تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاغل رشته ریاضی

بهترین مشاغل رشته ریاضی

مشاغل رشته ریاضی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

در میان مشاغل رشته ریاضی کدام یک آینده شغلی بهتری خواهند داشت؟ آیا از رشته های پرطرفدار ریاضی چیزی می دانید؟ این ها سوالاتی است که ذهن بسیاری از داوطلبان گروه ریاضی را به خود مشغول کرده است. اگر به دنبال یافتن پاسخ این دست پرسش ها هستید، در این مقاله می توانید با 12 شغل پردرآمد و آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک آشنا شوید و از بازار کار آن ها بیشتر بدانید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد رشته مورد نظر خود و راههای قبولی می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با آخرین رتبه قبولی بهترین مشاغل رشته ریاضی در دانشگاه های روزانه و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

بهترین مشاغل رشته ریاضی چه ویژگی هایی دارند؟

 

 

رشته های پرطرفدار ریاضی

 

اگر از یک کودکی ایرانی پرسیده شود که دوست داری در آینده چکاره شوی، یکی از تکراری ترین جواب ها این است که می خواهم مهندس شوم. کما اینکه ما هم در کودکی چنین رویایی را داشته ایم. به همین دلیل یکی از محبوبترین انتخاب های دانش آموزان در دوران دبیرستان رشته و کنکور ریاضی فیزیک است تا بتوانند به رویاهای خود دست یابند.

اما نباید فراموش کرد مشاغل رشته ریاضی تنها به شاخه های مهندسی ختم نمی شود و در این گروه آزمایشی گرایش های بسیار خوب دیگری وجود دارد که آینده مالی و شغلی خوبی برخوردارند.

البته تصور عمومی که در جامعه وجود دارد این است که تنها در رشته های پرطرفدار ریاضی می توان موفق بود و همین هم باعث شده است که آگاهی چندانی در مورد سایر رشته های وجود نداشته باشد. یک دلیل مهم این امر هم انتخاب و اولویت نفرات برتر کنکور برای چنین رشته هایی است. با تمام این تفاسیر، شناخت چندانی در مورد آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک وجود ندارد.

شاید برای تشخیص بهترین رشته های ریاضی یکی از راه ها این باشد که از دیگران پرس و جو و تحقیق کنیم.اما اشکال این کار در این است که اولا ما ممکن است نتوانیم یک جامعه آماری گسترده برای همه رشته ها پیدا کنیم، دوما شاید افراد نتواند آن طور که شاید و باید شما را راهنمایی کنند. بنابراین، تصمیم گرفتیم که در این مقاله بیشتر به این مساله بپردازیم و 12 شغل پردرآمد ریاضی فیزیک در ایران را معرفی کنیم.

 

 

برای آشنایی با  نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور بر روی لینک کلیک نمایید

 

محبوبترین مشاغل رشته ریاضی چه ویژگی هایی دارند؟

هر کسی برای انتخاب شغل و رشته تحصیلی خود معیارهایی دارد که ممکن با دیگری متفاوت باشد. اما در گزینش شغل های ریاضی فیزیک، این را مد نظر داشته باشید که شما در آینده غالبا با کارهای محاسباتی و ذهنی سر و کار خواهید داشت که احتمالا پیچیده خواهند بود. بنابراین سعی کنید که با شناخت صحیح استعدادها و علایق خود، بدون در نظر گرفتن تحمیل دیگران، از میان مشاغل رشته ریاضی دست یه انتخاب بزنید و برای رسیدن به آن تلاش نمایید.

ممکن است شما با شرایط کاری شغل هایی مانند مهندسی نفت نتوانید کنار بیایید، اما برای رشته مدیریت بسیار مناسب باشید. بنابراین، شناخت خود حرف اول را در انتخاب رشته می زند. این ذهنیت که داوطلبان گروه ریاضی باید به رشته های مهندسی راه یابند، متاسفانه به طور غلط در جامعه ما وجود دارد. بهمین خاطر هم بسیاری از افراد پس از اینکه به رشته خاصی وارد می شوند، به دلیل نبود علاقه و استعداد نمی توانند بعد از فارغ التحصیلی موفق باشند.

برای اینکه بدانید با کدام رشته سازگاری بیشتری دارید و آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک در هر کدام از گرایش ها چگونه است، می توانید در تست شخصیت شناسی ایران تحصیل شرکت کرده و با راهنمایی مشاوران ما بهترین تصمیم را بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از بازار کار  بهترین رشته های ریاضی لینک را انتخاب نمایید

 

 

12 شغل پردرآمد ریاضی فیزیک در ایران

اگر به جامعه خود نگاه کنیم و آمارها را بررسی کنیم، خواهیم دید که در هر گروه آزمایشی، برخی از رشته ها فراوان ترین انتخاب را دارند. در این بین، تعدادی دارای درآمد بالاتری نسبت به سایرین هستند. این قضیه در مورد آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک که دغدغه همه علاقه مندان و تحصیلکردگان است نیز وجود دارد. به همین دلیل در ادامه به معرفی پرطرفدارترین رشته های ریاضی می پردازیم. 

 

 

آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک

 

هر آنچه که باید درباره رشته فیزیک بدانید

 

 1. مهندسی متالوژی ( علم مواد)

این رشته که مترادف با ریخته گری می دانند، به تولید و ساخت قطعات صنعتی می پردازد. مهندسی متالوژی را نمی توان جزء رشته های پرطرفدار ریاضی دانست، اما علاقه مندان خاص خود را داراست. متالوژی به شناخت خواص، توزیع، استخراج و کاربرد مواد مختلف می پردازد. به نظر رشته چندان مناسبی برای خانم ها به شمار نمی آید، چرا که اغلب محیط های کاری آن در کارگاه ها و آزمایشگاه ها خلاصه می شود.

اما به طور خلاصه می توان گفت که فارغ التحصیلان این رشته در آینده می توانند در كارخانجات توليد فولاد، توليد قطعات صنعتي، توليد خودرو، كارگاه ريخته گري فلزات رنگي، كارگاه ريخته گري قطعات آلياژي، كارخانجات توليد ماشين آلات صنعتي، توليد قطعات فولادي و چدني، و ذوب آهن مشغول به کار شوند.

 

 

 

 1. رشته مهندسی نفت

مهندسی نفت را می توان نگین مشاغل رشته ریاضی و از جمله محبوبترین رشته ها دانست. همچنین، میزان درآمد بالا و جذابیت کاری آن باعث شده است تا در رشته های پرطرفدار ریاضی بین نفرات برتر تبدیل شود. بنابراین می توان گفت که برای قبولی در آن به رتبه عالی نیاز است. مهندسان نفت در اکتشاف، محاسبه، بهره برداری از منابع زیرزمینی مثل نفت و گاز و انتقال آن تخصص دارند.

این رشته دارای چهار گرایش، مهندسی اکتشاف، مهندسی حفاری، مهندسی مخازن و مهندسی بهره برداری می باشد. هر کدام از این گرایش ها از موقعیت های شغلی خاص خود برخوردارند. در حال حاضر بیش از 7 درصد از دانشجویان مهندسی نفت، جذب وزارت نفت می شوند.

 

 

به منظور کسب آگاهی از بهترین رشته های دانشگاهی ریاضی لینک مربوطه را انتخاب نماید.

 

 1. مهندسی برق

این رشته که دارای چهار گرایش الکترونیک، قدرت، کنترل و مخابرات می باشد، طبق آمارها جزء نخستین الویت های نفرات برتر کنکور می باشد. همانند آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک در بسیاری از شاخه های تاپ، مهندسی برق نیز در صورت دارا بودن علم و مهارت کافی، دارای آینده شغلی بسیار خوبی است.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بخش های خصوصی و دولتی نیروگاه ها، انواع کارخانجات (سیمان، خودروسازی، ذوب آهن و…)، سازمان های حوزه مخابراتی، صنایع نظامی و دفاعی به اشتغال بپردازند.

 

 

 1. مهندسی کامپیوتر

افرادی که وارد این رشته می شوند، می توان آن را تا مقطع دکتری ادامه دهند. مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی به دو گرایش نرم افزار و سخت افزار، و در مقطع ارشد به گرایش های هوش مصنوعی، مهندسی فناوری اطلاعات، شبکه‌های کامپیوتری، مکاترونیک، معماری کامپیوتر، تجارت الکترونیک، مهندسی نرم‌افزار، الگوریتم‌ها و محاسبات، امنیت اطلاعات، تقسیم بندی می شود.

همچون سایر مشاغل رشته ریاضی ، مهندسان کامپیوتر می توانند در مراکز و نهادهای خصوصی یا دولتی استخدام شوند. فارغ التحصیلان این رشته سیستم های کامپیوتری را طراحی و پیاده سازی می کنند و در شرکت های تولید کننده قطعات و دستگاه ها ، مراکز صنعتی و تولیدی سخت افزارها را ارتقاء می دهند. برای آگاهی از رتبه قبولی این رشته در دانشگاه های مختلف می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

 1. مهندسی هوا وفضا

اگر بخواهیم در آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک را در میان رشته های مهندسی مورد بررسی قرار دهیم، رشته مهندسی هوا و فضا را می توان از درخشان ترین آن ها نامید. دانش آموختگان این رشته بایستی از مهارت بسیار خوبی در تحلیل و حل مسائل، آشنایی با دانش فنی و نرم افزارهای تخصصی، برنامه ریزی و مدیریت پوژه، تسلط به زبان انگلیسی و قوانین مهندسی برخوردار باشند. دارای شش گرایش می باشد.

بازار کار این رشته به صنایع مرتبط با هوا فضا، موسسه های تحقیقاتی هواپیمایی، هواپیماهای بدون سر نشین، ساخت بالگردها، موشک و ماهواره، جنگنده، کارشناسی تعمیر و نگهداری  وسایل پرنده، کارشناسان تحقیق، صنایع دفاعی و … اختصاص می یابد.

 

 

جهت دریافت تست استعداد شغلی لینک را لمس نمایید

 

 

 1. مهندسی شیمی

علیرغم نام ظاهری آن و تصور عموم، این رشته، شیمیدان به جامعه تحویل نمی دهد. بلکه ماهیت اصلی آن تربیت مهندسانی است که کشفیات آزمایشگاهی شیمی را تا مقیاس های صنعتی بسط می دهند. رشته مهندسی شیمی دارای گرایش های پالایش، پتروشیمی، پلیمر، صنایع گاز، صنایع شیمیایی معدنی، صنایع غذایی، طراحی فرایندهای صنعت نفت و بهره برداری می باشد. این رشته، دانش شیمی، فیزیک و ریاضی را به هم می آمیزد و در تجهیزات پایه پالایشگاهی. هوافضا، خودروسازی، پزشکی، صنایع الکترونیک، کاربردهای محیط زیست و صنایع نظامی کاربرد دارد.

 

 

 1. مهندسی پزشکی

از جمله رشته های پرطرفدار ریاضی است که می توان آن را با رشته تجربی آمیخته دانست. عمر مهندسی پزشکی، چندان طولانی نمی باشد و با بهره‌برداری، تعمیر، پشتیبانی و نگهداری و تنظیم و استانداردسازی دستگاه‌های پزشکی به کمک پزشکان آمده است. البته مهندسان در مقاطع بالاتر برای ارتقاء دستگاه های پزشکی، از تکنیک های علمی خاصی استفاده می کنند.

این رشته دارای گرایش های متنوعی همچون مهندسی پزشکی بالینی، بیوالکتریک، مهندسی بیومکانیک، بیومواد، مهندسی بافت، پردازش تصاویر پزشکی، مهندسی توانبخشی، مهندسی ورز، مدل‌سازی سامانه‌های فیزیولوژیکی، ابزار دقیق در مهندسی پزشکی می باشد.

 

 

 1. مهندسی پلیمر

مهندسی پلیمر را می توان یک رشته جوان در ایران نامید که هدف آن تولید محصولاتی همچون الاستومر، چسب‌ها، لاستیک، پلاستیک، رزین و سایر مواد مورد نیاز صنعت می باشد. مهندسان پلیمر می توانند در صنایع حمل و نقل زمینی (خودروسازی، قطار و …)، هوایی (هواپیما و بالگرد) و دریایی (کشتی‌ها و …) نقش بسیار موثری ایفا کنند. همچنین، این رشته در صنعت پوشاک، لباس، پاپوش ها و تن پوش ها بسیار مهم است. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این رشته می توانند در کارخانجات رنگ سازی، صنایع نظامی، پزشکی و کشاوررزی نیز مشغول به کار شوند.

 

 

 1. مهندسی عمران

نام این رشته برای همه افراد جامعه شناخته شده است و اگر بگوییم تا چندی پیش در صدر رشته های پرطرفدار ریاضی قرار داشت، پر بیراه نگفته ایم. حیطه کاری مهندسان عمران بسیار گسترده است و کاربرد آن را د اری از صنایع و مراکز عمرانی می توان مشاهده نمود.

برای مثال، مهندسان عمران به همراه مهندسان نقشه بردار، به طراحی زهکشی، سدها، فاضلاب شهری، پیاده‌روها، تأمین آب، و سیستم‌های برق رسانی و ارتباطی می پردازند. آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک برای مهندسان عمران در مواردی همچون در پروژه‌های مسکونی، تجاری، صنعتی و عمومی در کلیه اندازه‌ها و سطوح ساخت و ساز به شرط داشتن مهارت و علم کافی خوب خواهد بود.

 

 

 1. مهندسی مکانیک

این رشته همپوشانی بالایی با سایر شاخه های مهندسی همچون مهندسی برق، شیمی، مکانیک، صنایع، خودرو، معدن، نفت، هسته ایی و … دارد. گرایش های مهندسی مکانیک عبارتند از گرایش حرارت و سیالات، جامدات، ساخت و تولید. مهندسان مکانیک در حال حاضر مشکل کاریابی چندانی ندارند، چرا که به علت تحریم های نفتی، نیل به تولیدات بیش از بیش شده است. مشاغل رشته ریاضی در گرایش مکانیک بسیار گسترده است و مهندسان آن می توانند درموارد زیر فعالیت کنند:

 • طراحی و ساخت ماشین آلات و قطعات خانگی، پزشکی
 • ساخت تجهیزات نیروگاه های اتمی، فسیلی، خورشیدی و بادی آبی
 • تولیدذ دستگاه های انتقال و تصفیه آب، کنترل کارخانجات شیمیایی و پالایشگاه ها
 • ساخت تجهیزات دفاعی مثل راکت، پل های متحرک و ..
 • تولید بازوهای مکانیک، ربات ها و سیستم های تولیدی و …

 

 

به منظور دریافت مشاوره کنکور ریاضی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

 1. مهندسی شهرسازی

گرچه این رشته از شاخه های مهندسی به شمار می رود، اما در دانشکده هنر و معماری ارائه می شود. حوزه کاری مهندسان شهرسازی در دایره برنامه ریزی شهری، برنامه ریزی حمل و نقل، منطقه ایی، شبکه های زیرساختی، محیط زیستف و طراحی شهری گنجانده می شود. خوشبختانه این رشته هنوز اشباع نشده است و فارغ التحصیلان رشته شهرسازی می توانند در زمینه های طراحی و محاسباتی به خوبی فعالیت نمابیند.

 

 

 1. مهندسی ساخت و تولید

این شاخه از علم مهندسی به در انجام پروژه هایی همچون قالبسازی، جوشکاریف ماشین کاری، و تعمیرات به کار می رود. اهعمیت این رشته به حدی است که از تولید هواپیما و خودرو تا رایانه و اسباب بازی را در بر می گیرد. در سال های اخیر مهندسان ساخت و تولید، در صنایع قطعه سازی، خودرو سازی، هوافضا و سایر سیستم های کاربردی کشورمان نقش داشته اند.

 

 

 1. رشته مدیریت

این رشته به دلیل آنکه ریاضی، آمار و اقتصاد زیادی در آن به کار می رود، از رشته های پرطرفدار ریاضی محسوب می شود و داوطلبان گروه ریاضی به نظر بهتر می توانند در آن موفق باشند. البته رشته مدیریت به چند شاخه مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، امور کمرگی، مدیریت جهانگردی، و مدیریت بیمه اکو تقسیم بندی می شود. چنانچه فارغ التحصیلان این رشته از مهارت و دانش کافی برخوردار باشند، هیچ گاه بیکار نخواهند ماند.

 

 

 1. مهندسی راه آهن

اگر می خواهید در این رشته موفق گردید، باید فردی سخت کوش و مقاوم باشید. مهندسی راه آهن دارای چهار گرایش مهندسی ماشین های ریلی، سازه های ریلی، حمل و نقل ریلی است. مهندسان راه آهن می توانند در کارخانجات لکوموتیو سازی،  کارخانجات واگنهای مسافری،  کارخانجات واگنهای باری، کارخانجات واگن پارس، کارخانجات وابسته به صنایع مترو ، کارخانجات ماشین آلات روسازی راه آهن مشغول به کار شوند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به معرفی مشاغل رشته ریاضی پرداختیم و با ذکر توضیحاتی 12 شغل پردرآمد ریاضی فیزیک در ایران برای همه عزیزان علاقه مند ارائه دادیم.

اگر می خواهید بدانید که آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک چگونه است، روش قبول شدن و کسب رتبه بالا چیست، کدام دانشگاه ها موقعیت تحصیلی بهتری دارند، و کدام شغل برای شما مناسبتر است، می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. تنها کافی است که شماره های قید در جدول زیر را شماره گیری فرمایید. 

 

 

جهت آشنایی با وضعیت مالی مشاغل رشته ریاضی و تست تیپ شناسی شغلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

بهترین رشته های آینده ایران

بهترین رشته های تحصیلی در دنیا

رشته های مورد نیاز جامعه

بررسی کارنامه رتبه های زیر 1000 کنکور ریاضی

آگاهی از لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز

معرفی روش های تست زنی ریاضی کنکور

مشاغل رشته ریاضی 

بهترین مشاغل رشته ریاضی کدامند؟

شغلی که با روحیات، علایق و استعدادهای شخص همخوانی داشته باشد، را می توان از بهترین مشاغل دانست.

رشته های پرطرفدار ریاضی در ایران کدام رشته ها هستند؟

در این مقاله 12 شغل پردرآمد ریاضی فیزیک در ایران آمده است.

آیا آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک خوب است؟

بسته به ظرفیت ها پذیرش سال ها گذشته، و اینکه چقدر مهارت و دانش کسب کنید، متفاوت خواهد بود.

چگونه می توان فهمید که برای کدام یک از مشاغل ریاضی فیزیک مناستریم؟

برای کسب مشاوره و تست آنلاین شغلی می توانید با سامانه ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. moshaverarshad
  14 مرداد 1400 ساعت 13:18

  شغله معلمی دیفرانسیل چه جوریه

ایران تحصیل
تماس با مشاور