ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟

چگونه یک مشاور کنکور خوب به ما کمک می کند؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هر چند که موفقیت تحصیلی به تلاش و انگیزه ما بستگی دارد، اما مطمئنا وجود یک راهنمای خوب به نام مشاور در کنار ما یک ضرورت محسوب می شود. اما چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم؟ معیارهای مختلفی برای انتخاب یک مشاور وجود دارد. در این میان، 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور از همه بارزتر می باشند شناخت آن ها ما را در انتخاب درست کمک می کند.

برای دریافت مشاوره در رابطه با اینکه چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟– هزینه های هر جلسه مشاوره و اسامی بهترین مشاوران با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 برای مطالعه و انتخاب رشته چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟

در کجا و چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟

یافتن یک مشاور و برنامه ریز که بتواند دلسوزانه با شما در طول دوره مطالعه همگام باشد، کار چندان آسانی نیست. بسیاری از موسسات ادعای ارائه بهترین خدمات و مشاوره را می دهند، اما در عمل هیچ کدام از وعده ها و بزرگ نمایی ها محقق نمی شود. چرا که کسب منفعت اولویت آنهاست. پس ما چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ آیا راهی برای تشخیص هست؟

قبل از هر چیز شاید بهتر است که بدانیم تعریف مشاور تحصیلی چیست؟ در مشاوره کنکور به روش برتر و حرفه ای، مشاور تحصیلی یک درمانگر، دوست معمولی و یا روانشناس مسائل شخصی شما نیست. بلکه یک مشاور خوب به ما کمک می کند تا موانع را پشت سر بگذاریم، برنامه ریزی درستی را برای مطالعه تهیه می کند، بر پیشرفت ما نظارت می کند و تا رسیدن به هدف یاری می نماید.

ما از طریق مشاور در روند مطالعه درگیر می شویم، امکانات موجود را شناسایی کرده و نحوه درست استفاده از آن ها را یاد می گیریم. غیر از همه این ها در سامانه ایران تحصیل 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور ارائه می شود تا فرد متقاضی با کمترین هزینه و زمان ممکن بتواند در انتخاب مشاور و برنامه ریز تصمیم درستی بگیرد.

12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور

12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور

12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور

فردی که برای تحصیل و یا هر مورد دیگری به مشاوره مراجعه می کند بی شک به امید بهبود وضعیت و یا کسب نتیجه مطلوب این کار را انجام می دهد. بنابراین اهمیت کیفیت  این مشاوره و مهارت مشاور نباید دست کم گرفته شود. در توضیحات زیر 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور را به همین منظور ارائه می دهیم.

1. داشتن روابط بین فردی خوب

مهم ترین اصل کار یک مشاور، مهارت در برقراری ارتباط خوب با مراجع خود است. بنابراین یک فاکتور مهم در پاسخ به اینکه چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ توجه به روابط عمومی و شیوه صحبت کردن اوست. بهترین مشاور کنکور، شنونده خوبی است، موقعیت فرد را درک می کند، آرامش را به راحتی برقرار می کند و فضای صمیمی را ایجاد می کند. 

این موضوع به این دلیل مهم است که هر کدام از ما دارای ویژگی ها شخصیتی، خانوادگی،  مالی و اجتماعی متفاوتی هستیم که ممکن است بر نحوه مطالعه و حتی تغییر هدف ما تاثیر گذار باشد. بنابراین، یک مشاور منعطف با ارتباط دوستانه از دغدغه های متقاضی مطلع می گردد و کمک می کند تا در دو راهی ها بترین تصمیم گرفته شود.

2. اطلاع کامل و دقیق از منابع و دروس

اگر مشاور از دروس یک شناخت سطحی داشته باشد و بخش های مختلف یک کتاب را نشناسد، مسلما برنامه ریزی قوی را نیز ارائه نخواهد داد. او بایستی به داوطلب نشان دهد که چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟ علاوه بر این، معرفی بهترین کتب تست و کمک آموزشی از جمله وظایف یک مشاور خوب است.

3. چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ نگرش مثبت داشته باشد

مشاور خوب با رفتار خوشایندش و با صحبت های دلگرم کننده به شما امید رسیدن به اهداف را می دهد. ایجاد انگیزه و تشویق یکی از مهمترین 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور است. تصور یک آینده درخشان و دور کردن یاس و نا امیدی داوطلب کنکور را به جدیت و تلاش بیشتر تشویق خواهد کرد و به او اعتماد بنفس می دهد.

4. چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم  ؟

متقاضیان زیادی با سامانه ایران تحصیل تماس گرفته و می پرسند که چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ یکی از رازهای موفقیت مشاوران ما در این است که در مسئولیت پذیری و نظم جلسات بسیار جدی و متعهد می باشند. به همین دلیل عملکرد داوطلب را به طور مرتب کنترل و نظارت می کنند.

اگر مشاوری در کار خود سستی کرد، برای مثال جلسات را به تعویق انداخت و یا آن ها را کنسل کرد، به سرعت به دنبال فرد دیگری برای این کار باشد. چرا که شما زمان محدودی دارید و نباید آن را بیهوده هدر دهید. بعلاوه، هزینه هایی که در این راه صرف می کنید بیهوده خواهد بود.

5. همکاری با والدین

هر چند که والدین دلسوزترین افراد برای فرزند خود هستند، اما شاید مهارت کافی برای راهنمایی تحصیلی نداشته باشند. از جمله موارد 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور تحصیلی، در جریان قرار دادن والدین از مشکلات و یا نیازهای فرزند کنکوری شان است. گاهی متقاضی از گفتن مسائل خود خودداری می کند، و بهترین راه گفتگو با والدین و جویا شدن ریشه های مشکلات از طریق آنهاست.

6. چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ رزومه او را نگاه کنید

دلسوز بودن و همراهی همدلانه با فرد متقاضی یکی از مهم ترین خصوصیات یک مشاور خوب است. یک داوطلب کنکور با مسائل بسیاری روبه رو خواهد بود. اگر مشاور خود را بی تفاوت نشان دهد مسلما کمک موثری نخواهد کرد. از این رو مشاور، موفقیت داوطلب را به نوعی موفقیت خود می داند.

7. چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ ویژگی های او را بررسی کنید

روش کار مشاور حرفه ایی به این صورت نیست که تنها چند نصیحت و برنامه ریزی به داوطلب تحویل دهد و دیگر او را به حال خود واگذارد. بر عکس، فرد کارشناس باید علاوه بر ارائه نکات برنامه ریزی درسی، گام به گام بر عملکردهای متقاضی نظارت داشته باشد و دلایل پیشرفت یا پس رفت وی را به گوشزد کند و راهکارهای مناسبی پیشنهاد دهد.

8. اطلاع از قوانین و شرایط دانشگاه ها

مسلما هر داوطلب کنکوری با هدف خاصی مشغول به درس خواندن می شود. این هدف باید با رشته، دانشگاه و حتی شهر مورد نظر فرد تناسب داشته باشد. از این رو، در مشاوره کنکور به روش برتر و حرفه ای  با توجه به همه این ها، شرایط و سیاست های آموزشی دانشگاه مورد نظر در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

بدین ترتیب داوطلب با چشم باز و آگاهی بیشتری به درس خواندن می پردازد. این مورد بخصوص در مرحله انتخاب رشته بسیار مهم است. مشاوران ایران تحصیل با آگاهی کامل از شرایط پذیرش، رشته ها، مواد درسی و آینده شغلی تمام دانشگاه های داخلی و خارجی همواره در کنار داوطلبان عزیز بوده و سابقه ایی درخشان در این زمینه دارد.

9. درک دلایل بی میلی به مطالعه

اگر می خواهید بدانید که چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ یکی از معیارها می تواند داشتن اطلاعات بالای روانشناختی باشد. ممکن است یک داوطلب به دلایل مختلف نسبت مطالعه برای کنکور دلسرد شود. مشاور از طریق کنکاش مواردی مانند شرایط اقتصادی، روحی، خانوادگی و غیره، فرد را علاقه مند می کند.

10. می داند چه موقعی وارد عمل شود

گاهی مشاوران جبور می شوند که در شرایط بحرانی همچون بی توجهی، بحران های روحی ناشی از استرس، خوردن داروهای مضر برای درس خواندن و چنین شرایطی وارد عمل شوند. توانایی تشخیص وضعیت مضر یا بالقوه تهدید کننده زندگی و برداشتن گامهایی برای کمک به حذف دانش آموزان از این شرایط ، مهارت کلیدی برای هر مشاور مدرسه است

11. چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ مهارت های او را بررسی کنید

همانطور که در بین  12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور بالا گفته شد، نظارت و ارزیابی عملکرد و البته افت تحصیلی دانش آموزان از وظایف اصلی مشاور محسوب می شود. این کار بخصوص پس از هر آزمون آزمایشی انجام می شود. مشاور با بررسی درصدها، نقطه ضعف ها، نقطه قوت ها و ترازهای داوطلب به او راهکار ارائه می دهد.

یک نکته مهم در اینجا، توجه به پس زمینه علمی و تحصیلی داوطلب است. این یک اصل در چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ می باشد. برای مثال دانش آموزی که پایه ضعیفی دارد، احتمالا برای رسیدن به پیشرفت مورد نظر به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد.

12.  هزینه معقول و مناسب

از جمله مسائلی که داوطلبان در انتخاب مشاور با آن مواجه هستند، هزینه های تحمیلی است. متاسفانه امروزه موسسات بسیاری به بهانه دادن مشاوره تضمینی، هزینه های هنگفتی را از داوطلبان طلب می کنند. این گونه موسسات هیچ توجهی به شرایط مالی و اقتصادی فرد نمی کنند و تنهابه فکر کسب درآمدهای هنگفت می باشند.

این مسئله در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ایران تحصیل دارای حساسیت خاصی است. دارا بودن کیفیت بالا و در عین حال هزینه مناسب از جمله ویژگی های مثبت سیستم مشاوره و برنامه ریزی ایران تحصیل می باشد. اصل آموزشی بایستی بر اساس عدالت و برابری باشد تا هیچ دانش آموز با استعدادی از رسیدن به اهداف خود باز نماند.

برای کسب اطلاعات در مورد مشاوره کنکور وارد شوید.

چگونه یک مشاور کنکور خوب به ما کمک می کند؟

چگونه یک مشاور کنکور خوب به ما کمک می کند؟

چگونه یک مشاور کنکور خوب به ما کمک می کند؟

هر چند که مسئولیت انتخاب اهداف تحصیلی، شغلی و آینده بر عهده خود دانش آموز است، اما مشاوران همانند یک دوست دلسوز در کنار دانش آموز و داوطلب با او همراه می شوند. شاید برخی از ما تصور کنیم که خودمان می توانیم به اصطلاح راه و چاه را پیدا کنیم و برای خود برنامه ریزی کنیم. البته این تفکر کاملا صحیح می باشد.

برای مثال در مشاوره قبولی در کنکور سراسری، شخص مشاور با تخصص و تجربه ایی که در این زمینه دارند، به داوطلبان کمک می کنند تا با یک دید واقع بینانه برای مسیر رسیدن تا دانشگاه و فراتر از آن برنامه ریزی کرده و در طول راه اصلاحات دوره را انجام دهند. مشاوران خوب تشخیص می دهند که در کجا و در چه زمانی باید وارد عمل شوند و راهکار ارائه دهند.

صریح و صادق بودن با دانش آموزان در مورد زندگی و مسیر شغلی باعث می شود نه تنها اعتماد داوطلب جلب شود، بلکه با اطمینان خاطر به مطالعه بپردازد. اگر مشاورتان هیچ کدام از این مشخصات و مهارت ها را ندارد، در تغییر دادن او شک نکیند. چرا که شما با عنوان اینکه تحت نظارت یک فرد ناشی در مسیر اشتباهی و در نتیجه آینده ایی نامعلوم قدم خواهید گذاشت.

خلاصه مطالب

در مقاله بالا با ارائه 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور تلاش شد تا به داوطلبان عزیز در مورد یافتن و انتخاب یک مشاور خوب کمک شود. چنانچه می خواهید بدانید چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟ اطلاعات دقیق تری دریافت کنید، از طریق شماره تماس های موجود در سایت و در تمام روزهای هفته می توانید از کارشناسان راهنمایی بگیرید. 

1.8/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در شهرهای کوچک و دور افتاده چگونه یک مشاور کنکور خوب پیدا کنیم ؟

از آنجا که امکانات تحصیلی در این مناطق کم است، سامانه ایران تحصیل برای رفاه حال این عزیزان شماره تماس های 9099075307 – تماس از سراسر کشور و 9099075307 – تماس از استان تهران را در نظر گرفته است.   

چگونه می توانیم یک مشاور خبره و قابل اطمینان پیدا کنیم؟

فاکتورهای زیادی برای شناسایی یک مشاور حرفه ایی از ناکارآمد وجود دارد، اما در مجموع با 12 راز مهم برای اعتماد به یک مشاور می توان به یک انتخاب درست رسید. 

بهترین مشاوران کنکور چه کسانی هستند؟

مشاوران خوب را باید از طریق سابقه درخشان آن ها و کارنامه کاری که دارند انتخاب کرد، نه صرفا تبلیغات گسترده. به همین دلیل به تحقیقات زیادی نیاز است. 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید

  مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید! تلفنی 24 ساعته | irantahsil

  ایران تحصیل به عنوان یکی از بهترین وب سایت‌های مشاوره تحصیلی رایگان است که به دلیل کیفیت بالای مشاوره و قیمت مناسب تا به حال توانسته بخش اعظمی از داوطلبان کنکور و دانش آموزان را به خود جذب کند. به...
 • مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  دریافت مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس جهت کسب آمادگی برای آزمون‌های مختلف و برنامه‌ریزی درست، بسیار مهم و حیاتی است. مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه در حال حاضر نقش بسیار پررنگ‌تری نسبت به گذشته دارد و بیشتر مورد...
 • مشاوره تحصیلی تلفنی

  مشاوره تحصیلی تلفنی | تمامی مقاطع + 24 ساعته | ایران تحصیل

  آیا می‌دانستید به جای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری می‌توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید؟ شایان ذکر است بدانید مشاوره تحصیلی تلفنی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد به همین دلیل این روزها اکثر افراد از تمایل بیشتری به استفاده...
 • برنامه ریزی درسی

  برنامه ریزی درسی + 11 راز مهم رتبه ها + pdf برنامه 1403

  داشتن برنامه ریزی درسی مناسب می تواند به دانش آموزان و دانشجویان کمک کند تا پیشرفت تحصیلی بهتری داشته باشند. آن دسته از افرادی که در طول ترم برای خواندن هر کدام از دروس و آمادگی جهت شرکت در امتحانات...
تماس با مشاور