تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی ترم بهمن 1400

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول 1400-1401 در مقاطع کاردانی و کارشناسی منتشر شد کلیه متقاضیان ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی می بایست قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت نام اینترنتی دفترچه را دانلود و بمطالعه نمایید و یا جهت اطلاع از رشته ها – شرایط و ضوابط و مدارک مورد نیاز با شماره های مرکز ثبت نام که در جدول ذیل آمده تماس بگیرید.

 

 

شماره های مرکز ثبت نام و مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی جهت دریافت راهنمای دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد و اطلاع از نحوه ثبت نام، تغییرات ایجاد شده در ثبت نام و همچنین  سراسر کشور :

9099072952 (تماس از سراسر کشور)

9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مهر 1400

 

لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد مهر 1400

 

لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد مهر 1400

 

لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مهر 1400

 

 

فهرست محتوا

جزئیات دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

مواردی که می توانید در دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد مشاهده خواهید نمود شامل : رشته های بدون آزمون ، میزان شهریه دانشگاه آزاد ، نحوه ثبت نام ، نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد و همچنین شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده برای این مورد می باشد.

با توجه به اینکه در بعضی از سال ها شاهد برخی ایراد ها و یا کمبود ها در دفترچه راهنمای دانشگاه آزاد بوده ایم، لذا ممکن است چند روز پس از قرار گیری لینک دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اصلاحیه ای در سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر شود که اطلاع از آن ضروری است.

نظر به اینکه ممکن است برخی از داوطلبان ممکن است به دلیل نوع نوشتار دفترچه دانشگاه آزاد متوجه تمامی موارد آن نشده و یا اینکه مایل دریافت راهنمایی در این رابطه باشند، می توانند با شماره های پشتیبانی وب سایت ما تماس حاصل نمایند.

 

 

زمان دقیق انتشار دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان انتشار دفترچه دانشگاه آزاد ترم بهمن در نیمه دوم دی ماه خواهد بود. پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام به صورت دقیق آن را مطالعه نموده و کدهای مربوط به محل سکونت و همچنین رشته های مورد نظر خود را در برگه ای جداگانه یادداشت نمایید و در فرم مورد نظر ثبت نام  وارد نمایید.

در صورتی که قبل از انتشار دفترچه مایل به اطلاع از رشته محل های موجود – شرایط و ضوابط و… بودید می توانید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072952 مرکز ثبت نام و مشاوره دانشگاه آزاد تماس حاصل نمایید.

مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه 10 روز می باشد که در این مدت سامانه قابل دسترسی خواهد بود. لذا پس از این زمان سامانه مذکور بسته خواهد شد.

 

 

لینک دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت مجزا در سامانه این دانشگاه قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

لینک دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد می رسانیم نظر به اینکه هنوز دفترچه پذیرش بدون آزمون در سامانه منتشر نشده امکان دانلود نیز فراهم نیست و به محض انتشار در سامانه از همینجا قابل دانلود خواهد بود شایان ذکر است در صورتی که می خواهید قبل از انتشار دفترچه نسبت به مندرجات دفترچه – رشته محل ها و شرایط پذیرش مطلع گردید با مرکز مشاوره و ثبت نام دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

نحوه ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد

برای ثبت نام ، اولین کاری که باید انجام بدید این است که وارد سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بشید. اونجا برای ثبت نام ترم مهر و بهمن لینکی قرار داده شده که با توجه به مقطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته می توانید برای ثبت نام اقدام کنید.

قدم دومی که باید بردارید اینکه روی لینک خرید کارت اعتباری آزمون کلیک کنید و با استفاده از کارت هایی که عضو شبکه شتاب هستند و رمز دوم اینترنتی دارن، به درگاه متصل بشید و مبلغی که برای ثبت نام در نظر گرفتن رو پرداخت کنید.

پس از اینکه این مبلغ رو پرداخت کردید ، در صورتی که تراکنشتون موفق باشه؛ دانشگاه آزاد یه شماره سریال در اختیارتون قرار میده. اگر پول از حسابتون کم شده اما نتونستید شماره سریال رو دریافت کنید اصلا نگران نباشید، می تونید با مشاورین ما تماس بگیرید و بدون نیاز به پرداخت دوباره شماره سریال رو دریافت کنید.

حالا نوبت به بارگذاری عکس میرسه که اونم دردسرهای خاص خودش رو داره و باید حتما در اندازه مشخص و به صورتی که در پایین بهتون میگیم باشه. اما قبل از تکمیل نهایی به صورت دقیق چک کنید که یه موقع دچار اشتباه نشده باشید .

 

شرایط بارگذاری فایل تصویری

مطابق با آنچه که در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد نوشته شده ، شما باید فایلتون اسکن شده باشه. اندازه عکستون هم 4*3 یا 6*4 باشه. درجه وضوح تصویرتونم یاید 100dpi باشه. فرمتش هم برای اینکه کم باشه باید jpg باشه.

از نظر حجمی؛ حجم فایلتونم نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشه. از نظر زاویه تصویری، به صورت عکس تمام رخ باشه و مال همون سالی باشه که دارید ثبت نام می کنید. که البته این موضوع برای شناسایی شما و تطابق با چهره خودتون هست.

تصویرتون سعی کنید واضح باشه و به صورت صحیح و بدون هیچ گونه خط و خشی و یا ایرادی باشه که راحت تر بتونید باهاش کار کنید . اگر حاشیه زائدی هم داره بهتره که این حاشیه رو قبل از بارگذاری توی سایت برش بزنید.

 

میزان شهریه کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد

 هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد از خود دانشجوها اخذ میشه که برای رشته های بدون آزمون ترم مهر و بهمن یکسانه. به همین خاطر پس از ثبت نام  و قبل از شروع نیمسال برای پرداخت هزینه اقدام کنید.

هر یک از داوطلبانی که پس از دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در سامانه ثبت نام و انتخاب رشته کردند، باید مبلغ 1300000 ریال رو برای هزینه های آموزشی بعلاوه میزان شهریه هر ترم رو پرداخت کنن.

 بیمه دانشجویی به همه داوطلبان تعلق می گیره ، به همین دلیل باید برای حق بیمه همون موقع ثبت نام 31500 رو بابت این موضوع پرداخت کنید. زمان در نظر گرفته شده برای این ثبت نام و پذیرش به صورت همزمان با این مبالغ همراهه.

 

کمک هزینه شهریه دانشگاه آزاد

بعضی از داوطلبان ممکنه از نظر مالی در وضعیت مناسبی نباشن به همین دلیل به دنبال راهی باشن که بتونن این هزینه ها رو به حداقل ممکن برسونن. دانشگاه آزاد یک سری تسهیلاتی رو با عنوان قرض الحسنه در نظر گرفته که به همه داوطلبان واجد شرایط ارائه میده.

 • در صورتی که شما منزلی رو به عنوان خوابگاه اجاره کردید، می تونید در طول کل تحصیلتون یک بار کمک هزینه مربوط به اجاره رو دریافت کنید.
 • کمک هزینه تحصیلی هم فقط یکبار در طول کل دوران تحصیلی امکان پذیر هست که برای بازپرداختش حدودا 12 ماه زمان نیاز دارید.
 • کمک هزینه ازدواج مال دانشجوهایی که در طول دوران تحصیلشون متاهل شدن و فقط یکبار می تونن این کمک هزینه رو دریافت کنن. البته نباید بیش از یکسال از تاریخ عقدشون برای مراجعه و ثبت نام گذشته باشه.
 • دانشجویانی که مریض باشن و یا به عمل ضروری نیاز داشته باشن ، می تونن از وام های ضروری استفاده کنن و کمک هزینه رو دریافت کنن.

خوشبختانه برای وام های کوتاه مدت هیچ گونه هزینه ای تحت عنوان کارمزد در نظر گرفته نشده است.

 

شرایط اعطای خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد

ممکنه دانشگاهی که انتخاب کردید در محل زندگی شما نباشه و یا در استان دیگه ای واقع باشه که تبعا نیاز به خوابگاه دانشجویی خواهید داشت. هیچ کدام از دانشگاه های دولتی و آزاد و… برای ارائه خوابگاه تعهدی به دانشجوهای خودشون نمیدن.

نکته مهم اینکه درسته در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی این موضوع قید شده ، اما در صورتی که بتونید به موقع اقدام کنید می تونید از خوابگاه های واقع در دانشگاه بهره مند بشید و معمولا این واحدها به اندازه بسیاری از دانشجوها جا دارن.

نکته دوم : اگر نتونستید در زمان مقرر برای دریافت خوابگاه اقدام کنید، اصلا نگران نباشید، می تونید از خوابگاه های خودگردان واقع در سطح شهر دانشگاه پذیرفته شده اقدام به دریافت خوابگاه کنید.

 

تفاوت انتخاب رشته بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد

یک سری تفاوت بین انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد وجود داره. اولین تفاوت به موضوع تعداد مجاز انتخاب کد رشته محل مربوط میشه. شما باید در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون آزمون تعداد 20 رشته محل رو وارد کنید.

موضوع دوم تفاوتی هست که در رشته های دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد با سایر رشته های با آزمون وجود داره. به عنوان مثال برخی از رشته های پزشکی و پیراپیزشکی در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد وجود نداره.

موضوع سوم نحوه پذیرش این دانشگاه هست. دانشگاه آزاد برای رشته های بدون آزمون خودش به معدل و یا همون سوابق تحصیلی داوطلبان توجه داره ولی در رشته های با آزمون این دانشگاه فقط به رتبه داوطلبان توجه می کنن.

 

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

متقاضیان وورد به دانشگاه آزاد پس از انتشار اطلاعیه مبنی بر آغاز زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند اقدام به دانلود دفترچه راهنما نمایند. با استفاده از این دفترچه داوطلبان می توانند تمامی رشته های این دانشگاه را ملاحظه نمایند.

پس از تکمیل فرآیند ثبت نام و همچنین انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید منتظر تماس دانشگاه باشند. در هر دو صورت پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلبان از سوی دانشگاه با آنها تماس گرفته خواهد شد.

در صورتی که در هر یک از واحدهای انتخابی خود پذیرفته شده اید، لازم است ابتدا به صورت الکترونیک اقدام به ثبت نام نمایید و همچنین پس از زمان تعیین شده برای ثبت نام حضوری در دانشگاه اقدامات لازم را به انجام برسانید.

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

همانطور که می دانید دانشگاه آزاد در هر یک از واحدهای خود در رشته های پزشکی و غیر پزشکی داوطلبان را پذیرش می نماید. مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد. برای آشنایی شما داوطلبان عزیز برخی از رشته های واحد دانشگاه آزاد را در ادامه ارائه خواهیم نمود.

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد اصفهان

 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی برق
 • مهندسی عمران
 • علوم و مهندسی آب
 • مهندسی مهماری
 • دندانپزشکی دکتری عمومی
 • اتاق عمل
 • پرستاری
 • مامایی
 • علوم دامی
 • مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
 • گیاه پزشکی
 • مهندسی فضای سبز
 • علوم و مهندسی خاک
 • علوم و مهندسی صنایع غذایی
 • علوم و مهندسی محیط زیست

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران مرکز

 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی برق
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی پلیمر
 • مهندسی نفت
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی مواد و متالوژی
 • مهندسی ساخت و تولید
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی هسته ای
 • مهندسی معماری
 • شیمی کاربردی
 • ریست شناسی سلولی و مولکولی
 • علوم و مهندسی صنایع غذایی
 • روانشناسی
 • حقوق
 • ارتباط تصویری
 • عکاسی

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

 • ریاضیات و کاربردها
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی برق
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی پلیمر
 • مهندسی نفت
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی ورزش
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی مواد و متالوژی
 • مهندسی نساجی
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی هسته ای
 • مهندسی انرژی
 • مهندسی صنایع غذایی
 • مهندسی ماشین های صنایع غذایی
 • علوم و مهندسی آب
 • دامپزشکی
 • بهداشت مواد غذایی
 • علوم تغذیه
 • شیمی کاربردی
 • زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • گیاه پزشکی
 • علوم و مهندسی صنایع غذایی
 • علوم مهندسی شیلات
 • علوم و مهندسی محیط زیست
 • روانشناسی
 • حقوق
 • علوم سیاسی
 • اقتصاد
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت مالی
 • حسابداری
 • هتلداری
 • علوم ورزشی
 • گردشگری
 • آموزش زبان انگلیسی
 • مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد رشت

 • ریاضیات و کاربردها 
 • مهندسی شیمی
 • پرستاری
 • مامایی
 • شیمی محض 
 • میكروبیولوژی 
 • زیست شناسی سلولی و مولكولی 
 • علوم دامی 
 • مهندسی تولید و ژنتیك گیاهی 
 • گیاه پزشكی 
 • مهندسی فضای سبز 
 • زبان وادبیات فارسی 
 • علوم سیاسی
 • جغرافیا

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد رودهن

 •   مهندسی مكانیك 
 • مهندسی معماری 
 • شیمی محض 
 • زیست فناوری 
 • زیست شناسی سلولی و مولكولی 
 • زیست شناسی گیاهی
 • زیست شناسی جانوری
 • مهندسی تولید و ژنتیك گیاهی 
 • علوم و مهندسی باغبانی 
 • گیاه پزشكی د علوم تجربی
 • اقتصاد کشاورزی 
 • علوم و مهندسی محیط زیست 
 • مددکاری اجتماعی 
 • برنامه ریزی اجتماعی و تعاون علوم انسانی 
 • علوم تربیتی 
 • مطالعات خانواده 
 • روانشناسی
 • حقوق د علوم انسانی 
 • علوم سیاسی 
 • ارتباط تصویری 
 • زبان و ادبیات انگلیسی

 

رشته های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد تبریز

 • مهندسی برق
 • مهندسی صنایع 
 • مهندسی عمران 
 • مهندسی مكانیك 
 • مهندسی ساخت و تولید
 • مهندسی معماری 
 • پزشكی
 • دندانپزشكی 
 • دامپزشكی
 • اتاق عمل 
 • پرستاری
 • مامایی
 • بهداشت مواد غذایی 
 • علوم آزمایشگاهی 
 • هوشبری
 • شیمی کاربردی 
 • میكروبیولوژی 
 • علوم و مهندسی صنایع غذایی 
 • حقوق

 

سهمیه های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

سهمیه در نظر گرفته شده برای پذیرش داوطلبان در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد بدین شرح می باشد. سهمیه رزمندگان به آن دسته از داوطلبانی تعلق خواهد گرفت که حداقل شش ماه در جبهه حضور داشته باشند.

سهمیه ایثارگران متعلق به آن دسته از داوطلبانی است که خود آنان جانباز  25% باشند و یا اینکه همسر و فرزند آنان جانباز 25 درصد باشد. همچنین سهمیه متعلق به آزادگان و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر باشند.

سهمیه در نظر گرفته شده برای خانواده های شهدا با توجه به دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد برای خانواده هایی است که پدر، خواهر ، مادر ، برادر، آنان شهید شده باشد. برای استفاده از سهمیه خانواده های شهدا لازم است در بند مربوطه تکمیل نمایند.

 

جهت راهنمایی در ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور 

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد صحبت نماییم و همچنین به برخی از مفاد موجود در دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد توضیحاتی را به شما عزیزان به همراه قوانین مربوط به دفترچه رشته های بدون آزمون آزاد ارائه نماییم. هر سوالی در رابطه با نحوه دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد را می توانید با مشاورین ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط :
 
 
 
 
 
 
 
دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

من کارت پایان خدمت ندارم با توجه به جزئیات دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد آیا می توانم ثبت نام نمایم؟

ثبت نام قطعی هر یک از داوطلبان زمانی خواهد بود که کارت معافیت و یا پایان خدمت داشته باشند و یا مجوز لازم را از پلیس + 10 دریافت نموده باشند.

آیادر دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سهمیه ای برای پذیرش در رشته های بدون آزمون در نظر گرفته شده است؟

بله همانند ثبت نام در کنکور سراسری هر یک ازم مناطق 1، 2 و 3 دارای سهمیه می باشند.

چگونه می توانیم برای دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نماییم؟

برای دانلود دفترچه رشته های بدون آزمون آزاد لازم است به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

تفاوت انتخاب رشته بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد در چیست؟

بارزترین تفاوتآنها در تعداد انتخاب کد رشته محل است. شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون آزمون تعداد 20 رشته محل رو وارد میکنید و تفاوت های دیگری هم دارند که در مقاله به آنها اشاره شده است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. غفور
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  سامانه پژوهشیارچرابعضی موقع خرابه

ایران تحصیل
تماس با مشاور