ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد + لیست مهر 1402 | ایران تحصیل

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

متقاضیان پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید اطلاع داشته باشند که پذیرش در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به تفکیک پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر می‌باشد. در هر یک از این مقاطع دانشجویان دارای مدارک لازمه و شرایط لازم پذیرفته می‌شوند. متقاضیان شرکت و پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد در رشته‌های بدون کنکور می‌توانند برای انتخاب رشته خود به سایت azmoon.org مراجعه کرده و گروه رشته‌های مورد نظرشان را انتخاب کنند. رشته‌های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد معمولا دو بار در سال اعلام می‌گردد و دانشگاه آزاد دو بار در هر سال دانشجو در رشته‌های بدون کنکور نیز پذیرش می‌کند.

اگر علاقه‌مند به تحصیل بدون کنکور در رشته‌های پرطرفدار ریاضی، تجربی، انسانی و هنر هستید، می‌توانید با ثبت نام در کالج ایران تحصیل روند پذیرش خود در یک دانشگاه معتبر اروپایی را از همین امرورز آغاز کنید. با تماس با شماره‌ 9099075307 از همکاران ما در موسسه ایران تحصیل بخواهید تا شما را با دانشگاه‌های پذیرنده ترکیه و اتحادیه اروپا و آزمون‌های ورودی آن‌ها آشنا کرده و در صورت نیاز، همین امروز ثبت نام‌تان کنند. 

محبوب ترین رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

افرادی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند، لازم است بدانند که ثبت نام در این دوره‌ها برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر بوده و همچنین به دو صورت پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است. شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور آزاد 1403 و 1402 این مقاطع الزامی نخواهد بود؛ به علاوه زمان نام نویسی نیز برای دوره‌های مهر ماه و بهمن ماه متفاوت می‌باشد. در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت نام بدونن کنکور دانشگاه آزاد اعلام نشده است اما به محض اطلاع رسانی این مقاله به روز رسانی خواهد شد. به علاوه برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید به سامانه AZMOON.ORG مراجعه نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند می‌توانید روی عکس زیر کلیک کنید، تا اطلاعات تکمیلی درباره مهاجرت تحصیلی را کسب کنید.

پزشکی بدون کنکور

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

افرادی که قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور را دارند و در مهر ماه (نیمسال اول) می‌خواهند مشغول به تحصیل شوند، نیاز است در تاریخ‌های اعلام شده برای ثبت نام اقدام نمایند. البته توجه داشته باشید که برای سال جاری هنوز تاریخ خاصی اعلام نشده است و طبق اطلاعیه زده شده در سامانه مربوطه طی ماه های آتی اطلاع رسانی خواهد شد؛ اما ما در ادامه قصد داریم جدول زمان بندی ثبت نام برای سال‌های گذشته را در اختیار شما قرار دهیم.

لازم به ذکر است تاریخ های ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1402 دقیقا مشخص نیست اما طبق روال هر سال انتظار می رود زمان ثبت نام در این رشته ها به شرح زیر و بصورت حدودی در تاریخ هایی مشابه با سال ۱۴۰۲ برگزار شود.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور روی این لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد – مهر ماه (نیمسال اول)
مقطع  زمان آغاز ثبت نام مهر ۱۴۰۲ تمدید مهلت ثبت نام مهر ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته 5 مرداد لغایت 27 مرداد تا 8 شهریور
کاردانی ناپیوسته 18 لغایت 28 مرداد تا 8 شهریور
کارشناسی پیوسته 18 لغایت 28 مرداد تا 8 شهریور
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر لغایت 5 مرداد تا 8 شهریور

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

معمولا ثبت نام بدون کنکور مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته بهمن ماه دانشگاه های آزاد در آذر ماه انجام می پذیرد. برای اطلاع از این موضوع نیاز است داوطلبان به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه نموده و وضعیت خود را از نظر دارا بودن شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطالعه کنند. 

نکته ی مهم اینکه دفترچه و اطلاعات زمان برگزاری ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای سال 1402 منتشر نشده اما به محض انتشار اولین اطلاعیه از طریق همین مقاله میتوانید از آخرین اخبار این حوزه مطلع شوید. جدول زیر جدول زمان بندی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد در سال 1402 میباشد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد – بهمن ماه (نیمسال دوم)
مقطع  آغاز ثبت نام بهمن سال گذشته آغاز ثبت نام بهمن سال ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کارشناسی پیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد

لازم است بدانید که ظرفیت پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر مقطع منظور کاردانی و کارشناسی متفاوت می‌باشد. پذیرش در رشته‌های بدون کنکور در مرحله اول بر اساس اولویت‌های انتخابی داوطلبان و در مرحله دوم ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی آنان می‌باشد. لازم است داوطلبان بدانند که رشته‌های پذیرش با کنکور و بدون کنکور با هم فرق دارند.

در برخی از رشته‌ها، دانشگاه آزاد فقط و فقط با آزمون پذیرش می‌کند. همچنین رشته‌های بدون کنکور قابل انتخاب در واحد‌های مختلف دانشگاه آزاد نیز ممکن است با هم فرق داشته باشند. از جمله مراحل مهم بعد از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، مطالعه دقیق نحوه ثبت نام، زمان برگزاری ثبت نام و لیست رشته‌های درج شده در دفترچه می‌باشد تا داوطلبان با کسب اطلاعات بیشتر و بهتر اقدام به انتخاب رشته مورد نظرشان کنند.

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل شرایط عمومی و اختصاصی می‌باشد. قابل ذکر می‌باشد که شرایط عمومی برای تمامی مقاطع یکسان می‌باشد و تفاوتی ندارد. اما شرایط اختصاصی در هر یک از مقاطع می‌تواند متفاوت باشد به عنوان مثال مدارک ثبت نامی می‌تواند جزو شرایط اختصاصی باشد. در ادامه مهم‌ترین شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را بیان می‌کنیم تا شما متقاضیان محترم را با تمامی این شرایط آشنا کنیم.

شرایط عمومی برای ثبت نام دانشگاه آزاد

در این بخش از مقاله به بررسی شرایط عمومی مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور خواهیم پرداخت. این شرایط عمومی عبارتند از:

🔹 اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا هر یک از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی کشور

🔹 داشتن تابعیت ایرانی و جمهوری اسلامی ایران

🔹 عدم داشتن سو پیشینه و فساد اخلاقی

🔹 عدم اعتیاد به مواد مخدر و انواع روانگردان‌ها

🔹 داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی و پذیرفتن تمامی قوانین و ضوابط دانشگاه مورد نظر

🔹 ممنوعیت نقل و انتقال در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد

🔹 پرداخت شهریه دانشگاه آزاد بر اساس مصوبه تعیین شده هر سال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ پذیرش بدون کنکور در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند، می‌توانید با کلیک روی عکس زیر به پایگاه اینترنتی کالج ایران تحصیل منتقل شوید.

بدون کنکور پزشک شوید

بدون کنکور پزشک شوید

شرایط اختصاصی برای ثبت نام دانشگاه آزاد

علاوه بر شرایط عمومی، لازم است تا متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای برخی شرایط اختصاصی نیز باشند. برای آگاهی از این شرایط، می‌توانید موارد زیر را مورد مطالعه قرار دهید:

🔸 ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم، مدرک ۳ سال نظام جدید + مدرک پیش دانشگاهی، داشتن مدرک ۳ سال نظام جدید + کاردانی (در اینجا فوق دیپلم به جای مدرک پیش دانشگاهی می‌باشد)

🔸 ارائه مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته با معدل بالای ۱۲ (مربوط به دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشد)

🔸 گذراندن و پاس کردن ۲۰ واحد جبرانی برای دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته

🔸 کسب معدل بالای ۱۲ برای دریافت مدرک کارشناسی

🔸 ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم و یا یک مدرک سه ساله نظام جدید رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش

🔸 الزام گذراندن حداکثر ۱۲  واحد جبرانی برای دیپلمه‌های نظری که رشته غیر متجانس با مدرک تحصیلی دارند

🔸 انتخاب رشته دیپلم کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و هنرستان در رشته‌های متناسب با مدرک تحصیلی

🔸 داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی

🔸 فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقطع بالاتر هستند.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

رشته‌های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد

داوطلبین علاقه‌مند به رشته‌های بدون آزمون علوم تجربی دانشگاه آزاد ابتدا باید شرایط رشته‌های بدون کنکور را دانسته و سپس رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در ادامه لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد را برای شما فهرست کرده ایم. از لیست ذیل ممکن است سالانه رشته هایی حذف شود و یا رشته های جدیدی به آن اضافه شود و قطعا سال 1402 نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس قبل از هر تصمیمی پیشنهاد میشود با مشاوران مجرب ایران تحصیل 9099075307 مشورتی داشته باشید.

رشته‌های بدون آزمون علوم تجربی دانشگاه آزاد به شرح زیر می‌باشند:

لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد

زمین شناسی شیمی محض
علوم دامی شیمی کاربردی
علوم و مهندسی باغبانی مهندسی طبیعت
علوم و مهندسی خاک ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
مهندسی فضای سبز مهندسی صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی
علوم و مهندسی جنگل علوم و مهندسی شیلات
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی گیاه پزشکی
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) اقتصاد کشاورزی
زیست شناسی گیاهی اقیانوس شناسی
زیست شناسی جانوری علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
زیست شناسی دریا مهندسی صنایع مبلمان
زیست شناسی سلولی و مولکولی بهداشت و بازرسی گوشت
زیست فناوری میکروبیولوژی
بهداشت مواد غذایی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی
کاردانی تکنولوژی جنگل داری کاردانی تولید و فرآوری خرما
کاردانی شیمی آزمایشگاهی کاردانی امور زراعی و باغی

 ادامه تحصیل در رشته‌های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد که شامل پرداخت شهریه می‌شوند کار چندان دشواری نیست و با سوابق تحصیلی قابل قبول، داوطلبان می‌توانند در رشته دلخواه خود پذیرفته شوند، اما باید حتماً از میزان شهریه دانشگاه آزاد آگاهی داشته باشید و با آگاهی کامل ثبت نام نمایید.

پذیرش در بسیاری از کد رشته‌های تجربی در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور است، اما این به معنای پذیرش در تمامی رشته‌ها نیست. به عنوان مثال پذیرش در برخی رشته‌های پرطرفدار گروه آزمایشی تجربی مانند پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه آزاد فقط از طریق کنکور امکان پذیر است.

اگر قصد تحصیل بدون کنکور در یکی از رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و داروسازی را دارید، می‌توانید با ثبت نام در کالج مدیکال ایران تحصیل، پس از طی یک دوره یک ساله به عنوان کالج پزشکی در تهران، راه خود را برای تحصیل در این رشته‌ها در دانشگاه‌های کشور ترکیه و اتحادیه اروپا باز کنید.

شاید جالب باشد که بدانید قبولی در آزمون‌های بین‌المللی پذیرش دانشجو نظیر آزمون YOS و آزمون SAT که توسط دانشگاه‌های اتحادیه اروپا و ترکیه اخذ می‌شوند، از قبولی پزشکی در کنکور سراسری ایران بسیار راحت‌تر است. شما با ثبت نام در کالج مدیکال ایران تحصیل می‌توانید ظرف کمتر از یک سال، آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون را کسب کرده و پذیرش خود در یک دانشگاه معتبر اروپایی را تضمین کنید.

🔗 برای اطلاع از میزان شهریه رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی پیوسته

در ادامه به بررسی رشته های مقطع کاردانی پیوسته بدون کنکور میپردازیم. این لیست مربوط به سال ۱۴۰۲ میباشد و ممکن است بنا به دلایلی در سال 1402 برخی رشته های این مقطع از لیست بدون کنکوری حذف شوند و یا رشته هایی به آن اضافه شوند.

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته به شرح زیر است:

لیست رشته‌های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته
نرم افزار کامپیوتر ساخت و تولید قلمزنی
مکانیک خودرو نقاشی طراحی و دوخت
عمران فتو گرافیک – گرافیک استخراج معدن
حسابداری تربیت کودک تبرید
نقشه برداری مدیریت خانواده ریخته گری
حرارت مرکزی و تهویه مطبوع امور اداری جوشکاری
طراحی صنعتی تربیت بدنی امور دامی
نقشه کشی صنعتی الکترونیک عمومی صنایع چوب و مبلمان
الکتروتکنیک چاپ فناوری تولیدات زراعی
معماری داخلی انیمیشن فناوری پرورش دام
صنایع شیمیایی طراحی و ساخت طلا و جواهر ناوبری
معماری هنرهای تجسمی چاپ دستی فناوری تولیدات باغی
صنایع نساجی صنایع فلزی

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته

لیست رشته‌های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
کاردانی ناپیوسته
آمار معماری سنتی کاردانی فنی بازرسی جوش
الکترونیک هواپیما مکانیزاسیون کشاورزی کاردانی فنی بازی سازی رایانه ای
انرژی تجدیدپذیر خورشیدی نرم افزار کامپیوتر کاردانی فنی برق
تربیت معلم آموزش ریاضی نقشه برداری – ژئودزی کاردانی فنی برق – الکتریک نیروگاه
تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی کاردان فنی کارهای عمومی ساختمان کاردانی فنی برق – برق صنعتی
راهسازی کاردان فنی مخابرات کاردانی فنی برق – برق مترو
مخابرات هواپیما کاردانی حرفه ای معماری – معماری داخلی کاردانی فنی برق – تاسیسات الکتریکی ساختمان
معماری کاردانی فنی آسانسور و پله برقی کاردانی فنی برق – تعمیر و نگهداری ماشین های الکتریکی
کاردانی فنی الکترونیک صنعتی کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) کاردانی فنی برق – توزیع
کاردانی فنی اویونیک هواپیما کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی کاردانی فنی بهره برداری راه آهن
کاردانی فنی صنایع چوب – تولید مبلمان کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری امور زراعی و باغی – تکنولوژی تولیدات باغی
کاردانی فنی صنایع دارویی – تولید دارو کاردانی فنی نساجی مور زراعی و باغی – تکنولوژی تولیدات زراعی
کاردانی فنی صنایع دارویی – تولید دارو کاردانی فنی نساجی – چرم و پوست بهداشت و بیماری های طیور
کاردانی فنی صنایع سرامیک – آزمایشگاه کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی تربیت معلم آموزش علوم تجربی
کاردانی فنی مکانیک – مکانیک شناورهای صیادی کاردانی فنی نورد فولاد تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
کاردانی فنی مکانیک – مکانیک ماشین آلات صنعتی کاردانی فنی هوانوردی _ خلبانی PPL تکنولوژی آبیاری
کاردانی فنی مکانیک – مکانیک ماشین های زراعی و باغی کاردانی فنی کامپیوتر – سیستم های کامپیوتری تکنولوژی تولیدات دامی
کاردانی فنی مکانیک – نیروگاه حرارتی کاردانی فنی کشتی تکنولوژی تولیدات گیاهی
کاردانی فنی مکانیک خودرو کاردانی فنی کنترل تکنولوژی جنگلداری
کاردانی فنی مکانیک مترو کاردانی فنی کنترل کیفیت قطعات مکانیکی تکنولوژی چوب
کاردانی حرفه ای بهداشت محصولات دامی کاردانی فنی صنایع غذایی – گوشت و فرآورده های گوشتی امور دولتی
کاردانی فنی باغبانی – تولید و فرآوری پسته کاردانی فنی منابع طبیعی – حفاظت و حمایت منابع طبیعی امور گمرکی
کاردانی فنی باغبانی – تولید و فرآوری خرما آموزش حرفه و فن امور مالی و مالیاتی
کاردانی فنی باغبانی – تولید و فرآوری زعفران آموزش دینی و عربی باستان شناسی
کاردانی فنی تولید قارچ های خوراکی آموزش زبان و ادبیات فارسی بیمه
کاردانی فنی تولید و فرآوری چای آموزش و پرورش ابتدایی تربیت معلم قرآن کریم
کاردانی فنی دامپروری – پرورش زنبور عسل آموزش و پرورش کودکان استثنایی حسابداری
کاردانی فنی دامپروری – پرورش صنعتی طیور اقتصاد کار و بهره وری روابط کار
کاردانی فنی دامپروری – تکثیر و پرورش صنعتی گاو امور بانکی علوم قضایی
کاردانی فنی صنایع غذایی – شیر و فرآورده های لبنی امور تربیتی علوم ورزشی
کاردانی حرفه ای امور دهیاری و شوراها کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه آمادگی جسمانی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری ورزش سالمندان
کاردانی حرفه ای امور کتابداری و اطلاع رسانی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه بسکتبال کاردانی حرفه ای تربیت مربی پایه بدنسازی معلولین
کاردانی حرفه ای ایمنی و بهداشت واحدهای صنفی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه پرورش اندام کاردانی حرفه ای تربیت مربی پیش دبستانی
کاردانی حرفه ای ایمنی و حفاظت تصرفات ساختمانی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه تیراندازی کاردانی حرفه ای تربیت مربی خانه کودک و نوجوان
کاردانی حرفه ای بازاریابی کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه شطرنج کاردانی حرفه ای تربیت مربی مهدکودک
کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه شنا کاردانی حرفه ای تکنولوژی آموزشی
کاردانی حرفه ای بازرگانی – خدمات مشاوره املاک کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه فوتبال کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
کاردانی حرفه ای بازرگانی – مشاوره حقوقی اصناف کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه فوتسال اردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
کاردانی حرفه ای پیرایش مردانه کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه والیبال کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالیاتی
کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – اورژانس اجتماعی کاردانی حرفه ای مربیگری پایه کشتی هنرهای نمایشی
کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مددکاری خانواده کاردانی حرفه ای میهمانداری هواپیما کاردانی حرفه ای چاپ – طراحی چاپ
کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مددکاری کودک کاردانی حرفه ای کودکیاری کاردانی حرفه ای چاپ و نشر
کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مراقبت سالمندان انیمیشن کاردانی حرفه ای دوخت های سنتی ایران
کاردانی حرفه ای مدیریت – امور اداری حفاظت و مرمت آثار تاریخی کاردانی حرفه ای دوخت و تکنولوژی لباس
کاردانی حرفه ای مدیریت – امور دفتری صنایع دستی کاردانی حرفه ای سینما – تصویربرداری
کاردانی حرفه ای مدیریت – خدمات بندری طراحی و ساخت طلا و جواهرات کاردانی حرفه ای سینما – فیلم سازی
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار موزه ها و بناهای تاریخی کاردانی حرفه ای صنایع دستی – سفال و کاشی سنتی
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار ورزشی هنرهای چوبی کاردانی حرفه ای صنایع دستی – فرش دستباف
کاردانی حرفه ای مراقبت زیبایی پوست و مو هنرهای سنتی کاردانی حرفه ای صنایع دستی – فرش دستباف
کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – عکاسی کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – نقاشی کاردانی حرفه ای کارگردانی و طراحی بازی های رایانه ای
کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – گرافیک کاردانی حرفه ای هنرهای نمایشی – طراحی صحنه کاردانی فنی شهرسازی
کاردانی فنی تجهیزات پزشکی – تجهیزات اتاق عمل تکنولوژی مرتع و آبخیزداری کاردانی حرفه ای امور پستی
کاردانی فنی تصفیه آب و پساب صنایع غذایی تکنولوژی مواد غذایی کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابرسی
کاردانی فنی تعمیر و نگهداری هواپیما دامپزشکی کاردانی حرفه ای حسابداری شرکت های بیمه
کاردانی فنی جوشکاری شیمی آزمایشگاهی کاردانی حرفه ای حقوق – ارشاد و معاضدت قضایی
کاردانی فنی حفاری چاه های نفت و گاز شیمی آزمایشگاهی – غذایی کاردانی حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی
کاردانی فنی دیسپچری پرواز گیاه پزشکی کاردانی حرفه ای حقوق – خدمات قضایی
کاردانی فنی ربات مترجمی زبان اشاره ایرانی کاردانی حرفه ای حقوق – شورای حل اختلاف
کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری مدیریت بازرگانی کاردانی حرفه ای خدمات گمرکی
کاردانی فنی صنایع پلاستیک  مدیریت صنعتی کاربردی کاردانی حرفه ای روابط عمومی
کاردانی فنی صنایع چاپ – ماشین آلات هتلداری کاردانی حرفه ای سلامت یاری
تکنولوژی شیلات کاردانی حرفه ای آرایش زنانه کاردانی حرفه ای صنایع دستی – مصنوعات سنگی
تکنولوژی صنایع غذایی کاردانی حرفه ای اطفا حریق شهری کاردانی حرفه ای صنایع دستی چرمی
تکنولوژی ماشین های کشاورزی کاردانی حرفه ای امداد سوانح کاردانی حرفه ای طراحی لباس
تکنولوژی محیط زیست کاردانی حرفه ای امور بورس کاردانی حرفه ای طلا و جواهر – ساخت زیورآلات با دست
کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی کاردانی حرفه ای امور بیمه کاردانی حرفه ای عکاسی خبری
کاردانی حرفه ای نوازندگی ساز کلاسیک مترجمی زبان انگلیسی کاردانی حرفه ای گردشگری
کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – آبگینه آموزش زبان انگلیسی کاردانی حرفه ای مدیحه و مرثیه سرایی

💡 نکته مهم: سیاست دانشگاه آزاد در رابطه با افزایش تعداد دانشجویان بدین صورت است که رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد جدید را به هر یک از واحدهای خود اضافه می‌نماید. به همین دلیل با توجه به واحد دانشگاهی مورد نظر خود، می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید و از رشته‌های موجود در واحد دانشگاهی مورد نظر اطلاع یابید. با شماره گیری تلفن 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد)، کارشناسان ما می‌توانند در رشته و دانشگاه مورد نظر شما به صورت بدون کنکور ثبت نام‌تان کنند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته

لیست رشته‌های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
کارشناسی پیوسته
آمار فیزیک مهندسی پزشکی
آمار و سنجش آموزشی فیزیک مهندسی مهندسی پلیمر
ایمنی صنعتی معماری داخلی مهندسی خط و سازه‌های ریلی
ریاضیات و کاربردها مهندسی انرژی مهندسی دریا
علوم مهندسی مهندسی هسته‌ای مهندسی دریانوردی
علوم و مهندسی آب مهندسی اپتیک و لیزر مهندسی ساخت و تولید
علوم کامپیوتر مهندسی برق مهندسی شهرسازی
فناوری صدا مهندسی بهره برداری راه آهن مهندسی شیمی
مهندسی مکانیک مهندسی مکانیک بیوسیستم مهندسی نساجی
مهندسی نقشه برداری مهندسی هوا فضا مهندسی ورزش
اقیانوس شناسی بهداشت مواد غذایی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
زیست شناسی جانوری زیست شناسی دریا زیست شناسی سلولی و مولکولی
زیست فناوری شیمی محض شیمی کاربردی
علوم و مهندسی باغبانی علوم و مهندسی جنگل علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی صنایع غذایی علوم و مهندسی محیط زیست گیاه پزشکی
مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی مهندسی صنایع مبلمان مهندسی طبیعت
میکروبیولوژی آموزش زبان عربی ادیان و عرفان
ایران شناسی باستان شناسی بانکداری اسلامی
تاریخ تاریخ و تمدن ملل اسلامی جامعه شناسی
حسابداری حقوق روابط عمومی
روزنامه نگاری زبان و ادبیات عربی زبان و ادبیات فارسی
علم اطلاعات و دانش شناسی علوم ارتباطات اجتماعی علوم تربیتی
علوم قرآن و حدیث علوم قضایی علوم ورزشی
فقه و حقوق مذاهب اسلامی – فقه و حقوق شافعی فقه و مبانی حقوق اسلامی  فلسفه
فلسفه و عرفان اسلامی فلسفه و کلام اسلامی گردشگری
مترجمی زبان اشاره ایرانی مددکاری اجتماعی مدیریت امور بانکی
مدیریت بازرگانی مدیریت بیمه مدیریت دولتی
مدیریت فرهنگی هنری مدیریت مالی مدیریت و بازرگانی دریایی
مدیریت کسب و کارهای کوچک مردم شناسی مشاوره
معارف قرآن کریم هتلداری ادبیات نمایشی
بازیگری لویزیون و هنرهای دیجیتال سینما
طراحی پارچه طراحی صحنه طراحی صنعتی
طراحی و ساخت طلا و جواهر عکاسی فرش
نقاشی نمایش عروسکی نوازندگی موسیقی ایرانی
آموزش زبان انگلیسی تربیت مترجم زبان ایتالیایی زبان وادبیات ارمنی
زبان و ادبیات آلمانی زبان و ادبیات اسپانیایی زبان و ادبیات انگلیسی
مهندسی صنایع اقتصاد کشاورزی فقه و حقوق اسلامی
مهندسی عمران زمین شناسی فلسفه و حکمت اسلامی
مهندسی ماشین آلات دریایی زیست شناسی گیاهی مترجمی زبان عربی
مهندسی ماشین های صنایع غذایی علوم دامی مدیریت امور گمرکی
مهندسی معدن علوم و مهندسی شیلات مدیریت صنعتی
مهندسی معماری مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی مدیریت و کمیسر دریایی
مهندسی مواد و متالورژی مهندسی فضای سبز مطالعات خانواده
هندسی مکانیزاسیون کشاورزی اقتصاد ارتباط تصویری
مهندسی نفت برنامه ریزی اجتماعی و تعاون صنایع دستی
مترجمی زبان آلمانی جغرافیا طراحی لباس
مترجمی زبان انگلیسی روان شناسی مرمت بناهای تاریخی
علوم سیاسی زبان و زبان شناسی کارگردانی
زبان روسی

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

لیست رشته‌های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
کارشناسی ناپیوسته
مهندسی بهداشت محیط هوشبری آموزش زبان انگلیسی
آموزش و پرورش ابتدایی حقوق – حقوق ثبتی مدیریت بازرگانی
تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی آموزش ریاضی مهندسی حرفه ای برق قدرت
مهندسی حرفه ای مکانیک خودرو مهندسی حرفه ای کامپیوتر نرم افزار مهندسی حرفه ای ساخت و تولید
مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی مهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزار مهندسی فناوری عمران – نقشه برداری
مهندسی اجرایی عمران  مدیریت دولتی مدیریت صنعتی
مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی نقاشی مهندسی فناوری معدن – استخراج معادن زیرزمینی
کارشناسی حرفه ای عکاسی – تبلیغات مهندسی حرفه‌ای ایمنی صنعتی مهندسی فناوری شبکه‌های توزیع برق
گرافیک – تصویرسازی هندسی فناوری آسانسور و بالابرها مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات سیار
مهندسی فناوری طراحی و نقشه کشی صنعتی مهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزار مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات نوری
کارشناسی حرفه ای علوم کتابداری و اطلاع رسانی مهندسی حرفه ای صنایع شیمیایی مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست
علوم آزمایشگاهی دامپزشکی مترجمی زبان انگلیسی آمار
مهندسی فناوری مخابرات – سوئیچ های شبکه ثابت مهندسی تولیدات گیاهی مهندسی فناوری برق مترو
طراحی و تکنولوژی دوخت آموزش دینی و عربی مهندسی حرفه ای صنایع نساجی
مهندسی حرفه ای علوم دامی مهندسی تولیدات گیاهی – باغبانی مهندسی علوم و صنایع غذایی
هندسی فناوری صنایع غذایی – شیر و فرآورده های لبنی مهندسی آبیاری مهندسی منابع طبیعی – مرتع و آبخیزداری
مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت قند مهندسی فناوری بهداشت مواد غذایی با منشا دامی مهندسی فناوری دامپروری – پرورش صنعتی طیور
مهندسی فناوری کنترل – فرآیند مهندسی فناوری بهره برداری نیروگاه هندسی حرفه ای جوش
مهندسی فناوری عمران – سد و شبکه مهندسی فناوری صنایع لاستیک مهندسی حرفه ای صنایع چوب و مبلمان
مهندسی منابع طبیعی – شیلات تکثیر و پرورش آبزیان مهندسی منابع طبیعی – جنگلداری
حسابداری آموزش دینی و عربی
مهندسی حرفه ای معماری هندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات نوری مهندسی فناوری دامپروری – پرورش اسب
مهندسی حرفه ای الکترونیک کاربردی مهندسی حرفه ای مواد ریخته گری مهندسی فناوری دامپروری – پرورش صنعتی گاو
سخت افزار کامپیوتر مهندسی فناوری کنترل – ابزار دقیق مهندسی فناوری اطلاعات – رسانه
حسابداری تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر مهندسی فناوری مکانیک – ماشین آلات راه سازی و راهداری
مهندسی شهرسازی مهندسی فناوری معدن – استخراج معادن زیرزمینی هندسی تولیدات گیاهی – زراعت
سخت افزار کامپیوتر کارشناسی حرفه ای تغذیه ورزشی مرمت و احیاء بناهای تاریخی
هندسی فناوری شبکه های کامپیوتری مهندسی فناوری دامپروری – تولید و فرآوری محصولات زنبور عسل بهداشت مواد غذایی
مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – دیتا هندسی فناوری عمران – حمل و نقل شهری

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

🔗 برای اطلاع از شرایط پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

لیست رشته‌های بدون کنکور در مقطع دکتری دانشگاه آزاد

محدودیت پذیرش داوطلبان در لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد بیشتر از سایر رشته‌های دیگر می‌باشد. لیستی که در ادامه برای شما ارائه خواهد شد، شامل رشته‌های با آزمون و بدون آزمون برخی از واحدهای این دانشگاه می‌باشد. بدیهی است هر واحد بنا به میزان ظرفیت پذیرش و تصمیمات مدیریتی تمام رشته های زیر را دارا نمی باشند و نیاز است برای تصمیم گیری صحیح رشته های بدون کنکور مقطع دکترا هر واحد دانشگاهی را جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع دکترا
شیمی – گرایش شیمی کاربردی
شیمی – گرایشی شیمی تجزیه
شیمی – گرایش شیمی معدنی
شیمی – گرایش شیمی آلی
مهندسی برق – الکترونیک
مهندسی برق – قدرت
مهندسی برق – مخابرات
مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی
مهندسی نساجی – شیمی نساجی
زراعت
تاریخ
تاریخ – تاریخ اسلام
جغرافیا و برنامه ریزی شهری
جغرافیای سیاسی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی
ریاضی کاربردی – تحقیق در عملیات
ریاضی کاربردی – آنالیز عددی
زبان و ادبیات فارسی
الهیات و معارف اسلامی – ادیان و عرفان
الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی
الهیات و معارف اسلامی – علوم و قرآن و حدیث
الهیات و معارف اسلامی – فقه و مبانی حقوق اسلامی
الهیات و معارف اسلامی – فلسفه و کلام اسلامی
عرفان اسلامی و اندیشه امام خمینی (ره)
فقه و مبانی حقوق و اندیشه امام خمینی (ره)

پزشکی بدون کنکور

🔗 برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون، بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید. 

تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1402

منظور از پذیرش با سوابق تحصیلی و بدون کنکور، همان پذیرش به وسیله تاثیر دیپلم است. اما آنچه مهم است این مورد می‌باشد که تاثیر مقدار معدل بر اساس نوع رشته داوطلبان متفاوت خواهد بود. اطلاعات مربوط به میزان تاثیر معدل در پذیرش رشته های بدون کنکور 1402 در دانشگاه آزاد هنوز منتشر نشده است پس برای اینکه با میزان تاثیر پذیرش معدل بیشتر آشنا شوید، می‌توانید جدول زیرا را که مربوط به سال ۱۴۰۲ است ملاحظه کنید.

نوع دیپلم گروه آزمایشی ریاضی تجربی انسانی علوم و معارف سایر دیپلم ها
علوم ریاضی و فنی 100 100 57.1 57.1 51.4
علوم تجربی 100 100 57.1 57.1 51.4
علوم انسانی 57.1 57.1 100 100 51.4
هنر 100 100 100 100 100
زبان‌های خارجه 100 100 100 100 100

رتبه علمی دانشگاه آزاد

رتبه بندی بر اساس رتبه در جهان به نام سایمگو وجود دارد که ۲۶ تعداد واحد دانشگاه آزاد در بین ۱۴۴ دانشگاه برتر در جهان وجود دارد. لازم است داوطلبان بدانند که بیشتر اساتید دانشگاه آزاد فارغ التحصیلان دانشگاه شریف و دانشگاه تهران و … هستند. از جمله ملاک‌های تاثیرگذار برای بالا بودن رتبه برخی از این واحد‌ها همین اساتید سطح بالا نیز می‌تواند باشد.

 📣 اطلاعیه  📣

سطح علمی هر یک از دانشگاه‌ها و با واحد‌های دانشگاه آزاد را دانشجویانش تعیین می‌کنند. از جمله موضوعات مهم که باید در خاطر داشته باشید این است که توان و تلاش شما برای کسب مهارت و افزایش دانش در رابطه با رشته پذیرش شده خودتان می‌باشد.

دفترچه ثبت نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد

قبل از اینکه داوطلبان اقدام به نام‌نویسی در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد کنند باید دفترچه راهنمایی که در همان بازه زمانی بر روی سایت قرار می‌گیرد را به خوبی مطالعه کنند؛ تا از لیست رشته‌های بدون کنکور و شرایط ثبت نام بدون کنکور و شرایط و ضوابط و قوانین دانشگاه آزاد اطلاعات کافی را دریافت کنند. دفترچه کارشناسی و کاردانی هر کدام به طور مجزا بر روی سایت قرار می‌گیرند. متقاضیان باید حتما در بازه زمانی ثبت نام دفترچه را از سایت آزمون دریافت کنند. قبل از نام نویسی باید از تفاوت مدرک رشته‌های با کنکور و بدون کنکور آگاهی داشته باشند.

جدول دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال های ۱۴۰۲
دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1400 دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲
دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه) دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه) دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه) دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲
دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

 

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

مشاوره رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در برخی از رشته‌ها در دانشگاه مورد نظرشان پذیرش نشده‌اند، می‌توانند در دوره بعد در واحد های دیگر دانشگاه‌های آزاد ثبت نام کنند. داوطلبان برای ثبت نام لازم است از تمامی شرایط، قوانین و ضوابط اطلاع داشته باشند تا بتوانند با دقت بالا انتخاب خودشان را انجام دهند. چون امکان نقل و انتقال و دریافت مهمان در رشته‌های بدون کنکور ممکن نیست پس باید نهایت دقت را در هنگام انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر داشته باشند. داوطلبان باید هزینه و مسیر حمل و نقل را هم در هنگام انتخاب رشته در نظر داشته باشند.

توصیه می‌شود برای حفظ و نگه داری مدارک خود کوشا باشید. تا در زمان ثبت نام که به اصل مدارک نیاز می‌باشد بتوانید آن‌ها را ارائه دهید. باید دقت کنید که در زمان تعیین شده حتما اقدام به انتخاب رشته در رشته‌های بدون کنکور کنید؛ چرا که ممکن است فرصت انتخاب رشته تمدید نگردد.

اخبار پیرامون رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد

🔉نام نویسی کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

بدین وسیله به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند، ثبت نام و انتخاب رشته برای آن دسته از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول پذیرش آن‌ها به صورت صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است، از امروز شنبه ۲۵ تیرماه آغاز و تا روز چهارشنبه ۵ ماه ادامه خواهد داشت.

🔉ثبت نام کارشناسی ارشد رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد

ثبت‌نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org آغاز شد.

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

بر این اساس، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org از نتیجه نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته نیمسال دوم ۱۴۰۰ دانشگاه مطلع شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ پذیرش بدون کنکور در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند، می‌توانید با شماره 02148810144 تماس بگیرید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند، یا با کلیک روی عکس زیر به پایگاه اینترنتی کالج ایران تحصیل منتقل شوید.

بدون کنکور

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی بر این داشتیم که شما متقاضیان را با شرایط و رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آشنا کنیم و همچنین تعدادی از رشته‌های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد را برایتان بیان کنیم. علاوه بر آن لیست رشته‌های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته نیز ارائه گردیده است تا داوطلبان از رشته‌های موجود مطلع گردند. فراموش نکنید که تحصیل در دانشگاه آزاد رایگان نبوده و مستلزم پرداخت شهریه ثابت و متغییر است؛ به همین دلیل توصیه می‌گردد که پیش از اقدام به ثبت نام از میزان شهریه مورد پردات کسب اطلاع نمایید. 

طی مصوبه‌ای که در سازمان سنجش کشور و مرکز پذیرش دانشگاه آزاد به تصویب رسیده است معمولا در تمامی دانشگاه‌ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجو پذیرش می‌کند. امروزه ۸۵ درصد رشته‌ها به صوت بدون کنکور پذیرش دارند، برای آشنایی با لیست رشته‌ها و نحوه ثبت نام در آن‌ها می‌توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل فرمایید و از مشاورین مجرب ایران تحصیل بخواهید با ارزیابی شرایط و سوابق تحصیلی‌تان، در رشته و دانشگاه مورد علاقه‌تان ثبت نام‌تان کنند.

📥 برای دانلود پی دی اف کامل مقاله رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.
4.3/5 - (21 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور امکان ثبت نام وجود دارد؟

خیر؛ پذیرش با سوابق تحصیلی یا بدون آزمون در تمامی رشته ها به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی انجام می شود.

آیا کیفیت آموزشی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن با رشته های با آزمون تفاوت دارند؟

خیر؛ در هر دانشگاهی برخی از اساتید از سطح علمی بالاتری برخوردارند و در واقع این موضوع ایجاد تفاوت می کند.

آیا برای قبولی در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد مهلت تکمیل ظرفیت در نظر گرفته شده است؟

خیر؛ با توجه به اینکه در هر ترم این دانشگاه از متقاضیان ثبت نام به عمل می آورد، لذا تکمیل ظرفیت وجود نخواهد داشت.

نظرات

 1. Avatar photo
  احمدرضا
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام با دیپلم تجربی معدل 19.5 میشه بهداشت محیط کارشناسی بدون آزمون پذیرش شد؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام
   کارشناسی بدون کنکور این رشته ارائه نمی شود

 2. Avatar photo
  TT
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام وقت بخیر.
  ببخشید من یه سوالی راجع به رشته‌ی “شیمی دارویی” داشتم. از دوستانم سال ۱۴۰۰ در مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران پذیرش گرفت اما تو دفترچه ها اون سال و حتی الان رشته ایی به این عنوان وجود نداره.
  میشه اگه اطلاعاتی دارین راجبش یا از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی این رشته خبر دارین کمکم کنید؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام دوست عزیز برای مقطع کارشناسی رشته ی شیمی دارویی ارئه نمیشود و در مقطع ارشد ارائه میشود.

 3. Avatar photo
  Parmis
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام خسته نباشید
  با معدل کتبی نهایی ۱۶.۵ تجربی میتونم رشته های مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر قبول بشم برای دانشگاه ازاد تهران(اینکه کدوم دانشگاه باشه برام فرقی نمیکنه) ساکن تهران هستم
  میشه بفرمایید شانسم کم یا متوسط یا خوب؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقت بخیر
   بستگی به ظرفیت دانشگاه برای اون رشته و داوطلب های دیگه داره

 4. Avatar photo
  .....
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام ببخشید رشته علوم ازمایشگاهی و بدون کنکور در دانشگاه ازاد پزشکی نمیتونم ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۵

   سلام وقت بخیر.
   رشته علوم ازمایشگاهی بدون کنکور ارائه نمیشود متاسفانه.

 5. Avatar photo
  محمد
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۵

  سلام خسته نباشید
  با توجه به چارت تاثیر معدل؛ اون داوطلب ریاضی‌ای که معدل کتبی دیپلمش با یه داوطلب انسانی برابره برای انتخاب یه رشته انسانی شانس قبولیش از کسی که دیپلمش همون انسانیه کمتره یعنی؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام
   بله
   چون سابقه تحصیلی تخصصی در ارتباط با ان رشته ندارد

 6. Avatar photo
  عرفان
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۴

  با سلام
  منظور از تاثیر ۵۷.۱، درصدی دیپلم تجربی برای انتخاب رشته‌ای مثل انسانی چی هستش؟
  ۴۲.۹ درصد باقی مانده از کجا تاثیر داده میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام به این معنی است که فقط 57.1 درصد تاثیر مثبت می تواند داشته باشد

 7. Avatar photo
  سروش م
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۵

  لیست رشته های بدون کنکور الان با بهمن ماه یکیه؟ من میخوام بهمن ثبت نام کنم آزاد

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۴

   وقت بخیر
   امکان دارد رشته ها تغییر و واحد های دانشگاهی تغییر کند

 8. Avatar photo
  نام آور
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام رشته خبرنگاری جزو رشته های بدون کنکور آزاد هست؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام
   در بعضی واحد ها

 9. Avatar photo
  رستا
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام وقت بخیر ببخشید نوشته بودین کارشناسی ناپیوسته رشته هوشبری پذیرش دارن بدون کنکور
  خواستم ببینم برای چ شهری بدون کنکور پذیرش دارن؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه های مورد پذیرش را از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام بررسی نمایید.

 10. Avatar photo
  حمید
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۶

  باسلام
  برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته رشته کارشناسی علوم تربیتی واحد‌های تهران دانشگاه آزاد راهنمایی کنید لطفا

  • Avatar photo
   rezai
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام وقت بخیر . در زمان مقرر انتخاب رشته وارد سایت شوید و انتخاب رشته بفرمایید

 11. Avatar photo
  بی تا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۶

  سلام وقتتون به خیر ایا میتونم با دیپلم نظام جدید اموزش علوم بخونم در مقطع کاردانی و بعد از دریافت مدرک کاردانی کارشناسی ناپیوسته بخونم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بله مشکلی ندارد میتوانید ابتدا کاردانی و سپس کاردانی به کارشناسی بگیرید.

 12. Avatar photo
  فریده مهدیلو
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام با رشته علوم تجربی میتوانیم مهندسی عمران بخوانیم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام وقت به خیر
   در پذیرش های بدون آزمون نوع دیپلم اهمیتی ندارد.

 13. Avatar photo
  زینب راد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام وقت بخیر
  رشته معماری داخلی مقطع کارشناسی پیوسته  بدون کنکور
  در کدوم یک از دانشگاه های قم و تهران ارائه داده میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   رشته معماری داخلی در دانشگاه سوره بدون کنکور در سال 1401 پذیرش داشت.
   اما امسال باید منتظر تغییرات دفترچه بدون کنکور باشید.

 14. Avatar photo
  زینب راد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۱

  شلام وقت بخیر رشته معماری داخلی مقطع کارشناسی پیوسته  بدون کنکور
  در کدوم یک از دانشگاه های قم یا تهران ارائه داده میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت به خیر
   رشته معماری داخلی مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی و پیام نور ارائه می شود.هریک از این دانشگاه شرایط و واحد های مختلفی دارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 15. Avatar photo
  ایگرگ
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام من دیپلم تجربی هستم من معدل نهاییم 11وخوردی هست.آیا میتونم در بدون کنکور در رشته ی انسانی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر
   بله امکان شرکت در رشته های بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی وجود دارد.

 16. Avatar photo
  زهرا
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

  با سلام وقت بخیر من دیپلم علوم انسانی دارم با معدل ۱۶.۷۵ میخواستم بدونم میتونم برای معماری بدون کنکور پذیرش بشم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام دوست گرامی
   بله پذیرش بدون کنکور امکان پذیر می باشد اما باید شرایط پذیرش در ان دانشگاه را در نظر گرفت.
   معدل کتبی شما ملاک پذیرش در دانشگاه های سراسری یا ازاد است.

 17. Avatar photo
  نگار
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  رشته ام تجربی دهم یازدهم معدلم نزدیک بیسته اما دوازدهم نخوندم معدلم ۱۵ با این شرایط میتونم طراحی (مدیریت)صنعتی دانشگاه آزاد برم؟؟
  و اینکه از تجربی با کنکور میشه رفت مدیریت صنعتی؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله از رشته تجربی میشه برای رشته مدیریت صنعتی اقدام نمود.
   شانس پذیرشتون متوسطه.

 18. Avatar photo
  زرند
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام شرط سنی هم برای پزشکی بدون کنکور آزاد وجود دارد؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام پزشکی جز رشته های بدون کنکور نمیباشد و حتی برای دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان هم باید در کنکور شرکت کرده باشید

 19. Avatar photo
  Shiva
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  من کاردانی معماری سنتی دارم می‌خوام بدونم کدوم یک از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد رو میتونم انتخاب کنم و اینکه میتونم یهو از این رشته برم روانشناسی بخونم یا نه ؟

 20. Avatar photo
  صالح میرزایی
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  درود بر شما میخواستم بدونم رشته کارشناسی پیوسته مهندسی عمران جزو رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هست ؟؟

 21. Avatar photo
  نازنین
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۵

  نتایج سوابق تحصیلی بهمن ماه سال جاری کی میخواد اعلام شه؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

   سلام وقت به خیر
   هنوز تاریخ اعلام نتایج مشخص نیست.

 22. Avatar photo
  AmirMohammad
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام وقت شما بخیر بنده در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رشته علوم سیاسی پذیرفته شدم ولی ترم اول که مهر ماه بود ثبت نام نکردم بدلیل اینکه نصف ترم رفته بود و من هنوز ثبت نام نکرده بودم ، الانم مردد هستم که در رشته حقوق تحصیل کنم یا علوم سیاسی ، من خیلی علاقه دارم به رشته علوم سیاسی ولی به اصرار خانواده که میگن اینده نداره و از این قبیل حرف ها شاید برم رشته حقوق لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم ، از طرفی از شهر ما تا دانشگاه علوم و تحقیقات تهران حدود یک ساعت با ماشین شخصی راهه و با مترو و BRT دو ساعت راهه نمیدونم چیکار کنم واقعا ، شهر خودمون دانشگاه ازاد رشته حقوق داره و دانشگاه خوبیم هست.

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام وقت بخیر
   شما باید بر اساس علاقه و بازار کار آینده اقدام به انتخاب رشته نمایید جهت کسب مشاوره بابت آینده شغلی رشته های مختلف با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 23. Avatar photo
  امیرمحمد
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام وقت شما بخیر بنده در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رشته علوم سیاسی پذیرفته شدم ولی ترم اول که مهر ماه بود ثبت نام نکردم بدلیل اینکه نصف ترم رفته بود و من هنوز ثبت نام نکرده بودم ، الانم مردد هستم که در رشته حقوق تحصیل کنم یا علوم سیاسی ، من خیلی علاقه دارم به رشته علوم سیاسی ولی به اصرار خانواده که میگن اینده نداره و از این قبیل حرف ها شاید برم رشته حقوق لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم ، از طرفی از شهر ما تا دانشگاه علوم و تحقیقات تهران حدود یک ساعت با ماشین شخصی راهه و با مترو و BRT دو ساعت راهه نمیدونم چیکار کنم واقعا ، شهر خودمون دانشگاه ازاد رشته حقوق داره و دانشگاه خوبیم هست.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت به خیر
   برای انتخاب رشته هدف،بازار کار،علاقه و … باید مورد بررسی قرار گیرد.

 24. Avatar photo
  محمدحسین
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام سال سوم رشته مهندسی صنایع دانشگاه ازاد واحد پرند تهران هستم ومی خواهم برای انتقال به واحد دانشگاه ازاد واحد غرب بنده را راهنمایی کنید تا الان 103 واحد را پاس کردم و رفت وامد به دانشگاه برای بنده مشکل هستش اگه نتوانم انتقالی بگیرم می توان غیر حضوری ادامه بدهم چگونه؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت بخیر
   بله دوست عزیز شما میتونید اقدام فرمایید در صورت داشتن شرایط مشکلی به وجود نمیاد.

 25. Avatar photo
  حمید
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

  سلام ، بنده سال ۱۳۹۹ کارشنارسی برق را گرفتم، آیا میتوانم برای ارشد بدون کنکور در دانشگاه آزاد شرکت کنم و چه رشته هایی ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما اگر یک سری نکات را رعایت نمایید مشکلی نخواهد بود جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رشته های مجاز با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 26. Avatar photo
  zahra
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام وقت بخیر من میخوام رشته زبان وادبیات المانی واسه نوبت بهمن ماه پذیرش بگیرم میخواستم بدونم این رشته با سوابق هست یا با کنکور واینکه کدوم دانشگاه های کشور این رشته رو ارائه میدن دولتی هم پذیرش داره یا فقط ازاد؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام
   کدوم مقطع تحصیلی؟
   براساس دفترچه ای که ارائه داده میشه متوجه میشین که چه رشته هایی بدون کنکور ارائه میده
   برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید

 27. Avatar photo
  zahra
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام وقت بخیر من میخوام در رشته زبان وادبیات المانی پذیرش بگیرم ایا این رشته با سوابق تحصیلی امکان داره برای بهمن ماه؟؟ واینکه کدوم دانشگاه های کشور این رشته رو ارائه میدن؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید برای بررسی دانشگاه های ارایه دهنده با ما تماس بفرمایید

 28. Avatar photo
  بیتا صادقی
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام من می خواهم پسرم که دیپلم گرفته و رشته پزشکی قبول نشود می خواهد سال بعد شرکت کند و اگر قبول نشود می خواهم به خارج برای ادامه تحصیل بفرستم و می خواهم در یک رشته دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته شرکت کند که اجازه خروج از کشور با وثیقه را داشته باشد چه رشته ای بهتر است بزند او معدل کتبی اش ۱۸٫۳۰ می باشد رشته تجربی ممنون می شوم راهنماییم کنید باسپاس

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   انتخاب رشته ودانشگاه به خیلی ازعوامل بستگی دارد واز طرفی چون فرزند شما قصد خروج از کشور داردند باید حتما با خود شخص داوطلب صحبت شود وشرایط وعلایق وسطح تحصیلی ونظام وظیفه ایشان بررسی شود وبعد رشته ودانشگاهی مناسب شرایط داوطلب معرفی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت ایشان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 29. Avatar photo
  امیر
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام دانشجوی نظام قدیم هستم که خرداد 1402 لیسانس گردشگری میگیرم ولی میخوام دوباره کنکور کارشناسی بدم برای سال 1402 و نمیدونم که اصلا میتونم رشته تجربی کنکور بدم یا نه و ایا نظام وظیفه مانع کنکور برایم میشود یا خیر، میشه راهنمایی کنید؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای یک مقطع دو بار نمیتونید اقدام کنید.
   فقط برای مقاطع بالاتر امکان پذیره.

  • Avatar photo
   گیلدا
   ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

   سلام من میخوام واسه بهمن ماه ثبت نام کنم به نظرتون کی لینک ثبت نامش میاد؟گفتن۱۴آدرمیادولی الان۱۸س هنوزنیومده

   • Avatar photo
    مشاور براتی
    ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

    سلام وقتتون بخیر
    دوست عزیز هنوز اطلاعیه ثبت نام ورودی بهمن ماه براساس سوابق تحصیلی اعلام نشده است

   • Avatar photo
    نسترن
    ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

    سلام روزتون بخیر من به ثبت نام واسه ورودی بهمن نرسیدم .میتونم حضووری برم اقدام کنم از شهر مشهدم

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی میشه ثبت درخواست انجام داد. با داخلی 113 تماس بگیرین برای شما انجام میدهم.

 30. Avatar photo
  مهدی
  ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام
  من سال 92 وارد دانشگاه شدم رشته مهندسی نرم افزار پنج ترم خوندم به خاطر نداشتن پول شهریه دیگه نتونستم مراجعه کنم ترم شیش دانشگاه نامه زد برام که بیام مراجعه کنم تسویه حساب کنم معرفی کنه به نظام وظیفه من اومدم و تسویه کردم و نامه معرفی نظام وظیفه گرفتم و رفتم خدمت و الان اومدم ایا میتونم ادامه تحصیل بدم همون رشتمو با همون واحد هایی که پاس کردم؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید با واحد مربوطه صحبت کنید

 31. Avatar photo
  شادی
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام وقت بخیر دانشگاه آزاد واحد شهر پردیس رشته مددکاری اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون داره؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد را از طریق دفترچه منتشر شده از سوی این دانشگاه بررسی نمایید.

 32. Avatar photo
  نظری
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام وقتتون بخیر، من دیپلم انسانی نظام جدید با معدل 17 دارم، 20 سالمه میتونم تو رشته رباتیک ادامه تحصیل بدم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد را از طریق دفترچه پیگیری نمایید.حداقل معدلی برای پذیرش تعیین نشده است.

 33. Avatar photo
  S
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام میخواستم ببینم کسانی ک پذیرفته شده دانشگاه ازاد با ازمون شدند میتونند سال بعدش همون دانشگاه ثبت نام کنند یا نه و یا اینکه با همون قبولی ورودی بهمن باشند؟

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام
   در صورت اعلام ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن همون دانشگاه میشه
   یااینکه قبولی تون رو رزو کنید

 34. Avatar photo
  نادر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام وقت بخیر ، من معدل کل دپلمم ۱۸.۸۲ کار و دانش هست .
  شانس قطعی قبولیم داخل دانشگاه ازاد قم رشته مهندسی برق رو دارم ؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام روزتون بخیر مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید و جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 35. Avatar photo
  Fatemeh
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام وقت بخیر …من دیپلم علوم انسانی دارم میتونم آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام وقت بخیر . بله مجازید

 36. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام دیپلم خیاطی لباس شب و عروس دارم بامعدل 15/70 شانس قبولی تورشته هنردانشگاه آزاد دارم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شانس قبولی شما متوسطه.

 37. Avatar photo
  علی
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۷

  سلام من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه‌ای دارم با معدل ۱۸.۵. اگر بخوام برای کارشناسی رشته علوم سیاسی اقدام کنم شانس قبولی دارم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

   سلام اگر دیپلم نظام جدید باشی بله میتونی بدون کنکور پذیرش بشی

 38. Avatar photo
  saba
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰

  سلام من دانشجوی اخراجی پرستاری سال ۸۵هستم آیا امکان بازگشت به تحصیل برای من هست یا راهی برای برکشت چون توی کمیسیون تا چند سال بعدش رفتم گفتن راهی نیست ۶۷واحدم پاس کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید با واحد دانشگاهی صحبت کنید.در کل شانس قبول کردنشون خیلی بالا نیست.

   • Avatar photo
    Javad
    ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

    سلام روزتون بخیر،
    من سنواتم تموم شده دیگه نمیتونم توی همین رشته ادامه تحصیل بدم(دانشگاه آزاد). میخواستم ببینم میتونم از دانشگاه انصراف بدم و در دانشگاه دیگر و رشته دیگه ای شروع به ادامه تحصیل بکنم؟(دیپلم هنرستان دارم،ورودی۹۷ هستم)

    • Avatar photo
     fattahi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

     سلام وقت بخیر ، شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس حاصل کنید .

 39. Avatar photo
  مریم
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام ببخشید من دیپلم کامپیوتر دارم با معدل ۱۹ میخواستم بدونم من الان حضوری با دانشگاه مراجعه بکنم میتونم در رشته ادبیات انگلیسی تحصیل کنم؟ ممنون

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست .

 40. Avatar photo
  صادق واحدی
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام روزتون بخیر، میخواستم بدونم رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل رشته های پزشکی هم می شود؟

 41. Avatar photo
  SINYOR
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام میخواستم بدونم اگر در دانشگاه آزاد رشته های بدون کنکور ثبت نام کنیم میتونم در دی ماه نسبت به ترمیم معدل اقدام کنم با مشکل ساز میشه ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 42. Avatar photo
  SINYOR
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام
  من دیپلم تجربی با معدل کل 16/5 دارم اگر الان بخوام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم باید به صورت حضوری به دانشگاه برم ؟ و اینکه شانس پذیرش در دانشگاه چقدر هستش ؟
  و همچنین میخواستم بدونم این که میگن پیوسته و ناپیوسته یعنی چی ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور به پایان رسیبده است تنها گزینه شما مراجعه حضوری به دانشگاه است. کارشناسی پیوسته 4 سال پشت هم است ناپیوسته برای کسلنی س که کاردانی خوانده اند.

 43. Avatar photo
  Si
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام مدیریت مالی کارشناسی ناپیوسته نداره کلا؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله پیام نور نداره

 44. Avatar photo
  زهرا
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

  سلام ببخشید تارخ ثبت نام دانشگاه های ازاد تموم شده؟واسه ورودی مهر؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام برای ورودی های مهر ثبت نام به اتمام رسیده مگر اینکه حضوری به دانشگاه مراجعه کنید تا اگر ظرفیت خالی وجود داشته باشد پذیرشتون کند

 45. Avatar photo
  Asl
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام با معدل کل ۱۶ تجربی میتونم با سوابق ازاد رودهن برم چقدر شانس قبولی دارم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما شانستون بالاست.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر با توجه به رشته متغیر می باشد و شانس قبولی شما متوسط است

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.

 46. Avatar photo
  الناز
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام من دیپلم رشته ادبیات انسانی دارم پیش دانشگاهی رو نخوندم ایا امکانش هست دانشگاه ݓبت نام کنم و چ رشته های رو میتونم بخونم ک پیش دانشگاهی رو نخاد

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نمینونید برای دانشگاه ثبت نام کنید .

 47. Avatar photo
  من
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام من دیپلم رشته ی حسابداری دارم معدلم پایینه میتونم بدون کنکور رشته روانشناسی یا حقوق بخونم؟؟؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام روزتان بخیر بله امکانش هست براساس شرط معدل و سوابق تحصیلی بروید دانشگاه

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

   سلام با توجه به مقاله برای پیام نور احتمالش بیشتر است

 48. Avatar photo
  من
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام من دیپلم رشته ی حسابداری دارم معدلم پایینه میتونم بدون کنکور رشته روانشناسی یا حقوق بخونم؟؟؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقت بخیر امکان ثبت نام رادارید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ایرانتحصیل تماس بگیرید

 49. Avatar photo
  Asal
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  سلامم وقت بخیر من سال دوازدهم رشته حسابداری ام دوتا درس افتادم میتونم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم بعد دی ماه اوت دوتا درسمو قبول بشم و دیپلم بگیرم یا حتما باید دیپلم بگیرم بعد برم ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت بخیر برای ورود به دانشگاه باید مدرک دیپلم را داشته باشید.

 50. Avatar photo
  علی
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام من دیپلم انسانی دارم امکان داره در دانشگاه ازاد رشته ی کامپیوتر بخونم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

   سلام روزبخیر
   اگر پیش دانشگاهی داشته باشین بله میتونید.

 51. Avatar photo
  Sanaz
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

  سلام وقت بخیر اگر رشته ریاضی فیزیک باشد ایا می توان رشته های بدون کنکور کارشناسی مثل حسابداری و میدیرت مالی و … ازاد را ثبت نام کرد؟
  یا فقط امکان انتخاب رشته بدون کنکور ازاد برای همان رشته های ریاضی فیزیک مثل مهندسی هاست

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام روزتون بخیر بله میتوانید اما شرط معدل بدون کنکور 16 به بالا است

 52. Avatar photo
  مقدم
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام بنده دیپلم گردشگری هستم با معدل ۱۹٫۹۷دیپلم گرفتم می خواستم بدونم می تونم برم کارشناسی پیوسته نقاشی یا هنرهای تجسمی وکدام دانشگاهها دارد ممنون می شوم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام اگر نظام جدید هستید بله در غیر این صورت اگر نظام قدیم هستید باید کاردانی پیوسته یا پیش دانشگاهی داشته باشید

 53. Avatar photo
  امیر محمد
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

  سلام روز بخیر آیا من با معدل کتبی 12/40 و معدل کل 17/88 شانس قبولی در رشته علوم ورزشی بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج را دارم

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام وقت بخیر
   هرچه معدل کتبی شما بالاتر باشد شانس پذیرش بالاتری دارید.

 54. Avatar photo
  صادق واحدی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام روزتون بخیر؛ من علاقه مند هستم در رشته پزشکی تحصیل کنم؛ میخواستم بدونم که آیا رشته های پزشکی هم زیر مجموعه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد؟

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر رشته های پزشکی بدون کنکور امکان پذیر نیست و شما برای پذیرش باید در کنکور شرکت کنید و تراز بالای 10000 کسب کنید و برای اطلاعات بیشتر میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 55. Avatar photo
  امیر محمد
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام روز بخیر آیا با معدل کتبی12/40 و معدل کل 17/88 شانس قبولی در رشته علوم ورزشی بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج را دارم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام رتبه های قبولی را در سال های گذشته چک کنید

 56. Avatar photo
  امیر محمد ظفری راد
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام با معدل کتبی 12,40 و معدل کل 17,88 آیا شانس قبولی در رشته
  بدون کنکور علوم ورزشی دانشگاه آزاد کرج را دارم ؟!

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 57. Avatar photo
  عباس
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام روزتون بخیر؛ آیا لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل رشته های پزشکی هم می شود؟

 58. Avatar photo
  کنننکوری
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام،وقت بخیر
  با دیپلم و کنکور تجربی میشه توی رشته های مهندسی درس خوند؟

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقت بخیر
   با سوابق تحصیلی میتونید برای دانشگاه اقدام کنید و میتونید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 59. Avatar photo
  میم
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

  دیپلم تجربی نظام قدیم دارم ولی پیش دانشگاهی نخوندم میتونم در رشته تربیت بدنی ادامه تحصیل بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد.

 60. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من دیپلم انسانی دارم میتونم توی دانشگاه کامپیوتر بخونم؟زمان ثبت نام از کی هست؟

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت بخیر
   باید توجه داشته باشید که توی دفترچه اعلام شده یا خیر و شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

 61. Avatar photo
  Sfari
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام وقت بخیر من دیپلم کامپیوتر دارم و میخوام نرم افزار بخونم
  امکانش نیست کارشناسی پیوسته بخونم؟ حتما باید از کاردانی برم و بعد کارشناسی؟
  اگه از کاردانی باشه برای رفتن به کارشناسی باید کنکور داد یا براساس معدله

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام وقت بخیر اگر شما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید میتونید کارشناسی پیوسته شرکت کنید دانشگاه بدون کنکور شرکت کنید

 62. Avatar photo
  اوین
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۹

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و تهران غرب امسال پذیرش دارند؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 63. Avatar photo
  سارا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام
  ثبت نام کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته شروع شده
  میخواستم بپرسم ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته بعد تر شروع میشه یا مهلت ثبت نامش تموم شده؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر برای کدوم دانشگاه ؟ باید اطلاعات کامل بررسی شود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 64. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام
  با دیپلم تجربی میتونم تو دانشگاه آزاد رشته‌ی حقوق بخونم ؟!

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام وقت بخیر
   رشته حقوق از طریق کنکور انسانی و یا بدون کنکور امکان تحصیل دارد

 65. Avatar photo
  نیما
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

  خسته نباشید ،میخواستم بدونم واسه پذیرش دانشگاه آزاد تهران واسه مهندسی کامپیوتر آیا نیاز به امتحان یا چیزی شبیه به این هست یا شرایط خاصی داره؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقت به خیر
   معیار پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی معدل دیپلم داوطلب است.

 66. Avatar photo
  کنکوری
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام
  رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد بدون کنکور به معدل نهایی بستگی داره؟ آخه ی سری میگن اصلا معدل مهم نیست دانشگاه آزاد ولی ی سری میگن ن نهایی هست. با معدل پایین میشه میکروبیولوژی آزاد رفت؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر بله

 67. Avatar photo
  رضایی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام دانشگاه آزاد مترجمی زبان انگلیسی رو بدون کنکور داره ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت به خیر
   رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه ازاد،غیر انتفاعی و پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد.

 68. Avatar photo
  swhriy
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقت بخیر ، من دیپلم کامپیوتر دارم ، میخوام به صورت پیوسته دانشگاه آزاد رشته ی IT بخونم، کدوم دانشگاه آزاد باید ثبت نام کنم که رشته ی IT دارند و سال های قبل ثبت نام IT رو داشتند ؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت به خیر
   رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی پیوسته به صورت بدون آزمون در دانشگاه های ازاد،غیرانتفاعی و پیام نور پذیرش دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 69. Avatar photo
  مهدی
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام رشته میکروبیولوژی رو میشه بدون آزمون در دانشگاه آزاد ثبت نام کرد؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 70. Avatar photo
  زهراا
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

  سلام ببخشید میشه بدون کنکور دانشگاه آزاد پرستاری رفت
  و اینکه چ رشته ای در دانشگاه ازاد بدون کنکور قبول میکنن

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام وقت بخیر . بدون ازمون پرستاری جذب دانشجو نداریم برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 71. Avatar photo
  E
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام خسته نباشید دیپلم کاردانش دارم واسه رشته مکانیک خودرو در دانشگاه ازاد میتونیم بخونیم کارشناسی هم میتونیم در همان دانشگاه ادامه بدهیم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

   با سلام باید ببینی ان رشته در ان دانشگاه ارائه شده یا خیر طببق مقاله رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد 1401

 72. Avatar photo
  شیراوند
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

  سلام من رشته ام علوم انسانیه میتونم توی دانشگاه آزاد رشته مهندسی شیمی بخونم؟؟؟ازمون ورودی داره؟؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   با سلام میتوانید رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد 1401 را با 57 درصد معدل بروید

   • Avatar photo
    شیراوند
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

    ۴۳ درصد دیگه اش چطوره؟
    آزمون باید بدم؟؟؟

    • Avatar photo
     علی
     ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

     سلام من دیپلم انسانی دارم امکان داره در دانشگاه ازاد رشته ی کامپیوتر بخونم؟

     • Avatar photo
      bahraii
      ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

      سلام وقت بخیر رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور میتونید اقدام بکنید برای طلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

 73. Avatar photo
  E
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام خسته نباشید دیپلم کاردانش دارم میتونم رشته مکانیک خودرو رو در دانشگاه ازاد بخونم بعده این رشته کارشناسی خودرو رو در همان دانشگاه میشه ادامه بدهیم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   با سلام باید ببینی ان رشته در ان دانشگاه ارائه شده یا خیر طببق مقاله رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد 1401

 74. Avatar photo
  F
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

  سلام وقت بخیر کاردانی فتوگرافیک رشته فنی رو داشته باشیم میتونیم برای کارشناسی بدون کنکور دانشگاه دولتی فرهنگیان هم بخونیم؟؟
  چه رشته هایی میشه رفت؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

   سلام وقت بخیر . دانشگاه فرهنگیان پذیرش بدون کنکور ندارد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 75. Avatar photo
  t.sh
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام وقت بخیر. من ترم 2رشته حسابداری کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه نجف اباد هستم. ایا این امکان وجود داره تا به مهندسی کامپیوتر تغییر رشته بدم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام باید انصراف بدید مجدد برای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور برای ورودی مهر اقدام کنید

 76. Avatar photo
  Ftm
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام وقت بخیرببخشید دانشگاه آزادتفرش ثبت نام باکنکوررشته پرستاری ومامایی داره؟؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 ارائه نشده بود

 77. Avatar photo
  Ftm
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

  سلام وقت بخیردانشگاه آزادتفرش رشته پرستاری ومامایی باکنکورداره بعداگه داره قبولیش خوبه؟؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 ارائه نشده بود

 78. Avatar photo
  ali
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

  با سلام بنده دارای دیپلم نظام قدیم با معدل کتبی 10/86 و معدل کل 13/50 می باشم امکان ثبت نام در رشته حقوق را دارم یا خیر و بدلیل علاقه شدید خواستار راهنمایی در این خصوص می باشم در ضمن بنده دارای مدرک کارشناسی علوم ارتباطات با معدل 15 نیز می باشم. با تشکر

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

   سلام وقت بخیر . نیمه دوم مرداد ماه در سایت azmoon.org مقطع کارشناسی پیوسته ثبتنام کنید

 79. Avatar photo
  Farahnaz
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من کاردانی فتوگرافیک دانشگاه فنی خوندم برای کارشناسی بدون کنکور چه رشته هایی رو میتونم ادامه بدم؟ هنرهای تجسمی فرهنگیان میشه خوند؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر برای تغییر رشته در مقطع گارشناسی ناپیوسته محدودیتی ندارید .رشته ی هنرهای تجسمی دانشگاه علمی کاربردی ارایه میشود

   • Avatar photo
    Farahnaz
    ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

    ممنون
    در دفترچه سازمان سنجش آموزش هنرهای تجسمی رو نوشتن ویژه فرهنگیان کسی که کاردانی فتوگرافیک داره میتونه این رشته رو انتخاب کنه برای کارشناسی؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 80. Avatar photo
  Ftem
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام دانشگاه آزادتفرش رشته مامایی وپرستاری باکنکورثبت نام داره؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های ارائه شده در واحد های مختلف را از طریق دفترچه راهنمای انتخاب رشته بررسی بفرمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 81. Avatar photo
  Ftm
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام ببخشیددانشگاه آزادتفرش رشته مامایی وپرستاری داره البته باکنکور؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های با کنکور و بدون کنکور از طریق دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش و دانشگاه ازاد اعلام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانیدبا مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 82. Avatar photo
  Ftm
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام آیادانشگاه آزادتفرش رشته پرستاری یا مامایی داره باکنکور

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   با سلام باید دفترچه انتخاب رشته را چک کنید

 83. Avatar photo
  قادر
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

  سلام وقتتون بخیر، آیا رشته های پیراپزشکی هم جزو رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هستند؟

 84. Avatar photo
  Parmis
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام من دیپلم تجربی با معدل ۱۶ دارم میتونم در رشته ژنتیک دانشگاه آزاد بدون کنکور تبریز پذیرش بگیرم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.

 85. Avatar photo
  بیتا
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام با معدل نظام قدیم تجربی میتونم در رشته مهندسی عمران بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   سلام برای رشته عمران دیپلم ریاضی فنی در اولویت هستند و براساس معدل پذیرش دانشجو دارند

 86. Avatar photo
  مهدوی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام وقت بخیر . آیا رشته برنامه نویسی کامپیوتری هم در بین رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد وجود دارد ؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام وقت بخیر در رشته های بدون کنکور رشته برنامه نویسی نداریم

 87. Avatar photo
  زینب
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام من رشتم انسانیه بدون کنکور کدوم دانشگاه و رشته میتونم تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه های مختلف رشته های مختلفی را در مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه میدهند.
   برای اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کرده و یا با مشاورین ما در ارتباط باشید.

   • Avatar photo
    B
    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

    سلام وقت بخیر.برای آموزش ریاضی از چه رشته ای برم بهتره؟از مهندسی ها یا ریاضیات
    دیپلم تجربی نظام جدید دارم و می‌خوام آزاد ثبت نام کنم

    • Avatar photo
     fathollahi
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

     سلام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه ازاد بدون کنکور پذیرش دانشجو دارد

 88. Avatar photo
  Nila
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام
  خسته نباشید من با معدل کل دیپلم۱۷/۷۶ فنی حرفه ای رشته معماری داخلی بدون کنکور میتونم دانشگاه آزاد قبول شم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر
   شما شانس قبولی در این رشته را دارید.
   باید ظرفیت و تعداد متقاضیان رشته محل مورد نظر شما بررسی شود.

 89. Avatar photo
  Nila
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام خسته نباشین من با معدل کل دیپلم۱۷/۷۶ فنی حرفه ای رشته معماری داخلی بدون کنکور میتونم دانشگاه آزاد قبول شم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر
   شما شانس قبولی در این رشته را دارید.
   باید ظرفیت و تعداد متقاضیان رشته محل مورد نظر شما بررسی شود.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سایت را بررسی کنید.

 90. Avatar photo
  زهرا
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

  سلام.رشته ی امور مالی با مدیریت مالی دو رشته ی متفاوته یا یک رشته است؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

   با سلام وقت بخیر متفاوت است

 91. Avatar photo
  رقيه
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام
  من دیپلم تجربی نظام جدید دارم و پارسال فارغ‌التحصیل شدم
  با معدل کتبی نهایی15.38ومعدل کل 18.43 منطقه 3
  میخواستم ببینم برای خوندن رشته زبان وادبیات فارسی چون رشتم تجربيه باید بدون کنکور اقدام کنم یا با کنکور هم میشه؟ و اینک فقط در آزاد میتونم شرکت کنم یا سراسری هم میتونم؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه شما دیپلم دوازده ساله دارید برای ورود به رشته زبان و ادبیات فارسی هم برای کنکور انسانی میتوانید اقدام کنید هم برای ثبت نام دانشگاه های سراسری و آزاد صرفا سوابق تحصیلی.

 92. Avatar photo
  علی
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام وقت بخیر من با معدل کتبی ۱۴،۸۱ میتونمکارشناسی پیوسته مهندسی معماری دانشگاه ازاد تهران بخونم؟ چقدر شانس قبولی دارم ممنونم راهنمایی کنید

 93. Avatar photo
  Nnnnnnn
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام ببخشین برای رشته ی حقوق دانشگاه آزاد رتبه ی کنکور مهمه یعنی اگه خیلی پایین باشه میشه رفت دانشگاه آزاد

  • Avatar photo
   heydari
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   رشته ی حقوق در بین رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد میباشد

 94. Avatar photo
  رضا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام خسته نباشید من رشته ام تجربیه دیپلممو پارسال گرفتم امسال رشته کامپیوتر بدون کنکور میتونم بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام
   بعله بدون ازمون میتونید اقدام کنید

 95. Avatar photo
  مهران
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام وقت بخیر من رشته فنی میخونم میتونم رشته مدیریت مالی بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت بخیر بله منعی وجود ندارد البته سایر شرایط مربوطه هم باید بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه بفرمایید

 96. Avatar photo
  مهران
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من رشته عمران میخونم الان سال آخر هنرستان هستم امسال دیپلم میگیرم
  من ب عمران علاقه ندارم ب رشته مدیریت مالی علاقه زیادی دارم
  چطوری رشته مدیریت مالی بخونم آیا دانشگاه آزاد قبول می‌کنه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام شما میتوانید کنکور انسانی شرکت کنید یا بدون آزمون های دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ثبت نام نمایید

 97. Avatar photo
  سارا
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام من کنکور انسانی ثبت نام نکردم میتونم در دانشگاه آزاد با شرط معدل حقوق بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام بله اگرقبول شین

 98. Avatar photo
  لیلی
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

  با سلام
  ایا امکان تحصیل در دانشگاه ازاد استان دیگه ای وجود داره ؟
  و اینکه شهریه دانشگاه ازاد رشته ی ترمی چند است؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   بله امکان تحصیل در دانشگاه دیگر در داستان دیگه وجود دارد برای راهنمایی دقیق تر تماس بگیرید

 99. Avatar photo
  Somayeh
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

  سلام ببخشید من امسال۱۴۰۱ کنکور تجربی دارم ولی شرکت نمیکنم.میتونم برم دانشگاه ازاد و رشته ی زبان بخونم؟ممنون خواهشا جواب بدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   یکی از رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه آزاد زبان انگلیسی با سه گرایش مترجمی ،ادبیات و آموزش است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 100. Avatar photo
  Somayeh
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

  سلام ببخشید من امسال۱۴۰۱ کنکور تجربی دارم ولی شرکت نمیکنم.میتونم برم دانشگاه ازاد و رشته ی زبان بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   یکی از رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه آزاد زبان انگلیسی با سه گرایش مترجمی ،ادبیات و آموزش است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    علی
    ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

    سلام وقت بخیر من با معدل کتبی ۱۴،۸۱ میتونمکارشناسی پیوسته مهندسی معماری دانشگاه ازاد تهران بخونم؟ چقدر شانس قبولی دارم ممنونم راهنمایی کنید

    • Avatar photo
     fattahi
     ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که دیپلم دوازده ساله و یا دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید میتوانید شانس خودتان را برای پذیرش در دانشگاه ازاد مقطع کارشناسی پیوسته امتحان کنید

 101. Avatar photo
  شیدا
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام وقت بخیر،من رشتم انسانی هست و امسال ۱۴۰۱کنکور دارم میخوام بدون کنکور رشته مدیریت بازرگانی بخونم ..امکانش هست؟و اینکه باید چه وقت اقدام کنم برای ثبت نام،؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام رشته بدون کنکور حدوا دفترچه ها اوایل مرداد ماه در سایت قرار میگیره وثبت نام از طریق سیستماتیک هستش

 102. Avatar photo
  سارا
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۳

  سلام رشته مهندسی نساجی تکنولوژی درمقطع دکترابدون کنکورهست درداشگاه آزادیاخیر؟چه گرایشهایی ازنساجی بدون کنکورهست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به خیر
   پذیرش بدون آزمون در مقطع دکترا در دانشگاه های آزاد و پردیس بین الملل انجام میشود.برای پیگیری دفترچه هر کدام را به طور جداگانه چک کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    M
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

    سلام خسته نباشید سال آخر رشته انسانی هستم میخواستم ببینم با چه رتبه ایی یا بدون کنکور میشه علوم تحقیقات حقوق بخونم؟

    • Avatar photo
     مشاور ذوالنورنیا
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     سلام وقت بخیر
     رتبه ی زیر 5000 شانس بالایی دارد البته شرایط هر سال متفاوت است .

 103. Avatar photo
  مهدی
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام چند روزه زنگ میزنم دانشگاه جواب نمیدهند میخواستم کارشناسی عمران ثبت نام کنم با چه کسی باید تماس بگیرم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   با سلام.ثبت نام بهمن ماه تمام شده است و باید برای ورودی مهر ماه اقدام نمایید.

 104. Avatar photo
  ABN
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام چه راه هایی هستش که من بتونم از تجربی بتونم رشته معماری بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

   با سلام.شما امکان شرکت دز کنکور سزاسزی زشته ریاضی و یا ورود بدون کنکور به این رشته را دارید.

  • Avatar photo
   A.f
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام من امسال دیپلم نظری رشته ریاضی رو می گیرم، آیا می تونم رشته کامپیوتر داشگاه آزاد رو بدون کنکور ثبت نام کنم؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

    سلام
    بعله اگرنظام جدید باشید برای ورود به دانشگاه بدون ازمون مشکلی ندارد

 105. Avatar photo
  Arsh
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام چه راه هایی هستش که من از رشته تجربی بتونم معماری داخلی

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

   با سلام.شما امکان شرکت در کنکور سراسری ریاضی و یا ورود بدون ازمون به این رشته را دارید.

 106. Avatar photo
  ملیکا
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام من دیپلم کامپیوتر کاردانش نظام جدیددارم میتونم دانشگاه ازاد تهران بدون کنکور مامایی بخونم لطفا جواب بدیدممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر بدون کنکور مامایی نداریم

 107. Avatar photo
  پریا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

  با سلام
  ببخشید من میخواستم بدونم با معدل کل ۱۶ تجربی میتونم رشته حقوق دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم یا ن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر
   پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد به صورت شرط معدل نمیباشد . شرایط مختلف شما باید بررسی شود . میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 108. Avatar photo
  علی اکبر محمدی
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام من دیپلم کامپیوتر کاردانش دارم میتونم رشته مهندسی معدن وبخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

   با سلام.با توجه به سال اخذ دیپلم شما شرایط شما متفاوت است.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 109. Avatar photo
  احمد
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

  سلتم وقت بخیر چه رشته هایی برای مقطع ارشد بدون کنکور در واحدهای آزاد یا دولتی وجود داره؟یا جوشکاری در مقطع ارشد بدون کنکور هم جایی هست؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر با توجه به زیرگروه و شهر مورد نظر تفاوت داره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 110. Avatar photo
  شیلان
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

  آیا رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور در دانشکاه آزاد وجودداره؟یا رشته های دبیری؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

   سلام وقت بخیر باید دفترچه ارائه شده دانشگاه و معدل و شرایط شما بررسی بشه برای بررسی بیشتر وضعیتتون با مشاوران ما تماس بگیرین

 111. Avatar photo
  esa
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

  برای کارشناسی ارشد رشته روانشناسی عمومی یا بالینی در خوزستان کدوم دانشگاه میتونم ثبت نام کنم و کد دانشگاه و کد رشته رو میخاستم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

   سلام دفترچه انتخاب رشته رومشاهده کنید

 112. Avatar photo
  داود
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

  لطفا روشی هم برای مشاوره دوستانی که خارج از ایران هم هستن بزارید چون من نمیتونم با شما تماس بگیرم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام . حتما

 113. Avatar photo
  مرتضی
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام.با سپاس از مطالب مفیدتون.
  آیا همزمان میشه در دو رشته بدون کنکور کاردانی ناپیوسته ثبت نام کرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر با توجه به یک سری قوانین در خصوص سنوات و … تماس بگیرین که وضعیتتون بررسی بشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام بله

 114. Avatar photo
  M
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام وقتتون بخیر ببخشید اگر مثلا در کنکور ۱۴۰۳ شرکت کردیم و قبول نشدیم و مدرک دیپلم را گرفتیم در رشته های پیراپزشکی‌میشه ثبت نام کنیم ؟
  و شرط معدل هست؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات در مورد رشته های بدون کنکور با مرکز تماس بگیرید

 115. Avatar photo
  زهرا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم تجربی نظام جدید دارم
  میتونم برای بهمن ماه از دانشگاه آزاد تبریز برای رشته های پیراپزشکی مثل هوشبری ،مامایی، اتاق عمل و… ثبت نام کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر بله

 116. Avatar photo
  مریم
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

  سلام ببخشید دانشگاه آزاد واحدتهران مرکز پذیرش دانشجو در رشته حقوق بدون آزمون برای مهرماه ۱۴۰۱ داره؟ برای ورودی بهمن ۱۴۰۰ بدون آزمون رشته حقوق هیچ کدوم از دانشگاه های تهران پذیرش ندارن به جز واحدشرق که پاره وقت هست… میخوام بدونم اگر مهرماه پذیرش بدون آزمون داره مرکز صبرکنم مهرماه ثبت نام کنم و واحد شرق ورودی بهمن رو نرم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم🙏🌸🍃

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر برای بررسی و مشاوره بیشتر با شماره مرکز تماس حاصل فرمایید

 117. Avatar photo
  زهرا
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۷

  سلام وقت بخیر من دیپلم هنرستان دارم میتونم رشته بدون کنور حسابداری در دنشگاه آزد بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر دیپلمه های نظام جدید 6/3/3 هستند بدون محدودیت میتوانند انتخاب رشته کنند

 118. Avatar photo
  زهرا
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام وقت بخیر میخوام دانشگاه ازاد برم رشته دبیری بخونم ک کاردانی رشته اموراداری را دارم..ایا امکانش هست؟ یا ن فقط اموزش ابتدایی میتونم بخونم؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   رشته آموزش و پرورش ابتدایی در مقطع کاردانی بدون کنکور توسط دانشگاه آزاد ارائه می شود.در صورت داشتن دیپلم نظام جدید یا دیپلم نظام قدیم به همراه مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی مشکلی از جهت ثبت نام وجود ندارد.

 119. Avatar photo
  حاتم
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام.من دپیلم رشته الکتروتکنیک دارم. شنیدم که دانشگاه آزاد شوشتر رشته دبیر فنی برق قدرت دارد خاستم بدانم این رشته هست؟بعد با کنکور است یا بدون کنکور.اگر نیست کجا هست چجوری وارد این رشته بشم .لفطا توصیح بدهد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر شما دیپلم نظام جدید 6.3.3 دارید؟ چون جهت ورود به دانشگاه نوع دیپلم مهمه

   • Avatar photo
    حاتم
    ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

    سلام بله نظام جدید دارم. می توانید توضیح بیشتر بدهید جواب سوال ها من را بدهید؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

     سلام برای اطلاع کامل از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد 1400-1401 میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 120. Avatar photo
  حسين
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام بنده امسال در رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کردم ولی پشیمانم و میخاهم تغییر رشته بدم به رشته آموزش زبان انگلیسی ایا ممکنه؟ چکار باید بکنم و اینکه تکلیف نظام وظیفم چی میشه چون تا 1405 معافیت تحصیلی بهم دادن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام بله امکان دارد

 121. Avatar photo
  ع
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

  سلام وقت بخیر دانشگاه ازاد رشته فناوری اطلاعات it بدون آزمون داره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت به خیر رشته فناوری اطلاعات در مقطع کاردانی ارائه می شود.

 122. Avatar photo
  ..
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام دانشگاه آزاد رشته آموزش ابتدایی بدون کنکور داره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت به خیر این رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته در دانشگاه آزاد ارائه می شود و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد.

   • Avatar photo
    ..
    ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

    یعنی الان میتونم بیام واسه ثبت نام؟امسال تازه دیپلم گرفتم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

     با سلام
     ثبت نام برای ورودی مهر به اتمام رسیده است
     باید برای ورودی بهمن اقدام کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام بله دارد

 123. Avatar photo
  s
  ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام من میخواستم برای ترم بهمن ماه بدون کنکور ثبت نام کنم
  باید موقع انتخاب رشته کد رشته های آزاد برای ترم بهمن رو میزدم یا الان میتونم ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت بخیر.میتونید از دفترچه ورودی بهمن که یکی دوماه دیگه منتشر میشه کد رشته های مورد نظرتون رو انتخاب کنید و انتخاب رشته داشته باشید.

 124. Avatar photo
  کارینا
  ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی هنر دارم .میتونم تو رشته بهداشت مدارس یا بهداشت خانواده بدون کنکور شرکت کنم .

 125. Avatar photo
  کیمیا
  ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام
  من دیپلم گرافیک دارم میتونم برای کاردانی و یا کارشناسی رشته‌ی طراحی لباس بدون کنکور ثبت‌نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام روز بخیر برای رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید یا دیپلم نظام جدید6-3-3

 126. Avatar photo
  زهرا
  ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام من دیپلم هنرستان دارم میتونم بدون کنکور در رشته حسابداری شرکت کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر دیپلم های نظام جدید (6-3-3) مشکلی از جهت انتخاب رشته و دانشگاه ندارند.

 127. Avatar photo
  Maryam
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام وقتتون بخیر من فوق دیپلم رشته معماری هستم میخواستم ببینم میتونم برای کارشناسی دانشگاه ازاد برم بدون کنکور برای رشته پرستاری؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   با سلام
   برای ورود به این رشته باید کنکور تجربی بدید

 128. Avatar photo
  امیر
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۲

  باسلام من دیپلم کار دانش دارم سال ۹۶ آیا پن میتونم در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد حقوق ادامه تحصیل بدم یا اینکه باید حتما دیپلم انسانی داشته باشم اگر پاسخ شما بدید ممنون میشم .

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام
   اگر با دیپلم فنی. دارای مدرک کاردانی هستید میتوانید در رشته حقوق دانشگاه ازاد یا پیام نور تحصیل کنید.

 129. Avatar photo
  امیر
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۵

  با سلام
  من دیپلم کاردانش سال ۹۶ الکتروتکنیک دارم و علاقه به رشته حقوق دارم. آیا من فقط به رشته های کاردانی میتونم ثبت نام کنم یا اینکه میتونم در رشته کارشناسی حقوق ثبت نام کنم .لطفا راهنمایی بفرمایید که چه جوری میتونم حقوق ثبت نام کنم .ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام اگر میخوای بدون کنکور دانشگاه ازاد این رشته رو بخونی باید دیپلمت نظام جدید باشه یا کناردیپلمت کاردانی داشته باشی

 130. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام ببخشید تو رشته مهندسی‌پزشکی بدون کنکور تو دانشگاه ازاد امسال میشه خوند؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام بله جز رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد هستش

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت شما به خیر رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی و پیام نور ارائه میشود. با مراجعه به سایت azmoon.org از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400-1401 مطلع شوید.

 131. Avatar photo
  سحر
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام
  من کارشناسی فیزیک دارم میتونم ارشد زیست گرایش بیوشیمی یا میکروب شرکت کنم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۸

   سلام امسال اخرین فرصت هست که بتونید از کارشناسی به ارشد تغییر رشته بدید

 132. Avatar photo
  نجمه
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام من ترم آخر رشته دارویاری علمی کاربردی هستم
  میخاستم بدونم کارشناسی ناپیوسته چه رشته هایی میتونم برم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز برای اطلاع از لیست رشته های بدون ازمون دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت سنجش میتوانید از لینک علمی کاربردی وارد شوید و لیست رشته های سال قبل رو استعلام بگیرید تا از رشته ها اطلاع پیدا کنید موفق باشید

 133. Avatar photo
  اناهل
  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

  لطفا شماره تماسی بزارید بشه با موبایل هم تماس گرفت من به تلفن ثابت دسترسی ندارم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام راه ارتباطیمون از طریق تلفن ثابت

   • Avatar photo
    مهدوی
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

    سلام وقت بخیر . آیا رشته برنامه نویسی کامپیوتری هم در بین رشته های بدون کنکور وجود داره ؟

    • Avatar photo
     ekhlasi
     ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

     سلام وقت بخیر در رشته های بدون کنکور برنامه نویسی نداریم

 134. Avatar photo
  مائده
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۴

  سلام اگه آموزش ابتدایی آزاد بخونم کجا میتونم کار کنم؟خود آموزش پرورش؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام مائده
   بله شما میتونین برای استخدامی اموزش پرورش نام نویسی کنید

  • Avatar photo
   سینا
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۶

   سلام کدوم رشته روالان بخونیم رشته های ابتدایی چطوره؟؟؟ معدل دیپلم نظام قدیم چقدر باید باشه؟؟؟

 135. Avatar photo
  Shadi
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام آیا دانشگاه ازاد تهران رشته بدون کنکور اموزش ابتدایی داره
  بعد هزینه اش چطوره؟!

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام اره برای مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه ازاد میتونی بدون کنکور وارد بشی ولی معدل کتبی دیپلم مهمه

 136. Avatar photo
  صبا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

  با سلام ایا واحد دانشگاه آزاد کرج رشته حقوق بدون کنکور داره یا نه؟!

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام صبا
   دانشگاه کرج رشته بدون کنکور حقوق ارایه میکند جهت اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام با مشاران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 137. Avatar photo
  ناشناس
  ۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  در دیپلم نظامجدید کدام معدل مهمه در بدون کنکور بعضی ها میگن هم معدل کل هم معدل کتبی. ولی سال پیش فقط جای معدل کتبی بود تو دفترچه. میشه راهنمایی کنین

 138. Avatar photo
  چکامه
  ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۴

  سلام میشه کنکور نداد و دانشگاه آزاد ثبت نام کرد؟؟؟
  من دیپلم هنر دارم میشه مثلا دانشگاه آزاد یکی از رشته های تجربی یا ریاضی رو بخونم؟؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام چکامه
   بله شما میتونی رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنید

 139. Avatar photo
  رضا
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام ایاورود دانشگاه آزاد برای مهندس ای تی
  بدون کنکور هست؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام رضا
   رشته های مهندسی IT
   بدون کنکور ذر دانشگاه آزاد ارایه میشه

 140. Avatar photo
  yana
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام،میخواستم بپرسم ورود به دانشگاه ازاد برای معماری منظر برای کسی که دیپلم تجربی داره امکان پذیره؟ یا معماری منظر گرایشه برای ارشد معماری؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام
   کارشناسی ارشد مهندسی معماری- معماری دارای 7 زیرگرایش معماری مسکن، معماری پایدار، معماری فضاهای بهداشتی درمانی، معماری فضاهای آموزشی و فرهنگی، معماری فناوری، معماری فنی- گرایش معماری می باشد.

 141. Avatar photo
  mehrdad
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۲

  باسلام
  می خواستم بپرسم آیا ورود به دانشگاه آزاد در رشته ژنتیک بدون کنکور برای دیپلمه های تجربی امکان پذیر هست ؟
  با تشکر فراوان

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام مهرداد
   بله بدون آزمون داریم
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 – 1401 با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 142. Avatar photo
  مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام من دیپلم تجربی دارم معدل کلم هم ۱۸ هست میتونم رشته شیمی کاربردی داشگاه آزاد شیراز برم یعنی شانس دارم؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام مهدی بله شما میتونین رشته شیمی بدون کنکور دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنید

 143. Avatar photo
  taheri
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶

  سلام ببخشید زمان ثبت نام برای رشته های بدون کنکور چه موقع است؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام دفترچه رشته های بدون کنکور برای مهر 1400 از مرداد اعلام میشه . انتخاب رشته از سامانه سنجش اعلام میشه

 144. Avatar photo
  رقیه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام برای رشته مدیریت بازرگانی و گردشگری کلا از چه معدلی پذیرش میکنن مثلا دانشگاه نجف اباد و بخواین بگین؟؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام اگر رشته مرتبط خونده باشی معدل بالای 16 خوبه و میتونی بدون کنکور دانشگاه ازاد و … رو انتخاب کنی

 145. Avatar photo
  Dina
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام من با معدل کتبی ۱۱/۸۹
  و معدل کل ۱۷/۷۹
  میتونم میکروبیولوژی یا زیست شناسی سلولی مولکولی بدون کنکور آزاد بخونم؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام اگر دیپلم تجربی باشی شانس داری در غیر اینصورت رشته های بدون کنکور 1400 را باید مطالعه کنی و اولویت های بیشتری انتخاب کنی

   • Avatar photo
    Dina
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

    کنکور تجربی هستم …تمام دانشگاه های آزاد قبولی میکروبیولوژی بدون کنور دارن؟؟؟

    • Avatar photo
     moshaverarshad
     ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

     سلام نه همشون ندارن.لیست رشته های بدون کنکور برای دانشگاه ازاد 1400 مرداد دفترچه ش روی سایت ازمون قرار میگیره و از اونجا میتونی ببینی کدوم دانشگاه ها دارن

   • Avatar photo
    محمد رحیمی
    ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

    با سلام و وقت به خیر خدمت شما مشاور گرامی.سوالم ازتون اینه که بنده با داشتن معدل کتبی دیپلم ۱۴/۹۷ و معدل کل دیپلم ۱۷/۸۹ رشته ریاضی قیزیک شانسی برای پذیرش در رشته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد واحد کرج را دارم؟

    • Avatar photo
     moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

     سلام اره چون رشته مرتبط خوندی معدلتم خوبه میتونی برای رشته های بدون کنکور اقدام کنی

 146. Avatar photo
  سیما
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  بنده دارای دیپلم تجربی نظام جدید با معدل کتبی نهایی ۱۷٫۶۸ و معدل کل ۱۹٫۴۴ هستم میخواستم بدونم برای ثبت نام در رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار (کارشناسی) در دانشگاه آزاد تهران شمال صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی کافی است ؟ یا باید در کنکور ۱۴۰۰ ریاضی شرکت کنم ؟؟ خیلی‌ ممنون اگه از گمراهی من را در بیارید

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام میتونی این رشته رو براساس سوابق در دانشگاه ازاد مهر1400 پذیرش بگیری

 147. Avatar photo
  مهسا
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام ببخشید من معدل دیپلمم ۱۲ هستش کل ۱۸ می خواستم ببینم ممکنه بتونم تو رشته‌ی مشاوره یا روانشناسی بدون کنکور قبول بشم؟ دانشگاه های تهران و اطرافش

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام اره رشته های بدون کنکور هرسال دانشگاه ازاد پذیرش میکنه که بر اساس معدل هست

   • Avatar photo
    مهسا
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۸

    خب ممکن هستش به خاطر معدل پایینم اصلا قبول نشم؟ واقعیتش من خیلی استرس دارم کلا هم ۱۱ تا دانشگاه اطراف تهران و قزوین و قم هستش که روانشناسی داره معدل دقیقم ۱۱.۱۵ کتبی و ۱۷.۵۰ کل ممکنه اصلا قبول نشم؟ یا از یازده تا کدی که می زنم یکی قبول می کنن؟

    • Avatar photo
     moshaverarshad
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

     سلام مهسا
     نمیشه صدرصد بگیم قبول میشین یا نمیشین بستگی به ظرفیت پذیریش دارد که چقدر قبول میکنند و شما شانس قبولی دارین

    • Avatar photo
     کارینا
     ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

     سلام من مدرک پیش دانشگاهی هنر دارم .میتونم تو رشته بهداشت مدارس یا بهداشت خانواده بدون کنکور شرکت کنم .

   • Avatar photo
    مهسا
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۹

    رشته ام هم تجربی هستش

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   دانشگاه های تهران و کلن دانشگاه های پر متقاضی رشته محبوبی مثل روانشناسی یا مشاوره را بدون کنکور ارائه نمیدن

 148. Avatar photo
  مریم
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام علیکم باداشتن دیپلم علوم انسانی امکان پذیرش در رشته مامایی دانشگاه آزاد آبادان هست؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام خیر مامایی جز رشته های بدون کنکور دانشگاه های ازاد 1400 نیست

 149. Avatar photo
  لیلا
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام وقت بخیر. من سال دوازدهم تجربی هستم و حدود ۶ سال سابقه ورزش دارم از جمله بدنسازی و هیچ مشکلی از لحاظ جسمانی ندارم‌. آیا با معدل کتبی نهایی ۱۶ الی ۱۶.۵ شانسی برای قبولی رشته علوم ورزشی در دانشگاه آزاد تهران شمال یا تهران مرکز هست؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام لیلا
   بله شانس قبولی در دانشگاه ازاد دارین

 150. Avatar photo
  Ftm
  ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  من میخام یک رشته بدون کنکور برم اما نمی‌دونم چی برم یک رشته دخترونه تقریبا …و بازار کارش خوب باشه!میشه پیشنهاد بدین

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام دانشگاه های ازاد و غبرانتفاعی رشته هایی مثل مدیریت ها حسابداری روانشناسی و همچنین رشته ای هنری مثل موسیقی بازیگری طراحی دوخت طراحی لباس عکاسی گرافیک …داره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

   سلام وقتتون بخیر.
   در مورد رشته های طراحی لباس و گرافیک نظرتون چیه؟؟؟

 151. Avatar photo
  Dorsa
  ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام
  می خواستم بدونم از رشته تجربی می تونم بدون کنکور در رشته روانشناسی تحصیل کنم؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام بله بدون کنکور دانشگاه ازاد میتونی ولی معدل کتبی دیپلم بالای14 باشه

 152. Avatar photo
  Pardis
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام دانشگاه ازاد رشته ژنتیک بدون کنکور هم داره برای سال ۱۴۰۰_۱۴۰۱

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام پردیس
   بله بدون کنکور دارد این رشته رو ولی شما باید شرایط لازم برای ثبت نام بدون ازمون رشته ژنتیک داشته باشین جهت اطلاع از شرایط ثبت نام با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 153. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام شرایط ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد چی هست ؟حتما باید جزو استعداد درخشان باشم یا معدل بالای۱۶ کافیه؟

 154. Avatar photo
  Fateme
  ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام.کی باید اقدام به ثبت نام کنم؟ از اول بهمن؟
  بعد این که من رشتم تجربیه می تونم حقوق دانشگاه آزاد بدون کنکور برم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام و درود برای ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد زمان دقیق اعلام نشده برای اطلاع دقیق و اطلاع از لیست رشته های دانشگاه آزاد ایران تحصیل عضو کانال تلگرامی ما بشید .

 155. Avatar photo
  داریوش
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱

  با سلام.لطفا بفرمایید برای شرکت در رشته مهندسی جوش در استان خوزستان چگونه ثبت نام کنم؟ محل سکونت مسجدسلیمان

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام داریوش‌ جان برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام دانشگاه آزاد مقاله شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد ایران تحصیل رو مطالعه کن موفق‌باشی

 156. Avatar photo
  فاطمه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۸

  سلام من لیسانس نرم افزار هستم میخوام ارشد روانشناسی کودک بخونم دانشگاه آزاد، بدون کنکور معدلم ۱۸ هستش، امکانش هست؟

 157. Avatar photo
  یاسمین ملکی
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام وقت بخیر
  زمان ثبت نام برای رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و کد رشته محل ها امسال (۹۹) مشخص نشده هنوز؟!

 158. Avatar photo
  مریم
  ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام من دیپلم عکاسی دارم یکبار ورودی مهر ثبت نام کردم بازیگری اوردم اما دانشگا تماس گرفتم گفتن پیش دانشگاهی نیاز است !!!میخاستم ببینم حتما باید پیش بگیرم وبرای ورودی بهمن باز میتونم ثبت نام کنم !؟چه رشته ای؟

 159. Avatar photo
  سارینا
  ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۳

  سلام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور میشه ثبت نام کردلطفا به ایمیل پاسخ بدین🙏🏻

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام ثبت نام بدون کنکور در رشته های پیراپزشکی ارائه نشده است برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 160. Avatar photo
  Ana
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام با چه معدلی میشه رشته حسابداری دانشگاه آزاد ساری قبول شم؟ حدود معدل برای قبولی این رشته چنده؟لطفا بگید🙏

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۳

   سلام آنا
   شما با هرمعدلی که دارین میتونین ثبت نام کنید مهمترین فاکتور اینک چند نفر ثبت میکنند و چقد ظرفیت پذیریش دارد
   بخاطر همین نمیشه دقیق گفت که با چه معدلی پذیریش میکند

 161. Avatar photo
  فاطمه
  ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام.من دانش اموز سال دوازدهم هستم.میشه برای سال اینده بدون کنکور در دانشگاه ازاد در رشته روانشناسی شرکت کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۲

   سلام و وقت بخیر شما رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن 99 می توانید ثبت نام کنید

 162. Avatar photo
  پرهام
  ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۹

  سلام ببخشید رشته هوا-فضا ورودی داره آزاد کرمانشاه یا تهران یا شمال و با رشته ربی میشه ثبت نام کرد شرایط هم اگه میشه ذکر کنید ممنون

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۸

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن 99 و همچنین دانشگاه علمی کاربردی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 163. Avatar photo
  Mohammad
  ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵

  سلام وقت یخیر
  ببشخید من هرچی با این شماره ها که ذکر کردید تماس میگیرم میگه که در شبکه موجود نمی باشد!

  • Avatar photo
   moshaver
   ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام ممنون این شماره هارو با خط ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید

 164. Avatar photo
  زهرا
  ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۸

  مامایی هم بدون کنکور میشه ثبت نام کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام برای اطلاع کامل از ثبت نام رشته ی مامایی با مرکز تماس حاصل نمایید

 165. Avatar photo
  سمیرا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام وقت تون بخیر
  آیا رشته های پیرا پزشکی مثل پرستاری و مامایی رو هم بدون کنکور میشه شرکت کرد؟ لطفا به ایمیل بنده پاسخ رو بفرستین

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶

   سلام شرایطی اختصاص دادن ک جهت اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 166. Avatar photo
  زهرا جباری
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام خوبین؟ ببخشید من دانشجوی رشته دارویاری هستم علمی کاربردی هلال احمر اردبیل میخونم .میخواستم
  بگم اگه رشته دارویاری اگه دانشگاه آزاد اردبیل هست بیام اونجا ادامه تحصیل بدم لطفا جواب منو بدین لطفا….

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۸

   سلام ممنون
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 97 در دانشگاه آزاد اردبیل با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

   • Avatar photo
    علی عمادی
    ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

    سلام و خداقوت.کاردانی مدیریت دولتی دانشگاه ازاد دارم.
    برای کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مطالعات منطقه ای میتونم شرکت کنم؟
    رشته مطالعات منطقه ای با ازمون هست یا بدون ازمون؟
    اگه با ازمون کی و چطور باید شرکت کرد؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۳

     سلام
     برای اطلاع بیشتر میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 167. Avatar photo
  نسیم
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام. من دانشجوی مکانیک ورودی 92 هستم. میخواهم انصراف بدهم و در رشته ی محیط زیست (بدون کنکور) مشغول به تحصیل شوم. امکان تحصیل در کارشناسی پیوسته برایم وجود دارد؟

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۲

   سلام در لیست رشته های بدون آزمون کنکور دانشگاه آزاد مهر 97 رشته محیط زیست و رشته های مشابه رو با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید و راهنمایی های لازم رو بهتون بدن

 168. Avatar photo
  محمد
  ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام وقت بخیر ایران تحصیل برای آگاهی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد به سایتی باید اقدام نمود

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت شماهم بخیر محمد عزیز لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد مهر 97 را می توانید از مشاوران ما راهنمایی بگیرید و همچنین ثبت نام بدون ازمون دانشگاه ازاد از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام بدین

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹

   با سلام و وقت بخیر جناب محمد شما می توانید جهت اطلاع از رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی با شماره های مرکز ثبت نام تماس بگیرید و ضمن اطلاع از رشته های بدون کنکور از خدمات مشاوره انتخاب رشته در اساس بازار کار فعلی کشور و تکمیل روند ثبت نام بهره مند گردید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور