تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 + رشته محل ها

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در کد رشته های موجود در واحد های سراسر کشور برای ترم بهمن 1401 اعلام شده است.

افرادی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند در ادامه این مطلب همراه ما باشند تا اطلاعات مورد نیاز از این موضوع را در اختیار آن ها قرار دهیم. یکی از روش های پذیرش دانشگاه آزاد، پذیرش به صورت بدون آزمون در سال 1401 می باشد. در ادامه زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را نیز بررسی خواهیم کرد اما به احتمال زیاد در اواسط تابستان خواهد بود.

این روش پذیرش چندسالی است که توسط دانشگاه آزاد انجام شده و به همین دلیل داوطلبانی که بنابه هر دلیلی از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه نگشته و یا بعد از شرکت در آزمون و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، می توانند روش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

در این روش نیز ثبت نام در دو ترم مهر و بهمن خواهد بود. برای ثبت نام نیز صرفاً سوابق تحصیلی افراد بررسی خواهد شد.

افرادی که می خواهند در این روش به تحصیل ادامه دهند باید در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به نام نویسی و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو پذیرفته و افراد علاقه مند هیچ گونه محدودیت خاصی برای ثبت نام نخواهند داشت.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

فهرست محتوا

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد در مقطع های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون کنکور دانشجو می گیرد. تمامی متقاضیان ادامه تحصیل باید در زمان تعیین شده به واحد مورد نظر خود مراجعه کرده و کلیه فرایند ثبت نام را انجام دهند. توجه داشته باشید که حتماً زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را یادداشت کرده و در همان دوره زمانی برای ثبت نام اقدام کنید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است از شما ثبت نام کنند و یا با مشکلات بعدی مواجه شوید. طبق اطلاعات در دسترس زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مرداد ماه خواهد بود.

 

 

اطلاعیه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401 همزمان با ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری و پس از انتشار نتایج کنکور سال جاری در بازه زمانی مرداد ماه آغاز خواهد شد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401

همانطور که در قسمت فوق اشاره کرده بودیم، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401 در مرداد ماه خواهد بود. دیگر جزییات مربوط به ثبت نام در جدول زیر آمده است.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر
مقطع آغاز ثبت نام مهر سال گذشته زمان آغاز ثبت نام مهر 1401
کاردانی پیوسته 26 تیر تا 15 شهریور اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته 14 مرداد تا تا 15 شهریور مرداد ماه
کارشناسی پیوسته 14 مرداد تا تا 15 شهریور مرداد ماه
کارشناسی ناپیوسته 9 تیر ماه تا 15 شهریور اعلام نشده

 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401

از آنجایی که طبق اطلاعات در دسترس از سال های گذشته زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401، آذر ماه بوده است. انتظار می رود در سال جدید نیز ثبت نام در همین ماه باشد که البته برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن
مقطع آغاز ثبت نام بهمن سال گذشته آغاز ثبت نام بهمن سال 1401
کاردانی پیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کارشناسی پیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته 14 آذر لغایت 24 آذر اعلام نشده

 

 

 

اطلاعیه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد معمولا در دو دوره مهر و بهمن ماه و از طریق سایت سازمان مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می پذیرد.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که دانشجویان هر مقطع و دوره باید از تمام آنها اطلاع دقیق داشته و پس از بررسی آنها ثبت نام به عمل بیاورند. بر عکس شرایط اختصاصی که برای هر مقطع متفاوت است شرایط عمومی بین تمام مقاطع و رشته های تحصیلی یکسان می باشد.

 

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • اعتقاد و التزام به دین اسلام و یکی از ادیان موجود در قانون اساسی
 • مورد تایید بودن و موافقت با جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن اعتیاد و انحرافات اخلاقی
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • موافقت با همه ی شرایط و ضوابط وضع شده در دانشگاه آزاد اسلامی
 • عدم تعهد دانشگاه به تامین خوابگاه برای دانشجویان
 • عدم مشکلات و موانع برای ادامه تحصیل
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان
 • تعداد حداکثر ۲۰ واحد انتخاب برای هر رشته ورودی مهر و بهمن

داوطلبان می توانند با دانلود دفترچه و مطالعه دقیق آن از سایر شرایط ثبت نام و انتخاب رشته اطلاع پیدا کنند.

 

اگر می خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید.

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 کاردانی پیوسته

الزام مدرک دیپلم برای دانشجویان داوطلب نظام جدید ۳ ، ۳ ،۶  و همچنین آن افرادی که در حال حاضر شاغل به تحصیل هستند به شرطی که نا قبل از پذیرش دانشگاه مدرک خود را دریافت کنند مجاز به ثبت نام می باشند. داوطلبانی دیپلم کار و دانش گرفته اند اگر در یکی از رشته ها ی متناسب دیپلم قبول شوند باید حداکثر ۱۴ واحد جبرانی بگذرانند . کسانی که دیپلم کارو دانش، فنی حرفه ای و هنرستان قدم را دارا می باشند می توانند انتخاب رشته ای مرتبط با دیپلم داشته باشند. اگر دانشجو دیپلم تطبیقی داشته باشد می تواند برای کاردانی پیوسته ثبت نام کند هرکدام از دانشجویان نی توانند در یک رشته ثبت نام کنند و شرط تطابق رشته را نیز باید رعایت کنند اما در تربیت بدنی این قانون مجزا می باشد. داوطلبان باید شرط معدل پذیرش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند.

 

شرایط اختصاصی کاردانی ناپیوسته

کسانی که دیپلم نظام جدید شاخه های نظری، فنی، حرفه ای کارو دانش را دارند باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را تا شهریور دریافت کرده باشند . اگر دیپلم فرد در یکی از رشته های فنی و حرفه ایی، کارو دانش نظام قدیم است مدرک پیش دانشگاهی را ارائه ندهد نمی تواند در پذیرش دانشگاه آزاد بدون  کنکور کاردانی ناپیوسته شرکت کند. داشتن معدل کتبی و معدل کل برای کل رشته ها واجب شرایط است اگر فردی عمدا و یا سهوا معدل خود را وارد نکرده باشد مجاز به ثبت نام نیست. دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می توانند برای کاردانی ناپیوسته بدون کنکور شرکت کنند. اگر متقاضی دارای مدرک کاردانی علوم پزشکی و مشمول سربازی باشد اگر گواهی پایان دوره طرح پزشکی خود و نظام وظیفه را ارائه دهد می تواند در این دوره شرکت کند. متقاضیان رشته های تربیت بدنی باید از سلامت جسمی بالا برخوردار باشند. کسانی که قصد ورود به رشته های هنر را دارند نباید دارای مشکلات جسمی و بیماری‌های قلبی و تنفسی و غیره باشند در غیر اینصورت در ثبت نام مجاز نخواهند بود .

 

به منظور آشنایی بانحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir وارد لینک قرمز شوید.

 

چگونگی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی کارشناسی پیوسته

اخذ مدرک دیپلم نظام جدید و پیش دانشگاهی نظام قدیم تا قبل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد الزامی است در غیر اینصورت ثبت نام غیرممکن است . باید معدل کتبی و معدل کل را دقیق در تقاضا نامه ثبت نام درج کرده و اگر فرد در حال تحصیل نظام آموزشی ۶ ، ۳ ، ۳ است است باید پس از دریافت دیپلم معدل را تا فرصت تعیین شده در سایت مرکز سنجش وارد کند . کسانی که مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته غیر مشمول را دارند  می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند . دانشجویانی که مدرک کاردانی علوم پزشکی را دارند باید زمان ثبت نام گواهی پایان دوره و تعهد نظام وظیفه را به همراه داشته باشند. کسی که از دانشگاه اخراج شد و یا انصراف داده و تحصیل او نیمه تمام مانده و مدرک پایین تر را گرفته نمی تواند در این دوره ثبت نام کند مگر اینکه کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم داشته باشد . کسانی که می خواهند در رشته تربیت بدنی تحصیل کنند باید از سلامت جسمی کاملی برخوردار باشند .

 

 

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی نا پیوسته

معدل کتبی و کل موردنیاز برای ثبت نام را داشته باشند و کسانی که معدل آنها کمتر از ۱۲ باشد نمی توانند ثبت نام کنند . اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی تحصیل کرده اما به هر دلیلی نتوانسته به پایان برساند و مدرک کاردانی را دارد به شرط داشتن کارت پایان خدمت و معافیت دائم می تواند در ثبت نام شرکت کند . اگر پس از فارغ التحصیلی معدل کمتر از ۱۲ باشد هیچگونه مدرکی به آن تعلق نمی‌گیرد و فقط گواهی پایان دوره دریافت خواهد کرد .

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 • اصل دیپلم و یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی
 • مدارک گواهی معافیت تحصیلی از نظام وظیفه
 • تکمیل فرم های دفترچه ثبت نام
 • تاییدیه تحصیلی
 • عکس شش قطعه عکس ۴×۳

 

 

 

به منظور آشنایی با نرخ شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401

در ابتدا لازم است بدانید که مراحل ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد برای مقطع های کاردانی و کارشناسی تفاوتی با هم ندارند. روال ثبت نام نیز مانند سال های پیش به صورت اینترنتی است و از سایت دانشگاه آزاد انجام می شود.

مراحل کلی ثبت نام به شرح زیر است که می توانید مطالعه کنید:

 •  در ابتدا به سایت دانشگاه آزاد در سامانه azmoon.org مراجعه کنید.
 • سپس برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر و بررسی رشته ها اقدام نمایید.
 • کار بعدی که لازم است انجام دهید، خرید کارت اعتباری است که باید هزینه آن را بپردازید.
 • پس از خرید برای شما شناسه و کلمه عبور ثبت نام ارسال می شود.
 • سپس می توانید برای ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و کلمه عبور ثبت نام و کد ملی اقدام کنید.
 • در نهایت لازم است به تکمیل فرم ثبت نام بپردازید.
 • مدارک را آپلود کرده و سپس کدرهگیری را دریافت کنید.

 

 

جهت آگاهی از میزان شهریه کارشناسی و ارشد دانشگاه مجازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل تصویری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

در قسمت های فوق خاطر نشان کردیم که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو دوره مرداد ماه و آذر ماه خواهد بود. برای ثبت نام نیز نیازی به مراجعه حضوری نبوده و تمامی داوطبان می توانند به صورت غیر حضوری و اینترنتی مراحل ثبت نام را انجام دهند. در ادامه قصد داریم راهنمای تصویری برای این موضوع را ارائه دهیم.

ابتدا نیاز است وارد سایت مرکز به نشانی azmoon.org شوید. برای وارد شدن به این سایت کافی است در گوگل آن را جستجو کنید.

 

 

               برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج انتقالی دانشگاه آزاد اسلامی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه

 

پس از وارد شدن به سایت در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1401 – 1402” در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

حالا در این مرحله  نیاز است بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

 

 

جزییات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

سپس برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

در نهایت با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل خواهید شد.

با مشخص کردن دوره مورد نظر خود جهت ثبت نام، لازم است گزینه بله را کلیک کرده و موافقت خود را جهت ثبت نام اعلام کنید.

سپس از شما یک سری اطلاعات خواسته می شود که در این مرحله باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق با تصویر زیر اقدام کرده و به صورت اینترنتی آن را پرداخت کنید. اگر هزینه را به درستی پرداخت کرده باشید، یک کد به شما داده خواهد شد که برای ثبت نام اصلی به آن نیاز دارید.

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

برای انجام ثبت نام نیاز است که باز هم به مرحله دوم بازگشته و روی لینک ثبت نام کلیک کنید و یک سری اطلاعات را وارد نمایید.

یکی از مراحل مهم در ثبت نام، وارد کردن کد رشته ها است که تمامی کد رشته ها نیاز است از دفترچه استخراج شوند. با وارد کردن این کد رشته ها، باید دوباره تایید را بزنید تا ثبت شوند.

در نهایت به شما یک کد رهگیری داده می شود که نشان دهنده ثبت شدن و صحیح بودن تمامی مراحل ثبت نامی است. برای این که مطمئن شوید، تمامی مراحل را به درستی انجام داده اید، باید روی گزینه تایید نهایی نیز کلیک کنید.

 

 

برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد فقط از طریق کنکور امکان پذیر می باشد البته این رشته ها را در هیچ یک از دانشگاها بدون آزمون دانشجو پذیرش نمی کنند . دانشگاه آزاد با توجه به شهریه پرداز بودنش هزینه پذیرش دانشجوی با کنکور و بدون کنکور یکی می باشد . داوطلبانی که درهر رشته محل کنکور کاردانی یا کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته دانشگاه آزاد ورودی مهر و یا بهمن 1401 قبول شده اند و قصد ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند باید درمهلت تعیین شده از سوی این دانشگاه مدارک خود را آماده و به سایت آموزشیار برای ثبت نام و تشکیل پرونده مراجعه کنند .

 

 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور  کلیک کنید.

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

این ثبت نام نیز مانند کاردانی دوبار در سال می باشد یکبار برای نیمسال اول ورودی مهر و یکبار هم نیمسال دوم ورودی بهمن که این ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد انجام می‌شود. زمان ثبت نام ورودی مهرماه از مرداد شروع و تا شروع کلاس ها ادامه دارد اما ثبت نام ورودی بهمن از اواخر بهمن ادامه دارد . به اطلاع می رسانیم ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در تمام زیر گروه های تجربی ، ریاًی ، انسانی ، هنر ، زبان  درتمامی رشته ها دانشجو می پذیرد . متقاضیان می توانند بعد از مطالعه و اطلاع از شرایط پذیرش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

اگر قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور را دارید، نیاز است ابتدا دفترچه ثبت نام را کامل مطالعه کنید. برای مطالعه دفترچه نیز لازم است از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را بدست آورده و بعد از آن انتخاب رشته کنید. این رشته ها به همراه جزییات دیگر همگی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آورده می شود.

 

 

جدول دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال های 1401
دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1400 دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1401
دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه) دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه) دانلود دفترچه راهنمای دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه) دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

 

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

 

(لینک فوق به محض انتشار فعال می گردد)

 

 

اطلاعیه

زمان انتشار دفترچه بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه های آزاد مهر 1401 در حال حاضر مشخص نیست.

 

 

رشته های بدون آزمون کاردانی ناپیوسته

 

رشته های بدون کنکور آزاد مقاطع کاردانی پیوسته

رشته حسابداری ، رشته گرافیک ، رشته تربیت بدنی ، رشته الکترونیک برق صنعتی،  رشته الکترونیک تاسیسات الکترونیکی ، رشته الکترونیک عمومی ، رشته نقشه کشی معماری،  رشته نقشه کشی صنعتی ، رشته نقشه کشی نقشه برداری ، طراحی دوخت ، زمین شناسی

رشته های مورد انتخاب اکثر دانشجویان بدون آزمون کاردانی ناپیوسته

رشته دامپزشکی ، رشته آموزش و پرورش ابتدایی،  رشته کاردانی علوم ورزشی ، رشته کاردانی مدیریت بازرگان ، کاردانی فنی برق ، کاردانی فنی مخابرات ، کاردانی امور بانکی ، کاردانی مدیریت گمرکی

رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته

رشته حسابداری ، آمار،  معماری ، مدیریت  بیمه ، محیط زیست ، باستان شناسی ، آموزش ریاضی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت بازرگانی ، آموزش زبان انگلیسی ، بهداشت مواد غذایی ، مهندسی تکنولوژی مخابرات،  مهندسی شهرسازی، هنرهای تجسمی  نقاشی ، آموزش راهنمایی و غیره

رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته

رشته مهندسی عمران ، رشته مهندسی برق ، رشته مهندسی مکانیک،  رشته مهندسی صنایع ، رشته مهندسی معماری،  مدیریت دولتی ، محیط زیست ، و حقوق ، مدیریت امور بانکی ، شیمی ، ادبیان داستان ، علوم قضایی ، علوم سیاسی   زبان اسپانیایی ، آموزش زبان انگلیسی ، مدیریت مالی ‌و غیره

 

 

برای اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

اخبار مرتبط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در این قسمت همراه ما باشید تا اخبار مرتبط با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را بررسی کنیم.

5 شهریور 1400

مهلت ثبت‌نام دوره‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها  و اعلام جزئیات تقویم آموزشی دانشگاه آزاد انجام شده است.

14 آذر 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شده است. ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای آن دسته از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم پذیرش آن‌ها به صورت صرفاً براساس سوابق تحصیلی است، از امروز یکشنبه ۱۴ آذر ماه آغاز می‌شود و تا تاریخ چهارشنبه ۲۴ آذر ادامه دارد.

24 دی 1400

نتایج تکمیل ظرفیت دوره کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی روی سامانه قرارگرفته است، پذیرفته شدگان این دوره‌ها باید از ساعت ۱۰صبح فردا شنبه ۲۵ دی ماه با مراجعه به سامانه آموزشیار و مطابق جدول زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند.

27 دی 1400

نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در این تاریخ انجام شده است.

23 بهمن 1400

ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ (ویژه استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی امروز پایان می‌یابد. ناطقان: با اعلام مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org از نتیجه ثبت نام خود مطلع شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

خلاصه مطالب

همانطور که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد سالی دو بار بدون کنکور دانشجو پذیرش می کند یعنی برای دو نیمسال یکی نیمسال اول مهر و نیمسال دوم بهمن می باشد . داوطلبان می توانند چند روز قبل از شروع ثبت نام دفترچه راهنمایی را دانلود و با مطالعه کامل و دقیق آن از تمام شرایط عمومی که برای همه ی مقاطع یکسان است و خصوصی که مختص هر مقطع می باشد باخبر شوند . این دانشگاه فقط در رشته ی پزشکی و پیرا پزشکی بدون آزمون دانشجو پذیرش نمی‌کند که این شرایط برای تمام دانشگاه ها یکسان است. برای ثبت نام در این دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشجو یعنی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی براحتی می‌توان در رشته ی مورد علاقه ثبت نام و ادامه تحصیل داد .

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

 

4.7/5 - (26 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سایت مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به چه نشانی است؟

از نیمسال گذشته سامانه azmoon.iau.ac.ir جهت ثبت نام دانشجویان بدون آزمون فعال گریده.

معدل لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چقدر است؟

با توجه به رشته و زیر گروه معدل پذیرش متفاوت می باشد جهت اطلاع دقیق از معدل قبولی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

زمان و مهلت ثبت نام برای ترم مهر 1401 به چه صورت است؟

مرحله پیش ثبت نام جهت پذیرش بدون آزمون هم اکنون شروع شده و تا اوایل مهر ادامه می یابد اما ظرفیت محدود است.

آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی امکان پذیر است؟

بله پذیرش با مدرک دیپلم فنی - کاردانش و یا چهارساله نظام قدیم امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Dina
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام من دیپلم تجربی دارم میخوام روانشناسی ازاد ثبت نام کنم ولی تو لیست رشته هایی که میتونم انتخاب کنم نیست چکار باید کنم ؟

  • javadi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز باید واحد دانشگاهی مورد نظر روانشناسی رو ارایه بده.

 2. Mona
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۵

  سلام برای آموزش ابتدایی آزاد میتونم مستقیم کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم یا باید اول کاردانی ناپیوسته بخونم بعد دوباره آزمون بدم؟

  • hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام باید در مقطع کاردانی اقدام بفرمایید.

 3. اکبر
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  باسلام خدمت شما اگر کسی دیپلم رشته انسانی داشته باشد می تواند بدون کنکورمهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد برود

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. کاربر
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام وقت بخیر. موقع اعلام نتایج انتخاب رشته که از دو گروه تجربی و ریاضی انتخاب رشته کردیم، فقط یک رشته از کلشون قبول میشیم؟ یا اینکه به صورت جدا مثلا در گروه تجربی یه رشته و در گروه ریاضی یه رشته قبول میشیم و خودمون تصمیم‌ میگیریم بریم کدوم رشته رو ثبت نام کنیم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام روزتون بخیر شما میتوانید کنکور هر رشته ای را بدهید و اولویت قبولی بر اساس رتبه ای که اوردید است

 5. حسن
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

  باسلام خدمت شما پرطرفدار ترین رشته دانشگاه آزاد کدام است

  • isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. hldv
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام در سایت سنجش اعلام نتایج کنکور برداشته شده ایا دیگه نمیشه نتیج کنکور رو دید برای دانشگاه ازاد به کد هفت رقمی زیر کارنامه نیاز دارم

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام روزبخیر
   از طریق لینک کارنامه نهایی اقدام کنید میشه

 7. کاربر
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام من دیپلم تجربی دارم. میشه همزمان دو تا کارت بخرم برای انتخاب رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته تجربی و ریاضی؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر بله امکان پذیر می باشد

   • کاربر
    ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

    سلام وقت بخیر. موقع اعلام نتایج انتخاب رشته که از دو گروه تجربی و ریاضی انتخاب رشته کردیم، فقط یک رشته از کلشون قبول میشیم؟ یا اینکه به صورت جدا مثلا در گروه تجربی یه رشته و در گروه ریاضی یه رشته قبول میشیم و خودمون تصمیم‌ میگیریم بریم کدوم رشته رو ثبت نام کنیم؟

    • karimi
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 8. حسین
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام
  ببخشید من دیپلم فنی حرفه ای نظام ۳-۳-۶ دارم
  میخواستم ببینم میتونم برای ثبت نام کارشناسی پیوسته آزاد اقدام کنم؟ یا حتما باید کاردانی ارائه بدم؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام نظام جدید منعی ندارد

 9. مهسا. رحیمی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام مدرک کاردانی ناپیوسته علمی کابردی گرافیک دارم میتونم برای کارشناسی دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر بله در صورت یک سری شرایط میتوانید ادامه تحصیل دهید.

  • mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد محدودیتی در دانشگاه مقطع کاردانی وجود ندارد.

  • gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام روزتون بخیر بله لطفا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 10. مهدی رفیعی
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام.
  دیپلم تربیت بدنی دارم از فنی و حرفه ای
  وقتی میخوام کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم، زیر گرروه تربیت بدنی نداره و فقط ریاضی و تجربی و …. داره

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل حاصل فرمایید.

 11. حسین محمدی
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام وقت بخیر. من بدون آزمون وارد دانشگاه شدم. حالا می‌خوام از دانشگاهی که هستم انصراف بدم و یک واحد دیگه ثبت نام کنم. دروسی که گذروندم رو میتونم معادسازی کنم یا نه؟ اگر نه راهی هست که بشه؟ ممنون

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 12. مینا
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام من کارشناسی ناپیوسته گرافیک دارم ایا میتونم دوباره کا شناسی معماری بخونم یا نه کارشناسی پیوسته چون پیش دانشگاهی نخوندم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقت بخیر شما شرایط شرکت در کارشناسی را ندارید.

 13. مینا عباسیان
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

  من هرچقدر تماس میگیرم مبگه سماره در شبکه موجود نمیباشد

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   شما احتمال داره که شماره ی اشتباهی رو شماره گیری میکنید

 14. علیرضا
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام . من در کنکور 1401 شرکت کردم میتونم در کنار انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد (انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد ) در انتخاب رشته دون آزمون دانشگاه آزاد هم شرکت کنم ؟؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   داوطلبان کنکور سراسری میتوانند دو انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون داخل سایت دانشگاه آزاد داشته باشند.

 15. علیرضا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام ببخشید من دانشجوی کاردانی عمران هستم
  میخواستم ببینم اگر انصراف بدم برم آزاد پیوسته عمران ثبت نام کنم
  میتونم تطبیق واحد بدم و درس‌هایی رو که تا الان پاس کردم دوباره برندارم؟

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام یکی از شرایط انتقالی این است که بدون کنکور وارد دانشگاه نشده باشید اگربدون کنکور وارد نشدید بله

   • فاطمه
    ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

    سلام،من ليسانس رياضي كاربردي از دانشگاه دولتي دارم،اگر كه رشته ي علوم كامپيوتر ، بدون ازمون (ليسانس)دانشگاه ازاد ثبت نام كنم، امكان تطبيق واحداي مشترك وجود نداره؟

    • karimi
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 16. عاطی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام من یکبار دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم و انصراف دادم دیگه مجاز به ثبت نام تو مقطع کارشناسی پیوسته نیستم ؟

  • isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 17. غزاله
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام و خسته نباشید…
  میکروبیولوژی یا زیست شناسی مولکولی بدون کنکور هست؟
  برای مقطع کاردانی

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت به خیر
   رشته میکروبیولوژی و زیست شناسی سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

 18. Alireza
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام.من دانشجوی کاردانی عمران هستم
  ببخشید میخواستم ببینم بعد از گرفتن مدرک کاردانی اگر برای کارشناسی پیوسته آزاد اقدام کنم تمام دروسی که در طول ۲ سال کاردانی پاس کردم رو باید دوباره بردارم؟ یا میتونم فقط واحد های باقی مونده رو برای مدرک کارشناسی پیوسته پاس کنم
  چون اگر نمیشه میخوام انصراف بدم از اول پیوسته آزاد بخونم.

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام روزبخیر
   شما میتونی واحد هایی که قبلا پاس کردین رو مجدد تطبیق بزنید.

 19. Raha
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  وقتتون بخیر
  با دیپلم تجربی نظام جدید میتونم نرم افزار آزاد بدون کنکور شرکت کنم؟برای کارشناسی پیوسته ، برای دیپلم تجربی حتما این رشته ارائه میشه؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام روزبخیر
   بله امکانش هست.
   خیر اون رشته را ارایه ندادن.

 20. نگین
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  کاردانی پیوسته با ناپیوستع چ فرقی میکنه

  • hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام پیوسته کاردانی و کارشناسی پشت هم می باشد

 21. حسین
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  باسلام خدمت شما اگر کسی دیپلم رشته انسانی داشته باشد می تواند بدون کنکور مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد برود

  • alizadeh
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام وقت بخیر . بله مجاز میباشید . برای پیگیری مطالب به مقالات سایت رجوع نمایید

  • Mohamad
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام خسته نباشید و وقت بخیر. من رشتم در هنرستان سال ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ مکانیک خودرو بود و الان برای دانشگاه میخوام برم رشته تربیت بدنی میخواستم بدونم کی باید برای ثبت نام در دانشگاه رشته تربیت بدنی اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر🙏

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 22. Elia
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام امسال برای مهر ۱۴۰۱ کاردانی بدون کنکور رشته نرم افزار کامپیوتر ارائه میشه؟

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

   سلام . ثبتنام بدون کنکور دانشگاه ازاد برای مقطع کاردانی پیوسته از اواسط مردادماه شروع می شود

 23. علی
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

  با سلام
  من ۳ ماهه که مشمول خدمتم میتونم ثبت نام کنم؟ بعد اگه بخوام معافیت تحصیلی بگیرم چطوریه؟

  • aghazade
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت بخیر
   شما برای معافیت تحصیلی نیاز بود قبل از خدمت سربازی اقدام کنید اما شما میتوانید در صورتی که غیبت ندارید برای ایست خدمتی اقدام کنید

 24. ن
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام ببخشید کسی که سطح یک حوزوی داره اما دیپلم نداره میتونه در رشته های کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

   سلام بله برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشکلی ندارید

 25. علی
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم ولی موقع ثبتنام کنکور برای ازاد ثبتنام نکردم . هنوزم میشه ازاد ثبت نام کرد !!؟ با کدوم روش ؟ مرسی

  • aghazade
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر
   میتوانید در زمان انتخاب رشته کارت خریداری کنید یا اینکه به سازمان سنجش ثبت درخواست داشته باشید

   • متین
    ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۵

    سلام
    دیپلم تجربی نظام قدیم دارم میتونم آزاد برق ثبت نام کنم؟

    • eshghabadi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

     سلام وقتتون بخیر..باید ببینید این رشته ارائه میشود یا نه

    • eshghabadi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

     سلام وقتتون بخیر..بستگی داره این رشته ارائه بشود یا نه

    • eshghabadi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

     سلام وقتون بخیر…بستگی داره این رشته ارائه بشود یا نه

 26. حامد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام من میخوام از رشته ای که در حال تحصیل هستم انصراف بدم و در رشته مدیریت مالی ثبت نام کنم به چه صورت اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر پس از قبولی انصراف خود را قطعی و در دانشگاه مقصد ثبت نام کنید

 27. مهشید
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام،من فوق دیپلم مامایی هستم،الان میخوام در آزمون کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه آزاد برای رشته ی مامایی شرکت کنم. اما نمیدونم زمان ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه آزاد درمقطع کارشناسی ناپیوسته کی هست ،ممنون میشم تاریخش و بهم بگید

 28. آرش
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی بودم که انصراف دادم و کنکور1401 هم نمیتونستم ثبت نام کنم حالا برای ورودی مهر میتونم دانشگاه آزاد عمران بخونم به صورت کارشناسی پیوسته؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام وقت بخیر به شرط داشتن معافیت تحصیلی میتوانید ثبت نام بدون کنکور را انجام دهید

 29. ارسلان
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام روزتون بخیر، میخواستم بدونم ایا افرادی که مشمول به خدمت سربازی هستند شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد رو دارند؟

  • aria
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر، اولین شرط برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشخص بودن وضعیت سربازی متقاضیان اقا هست، اگر وارد دوره غیبت شده باشید در هیچ دانشگاهی نمیتونید ثبت نام کنید.

 30. فاطمه
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

  سلام من ترم ۴ علوم مهندسی دانشگاه دولتی هستم میشه انصراف بدم برای ترم بعد حسابداری دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ینی کلا از اول بخونم؟؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام بله میتونید انصراف بدید و جریمه انصراف را پرداخت کنید و برای بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام انجام دهید

 31. Mobin
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

  بنده ترم ۲ کاردانی حسابداری هستم دانشگاه دولتی ایا امکان انصراف از دانشگاه دولتی دارم و میتونم از ترم ۳ در دانشگاه ازاد شروع کنم؟
  در رشته ی خودم

  • fattahi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید از دانشگاه دولتی انصراف دهید و بعد پرداختن جریمه انصرافی در دانشگاه ازاد ثبت نام کنید و دروسی که با نمره بالای 12 پاس کردید را تطبیق بزنید و مجدد برندارید.

 32. حسین
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام رشته صنایع شیمیایی فنی حرفه ای نظام قدیم سال آخر هست میخواهم رشته مهندسی مکانیک بخونم میتونم بخونم

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام برای کنکورفنی حرفه ای نمیتونین تجانس رشته الزامیه برای سراسری کارشناسی یاپیش دانشگاهی یاکاردانی الزامیه

 33. حسین
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۴

  باسلام خدمت شما داخل دفترچه میزان سوابق تحصیلی بدون کنکور دانشگاه آزاد دیپلم رشته انسانی برود
  مهندسی کامپیوتر رو57 درصد زده من با معدل16 احتمال قبولی دارم

  • aghazade
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام
   به بقیه شرکت کننده ها بستگی دارد

 34. علی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  باسلام خدمت شما اگر کسی رشته انسانی باشد می تواند بدون کنکور کاردانی کامپیوتر دانشگاه آزاد برود دیپلم نظام جدید هستم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام
   بعله برای مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته میتوانید اقدام کنید

 35. قاسم
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

  باسلام خدمت شما اگر کسی رشته فنی و حرفه ای کامپیوتر باشد می تواند بدون کنکور رشته مدیریت برود

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت بخیر برای رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد سال 1401 میتوانید برای دانشگاه های ازاد در مقطع کارشناسی پیوسته و دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی و .. در صورت داشتن دیپلم نظام جدید اقدام فرمایید موفق باشید

 36. AmirhosseiN
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  ثبت نام در رشته های بدون آزمون از طریق سایت سازمان سنجش، چه زمانی آغاز خواهد شد؟
  من دوازدهمم و میخوام بدونم که زمان ثبت نام یا چیزای مورد نیاز دیگه رو که از دست ندادم؟! (فقط اینکه من به کنکور تجربی۱۴۰۱ ثبت نام کردم که قصد شرکت ندارم و امیدوارم که مشکلی رو بوجود نیاره…)
  ممنون میشوم که راهنمایی ام کنین…

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام میشود.ثبت نام ورودی مهرماه از اوسط مرداد ماه انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • عادل
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

    سلام وقت بخیر
    من لیسانس حسابداری دارم میتونم رشته حقوق بدون آزمون شرکت کنم
    ممنون

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

     سلام وقت بخیر برای قبولی در رشته حقوق در تحصیل مجدد در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید اقدام به ثبت نام کنید که از طریق سایت های داشنگاه ازاد و یا سنجش اقدام به ثبت نامکنیئ موفق باشید

 37. علی
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۱

  باسلام خدمت شما اگر کسی رشته انسانی باشد می تواند بدون کنکور رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد برود

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید و یا دیپلم نظام قدیم به همراه پیش دانشگاهی محدودیتی از جهت انتخاب رشته وجود ندارد.

 38. Zahra
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  آیا برای رشته آموزگار ابتدایی در مقطع کاردانی ناپیوسته نیاز به مدرک پیش دانشگاهی است؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

   سلام
   با مدرک کاردانی پیوسته باید برای آزمون استخدامی اقدام کنید

 39. ناشناس
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام من دیپلم تربیت بدنی رو گرفتم میخام واسه دانشگاه تغییر رشته بدم رشته حقوق میتونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر
   اگر دیپلم شما نظام جدید باشد منعی وجود ندارد.

 40. Asal
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام خسته نباشید
  میشه بگید که مهندسی پزشکی بهتره یا میکروبیولوژی از لحاظ بازار کار؟و اینکه من امسال برای بهمن ازاد با سوابق قبول شدم اگه ثبت نام نکنم و انصراف بدم میتونم مهرماه مجدد با سوابقم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام
   بستگی داره
   لطفا با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 41. وحید
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۷

  سلام من سال 83 دیپلم کاردانش و فنی حرفه ای گرفتم و پیش دانشگاهی نخوندم آیا میتوانم ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر میتونین برای کاردانی اقدام کنین بدون ازمون

 42. aghaei
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام من سال۹۴ دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم پیش دانشگاهی هم نخوندم الان میتونم ثبت نام کنم ودررشته حسابداری ادامه تحصیل بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام وقت بخیر بستگی داره چه مقطعی بخواین بخونین

 43. مهلا
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام ببخشید من کد دانشجویی موقت دارم دیگ خیالم از بابت ثبت نام تا احراز هویت راحت باشه؟؟اخه زمان ثبت نام تقریبا داره تموم میشه ولی من ثبت نام اولیه انجام دادم و مدارکو فرستادم من تقریبا ثبت نام شدم درسته؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقتتون بخیر باید منتظر پیام دانشگاه باشید تا مدارک خود را حضوری ببرید دانشگاه یا اینکه شماره دانشجویی تون رو براتون میفرستن

 44. مهلا
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام ببخشید من کد دانشجویی موقت دارم دیگ خیالم از بابت ثبت نام تا احراز هویت راحت باشه؟؟اخه زمان ثبت نام تقریبا داره تموم میشه ولی من ثبت نام اولیه انجام دادم و مدارکو فرستادم من تقریبا ثبت نام شدم درسته؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر.شما مراحل رو طی کردید.از طریق سایت پیگیر باشید و کد دانشجویی دائمتون رو دریافت کنید.

 45. مهلا
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام من کد دانشجویی موقت دارم الان ثبت نام شدم اخه هنوز هیچ صفحه اطلاعیه لی برای پرداخت شهریه ندادم و من نگرانم ک ثبت نام نشده باشم و نمیدونم چیکار کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر بعد از ثبت نام اولیه حدودا 2-3 روز زمان میبرد برای احراز هویت و بعد از ان پرداخت شهریه میتونید انجام بدید

 46. سارینا
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

  پذیرش حضوری از دانشگاه ها ممکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

   سلام بستگی به دانشگاه داره

 47. کیوان
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام، پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد به چه صورتی خواهد بود؟
  با معدل 16.10 پذیرش میکنن یا نه؟
  رشته های علوم پایه دانشگاه آزاد کدوماش خوبه و آینده داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام
   بر اساس دفترچه پذیرش با سوابق تحصیلی ست که باید از سایت sanjesh.org و azmoon.org اعلام شود.هم اکنون دفترچه در سایت بارگذاری نشده است و باید از این دوسایت پیگیری فرمایید.
   برای بررسی رشته ها و بازار کارها با شماره 9099075307 تماس بگیرید

 48. Ali
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام و عرض ادب ببخشید ثبتنام حضوری دانشگاه آزاد از کی شروع میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت به خیر نتایج ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اواخر شهریور اعلام می شود.بعد از اعلام نتایج ثبت نام های حضوری انجام می شود.

 49. علیرضا
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۲

  سلام ببخشید من روز آخر ثبت نام بود عکس سه در چهار و اداری نداشتم و یه عکس دیگه فرستادم این اشکال داره آیا؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۱

   سلام وقت بخیر.
   نخیر مشکلی ایجاد نخواهد کرذ.

 50. میلاد
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام
  من در پاره وقت دانشگاه ازاد بدون ازمون انتخاب رشته کردم.
  میتونم تمام وقت هم ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر.
   میتونید ولی زمان ثبت نام به پایان رسیده است.

 51. هلیا
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام خسته نباشید
  ببخشید با تراز ۵۰۰۷ در زیر گروه اول کنکور زبان میشه مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز قبول شد ؟؟
  امسال کنکور دادن و منطقه ۲ هستن
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام وقت به خیر احتمال قبولی به انتخاب رشته دیگر داوطلبان هم بستگی دارد اما با توجه به ترازشان احتمال قبولی را دارند.

   • هلیا
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

    ممنون از پاسخگوییتون
    ببخشید با تراز ۶۳۱۲ در زیر گروه اول زبان چطور ؟؟

 52. سمیرا
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام برای ثبت نام دانشگاه آزاد باید چه اقداماتی انجام داد ممنون از مشاوران ایران تحصیل

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور برای 1400 هنوز دفترچه ای نیومده براش و از طریق سایت سنجش دانشگاه ازاد ارائه میشه

   • سروش
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

    سلام عذر میخوام میدونید آیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برای رشته فلسفه برای دانشجویان شهرستانی امکانات خوابگاهی و تغذیه ارایه می‌کنه یا نه؟ ممنون.

ایران تحصیل
تماس با مشاور