تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
راز موفقیت در امتحانات نهایی

راز موفقیت در امتحانات نهایی پایه دوازدهم و نهم

راز موفقیت در امتحانات نهایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

روش درس خواندن برای امتحان نهایی به دلیل خصوصیات بارز آن و تفاوتی که با امتحانات معمول دوران تحصیلی دارند همواره یکی از دغدغه های دانش آموزان به شمار می آیند. به همین دلیل، پیدا کردن راز موفقیت در امتحانات نهایی، می تواند دستاورد بزرگی محسوب شود. 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی کمک بزرگی به کشف این راز خواهد کرد.

 

 

برای آشنایی با راز موفقیت در امتحانات نهایی-چگونگی تاثیر معدل و رشته های بدون کنکور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

راز موفقیت در امتحانات نهایی و کسب معدل خوب

 

راز موفقیت در امتحانات نهایی و کسب معدل خوب

 

قبولی و کسب نمره های بالا در امتحانات نهایی با نگرانی های مخصوص به خود همراه است. همانطور که می دانید در طول دوره تحصیلی دانش آموزان دو بار در امتحانات نهایی شرکت می کنند. یک بار در پایه نهم و بار دیگر پایه دوازدهم. البته روش درس خواندن برای امتحان نهایی به دلیل تاثیر آن در نتایج کنکور بارزتر به نظر می رسد.

راز موفقیت در امتحانات نهایی و کسب معدل خوب می تواند به امتحانات سایر پایه های نیز تعمیم داده شود. البته تفاوت عمده این نوع امتحانات با بقیه در این است که سوالات به صورت هماهنگ کشوری طراحی و برگزار می شوند. به همین دلیل دانش آموزان عمدتا دچار استرس می شوند و در مورد اعلام نتایج امتحانات نهایی احساس نگرانی دارند.

دانش آموزان قبل از هر چیز بایستی در طول دوران مدرسه و حضور در کلاس با شیوه صحیح درس خواندن، خود را برای امتحانات آماده کنند. 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی توسط مشاوران ایران تحصیل گردآوری شده است که در صورت عملی شدن تاثیر چشم گیری در نتیجه رضایت بخش خواهند داشت. 

 

 

5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی دوازدهم

 

5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی دوازدهم

 

شیوه مطالعه دروس مختلف اعم از حفظی و فرمولی، و نحوه پاسخگویی تشریحی و تستی دارای تفاوت هایی است. اما تقریبا می توان گفت که ایجاد آمادگی و راز موفقیت در امتحانات نهایی برای دروس مختلف دارای روندی مشابه است. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

1. عوامل حواسپرتی را از خودتان دور کنید

یکی از مهم ترین عوامل حواسپرتی و عدم تمرکز در هنگام درس خواندن چک کردن زود به زود گوشی و تلفن همراه است. شاید فکر کنید که یک نگاه و بازدید کوتاه از صفحه، کانال ها و یا گروه های مجازی تان تاثیری در کیفیت مطالعه شما ندارد. اما حقیقت این است که اثر منفی این عمل فراتر از چیزی است که می پندارید.

اگر به مشاوره افزایش تمرکز در مطالعه با رتبه های برتر دقت کنید متوجه خواهید شد که تقریبا همه آن ها در دوره آمتحانات و آزمون ها، از گوشی و فضای مجازی فاصله گرفته اند. بهترین است در هنگام درس خواند تا حد امکان گوشی را خاموش کنید یا سعی نمایید که بتدریج و با برنامه ایی درست اعتیاد به آن را کنار بگذارید.

 

2. برای دیگران بخوانید

یک روش درس خواندن برای امتحان نهایی این است که بعد از اینکه مبحث یا درس مورد نظر را مطالعه کردید، آن را با صدای بلند برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده بخوانید. اگر چنین کسی را نداشتید می توانید با صدای بلند و از حفظ برای خودتان توضیح دهید. نوشتن هم می تواند چنین عملکردی داشته باشد.

وقتی آنچه را که مطالعه کرده اید برای کسی می خوانید، در حقیقت شما دارید آنچه را که یاد گرفته اید تمرین می کنید. بعلاوه با این کار متوجه خواهید شد که تا چه حد درس را خوب متوجه شده اید، به تقویت آن کمک می کنید و در نهایت بر روی درس کاملا مسلط می شوید. از جمله راز موفقیت در امتحانات نهایی این مورد می باشد.

 

3. شب امتحانی نباشد 

آمادگی برای امتحان دو گونه است: آمادگی در طول سال تحصیلی و آمادگی شب قبل از امتحان. بسیاری از دانش آموزان در اوایل سال تحصیلی تصمیم می گیرند که با جدیت درس بخوانند و به شب امتحان موکول نکنند. اما در عمل چیز دیگری اتفاق می افتد. برنامه ریزی درست و هدفمند یکی از 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی است.

علاوه بر برنامه ریزی، انگیزه و پشتکار نیز  به تقویت نیازدارد. عوامل سستی در درس خواندن را شناسایی کنید و اگر راهکار رفع آن ها را بلد نبودید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه از طریق یک فضای دوستانه به شما کمک خواهند کرد تا راز موفقیت در امتحانات نهایی را کشف کنید.

 

4. راز موفقیت در امتحانات نهایی یعنی خودتان را معلم تصور کنید

بهترین روش درس خواندن برای امتحان نهایی این است که خود را جای طراح سوال یا معلم بگذارید. به این معنی که هنگامیکه دارید مبحثی را می خوانید به این فکر کنید که چه سوالاتی می توان از آن استخراج کرد. این روش، مخصوصا برای امتحاناتی که معلمتان طراح سوال است بسیار پرکاربرد است، چرا که شناخت نسبی از معلم خود دارید.

مزیت بزرگ طرح سوال در این است که علاوه بر کنجکاو کردن برای یافتن پاسخ، شما را به محتوای درسی مسلط می کند و در تکنیک های مطالعه بسیار توصیه می شود. علاوه بر این، این کار باعث می شود تا تمرکز بالایی داشته باشید و زمان طولانی تری را به مطالعه بپردازید. از سوالاتی که معلم در طول سال نیز طرح کرده و پرسیده نیز می توانید الگو بگیرید.

 

5. نمونه سوال تهیه کنید

یکی از بزرگترین نگرانی هایی که دانش آموزان با آن مواجه هستند، نداشتن شناخت درست از نحوه سوالات و سختی و آسانی آن ها است. به همین دلیل اگر در سر جلسه با سوالات دشواری روبه به رو شوند، دچار دستپاچگی و استرس شده و آن طور که باید عملکرد درستی نخواهند داشت.

یک مورد از 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی این است که نمونه سوالات سال های قبل را تهیه کنید. سپس سوالات را به دقت بررسی کرده و پاسخ های دقیق را پیدا کنید. به طور معمول معلم ها در طول سال بودجه بندی ها را نیز در اختیار دانش آموز قرار می دهند. دروس را بر اساس سختی و اهمیت الویت بندی کرده و طبق برنامه بخوانید.   

 

 

روش درس خواندن برای شب قبل از امتحانات نهایی

یقینا شب قبل از امتحان خالی از استرس و خستگی نیست. شما احتمالا تمام روز را درس خوانده اید و حال از نظر جسمی و ذهنی احساس خستگی می کنید. توصیه می کنیم این زمان را فقط به مرور خلاصه نویسی هایتان بپردازید. به هیچ وجه به دنبال یاد گرفتن مطالب جدید نباشید، چرا که نه تنها در ذهن شما ثبت نمی شود بلکه به شما استرس زیادی وارد می کند.

برای مرور می توانید فلش کارت ها یا برگه های خلاصه برداری را قبل از خواب به سرعت مرور کنید. سعی کنید شب را موقع و با آرامش بخوابید. افکار منفی ره به خود راه ندهید. به دانش خود و هر آنچه خوانده اید اعتماد داشته باشید و به این فکر نکنید که کم کاری کرده اید. 

عملکرد شما در جلسه امتحان اهمیت بسیار زیادی دارد. در روز امتحان، قبل از اینکه در مدرسه حاضر شوید صبح کمی زودتر بیدار شوید و مرور سریعی بر مطالب داشته باشید. صبحانه مناسبی بخورید و از خوردن خوراکی های چرب و یا سنگین خود داری کنید. به همراه بردن یک شکلات نیز خالی از لطف نیست.

 

 

نمونه سوالات دروس عمومی امتحانات نهایی دوازدهم

 

نمونه سوالات دروس عمومی امتحانات نهایی دوازدهم

نمونه سوالات دروس عمومی امتحانات نهایی دوازدهم

 

ما برای رفاه حال دانش آموزان عزیز، علاوه بر 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی، چند نمونه سوال امتحان نهایی را نیز ارائه کرده ایم تا این عزیزان با نحوه سوالات آشنا شوند. سعی کنید در هر یک از دروس نمونه سوالاتی از امتحانات سالهای گذشته داشته باشید تا بدین ترتیب به یک راز موفقیت در امتحانات نهایی دست یابید.

 

1.حکم هر یک از موارد زیر را بنویسید : واجب – جایز – واجب کفایی – حرام – مستحب ( یک مورد اضافی است) (دینی)

 • هر نوع تجارت به نفع رژیم صهیونیستی
 • تلاش براي پیشرفت علمی ، صنعتی و افزایش تولید داخلی
 • دادن جایزه توسط سازمانها ، نهادها و افراد به ورزشکاران
 • تولید فیلم هاي سینمایی و تلویزیونی،تاریخی و اجتماعی به سبب اعتلاي فرهنگ اسلامی و تربیت دینی در شرایط ویژه

 

2. به سؤالات زیر پاسخ کوتاه دهید. (دینی)

 • دو ویژگی پاسخ راهگشا و اطمینانبخش به نیازهاي برتر انسان را بنویسید .
 • آسانترین راه براي غیرالهی نشان دادن اسلام و قرآن کریم چیست؟
 •  « شیعه » در لغت به چه معنا است؟
 •  از اقدامات امامان معصوم (ع) دربارة « مرجعیت دینی » دو مورد را فقط نام ببرید

 

3. متضاد واژه ” یکرنگی” در کدام گزینه دیده می شود. (ادبیات)

 • که نبایستی بگوید هیچ/بس که بی شرمانه و پست است این تزویر
 • ور بپرسی راست، گویم راست/ قصه بی شک راست می گوید
 • و صدای شوم و نامردانه اش در چاهسار گوش می پیچید
 • خواه روز صلح و بسته مهر را پیمان/ خواه روز جنگ و خورده بهر کین سوگند.

 

4. با توجه به عبارت زیر به سؤالات پاسخ دهید. (ادبیات)

 • ” حالا دیگر چانه اش هم گرم شده و در خوش زبانی و حرافی و شوخی و بذله، نوک جمع را چیده و متکلم وحده و مجلس آرای بلامعارض شده است.”

      الف) ” چانه گرم شدن”، با کدام یک از واژه های ” خوش زبانی، حرافی، شوخی و بذله، مفهوم یکسانی دارد؟

      ب) مقصود از ” چیدن نوک جمع” چیست؟

 

 

5. در جملات زیر از یک پاراگراف در هم ریخته انتخاب شده است .آنها را به گونه اي مرتب کنید که یک پاراگراف معنا دارشکل گیرد. سپس فقط با نوشتن حروف ، ترتیب درست جملات را در پاسخنامه بنویسید. (انگلیسی) 

 1. They also cause rain
 2. The rain makes the air fresh and clean
 3. Trees are very valuable.
 4. Thus, trees play a big and important role in our life.
 5. They supply us with many necessary things of everyday life.
 6. For example, they take carbon dioxide from the atmosphere and fill it with oxygen.

 

6. جملات زیر را با کلمات داده شده کامل کنید.( یک کلمه اضافی است .) (انگلیسی)

combination, compile, dedicated, consume

 1. Nowadays the new light bulbs ………. less electricity
 2. As a great artist, he has used a ……….of paints in his works
 3. Dr. Gharib was regarded as a ………. physician and he spared no pains to help sick people

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی شد تا با استفاده از 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی به دانش آموزان کمک شود تا چند راز موفقیت در امتحانات نهایی را که در کسب نتیجه خوب موثرند، به کار ببرند. چنانچه در روش درس خواندن برای امتحان نهایی  دچار مشکل هستید، در تمامی روزهای هفته و با شماره تماس های درج شده با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

 

مطالب مرتبط

چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم و موفق شویم؟

چند روش تندخوانی چیست؟

12 راه طلایی برای افزایش کیفیت مطالعه چیست!

افزایش راندمان و کیفیت مطالعه

حذفیات امتحان نهایی 1400 

 سامانه فاینال امتحانات نهایی

راز موفقیت در امتحانات نهایی

برنامه امتحانات نهایی خرداد

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات امتحانات نهایی را از کجا دانلود کنیم؟

بهترین روش درس خواندن برای امتحان نهایی این است که نمونه سوالات امتحانات دوره های قبل را داشته باشید، برای این کار می توانید به مرجع های مختلف مراجعه کنید.

 

راز موفقیت در امتحانات نهایی در کلاس دوازدهم چیست؟

برای کسب بهترین نتیجه بایستی روند و شیوه مطالعه درستی را به کار ببرید. اگر در نحوه این برنامه ریزی دچار مشکل هستید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و مطابق با رشته و شرایطتتان بهترین برنامه ریزی را انجام دهید. 

 

چطور در امتحانات نهایی پایه دوازدهم نمرات بالایی داشته باشیم؟

همانطور که می دانید به دلیل تاثیر مثبت معدل، این پایه دارای حساسیت است. اگر می خواهید کارنامه رضایتمندانه ایی داشته باشید از 5 روش طلایی درس خواندن برای امتحان نهایی استفاده کنید. 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور