تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

با وجود کمبود زمان برای شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

همه ما استرس ها و تلاطم های شب قبل از امتحان را تجربه کرده ایم. اگر در طول سال تحصیلی درس خوانده باشیم این اضطراب ها کم تر خواهد بود اما برای کسانی که خواندن را به ثانیه نود واگذار می کنند همیشه این سوال پیش می آید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟ با این حال در این زمان کوتاه نیز می توان از 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن استفاده کرد و نتیجه خوبی گرفت. 

 

اگر می خواهید بدانید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟- راندمان مطالعه را بالا ببریم و  نحوه تکنیک های تست زنی می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

با وجود استرس شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

 

 

با وجود استرس شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

با وجود استرس شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

 

بسیاری از افراد تصور می کنند که شب امتحان تنها مخصوص کسانی است که به اصطلاح شب امتحانی نامیده می شوند و تمام بار مطالعه را به این زمان موکول کرده اند. البته این تصور تا حدی درست است، اما حتی با وجود مطالعه زیاد در طول امتحان نیز ممکن است ندانیم که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

استرس، زمان محدود و ترسی که از نحوه سوالات در ذهن دانش آموزان و دانشجویان است، باعث می شود که گاهی این شب به یک کابوس تبدیل شود. اما حالا دیگر وقت غصه خوردن و ترسیدن نیست. بهتر است تکنیک های مطالعه را به کار ببریم. توصیه می شود که اگر در درسی به قدر کافی تسلط دارید، وقت خود را به دروس دیگری که ضعیف هستید اختصاص دهید.  

البته این بدان معنا نیست که صرفا مطالبی را بخوانید که اصلا در طول سال مطالعه نکرده اید. واقعیت این است که اگر حجم این دروس زیاد باشد، نمی توان همه آن ها را یک شبه در ذهن فرو کرد. اما هیچگاه ناامید نشوید. شما با حفظ آرامش هنوز می توانید نتیجه بگیرید و اگر 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن را بلد باشید از همین زمان کم هم می توانید بهترین عملکرد را داشته باشید. 

 

 

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

 

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

 

هر دانش آموز یا دانشجویی در دوران تحصیل به دنبال ایده آل ترین نمره یعنی نمره بیست است. اما متاسفانه این انتظار در بعضی از افراد تنها در حد یک رویا باقی می ماند چرا که تلاش چندانی در طول سال ندارند. حال اگر به زمان امتحانات نزدیک می شوید و دچار نگرانی شده اید، دانستن 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن می تواند کمک بزرگی به شما کند.

 

1. دستپاچه نشوید

طبیعی است که به دلیل نزدیک شدن امتحان دچار استرس شوید و شاید هم ندانید که از کجا باید شروع کنید. اگر در زمان فرجه امتحانات هستید متناسب با قوت و ضعف خود در کتاب ها و میزان اهمیت شان، آن ها ر ا الویت بندی کنید. به طور معمول دروس اختصاصی، سنگین تر و برای یادگیری زمان بیشتری می خواهند.

این کار را نیز برای روز و شب قبل از امتحان نیز انجام دهید. اگر نمی دانید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ و  اصولی ترین راهکارهای افزایش مطالعه را بلد نیستید مشاوران ایران تحصیل همه روزهای هفته آمادگی راهنمایی و ارائه بهترین شیوه درس خواندن به شما عزیزان هستند.

 

2. روی مباحث مهم انرژی بیشتری بگذارید

شما در طول سال و هنگامی که در کلاس حضور داشته اید، از نحوه سوال پرسیدن معلم، به بخش های مهم کتاب پی برده اید. بنابراین اگر می خواهید بدانید که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ گذشته تحصیلی خود را مرور کنید. حال ممکن است بگویید برای افرادی که امتحان نهایی دارند چه؟ برای این امتحانات نیز می توانید نمونه سوالات سال های قبل را تهیه و بررسی کنید و  از  اعلام نتایج امتحانات نهایی به خود استرس راه ندهید.

 

3. اگر میخواهید بدانید شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ خلاصه نویسی کنید

یکی از طلایی ترین 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن مرور خلاصه نویسی هایی است که در طول داشته جمع آوری کرده اید. خلاصه نویسی به چند روش انجام می شود. مثلا شما می توانید در طی خواندن، زیر خطوط نکته دار و مهم علامت گذاری کرده و یا آن ها را با رنگ های دیگر هایلایت نمایید.

اما اگر به دنبال بهترین روش صحیح خلاصه نویسی هستید، ما روش خلاصه برداری درختی را توصیه می کنیم. این روش برای افرادی که نمی دانند شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ به شدت پربازده است. برای این کار ابتدا فصل های کتاب را به زیر فصل هایس تقسیم کنید و آن ها را مانند یک درخت از اصلی ترین عنوان به سمت بخش های ریزتر پیش می بریم. البته نیازی نیز که جزئیات را ببنویسیم، بله ما با کلمات کلیدی مبحث را یادآوری می کنیم. 

 

4. از رمز گزاری استفاده کنید

بسیار پیش می آید که در کتاب های مختلفی مانند ادبیات، زبان، زیست و یا دروس فرمولی، با اینکه چندین بار می خوانیم باز هم فراموش می کنیم. علت این است که شما دارید طوطی وار حفظ می کنید و این در حافظه بلند مدت شما نمی ماند. در مقابل سعی کنید ابتدا مفهومی بخوانید و بعد برای اسامی، سال ها، نا کتب و از این دست محتواهاف رمز ها و یا داستان بسازید تا فراموش نگردند.

 

5. شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ در محیط آرام 

شما هر چقدر هم که قدرت تمرکز بالایی داشته باشید، در محیط پر سر و صدا راندمان کمی خواهید داشت. در اتاق جداگانه، کتابخانه، سالن های مطالعه  و یا محیط های خلوت به مطالعه بپردازید. اگر چنین امکانی ندارید، روش های درس خواندن در سر و صدا را یاد بگیرید تا بتوانید در محیطهای شلوغ نیز به مطالعه با کیفیت ادامه دهید.

 

6. استراحت کردن برای شما ضروری است

اینکه زمانتان محدوداست و مجبورید دائم در حال مطالعه باشید، معقولانه است. اما به یاد داشته باشید که استراحت های هر چند کوتاه مدت بازدهی ذهن شما را بیشتر می کند. در حالیکه اگر خسته باشید، مغز نمی تواند همه مطالب را به خاطر بسپرد و حتی دچار آشفتگی می کند. موارد بسیاری مشاهده شده است که افراد تمام شب قبل از امتحان را بیدار می مانند و در روز امتحان دچار مشکل می گردند.

 

7. تغذیه مناسب داشته باشید

علاوه بر خوردن وعده های اصلی، گاهی در بین وقت های استراحت خود، یک خوراکی هر چند مختصر بخورید. خرما، مغزها، بیسکویت، میوه و کشمش برای این منظور بسیار مناسبند. پس اگر برایتان سوال است که چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ یکی از راهکارهای آن رساندن مواد مغذی به بدن و ضعیف نشدن قوای جسمی خواهد بود. 

 

8. گوشی را کنار بگذارید

یکی از دلایلی که نمی دانیم شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ این است که ذهن خود را به از مشغله های ذهنی مانند فضای مجازی پر کرده ایم. همین ابزار کوچک، از جمله دلایل بی علاقگی و فرار از درس خواندن است. فارغ از وقتی که از شما می گیرد، تاثیر منفی نور صفحه آن است که باعث خستگی چشمان شما می شود. 

 

9. نرمش یا ورزش کنید

منظور از این جمله این نیست که یک یا چند ساعت را صرف ورزش کنید. یک نرمش کوتاه چند دقیقه ایی کمک بسیاری به گردش خون و افزایش تمرکز می کند. اگر هم احساس می کنید این کار در شما استرس ایجاد می کند که دارید زمان را از دست می دهید، یک روش دیگر را می توانید به کار ببرید. این روش این است که راه بروید و درس بخوانید و هر ازگاهی یک نفس عمیق بکشید.

10. آمادگی نهایی

در پایان شب، قبل از اینکه بخوابید یک مرور سریع و چشمی داشته باشید. اگر در برگه خلاصه نویسی کرده اید یا در کتاب هایلایت نموده اید به سرعت آن ها را مرور کنید. این روش یکی از کلیدی ترین موارد 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن است و ماندگاری در ذهن را بالا می برد. البته اینکه حس کنید مطالب را فراموش کنید تا حدی طبیعی است و منشا آن استرس درونی تان است.

 

 

شب امتحان چگونه حجم زیادی درس بخوانیم ؟

یکی از بهترین 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن این است که چیزی را که یاد می گیرید، آموزش دهید. برای این کار کتاب را کنار بگذارید و هر آنچه را که خوانده و یاد گرفته اید را برای شخص دیگری مثل دوستان و اهل خانواده بگویید. اگر این امکان را ندارید برای خودتان بلند بلند بخوانید.

این کار بشدت سودمند است. چرا که اگر مبحثی را فراموش کرده یا به خوبی یاد نگرفته باشید، متوجه خواهید و می توانید آن را تقویت کنید. بنابراین اگر برای کسی سوال است که شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ این شیوه بعلاوه راه های افزایش ساعت مطالعه می تواند شما را به بهترین نتیجه برساند. 

 خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش شد تا با معرفی 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن به دانش آموزان و دانشجویان عزیز برای کسب نتیجه خوب کمک شود. چنانچه در مورد اینکه شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟ و شیوه های افزایش ساعات مطالعه دچار مشکل هستید می توانید با مشاوران ما در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 9 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

راز موفقیت در امتحانات نهایی پایه دوازدهم و نهم

راز درس خواندن رتبه های تک رقمی چیست؟

شیوه های افزایش راندمان مطالعه

کارآمدترین و بهترین روش برای درس خواندن کنکور 

10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن

شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟

به این پست امتیاز دهید

برای کلاس دوازدهم شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

امتحانات پایه دوزادهم و نهم به دلیل هماهنگ بودن شرایط متفاوت تری دارند. اگر احساس می کنید در برنامه ریزی و راندمان مطالعه مشکل دارید، می توانید از راهنمایی های مشاورین ایران استفاده کنید.

در صورت عدم آمادگی شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

حتی در صورت عدم آمادگی نیز نا امید نشوید. 10 ترفند طلایی شب امتحان برای 20 گرفتن وجود دارد که می تواند نتیجه شما را رضایت بخش کند.

درس ریاضی را  شب امتحان چگونه بخوانیم؟

درس ریاضی به دلیل فرمولی بودن کمی زمان بر است. اگر قبلا همه کتاب را مطالعه نکرده اید، بهتر است تمرکز خود را بر قسمتی از کتاب بگذارید و در مقابل آن را به خوبی مطالعه کنید. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور