تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی ترم بهمن 1401

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول 1401 در مقاطع کاردانی و کارشناسی منتشر شد. کلیه متقاضیان ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی می بایست قبل از هر گونه اقدامی جهت ثبت نام اینترنتی، ابتدا دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد را دانلود و مطالعه نمایند.

افراد داوطلب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر و بهمن ماه 1401 ابتدا باید قبل از ثبت نام، دفترچه راهنمای بدون کنکور را بررسی کرده و با اطلاع از رشته های ارائه ‌شده و شرایط ثبت نام، فرآیند اسم نویسی خود را انجام دهند. در ادامه لینک های مربوط به دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد و همچنین نحوه و شرایط ثبت نام را ارائه کرده ایم.

 

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی، همزمان با فرآیند ثبت نام منتشر خواهد شد. دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته هر سال 2 بار بدون کنکور دانشجو می پذیرد. بر اساس آمار اعلام ‌شده، بیش‌ از 95 درصد رشته محل ‌های دانشگاه آزاد در هر کدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی به ‌غیر از رشته های گروه پزشکی بدون آزمون می باشند.

تنها شرط پذیرش دانشجو بدون کنکور دانشگاه آزاد، معدل کتبی دیپلم است و از آنجا که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرفته می شود، داوطلبان باید معدل خود را در هنگام ثبت نام به صورت دقیق وارد کنند. همچنین افراد داوطلب جهت آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و شرایط و ضوابط، ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 را مطالعه نمایند.

نحوه دریافت دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای اطلاع از رشته بهداشت محیط بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای دسترسی آسان به دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد و دسترسی سریع ‌تر داوطلبان می توانند از طریق لینک ‌های اعلام‌ شده دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد در نوبت مهر ماه و بهمن ماه 1401 برای مقاطع کاردانی و کارشناسی را دانلود کنند.

دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401

از آنجا که اولین دوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی نیمسال اول در مهر ماه سال 1401 انجام می شود، در هر دوره از پذیرش بدون آزمون ورودی مهر ماه، دانشگاه آزاد دفترچه راهنمای بدون کنکور را که حاوی اطلاعاتی در خصوص نحوه و شرایط ثبت نام و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در پذیرش دانشجو می باشد، منتشر خواهد کرد.

علاقه مندان جهت ادامه تحصیل در هر کدام از مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، ابتدا باید در سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و دفترچه راهنمای بدون کنکور را دانلود کنند. در ادامه برای تسهیل روند ثبت نام، لینک دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر کدام از مقاطع قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل اطلاعاتی همچون شرایط و ضوابط، مدارک، زمان، نحوه و هزینه ثبت نام، سهمیه، مقررات وظیفه عمومی، مقررات انصراف از تحصیل، ضوابط اتباع غیر ایرانی و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 است داوطلبان باید قبل از ثبت نام از محتویات آن مطلع شوند.

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی پیوسته مهر 1401 بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی ناپیوسته مهر 1401 بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی پیوسته مهر 1401 بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته مهر 1401 بر روی لینک کلیک کنید. 

دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401

افراد برای ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشگاه آزاد جهت اطلاع از فهرست رشته های مورد پذیرش دانشگاه ها در نیمسال دوم تحصیلی، باید دفترچه مقطع مورد نظر خود را از سایت دانشگاه آزاد دانلود کنند. در حال حاضر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 مشخص نیست.

لازم به ذکر است افراد داوطلب با مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم 3 ساله نظام جدید، دیپلم نظام قدیم + مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی این امکان را دارند که در رشته های دانشگاه آزاد در مقاطع ارائه ‌شده شرکت نمایند.

افراد متقاضی با مدارک کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته می‌ توانند از بین رشته های ارائه ‌شده رشته محل مورد علاقه خود را پیدا کنند.

همچنین فارغ ‌التحصیلان دیپلم چهار ساله نظام قدیم و دیپلم سه ‌ساله نظام جدید فقط می توانند از میان رشته های مقطع کاردانی پیوسته، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 علاوه ‌بر این افراد فارغ ‌التحصیل دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم سه‌ ساله نظام جدید، دیپلم نظام قدیم با مدرک پیش ‌دانشگاهی و مدرک کاردانی می توانند از میان رشته محل مقطع کاردانی ناپیوسته، انتخاب رشته خود را آغاز کنند.

از آنجا که دفترچه‌ راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی بهمن ماه در مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته هنوز منتشر نشده، بر ‌همین اساس لینک دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد سال های گذشته را قرار داده ‌ایم.

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی پیوسته بهمن 1400 بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی ناپیوسته بهمن 1400 بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی پیوسته بهمن 1400 بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بهمن 1400 بر روی لینک کلیک کنید. 

لازم به ذکر است که به محض انتشار دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401 مقاله به ‌روزرسانی خواهد شد و اطلاعات لازم در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت. چنانچه در خصوص مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دچار ابهام و سوالی باشید می ‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

چگونگی دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای اطلاع از نحوه دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نور بر روی لینک کلیک کنید. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

همان گونه که اشاره شد دانشگاه آزاد هر سال 2 بار برای نیمسال مهر و ورود بهمن ماه از طریق بدون آزمون دانشجو می پذیرد. افراد داوطلب و علاقه مند به شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 در زمان تعیین ‌شده می توانند برای مقاطع تحصیلی مختلف فرآیند ثبت نام را انجام دهند. در ادامه به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی مهر و بهمن ماه اشاره خواهیم کرد.

 زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1401 با توجه به اعلامیه ‌های منتشر شده سازمان سنجش کشور در خصوص ظرفیت و پذیرش دانشگاه ها همزمان با ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری و بعد از انتشار نتایج کنکور سال جاری در بازه زمانی مرداد ماه شروع می شود. در جدول زیر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی مهر ماه ارائه شده ‌است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 
مقطع  زمان آغاز ثبت نام مهر 1401 تمدید مهلت ثبت نام مهر 1401
کاردانی پیوسته 5 مرداد لغایت 27 مرداد تا 8 شهریور
کاردانی ناپیوسته 18 لغایت 28 مرداد تا 8 شهریور
کارشناسی پیوسته 18 لغایت 28 مرداد تا 8 شهریور
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر لغایت 5 مرداد تا 8 شهریور

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401

فرایند اسم‌ نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ورودی بهمن ماه معمولاً در بازه زمانی آذر ماه شروع می شود. طبق روال سال ‌های گذشته احتمالاً ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد در نیمسال بهمن 1401 از نیمه آذر ماه آغاز می شود. به محض انتشار اطلاعیه زمان ثبت نام بدون کنکور مهر و بهمن ماه این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن
مقطع  آغاز ثبت نام بهمن سال گذشته آغاز ثبت نام بهمن سال 1401
کاردانی پیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کارشناسی پیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

همه دانشگاه ها برای ثبت نام و پذیرش دانشجویان، شرایط و مقرراتی را تعیین کرده اند. پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز برای همه مقاطع شرایط عمومی و اختصاصی مشخص کرده است که افراد متقاضی باید قبل از ثبت نام تمام ضوابط را بررسی نمایند. در ادامه به مهم ‌ترین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 اشاره کرده‌ ایم.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی
 • عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن فساد اخلاقی و اعتیاد
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • پذیرش کلیه قوانین حاکم بر دانشگاه آزاد اسلامی
 • عدم تعهد دانشگاه ها به تامین خوابگاه دانشجویان

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • پذیرش بر اساس:

1 – کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: معدل کتبی دیپلم ( رشته های نظری ) و معدل کل دیپلم ( رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش )

2 – کاردانی پیوسته: پذیرش بر اساس معدل کل دیپلم 

3 – کارشناسی ناپیوسته: پذیرش بر اساس معدل کل مقطع کاردانی

 • مدارک تحصیلی مورد نیاز:

1 – کاردانی پیوسته: دارا بودن دیپلم ( نظام سالی واحدی / ترمی واحدی، نظام قدیم چهار ساله و یا نظام 3-3-6 ) رشته های فنی و حرفه ای و کارو دانش

2 – کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: دارا بودن دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی + پیش دانشگاهی ( یا کاردانی )، دیپلم نظام 3-3-6 و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم 

3 – کارشناسی ناپیوسته: دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم 

 • فارغ التحصیلی داوطلبان حداکثر تا تاریخ 31 / 6 / 1401 برای ورودی مهر و حداکثر تا تاریخ 30 / 11 / 1401 برای ورودی بهمن
 • تفاوت درصد تاثیر معدل دیپلم با توجه به رشته انتخابی و عنوان دیپلم ( مختص مقطع کارانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته )
 • تعداد حداکثر 20 انتخاب برای هر مجموعه رشته برای ورودی مهر و بهمن

دریافت دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

از آنجایی‌ که دانشگاه آزاد معمولاً سالانه 2 بار برای ورودی های اول و دوم پذیرش خواهد داشت، بنابراین نحوه ثبت نام ورودی مهر ماه و ورودی مهمن ماه بعضی مواقع یکسان و در برخی مواقع با یکدیگر متفاوت می باشد. اما شیوه ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد تقریباً مشابه با هم است. سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی های مهر و بهمن به صورت اینترنتی و به صورت مشابه انجام شد. گفتنی است این ثبت نام از طریق سایت azmoon.org انجام می شود. در ادامه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را مشاهده می ‌کنید.

 • مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org
 • دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر
 • ورود به لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • دریافت شناسه و نام کاربری ثبت نام
 • ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و نام کاربری ثبت نام و کد ملی
 • تکمیل فرم ثبت نام ( اطلاعات شخصی / اطلاعات تحصیلی )
 • آپلود عکس 3 * 4 اسکن شده 
 • تکمیل فرم انتخاب رشته ( حداکثر 20 انتخاب )
 • تایید و ثبت نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری

اطلاعیه

لازم به ذکر است که افراد باید قبل از اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سال 1401، ابتدا مدارک ثبت نام خود را آماده نموده و بعد از آن مراحل ثبت نام و انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

شهریه دانشگاه آزاد 1401‌ – 1402

شهریه فاکتور بسیار مهمی در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد است. بنابراین داوطلبان باید بر اساس آن انتخاب خود را انجام دهند و از شهریه ‌های ثابت و متغیر به ‌طور کامل اطلاع داشته باشند. لذا داوطلبان در کنار عواملی چون علاقه و کیفیت دانشگاه، بحث هزینه‌ ها را نیز باید مورد بررسی قرار دهند. در ادامه شهریه دانشگاه آزاد سال 1401 – 1402 در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکتری را ارائه کرده ‌ایم.

شهریه کاردانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 2 میلیون و 640 الی 3 میلیون و 800 هزار تومان
فنی و مهندسی 3 میلیون و 460 الی4 میلیون و 760 هزار تومان
علوم پایه 3 میلیون و 150 الی 3 میلیون و 700 هزار تومان
هنر 3 میلیون الی 3 میلیون و 860 هزار تومان
علوم پزشکی 5 میلیون و 520 الی 6 میلیون و 350 هزار تومان
شهریه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 2 میلیون و 950 الی 4 میلیون و 560 هزار تومان
فنی و مهندسی  3 میلیون و 870 الی 4 میلیون و 900 هزار تومان
علوم پایه 3 میلیون و 200 الی 4 میلیون و 150 هزار تومان
هنر 3 میلیون و 500 الی 4 میلیون و 860 تومان
علوم پزشکی 6 میلیون و 150 الی 7 میلیون و 560 هزار تومان
شهریه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 4 میلیون و 100 الی 6 میلیون و 350 هزار تومان
فنی و مهندسی  4 میلیون و 200 الی 6 میلیون و 500 هزار تومان
علوم پایه 3 میلیون و 700 الی 5 میلیون و 350 هزار تومان
هنر 3 میلیون و 700 الی 4 میلیون و 900 هزار تومان
علوم پزشکی 7 میلیون و 680 الی 11 میلیون و 800 هزار تومان
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 8 میلیون و 900 الی 10 میلیون و 700 هزار تومان
فنی و مهندسی  8 میلیون و 640 الی 10 میلیون و 200 هزار تومان
علوم پایه  8 میلیون و 800 الی 9 میلیون و 300 هزار تومان
هنر 8 میلیون الی 10 میلیون تومان
علوم پزشکی 14 میلیون الی 15 میلیون و 840 هزار تومان
شهریه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 18 میلیون الی 20 میلیون و 500 هزار تومان
فنی و مهندسی 20 میلیون و 460 هزار تومان الی 21 میلیون و 300 هزار تومان
علوم پایه 18 میلیون و 500 هزار تومان الی 20 میلیون و 500 هزار تومان
هنر 19 میلیون و 500 هزارتومان الی 22 میلیون تومان
علوم پزشکی 18 میلیون الی 19 میلیون و 500 هزار تومان

نحوه دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1401

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است، دانشگاه آزاد در هر دو مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد. تفاوت پذیرش در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در مدارک مورد قبول برای پذیرش بوده و هر داوطلب با توجه به نوع رشته تحصیلی، سال فارغ التحصیلی و مدرک پایه باید مقطع مناسب را انتخاب کند.

مقطع مهم ترین رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته
کاردانی پیوسته حسابداری  نقشه کشی معماری گرافیک  نقاشی
تربیت بدنی نرم افزار کامپیوتر نقشه برداری طراحی دوخت

 

مقطع مهم ترین رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته
کاردانی ناپیوسته دامپزشکی حسابداری برق گرافیک
معماری نرم افزار کامپیوتر عمران علوم ورزشی

 

مقطع مهم ترین رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته
کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی عمران گرافیک برق
گرایش های مدیریت نرم افزار حسابداری معماری

 

مقطع گروه مهم ترین رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته
کارشناسی پیوسته ریاضی مهندسی برق  مهندسی مکانیک مهندسی عمران مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
تجربی مهندسی صنایع غذایی زیست سلولی مولکولی میکروبیولوژی شیمی کاربردی گیاه پزشکی
انسانی گرایش های مدیریت روانشناسی مشاوره حقوق حسابداری
هنر ارتباط تصویری  عکاسی بازیگری طراحی لباس طراحی صنعتی
زبان زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان فرانسه مترجمی زبان آلمانی

سهمیه های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

 • سهمیه در نظر گرفته شده برای پذیرش داوطلبان در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد بدین شرح می باشد.
 • سهمیه رزمندگان به آن دسته از داوطلبانی تعلق خواهد گرفت که حداقل شش ماه در جبهه حضور داشته باشند.
 • سهمیه ایثارگران متعلق به آن دسته از داوطلبانی است که خود آنان جانباز  25% باشند و یا اینکه همسر و فرزند آنان جانباز 25 درصد باشد. همچنین سهمیه متعلق به آزادگان و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر باشند.
 • سهمیه در نظر گرفته شده برای خانواده های شهدا با توجه به دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد برای خانواده هایی است که پدر، خواهر، مادر، برادر، آنان شهید شده باشد. برای استفاده از سهمیه خانواده های شهدا لازم است در بند مربوطه تکمیل نمایند.شیوه دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

اطلاعیه

قبل از ثبت نام توصیه می شود حتما دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه کرده و مراحل ثبت نام را با دقت انجام دهید. همچنین می‌ توانید شانس خود را برای پذیرش در رشته های دانشگاه علمی کاربردی امتحان کنید.

اخبار پیرامون دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

هر سال زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1401 در مقطع کاردانی پیوسته از 5 تا 27 مرداد ماه 1401 است.

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نتایج ثبت‌ نام نیز مانند نام نویسی از طریق سامانه دانشگاه آزاد و به صورت اینترنتی اعلام می شود. بعد از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ نتایج این انتخاب رشته پس از چند هفته منتشر خواهد شد و داوطلبان با مراجعه به سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می توانند نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد را مشاهده نمایند. 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی نحوه دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد پرداختیم و همچنین در ارتباط با برخی از مفاد موجود در دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد توضیحاتی را به شما عزیزان به همراه قوانین مربوط به دفترچه رشته های بدون آزمون آزاد ارائه دادیم. چنانچه در ارتباط با چگونگی ثبت نام و همچنین نحوه دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد سوال و ابهامی داشته باشید، کارشناسان ما آماده خدمت رسانی و ارائه راهنمایی های لازم به شما می باشند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

4.5/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

من کارت پایان خدمت ندارم با توجه به جزئیات دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد آیا می توانم ثبت نام نمایم؟

ثبت نام قطعی هر یک از داوطلبان زمانی خواهد بود که کارت معافیت و یا پایان خدمت داشته باشند و یا مجوز لازم را از پلیس + 10 دریافت نموده باشند.

آیادر دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سهمیه ای برای پذیرش در رشته های بدون آزمون در نظر گرفته شده است؟

بله همانند ثبت نام در کنکور سراسری هر یک ازم مناطق 1، 2 و 3 دارای سهمیه می باشند.

چگونه می توانیم برای دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نماییم؟

برای دانلود دفترچه رشته های بدون آزمون آزاد لازم است به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

تفاوت انتخاب رشته بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد در چیست؟

بارزترین تفاوتآنها در تعداد انتخاب کد رشته محل است. شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون آزمون تعداد 20 رشته محل رو وارد میکنید و تفاوت های دیگری هم دارند که در مقاله به آنها اشاره شده است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Fateme
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۰

  سلام وقت بخیر من هنرستان تربیت بدنی خوندم کاردانی تربیت بدنی هم دارم میتونم کارشناسی ناپیوسته تربیت دبیر تربیت بدنی بخونم؟ترم مهرماه دانشگاه تهران مرکزی

  • bahraii
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر زمان ثبت نام انتخاب رشته ورودی مهر دانشگاه تموم شده برای طلاعات بیشتر تماس بگیرید

 2. محمود
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

  با سلام .گرایش بالینی در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسب ارشد بدون‌کنکور هم امسال دانشجو میگیره ؟

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام روز بخیر بله میگیرد

 3. محسن
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام
  برای رشته مکانیک خودرو پیوسته بدون کنکور از شهر طبس به مشهد میشه انتقالی گرفت؟

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت بخیر
   رشته مکانیک خودرو با کنکور هست بدون کنکور امکان پذیر نمی باشد.

 4. محدثه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام و وقت بخیر رشته ی برق کنترل بدون کنکور ارشد هم می‌شود یا خیر

  • aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر
   نیازه برای اطلاع در این خصوص با مرکز تماس بگیرید

 5. انیتا
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

  درود و وقت بخیر
  دانشگاه ازاد تبریز ، دندانپزشکی و دامپزشکی بدون کنکور می پذیره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷

   خیر هیچ دانشگاهی در این زمان رشته های دندانپزشکی و دامپزشکی را بدون ازمون بر نمیدارد ولی زیرمجوعه های ان را بله

ایران تحصیل
تماس با مشاور