روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور
روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور

 

جهت اطلاع از  روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور  با شماره های زیر تماس بگیرید :

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی همه روزه 8 صبح الی 12 شب

 

داوطلبانی که درصدد کسب موفقیت در کنکور سراسری هستند، دارا بودن مهارت تحصیلی جهت موفقیت در کنکور تنها کافی نیست ، آنچه که شما باید به آن توجه داشته باشید و با کمک از آن نحوه مطالعه دروس و مهارت تحصیلی خود را بالا ببرید ، استفاده از تجربیات افرادی است که سال های قبل در کنکور سراسری موفقیت در کنکور را تجربه کرده اند و رتبه های برتر کنکور را به خود اختصاص داده اند و شما داوطلب عزیز با پیگیری تجربیات رتبه های برتر ، می توانید کارایی خود را در امر تحصیل ارتقاء دهید . در این مقاله سعی شده است که مهمترین و کاربردی ترین تجربیات و روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور براساس اهمیت و تاثیرگذاری و روش های تست زنی بدون معلومات ذکر شود .

روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور سراسری

1- اولین مورد روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : داشتن یک برنامه‌ ریزی همه جانبه و بی عیب و نقص و اطلاع از بهترین ساعات مطالعه کنکور است.

2- بعد از برنامه ریزی، داشتن سعی و کوشش فراوان در درس خواندن و وجود یک محرک قوی در شخص برای به جلو راندن او در این راه دومین روش از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

3- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور ، پیروی از نظم، همیشه و در همه موارد و ناظم بودن به تمامی اعمال خود می باشد.

4- برخورداری از پشتیبانی و همیاری خانواده

5- ترغیب از سوی خانواده و اطرافیان به رقابت سالم و درس خواندن

6- ششمین مورد از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : دنبال نمودن تمامی کارهای زندگی روزمره و بویژه درس خواندن، با برنامه ریزی دقیق و پیگیرانه

7- یکی دیگر از موارد و روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور ، راسخ بودن در تصمیمات مهم و سرنوشت ساز و دارا بودن اعتماد به نفس بالا می باشد.

8- قرار ندادن تفریح و سرگرمی در اولویت اول کارها و فعالیت های روزمره از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور

9- دارا بودن یک شخصیت پابرجا و استوار

10- از دست ندادن قوه تصمیم گیری در رویارویی با مشکلات درسی و بهره بردن از کمترین امکانات و برآمدن برای حل آنها از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

11- یکی از مهمترین روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور درنظر گرفتن کتب درسی به عنوان معتبرترین و مهمترین مرجع کنکور می باشد.

12- یازدهمین مورد از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : قرار دادن تفریحات سالمی همچون، ورزش و گردش در طبیعت در برنامه خود به منظور کسب انرژی برای از سرگیری مطالعات درسی خود.

13- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : یاری گرفتن از دیگر کتاب های کمک آموزشی، علاوه بر کتاب های درسی و تست های کنکور، برای تفهیم و تسلط بیشتر بر مطالب (که البته این مورد تنها ۳۰ درصد از داوطلبان را بر اساس نیازهایشان پوشش می دهد)

14- در نظر گرفتن تست های کنکورهای آزاد و سراسری سال های گذشته بعنوان دومین مرجع کنکور نیز از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

15- از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : سختکوش و پرکار بودن در مدرسه و امور تحصیلی

16- اهمیت دادن به کیفیت مطالعات درسی بیش از کمیت آن و مطالعه و یادگیری دروس و مفاهیم به صورت عمیق و با دقت فراوان

مشاوره قبولی در کنکور را از مشاوران مجرب ایران تحصیل بخواهید.

شماره  9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران)  پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب

17- یادگیری مطالب در هنگام تدریس در کلاس درس و داشتن تمرکز حواس و دقت بالا در کلاس از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

18- از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : حل نمودن تمامی سوال های کتاب درسی و اهمیت دادن به تمامی پاورقی ها، جداول، اشکال و مطالب آمده در حاشیه کتاب هاست.

19- نوزدهمین مورد از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : قرار دادن انجام تکالیف درسی در اولویت کارهای خود و انجام دادن فعالیت های کلاسی از روی نظم و ترتیب و بطور پیوسته است.

20- انجام مطالعه دروس در زمان برنامه ریزی شده از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

21- گردآوری و کامل نمودن نکات مهم درسی را فراموش نکنید.

22- استفاده مداوم از روش های علامت گذاری نکات مهم، در حاشیه نوشتن فرمول ها و مضامین اصلی در کتاب ها و نت برداری از مطالب مهم

23- یکی دیگر از تکنیک های مطالعه رتبه های برتر کنکور : حل نمودن تمامی سوال هایی است که در کتاب های درسی به عنوان مثال آورده شده است.

24- اکثر افراد تک رقمی کنکور، خطاهای چاپی و اشکالات اساسی و جزئی در مطالب کتب درسی را کشف می کردند.

25- از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : مطالعه کتب درسی در طول روز، به صورتیکه 20% افراد تک رقمی کنکور، اکثر کتب درسی، 40% دو الی سه کتاب درسی و 40% دیگر یک کتاب درسی را با توجه به برنامه ریزی های خود مطالعه می کردند.

26- استفاده از راه حل های تشریحی در اکثر موارد و استفاده حساب شده از فرمول های تستی به طوریکه تا قبل از عید کمتر و بعد از عید راه حل های تستی پرکاربرد را استفاده می نمودند.

27- از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : حل نمودن مسائل دروس ریاضی در مدت زمانی طولانی تر و به مرور، زیرا تسلط کامل بر این درس و یادگیری مطالب آن به یکباره و در مدت زمان کم امکان پذیر نخواهد بود.

28- دست کم نگرفتن مشکلات درسی و توجه ویژه به آنها داشتن، حل نمودن هرچه بیشتر مسائل در زمینه ای که دچار ضعف هستند و از سر راه برداشتن آن به یاری دوستان و معلمین از دیگر از دیگر روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

29- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : حل نمودن مسائل درسی از چندین روش و راضی نبودن تنها به یک روش است که نشان دهنده پشتکار در جهت فهم واقعی یک درس است.

30- افراد تک رقمی کنکور با پیدا نمودن راه حل مسائل درسی با فکر کردن و در صورتیکه به نتیجه مطلوب دست نیافتند، درصدد کمک از دیگران برمی خواستند.

مشاوران مرکز ایران تحصیل می توانند با ارائه خدمات مختلف چون مشاوره موفقیت در کنکور سراسری  – برنامه ریزی کنکور سراسری و مصاحبه با نفرات برتر کنکور به شما داوطلبان در رسیدن به اهداف تحصیلی یاری نمایند. کافیست از هر گوشه از ایران که هستید تماس بگیرید.

31- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور  این است که افراد تک رقمی کنکور آن دسته از تست هایی که در آنها مشکل داشتند، در فرصتی دیگر مجدد حل می کردند.

32- افراد تک رقمی یکی از اصولی که رعایت می کنند این است که قبل از عید تنها به درس خواندن اختصاص می دهند و تست زدن را به بعد از عید موکول می کنند.

33- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : تست هایی که پاسخ می دادند را مجددا به دقت مطالعه می کردند تا نکات مهم آنها را یادداشت برداری کنند حتی تست هایی که جوابشان را درست زده بودند را نیز مطالعه می کردند.

34- آنها برای حل تست های مشابه روش خاصی داشتند. این نوع تست ها را دسته بندی می کردند و نوبت به نوبت و در فواصل مختلف به حل آنها می پرداختند.

35- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : آیا می دانید 15 درصد از افراد تک رقمی بدون برنامه زمان بندی شده، دروس خود را می خواندند؟ درست است.. آنها هر زمان که از یک درس خسته می شدند سرغ درس بعدی می رفتند. اما 85 درصد از این افراد برای مطالعه دروس طبق برنامه زمان بندی شده پیش می رفتند.

36- افراد تک رقمی، به امتحانات مدرسه زیاد اهمیت می دادند و با جدیت تلاش میکردند تا نمره عالی کسب نمایند. پس این نیز یکی از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور است.

37- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : آنها دروس عمومی و اختصاصی را جدا جدا نمی خواندند بلکه روزانه از هر دو نوع دروس در برنامه خود گنجانده بودند. البته نسبت دروس اختصاصی به دروس عمومی 3 به 1 یا 4 به 1 بود تا بتوانند دروس اختصاصی را تا قبل از عید به اتمام برسانند.

38- آنها حتما و با جدیت در آزمون های آزمایشی شرکت می کردند و بعد از آزمون اشکالات خود را پیدا می کردند و سریعا با مطالعه بیشتر رفع می کردند. این نیز از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور می باشد. شرکت در آزمون های آزمایشی برای آنها به دلایل مختلفی بود از جمله : از بین بردن استرس – آشنا شدن با شرایط آزمون سراسری – آشنایی با نوع سوالات کنکور – مدیریت زمان

39- یکی دیگر از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور : آنها مطالعه دروس پایه و پیش دانشگاهی را بطور مساوی و البته بر اساس نقاط قوت و ضعف خود مطالعه می کردند.

40- آخرین مورد از روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور این است که افراد تک رقمی کنکور با توجه به آمادگی و پشتکاری که داشتند این انتظار را از خود داشتند که رتبه های تک رقمی کسب کنند اما زمانی که در آزمون های آزمایشی شرکت نمودند نظرشان این بود که رتبه های خوبی بدست می آورند.

کانال اطلاع رسانی روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور
کانال اطلاع رسانی روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور

 

مطالب مرتبط :

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.