تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 1400

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 1400 اعلام شد. مطابق اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور ، کلیه داوطلبانی که در کنکور شرکت نموده اند و در هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور موفق به پذیرش در انتخاب رشته کنکور نشده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری نسبت به انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه اقدام نمایند.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در دوره‌های مختلف برای داوطلبان متفاوت وجود دارد. بدین معنا که آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری با آزمون می‌باشند، لازم است با توجه به شرایط مجاز و غیر مجاز بودن در انتخاب رشته نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. به همین دلیل آن دسته از داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری شرکت می‌نمایند می بایست شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را داشته باشند.

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، شانس دوباره ای برای ورود داوطلبان به دانشگاه می‌باشد شایان ذکر است متقاضیان محترم جهت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پس از بررسی دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور و اطلاع از شرایط پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت در صورت واجد الشرایط بودن با نهایت دقت نسبت به تکمیل امور ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبان و متقاضیان گرامی با توجه به حساسیت روند انتخاب رشته و ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت توصیه می کنیم جهت انجام صحیح مراحل ثبت نام و افزایش درصد قبولی در رشته های هدف امور ثبت نام و انتخاب رشته خود را به مشاوران مرکز مشاوره سنجش ایران تحصیل بسپارید جهت ارتباط با مرکز از سراسر ککشور با شماره 9099072952 و از استان تهران با شماره : 9099072952 تماس حاصل نمایید و ضمن انجام امور ثبت نام از خدمات مشاوره انتخاب رشته رایگان و برنامه ریزی کنکور  با برترین رتبه های کنکور و اساتید علمی کشور بهره مند گردید.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ، تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری ،برنامه ریزی برای کنکور تجربی ، مشاوره تلفنی کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 (تماس از سراسر کشور ) در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

ضوابط و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در رشته‌های با آزمون ، داوطلبان لازم است حتماً در جلسه کنکور حاضر بود باشند و همچنین کارنامه کنکور سراسری رای آن‌ها صادر گردیده باشد. در غیر این صورت ، واجد شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری  محسوب نمی‌گردند و نخواهند توانست در این مرحله ، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه می‌باشند، لازم است واجد شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در رشته‌های بدون آزمون باشند. شرایط عمومی و اختصاصی کارشناسی سراسری به صورت جداگانه و با استفاده از بندهای مختلف مشخص گردیده است. در ادامه به برخی از این شرایط خواهیم پردات.

 1. آن دسته از داوطلبانی که مدرک خود را تا پایان شهریور ماه اخذ نموده باشند ، می‌توانند در تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایند.
 2. دارندگان مدر دیپلم‌های فنی و حرفه‌ای ، در صورتی خواهند توانست در این آزمون شرکت نمایند که ، دارای مدرک فوق دیپلم باشند. لذا دارا بودن این مدرک برای کلیه داوطلبان الزامی مب اشد.
 3. چنانچه داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کار و دانش ، اقدام به ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت نمایند، واجد شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری محسوب نمی‌گردند و لذا حتی در صورت پذیرفته شدن ف با آنان برخورد قانونی خواهد شد.
 4. وارد نمودن معدل کتبی دیپلم به صورت دقیق با توجه به شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری الزامی می‌باشد و در صورت تخلف و یا اشتباه در ارائه این نوع مدرک ف داوطلب متقاضی به‌عنوان متخلف شناخته خواهد شد و از ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 5. چنانچه برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری به مراکز کافی نت ها مراجعه می‌نمایید، حتماً لازم است که ابتدا و قبل از تائید نهایی ، مدارک ثبت نام خود را مجدداً برسی نمایید تا از صحت و درستی آن اطلاع یابید.
 6. پس از انجام ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری ، شماره پرونده و کد پیگیری در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد که با توجه به آن ، ثبت نام به پایان خواهد رسید و ذخیره شماره پرونده  همچنین کد پیگیری برای داوطلب الزامی می‌باشد.

 

 

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای رشته های با ازمون و بدون آزمون متفاوت می باشد.

 

 

تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری

 

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی

 

برای ثبت نام و شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری ابتدا باید از زمان و سپس شرایط ثبت نام آگاه باشید. با توجه به اینکه در سال‌های گذشته متأسفانه داوطلبان به دلیل دم آشنایی با شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری دچار مشکلاتی گشته‌اند، توصیه ما بر این است که به صورت کامل ابتدا به بررسی و شرایط مجاز و غیر مجاز برای ثبت نام و ادامه تحصیل بپردازید.

متأسفانه تعداد رشته‌هایی که در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری اعلام می‌گردد،  نسبت به انتخاب رشته اولیه بسیار کم می‌باشد به همین دلیل این مسئله موجب می‌شود تا حساسیت انتخاب رشته و همچنین دقت در آن را بالا بررد. البته تکمیل ظرفیت یک شانس دوباره برای داوطلبان می‌باشد به همین دلیل از دست دادن این فرصت شما را یک سال به عقب می‌کشاند.

برای اطلاع دقیق از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ، می‌توانید با متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. ظرفیت پذیرش در تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری بسیار محدود می‌باشد و همچنین تنوع رشته‌ها در این مرحله بسیار کم‌تر از مراحل گذشته می‌باشد لذا دارا بودن یک مشاورد کنار شما ف می‌تواند موجب موفقیت در رشته‌های انتخابی شما گردد.

 

مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت

بی اطلاعی از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری  موجب می شود ، که داوطلب نتواند در انتخاب های مورد نظر خود موفق به پذیرش گردد. همچنین این بی اطلاعی موجب می گردد که داوطلبان از ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود باز بماینند. به همین دلیل است که توصیه و تاکید ما بر این است در تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری با دقت گام بر دارید.

در سال های اخیر شاهد این موضوع می باشیم که داوطلبان با وجود رتبه های بسیار عالی و یا حتی شرایط معدلی خوب ، به علت کم اطلاعی از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری  دچار مشکلاتی شده اند. به عنوان مثال می توان به عدم اجازه ادامه تحصیل پس از پذیرش در تکمیل ظرفیت سراسری در رشته قبلی اشاره ننمود. به همین دلیل انتخاب رشته در این مرحله را بسیار حساس از سایر مراحل می تواند باشد.

برای اطلاع دقیق در رابطه با شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه ودر هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، خواهند توانست به مشاوره دقیق و همچنین انجام انتخاب رشته برای شما عزیزان بپردازند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ، تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری ،برنامه ریزی برای کنکور تجربی ، مشاوره تلفنی کنکور  با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

کانال مشاوره تکمیل ظرفیت سراسری 98

کانال مشاوره تکمیل ظرفیت سراسری

 

بیشتر بدانید

بهترین مشاوره تحصیلی در کرج

چگونه رشته پزشکی قبول شویم

فنون تست زنی بدون معلومات

نکات طلایی موفقیت در کنکور در کمترین زمان

شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد

سیستم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در چه سایتی صورت میگیرد؟

sanjesh.org سایت مورد نظر است.

برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری باید چه شرایطی داشته باشیم؟

با توجه به متن مقاله شرایط گفته شده چندین مورد است که پیشنهاد ما این است که مقاله را کامل بخوانید.

چگونه در درخواست تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری موفق شویم؟

با توجه به شرایط گفته شده پیشنهاد ما به شما، ارتباط با یک مشاور حاذق است که تصمیم دقیق در مسیر موفقیت شما رفته شود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مهدی
  13 بهمن 1398 ساعت 15:23

  سلام من دانشجوی ارشد بین‌المللی قزوین بودم که در تکمیل ظرفیت دانشگاه خوارزمی قبول شدم الان هرکاری میکنم انتخاب واحد نمیتونم انجام بدم کسی هم پاسخگو نیست.الان به فکرم رسید هنوز انصراف ندادم از بین المللی قزوین.
  نکنه دلیلش همینه؟؟

  • dr-naqizade
   12 اسفند 1398 ساعت 13:15

   سلام و وقت بخیر برای تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 اینک شما انصراف نداده باشین سایت برای شما باز نمیشه

ایران تحصیل
تماس با مشاور