ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برنامه ریزی درسی + 11 راز مهم رتبه ها + pdf برنامه ۱۴۰۲

برنامه ریزی درسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

همه ما می‌دانیم بدون برنامه ریزی تحصیلی، هر هدفی تنها آرزویی بیش نیست و باید برای رسیدن به تمامی اهداف خود از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین برنامه ریزی داشته باشیم. برنامه ریزی درسی نه تنها به شما کمک می‌کند از وقت‌تان بیشترین استفاده را نمایید، بلکه می‌توانید نقاط قوت و ضعف خودتان را نیز پیدا کنید. برای داشتن یک برنامه اصولی، باید مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی خوبی داشته باشید و در این رابطه شما عزیزان باید نکاتی را دانسته و رعایت کنید.

در حال حاضر با توجه به این که رقابت زیادی بین دانش آموزان مختلف در سراسر کشور وجود دارد. لذا لازم است شما در اسرع وقت با مشاوران خبره صحبت کنید. به همین دلیل ما در سایت برنامه ریزی درسی ایران تحصیل سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که شما بتوانید برنامه ریزی آنلاین درسی دریافت کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید.

با برنامه درس بخوانید

اصول برنامه ریزی درسی چیست؟

تحصیل در هر یک از دانشگاه‌ها با توجه به رویکردی که دانشگاه مورد نظر دارد، می‌تواند متفاوت از سایر دانشگاه‌های دیگر باشد؛ به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که ممکن است دانشجویان با آن درگیر باشند، بحث اشتغال همزمان با تدریس است که این امر داشتن یک برنامه ریزی درست را پررنگ‌تر می‌نماید.

اگر در دانشگاه‌های روزانه مشغول به تحصیل هستید، این نکته را در نظر داشته باشید که برای اساتید دانشگاه‌های روزانه معمولا فعال بودن دانشجو بسیار مهم است. به همین دلیل در صورتی که شما بتوانید مطالعه بیشتری داشته باشید، یا حضور خود را در کلاس درسی پر رنگ کنید و همچنین نظر استاد را به خود جلب نمایید، حتی در صورتی که در زمان امتحان نتوانید نمره مناسبی را کسب کنید، اساتید معمولا با توجه به دانش شما نمره‌ای خارج از برگه برای شما در نظر خواهند گرفت.

چنانچه در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌نمایید، یکی از نکات برنامه ریزی درسی در این دانشگاه این است که سوالات سال‌های گذشته را دانلود نمایید و به مطالعه آن بپردازید. زیرا به طور معمول بسیاری از سوالات سال‌های گذشته در همین آزمون نیز تکرار خواهند شد. برای سایر دانشگاه‌هایی همانند دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی و علمی کاربردی، ممکن است سخت گیری کمتری داشته باشند، اما باز هم این موضوع بسته به شرایط هر یک از دانشگاه‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

اصول برنامه ریزی درسی چیست

اصول برنامه ریزی درسی دارای مواردی است که برای دستیابی به موفقیت به هر یک توجه کنید:

ابتدا باید در دفترچه یادداشت، ساعاتی که در روز فعال هستید را بنویسید. به عنوان مثال ساعت صبحانه، ساعت ورزش، ساعت نهار، ساعت خواب، ساعت عصرانه، ساعت پیاده روی، ساعت صرف شام و ساعت خواب. در نتیجه با این برنامه ریزی می‌توانید بفهمید که در چه ساعت‌هایی وقت خالی دارید که مطابق با آن برنامه درسی خود را تنظیم کنید.

اکنون تمامی موارد نوشته شده در دفتر را بایستی بر روی جدول زمان بندی که نمونه‌های آنلاین آن در اینترنت موجود است، دانلود کرده و بر اساس برنامه تنظیم شده، کلیه ساعات را در جدول پیاده سازی کنید. به این نکته توجه داشته باشید که این جدول را باید شخصی سازی کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

برای شخصی سازی جدول زمان بندی باید ساعت مرور و مطالعه درس‌های خود را اولویت بندی کنید. به این صورت که ابتدا درس‌هایی را در جدول قرار دهید که باید برای آن‌ها زمان بیشتری صرف کنید. سپس درس‌هایی را در جدول بگذارید که نیاز به ساعت کمتری برای مرور و تست زنی دارند.

ساعت جبرانی در جدول قرار دهید! پیش آمدهای زندگی بدون برنامه و هماهنگی هستند. اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی که به آن فکر نمی‌کنید. بنابراین ساعت جبرانی را در جدول زمان بندی خود جا دهید.

برای رسیدن به نتیجه‌ای بهتر و کسب موفقیت، لازم است هر 1 ماه و یا هر چند وقتی که خودتان در نظر دارید، وضعیت خود را از لحاظ انجام برنامه درسی بسنجید. این کار باعث می‌شود پیشرفت چشمگیری داشته باشید. بنابراین بازه مشخصی را برای وارسی خود در نظر بگیرید.

اهمیت استفاده از برنامه ریزی درسی آنلاین

امروز کافی است این عبارت را در گوگل سرچ نمایید تا با سیل عظیمی از خدمات و برنامه‌ها در حوزه برنامه ریزی تحصیلی آنلاین، رو به رو شوید. سایت برنامه درسی ایران تحصیل نیز یکی از این موارد است که در آن می‌توانید پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید. همین که تنوع و رقابت بسیاری برای این خدمات وجود دارد، نشان دهنده نیاز واقعی داوطلبان امروزی است.

البته تعجبی هم ندارد که بسیاری از داوطلبان برای برنامه ریزی تحصیلی آنلاین راغب باشند، زیرا شرایط به گونه‌ای است که برای دریافت هر گونه خدمات صرفه جویی در زمان و انرژی در اولویت خواهد بود. در این روش، نه تنها برنامه ریزی‌‎های آنلاین در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود، حتی برای دریافت بسیاری از آن‌ها نیز لازم نیست هزینه خاصی را بپردازید و این موضوع در حالی است که مشاوران در سال‌های گذشته مبالغ هنگفتی را جهت ارائه برنامه دریافت می‌کردند.

11 نکته طلایی برنامه ریزی درسی موفق

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد برای این که بتوانید برنامه اصولی و منسجمی داشته باشید، باید آن را طبق استانداردهای لازم طراحی کنید. برخی از مهم ترین این اصول و نکات، شامل موارد زیر هستند:

تمام موارد را در نظر بگیرید

قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی کنید، یکی از اصول و نکات برنامه ریزی درسی را در نظر بگیرید. منظور ما از همه چیز این است که تمام شرایط زندگی، تحصیلی و همچنین اهداف خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال دانش آموزی که در حال حاضر مشغول به تحصیل است، با دانش آموزی که فارغ التحصیل شده است و به اصطلاح پشت کنکوری محسوب می‌شود، زمان متفاوتی برای مطالعه خواهند داشت. همچنین برای داوطلبانی که مشغول به کار هستند و یا در روستاها زندگی می‌کنند، شرایط زندگی و برنامه ریزی متفاوتی لازم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید کلیک نمایید.

برنامه ریزی درسی قابل اجرایی را طراحی کنید

بسیار مهم است که برنامه ریزی شما به گونه‌ای باشد که بتوانید آن را عمل نمایید. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از داوطلبان مرتکب آن می‌شوند، برنامه ریزی بسیار کتابی بدون در نظر گرفتن شرایط خود است. همین مسئله موجب شکست می شود.

در واقع پس از چند روز عمل از برنامه ریزی خود ممکن است که خسته شوید و یا اینکه برنامه ریزی خود را رها نمایند. بنابراین لازم به ذکر است که عمل به برنامه ریزی از خود برنامه ریزی مهمتر است. در سایت برنامه ریزی درسی ایران تحصیل این نکته به خوبی در نظر گرفته شده و داوطلبان می‌توانند برنامه‌های دقیق و کاملا قابل اجرا دریافت کنند.

برنامه ریزی درسی قابل اجرایی را طراحی کنید

زمانبندی متفاوتی برای برنامه ریزی داشته باشید

حجم مطالب و دروس هر یک از رشته‌ها متفاوت می‌باشد و قطعا اگر بخواهیم یک برنامه ریزی درست داشته باشیم، باید برنامه ریزی ماهانه، هفتگی و روزانه طراحی کنیم. به عنوان مثال برای داشتن یک انسجام در برنامه خود برای دروسی که بسیار مهم و  با حجم بالا می‌باشند، بهتر است برنامه ریزی ماهانه داشته باشید، اما داشتن یک برنامه ریزی هفتگی نیز کمک می‌نماید تا ساعات مطالعه خود را تنظیم نمایید و بر اساس مطالب درسی، جمع بندی خوبی داشته باشید. برنامه ریزی روزانه را تنها در موارد خاص توصیه می‌نماییم.

برای اطلاع از برنامه ریزی و مشاوره قبولی در آزمون استخدامی کلیک کنید.

تست زنی را فراموش نکنید

در واقع یکی از ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و دانشگاه  که در سایت برنامه ریزی درسی ایران تحصیل نیز به آن پرداخته شده است، تست زنی می‌باشد. برخی از داوطلبان شاید اینگونه تصور کنند که تست زدن باعث می‌شود وقت زیادی را صرف نمایند و از مطالعه اصلی جا بمانند. شاید بتوان گفت 50 درصد موفقیت شما عادت به تست زنی و همچنین تحلیل تست‌ها است.

در واقع تست زنی کمک می‌نماید تا شما تمام مطالبی را که مطالعه نموده‌اید، در ذهنتان تثبیت شود و به راحتی بتوانید در جلسه کنکور موفقیت خود را تضمین کنید. حتما به هنگام تست زنی به این نکته دقت داشته باشید که تست‌های زده شده را تحلیل نمایید. نحوه تست زنی و برنامه ریزی برای آن به نوبه خود بسیار مهم است، به عنوان مثال تست زنی مهندسی معکوس یکی از انواع تست زنی‌ها می‌باشد.

اگر هدف شما پذیرش در دانشگاه دولتی است، توصیه می نماییم قبل از مطالعه و برنامه ریزی حتما نگاهی به سوالات کنکور سال‌های گذشته داشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی خود را بر اساس نحوه طرح سوالات تنظیم نمایید. توصیه کلیه مشاوران این است که حدودا پس از گذشته دو یا سه روز پس از مطالعه تست زنی را آغاز نمایید.

برای آشنایی با ترفند تست زنی مهندسی معکوس، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نقاط قوت و ضعف خود را در برنامه ریزی لحاظ نمایید

از دیگر نکات برنامه ریزی درسی که می توان بدان اشاره نمود، توجه به نقاط قوت و ضعف شما می باشد، به عنوان مثال یکی از مباحث درس ریاضی که هر ساله سوالات زیادی از آن طرح می شود، مشتق است. برای این که هر دانش آموز یا داوطلبی که می خواهد بر این مبحث کاملا مسلط باشد، به زمان زیادی برای مطالعه این موضوع نخواهد داشت، اما برای دانش آموزی که هنوز این مبحث را به خوبی مطالعه ننموده است، لازم است مهارت و تلاش خود را در این زمینه بیشتر نماید.

یکی از اشتباهاتی که داوطلبان در ارکان برنامه ریزی درسی خود انجام می دهند، عدم توجه به نقاط قوت خود است؛ به عنوان مثال اگر در همین مبحث مشتق از تسلط خوبی برخوردار هستند، این گونه تصور می نمایند که نیازی به اختصاص زمان برای این مبجث نخواهند داشت غافل از اینکه عدم اختصاص زمان به این مباحث موجب می شود تا از میزان تسلط آن ها کم شود و به تبع آن نتوانند در کنکور به سوالات این مبحث پاسخ مناسبی بدهند. البته تصور نکنید که نقاط ضعف شما تا ابد همان نقطه ضعف باقی خواهند ماند. تمرین و تکرار در تمام زمینه ها به موفقیت شما کمک می کند.

فقط به یک رقمی شدن فکر کن

از بودجه بندی دروس مطلع شوید

سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله در هر درس و هر مبحث به طور میانگین تعداد سوالاتی را به عنوان تست‌های کنکور در هر مبحث طراحی می‌نماید، بنابراین اگر به جدول برنامه ریزی رتبه‌های برتر کنکور توجه داشته باشید، همیشه زمان بیشتری را برای این مباحث در نظر می‎گیرند. این نکته را فراموش نکنید که این تعداد سوالات برای هر سال ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد و به همین دلیل نمی‌توان تعداد ثابتی را برای آن در نظر گرفت، اما بسیار مهم است که شما برای تسلط بر مباحث مهم تلاش کنید.

برای آشنایی با جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور، بر روی لینک کلیک کنید.

ورزش را در برنامه ریزی قرار دهید

حقیقت این است، هر چقدر شما به درس و مطالعه علاقه مند باشید، باز هم روند مطالعه خسته کننده است و همین مسئله می‌تواند در روند برنامه ریزی و همچنین تمرکز شما تاثیر بگذارد. به همین دلیل برای بالا رفتن انرژی خود و افزایش تعداد ساعات مطالعه و داشتن روحیه بالاتر، حتما در برنامه ریزی خود ساعاتی را به ورزش اختصاص دهید. حتی اگر در زمان بندی شما این تعداد ساعات کم باشد، اما باز هم تاثیر آن را خواهید دید.

در برنامه ریزی درسی انعطاف پذیری داشته باشید

یکی از اصول برنامه ریزی درسی داشتن برنامه منعطف می‌باشد؛ به عنوان مثال در برخی از روزها ممکن است شما نتوانید به برنامه خود عمل کنید یا برنامه‌های پیش بینی نشده ای برای شما اتفاق بیفتد. در این شرایط باید برنامه شما به گونه‌ای باشد که راه‌هایی برای جبران ساعت‌های مطالعه خود داشته باشید. توصیه ما به تمامی داوطلبان این است که چند روز در برنامه ریزی خود برای این موارد در نظر بگیرید.

برنامه خود را تحلیل کرده و هدف گذاری کنید

گاهی ممکن است شما در برنامه ریزی درسی خود بر روی کاغذ تمام موارد را به گونه‌ای داشته باشید که از نظر خودتان با عمل نمودن به این برنامه موفقیت شما تضمین شده است، اما پس از اینکه در کنکورهای آزمایشی شرکت نمایید نتیجه و تراز دلخواه را به دست نمی‌آورید. در این موارد باید حتما به نکات برنامه ریزی درسی خود نگاه دوباره‌ای داشته باشید و آنچه را که احساس می‌کنید به اشتباه انجام داده‌اید، جبران نمایید. در بررسی برنامه خود نکات مثبت را حفظ و نکات منفی را بهبود ببخشید.

برنامه خود را تحلیل کرده و هدف گذاری کنید

عادت های بد مطالعه را ترک کنید

شاید شما از پشتکار بسیار خوبی برخوردار باشید و مطالعه خوبی هم داشته باشید، اما عملا کمترین نتیجه را از مطالعه خود به دست آورید. در اینجا بهتر است مشاوره تحصیلی بگیرید و از مشاورین ما برای تغییر عادت‌های بد مطالعه خود تلاش نمایید. توجه داشته باشید که کنکور و قبولی در آن هیچ عذر و بهانه ای را قبولی نخواهد کرد و صرفا آنچه به شما ارائه خواهد داد کارنامه ای است که تمام زحمات شما را نشان می‌دهد.

در صورت وجود مشکل برنامه خود را اصلاح کنید

آخرین موردی که در نکات برنامه ریزی درسی باید بدان اشاره نماییم، اصلاح برنامه درسی است. با کمک مشاور، اگر برنامه ریزی شما نیاز به اصلاح داشته باشد آن را تغییر دهید و اصلاح نمایید تا به هدف خود نزدیک تر شوید. اطلاع از ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و همچنین برنامه ریزی درست و اصولی پس از برقراری ارتباط با شماره های امکان پذیر است. برای دریافت اصول برنامه ریزی درسی pdf می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مزایای استفاده از برنامه ریزی آنلاین

از مهم ترین مزایای برنامه ریزی درسی آنلاین، می‌توان به کاهش زمان و هزینه اشاره کرد. با استفاده از خدمت آنلاین می توانید با صرفه زمان و هزینه کمتری به هدف و نیازتان برسید. در برنامه ریزی درسی آنلاین امکان دریافت خدمات مکمل بسیاری وجود دارد که در برنامه ریزی‌های معمولی امکان پذیر نیست؛ به طور مثال افرادی که برنامه ریزی را با مراجعه به شرکت‌های مشاوره دریافت می‎‌کنند، هیچ خدمت مکمل دیگری را در کنار آن به صورت آنی نداشتند و به دلیل آنلاین نبودن، امکان وجود خطا در آن بسیار زیاد بوده است.

در برنامه ریزی درسی آنلاین، از آنجایی که داوطلب با مراجعه به سامانه مشاوره و برنامه ریزی درسی، به صورت سیستمی تمامی خدمات را دریافت می‌کند، به همین دلیل امکان بروز خطا در آن بسیار کم بوده در نتیجه دقیق‌تر و قابل اعتمادتر است. از آنجایی که در برنامه ریزی آنلاین و بهره گیری از امکانات سیستمی امکان مشاهده برنامه ریزی بلند مدت به صورت لحظه ‌ای وجود دارد، داوطلب می‌تواند توانایی خود را در تحلیل و ارزیابی افزایش دهد و نگرانی از این بابت نداشته باشد.

جهت اطلاع از مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان کلیک کنید.

افراد موفق در کنکور چگونه برنامه ریزی می کنند؟

تا به این مرحله سعی کردیم فواید برنامه ریزی درسی آنلاین را بررسی کنیم. در صورتی که نیاز به اطلاعاتی بیشتری در خصوص برنامه ریزی تحصیلی آنلاین داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت برنامه ریزی درسی آنلاین رایگان ما مراجعه کنید. در ادامه ما روش‌ها و نکاتی را که افراد موفق در برنامه ریزی کنکور در نظر می‌گیرند، بررسی خواهیم کرد.

❇️ این افراد برنامه مطالعاتی خود را واقع بینانه تنظیم می‌کنند.

❇️ همیشه برنامه‌ای منعطف دارند، به گونه‌ای که اگر فعالیتی فوق برنامه داشته باشند می‌توانند آن را بگنجانند.

❇️ برای مطالعه همواره از بهترین ساعت های مطالعه خود بهره می‌برنند.

❇️ برای دروسی که نیاز به کار بیشتری دارد، بهترین ساعت ها را انتخاب می‌کنند.

❇️ در تخمین زمان مناسب برای مطالعه مهارت دارند که البته این کار در طی زمان و تمرین زیاد به دست می‌آید.

❇️ بهترین تقسیم بندی برای مطالعه، بر اساس ساعت است که افراد موفق نیز همین کار را انجام می‌دهند.

❇️ به جای کمیت به کیفیت توجه دارند؛ یعنی هر زمان که احساس کردند، خسته شدند دست از مطالعه می‌کشند.

یک گام تا رتبه شدن!

برای انتخاب خدمات برنامه ریزی به چه معیارهایی توجه کنیم؟

از آنجایی که تنوع بسیاری در برنامه ریزی درسی وجود دارد به همین دلیل بسیاری از داوطلبان در رابطه با اینکه باید از کدام برنامه استفاده نمایند و کدام یک بهتر می‌تواند پاسخ گوی نیازهای آن ها باشد، سوال می‌پرسند. در این باره باید به شما بگوییم که در ابتدا وضعیت خودتان را در نظر بگیرید و سپس جزئیات آورده شده در برنامه ریزی آنلاین را مقایسه نمایید.

در صورتی که حس کردید برنامه ارائه شده با نیازها و شرایط شما همخوانی ندارد، می‌توانید برنامه‌ای دیگر را انتخاب کنید. مورد مهم دیگری که وجود دارد، پشتیبانی و ارائه خدمات پس از دریافت برنامه است. یکی از مشکلاتی که بسیاری از داوطلبان ممکن است با آن مواجه باشند، نحوه استفاده از برنامه است.

از آنجایی که برنامه‌ها به صورت آنلاین هستند و لازم است توانایی خوبی برای استفاده از تلفن همراه یا سامانه مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی داشته باشید، به همین دلیل آموزش در این موضوع نیز بسیار مهم است. علاوه بر این، باید کارشناسانی وجود داشته باشند که به سوالات شما در رابطه با تغییر برنامه و یا موارد دیگر پاسخگو باشند. مورد دیگری که هنگام استفاده از برنامه ریزی آنلاین باید به آن توجه کنید، قابلیت تطبیق پذیری برنامه با تمامی سیستم عامل های کامپیوتری و غیر کامیپوتری است.

برای انتخاب خدمات برنامه ریزی به چه معیارهایی توجه کنیم

به طور مثال ممکن است شما با مراجعه به سامانه مشاوره و برنامه ریزی درسی، برنامه‌ای حرفه‌ای و بدون نقص را دریافت کنید، اما این برنامه تنها در سیستم عاملی خاص با ویژگی‌هایی خاص قابل اجرا باشد که در این صورت شما با مشکل مواجه خواهید شد. به صورت کلی برای انتخاب یک برنامه ریزی درسی آنلاین خوب، لازم است ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید:

✅دریافت مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی

✅ساخت برنامه هفتگی انعطاف پذیر

✅محاسبه نمرات آزمون ها

✅امکان ارائه مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی آنلاین

✅امکان ارسال و اشتراک مطالب

در اپلیکیشن های برنامه ریزی چه خدماتی ارائه می شود؟

در روش های مختلف برنامه ریزی درسی آنلاین، خدمات مختلفی ارائه می‌شود که بستگی به نوع برنامه دارد. در بیشتر این برنامه‌ها، برنامه بلند مدت ارائه می‌شود و داوطلب نیازی به نگرانی در این مورد نخواهد داشت. در این برنامه‌ها، تمامی جزئیات در نظر گرفته شده است و امکان تعیین تعداد روز برنامه وجود دارد.

شما می‌توانید در این برنامه‌ها، بودجه بندی را مشخص نمایید، علاوه بر این امکان تعیین سرعت مطالعه نیز وجود خواهد داشت. حتی می‌توانید در این برنامه‌ها آزمون آنلاین بدهید، نمودار یادگیری خودتان را دریافت کنید و بسیاری خدمات سفارشی دیگر را نیز برای خودتان فعال نمایید.

برای دریافت مشاوره کنکور حرفه ای وارد لینک مربوطه شوید.

چند ساعت در شبانه روز باید درس بخوابیم؟

این مورد به عوامل مختلفی می‌تواند بستگی داشته باشد. این که شما چند ساعت در شبانه روز می‌خوابید، بستگی به این دارد چه مقدار فعالیت روزانه دارید و همچنین به ساختار کلی بدن تان بستگی خواهد داشت. برخی افراد به صورت کلی ساعت خواب زیادی ندارند و برخی دیگر برعکس باید چندین ساعت در طول شبانه روز بخوابند. توجه داشته باشید که خواب کافی برای رسیدن به نتیجه مورد نظرتان بسیار مهم است و نباید آن را دست کم بگیرید.

تایم جلسه مطالعاتی باید چقدر باشد؟

یکی از سوالاتی که داوطلبان کنکوری همیشه در مورد آن سوال دارند، این است که چقدر در هر مطالعه باید زمان بگذارند. لازم است در این مورد بدانید که ساز و کار مغز ما طوری طراحی شده است که در 20 دقیقه می‌تواند به صورت مفید به یادگیری مشغول باشد و پس از هر 20 دقیق راندمان مطالعه به صورت چشم گیری کاهش می‌یابد. البته در این مورد اختلاف سلیقه بسیاری وجود دارد ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در هر تایم مطالعه حداقل 20 و حداکثر 90 دقیقه مطالعه داشته باشید.

خلاصه مطلب

دانش آموزانی که قصد موفقیت در تحصیلات را دارند باید یک برنامه جامع و انعطاف پذیری داشته باشند. این برنامه ریزی درسی باید نکاتی داشته باشد که شرایط هر کدام از دانش آموزان باید در آن تحمیل شوند، به عنوان مثال نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند، برنامه ریزی قابل اجرایی را طراحی نمایند، تست زنی کنند، بودجه بندی دروس را بررسی کنند، عادات بد مطالعه را حذف کنند و در نهایت لازم است به ورزش و خواب خود نیز توجه کنند.

البته نکات طلایی دیگری نیز برای یک مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی خوب وجود دارد که شما لازم است در این مورد با کارشناسان و مشاوران تحصیلی صحبت کنید. مشاوران ایران تحصیل به عنوان یکی از مشاوران درسی و آموزشی دانش آموزان، پشت کنکوری‌ها و دانشجویان می‌توانند در این زمینه آن ها را راهنمایی کنند. لذا اگر شما هر گونه سوالی با آن ها داشته باشید می توانید همین الان با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

 

جهت دانلود فایل pdf مقاله برنامه ریزی درسی کلیک کنید. 

 

 

پادکست صوتی مقاله

3.5/5 - (18 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان دریافت برنامه ریزی درسی از ایران تحصیل وجود دارد؟

بله؛ می توانید برنامه ریزی درسی را از ایران تحصیل دریافت کنید.

آیا برای ورود به سامانه مشاوره و برنامه ریزی درسی نیاز به پرداخت هزینه است؟

خیر؛ می توانید وارد انواع سامانه های مشاوره و برنامه ریزی به صورت رایگان شوید.

آیا برنامه ریزی تحصیلی آنلاین بهتر از سایر روش های برنامه ریزی است؟

بله؛ قطعاً این روش می تواند مزایای بسیاری نسبت به سایر روش های برنامه ریزی داشته باشد.

 

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «برنامه ریزی درسی + 11 راز مهم رتبه ها + pdf برنامه ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo علی. گفت:

  سلام وقت بخیر.پدرم مارموریت های بین شهری زیادی انجام می دهد که به خاطر اونا ما جابجایی بین شهری زیادی داریم. این کار به برنامه درسی و مدرسه من لطمه وارد می کند. برای حل این مشکل چیکار باید کنم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز اگر شما مجبور به همراهی با خانواده باشید راه حلی وجود ندارد.

 2. Avatar photo زهرا. گفت:

  سلام وققتون بخیر.من قرص خاصی را مصرف می کنم که به وسیله اون ساعات زیادی را خواب هستم. آیا با این شرایط نیز می تونم یک برنامه ریزی درسی موفقی داشته باشم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز برای برنامه ریزی منظم شما باید برنامه ی خوابتون رو هم تنظیم کنید.

 3. Avatar photo قربانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من قربانی هستم خواستم از مشاور خوبتون آقایی که داخلیشون ۱۰۴ هست و فامیلیشون خیلی سخت بود یادم نیست زونونیا بود فک کنم تشکر کنم . من تا حالا چندین بار با مرکز شما تماس گرفته بودم ولی نتیجه ای نمیگرفتم بابت برنامه ریزی های تحصیلی ولی ایشون تقریبا یک ماه پیش به من برنامه دادن و الان خداروشکر درصد های آزمون هایی که میدم خیلی بهتر شده ممنون از شما
  هزینه ی تلفن خیلی بالا شده بود دیگه نمیتونم تماس بگیرم شماره ی شخصیشون رو میشه داشت یا مشاوره ی حضوری ؟

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   سلام و وقت بخیر
   دوست گرامی شما میتونید از پک های مشاوره ای ما و بسته های مشاوره ای موجود در سایت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور