ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مطابق اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور، کلیه داوطلبانی که در کنکور شرکت نموده اند و در هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور موفق به پذیرش در انتخاب رشته کنکور نشده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری نسبت به انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه اقدام نمایند. آن ها برای این کار، باید شرایطی را دارا باشند. در واقع، آن دسته از داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری شرکت می‌نمایند می بایست شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را داشته باشند.

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، شانس دوباره ای برای ورود داوطلبان به دانشگاه می‌باشد شایان ذکر است متقاضیان محترم جهت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پس از بررسی دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور و اطلاع از شرایط شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری، در صورت دارا بودن شرایط، با نهایت دقت نسبت به تکمیل امور ثبت نام اقدام نمایند. برای آشنایی با این شرایط و زمان تکمیل ظرفیت، در ادامه مقاله با ما همراه باشد.

 

 

اطلاعیه:

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در قالب اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

همه ما می دانیم که ثبت نام در کنکور سراسری یکی از مهم ترین و در عین حال، سرنوشت ساز ترین آزمون های تحصیلی دانش آموزان است. به همین دلیل، اگر دانش آموزی از ثبت نام جا بماند، با مشکلاتی رو به رو خواهد شد. اما، سازمان سنجش فرایندی را با نام تکمیل ظرفیت ایجاد کرده است تا دانش آموزان جا مانده بتوانند با کمک آن در کنکور ثبت نام نمایند. در واقع، فرایند تکمیل ظرفیت کنکور بدین صورت است که ممکن است در میان پذیرفته شدگان کنکور سراسری، افرادی تمایل به تحصیل در رشته قبولی خود را نداشته و قصد انصراف داشته باشند. لذا سازمان سنجش در راستای تکمیل ظرفیت های دانشگاه های سراسری و برای پیش گیری از خالی ماندن ظرفیت دانشگاه ها، با انتشار دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت اقدام به جذب داوطلبان کنکوری می کند.

 

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

 

 

لازم به ذکر است تا بدانید که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بر اساس تراز و رتبه داوطلبان انجام می شود و داوطلب باید شرایط لازم را جهت شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور داشته باشد. به یاد داشته باشید که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پس از اعلام نتایج نهایی انجام می شود. سازمان سنجش پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، ظرفیت های خالی در دانشگاه های سراسری شامل روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. سازمان سنجش این ظرفیت های خالی را در قالب دفترچه ای با عنوان دفترچه تکمیل ‌ظرفیت کنکور سراسری منتشر می کند. در این دفترچه جزئیات برگزاری این دوره اعم از زمان و نحوه انتخاب رشته، لیست رشته ها به همراه ظرفیت پذیرش و دانشگاه ها، شرایط و نکاتی از این قبیل در آن ذکر شده است.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

زمان تکمیل ظرفیت در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه سراسری، هر ساله توسط سازمان سنجش اعلام می شود. لذا، زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری هنوز از سمت سازمان سنجش، اعلام نشده است. به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1400 این مقاله به روز رسانی خواهد شد. لازم به ذکر است تا بدانید که وزارت علوم در سال 1397 بیان کرد که تکمیل ظرفیت از تمامی دانشگاه ها و البته تمامی مقاطع تحصیلی حذف می شود. به همین دلیل، در طی این چند سال هیچ یک از دانشگاه ها فرایند تکمیل ظرفیت را انجام نداده اند. اما، امسال بنا به برخی از دلایل، ممکن است که این فرایند مجدد از سر گرفته شود. برای داشتن اطلاعات دقیق تر از برگزاری یا عدم برگزار شدن این فرایند و اطلاع از زمان آن، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. 

 

 

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در رشته‌های با آزمون، داوطلبان لازم است حتماً در جلسه کنکور حاضر بود باشند و همچنین کارنامه کنکور سراسری  آن‌ها صادر گردیده باشد. در غیر این صورت، واجد شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری محسوب نمی‌گردند و نخواهند توانست در این مرحله، اقدام به انتخاب رشته نمایند. افراد برای انجام این فرایند، باید تمامی شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را دارا باشند که این شرایط، شامل شرایط عمومی و اختصاصی است که تمامی آن ها به شرح زیر می باشند: 

شرایط عمومی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

 • تبعیت از دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • داوطلبان باید تابع قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.
 • داوطلبان باید سابقه کیفری نداشته باشند.
 • داوطلبان باید اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشند.

 

شرایط عمومی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

 

 

شرایط اختصاصی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

علاوه بر شرایط عمومی، داوطلبان باید شرایط اختصاصی تکمیل ظرفیت را نیز دارا باشند که برخی از مهم ترین این شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری، به شرح زیر می باشند:

 • آن دسته از داوطلبانی که مدرک خود را تا پایان شهریور ماه اخذ نموده باشند، می‌توانند در تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایند.
 • دارندگان مدرک دیپلم‌های فنی و حرفه‌ای، در صورتی خواهند توانست در این آزمون شرکت نمایند که دارای مدرک فوق دیپلم باشند. لذا دارا بودن این مدرک برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد.
 • چنانچه داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کار و دانش، اقدام به ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت نمایند، واجد شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری محسوب نمی‌گردند. لذا حتی در صورت پذیرفته شد، با آنان برخورد قانونی خواهد شد.
 • وارد نمودن معدل کتبی دیپلم به صورت دقیق با توجه به شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری الزامی می‌باشد و در صورت تخلف و یا اشتباه در ارائه این نوع مدرک، داوطلب متقاضی به‌ عنوان متخلف شناخته خواهد شد و از ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • چنانچه برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری به مراکز کافی نت ها مراجعه می‌نمایید، حتماً لازم است که ابتدا و قبل از تائید نهایی، مدارک ثبت نام خود را مجدداً برسی نمایید تا از صحت و درستی آن اطلاع یابید.
 • پس از انجام ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری، شماره پرونده و کد پیگیری در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد که با توجه به آن، ثبت نام به پایان خواهد رسید و ذخیره شماره پرونده و همچنین کد پیگیری برای داوطلب، الزامی می‌باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، کلیک کنید. 

 

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

داوطلبان عزیز علاوه بر شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری، باید مدارکی را نیز به همراه داشته باشند که برخی از مهم ترین این مدارک، شامل موارد زیر می باشند: 

 • به همراه داشتن شش قطعه عکس سایز 4×3 که امسال گرفته است. 
 • به همراه داشتن اصل شناسنامه و همین طور دو عدد کپی از کلیه صفحات شناسنامه داوطلب
 • به همراه داشتن اصل کارت ملی و یک عدد کپی از کارت ملی
 • داوطلب باید فرم تقاضانامه ثبت نام که رشته های مورد نظر دران نوشته شده است را پرینت بگیرد و به همراه داشته باشد. 

 

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

بی اطلاعی از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری موجب می شود که داوطلب نتواند در انتخاب های مورد نظر خود موفق به پذیرش گردد. همچنین این بی اطلاعی موجب می گردد که داوطلبان از ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود باز بماند. به همین دلیل است که توصیه و تاکید ما بر این است در تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری با دقت گام بر دارید. در سال های اخیر شاهد این موضوع بوده ایم که داوطلبان با وجود رتبه های بسیار عالی و یا حتی شرایط معدلی خوب، به علت کم اطلاعی از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری، دچار مشکلاتی شده بودند. به همین دلیل انتخاب رشته در این مرحله، بسیار حساس تر از سایر مراحل می باشد. برای اطلاع دقیق در رابطه با شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، خواهند توانست به مشاوره دقیق و همچنین انجام انتخاب رشته برای شما عزیزان بپردازند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون تکمیل ظرفیت دانشگاه 

نتایج تکمیل ‌ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد

متقاضیانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی این مرحله اعلام شد، برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام، روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه و سپس با همراه داشتن مدارک ثبت‌ نامی در اطلاعیه ۲۷ در این سازمان در خصوص اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی مندرج در درگاه سازمان) در زمان مقرر برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

آخرین مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 

مهلت تمدید شده انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امشب جمعه اول بهمن ماه ۱۴۰۰ پایان می‌یابد.

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ تمدید شد

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ با توجه به اعلام اصلاحات و رشته محل‌های جدید تا جمعه اول بهمن ماه ۱۴۰۰ تمدید شد.

 

 

اطلاعیه:

مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

 

خلاصه مطلب

 ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری، آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای انجام این فرایند بهتر است که حتما از مشاوران و متخصصان کمک بگیرید. زیرا، آن ها با داشتن اطلاعات کامل می توانند به شما در تمامی این مراحل کمک کنند. اما، به خاطر بسپارید که نباید به هر مشاور و فردی در این زمینه اعتماد کرد. برای دریافت مشاوره، ابتدا در رابطه با آن موسسه تحقیق کنید و در صورت داشتن سابقه ای درخشان، از آن ها یاری بخواهید. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه و  با دانش کافی می توانند به شما عزیزان یاری رسانند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما، می توانید با ما تماس گرفته وی ا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در چه سایتی صورت می گیرد؟

sanjesh.org سایت مورد نظر است.

برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری باید چه شرایطی داشته باشیم؟

با توجه به متن مقاله شرایط گفته شده چندین مورد است که پیشنهاد ما این است که مقاله را کامل بخوانید.

چگونه در درخواست تکمیل ظرفیت کارشناسی سراسری موفق شویم؟

با توجه به شرایط گفته شده پیشنهاد ما به شما، ارتباط با یک مشاور حاذق است که تصمیم دقیق در مسیر موفقیت شما رفته شود.

نظرات

 1. Avatar photo
  حمید رضا
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام خسته نباشید
  بنده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در دوره های روزانه و شبانه مجاز نشدم اما در سایر دوره های و دانشگاه آزاد اسلامی مجاز شدم آیا میتونم در تکمیل ظرفیت دوره های روزانه و شبانه شرکت کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام . اگر شرایط خاصی داشته باشید بله . باید به ظزفیت ها توجه کرد

 2. Avatar photo
  مهدی
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام من دانشجوی ارشد بین‌المللی قزوین بودم که در تکمیل ظرفیت دانشگاه خوارزمی قبول شدم الان هرکاری میکنم انتخاب واحد نمیتونم انجام بدم کسی هم پاسخگو نیست.الان به فکرم رسید هنوز انصراف ندادم از بین المللی قزوین.
  نکنه دلیلش همینه؟؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام و وقت بخیر برای تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 اینک شما انصراف نداده باشین سایت برای شما باز نمیشه

مطالب مرتبط

تماس با مشاور