ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲

رشته های بدون کنکور هنرستان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲ اعلام شد. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور ، آن دسته از داوطلبانی که در رشته های فنی و حرفه ای و همچنین هنرستان مشغول به تحصیل می‌باشند، می‌توانند در رشته های مورد نظر خود  ثبت نام نمایند. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته به صورت هم‌زمان منتشر می‌گردد و امکان این دو را فراهم می‌نماید.

با توجه به تغییراتی که در سال‌های اخیر در رابطه با حذف کنکور شاهد بوه ایم ، رشته های حذف شده از کنکور فنی را می‌توان در یک لیست کاملا مجزا قرار داد. علاوه بر رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲ که از طریق سازمان سنجش اعلام می‌گردد. کلیه داوطلبان عزیز می‌توانند در رشته های هنر بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و یا ثبت نام کاردانی علمی کاربردی شرکت نمایند.

رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲ در دانشگاه‌های مختلف متفاوت می‌باشد با توجه به هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی و همچنین بدون کنکور کاردانی این دانشگاه ، دانش آموزان و داوطلبان عزیزی که مایل به شرکت در دانشگاه‌های غیر دولتی می‌باشند، می‌توانند در این رشته ها ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

 

جهت اطلاع دقیق از رشته های بدون کنکور هنرستان ، رشته های حذف شده از کنکور فنی ، انجام انتخاب رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 9099075307 سراسر کشور 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

رشته های حذف شده از کنکور فنی

 

رشته های حذف شده از کنکور فنی

رشته های حذف شده از کنکور فنی

 

راه یافتن به دانشگاه در رشته های فنی و حرفه ای سال های گذشته از طریق آزمون و کسب رتبه مجاز توسط داوطلب امکان پذیر بود. اما در سال های اخیر با توجه به تغییراتی که در حال وقوع می باشد دانش آموزان نظام جدید نیازی به شرکت در کنکور نخواهند داشت و با استفاده از رشته های حذف شده از کنکور فنی می‌توانند به انتخاب دست بزنند.

پذیرش در رشته های حذف شده از کنکور فنی حرفه ای  با توجه به سوابق تحصیلی صورت می‌پذیرد. لذا آن دسته از داوطلبانی که مایل به ورود به دانشگاه می باشند. می‌توانند بر اساس همین سوابق تحصیلی نسبت به انتخاب رشته اقدام می نمایند. محاسبه شرط معدل برای فنی و حرفه ای نیز، شرایط و قواعد خاص خود را دارد که لازم است دانش آموزان از آن آگاه باشند.

در ادامه به معرفی رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲خواهیم پرداخت اما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه محاسبه شرط معدل برای رشته های حذف شده از کنکور ، می‌توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در ارتباط باشید. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

 

پذیرش در رشته های بدون کنکور هنرستان در دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی و همچنین علمی کابردی امکان پذیر می باشد.

 

 

 

لیست رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲

 

در رابطه با رشته های بدون کنکور هنرستان هر ساله می توان به رشته های جدیدی اشاره نمود. اما با در نظر گرفتن این نکته که سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله رشته های جدیدی به این لیست اضافه می نماید. بنابراین تمامی داوطلبان عزیز می توانند در زمان ثبت نام نسبت به انتخاب رشته های حذف شده از کنکور فنی اقدام نمایند.

 

لیست رشته های بدون کنکور هنرستان 98

لیست رشته های بدون کنکور هنرستان 98

 

 • نقشه كشي عمومي نقشه كشي و طراحي صنعتي
 • طراحي صنعتي
 • صنايع چوب و كاغذ سازه هاي چوبي
 • هنرهاي چوبي
 • نقشه كشي معماري معماري
 • معماري سنتي
 • نقش هبرداري نقشه برداري
 • طراحي و دوخت طراحي و دوخت
 • طراحي پوشاك
 • تربيت بدني تربيت بدني
 • گرافيك
 • گرافيك گرافيك
 • انيميشن
 • علمي – كاربردي طراحي و ساخت طلا و جواهر
 • فرش دستباف

لیست رشته های بدون کنکور هنرستان که در این مطلب به شما ارائه گردید، شامل لیست سال ۱۴۰۲ نمی باشد. با توجه به تغییراتی که در سال های اخیر در رابطه با سیاست های جذب دانشجو در دانشگاه های مختلف شاهد بوده ایم  همچنین با تغییر آئین نامه های آموزش و پروش ، در رابطه با رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲  می توان از رشته های جدیدی نام برد.

 

لیست رشته های حذف شده از کنکور فنی

 

برخی از  رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲  خوشبختانه راه را برای رود داوطلب راحت تر نموده است. لذا کلیه داوطلبان می توانند تنها با استفاده از شرط معدل، به دانشگاه مورد نظر خود راه یابند. در ادامه به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری اشاره خواهیم نمود که در دانشگاه های غیر انتفاعی داوطلبان را بدون کنکور پذیرش می نمایند. ذکر این نکته ضروری است که این لیست در دانشگاه های غیر انتفاعی و روزانه به صورت بدون کنکور می باشند.

 • الكترونيك الكترونيك عمومي
 • الكترونيك راديو و تلويزيون
 • (ICT) ارتباطات و فناوري اطلاعات
 • برق الكترونيك و ابزاردقيق
 • تعمير و نگهداري تجهيزات پزشكي آزمايشگاه تشخيص پزشكي
 • ساخت و توليد قالب سازي
 • ساخت و توليد ماشين ابزار
 • ساختمان كارهاي عمومي ساختمان
 • اجراي ساختمان هاي بتوني
 • راهسازي
 • نگهداري و مرمت ساختمان
 • حمل و نقل ترافيك شهري
 • معدن استخراج معدن
 • فرآوري سنگ (گرايش فرآوري سنگ تزئيني)
 • فرآوري سنگ (گرايش فرآوري سنگ ساختماني)

 

کانال اطلاع رسانی رشته های بدون کنکور هنرستان

کانال اطلاع رسانی رشته های بدون کنکور هنرستان

سامانه انتخاب رشته هنرستان و فنی وحرفه ای

 

متاسفانه باید بگوییم کم لطفی در رابطه با دبیرستان های فنی وحرفه ای و همچنین هنرستان ها بسیار زیاد است. به همین دلیل داوطلبان و دانش آموزان عزیز در رابطه با شرایط و همچنین قوانین آن نا آشنا می باشند. ما تلاش نموده ایم تا به داوطلبان کمک نماییم اطلاعات جامع تری را کسب نمایند و به کسب اطلاعات بیشتر بپردازند. بنابراین بسیاری از دانش آموزان در رابطه با رشته های بدون کنکور هنرستان و سامانه انتخاب رشته دبیرستان بی اطلاع می باشند.

متخصصین ایران تحصیل سامانه ای را بری کلیه داوطلبان عزیز راه اندازی نموده اند که با توجه به آن دانش آموزان و داوطلبان عزیز می توانند در رابطه با رشته های بدون کنکور هنرستان و همچنین رشته های حذف شده از کنکور فنی اطلاعات لازم را کسب نمایند. البته کاربرد این سامانه منحصر به همبن مورد نخواهد شد. داوطلبان گرامی می توانند به انجام انتخاب رشته نیز، مبادرت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته های بدون کنکور هنرستان ، لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی ، رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و همچنین استفاده از سامانه مذکور برای انتخاب رشته ، کلیه داوطلبان عزیز می توانند با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. مشاورین ما اطلاعات جامعی را در رابطه با رشته های حذف شده از کنکور فنی در اختیارتان قرار خواهند داد.

 

 

جهت اطلاع دقیق از رشته های بدون کنکور هنرستان ، رشته های حذف شده از کنکور فنی ،اسامی رشته های بدون کنکور هنرستان ، انجام انتخاب رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 سراسر کشور 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

بیشتر بدانید 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 

 رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی بدون کنکور علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

رشته های حذف شده از کنکور فنی 

اسامی رشته های بدون کنکور هنرستان

رشته های بدون کنکور هنرستان 

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲ که از چه طریق قابل مشاهده است؟

رشته های بدون کنکور هنرستان ۱۴۰۲ که از طریق سامانه sanjesh.org قابل مشاهده است.

 آیا راه یافتن به دانشگاه در رشته های فنی و حرفه ای از طریق آزمون و کسب رتبه مجاز است؟

خیر، با توجه به متن در سال های اخیر با توجه به تغییراتی که در حال وقوع می باشد دانش آموزان نظام جدید نیازی به شرکت در کنکور نخواهند داشت و با استفاده از رشته های حذف شده از کنکور فنی می‌توانند به انتخاب دست بزنند.

لیست رشته های بدون کنکور هنر کدام اند؟

با توجه به ازیاد این رشته ها، تمامی رشته های بدون کنکور هنر در مقاله نام برده شده است و پیشنهاد ما خواندن کامل مقاله است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  Alikh
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام خدمت شما
  ببخشید من می‌خوام از رشته انسانی به رشته معماری داخلی هنرستان تغییر رشته بدم بعد از به پایان رساند سال تحصیلی دوازدهم بدون کنکور با معدل بالا دانشگاه جذب دارع دولتی یان

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی دفترچه ای که هر ساله منتشر میشود با سال های قبل متفاوت است واز طرفی یکسری شرایط شخص شما باید بررسی شود از جمله معدل .رشته انتخابی .دانشگاه انتخابی و…. لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. Avatar photo
  بهزاد
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام ، من می توانم از دهم انسانی تغییر رشته بدم برم یازدهم هنرستان می توانم یا ن؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

   سلام وقت بخیر شما ازپایه یازدهم به دوازدهم امکان تغییر رشته دارید.

 3. Avatar photo
  محمد
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام ببخشید رشته مکاترونیک بدون کنکور است؟

  • Avatar photo
   heydari
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

   سلام وقت بخیر
   منتظر انتشار دفترچه ی بدون کنکور های امسال باشین

 4. Avatar photo
  محمدی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

  سلام ببخشید من رشتم گرافیک رایانه هستش
  چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام وقت بخیر شما با دریافت مدرک دیپلم گرافیک رایانه ای فارغ التحصیل می شوید و می توایند برای ادامه تحصیل در مقطع کاردانی اقدام کنید.در حال حاضر دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه فنی حرفه ای ، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه ازاد این رشته را به صورت با کنکور و اغلب به صورت بدون کنکور ارائه می دهند و شما می توانید با ارائه مدرک دپیلم نظام جدید یا نظام قدیم ، وارد این رشته شوید.در صورت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 5. Avatar photo
  saeed
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام ببخشید من دوازدهم تجربی ام.میخوام دانشگاه تهران رشته انیمیشن بخونم.میخواستم بدونم چه رشته ای رو برای کنکور هنر باید شرکت کنم؟میشه راهنماییم کنین؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ما تماس بگیرید

 6. Avatar photo
  علی
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام خسته نباشین رشته تاسیسات برای امسال کنکور دارد یا بدون کنکور باید وارد دانشگاه بشیم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام . دانشگاه ازاد بدون کنکور دارد

 7. Avatar photo
  اریا
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴

  با سلام و خسته نباشید من دانش آموز کلاس نهم هستم با توجه به اینکه علاقه دارم در آینده در رشته طراحی صنعتی در دانشگاه ادامه تحصیل بدهم امسال باید کدام رشته را در هنرستان در پایه دهم انتخاب کنم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر از حسن توجه شما

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام. گرافیک

 8. Avatar photo
  ●●●●●●
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام من رشته گیاهان دارویی و کشت زعفران میخونم آیا بدون کنکور میتواینم با معدل به دانشگاه برویم یا دانشگاه ندارد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام
   درصورتی که دیپلم نظام جدید 6-3-3 باشید بله با معدلتون میتونید وارد دانشگاه های ازاد .پیام نور . غیرانتفاعی و علمی کاربردی شوید

 9. Avatar photo
  یاسین محمدی
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام
  من در رشته تولید محتوا و انیمیشن کاردانش تحصیل میکنم میتونم بعد از گرفتن دیپلم در رشته گرافیک بدون کنکور ثبت کنم؟ یا صرفا باید مدرک دیپلم مرتبط با رشته گرافیک باشه؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام اگه معدل بالای 16 داشته باشی میتونی رشته های بدون کنکور متنوعی انتخاب کنی

   • Avatar photo
    نیایش
    ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

    ببخشید من رشته حسابداری میخونم هنرستانیم برا ورود ب دانشگاه باید کنکور بدم؟؟؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

     سلام
     وقت بخیر
     رشته ی حسابداری جزو رشته های با کنکور فنی و حرفه ای هست

     • Avatar photo
      ن
      ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

      سلام خسته نباشید ، ببخشید توی هنرستان رشته ی نقاشی هم کنکور داره؟

     • Avatar photo
      مشاور صادقی
      ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

      سلام
      کنکور هنر هرساله برگزار میشه

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)