تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
برنامه ریزی کنکور تجربی 1400

برنامه ریزی کنکور تجربی 1400

برنامه ریزی کنکور تجربی 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

این روزها داوطلبان کنکور سراسری روزهای بسیار سرنوشت ساز و حساسی را می گذرانند. در نتیجه، داشتن برنامه ریزی کنکور تجربی 1400 برای هر کدام از آن ها کاملاً ضروری به نظر می رسد. هر یک از داوطلبان با داشتن برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی و برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی می توانند از استرس ها و نگرانی های خود به میزان زیادی کم کنند.

 

از آن جایی که، رؤیای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل در رشته های مطرحی همچون پزشکی است استفاده از جدول برنامه ریزی آزمون سراسری تجربی و یا دفتر برنامه ریزی کنکور تجربی pdf می تواند برایشان بسیار مفید باشد. حتی بسیاری از رتبه های برترهای کنکور با داشتن برنامه ریزی کنکور تجربی از دی ماه درس خواندن را از صفر شروع کرده اند.

 

 

جهت روش های مناسب برنامه ریزی برای شرکت در آزمون تجربی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برنامه ریزی کنکور تجربی از دی ماه

 

چهار گام اساسی در برنامه ریزی کنکور تجربی

تمامی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی به خوبی از اهمیت برنامه ریزی آگاهی دارند و آن را جهت دستیابی به هدف والای خود یعین پذیریش در رشته و دانشگاهی عالی ضروری می دانند.

داشتن برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی را از سردرگمی رهای می بخشد و آرامش روانی و روحی را به وی می دهد.

 

 

به کمک داشتن برنامه ریزی برای آزمون سراسری گروه تجربی می توانید تجربه قبولی در دانشگاهی عالی را داشته باشید

اولین گام: مشخص کردن هدف

از جمله گام های اساسی و اصلی جهت دستیابی به مؤفقیت و رتبه برتر شدن در کنکور سراسری علوم تجربی تعیین هدف است.

در نتیجه، پیش از انجام برنامه ریزی اقدام به تعیین هدف خود کنید و بدانید که قصد ادامه تحصیل در کدام مرکز دانشگاهی و رشته تحصیلی را دارید.

این گونه و با مشخص کردن هدف قبل از برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی و همین طور برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی در واقع شانس مؤفقیت خود را به میزان بسیار زیادی بالا می برید.

توصیه می کنیم که هدفتان را در یک دفترچه و یا بر روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید و هر روز نگاهی به آن بیندازید. به عنوان مثال، این جمله را بنویسید “ من در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول می شوم”.

نکته دیگر این که، هرگز امیدتان را برای رسیدن به هدف یعنی قبولی در رشته و دانشگاهی عالی از دست ندهید.

 

 

دومین گام: برنامه ریزی اصولی و دقیق

کلیه داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری علوم تجربی همواره باید از این موضوع اطلاع داشته باشند که رسیدن به هدف در گرو داشتن برنامه ریزی به شکلی دقیق و بسیار اصولی است.

شما عزیزان می توانید برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی و یا برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی خود را در قالب جدول برنامه ریزی طراحی نمایید.

حتی می توانید برای نوشتن این برنامه از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید. به این صورت که، ساعت های مطالعه و درس های خود را در آن یادداشت کنید و برای هر یک از مباحث و دروس نیز شماری تست (تألیفی و کنکور) را در نظر بگیرید.

شاید این سؤال برای شما مطرح شود که چگونه باید تقسیم بندی درس ها را انجام داد؟ باید عرض کنیم که، شما در ابتدا باید درس هایی که علاقه بیشتری به مطالعه آن ها دارید را در الویت بگذارید تا بدین ترتیب انرژی بیشتری برای خواندن آن ها داشته باشید.

اگر می خواهید بازدهی و بهره وری مطالعه خود را بالا ببرید پس از هر یک ساعت زمانی را به استراحت اختصاص دهید. (10  الی 15 دقیقه)

از طرف دیگر، داشتن برنامه ریزی اصولی و دقیق در گرو اطلاع داوطلب از اصول و قواعد مورد نیاز برای مطالعه همچون خلاصه نویسی، ساعات کاری برای مطالعه. مکان مناسب برای مطالعه و همین طور نحوه تسلط کامل بر مطالب و محتوای کتب درسی و شناخت بهترین مؤسسات جهت شرکت در آزمون های آزمایشی است.

در ادامه شماری از اصول برنامه ریزی در گروه علوم تجربی را خدمتتان توضیح می دهیم.

 

 

نحوه مطالعه درس های عمومی و اختصاصی

در این رابطه باید عرض کنیم که از پشت سر هم مطالعه کردن دو درس عمومی و اختصاصی جداً خودداری کنید. به طور مثال، در صورتی که، در جدول برنامه ریزی خود 4 درس زبان انگلیسی، ادبیات فارسی، شیمی و زیست شناسی را گنجانده اید آن ها را به این شکل بخوانید:

 

 

 

یکشنبه

زیست شناسی سال سوم

(فصل دوم)

3 ساعت

ادبیات فارسی 3

(فصل 4 و 5)

2 ساعت

شیمی سال دوم

40 تست

1 ساعت

زبان انگلیسی سال چهارم

(لغات و گرامر درس دوم)

2 ساعت

 

 

تست زنی را فراموش نکنید

همواره از تست زنی جهت تثبیت یادگیری و محک میزان آموخته های خود در هر کدام از دروس استفاده کنید. در مورد زمان تست زنی باید خدمتتان عرض کنیم که تست های درس های اختصاصی را باید سریعاً پس از مطالعه و تست های درس های عمومی را حدود یک روز (24 ساعت)  پس از مطالعه دقیق آن ها انجام دهید.

 

 

انتخاب مکانی مناسب و بی سروصدا برای مطالعه

یادتان نرود مکانی که در آن مطالعه می کنید اثر زیادی روی سطح یادگیری شما از دروس دارد. در نتیجه، دقت بسیار زیادی در انتخاب مکان مطالعه به خرج دهید.

به طور مثال، به هیچ وجه مکان مطالعه خود را سریع عوض نکنید. در این صورت تمرکز خود را از دست می دهید.

پیشنهاد ما این است که مکان ثابت و مشخصی را جهت مطالعه در نظر بگیرید. مکانی که بتوانید در آن با آرامش خاطر مطالعه کنید.

 

 

تعیین میزان ساعت های مطالعه دروس

با توجه به متفاوت بودن سطح یادگیری فرد در هر کدام از دروس با در نظر گرفتن درجه اهمیت آن درس و سطح یادگیری خود زمانی را جهت مطالعه آن در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، درصورت ضعیف بودن در درس زیست شناسی سال سوم دبیرستان با توجه به مهم بودن این درس و تخصصی بودن آن ساعت های بیشتری را برای مطالعه آن در نظر بگیرید.

 

 

سومین گام: کلی خوانی را در کنکور کنار بگذارید

دوستان عزیز شما باید برای کنکور سراسری به صورت کنکوری درس بخوانید و کلی خوانی را در برنامه ریزی خود به طور کلی فراموش کنید.

شاید بپرسید که منظور از کنکوری خواندن چیست؟ منظور از کنکوری خواندن این است که آن ها را برای یادگیری و به شکل جزء به جزء مورد مطالعه قرار دهید و صرفاً جهت تمام کردن کتب درس ها را نخوانید.

در حقیقت، برای آزمون سراسری باید دروس را عمیق تر و مفهومی تر مورد مطالعه قرار دهید. در غیراینصورت، مؤفقیت فقط برایتان به صورت یک رؤیا باقی می ماند.

در ضمن، هرگز مطالب را حفظ نکنید و از تکنیک ها و روش های خاصی جهت یادگیری بهره ببرید.

 

 

چهارمین گام: ثبت نام و شرکت در آزمون های آزمایشی

ثبت نام و شرکت در آزمون های آزمایشی باکیفیت بالا و آزمون هایی که کمک بسیاری به شما در رسیدن به مؤفقیت می کنند را جدی بگیرید.

در طول سال های اخیر، مؤسسات مختلف با هدف آشنا کردن داوطلب کنکور با محیط برگزاری آزمون و آماده کردن آن ها برای این ماراتون بزرگ اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی می کنند.

جهت کسب آمادگی بیشتر برای مؤفقیت در این آزمون ها از دفتر برنامه ریزی غافل نشوید. جدول برنامه ریزی خود را براساس برنامه آزمون ها به صورت برنامه ریزی هفتگی تجربی و برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی تنظیم کنید.

 

 

برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی

 

مشاور در برنامه ریزی کنکور شما چه نقشی دارد؟

در کنار موارد گفته شده از جمله موارد مهم در داشتن برنامه ریزی درسی مناسب و کامل استفاده از یک مشاور تحصیلی است.

فردی که، تجربه زیادی در کار خود دارد و می تواند راهنما و پشتیبان خوبی برای شما باشد. برای داشتن بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی می توانید روی مشاوران ایران تحصیل حساب باز کنید.

 

 

برنامه ریزی کنکور تجربی از دی ماه راست یا دروغ؟

تصور بسیاری از داوطلبان این است که به هیچ وجه برنامه ریزی کنکور تجربی از دی ماه امکان پذیر نیست و محال ممکن است داشن آموزی با سطح ضعیف و حتی صفر بتواند به درصدهای عالی در درس ها برسد.

اما مطمئن باشید که برنامه ریزی کنکور تجربی از دی ماه دور از ذهن نیست و واقعیت دارد. فقط کافیست که داوطلب اراده کند و آستین های خود را بالا بزند.

 

 

جهت دریاقت برنامه ریزی شخصی کنکور تجربی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

برنامه ریزی کنکور 99

مشاوره و برنامه ریزی کنکور سراسری 99

برنامه ریزی کنکور ریاضی 99

کنکور تجربی 99 – برنامه ریزی کنکور تجربی 99

برنامه ریزی کنکور تابستان 1400

آیا با داشتن برنامه ریزی کنکور تجربی می توانم به مؤفقیت در کنکور تجربی و قبولی در رشته پزشکی برسم؟ 

بله. قبولی در رشته پزشکی در کنار داشتن برنامه ریزی روزانه کنکور تجربی و همین طور برنامه ریزی هفتگی کنکور تجربی برای شما میسر است.

داشتن برنامه ریزی کنکور تجربی از دی ماه می تواند من را به قبولی در رشته مورد علاقه ام برساند؟ 

بله. چرا که نه. در صورت داشتن برنامه ریزی دقیق و استفاده از جدول برنامه ریزی می توانید به موفقیت در رشته مورد علاقه خود برسید.

آیا استفاده از دفتر برنامه ریزی کنکور تجربی pdf می تواند به تنظیم وقت من در زمان مطالعه کمک کند؟ 

بله. به کمک دفتر برنامه ریزی کنکور تجربی pdf می تواند به شما در تنظیم ساعات مطالعه تان در دروس مختلف کمک شایان توجهی داشته باشد.

نظرات

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

ایران تحصیل
تماس با مشاور