تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

با وجود کمبود زمان برای شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

همه ما استرس ها و تلاطم های شب قبل از امتحان را تجربه کرده ایم. اگر در طول سال تحصیلی درس خوانده باشیم این اضطراب ها کم تر خواهد بود اما برای کسانی که خواندن را به ثانیه نود واگذار می کنند همیشه این سوال پیش می آید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟ با این حال در این زمان کوتاه نیز می توان از 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن استفاده کرد و نتیجه خوبی گرفت. 

 

اگر می خواهید بدانید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟- راندمان مطالعه را بالا ببریم و  نحوه تکنیک های تست زنی می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

با وجود استرس شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

 

 

با وجود استرس شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

با وجود استرس شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

 

بسیاری از افراد تصور می کنند که شب امتحان تنها مخصوص کسانی است که به اصطلاح شب امتحانی نامیده می شوند و تمام بار مطالعه را به این زمان موکول کرده اند. البته این تصور تا حدی درست است، اما حتی با وجود مطالعه زیاد در طول امتحان نیز ممکن است ندانیم که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

استرس، زمان محدود و ترسی که از نحوه سوالات در ذهن دانش آموزان و دانشجویان است، باعث می شود که گاهی این شب به یک کابوس تبدیل شود. اما حالا دیگر وقت غصه خوردن و ترسیدن نیست. بهتر است تکنیک های مطالعه را به کار ببریم. توصیه می شود که اگر در درسی به قدر کافی تسلط دارید، وقت خود را به دروس دیگری که ضعیف هستید اختصاص دهید.  

البته این بدان معنا نیست که صرفا مطالبی را بخوانید که اصلا در طول سال مطالعه نکرده اید. واقعیت این است که اگر حجم این دروس زیاد باشد، نمی توان همه آن ها را یک شبه در ذهن فرو کرد. اما هیچگاه ناامید نشوید. شما با حفظ آرامش هنوز می توانید نتیجه بگیرید و اگر 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن را بلد باشید از همین زمان کم هم می توانید بهترین عملکرد را داشته باشید. 

 

 

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

 

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

 

هر دانش آموز یا دانشجویی در دوران تحصیل به دنبال ایده آل ترین نمره یعنی نمره بیست است. اما متاسفانه این انتظار در بعضی از افراد تنها در حد یک رویا باقی می ماند چرا که تلاش چندانی در طول سال ندارند. حال اگر به زمان امتحانات نزدیک می شوید و دچار نگرانی شده اید، دانستن 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن می تواند کمک بزرگی به شما کند.

 

1. دستپاچه نشوید

طبیعی است که به دلیل نزدیک شدن امتحان دچار استرس شوید و شاید هم ندانید که از کجا باید شروع کنید. اگر در زمان فرجه امتحانات هستید متناسب با قوت و ضعف خود در کتاب ها و میزان اهمیت شان، آن ها ر ا الویت بندی کنید. به طور معمول دروس اختصاصی، سنگین تر و برای یادگیری زمان بیشتری می خواهند.

این کار را نیز برای روز و شب قبل از امتحان نیز انجام دهید. اگر نمی دانید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ و  اصولی ترین راهکارهای افزایش مطالعه را بلد نیستید مشاوران ایران تحصیل همه روزهای هفته آمادگی راهنمایی و ارائه بهترین شیوه درس خواندن به شما عزیزان هستند.

 

2. روی مباحث مهم انرژی بیشتری بگذارید

شما در طول سال و هنگامی که در کلاس حضور داشته اید، از نحوه سوال پرسیدن معلم، به بخش های مهم کتاب پی برده اید. بنابراین اگر می خواهید بدانید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ گذشته تحصیلی خود را مرور کنید. حال ممکن است بگویید برای افرادی که امتحان نهایی دارند چه؟ برای این امتحانات نیز می توانید نمونه سوالات سال های قبل را تهیه و بررسی کنید و  از  اعلام نتایج امتحانات نهایی به خود استرس راه ندهید.

 

3. اگر میخواهید بدانید شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ خلاصه نویسی کنید

یکی از طلایی ترین 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن مرور خلاصه نویسی هایی است که در طول داشته جمع آوری کرده اید. خلاصه نویسی به چند روش انجام می شود. مثلا شما می توانید در طی خواندن، زیر خطوط نکته دار و مهم علامت گذاری کرده و یا آن ها را با رنگ های دیگر هایلایت نمایید.

اما اگر به دنبال بهترین روش صحیح خلاصه نویسی هستید، ما روش خلاصه برداری درختی را توصیه می کنیم. این روش برای افرادی که نمی دانند شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ به شدت پربازده است. برای این کار ابتدا فصل های کتاب را به زیر فصل هایس تقسیم کنید و آن ها را مانند یک درخت از اصلی ترین عنوان به سمت بخش های ریزتر پیش می بریم. البته نیازی نیز که جزئیات را ببنویسیم، بله ما با کلمات کلیدی مبحث را یادآوری می کنیم. 

 

4. از رمز گزاری استفاده کنید

بسیار پیش می آید که در کتاب های مختلفی مانند ادبیات، زبان، زیست و یا دروس فرمولی، با اینکه چندین بار می خوانیم باز هم فراموش می کنیم. علت این است که شما دارید طوطی وار حفظ می کنید و این در حافظه بلند مدت شما نمی ماند. در مقابل سعی کنید ابتدا مفهومی بخوانید و بعد برای اسامی، سال ها، نا کتب و از این دست محتواهاف رمز ها و یا داستان بسازید تا فراموش نگردند.

 

5. شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ در محیط آرام 

شما هر چقدر هم که قدرت تمرکز بالایی داشته باشید، در محیط پر سر و صدا راندمان کمی خواهید داشت. در اتاق جداگانه، کتابخانه، سالن های مطالعه  و یا محیط های خلوت به مطالعه بپردازید. اگر چنین امکانی ندارید، روش های درس خواندن در سر و صدا را یاد بگیرید تا بتوانید در محیطهای شلوغ نیز به مطالعه با کیفیت ادامه دهید.

 

6. استراحت کردن برای شما ضروری است

اینکه زمانتان محدوداست و مجبورید دائم در حال مطالعه باشید، معقولانه است. اما به یاد داشته باشید که استراحت های هر چند کوتاه مدت بازدهی ذهن شما را بیشتر می کند. در حالیکه اگر خسته باشید، مغز نمی تواند همه مطالب را به خاطر بسپرد و حتی دچار آشفتگی می کند. موارد بسیاری مشاهده شده است که افراد تمام شب قبل از امتحان را بیدار می مانند و در روز امتحان دچار مشکل می گردند.

 

7. تغذیه مناسب داشته باشید

علاوه بر خوردن وعده های اصلی، گاهی در بین وقت های استراحت خود، یک خوراکی هر چند مختصر بخورید. خرما، مغزها، بیسکویت، میوه و کشمش برای این منظور بسیار مناسبند. پس اگر برایتان سوال است که چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ یکی از راهکارهای آن رساندن مواد مغذی به بدن و ضعیف نشدن قوای جسمی خواهد بود. 

 

8. گوشی را کنار بگذارید

یکی از دلایلی که نمی دانیم شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ این است که ذهن خود را به از مشغله های ذهنی مانند فضای مجازی پر کرده ایم. همین ابزار کوچک، از جمله دلایل بی علاقگی و فرار از درس خواندن است. فارغ از وقتی که از شما می گیرد، تاثیر منفی نور صفحه آن است که باعث خستگی چشمان شما می شود. 

 

9. نرمش یا ورزش کنید

منظور از این جمله این نیست که یک یا چند ساعت را صرف ورزش کنید. یک نرمش کوتاه چند دقیقه ایی کمک بسیاری به گردش خون و افزایش تمرکز می کند. اگر هم احساس می کنید این کار در شما استرس ایجاد می کند که دارید زمان را از دست می دهید، یک روش دیگر را می توانید به کار ببرید. این روش این است که راه بروید و درس بخوانید و هر ازگاهی یک نفس عمیق بکشید.

10. آمادگی نهایی

در پایان شب، قبل از اینکه بخوابید یک مرور سریع و چشمی داشته باشید. اگر در برگه خلاصه نویسی کرده اید یا در کتاب هایلایت نموده اید به سرعت آن ها را مرور کنید. این روش یکی از کلیدی ترین موارد 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن است و ماندگاری در ذهن را بالا می برد. البته اینکه حس کنید مطالب را فراموش کنید تا حدی طبیعی است و منشا آن استرس درونی تان است.

 

 

شب امتحان چگونه حجم زیادی درس بخوانیم ؟

یکی از بهترین 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن این است که چیزی را که یاد می گیرید، آموزش دهید. برای این کار کتاب را کنار بگذارید و هر آنچه را که خوانده و یاد گرفته اید را برای شخص دیگری مثل دوستان و اهل خانواده بگویید. اگر این امکان را ندارید برای خودتان بلند بلند بخوانید.

این کار بشدت سودمند است. چرا که اگر مبحثی را فراموش کرده یا به خوبی یاد نگرفته باشید، متوجه خواهید و می توانید آن را تقویت کنید. بنابراین اگر برای کسی سوال است که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ این شیوه بعلاوه راه های افزایش ساعت مطالعه می تواند شما را به بهترین نتیجه برساند. 

 خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش شد تا با معرفی 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن به دانش آموزان و دانشجویان عزیز برای کسب نتیجه خوب کمک شود. چنانچه در مورد اینکه شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ و شیوه های افزایش ساعات مطالعه دچار مشکل هستید می توانید با مشاوران ما در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 9 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

راز موفقیت در امتحانات نهایی پایه دوازدهم و نهم

راز درس خواندن رتبه های تک رقمی چیست؟

شیوه های افزایش راندمان مطالعه

کارآمدترین و بهترین روش برای درس خواندن کنکور 

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟

4.1/5 - (10 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای کلاس دوازدهم شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

امتحانات پایه دوزادهم و نهم به دلیل هماهنگ بودن شرایط متفاوت تری دارند. اگر احساس می کنید در برنامه ریزی و راندمان مطالعه مشکل دارید، می توانید از راهنمایی های مشاورین ایران استفاده کنید.

در صورت عدم آمادگی شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

حتی در صورت عدم آمادگی نیز نا امید نشوید. 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن وجود دارد که می تواند نتیجه شما را رضایت بخش کند.

درس ریاضی را  شب امتحان چگونه بخوانیم؟

درس ریاضی به دلیل فرمولی بودن کمی زمان بر است. اگر قبلا همه کتاب را مطالعه نکرده اید، بهتر است تمرکز خود را بر قسمتی از کتاب بگذارید و در مقابل آن را به خوبی مطالعه کنید. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. سینا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۹

  سلام من کلاس یازدهمم رشته تجربی هستم و مدرسه نمونه دولتی درس میخونم. خب من نظرات بچه ها رو خوندم و اکثر بچه ها در درس عربی مشکل داشتن . بچه ها اگه میخواید عربیتون عالی شه هم فارسی به عربی و هم عربی به فارسی بخونید و قواعد عربیو هر چند روز یک بار دوره کنید و بعضی از سوالای کتابو حل کنید . اینقد حل کنید که ملکه ذهنتون بشه . منم کلاس هفتم هیچی نمیفهمیدم از عربی با همین روش خودم پیش رفتم و تونستم تو آزمون نمونه دولتی عربیمو ۱۰۰ درصد بزنم و نمیخوام از خودم تعریف کنم خواستم بهتون بگم که اونایی که مشکل دارن تو عربی میتونن روش منو امتحان کنن چون خیلی جواب میده . ممنون میشم اگه نظر من رو هم بذارید ممنون از سایتتون❤

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام وقت بخیر از به اشتراک گذاشتن تجربه خوب تون من و تیم موسسه از شما سپاس گذاریم.

 2. Fatemeh
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام من فردا امتحان عربی نهم دارم خیلی برام مهمه اما از اونجایی که تو خوندن عربی خیلی مشکل دارم نمیدونم چجوری و از کجا باید شروع کنم؟
  میشه کمکم کنید؟

  • mohammadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت به خیر
   با برنامه ریزی میتوانید نمره خوبی بگیرید.اول از دروسی که سخت و مشکل هستند شروع کنید.

 3. فاطی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام میشه کمکم کنید ک چگونه فرمول های ریاضی ک فردا امتحان دارم رو یادم بمونه
  خیلی خیلی سخته هیچ کدوم از دوستام نتونستن ب خوبی بخونننننننن

 4. محدثه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

  سلام من فردا آزمون زیست هفتم دارم و سمپادی هستم ینی هم کتاب تکمیلی و هم وزارتی رو باید بخونم
  راه حل برای زود تموم کرذنش بدید لطفاااا

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام وقت بخیر باتوجه به کمبود زمان با یک برنامه ربزی خوب میتونید موفق شوید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 5. احمدي مقدم اعظم
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام من اصل نمیتونم تمرکز کنم رو درس هیچی تو ذهنم نمیره پس فردا امتحان دارم نمیدونم چراش نمیدونم یکی از دلیلش ک‌میدونم گوشی ولی ذهنم نمیدونم چرا تمرکز ندارم

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

   سلام وقت بخیر . مطالعه در کتابخانه را امتحان کنید

 6. ریحون
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام من پس فردا امتحان فارسی دهم دارم و فقط فعل هاشو بلدم
  چیکار کنم

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام وقت به خیر
   مطالعه و آمادگی برای امتحان در بازه زمانی کوتاه با برنامه ریزی و استفاده حداکثری از زمان امکان پذیر است.

 7. ght.sadra
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام من پس فردا امتحان عربی دارم از ساعت ۹ صبح دارم میخونم هنوز لغات درس ۲ و حفظ نکردم چیکار کنم اصلا تو مخم نمیره (هشتم هستم)

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت به خیر
   آمادگی برای امتحان و مطالعه دروس در بازه زمانی کم با برنامه ریزی و استفاده حداکثری از زمان امکان پذیر است.

 8. Z
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۴

  سلام من پایه یازدهمم ، شنبه امتحان روانشناسی دارم از (۲۰۶) صفحه 🙂
  عملا فقط فردا رو وقت دارم بخونم یعنی یک روز
  تورو خدا یه راهنمایی کنید چیکار کنم من

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت به خیر
   با برنامه ریزی دقیق و استفاده حداکثری از زمان میتوانید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

 9. .
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام من پس فردا امتحان عربی کلاس هشتم دارم و تنها چیزی که بلدم فقط قواعد هست لطفاً کمکم کنید معلم ما واقعا خیلی سختگیره از کل کتاب چه مطالبی رو بخونم نمره بالاتری بگیرم؟

  • aghazade
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام
   ما درس عربی را در بخش های زیر بررسی میکنیم:
   ترجمه
   قواعد (دستور زبان)
   لغات گام اول مطالعه و خواندن متن درس و لغت های کتاب درسی است.کتاب درسی در مورد توضیح و تفسیر قواعد، ضعیفه. بیشتر شبیه کتاب قصه هست. کاری که بایستی بکنید، مطالعه کامل و تکمیلی قواعد درس هست.مجدداً دست به قلم شوید. شما به یک دفترچه جیبی کوچک نیاز دارید که برای هر درس بصورت تفکیک شده، قواعد و نکات مهم آن را به دست خودتان یادداشت کنید

 10. selina
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

  من فردا امتحان قران دارم واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم
  چه جوری معنی 300 تا کلمه رو حفظ کنم

 11. ionmy
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  من مدرسه فرزانگان درس میخونم،برای امتحانات علوم توی دوران متوسطه اول از اونجایی که علوممون تقسیم میشه به زیست و زمین و فیزیک و شیمی و تمرکز روی جزوه هست تا به حال کتاب رو نخوندم برای امتحانات نهایی نهم ؛ دقیقا نمی‌دونم کدوم درسا مهم ترن!از کدوم شروع کنم؟

  • karimi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدتماس بگیریدبه مرکزمشاوره ایران تحصیل راهنماییتون میکنند

 12. Mohammad
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  لطفا کمکم کنید فردا امتحان قرآن هفتم دارم از چیا بخونم؟چجوری کلمات رو خفظ کنم😥؟؟

  • aghazade
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام
   در کتاب آموزش قرآن سال هفتم اولین بخش هر درس شامل متن قرآن کریم و قرائت آیات هست. در این بخش باید با تمرین قرائت آیات، توانایی و مهارت قرائت قرآن شما عزیزان بیشتر بشه تا بتونید قران رو صحیح، روان و زیباتر تلاوت کنید. در بخش دیگه کتاب با معنا و درک صحیح آیات آشنا می شید روش مطالعه کتاب پیام های آسمانی هفتم باید به صورت مفهومی باشه و به هیچ عنوان نباید درس ها رو حفظ کنید.

 13. Mahla
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام
  من نهم هستم در طول سال نمرات خوبی نگرفتم
  الان چی کار کنم که نمرات امتحان هایم بالای ۱۸ شود مخصوصا ریاضی،علوم و عربی

  • haghipor
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر
   با برنامه ریزی مناسب و شیوه مطالعه درست میتوانید نمرات خود را بهبود ببخشید
   برای این موضوع میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 14. آرتمیس
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  من امتحان دارم فردا هیچیم نخوندم واین روش هاتونم جواب نداد الان چیکار کنم

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام خب نخونین هیچ نتیجه ای پیدانمیشه

 15. Army._.Haroow
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام من ششم هستم و آزمون های نهایی قراره شروع بشه باید بشینم از الان بخونم تا ساعت ۱۱ شب . خیلی استرس دارم که نمره خوب نشه :(((

 16. V
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۵

  سلام من سال اخرم رشتم ریاضیه فیزیک از اول سال نخوندم چیکار کنم الان چطوری نمره خوب بگیرم ؟ اصن نمیدونم از کجا شروع کنیم بارم بندی درس ها هم یطوریه که باید همه رو بخونی مگرنه پاس نمیشی فیلم های اموزشی هم خیلی طولانیه انقدر وقت ندارم یه پیشنهاد بدین من نیفتم فقط

  • heydari
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط شما به صورت دقیق تر بررسی بشه
   در صورت تمایل میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید

 17. V
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳

  سلام من سال اخرم رشتم ریاضیه فیزیک از اول سال نخوندم چیکار کنم الان چطوری نمره خوب بگیرم ؟ اصن نمیدونم از کجا شروع کنیم بارم بندی درس ها هم یطوریه که باید همه رو بخونی مگرنه پاس نمیشی فیلم های اموزشی هم خیلی طولانیه انقدر وقت دارم یه پیشنهاد بدین من نیفتم فقط

  • V
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

   اشتباه تایپی شده فیلم های اموزشی هم خیلی طولانیه انقدر وقت ندارم بود

 18. Vesta
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام من سال اخرم رشتم ریاضیه فیزیک از اول سال نخوندم چیکار کنم الان چطوری نمره خوب بگیرم ؟ اصن نمیدونم از کجا شروع کنیم بارم بندی درس ها هم یطوریه که باید همه رو بخونی مگرنه پاس نمیشی فیلم های اموزشی هم خیلی طولانیه انقدر وقت دارم یه پیشنهاد بدین من نیفتم فقط

 19. روزبه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  من فردا امتحان نوبت دوم زبان اینگلیسی دارم هیچی نخوندم نمیدونم چیارو بخونم و چجوری برای امتحان اماده بشم

  • mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت به خیر
   با وجود کمبود زمان برای امتحان نهایی باید با توجه به شرایط تحصیلی و میزان تسلط شما به مباحث آماده شوید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. عرفان
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام فردا امتحان عربی دارم چطوری کل کتاب رو بخوانم نهم هم هستم سال حساسی هست

 21. ۰
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۲

  سلام امتحان مطالعات نخوندم هیچی تو جغرافیا موندم چیکار کنم فردا امتحان دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام وقت بخیر
   شما با یک برنامه ریزی درست و دقیق میتونید امتحانات خود را خوانده و قبول بشید.

 22. ابوالفضل
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام من برای خوندن درس یک مشکل بزرگ دارم اونم اینه که موقعی که میخوام درس بخونم هواسم به گوشیم هست اصلا نمیتونم خودم رو کنترل کنم یک دفعه به خودم میام میبینم دارم با گوشیم کار میکنم با وجودی که خیلی درس دارم و هیچ کدومشونم هم نمیتونم حفظ کنم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   با سلام.برای افزایش تمرکز هنگام درس خواندن تلفن همراه خود را تا جای ممکن از خود دور کنید.

 23. ابوالفضل
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام من برای خوندن درس یک مشکل بزرگ دارم اونم اینه که موقعی که میخوام درس بخونم هواسم به گوشیم هست اصلا نمیتونم خودم رو کنترل کنم یک دفعه به خودم میام میبینم دارم با گوشیم کار میکنم با وجودی که خیلی درس دارم و هیچ کدومشونم هم نمیتونم حفظ کنم لطفاً راهنمایی کنید چطوری از این گوشی لامصب فاصله بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت به خیر
   برای افزایش تمرکز و حواس جمع بودن راه های بسیار زیادی وجود دارد.میتوانید از راه های روانشناسی و یا قرار دادن جایزه و یا تنبیه خود را ترغیب به درس خواندن کنید.
   میتوانید برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

  • Army ._. Haroow
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   آره دقیقا منم …:((

 24. .....
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

  سلام من فردا امتحان تاریخ دارم ودر طول سال هیچی نخوندم الان نمیدونم باید چه کار کنم میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام . خلاصه نویسی بهترین کار است

 25. هعب
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

  واقعا خیلی کم عقلی من نهم هستم هدیه‌ رو تو 3 ساعت خوندن با نمره 20 دادم اما الان مطالعات موندم نمی‌دونم چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

   سلام .خلاصه نویسی کنید

 26. یه درس نخون
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۶

  من 2 روز دیگه امتحان هدیه های هفتم دارم میشه یه راه حل برای اینکه توی ذهنم تصبیت بشه بگید..ممنون از سایت خوبتووون

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر اگر زمان کمی دارین سعی کنین بنویسین که یادتون بمونه

 27. زهرا اکبری
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۳

  سلام خسته نباشید ببخشید من خیلی زبانم ضعیفه و با این کلاسای انلاین و.. هیچی یاد نگرفتم و هر شب هم چنتا لغت حفظ میکردم اما بازم بعضی از لغات یادم نیست و من فردا امتحان زبان دارم باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید 🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   درس زبان یکی از دروس فرار هست که با تمرین و تکرار میتوانید به مهارت دست پیدا کنید.لغات را مرور کرده و چند بار از روی آن بنویسید.
   برای دریافت برنامه تحصیلی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 28. انا
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام
  من فردا امتحان منطق دارم و تا حدودی هم خوندم فقط از خودم مطمعن نیستم میخواستم بدونم چجوری بخونم که دیگه تسلطم به کتاب بیشتر باشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر
   درس منطق درسی حفظی و مفهومی است که شما باید به مرور و پیوسته بخوانید هم نگاهی تحللی و مفهومی داشته باشید در کنارش باید به مسایل جزیی و ریز هم دقت داشته باشید

 29. اریا
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام من فردا 2 روز دیگه امتحان تاریخ دارم و فقط 2 درس از 8 درس بلدم و بیشتر مطالب مهمه و همه سوالات شبیه همه ولی جواب ها متفاوته میشه بگید چیکار کنم

 30. آیناز
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام تروخدا من فردا امتحان دارم روشی ندارید زود تموم کنم امتحان عربی دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقتتون بخیر سعی کنید برای خواندن درس در شب امتحان از فصل هایی که تسلط بیشتری دارید شروع کنید

   • امیرعلی
    ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۲

    سلام ببخشید من فردا امتحان دینی دارم و خیلی سنگین بده و هیچ تسلطی رو هیچ کدوم از بخش هاش ندارم میشه بگید چطوری بخونم

    • کارشناس ارشد
     ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

     سلام وقت به خیر
     برنامه ریزی برای امتحان و درس خواندن باید شخصی باشد و شرایط هر کس متفاوت است.با توجه به شرایط شما درس خواندن در شب امتحان سخت و مشکل است.
     برای دریافت برنامه ریزی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور