تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور 1402 توسط رتبه های تک رقمی

برنامه ریزی کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند، با داشتن برنامه ریزی اصولی و دقیق و پیگیری مستمر آن می توانند با سایت برنامه ریزی درسی، موفق به کسب رتبه ای مناسب شوند. آگاهی از اصول اولیه برنامه ریزی کنکور، مشخص کردن هدف، انتخاب منابع مفید، مدیریت زمان و آشنایی با روش های تست زنی از گام های مهم در داشتن یک برنامه ریزی موثر و مفید می باشد. داوطلبان می توانند برای آشنایی کامل با یک برنامه اصولی، Pdf برنامه ریزی کنکور را دانلود کرده و با کمک یک مشاور خوب، برنامه ای مطابق با نیازهای خود طراحی نمایند. 

برنامه ریزی نه تنها به شما کمک می کند از وقت تان حداکثر استفاده را داشته باشید، علاوه بر این برای یافتن نقاط قوت و ضعف تان نیز بسیار سازنده خواهد بود. از سوی دیگر توجه به اصول برنامه ریزی کنکور باعث می شود تا دیگر احساس کلافگی یا اتلاف وقت نداشته و قادر خواهید بود با انرژی بهتر و فهم دقیق تر مطالب را بازنگری یا خلاصه نویسی کنید. با توجه به اهمیت برنامه ریزی اصولی و دقیق در هنگام آمادگی برای شرکت در کنکور سراسری، در ادامه به ویژگی ها و اصول برنامه ریزی کنکور توسط رتبه های تک رقمی و عکس برنامه ریزی درسی خواهیم پرداخت. 

پشتیبانی 24 ساعته، آموزش تکنیک های تست زنی، آزمون های دوره ای، برنامه ریزی هفنگی و … همه و همه جزو مواردی هستند که موجب رتبه شدن بسیاری از دانش آموزان در آکادمی ایران تحصیل شده اند، اگر شما هم آرزوی رتبه شدن را در سر خود دارید به همراهی تیم ایران تحصیل در مسیر کنکور می توانید به آرزوی خود جامه عمل بپوشانید؛ برای کسب اطلاع از شرایط استفاده از این پکیج های مشاوره ای بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

پکیج برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور

لازمه موفقیت در هر کاری داشتن برنامه ریزی است. آزمون سراسری امروزه یکی از مهم ترین آزمون ها است که اکثر افراد حداقل یک بار با آن سر و کار دارند. اما اهمیت برنامه ریزی جهت کسب در آزمون سراسری چیست؟ برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402 از مهم ترین عناصری است که داوطلبان باید در سال برگزاری کنکور برای همه لحظات خود داشته باشند و با تکیه به برنامه ریزی درسی مناسب و اصولی برای کنکور و اطلاع از نحوه مطالعه مناسب، بتوانند از رقبای خود سبقت بگیرند.

داوطلبان کنکور با توجه به زمان باقیمانده تا برگزاری کنکور ۱۴۰۲ و بر اساس وضعیت تحصیلی خود لازم است برنامه ای هدفمند داشته باشند. با توجه به اهمیت برنامه ریزی، در این مقاله قصد داریم به موضوعاتی از جمله: تعیین هدف در برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402، گام ها و روش های مهم برنامه ریزی درسی اصولی، تنظیم ساعات مطالعه، بهترین زمان جهت تنظیم برنامه ریزی درسی کنکور سراسری و نکات ضروری که اطلاع از آن به داوطلبان کمک می کند تا یک برنامه ریزی هدفمند داشته باشد، بپردازیم.ما در سایت برنامه ریزی درسی ایران تحصیل سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که شما بتوانید  پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید. Pdf برنامه ریزی کنکور شامل روزها، مرور  و مجموع ساعت مطالعه می باشد

 

 

روش برنامه ریزی کنکور

 

تعیین هدف در برنامه ریزی کنکور 1402

برنامه ریزی درسی برای کنکور یکی از مهم ترین ابزارها برای رسیدن به موفقیت به حساب می رود. تلاش افراد برای موفقیت در کنکور از دو جنبه کیفیت و کمیت قابل بررسی است. بیشتر افراد داوطلب در برنامه ریزی خود کمیت را مد نظر قرار می دهند، یعنی زمان برنامه ریزی به ساعت مطالعه خود توجه می نمایند و سعی دارند ساعات مطالعه خود را به عدد قابل ملاحظه ای در بازه 8 الی 11 ساعت در روز برسانند.

کیفیت مطالعه نیز برجسته ترین جنبه برنامه ریزی و مطالعه دروس به شمار می آید که چیزی غیر از روش مطالعه صحیح نمی تواند آن را تضمین نماید. اما همین که داوطلب در برنامه ریزی درسی برای کنکور ۱۴۰۲ ساعت مطالعه کافی داشته باشد و کمیت مطالعه را به استاندارد خوبی برساند موفقیت خود را تضمین نخواهد کرد. برنامه ای استاندارد است که کیفیت و کمیت به صورت توامان  و مطابق با استاندارد داشته باشد. جهت رسیدن به برنامه ریزی استاندارد باید هدف اصلی فرد تعیین شده و هدف های فرعی در راستای هدف اصلی تعیین شوند.در سایت های مختلف از جمله سایت برنامه ریزی درسی ایران تحصیل نیز به لزوم داشتن دفتر برنامه ریزی تاکید ویژه ای شده است.

اولین گام برای اطلاع از اینکه چگونه برای آزمون سراسری برنامه ریزی کنیم، مشخص کردن هدف و تلاش برای رسیدن به آن است. مشخص کردن هدف نهایی موجب افزایش انگیزه و اشتیاق برای درس خواندن می شود. توجه کنید که تعیین کردن هدف نهایی به تنهایی برای کسب موفقیت موثر نیست. بلکه فرد باید مسیر رسیدن به هدف را ترسیم کند و در این راه هدف های کوتاه تری را برای خود در نظر بگیرد و با رسیدن به هر کدام از اهداف جزئی تر به هدف اصلی خود یک گام نزدیک تر شود.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی درسی وارد شوید.

 

 

 

برای مشخص کردن هدف در برنامه ریزی کنکور سراسری 1402 با سوالاتی از جمله موارد زیر روبرو هستیم:

 • به چه رشته و دانشگاهی علاقه مند هستید؟
 • نحوه پذیرش در این رشته محل و رسیدن به آن از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟
 • ضرایب و زیرگروه های کنکور سراسری در رشته مورد نظر چگونه می باشد؟
 • وضعیت تحصیلی فرد چگونه می باشد؟

 

 

برنامه ریزی کنکور سراسری

 

روش برنامه ریزی کنکور 1402

هر ساله شاهد داوطلبانی هستیم که با امیال و آرزوهای زیاد قدم در راه کنکور سراسری می گذارند و پس از یک سال تلاش مستمر به دلایل گوناگون که اصلی ترین آن در فقدان برنامه ریزی درسی صحیح برای کنکور خلاصه می شود، نمی توانند نتیجه ای مناسب با تلاش شان کسب نمایند. یک برنامه ریزی دقیق باید انعطاف پذیر باشد و تمام برنامه های روزانه، هفتگی و ماهانه را پوشش دهد.

دلایل عدم موفقیت را نمی توان فقط در یک جمله یا یک مقاله خلاصه جای داد. اما با مطالعه روش های برنامه ریزی با توجه به وضعیت تحصیلی و شرایط فرد برنامه ریزی جامع بر طبق اهداف مورد نظر فرد داشت. علاوه بر این، می توان با دانلود Pdf برنامه ریزی کنکور رتبه های برتر، به روش های صحیح مطالعه نیز دست یافت. برای برنامه ریزی باید بتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • برای کنکور چگونه برنامه ریزی درسی داشته باشیم؟
 • در برنامه ریزی درسی برای کنکور می توانیم سرفصل های آزمون آزمایشی را مبنا قرار دهیم؟
 • برنامه ریزی درسی من چه ایراداتی دارد؟
 • حتما باید یک شخص متخصص برای من برنامه ریزی کند؟
 • در یک برنامه ریزی درسی صحیح، نسبت دروس عمومی به اختصاصی باید چگونه باشد؟
 • چرا با وجود برنامه ریزی درسی، همیشه وقت کم می آورم؟
 • آیا باید در جدول برنامه ریزی هفتگی برای کنکور هر درس را حتما چند بار بخوانم؟
 • آیا باید جدول برنامه ریزی روزانه برای کنکور داشت یا جدول برنامه ریزی هفتگی کافیست؟
 • آیا نیاز است تا Pdf برنامه ریزی کنکور را دانلود کنیم؟

برنامه ریزی و پشتیبانی مستمر توسط رتبه های برتر در سال کنکور اصلی ترین کلید رتبه شدن دانش آموزان بوده و هست، آکادمی ایران تحصیل به کمک بهترین مشاوران ایران و رتبه های برتر سال های گذشته بهترین مرجع برای استفاده از خدمات سال کنکور می باشد، برای استفاده از این خدمات کافیست تا   بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

بهترین پکیج برنامه ریزی کنکور

گام های مهم در برنامه ریزی کنکور

چگونه می توان یک برنامه ریزی درسی صحیح برای کنکور سراسری داشت و چه فاکتورهایی برای یک برنامه ریزی صحیح نیاز است. شکی نیست که برنامه ریزی درسی صحیح برای آزمون و درس خواندن بدون آگاهی امکان پذیر نخواهد بود، اما با این وجود در اکثر مواقع برنامه ریزی مناسب مشتمل بر اصولی می باشد که ثابت و علمی هستند.

اولین گام در برنامه ریزی درسی برای کنکور این است که باید منطقی و قابل دسترسی باشد. اگر برنامه ریزی درسی برای کنکور خارج از توانایی و استعداد دانش آموز باشد، نه تنها کمکی به ادامه مسیر وی نمی کند، بلکه به تدریج انگیزه و تلاش را از داوطلب می گیرد و مانع پیشرفت او می شود. اما چگونه می توان برنامه ریزی درسی صحیح و منطقی و قابل دسترس را برای دانش آموز طراحی کرد؟ این کار ابتدا نیاز به یک دوره آزمایشی مشخص دارد. چرا که حداقل به مدت 2 هفته دانش آموز باید به مطالعه بپردازد تا سرعت مطالعه وی در دروس مختلف مشخص شود. با این کار گام اول را در برنامه ریزی برداشته ایم.

گام بعدی داشتن یک برنامه ریزی درست و صحیح برای کنکور سراسری، قرار دادن اهداف میان مدت برای رسیدن به سر فصل هایی از دروس و البته به وسیله داده هایی است که از نتایج سرعت مطالعه دانش آموز در دو هفته اول به دست آوردیم. بدین شکل که باید برنامه ریزی درسی خودمان را با برنامه ریزی درسی استاندارد مقایسه نماییم. برنامه ریزی درسی استاندارد برای کنکور سراسری برنامه ای است که از تقسیم کل مباحث هر فصل بر زمانی که تا کنکور داریم به دست می آید. بهتر است از زمانی که تا شرکت در کنکور وقت داریم 1 ماه کسر کنیم، چرا که 1ماه قبل از کنکور دیگر زمانی برای مطالعه دروس جدید نیست و فقط و فقط وقت جمع بندی و مرور است.

تا اینجا برنامه ریزی درسی استاندارد برای کنکور را داریم و از مقایسه سرعت مطالعه مان در دو هفته و برنامه ریزی درسی استاندارد برای کنکور می توانیم تخمین بزنیم که آیا می توانیم تا 1 ماه پیش از کنکور سر فصل هایی که نخواندیم را مطالعه کنیم یا نه. توجه کنید که اگر در درسی سرعت مطالعه مان بالاتر از برنامه ریزی درسی استاندارد بود، باید همین روند را حفظ نماییم، زیرا آزمون سراسری غیر قابل پیش بینی است و نمی توانیم از سرعت پیشرفت مان در یک هفته نتیجه بگیریم که در طول سال هم بدین شکل ادامه خواهیم داد.

 بر همین اساس اگر می خواهیم برنامه ریزی درسی مناسبی برای آزمون داشته باشیم، باید برای مقابله با پیشامدهای ناگهانی در دوران کنکور از جمله مریضی های ناگهانی یا هر گونه اتفاق دیگر خود را آمده سازیم. منطقی است که با وجود داشتن سرعت بالا در یک درس از زمان آن درس کم نکنیم. در دروسی که سرعت ما با برنامه ریزی درسی استاندارد برای آزمون تقریباً یکسان است، فعلا احساس خطر نخواهیم کرد، اما باید به طور مداوم در نظر داشته باشیم که آیا سرعت درس خواندن ما مثل گذشته است یا خیر. در برنامه ریزی کنکور پیشرفت واژه ای است که در زمان کنکور باید در همه زمینه ها به آن برسیم.

سرعت مطالعه نیز از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد. دقت داشته باشیم که در برنامه ریزی درسی برای آزمون سراسری منظور از سرعت مطالعه تایمی نیست که برای خواندن یک فصل صرف می کنیم، بلکه زمانی است که برای تسلط به مباحث یک سر فصل صرف می نماییم که این زمان شامل مطالعه، حل تمرین، تست زنی و مطالعه مجدد برای رفع اشکال می شود.

 

 

برنامه ریزی کنکور توسط تک رقمی ها

 

تنظیم ساعت مطالعه در برنامه ریزی کنکور

در برنامه ریزی کنکور مشکلی که برای اکثر داوطلبان به وجود می آید، در خصوص تنظیم ساعت برای مطالعه هر درس است. جهت پاسخ به این سوال داوطلب باید در آغاز شرایط و وضع درسی خود را بداند. برای مثال دانش آموزی با هدف مطالعه 49 ساعت در هفته همیشه این دغدغه را دارد که چقدر از این کل زمان را به دروس اختصاصی بپردازد و چه مقدار را صرف دروس عمومی کند؟ یا اینکه در برنامه ریزی درسی برای کنکور چند ساعت از زمان مطالعه را از درس X و چه مقدار را از درس y بخواند؟ 

برنامه ریزی درسی استاندارد برای آزمون چیزی نیست که اگر در تخمین اولیه مان بتوانیم به آن برسیم فکر کنیم که بسیار خوب عمل کرده ایم و یا اگر نتوانیم به آن برسیم تصور کنیم که باید قید آن درس را بزنیم! بلکه برنامه ریزی استاندارد برای آزمون سراسری صرفاً یک خط و نشان برای داوطلب است که اطلاع داشته باشد که باید در کدام دروس از همان ابتدا به فکر باشد و در کدام دروس باید وضعیت را مانند روز اول خوب و عالی حفظ کند. نباید فراموش کنید که در برنامه ریزی وضعیت هر درس با درس دیگر تفاوت دارد و در برنامه ریزی درسی برای آزمون نباید همه درس ها را با یک رویگرد محک زد. رتبه های بترر نیز با داشتن Pdf برنامه ریزی کنکور، ساعت مطالعه خود را تنظیم می کردند. در ادامه اصول و قواعد کلی برنامه ریزی صحیح را یادآور می شویم.

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل با مشاورهVIP به صورت 24 ساعته داوطلبان را پشتیبانی کرده و قبولی آن ها را در کنکور تضمین می کنند. برای دریافت مشاورهVIP  و برنامه ریزی درسی کافی است تا بر روی لینک زیر کلیک کرده و در آکادمی ایران تحصیل ثبت نام نمایید.

 

عکس برنامه ریزی درسی

داشتن برنامه کلاس هفتگی برای پیشرفت در دروس و برنامه ریزی کردن برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. توصیه ما به شما این است که برنامه خود را به نحوی انجام دهید که حتما در طول روز بتوانید به مرور درس هایی بپردازید که در طول روز در کلاس درس یاد گرفته اید. این کار باعث خواهد شد تا دروس در ذهن شما تثبیت گردند.

همچنین می توانید علاوه بر مرور درس هایی که اساتید یا معلم ها در جلسه گذشته آن ها را تدریس کرده اند به درس هایی که قرار است تدریس شود نیز نگاهی بیاندازید اینگونه یادگیری خود را در سرکلاس درس افزایش خواهید داد. علاوه بر عکس، شما عزیزان می توانید از طریق دانلود Pdf برنامه ریزی کنکور رتبه های برتر در سال های گذشته، با مسائل مهمی نیز رو به رو شوید. نمونه عکس برنامه ریزی درسی و  به صورت زیر است:

 

عکس برنامه ریزی درسی

 توصیه ما به شما این است برای هر هفته خود جدولی مشابه، عکس برنامه ریزی درسی تهیه کنید و مدت زمان دروسی را که در طی روز به آن ها پرداختید رو یادداشت کنید. در سایت های مختلف از جمله سایت برنامه ریزی درسی ایران تحصیل نیز به لزوم داشتن جدول برنامه ریزی تاکید ویژه ای شده است. زیرا می توانید به صورت کاملاً اصولی و منظم ساعت های مطالعه و استراحت خود را ثبت کنید و در نتیجه تصویر واضح تری از عملکرد خود داشته باشید.

 

 

 

برای کسب اطلاع از اصول برنامه ریزی کنکوربر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

 

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور

برای کنکور حتما باید یک برنامه ریزی مبحثی داشت. برنامه ریزی مبحثی کنکور برنامه ریزی است که تعیین می کند در انتهای هر هفته یا هر ماه چه مباحثی را باید مطالعه کنیم. اینکه برای خود برنامه ریزی درسی هفتگی یا برنامه ریزی درسی ماهانه داشته باشیم که در آن سر فصل های دروسی که باید بخوانیم مشخص شده باشد، به پیشرفت میان مدت ما کمک شایانی خواهد کرد. به عبارت دیگر باید هدف گذاری را با همین برنامه ریزی مبحثی مشخص نمود.

اهمیت برنامه ریزی مبحثی به اندازه ای است که می توان با یک برنامه ریزی درسی صحیح برای کنکور کلیه مباحث را تا تایمی مشخص تمام کرد و یا به هفته قبل از کنکور رسید و کوله باری از از درس های ناخوانده! ناگفته نماند که نمی توان بدون در نظر گرفتن سرعت مطالعه در هر درس برنامه ریزی مبحثی کنکور درستی داشت. باید دقت کنید که برنامه ریزی های مبحثی کنکور را باید با درستی انتخاب کنیم، اما زمانی که انتخاب کردیم، دیگر به سختی باید آن را تغییر دهیم. همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت برنامه ریزی درسی آنلاین رایگان ما مراجعه کنید. علاوه بر این، می توانید Pdf برنامه ریزی کنکور را دانلود کرده و آن را به خوبی مطالعه نمایید. 

علاوه بر این بسیار ضروری است که هنگامی که در برنامه ریزی کنکور برای یک ماه هدف های میان مدتی از سر فصل های کتاب تعیین می شود، باید بسیار حیاتی باشد که بتوانیم خودمان را به این اهداف برسانیم، چرا که عدم موفقیت در این اهداف به معنی شکست در برنامه ریزی کنکور است، البته در صورتی که اتفاقات غیر قابل پیش بینی پیش نیاید. برنامه ریزی مبحثی کنکور از این لحاظ بر همه داوطلبان ضروری است که داوطلب را وادار می کند تا اگر در یک روز کم درس خواند یا به هر دلیلی نتوانست به آنچه که از خود انتظار دارد دست یابد، در عوض در روزهای دیگر ضعف و یا کم کاری خود را جبران کند.

در واقع شما یک ماه یا یک هفته را به عنوان زمانی که برای رسیدن به هدف خود لازم دارید انتخاب کرده اید. پس در برنامه ریزی صحیح برای کنکور منطقی است که کم کاری یک روز خود را باید در روزهای دیگر جبران کنید تا تعادل را برقرار کنیم. اما بیشتر اوقات داوطلبان به چیزی فراتر از برنامه ریزی مبحثی نیاز دارند و می خواهند یک برنامه ریزی روزانه برای آزمون که دقیقا کارهای روزانه را مشخص کنند. زیرا سردرگمی که داوطلب در برنامه ریزی روزانه برای کنکور خود دارد منجر می شود روزها پشت سرهم بگذرد و نتواند از پس برنامه ریزی مبحثی بر بیاید.

 

 

اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری

 

بهترین زمان برای تنظیم برنامه ریزی کنکور

حال چطور می توان برای خود برنامه ریزی روزانه صحیح انجام داد؟ برای پاسخ به این سوال باید یک سوال دیگر پرسیده شود! اینکه چه زمانی از روز نسبت به کم کردن زمان مطالعه و عقب ماندن از برنامه ریزی مبحثی تان بیشتر از سایر اوقات مطلع هستید؟ پاسخ این سوال یک کلمه بیشتر نیست: شب قبل از همان روز! در واقع در برنامه ریزی شما هیچ زمانی بهتر از شب قبل از هر روزی نمی توانید وضعیت خود را ارزیابی نمایید. اگر امروز بد درس خوانده اید، اگر ساعت مطالعه تان ناکافی بوده است، یا حتی مهمان برایتان آمده است و به هر دلیلی نتوانسته اید، آنگونه که از خود انتظار داشته اید درس بخوانید، در هیچ زمانی بهتر از ساعات پایانی همان روز نمی توانید برای خود برنامه ریزی مناسبی برای فردایتان انجام دهید.

از همین رو هیچ زمانی بهتر از فردا یا یا روز بعدش نیست. بدین صورت که دانش آموز در برنامه ریزی درسی صحیح برای کنکور چون امروز را به هر دلیل مطابق انتظار درس نخوانده، باید فردا و پس فردا این اشکال را رفع کند. نتیجتاً باید زمان بیشتری درس بخواند یا حتی می تواند زمان خود را مدیریت نماید. بدین شکل که اگر یک روز توانسته درسی را زودتر از تایمی که در نظر گرفته است تمام کند، می تواند اشکالات خود را در دروسی که نتوانسته است در روزهای قبل تمام کنید رفع کند.

پس نتیجه می گیریم برنامه ریزی برای کنکور زمانی صحیح است که با آگاهی نسبت به وضعیت روزانه صورت گیرد و هیچ زمانی به اندازه ساعات پایانی هر روز از شرایط خود آگاه نیستیم. فراموش نشود که برنامه ریزی برای کنکور باید در خدمت برنامه ریزی های مبحثی باشد، به شکلی که برنامه ریزی برای کنکور همان قطعات کوچک شده برنامه مبحثی مان باشد. برای داشتن یک برنامه اصولی و مشاهده نمونه آن می توانید Pdf برنامه ریزی کنکور را دانلود کرده و به خوبی مطالعه نمایید. تا به اینجا اصول کلی برنامه ریزی صحیح برای آزمون سراسری را یادآور شدیم. حال به تعدادی از فوت و فن های برنامه ریزی برای کنکور اشاره خواهیم کرد تا داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ بتوانند برنامه بهتری را تدوین کنند:

 • اگر دانش آموز هستید با توجه به زمانی که دارید در برنامه ریزی روزانه برای کنکور حداکثر 2 درس اختصاصی و یک درس عمومی قرار دهید. فراموش نکنید کیفیت مطالعه قطعا از کمیت مهم تر است.
 • اگر فارغ التحصیل هستید، به راحتی می توانید در برنامه ریزی روزانه برای آزمون 2 درس اختصاصی و یک درس عمومی مطالعه کنید. ترجیحا به جای آنکه تعداد دروس را اضافه کنید، زمان بیشتری را برای هر درس قرار دهید تا کیفیت بالاتر رود یا می توانید تست دروس اختصاصی هم همان روز بزنید البته به شرطی که فاصله کافی بین درس و تست گذاشته شود.
 • درس عربی جزو دروسی است که در برنامه ریزی درسی برای کنکور باید آهسته و پیوسته خوانده شود تا به مرور زمان اسکلت آن درون ذهنتان شکل گیرد. ترجیحا از همان روزهای ابتدایی که درس خواندن برای کنکور را شروع می کنید شبی نیم ساعت الی حداکثر 1 ساعت قواعد عربی را مطالعه کنید.
 • اگر در برنامه ریزی درسی برای کنکور این کار را هر شب انجام دهید بعد از 3ماه به چنان توانایی ای در قواعد می رسید که به راحتی می توانید تمامی سوالات قواعد و حتی ترجمه را ( با روش حذف گزینه ) پاسخ دهید.
 • خب آیا با برنامه ریزی ساعتی برای کنکور آشنایی دارید؟ در برنامه ریزی ساعتی برای کنکور عمومی ها را زمانی بخوانید که از لحاظ آمادگی در سطح پایین تری نسبت به ساعات دیگر هستید. زیرا مطالعه دروس عمومی برای ما زحمت کمتری نسبت به دروس اختصاصی دارند پس در برنامه ریزی ساعتی برای کنکور می توان ساعاتی که آماده تر هستیم دروس اختصاصی بخوانیم و ساعاتی پایانی درس خواندن روزانه مان را به مطالعه دروس عمومی بپردازیم. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید Pdf برنامه ریزی کنکور افراد برتر سال های گذشته را نیز دانلود نمایید.
 • جالب است بدانید بهتر است که هر چقدر به کنکور نزدیک می شویم، در برنامه ریزی درسی برای کنکور زمان بیشتری برای دروس عمومی قرار دهیم. زیرا میران فرار بودن دروس عمومی بسیار بالاتر از دروس اختصاصی است. درمقابل هرچقدر  زودتر مطالعه دروس اختصاصی را آغاز کنیم ضریب ماندگاری آن دروس در ذهنمان بالاتر می رود البته به شرطی که مرور صحیح داشته باشیم.
 • وقتی برنامه ریزی روزانه برای کنکور را شب قبل انجام می دهیم در واقع می توانیم حتی از پیشرفت خود در روزهای قبل استفاده کرده و با قرار دادن سرفصل های کمتر در روز آینده اصطلاحا به خود جایزه دهیم!
 • فراموش نکنیم همیشه باید در برنامه ریزی های روزانه برای آزمون و برنامه ریزی مبحثی بدبینانه ترین حالت ممکن را پیش فرض بگیریم. اینگونه اگر هر اتفاق بدی افتاد از قبل پیش بینی کرده بودیم و اگر هم مشکلی پیش نیامد همیشه جلوتر از برنامه خود بوده ایم.
 • در برنامه ریزی درسی برای کنکور همیشه پیشرفت در ساعات مطالعه را در دستور کار خود قرار دهید زیرا هرچقدر هم که کیفیت درس خواندن شما بالا باشد و برنامه ریزی مداوم داشته باشید درصورت نداشتن ساعت مطالعه کافی نمی توانید به هدف خود برسید. شما می توانید با مطالعه  Pdf برنامه ریزی کنکور نیز بدانید که هدفتان چیست و برای رسیدن به آن تلاش کنید. 
 • اینکه از چه تاریخی شروع می کنید یا برنامه ریزی درسی برای کنکور می کنید مهم نیست، مهم این است که از زمان باقیمانده خود به چه نحوی استفاده می کنیم. پس به جای اینکه زمان خود را جهت حذف کردن مطالب از دست بدهیم بهتر است از هر زمان و از هرجایی که فکر می کنیم شروع کنیم. با خیال راحت حداقل تا یک ماه قبل از کنکور وقت داریم که با برنامه ریزی درسی برای کنکور مباحث جدید را مطالعه کنیم.

 

 

اهمیت برنامه ریزی کنکور

 

جدول برنامه ریزی درسی هفتگی برای کنکور

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که نمی دانید چگونه می توانید بهترین و کامل ترین جدول برنامه ریزی را برای خود تنظیم نمایید و بهترین راه حل در این موارد چیست. در ادامه با ذکر نمونه جدول برنامه ریزی هفتگی کامل کنکور را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

نمونه برنامه ریزی گروه علوم تجربی

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
زبان انگلیسی مقطع یازدهم تحصیلی

( گرامر درس اول- 1/30 دقیقه)

ادبیات فارسی مقطع یازدهم

( درس اول- 1/30 دقیقه)

زبان انگلیسی مقطع یازدهم

(کلمات درس اول- 1/30 دقیقه)

فارسی مقطع یازدهم

( درس سوم- 1/30)

عربی مقطع دهم

(بخش لغات-2 ساعت)

 

ادبیات فارسی مقطع دهم

(درس چهارم-دو ساعت)

دین و زندگی مقطع تحصیلی یازدهم

( اولین بخس- درس اول- 2 ساعت)

عربی مقطع یازدهم تحصیلی

(لغات و قواعد درس اول- 1/20 دقیقه)

دین و زندگی مقطع یازدهم

( بخش 1- درس دوم و سوم-2 ساعت)

زبان انگلیسی مقطع یازدهم

(درس دوم- 1/30 دقیقه)

دین و زندگی مقطع دوزادهم

(بخش دوم- درس اول-2 ساعت)

زبان انگلیسی مقطع دوازدهم

(درس دوم-دو ساعت)

فیزیک شناسی مقطع یازدهم

( مبحث بار الکتریکی- 1/30 دقیقه)

ریاضیات مقطع یازدهم

( هندسه تحلیلی-درس اول- 2 ساعت و 30 دقیقه)

فیزیک شناسی پایه یازدهم تحصیلی

(بخش قانون کولن- 1/30 دقیقه)

ریاضی مقطع یازدهم

(بخش هندسه تحلیلی- درس 2-2 ساعت)

فیزیک مقطع یازدهم

(بخش میدان الکترونیکی- 2 ساعت)

ریاضیات مقطع یازدهم

(بخش هندسه تحلیلی-درس دوم- دو ساعت)

 

زیست شناسی

مقطع یازدهم تحصیلی

( اولین فصل- گفتار اول- 2 ساعت)

شیمی مقطع یازدهم تحصیلی

( تا سر مبحث رفتار عناصر و شعاع اتم- 2 ساعت)

زیست پایه یازدهم تحصیلی

( فصل 1-گفتار دوم)

2/30 دقیقه)

شیمی مقطع یازدهم

(بخش رفتار عنصرها و شعاع اتم- دو ساعت)

زیست مقطع دهم

(بخش دوم- گفتار دوم- 2 ساعت)

شیمی مقطع یازدهم

(بخش عناصر دسته D-2 ساعت)

توضیحات:

. استراحت ده دقیقه الی یک ربع بین مطالعه هر یک از دروس

. روزهای جمعه به دلیل افزایش انرژی و داشتن استراحت کافی درس خواندن تعطیل

. پر کردن دفتر برنامه ریزی بعد از اتمام مطالعه هر درس

 

جدیدترین اخبار پیرامون کنکور 1402

کنکور سال آینده بدون تغییرات و همانند کنکور ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

با توجه به ضرورت ابلاغ شیوه‌نامه آزمون سراسری سال 1402، کنکور سال آینده بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال 1392 مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه آن در سال 1395 همانند آزمون سراسری سال 1401 برگزار می‌شود.

جزییات زمان برگزاری و مقررات کنکور ۱۴۰۲

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس مقررات آزمون سال گذشته برگزار می‌شود، از اعلام تاریخ دقیق آزمون سراسری پس از نشست شورای سنجش و پذیرش خبر داد.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله شما داوطلبان را با برنامه ریزی کنکور و اصول و روش های مطالعه آشنا کردیم همچنین Pdf برنامه ریزی کنکور را برای شما قرار دادیم. به خاطر داشته باشید که اگر قصد دارید برای خودتان برنامه درسی طراحی کنید، باید تمامی موارد ذکر شده در ارتباط با اصول برنامه ریزی را رعایت نمایید. چرا که در غیر این صورت، یک برنامه مناسب  و صحیح نخواهید داشت. بهتر است برای داشتن یک برنامه خوب از نمونه عکس برنامه ریزی درسی استفاده نمایید، همچنین یک مشاور مجرب و کاردان کمک بگیرید. زیرا مشاوران، طبق توانایی و وضعیت شما، یک برنامه منظم و صحیح را برایتان طراحی خواهند داد. برای این کار حتماً باید نزد مشاوری بروید که آگاهی و دانش لازم در این زمینه را داشته باشد. مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل با داشتن سال ها تجربه و دانش کافی و استفاده از متدهای روز برنامه ریزی، می توانند به شما عزیزان در این زمینه یاری برسانند.  می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت برنامه ریزی درسی آنلاین رایگان ما مراجعه نمایید.

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ویژگی های بهترین برنامه ریزی کنکور چیست؟ 

از میان بهترین ویژگی های بهترین برنامه ریزی کنکور می توان از انعطاف پذیر بودن، تناسب با اوضاع درسی و شرایط فردی داوطلب و ساده بودن یاد کرد.

در برنامه ریزی کنکور چند ساعت را باید برای مطالعه اختصاص دهیم؟ 

ساعت مطالعه برای کنکور بستگی به شرایط و توانایی شما دارد و به این ترتیب نمی توان ساعت خاصی را اعلام کرد.

لزوم استفاده از مشاور برای برنامه ریزی کنکور چیست؟

مشاور با داشتن تجربه و مهارت زیاد در برنامه ریزی کنکور می تواند بهترین برنامه ریزی را برای شما طرح ریزی کند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. فاطیما
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

  سلام و درود.
  پشت کنکوری هستم و برای رشته ی انسانی در کنکور ۱۴۰۲برنامه میخواستم

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید با آزمون برنامه بنویسید
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • فاطیما
    ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

    عذر میخوام تماس میگیرم ولی میگه شماره اشتباست و جوابی دریافت نمیکنم

    • gholizadegan
     ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

     سلام وقت بخیر ، باید با شماره ی ثابت تماس بگیرید ، اگر تمایل دارید با گوشی موبایل تماس بگیرید باید از طریق پشتیبانی بسته خریداری بفرمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند .

ایران تحصیل
تماس با مشاور