ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای کنکور چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

حتما شما هم دیدید که بعضی ها مدام جملاتی مثل چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ حوصله درس خوندن ندارم چیکار کنم ، مغزم نمیکشه درس بخونم ، و یا مثلا خسته شدم از درس خواندن ، رو تکرار می کنن و یا خودتون جزء اونها باشید. 10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن وجود داره که اگه اونها رو رعایت کنید، دیگه از شر این افکار راحت می شید.

اگر می خواهید بدانید که چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ و با شیوه های مطالعه نفرات برتر آشنا شوید با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

 

برای موفقیت چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

برای موفقیت چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

 

هر چند درس خوندن به خودی خود یک کار شیرین و لذت بخشه اما گاهی ممکنه واقعا خسته کنند بشه و حتی یه وقتایی با کلافگی با خودمون بگیم خسته شدم از درس خواندن. اما چرا اینجوری میشه؟ یعنی اشکال از درس هاست یا از درس خوندن ما؟ چرا بعضی ها اینجوری نمیشن و یا حداقل کمتر می شن.

ما باید چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ جواب این سوال به یک یا دو جمله ختم نمیشه. برای شروع بهتره از خودمون شروع کنیم و بعد سراغ عوامل خارجی بریم. گاهی انگیزه ما برای درس خوندن اینقدر قوی نیست که به خاطرش سختی ها و مشکلات این مسیر رو تحمل کنیم. صرفا اونو به عنوان یک کار معمول انجام میدیم.

چیزی که تو افکار ما میگذره تاثیر باور ناپذیری تو عملکرد ما داره. وقتی با خودمون می گیم که من نمی تونیم بخش بسیار بزرگی از قدرت ذهنی و عملکرد خودمون را با دست خودمون می کشیم. بخشی از این فکر به اعتماد بنفس ما بر می گرده. مشاوران ایران تحصیل سابقه ایی طولانی در روش های افزایش اعتماد بنفس دارند، پس می تونید روی کمک ما حساب کنید.

 

 

10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن

 

10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن

10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن

 

به جای اینکه نا امید بشید و با خودتون بگید حوصله درس خوندن نداره چیکار کنم ، مصمم باشید و این 10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن رو امتحان کنید. بهترین تکنیک های درس خواندن کنکور زمانی موثره که شما تصمیم محکمی برای جلو رفتن بگیرید. پس به جای اینکه بگید مغزم نمیکشه درس بخونم روش های زیر رو اجرایی کنید.

 

 

1. این تو هستی که آیندتو می سازی

همه ما مطمئنا نه تنها به خانواده بلکه دوستان و اجتماع نیاز داریم تا آینده خوبی داشته باشیم. اما تنها کسی که میتونه ما رو به اهدافمون برسونه ما هستیم. همین فکر میتونه یک موتور محرکه باشه و تنبلی کردن رو از ما دور کنه. وقتی یاد بگیریم که چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ یک احساس قدرتمند ما رو به سمت اهدافمون جلو می بره.

 

 

2. انگیزتو بشناس

گاهی وقتا ما وقت درس می خونیم بدون اینکه بدونیم هدفمون دقیقا چیه. اگه هدف ما فقط رفع انتظارات و برآورده کردن آرزوهای خانوادمون باشه در حالیکه خودمون علاقه ایی به هدف نداشته باشیم، مطمئنا انرژی کافی رو برای اون کار نمیزاریم. پس یک راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن تعیین دقیق آینده و هدفمون از درس خوندنه.

 

 

3. جملات مسموم رو از خودت دور کن

اینکه من نمی تونم قبول بشم، مغزم نمیکشه درس بخونم و اگه سر جلسه آزمون نتونم سوال ها را جواب بدم، جملات سمی و کشنده انرژی شما هستند. در عوض روی تواناهاییتون مانور بدید. تواناییها، ویژگی های مثبت و جملات امیدوار کننده رو تو یک کاغذ بنویس و بزار لای کتاب، روی میزان یا بچسبون به دیوارها تا ملکه ذهنت بشه.

 

 

4. اگه میخوای بدونی چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ در جای آرام درس بخون

یکی از مهم ترین موارد 10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن اینه که در جایی درس بخونید که تمرکزتون در بالاترین حد ممکن باشه. جاهای شلوغ و پر سر و صدا راندمان مطالعه رو تا حد زیادی کم می کنن. البته می تونید 14 راهکار جادویی و مهم برای افزایش تمرکز در مطالعه کنکور رو بخونید تا مهارت خودتون رو در متمرکز کردن بالا ببرید.

 

 

5. محیط مناسبی رو انتخاب کنید

سعی کنید یک مکان ثابت رو برای درس خوندن انتخاب کنید. وقتایی که دارید با خودتون زموزمه می کنیدحوصله درس خوندن ندارم چیکار کنم از مناسب بودن محیط خودتون مطمئن شید. دمای اتاق باید نه زیاد باشه نه  کم. رنگ اتاق هم بهتره رنگ های روشن باشه. هوای تازه هم باید به اتاق رفت و آمده باشه تا احساس کسلی نکنید.

 

 

6. برنامه ریزی داشته باشید

کلیدی ترین پاسخ به این سوال که چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ اینه که یک برنامه ریزی قوی و درست داشته باشیم. زمان های استراحت، تعداد استاندارد ساعات مطالعه، فواصل مرور و حتی چینش دروس عمومی و تخصصی هم بسیار مهمه. مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان  میتونه در این زمینه کمک زیادی به ما بکنه.

 

 

7. استراحت و تفریح را حذف نکنید

شما ربات نیستید. اینکه فکر کنید یک بند درس بخونید و زمانی برای استراحت یا تنوع در نظر نگیرید بسیار اشتباهه. وقتی بدون وقفه مطالعه می کنید خیلی طبیعیه که بگید مغزم نمیکشه درس بخونم. هر چند روز به شارژ روحی نیاز دارید. نوع این ریکاوری به تصمیم خودتان بستگی داره. هر نوع فعالیتی که حالتو خوب میکنه میتونه یک جایزه برای تلاش هات باشه.

 

 

8. خوب غذا بخور و غذای خوب بخور

انرژی که درس خوندن صرف میکنه رو دست کم نگیرید. همین میتونه یک گام مهم در راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن باشه. علاوه بر وعده های اصلی سعی کنید میان وعده ها را هم در نظر بگیرید. شیرینی جات، مغزها، میوه، آبمیوه و بیسکویت ها گزینه های بسیار خوبی برای شارژ مجدد شما هستند. چرا که وقتی گرسنه اید بازدهی ذهن خیلی کم میشه.

 

 

9. چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ جملات انگیزشی گوش بده

وقتایی که بشدت فکر می کنی خسته شدم از درس خواندن سراغ خانواده و یا دوستانی برو که انگیزتو زیاد می کنن. و یا ویس ها و فیلم های انگیزشی گوش بده. بهترین جملات انگیزشی میتونه اشنایی با رموز مؤفقیت در مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سراسری باشه. همه این ها میتونه چرخ های پیشرفتت رو به حرکت دربیاره.

 

 

10. خودت رو سرزنش نکن

همه ما انسانیم و ممکنه یک زمان هایی خسته بشیم و یا شکست بخوریم. حتی نفرات برتر هم این احساسات رو تجربه کردن. پس اگر گاهی درسی را به خوبی متوجه نمی شی، فراموش می کنی، و یا حس می کنی سوالات رو خوب جواب نمیدی، گزینه نا امیدی رو فراموش کن. تمرین و تکرار زیاد راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن است.

 

 

نزدیک کنکور چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

 

نزدیک کنکور چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

نزدیک کنکور چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

 

حتما شما هم این مثل را شنیدید که رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که خسته و پیوسته رود. یکی از هنرهای شما اینه که به نحوی برنامه ریزی کنید که درس ها به روز آخر موکول نشه. بسیار دیده میشه که داوطلبان تو روزهای نزدیک کنکور انرژی شون کم میشه و میگن حوصله درس خوندن ندارم چیکار کنم .

دلیل این موضوع اینه که ما خیلی از درس ها رو عقب می ندازیم. یک اشتباه بزرگ که گاهی بین کنکوری ها دیده میشه اینه که حتی روزای اخر رو به یاد گرفتن مطالب جدید اختصاص میدن. از این کار بشدت خودداری کنید. این کار باعث میشه نه تنها اطلاعات جدید در ذهن تثبیت نشن، بلکه بخاطر استرس و کمبود وقت نتونید مرور و جمع بندی کنید.

این فشارهای اضافی باعث خستگی ذهن میشه.پس از قبل تمرین کنیم که نزدیک کنکور چگونه درس های انباشته شده را بخوانیم؟ . البته خستگی روزهای آخر تا حدی طبیعیه، اما اگر 10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن رو بخوبی عملی کنیم تا حد زیادی از این احساس کم میشه و به نتیجه دلخواه نزدیک میشید.

 

 

وقتی مغزم نمیکشه چطور درس بخونم؟

قبلا گفتیم که مکان مطالعتون حد الامکان یک جای ثابت باشه. اما این با این معنی نیست که حالت درس خوندن هم روتین و تکراری باشه. مدام پشت میز یا روی صندلی ننشینید. چون این حالت باعث میشه عضلاتتون منقبض بشه و بدن از فعالیت باز بایسته و احساس خستگی کنید. سعی کنید هر چند ساعت یک بار پوزیشنتون رو تغییر بدید.

حتی برای دقایقی راه برید و درس بخونید. البته بعضی از افراد عادت دارند که در حین درس خواندن حتما باید راه بروند. این روش توصیه نمیشه. چرا که شما با این کار دو فعالیت انرژی بر را با هم انجام میدید و توان جسمی و ذهنی شما را برای مطالعه طولانی مدت تر کم می کنه. پس بهتره حالتی میانه به کار بگیرید.

یک دلیل دیگه که میتونه باعث بشه فکر کنید خسته شدم از درس خواندن اینه که بلند بلند بخونید. بلند بلند خوندن در حد متعادل اتفاقا به افزایش تمرکز کمک هم می کنه. اما اگر به یک عادت تبدیل بشه مثل راه رفتن باعث اتلاف انرژی شما میشه. بعلاوه، این کار سرعتتون رو نسبت به مواقعی که با چشم می خونید پایین میاره.

 

 

چطور برای بالاترین نمره درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

دانش آموزان و دانشجویان به دلیل اینکه بخشی از روز رو سر کلاس هستن، بسیار مهمه که برنامه ریزی درست و مناسبی داشته باشن. چگونگی رفع خستگی بعد از کلاس، تنظیم ساعات مطالعه، برنامه ریزی برای روزهای تعطیل و گنجاندن تفریحات کوتاه از جمله مواردی هستند که اگه دانش آموز و دانشجو بدون برنامه پیش بره منجر به دلسردی میشه. 

با وجود اینکه ما تو 10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن عموما به کنکوری ها اشاره کردیم، اما این روش ها فقط به اون ها منتهی نمیشه. مشاوران ما روزانه با موارد زیادی برخورد می کنند و خیلی از دانش آموزان و دانشجوها هم این سوال رو می کنن که حوصله درس خوندن ندارم چیکار کنم . یا چکار کنم که ساعت مطالعم رو بالا ببرم.

همکاران ما در پاسخ با وجود تمام نکته های گفته شده تکنیک های مطالعه ای رو پیشنهاد میدن که تاثیر بسیار زیادی در علاقه مند کردن فرد به مطالعه داره. البته یک مورد مهم را هم فراموش نکنید. توکل و طلب آرامش از خدا یک عامل معجزه آسا در بالا رفتن انرژیه. وقتی ما برای رسیدن به موفقیت همه تلاش خودمون رو بکنیم، مطمئنا خدا هم تنهامون نمی زاره.

 

موقع تست زدن مغزم نمیکشه درس بخونم چکار کنم؟

تست زدن مخصوصا در اوایل شروع درس خوندن کمی انرژی بره. برای مثال بعضی از دانش آموزان یا داوطلبان رشته ریاضی با روش های تست زنی ریاضی کنکور آشنا نیستن و این باعث میشه احساس درماندگی کنن و نتونن سوال ها رو جواب بدن. خیلی ها هم می پرسن برای تست زدن چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

تست زنی هم مثل مرور و جمع بندی تکنیک های خاصی داره. امروزه نفرات برتر کنکور از میانبرهایی استفاده می کنن که سرعت پاسخ به سوالات رو تا حد چشمگیری پایین میاره. برای اطلاع از این روش ها می تونید با همکاران ما تماس بگیرد و جدیدترین شیوه های مطالعه لذت بخش رو تجربه کنید.

 

 

خلاصه مطالب

این بار در این مقاله با توضیح 10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن تلاش کردیم تا به این سوال که چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟ پاسخ بدیم. اگر همچنان می پرسید خسته شدم از درس خوندن یا حوصله درس خوندن ندارم چیکار کنم ؟ نگران نباشید. کارشناسان ما در تمام روزهای هفته در کنار شما هستند و شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی می کنند. 

 

 

مطالب مرتبط

در روزهای آخر برای کنکور چگونه درس بخوانیم تا یادمان نرود؟

تعداد و استاندارد ساعت مطالعه نفرات برتر چقدر است؟

در مدرسه برای نمره 20 شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟

راز درس خواندن رتبه های تک رقمی چیست؟

چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

چگونه رتبه برتر شویم؟

10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن

4.1/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

من به رشته ام علاقه ندارم واسه همین حوصله درس خوندن نداره چیکار کنم، چکار کنم؟

عدم علاقه مندی موضوع بسیار مهمی است. در این مورد می توانید با شماره تماس های 9099075307 از شهرستان ها و 9099075307 از شهرستان ها صحبت کنید و مشاوره بگیرید.

 

وقتی مغزم نمیکشه درس بخونم موسیقی گوش دادن موثر هست؟

همانطور که  10 راه رفع بی حوصلگی برای درس خواندن توضیح دادیم ایجاد تنوع بسیار تاثیر گذار است و موسیقی یک ریکاوری ذهنی خوب است.

 

وقتی که می خوابیم چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

خواب باید نه کم باشد نه زیاد. خواب کم راندمان مطالعه را بسیار پایین می آرود. در طول روز هم یک خواب کوتاه چنددقیقه ایی نیز می تواند به شما شادابی خوبی دهد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • روش تورق سریع

  روش تورق سریع | جمع بندی کنکور در چند دقیقه

  روش تورق سریع یکی از روش‌های کارآمد برای مطالعه در کمترین زمان است. بسیاری از افراد که پشت کنکوری هستند، با اطلاع از تورق سریع می‌توانند مطالب کنکور را در چند دقیقه جمع‌بندی کنند. این روش برای افراد مناسب است...
 • تکنیک زمان های نقصانی

  تکنیک زمان های نقصانی | مزایا و معایب + نکات طلایی

  تکنیک زمان های نقصانی، برای افراد در کنکور و دیگر آزمون‌ها برای ورود به دانشگاه یا کار بسیار مورد توجه است. این تکنیک می‌تواند یک روش موثر و کاربردی برای آزمون مهمی مانند کنکور باشد. می‌دانیم یکی که از اصلی‌ترین...
 • تکنیک های تندخوانی کنکور

  تکنیک های تندخوانی کنکور + مزایای تندخوانی در مطالعه

  از بهترین روش ها جهت جلوگیری از هدر رفتن زمان و صرفه جویی در آن بهره گرفتن از تکنیک های تندخوانی کنکور در هنگام مطالعه و آماده شدن برای آزمون سراسری است. هرچند تأثیر تندخوانی در کنکور انکارناپذیر است، اما باز هم...
 • راز موفقیت در امتحانات نهایی

  راز موفقیت در امتحانات نهایی + 11 روش طلایی | ایران تحصیل

  راز موفقیت در امتحانات نهایی این است که تمامی جوانب را بسنجید و تا جایی که می‌توانید فعالیت قابل پیش بینی خود را تمرین کنید، در این صورت می‌توانید از عهده امتحانات خود برآیید و آن‌ها را پشت سر بگذارید....
تماس با مشاور