تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

این سؤال که برای کنکور از کجا شروع کنم؟ را دو دسته از داوطلبان می پرسند. یک دسته افرادی که سال گذشته قبول نشده اند و حال میخواهند اشتباهاتشان رو جبران کنند و به دنبال راه حل های بهتری برای مؤفقیت باشند. یه دسته دیگر هم دانش آموزان پایه دوازدهم هستند که نمی دانند باید برای کنکور چطور درس بخوانند و سوالشان این است که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ بهرحال کمی سردرگمی در اوایل درس خواندن طبیعی است. در نتیجه نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

 

هر داوطلبی که سوال برای کنکور از کجا شروع کنم؟ را می پرسد ممکن است فارغ التحصیل هر کدام از گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، علوم ریاضی، هنر و زبان های خارجی باشد. اینجاست که با توجه به هر کدام از این گروه های آزمایشی پاسخ این سؤال متفاوت است. از دیگر عواملی که میتواند روی این موضوع که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ تاثیر بگذارد هدف شما است که می تواند بسیار تعیین کننده باشد. 

 

بهترین زمان درس خواندن برای کنکور چه زمانی است؟

روزی چند ساعت مطالعه برای قبولی در دانشگاه های سراسری میتواند کافی باشد؟

چقدر از زمانم را باید برای دروس عمومی و جقدر را باید برای دروس اختصاصی بگذارم؟

با چه رتبه ای میتوانم در رشته های مهندسی دانشگاه های تهران قبول بشوم؟

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه برای کنکور از کجا شروع کنم؟ و برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل

 

 

پاسخ به سؤال برای کنکور از کجا شروع کنم؟

فرقی نمی کند که شما کدام یک از مخاطبان گروه آزمایشی ما هستید.

زیرا ما برای همه شما برنامه ای جامع را آماده کرده ایم و میخواهیم با کمک خودتان قدم به سوی پیروزی و مؤفقیت بر اریم و تلاش کنیم تا به تمام خواسته ها و آرزوهایتان دست پیدا کنید.

بنابراین، اگه به دنبال این سوال که  برای کنکور از کجا شروع کنم؟ و برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ وارد این صفحه شده اید بهتر است این مطلب را با دقت بخونید و بهانه آوردن را هم کنار بگذارید.

از همین الان نگران هستید که آیا این مطلب می تواند کافی باشد یا نه؟ اصلاً نگران نباشید.

اولاً که ما تلاش کردیم تا این مطلب را به صورت کامل برایتان تهیه کنیم و هرگز پشتتان را خالی نمی کنیم و همیشه همراهتان هستیم.

فقط کافیست که با مشاوه و برنامه ریزی ایران تحصیل برای پاسخ بیشتر در راطه با اینکه برای کنکور از کجا شروع کنم؟ و یا هر سؤال و مشاوره دیگری که لازم دارید تماس بگیرید تا همه اطلاعاتی را که در اینجا پیدا نمی کنید را در اختیارتان قرار بدهند.

 

 

 

برای کنکور از کجا شروع کنم؟ اگه وقتتون کمه از همون درسی که ضعیف هستید شروع کنید و اگر وقتتون کمه این زمان رو تقسیم کنید.

 

 

 

برنامه ریزی کنکور

 

بهانه گیری ممنوع

یکی از مسائلی که ما در مشاوره و برنامه ریزی برای همه داوطلبان بر روی آن تاکید می کنیم این است که حتماً سؤال های کنکور سال های گذشته را مرور کنید و سعی کنید به صورت دقیق در هر درس آنالیز کنید و ببینید که سؤالات به چه نحوی طرح شدند.

حالا که در سال گذشته کنکور نظام قدیم و نظام جدید برگزار شده  است دیگر بهانه گیری کافیست و بهانه ای ندارید تا بخواهید بگویید ما نتوانستیم و اطلاعی نداشتیم و از این دست حرف ها.

سال گذشته به هر دلیلی که قبولی نشدید امسال هیچ بهانه ای ندارید که برای عدم قبولی تان بیاورید و شما دوست عزیزی که پایه دوازدهم هستید هم این حرف ها که دانش آموز هستید و قبولی در این موقعیت سخت و غیره را باید کنار بگذارید.

مگر نفرات اول کنکور دانش آموز نیستند؟؟ پس این بهانه ها را کنار بگذارید و به دنبال راه حلی باشید که چطور باید برنامه ریزی کنید. با مشاوره کنکور آنلاین می توانید به صورت رایگان برنامه ریزی کنید.

 

 

 

منابع را با دقت تهیه کنید

شما با هر اصول و نحوه مطالعه ای که بخواهید پیش بروید شرط اول اینکه شما بهترین منابع مطالعه کنکور سراسری را تهیه کنید و از روی همین منابع شروع به خواندن کنید.

حال روی صحبتم با شما داوطلبان نظام قدیم است. ببینید دوستان عزیز شما هم به اندازه کافی وقت داشتید و پیش از این هم تجربه شرکت در آزمون سراسری را داشته اید.

حالا دیگر کاملاً با سؤالات آشنا هستید. متأسفانه و یا خوشبختانه منابع کمک آموزشی در حال حاضر نقش بسیار تعیین کننده ای در قبولی و یا عدم قبولی شما دارند.

به همین دلیل، بهتر است در رابطه با این موضوع سهل انگاری به خرج ندهید.

برای هر درسی منابع برخی از انتشارات میتواند مناسب باشد و  امکان معرفی کتاب های یک انتشارات خاص برای تمامی درو سامکان پذیر نیست. 

حال که متوجه شدید برای کنکور از کجا شروع کنم؟ و منابع  مورد نظر را نیز تهیه کرده اید، دیگر نوبت این موضوع می رسد که شما نحوه مطالعه هر درس را به خوبی بدانید و یاد بگیرید که چگونه باید مطالعه کنید تا بتونید موفق به داشتن درصد بالا در دروس مختلف شوید. 

 

 

بودجه بندی ها رو تهیه کنید

یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان باهاش دست و پتجه نرم می کنند ایناست که بدون توجه به بودجه بندی کنکور 99 شروع به درس خواندن می کنند. 

این موضوع از این نظر می تواند آسیب زا باشد که شما برای همه درس ها به یک اندازه انرژی می گذارید و همین موضوع باعث می شود در سر جلسه کنکور نتوانید به سؤالای سخت و با اهمیت به درستی پاسخ بدهید.

اگر با دقت سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری را مطالعه کنید متوجه می شوید که برای کنکور از کجا شروع کنم؟

چون این گونه می توانید از مباحث و فصول مهم بسیاری از دروس آشنا شوید. همچنین، امکان آشنایی با نحوه طرح سؤالات و یا تحلیلشا بهتر میتوانید آشنا شوید.

البته معنای این بودجه بندی این نیست که شما فقط همان مطالب را باید مطالعه کنید. بلکه به این معناست که باید بیشتر انرژی و زمان خود را برای آن دروس و مباحث بگذارید.

 

 

 

از اشتباهاتتان درس بگیرید

اگر از دانش آموزان پایه دوازدهم هستید فکر نکنید که این موضوع شامل حال شما نمی شود. 

حتماً توصیه می کنیم که در حد امکان از آزمون های آزمایشی شرکت کنید و سعی کنید تمام اشتباهاتی را که داشتید متوجه شوید و در جهت جبرانش تلاش کنید.

اگر میخواهید بدانید برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ باید از جایی که شروع نکردید شروع کنید. یعنی همان نقطه ای که همیشه گیر کردید و یا اینکه نسبت به آن بی اهمیت بوده اید.

شما داوطلبانی که سال گذشته کنکور داده اید و به هر دلیلی نتوانستید در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید، بهانه گیری دیگر کافیست.

شما باید مسیری را که رفته اید را دوباره مرور کنید، اشتباهات خود را بشناسید و  متوجه شوید این اشتباه به چه دلیلی بوده است؟

حال بریا رفع آن اشتباهات تلاش کنید.

حتی پاسخ سؤال برای کنکور از کجا شروع کنم؟ می تواند این باشد که اگر به دلیل تاثیر معدل در کنکور 99 شما لازم است از ترمیم معدل استفاده کنید اگر نحوه درس خواندنتان مشکل داشته باید تلاش کنید که بهترین روش را امتحان کنید.

 

 

تکنیک های مطالعه و تست زنی را یاد بگیرید

اصل کار شما همین است که تست ها را درست بزنید. افزایش سرعت تست زنی کنکور یکی از مهم ترین مواردی هست که باید بسیار روی آن تمرکز کنید.

حتی اگر شما تمام اطلاعات رو داشته باشید ولی نتوانید موقع کنکور آن را پیاده کنید هرگز مؤفق نخواهید شد.

یکی از بهترین فنونی که باید رعایتش کنید این است که حتماً زیاد تست بزنید. تست زنی کمک می کند که شما خیلی از تست ها را بدون نیاز به فکر کردن به درستی پاسخ بدهید.

در واقع، یکی از پاسخ هایی که ما به سوال برای کنکور از کجا شروع کنم؟ به داوطلبان می دهیم این است که شما از هر درسی که شروع می کنید همان موقع تست هایش را هم حتماً با دقت بزنید.

 این موضوع باعث تثبیت ذهنی شما میشود. در حقیقت، یکی از پاسخ هایی که می توانید به سؤال چگونه تست بزنیم تا موفق شویم بدهیم این است که تمام تست ها را حتماً آنالیز کنید و ببنید کجاها اشتباه کردید و چطور باید رفعشان کنید.

 

هدفتان را مشخص کنید

این موضوع را به هیچ عنوان بی اهمیت نشمارید و فکر نکنید ما انسان ها به دنبال اهدافمان حرکت می کنیم و مسیر و سرعت حرکتمان هم بر همین اساس تعیین می شود.

به همین دلیل، اگر هدفتان قبولی در رشته پزشکی است از مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی غافل نشوید.

چون همانطور که می دانید در سال های اخیر روز به روز رقابت بیشتر و سخت تر می شود. 

باور داشته باشید که می توانید به اهدافتوان برسید و فکر نکنید کسانی که به اهدافشان رسیده اند از کره ای دیگر آمده اند و یا اینکه ویژگی هایی عحیب و غریبی داشته اند.

همینکه بدانید برای کنکور از کجا شروع کنم؟ خودش می تواند بهترین شروع باشد. هر روز این را با خودتان تکرار کنید که من می توانم به هدفم برسم و این را در برگه ای بنویسید و واقعاً برای رسیدن به آن تلاش کنید.

 

 

 

برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟

حال که متوجه شدید که برای کنکور 99 از کجا شروع کنم؟ نوبت به پاسخگویی به این سوال می رسد که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟
پاسخ این سوال به دو موضوع بستگی زیادی دارد. یکی این که شما چقدر تا زمان برگزاری کنکور مهلت دارید.
دوم اینکه شما داوطلب کدام کنکور محسوب می شوید؟ یا دانش آموز هستید و به تازگی می خواهید در کنکور شرکت کنید و تجربه قبلی در این رابطه ندارید؟
اگر داوطلب کنکور هستید و زمان زیادی تا کنکور دارید در رابطه با این که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ توصیه می کنیم که از دروسی شروع کنید که تسلط زیادی به آن ها ندارید و نتوانستید درصد بالایی در آن ها داشته باشید. 
 حتی اگر به آن درس علاقه ای هم ندارید هیچ مسئله ای نیست. سعی کنید در روز تنها چند ساعت را برای مطالعه آن در نظر بگیرید.

 

 

من به دروس عمومی علاقه ای ندارم و به همین دلیل اشکالی نداره درس نخونم؟

اهمیت دروس عمومی و دروس اختصاصی برای کنکور یکسان هست و هرگز تصور نکنید که بدون مطالعه دروس عمومی میتونید موفق باشید. شما نمی تونید شرایط کنکور رو حدس بزنید و یا پیش بینی کنید چون شرایط کنکور برای هیچ داوطلبی قابل شناخت نیست. ممکنه دروس تخصصی شما به اندازه ای سخت باشه که حتی نتونید 30 درصد در هر درس رو بزنید. همچنین برای رتبه بندی کنکور و محاسبه تراز دروس عمومی و اختصاصی رو با هم محاسبه می کنن.

چه مدت زمان برای هر درس باید اختصاص بدم؟

بعد از اینکه متوجه شدید که برای کنکور 99 از کجا شروع کنم؟ به کیفیت مطالعه خیلی توجه و دقت داشته باشید. گاهی لازمه شما برای یک صفحه شاید حدود یک ساعت زمان بگذارید. بنابراین اینکه چطور دروس رو مطالعه کنید خیلی دارای اهمیت هست و همین موضوع میتونه موفقیت شما رو تضمین کنه.

 

 

جهت دریافت بهترین برنامه ریزی کنکور با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

بودجه بندی کنکور انسانی 99

روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

پر درآمد ترین رشته های ریاضی فیزیک

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

بررسی و تحلیل کارنامه رتبه های زیر 1000 کنکور تجربی

برای کنکور 99 از کجا شروع کنم؟

برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟

5/5 - (2 امتیاز)

من به عنوان داوطلب کنکور تجربی برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ 

برای کنکور سال آينده شما باید بهترین و دقیق ترین برنامه ریزی را داشته باشید و از طرفی دروس را با تمرکز بالایی مطالعه کنید.

من یکی از داوطلبان کنکور علوم انسانی هستم. حال برای کنکور 1400 باید از کجا شروع کنم؟ 

دوست عزیز بهتر است در این زمینه از کمک مشاوری خبره بهره بگیرید. شما می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

در درس ریاضی برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ 

کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی در این زمینه می تواند بسیار راهگشا باشد. پس بهتر است از کمک مشاوری تحصیلی در این زمینه استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور