سامانه انتخاب رشته دبیرستان

فرایند انتخاب رشته در سال‌های اخیر نسبت به سال‌های گذشته دچار تغییر شده است . به همین دلیل دانش آموزان عزیز با استفاده از سامانه انتخاب رشته دبیرستان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. موارد مختلفی برای انتخاب رشته هر یک از داوطلبان تأثیرگذار می‌باشد که دانش آموزان عزیز با استفاده از تمامی این موارد، می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

سامانه مشاوره انتخاب رشته دبیرستان به صورت الکترونیکی انتخاب رشته را فراهم نموده است. اما همواره یکی از سؤالات دانش آموزان عزیز به موضوع چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان با می‌گردد. این سؤال به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شده باشد که یکی از دلایل آن را می‌توان در رابطه با سردرگمی در رابطه با انتخاب و همچنین نحوه استفاده از این سامانه دانست.

جهت اطلاع از سامانه انتخاب رشته دبیرستان و چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان ، استفاده از سامانه ثبت نام ایران تحصیل از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 سراسر کشور  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

نحوه محاسبه در سامانه انتخاب رشته دبیرستان

 

نحوه محاسبه در سامانه انتخاب رشته دبیرستان
نحوه محاسبه در سامانه انتخاب رشته دبیرستان

 

در گذشته انتخاب رشته به صورت کاغذی صورت می‌پذیرفت. اما امروزه سامانه انتخاب رشته دبیرستان وجود دارد که بر اساس آن، دانش آموزان عزیز می‌توانند با استفاده از اطلاع دقیق در رابطه با فرمول‌های محاسبه ، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. بسیاری از دانش آموزان این سوال را از متخصصین ما دارند که چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان تا موفقیت لازم را به دست آوریم.

با توجه به اینکه برخی از دروس به صورت تخصصی مورد نیاز می‌باشند، نمره مورد نظر در هر یک از دروس بسیار مهم می‌باشد و همچنین معدل دانش آموز در سه سال تحصیلی نیز مهم می‌باشد. پس از این موارد آنچه مهم است ، نظر مشاور می‌باشد که بیشترین امتیاز را به خود اختصاص می دهد . نظر مشاور نیز با توجه به موارد مختلف صورت می‌پذیرد.

یکی از اشتباهاتی که دانش آموزان در استفاده از سامانه انتخاب رشته دبیرستان دارند، به موضوع انتخاب‌های سرسری در آزمون‌های رغبت و استعداد باز می‌گردد. برخی از دانش آموزان به دلیل بالا بودن تعداد سؤالات آزمون رغبت و استعداد ، ممکن است برای اتمام آن به صورت شانسی و رندومی گزینه‌های مورد نظر را انتخاب نمایند غافل از اینکه همین گزینه‌ها موجب شناخت مشاوره تحصیلی دبیرستان از شما می‌گردد.

مشاورین با استفاده از سامانه انتخاب رشته دبیرستان که تمامی محاسبات را به صورت خودکار انجام می‌دهد و مشاورین با توجه به نمرات دانش آموزان ، نظر اولیاء نظر والدین و آزمون‌های رغبت و استعداد ، نسبت به هدایت دانش آموز در رشته مورد نظر اقدام می‌نمایند. بنابراین اینکه چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان را می‌توان به تمامی عوامل وابسته دانست.

 

 

 

ورود به سامانه انتخاب رشته دبیرستان تنها برای مشاورین امکان پذیر می باشد و نتیجه آن به صورت برگه پرینت گرفته در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

 

 

چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان

 

چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان
چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان

 

دبیرستان را می توان حساس ترین مقطع در مدارس دانست. به همین دلیل دقت در معرفی رشته های دبیرستان و همچنین موفقیت در این مقطع بسیار مهم می باشد. چرا که دانش آموزانی که بتوانند این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذرانند، خواهند توانست در کنکور نیز، موفقیت لازم را به دست آورند. در رابطه با اینکه چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان باید با توجه به تمامی ملاک های خود دست به انتخاب رشته بزنید. 

برای اینکه بدانید چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان بهتر است به ملاک های خود توجه نمایید. چرا شما مایل به انتخاب رشته می باشید؟ در رشته مورد نظر چه هدفی دارید که به همین دلیل وارد سامانه انتخاب رشته دبیرستان شده اید؟ آیا رشته انتخابی از آینده شغلی خوبی برخوردار می باشد؟ آیا این رشته با شخصیت شما همخوانی و هماهنگی دارد؟

عوامل مختلفی می تواند در رابطه با سوال چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان تاثیر گذار باشد. و شاید مهم ترین مورد را بتوان استعداد و علاقه دانش اموز دانست. ممکن است شما به لحاظ استعداد در رشته تجربی و هنر کاملا مستعد باشید اما علاقه شما نسبت به رشته هنر باشد. در این مورد می تواند هنر انتخاب مناسب تری باشد. همچنین مورد بعدی که مورد نیاز است و شما باید از آن مطلع گردید، در رابطه با آینده شغلی و بازار کار رشته های دانشگاهی می باشد.

 

هدایت تحصیلی و انتخاب رشته

 

هدایت تحصیلی و مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 97 – 98 که در پایان مقطع نهم در دست دانش آموزان قرار می گیرد، با توجه به تمامی مواردی که ذکر نمودیم محاسبه می گردد. و در نهایت برگه ای در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود که پرینت سامانه انتخاب رشته دبیرستان می باشد . در هر یک از رشته های جدول ، رتبه دانش آموز مشخص گردیده است که باید به دبیرستان مورد نظر آن را ارئه نمایید.

نکته مهمی که در رابطه با سامانه انتخاب رشته دبیرستان وجود دارد، به موضوع اولویت ها و همچنین رتبه های درج شده در این رشته مربوط می گردد. متاسفانه دانش آموزان بدون توجه به جداول موجود ممکن است دست به انتخاب رشته بزنند. لازم است ابتدا نسبت به تمامی اطلاعات موجود در این جداول آگاهی یابید و پس از آن ، به انتخاب رشته دست بزنید.

مشاورین و متخصصین ایران تحصیل کلیه اطلاعات مورد نیاز در رابطه با سامانه انتخاب رشته دبیرستان و ثبت نام دبیرستان البرز را در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می دهند و همچنین اطلاعات مفیدی در رابطه با چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان را به دانش آموزان عزیز ارائه می نمایند. کافی است با شماره های مندرج در جدول تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، اماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

جهت اطلاع از سامانه انتخاب رشته دبیرستان و چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان ، استفاده از سامانه ثبت نام ایران تحصیل از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید . 

9099072952 سراسر کشور  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

کانال اطلاع رسانی سامانه انتخاب رشته دبیرستان
کانال اطلاع رسانی سامانه انتخاب رشته دبیرستان

بیشتر بدانید

سوالات آزمون ورودی دبیرستان فرهنگ

روش مطالعه دروس عمومی کنکور

زمان ثبت نام تیزهوشان دهم

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

سامانه انتخاب رشته دبیرستان

چگونه انتخاب رشته کنیم در دبیرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *