ولی کارشناسیم مدیریت دولتیه میتونم واسه ارشد حقوق جزا شرکت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام اره با کنکور میتونی ولی بدون کنکور شانست خیلی کمه بدون آزمون دانشگاه آزاد تابستون میاد

 126. مسعود
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۰

  سلام من کارشناسی برق قدرت دارم الان میخوام ارشد مدیریت برنامه ریزی شهری بدون کنکور ثبت نام کنم لطفا بفرمایید امکانش هست؟و ایکنه کدام دانشگاه مدیریت برنامه ریزی بدون کنکور دانشجو می پذیرد.سپاسگزارم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام در مقطع کارشناسی ارشد چند سالی است که شرایط بدون آزمون برداشته شده است.

 127. سحر
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۱

  سلام الان ثبت‌نام کنیم از وسط ترم میتونیم ترم اول رو بگذرونیم یا میمونه واسه مهر سال ۱۴۰۰

  • moshaverarshad
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام زمان ثبت نام رشته های کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد تابستون میاد همان موقع میتونید جهت ثبت نام اقدام کنید

 128. Pourdehghan
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۴

  سلام ارشد مکاترونیک بدون کنکور امکان پذیر هست؟

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارائه نشده است.

 129. رسول سعیدی
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳

  من کارشناسی حسابداری دارم از آزاد واحد یزد سال ۸۰ معدل من ۱۶ هستش برای ارشد حسابداری در مشهد یا نیشابور می تونم ثبت نام کنم …ممنون

  • irantahsil
   ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام همان طور که در لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اشاره شده باید شما در آزمون کارشناسی شرکت کنید .

 130. محمد 7
  ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام شماره تماسی که گذاشتید نمیگیره.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • مشاور ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام خطوط مخابراتی‌به دلیل حجم‌بالای‌تماس در بعضی از استان ها با مشکل رو به روست چندین بار پشت سر هم امتحان کنید.

 131. گلبرگ
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام.شما در خصوص تغییر دانشگاه یا موسسه غیرانتفاعی قبولی کارشناسی ارشد بدون کنکور از طریق سنجش در اذرماه 99 اطلاعی دارید؟ایا با توجه به اولویت بندی که در لیست درخواستی ما بوده امکان جابجایی موسسه اموزش عالی هست؟ممندن میشم اگر بفرمایید.

 132. رحمانی
  ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام من کارشانسی معماری از دانشگاه آزاد هستم. میتونم رشته مدیریت بازرگانی شرکت کنم بدون کنکور

 133. SaHaR
  ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۰

  سلام.من کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی خوندم.الان میتونم ارشد رشته روانشناسی بالینی دانشگاه ازاد بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 134. z.a
  ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام خسته نباشید بنده می خوام غیر حضوری ارشد بخونم در حال حاضر ساکن کشور روسیه هستم سال 94 رشته علوم سیاسی ارشد ازاد قبول شدم اما به دلیل مهاجرت و شغل همسرم مجبور به اقامت در روسیه شدیم.و اکنون هم ساکن مسکو هستم لطفا راهنمایی کنید چطور ارشد غیر حضوری بخونم.با تشکر

 135. فاطمه
  ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۲

  ببخشد من لیسانس پرستاری دارم در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی شرکت کردم اما نتونستم بخاطر کرونا بیام ایران به همین دلیل در ارشد مجازی استعدادهای درخشان شرکت کردم اما قبول نشدم نمی دونم چکار کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر شما باید با مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تحصیلی بهرمند شوید

 136. سیما
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام ارشد بدون آزمون آزاد دو تا هست یکی استعداد درخشان یکی بدون کنکور، الان بدون کنکورم اعلام شده؟ کدوم شهرا چه رشته هایی داره؟ چرا دفترچه ندادن خب براش؟ثبت نامش تا کی هست؟ باید بریم واحد دانشگاهی؟

 137. مرضیه قاندقتور
  ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۶

  سلام بنده کارشناسی کارگردانی ار دانشگاه علمی کاربردی دارم میخواستم بپرسم میتونم توی ارشد رشته روانشناسی بدون کنکور شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۱

   سلام خانم قاندقتور متاسفانه رشته ی تحصیلی شما مرتبط نیست و دانشگاه آزاد تحصیل ننموده اید .

 138. سردار محمدی
  ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام
  ببخشید من یک تبع افغانم و میخام کارشناسی ارشدم را از حقوق خصوصی بگیرم من یک ماه پیش از طریق سایت fstudent ثبت نام کردم حالا نمیفهمم که چی کاری باید انجام بدم
  ممنونم از شما

  • dr-naqizade
   ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۸

   سلام جناب محمدی جهت اطلاع از لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 139. رسول
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام شرایط ثبت نام ارشد را در دانشگاه میخواستم

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام و وقت بخیر جهت اطلاع از شرایط و لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)