ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد 99
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

همزمان با ثبت نام بدون کنکور ، دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ منتشر می شود. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید، لذا دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد و همچنین دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را به صورت جداگانه منتشر می گردد. پس از دانلود دفترچه رشته های کاردانی دانشگاه آزاد به صورت دقیق تمامی بندهای آن را مطالعه نمایید و سپس برای انجام ثبت نام اقدام نمایید.

 

 

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ ، انجام ثبت نام و مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد 

دریافت دفترچه راهنما به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه دانشگاه آزاد منتشر می شود. کلیه داوطلبان می توانند برای دریافت دفترچه مذکور به سامانه azmoon.org مراجعه نموده و دفترچه مورد نظر خود را دانلود نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند، لینک مربوط به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته تنها در زمان تعیین شده قابل دریافت می باشد و به همین دلیل در زمانی غیر از آن امکان دریافت دفترچه وجود ندارد . برای دریافت دفترچه ثبت نام و همچنین انتخاب رشته، نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نیست.

لینک مربوط به دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد در دو ترم مهر و بهمن متفاوت می باشد. زیرا برخی از رشته انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در ترم بهمن پذیرش نخواهند داشت به همین دلیل در هر ترم ممکن است شاهد تغییراتی در روند کاهشی و همچنین افزایش رشته های مورد نظر داشته باشیم. علاوه بر انتشار دفترچه انتخاب رشته در هر یک از ترم های تحصیلی و علاوه بر آن، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، فراخوان هایی است که هر یک از دانشگاه ها برای تکمیل ظرفیت و ثبت نام ارائه می نمایند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که سامانه azmoon.iau.ac.ir – سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی و کارشناسی متفاوت می باشد. به همین دلیل برای انجام ثبت نام نیازی به مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نخواهد بود. در زیر به برخی از مفاد موجود در دفترچه کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اشاره خواهیم نمود.

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علوم تحقیقات بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

 

دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

 

شرایط تعیین شده برای داوطلبانی که مایل به ثبت نام و انتخاب رشته در کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مطابق با دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد.

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام در یکی از رشته ها و یا شاخه های نظری ؛ کارودانش . فنی و حرفه ای برای داوطلبان نظام جدید همچنین برخورداری از  دیپلم سال چهارم برای داوطلبان نظام قدیم .
 • آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل در دوره های کاردانی می باشند، می توانند در رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند. در صورتی که رشته های هر یک از داوطلبان با دیپلم آنان یکسان نباشد، لازم است 12 واحد را به صورت جبرانی بگذارنند.
  • تعیین تعداد واحدهای پیش نیاز برای گذراندن دروس جبرانی به انتخاب دانشگاه آزاد می باشد و بر عهده آن ها خواهد بود.
 • فارغ التحصیلان رشته های کارودانش، برابر با قوانین و ضوابط تعیین شده ملزم به گذراندن 14 واحد دروس جبرانی برابر با قوانین و مقررات می باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های کارودانش مطابق با دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد و همچنین فنی و حرفه ای و هنرستان نظام قدیم در صورتی مجاز به انتخاب رشته خواهند بود که در رشته های متناسب با نوع دیپلم خود و موجود در دفترچه انتخاب رشته نمایند.
  • در صورت غیر مرتبط بودن رشته انتخابی با رشته دیپلم داوطلب، گذراندن واحدهای جبرانی برای پذیرفته شدگان الزامی خواهد بود. هر یک از داوطلبان با توجه به دستورالعمل های صادرشده برای این مورد می توانند اقدام به انتخاب رشته نمایند.
 • امکان ثبت نام برای دارندگان مدرک تطبیقی در دوره کاردانی وجود دارد و می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند.
 • برخورداری از شرایط جسمانی مورد نظر برای آن دسته از داوطلبانی که رشته تربیت بدنی را انتخاب نموده اند، الزامی است در غیر این صورت ، از ادامه تحصیل این دسته از داوطلبان جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • تعداد انتخاب های مجاز برای هر یک از داوطلبان با توجه به مرتبط بودن دیپلم چهارساله خود تنها مجاز به انتخاب یک کد رشته محل از بین تمامی رشته های موجود می باشند.
  • تبصره : انتخاب رشته تربیت بدنی از قاعده فوق مستنثنی خواهد بود و داوطلبان می توانند علاوه بر رشته مورد علاقه خود، به انتخاب این رشته نیز بپردازند.

 

دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 

دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 

برای انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد شرایطی در نظر گرفته شده است که با توجه به این شرایط داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند. شرایط تعیین شده در دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته این مقطع به شرح زیر می باشد.

 • برخورداری از دیپلم نظام قدیم متوسطه و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی برای این دسته از متقاضیان.
 • برخوداری از مدرک دیپلم نظام جدید برای دانش آموزان نظام 6-3-3
 • مطابق با دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد آن دسته از داوطلبانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند، امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • کلیه فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته که مشمول شرایط تعیین شده نمی باشند، امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • فارغ التحصیلان رشته های کاردانی علوم پزشکی  امکان ثبت نام در این مقطع را نخواهند داشت و می توانند در رشته های مقاطع بالاتر اقدام به انتخاب رشته نمایند.
  • امکان ثبت نام داوطلبان فوق در صورتی وجود خواهد داشت که به تعهد خدمت خود عمل نموده باشند و منعی برای انجام ثبت نام نداشته باشند.
 • مطابق با قوانین تعیین شده ، آن دسته از دارندگان مدارک حوزوی که مدرک آنان مورد تائید باشند، مدرک آنان معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه خواهد بود و در صورتی که ممنوعیتی برای ادامه تحصیل نداشته باشند و همچنین مشمول خدمت سربازی نباشند، می توانند در انتخاب رشته این دانشگاه ثبت نام نمایند.
 • متقاضیان رشته های تربیت بدنی ضمن نداشتن معلولیت های حاد جسمانی باید از توانایی های لازم برای پذیرش در این رشته برخوردار باشند، در غیر این صورت دانشگاه امکان ورود و ادامه تحصیل را برای این داوطلبان فراهم نخواهد نمود.
 • متقاضیانی که در دفترچه رشته های کاردانی دانشگاه آزاد رشته های هنری همانند هنرهای نمایشی و همچنین بازیگری و کارگردانی را انتخاب می نمایند، علاوه بر نداشتن معلولیت های جسمانی، از سلامت کامل نیز باید برخوردار باشند.

 

شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف

 

مقطع

رشته تحصیلی

مبلغ قابل پرداخت

شماره حساب

کاردانی

حسابداری، ادبیات فارسی، دینی و عربی، آموزش ابتدایی

7/000/000

نحوه پرداخت شهریه صرفاً به صورت اینترنتی می باشد.

علوم تجربی، نقشه کشی عمومی، معماری، گرافیک، نقاشی،          تربیت بدنی، الکترونیک، مکانیک، الکتروتکنیک، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، کامپیوتر، نقشه برداری، مخابرات، نساجی

9/000/000

کارشناسی

جغرافیا، مدیریت،ادبیات،آموزش ابتدایی، الهیات، تاریخ،  مدیریت ،حسابداری ،روانشناسی و   برنامه ریزی آموزشی وزبان انگلیسی

(کلیه گرایش ها)

9/000/000

شیمی، ریاضی، زیست شناسی، مخابرات، نساجی،کشاورزی، مکانیک، کامپیوتر، قدرت،برق،معماری،  طراحی صنعتی، گیاه پزشکی،مهندسی عمران،شهرسازی

(کلیه گرایش ها)

000/000//11

کارشناسی ناپیوسته

حسابداری، ادبیات فارسی، آموزش ابتدایی، دینی و عربی

10/000/000

تربیت بدنی، الکترونیک، ارتباط تصویری، مهندسی تکنولوژی ،برق ،قدرت ،نرم افزار،مکانیک، صنایع شیمیایی ،الکترونیک و معماری

13/000/000

علوم تجربی

10/000/000

کارشناسی ارشد

رشته های علوم انسانی (کلیه گرایش ها)

23/000/000

رشته های  غیرعلوم انسانی (کلیه گرایش ها)

25/000/000

دکتری

رشته های علوم انسانی(کلیه گرایش ها)

60/000/000

رشته های فنی و علوم پایه(کلیه گرایش ها)

70/000/000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شیراز

رشته های بدون کنکور دانشگاه دانشگاه آزاد شیراز

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه دانشگاه آزاد شیراز

رشته های بدون کنکور دانشگاه دانشگاه آزاد شیراز

 

رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد شیراز شامل لیست زیر می باشد.

حقوق (پاره وقت)

مترجمی زبان انگلیسی

مترجمی زبان انگلیسی (پاره وقت)

روانشناسی

زبان و ادبیات فارسی

زبان و ادبیات عربی

زبان و ادبیات عربی (پاره وقت)

آموزش زبان انگلیسی

فلسفه و حکمت اسلامی

فقه و حقوق اسلامی

ادیان وعرفان

علوم سیاسی

علوم سیاسی(پاره وقت)

اقتصاد
اقتصاد (پاره وقت)
مدیریت بازرگانی
مدیریت بازرگانی (پاره وقت)

مدیریت بیمه

مدیریت صنعتی

مدیریت صنعتی(پاره وقت)

حسابداری

علوم ورزشی

جغرافیا

ریاضیات و کاربردها

فیزیک

فیزیک(پاره وقت)

زمین شناسی

آمار

علوم مهندسی

مهندسی شیمی

مهندسی پلیمر

مهندسی نفت

مهندسی صنایع

ایمنی صنعتی

مهندسی بهره برداری راه آهن

مهندسی مواد و متالورژی

مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر (پاره وقت)

علوم و مهندسی باغبانی

علوم و مهندسی باغبانی (پاره وقت)

مهندسی فضای سبز

علوم و مهندسی آب

علوم و مهندسی آب(پاره وقت)

علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی خاک (پاره وقت)

نقاشی

مهندسی شهرسازی

ادبیات نمایشی

کارگردانی

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد یزد

رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد یزد شامل لیست زیر می باشد.

 

الكترونيكالكترونيك عمومي

 

 

الكتروتكنيكبرق صنعتي

 

 

الكتروتكنيكتاسيسات اكتريكي

 

 

 

متالورژيريخته گري

 

 

صنايع نساجي-صنايع نساجي

 

 

كارداني ناپيوسته

كارداني آموزش ديني و عربي
كارداني آموزش و پرورش ابتدايي
كارداني امور بانكي

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی در رابطه با دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد و همچنین نحوه دانلود دفترچه کاردانی پیوسته و ناپوسته آزاد اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با دفترچه کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد سوالی دارید، می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

با توجه به اینکه انجام ثبت نام در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر است. لذا داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه دانشگاه آزاد برای دانلود دفترچه کاردانی پیوسته و ناپوسته بدون آزمون آزاد اقدام نمایند.

 

آیا در دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد می توان رشته های مربوط به این مقطع را مشاهده نمود؟

همزمان با شروع ثبت نام ، داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته و دانلود دفترچه اقدام نمایند. شرایط ثبت نام و همچنین اطلاع از تمامی ضوابط تعیین شده با مطالعه دفترچه امکان پذیر است.

 

تفاوت دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد و ناپیوسته در چیست؟

تفاوت مربوط به شرایط ورود به این مقطع می باشد که برای اطلاع از این شرایط و همچنین مشاهده برخی از رشته های بدون کنکور می توانید به سایت وارد شوید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)