تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کنکور

کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟

کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

نحوه برگزاری کنکور 1400 در تمامی گروه های آزمایشی علوم انسانی، ریاضی فیزیک، تجربی و همین طور گروه منحصراً‌ زبان و هنر اعلام شد. کلیه داوطلبان بعد از اطلاع از شرایط لازم برای شرکت در کنکور می توانند اقدامات لازم را برای ثبت نام در این آزمون مهم انجام دهند. البته کسب اطلاعاتی در رابطه با سهمیه های کنکور، بودجه بندی، نحوه برنامه ریزی کنکور، بهترین منابع مورد مطالعه و همین طور اسامی دانشگاه ها و ظرفیت آن ها نیز برای هر یک از افراد الزامی و مهم به نظر می رسد.

 

از آن جایی که هر فرد قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در کنکور الزاماً باید از نحوه برگزاری، نظام های درسی، نحوه برنامه ریزی درسی برای رسیدن به موفقیت در این آزمون مهم و همین طور حذفیات و نحوه ترمیم معدل اطلاعات لازم را به دست آورد در نتیجه یاری خواستن از مشاوری کاردان و خبره در این رابطه مهم به نظر می رسد. از این رو و برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با کنکور سال آینده و همین طور بهترین منابع و کتب درسی مورد استفاده برای قبولی و موارد مهمی از این قبیل می توانید با تیم مشاوران تحصیلی خبره و حرفه ای در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را از آن دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از بودجه بندی، حذفیات، بهترین منابع مورد مطالعه، نحوه طراحی سؤالات و آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

قبولی در کنکور با داشتن برنامه ریزی دقیق و حرفه ای،‌اطلاع از اصول صحیح مطالعه و داشتن انگیزه و پشتکار امکان پذیر است

 

حذفیات کنکور

 

 

فهرست محتوا

آیا اطلاعی از آخرین اخبار کنکور سال آینده دارید؟

از مدتی قبل تاکنون اخبار زیادی در رابطه با ایجاد تغییراتی عمده در کنکور سراسری سال آینده منتشر شده است.

اخباری که برخی از آن ها داوطلبان را خوشحال و امیدوار به قبولی در بهترین رشته ها و دانشگاه ها می کند و برخی از آن ها نگرانی هایی را در دل آن ها به وجود می آورد.

در واقع، این مدت تصمیمات مهمی از جانب دولت و سازمان سنجش در رابطه با نحوه برگزاری کنکور سراسری و همین طور اعمال سهمیه ها گرفته شده است که در ادامه به طور مفصل در رابطه با آن ها با شما صحبت می کنیم.

 

 

برای اطلاع از این که استاندارد ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور سراسری چقدر است بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا در کنکور سال آینده نظام قدیم و جدید همچنان وجود دارند یا خیر؟

همان طور که در جریان هستید در کنکورهای دو سال گذشته شاهد برگزاری کنکور به دو صورت نظام قدیم و جدید بودیم.

اما بنا به تصمیم مسئولین سازمان سنجش آموزش کشور این روند برای کنکور سال آینده تغییر می کند و دیگر به این شکل نیست.

به عبارت دیگر، در آزمون سراسری سال آینده تنها شاهد برگزاری کنکور برای داوطلبان نظام جدید هستیم و نظام قدیم به کل حذف می شود.

چندی قبل از طرف سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد که امکان تغییر در این تصمیم و برگزاری کنکور برای داوطلبان نظام قدیم به دلیل ویروس کرونا وجود دارد و در صورتی که تقاضا برای این امر زیاد باشد آزمون نظام قدیم هم برگزار می شود.

اما در کمال ناباوری حتی علیرغم تقاضای بسیار زیاد و ارائه درخواست های مکرری در این رابطه از طرف داوطلبان این امر محقق نشد و رئیس سازمان سنجش همچنان بر سر حرف خود یعنی حذف نظام قدیم باقی مانده اند.

 

 

برای اطلاع از ساعت مطالعه کنکور نفرات برتر و تک رقمی ها بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا از نحوه طراحی سؤالات در کنکور سال اینده اطلاعی دارید؟

نحوه طراحی سؤالات یکی از مهم ترین سؤالاتی است که داوطلبان کنکور سال آینده مدام از مشاوران ما می پرسند و از قضا نگرانی های زیادی هم در این رابطه دارند.

باید عرض کنیم که سؤالات کنکور سال آینده تنها از کتب دوران نظام جدید طرح می شود و این گونه نیست که مانند سال های قبل شاهد طرح دو نوع سؤال از کتاب های نظام جدید و قدیم باشیم.

از آن جایی که داوطلبان نظام قدیم اطلاع دقیقی از محتوی و متون کتاب های دوره نظام جدید ندارند و وفق دادن خود با این کتب برایشان مشکل است کمی در این رابطه نگران شده اند.

اما باید عرض کنیم که با این تغییرات اجباری راهی به جز وفق دادن خود با این تغییرات و داشتن پشتکار و اراده در زمان مطالعه نیست.

 

 

برای اطلاع از روش مطالعه نفرات برتر کنکور علوم تجربی و ریاضی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در رابطه با تأثیر معدل در کنکور سراسری سال آینده چه می دانید؟

تأثر معدل در کنکور و کسب اطلاعاتی در این رابطه همواره یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان در طول سال های اخیر بوده است.

همان طور که در طول سال های قبل نیز شاهد بودیم تأثیر معدل در آزمون سراسری برای کسانی که معدل بالایی در شماری از دروس تعیین شده داشتند اعمال شد.

در واقع، کسانی که مؤفق به فراغت از تحصیل در پایه دوازدهم شده و کد سوابق تحصیلی خود را نیز دریافت کرده اند به میزان 30 درصد و افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از 8 سال پیش تاکنون (از سال 91 به بعد) دریافت کرده اند به میزان 5 درصد از تأثیر معدل خود در کنکور بهره مند می شوند.

البته این تأثیر مثبت در معدل برای افرادی که مدرک دیپلم خود را قبل از سال 84 دریافت نکرده اند برابر با 30 درصد است.

 

 

برای اطلاع از بهترین روش جمع بندی کنکور تحت نظر رتبه های تک رقمی سال 98 بر روی لینک مربوطه

کلیک کنید

 

 

آیا چیزی در رابطه با ترمیم معدل در کنکور سراسری شنیده اید؟

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که معدل کتبی نهایی پایینی را کسب کرده اید و متأسفانه نتوانسته اید نمرات خوبی را در دروس مختلف بدست آورید.

از این رو با توجه به بحث تأثیر مثبت معدل در کنکور بسیار نگران هستید و نمی دانید چه کاری باید انجام دهید.

در پاسخ باید عرض کنیم که با استفاده از طرح ترمیم معدل می توانید دوباره در امتحانات این دروس شرکت کنید و این نمره های پایین را جبران نمایید.

دقت داشته باشید که در هر تعداد درسی که می خواهید می توانید آزمون بدهید و نمره بالایی را بدست آورید و در واقع محدودیتی در این رابطه برایتان گذاشته نشده است.

 

 

برای دانلود جدول برنامه ریزی رتبه های یرتر کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چه زمانی می توان در امتحانات ترمیم معدل شرکت کرد؟

یکی از موضوعاتی که باید در رابطه با امتحانات ترمیم معدل برای کنکور در رابطه با آن بدانید در رابطه با زمان ثبت نام در این آزمون هاست.

در رابطه با زمان ثبت نام در امتحانات ترمیم معدل باید عرض کنیم که افراد متقاضی می توانند در حدود یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی ثبت نام در این آزمون ها را آغاز کنند.

 

 

برای دانلود کارنامه رتبه های برتر کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آخرین اخبار کنکور

 

 

اگر نمره پایین تری را در آزمون ترمیم معدل کسب کنم تکلیف چیست؟

شاید این سؤال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که در صورت کسب نمرات پایین تری در آزمون ترمیم معدل در مقایسه با نمره قبلی آیا این نمره برایم منظور می شود یا این که نه نمره قبلی مدنظر قرار می گیرد؟

در جواب باید بگوییم که در صورت کسب نمره پایین تر نمره قبلی شما لحاظ می شود و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

 

 

برای اطلاع از روش تست زنی فیزیک کنکور رتبه های برتر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چه زمانی می توانم در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم؟

در رابطه با زمان شرکت در امتحانات ترمیم معدل باید عرض کنیم که این آزمون ها معمولاً در طی سه نوبت مختلف برای داوطلبان و دانش آموزان برگزار می شود.

در واقع، تمامی افراد مایل به شرکت در امتحانات ترمیم معدل در یکی از دوره های شهریور، دی و همین طور خرداد در این آزمون ها برای دروس مختلف شرکت داشته باشند.

 

 

برای اطلاع از روش مطالعه زیست رتبه های برتر کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا برای شرکت در امتحانات جهت ترمیم معدل باید هزینه ای را پرداخت کنم؟

شاید این پرسش برای شما هم مطرح شود که آیا برای شرکت در امتحانات جهت ترمیم معدل باید هزینه ای را برای هر یک از دروس به طور جداگانه پرداخت کرد یا این که نه این امتحانات هزینه ای را در پی ندارد؟

در پاسخ باید عرض کنیم که بله برای شرکت در امتحانات هر یک از دروس الزاماً باید مبلغی را واریز بفرمایید. در واقع این مبلغ از بابت برگه های امتحانی است.

 

 

برای اطلاع از نحوه افزایش راندمان مطالعه رتبه های برتر کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

احتمال تغییراتی شگرف در سهمیه های کنکور سال آینده

دوستان عزیز بنا به تصمیم دولت و براساس لایحه منتشر شده از طرف سازمان سنجش، وزارت علوم و همین طور وزارت بهداشت قرار است در کنکور سال آینده تغییرات شگرفی در سهمیه ها ایجاد شود و تعداد آن ها از نوزده مورد به سه مورد تقلیل پیدا کند.

براساس این لایحه که از قضا هنوز تصویب نشده است تمامی سهمیه های اعضای هیئت علمی و غیره حذف می شوند و تنها سه مورد سهمیه های آزاد، مناطق و 5 درصد مازاد ایثارگری باقی می ماند.

در صورت تصویب این لایحه شاهد راه یابی افرادی شایسته و با استعداد به دانشگاه ها هستیم و دیگر خبری از ورود ناعادلانه دانش آموزان و داوطلبان به بهترین دانشگاه ها و رشته ها نیست.

البته دقت داشته باشید که هنوز هم سهمیه های مربوط به استعداد درخشان و افرادی که مؤفق به کسب مدال های طلا، نقره و برنز شده اند و همین طور سهمیه های بلایای طبیعی به قوت خود باقی است.

مورد دیگر این که، تا همین کنکور گذشته شاهد اجرای طرح بومی گزینی در کنکور سراسری بودیم اما قرار است برای کنکور سال آینده خبری از این مورد نباشد و داوطلبان امکان انتخاب و پذیرش در سایر کد رشته محل های مناطق دورتر را نیز داشته باشند.

 

 

برای دانلود برنامه شروع صفر رتبه های برتر کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در مورد بودجه بندی کنکور سال آینده چه می دانید؟

بحث بودجه بندی کنکور از مهم ترین مواردی است که قبل از هر گونه اقدامی برای شروع مطالعه کنکور باید از آن اطلاع داشته باشید.

در واقع، با اطلاع از این موضوع می توانید به تعداد سؤالات مطرح شده در هر کدام از بخش ها و مباحث کتاب های درسی عمومی و یا اختصاصی پی ببرید و بدین ترتیب زمان بیشتری را برای مطالعه مباحث مهم و پرسؤال اختصاصی دهید.

در ادامه این مبحث بودجه بندی شماری از دروس عمومی و اختصاصی کنکور سال آینده را در بخش های مختلف کتب خدمتتان ارائه می کنیم.

 

 

بودجه بندی مباحث درس زبان انگلیسی (گروه آزمایشی علوم تجربی)
بخش کلوز تستبخش درک مطلببخش واژگانبخش گرامر
پنج سؤالهشت سؤال8 سؤال4 سؤال

 

 

بودجه بندی مباحث درس دین و زندگی (گروه آزمایشی علوم تجربی)
دین و زندگی سال دوازدهمدین و زندگی سال یازدهمدین و زندگی سال دهم
پنج سؤالهشت سؤال8 سؤال

 

 

بودجه بندی مباحث درس عربی (گروه آزمایشی علوم تجربی)
بخش قواعدبخش اعراب گذاریبخش تحلیل صرفیبخش درک مطلببخش ترجمه و تعریب
هفت سؤالیک سؤالسه سؤالچهار سؤالده سؤال

 

 

بودجه بندی مباحث درس عربی (گروه آزمایشی علوم تجربی)
بخش قرابت معناییبخش آرایه های ادبیبخش دستور زبانبخش تاریخ ادبیاتبخش املاءبخش معانی لغات کتب عربی
نه سؤالچهار سؤالپنج سؤالیک سؤالیک سؤالسه سؤال

 

 

بودجه بندی مباحث درس زمین شناسی (گروه آزمایشی علوم تجربی)
بخش منابع آب و خاکچهار سؤالآفرینش کیهان و تکوین زمینپنج سؤال
بخش زمین شناسی و سازه های مهندسیسه سؤالزمین شناسی و سازه های مهندسیسه سؤال
منابع معدنی و ذخایر انرژی، زیربنای تمدن و توسعهسه سؤالزمین شناسی ایرانسه سؤال
پویایی زمینسه سؤالزمین شناسی و سلامتچهار سؤال

 

 

بودجه بندی مباحث درس ریاضیات (گروه آزمایشی علوم تجربی)
بخش تابعیک سؤالحد و پیوستگیچهار سؤال
بخش شمارش بدون شمردنیک سؤالبخش مقاطع مخروطییک سؤال
بخش کاربرد مشتقیک سؤالبخش آماریک سؤال
بخش لگاریتمدو سؤالمعادلات و نامعادلات دو سؤال
بخش الگویک سؤالبخش مشتقچهار سؤال
بخش احتمالدو سؤالبخش هندسهسه سؤال
بخش مثلثاتچهار سؤال

 

 

برای اطلاع از بهترین برنامه آنلاین هفتگی کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

بهترین منابع برای قبولی در کنکور سراسری چیست؟

یکی از مهم ترین مواردی که تمامی دانش آموزان مایل به شرکت در کنکور سال آینده به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با آن هستند در رابطه با بهترین منابع برای قبولی در کنکور سراسری است.

منابعی که بتواند قبولی آن ها را در کنکور انواع گروه های آزمایشی به طور صددرصد تضمین کند.

اما باید عرض کنیم که انتخاب بهترین منابع بسته به سطح درسی دانش آموز یا داوطلب داشته و این گونه نیست که ما در اینجا بتوانیم لیستی از کاربردی ترین و بهترین منابع درسی را خدمت شما معرفی کنیم.

فقط این را بدانید که عنوان بهترین منابع عمومی یا اختصاصی را می توان به منابعی اختصاص داد که از هر جهت جامع و کامل هستند و با ارائه مهم ترین نکات درسی و همین طور تست های چهارگزینه ای کنکور و سؤالات تألیفی بتوانند نیازهای آموزشی شما داوطلب عزیز را به خوبی برآورده کنند.

پس لطفاً در زمان خرید و تهیه منابع و کتب کمک درسی مختلف به این موارد مهم توجه لازم را داشته باشید و حتماً‌ از مشاوری کاردان و خبره برای انتخاب بهترین ها کمک بگیرید.

 

 

برای اطلاع از بهترین آزمون آزمایشی کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا اطلاعاتی در رابطه با حذفیات کنکور سراسری دارید؟

هر ساله و از طرف سازمان سنجش آموزش کشور بخش هایی از کتاب های درسی گروه های مختلف آزمایشی برای کنکور سراسری حذف می شوند.

علت این امر هم چیزی به جز کاهش هر چه بیشتر استرس ها و نگرانی های داوطلبان و رفاه حال آن ها نیست.

اطلاع هر یک از شما داوطلبان از حذفیات کنکور قبل از هر گونه اقدامی برای درس خواندن و مطالعه منابع لازم ضروری و مهم به نظر می رسد.

دقت داشته باشید که هنوز فهرست حذفیات کنکور سال آینده مشخص نشده است. اما این اطمینان را به شما می دهیم که این حذفیات شامل بخشی از پاراگراف ها، پاورقی های گنجانده شده در دروس مختلف و همین طور بخشی از صفحات کتب درسی می شوند.

 

 

برای اطلاع از لیست بهترین دبیران شیمی کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شمار سؤالات کنکور و زمان جواب دادن به آن ها چقدر است؟

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که در زمان شرکت در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها باید از آن اطلاع حاصل فرمایید در رابطه با شمار سؤالات کنکور و زمان لازم برای پاسخگویی به آن هاست.

در ادامه با ذکر شمار سؤالات کنکور و همین طور زمان پاسخگویی به آن ها در شماری از گروه های آزمایشی نظری در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

برای اطلاع از سوالات احتمالی کنکور 1400 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تعداد سوالات و زمان پاسخگویی دروس اختصاصی رشته انسانی

 

 

شمار سؤالات دروس اختصاصی گروه علوم انسانی و زمان پاسخگویی به آن ها
اسم درستعداد سؤالاتزمان پاسخگویی به سؤالات
ریاضی20 سؤال25 دقیقه
اقتصاد15 سؤال10دقیقه
زبان و ادبیات فارسی30 سؤال30 دقیقه
عربی20سؤال20 دقیقه
تاریخ و جغرافیا30 سؤال25 دقیقه
علوم اجتماعی20 سؤال15  دقیقه
فلسفه و منطق25 سؤال25 دقیقه
روان شناسی20 سؤال15 دقیقه

 

 

تعداد سوالات و زمان پاسخگویی دروس اختصاصی رشته ریاضی فیزیک

 

 

شمار سؤالات دروس اختصاصی گروه ریاضی فیزیک و زمان پاسخگویی به آن ها
اسم درستعداد سؤالاتزمان پاسخگویی به سؤالات
ریاضی 55 سؤال 85دقیقه
فیزیک45 سؤال 55دقیقه
شیمی 35 سؤال35 دقیقه
عربی20سؤال20 دقیقه

 

 

تعداد سوالات و زمان پاسخگویی دروس اختصاصی رشته علوم تجربی

 

 

شمار سؤالات دروس اختصاصی گروه علوم تجربی و زمان پاسخگویی به آن ها
اسم درستعداد سؤالاتزمان پاسخگویی به سؤالات
زمین شناسی 25سؤال 20دقیقه
زیست شناسی 50سؤال36دقیقه
شیمی 35 سؤال35 دقیقه
فیزیک 30سؤال 37دقیقه
ریاضی  30 سؤال47 دقیقه

 

 

شمار سؤالات دروس عمومی رشته های گروه نظری و زمان پاسخگویی به آن ها
اسم درستعداد سؤالاتزمان پاسخگویی به سؤالات
زبان و ادبیات فارسی 25سؤال 18دقیقه
عربی 25سؤال 20دقیقه
دین و زندگی 25 سؤال 17دقیقه
زبان انگلیسی 25سؤال 20دقیقه

 

 

چگونه برای قبولی در کنکور برنامه ریزی کنیم؟

داشتن برنامه ریزی درسی برای قبولی در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر فرد کنکوری باید انجام بدهد.

در واقع، با داشتن بهترین برنامه ریزی کنکور است که می توانید نگرانی ها و استرس ها را تا حد زیادی از خود دور کنید و به آرامش برسید.

اما دقت داشته باشید که در زمان طرح برنامه ریزی درسی برای رسیدن به مؤفقیت در کنکور سراسری الزاماً باید به چند نکته مهم و اساسی توجه داشته باشید. در ادامه به ذکر این نکات مهم برای شما عزیزان کنکوری می پردازیم.

 

 

برای اطلاع از لیست بهترین اساتید کنکور ایران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. از توجه به توانایی ها و ظرفیت روحی و جسمی خود غافل نشوید

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان طرح ریزی برنامه ریزی درسی باید به آن توجه لازم را مبذول دارید توجه به توانمندی های روحی و جسمی است.

به این معنا که شاید شما ظرفیت و توانایی به فرض 12 ساعت مطالعه در طول روز را نداشته باشید و تنها بتوانید 6 ساعت مطالعه مفید داشته باشید.

 

 

. از همان ابتدا هدف اصلی و مهم خود را تعیین کنید

تعیین هدف قبل از شروع درس خواندن برای کنکور سراسری از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع، شما باید هدفتان مشخص باشد که بتوانید ساعات مطالعه خود را براساس آن تنظیم کنید و برنامه ریزی دقیقی را برای رسیدن به این هدف مهم انجام دهید.

 

 

. در ساکت ترین مکان مطالعه کنید

اجازه دهید خیالتان را راحت کنم و بگویم که درس خواندن در محیطی شلوغ و پرسروصدا هیچ نتیجه ای که برایتان به همراه ندارد که هیچ بلکه کاری بسیار عبث و بیهوده است.

ساکت بودن محیط مطالعه برای داشتن تمرکز بالا در زمان مطالعه بسیار مهم است. زیرا در این صورت سطح یادگیری و کیفیت مطالعه شما را به مراتب بالاتر می برد.

 

 

برای ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. برای برنامه ریزی از کمک مشاور تحصیلی غافل نشوید

کمک گرفتن از مشاوری خبره و حرفه ای می تواند در داشتن بهترین و کامل ترین برنامه ریزی درسی بسیار مؤثر و مفید است.

مشاور با شناخت توانمندی ها و کسب اطلاعاتی در رابطه با سطح و اوضاع درسی شما می تواند بهترین برنامه ریزی را برایتان طرح ریزی کند.

 

 

مشاوره و برنامه ریزی روزانه توسط رتبه های برتر با مشاوران ایران تحصیل

در بخش های بالا در رابطه با اهمیت داشتن برنامه ریزی درسی برای کنکور سراسری و استفاده از مشاوری خبره برای داشتن بهترین و دقیق ترین برنامه ریزی درسی با شما صحبت کردیم.

اگر به دنبال دریافت برنامه ریزی روزانه حرفه ای و متناسب با شرایط و اوضاع درسی هستید می توانید روی کمک های مشاوران ایران تحصیل که خود روزی از رتبه های برتر کنکور بوده اند حساب ویژه ای باز کنید.

افرادی که با ارائه برنامه ریزی درست و دقیق خیالتان را از بابت قبولی در بهترین رشته و دانشگاه راحت می کنند و مسیر درست را به شما نشان می دهند.

 

 

برای اطلاع از نکات مشاوره ای کنکور از دیدگاه رتبه های برتر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سال گذشته

یکی از مهم ترین اقداماتی که هر داوطلبی باید در سال کنکور خود انجام دهد در رابطه با مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سال گذشته است. اهمیت این موضوع از آنروست که این قبیل از افراد با داشتن تجربیات لازم می توانند اطلاعات خوبی در رابطه با آزمون سراسری، بهترین منابع مورد مطالعه، نحوه صحیح برنامه ریزی و مواردی از این دست را در اختیارتان قرار دهند.

اطمینان داشته باشید که مسیری که رتبه های برتر کنکور به شما نشان می دهند به مراتب بهترین راه و مسیر است.

 

 

ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور چقدر است؟

اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها موضوعی است که انتخاب رشته هر فرد کنکوری براساس آن صورت می گیرد.

در رابطه با ظرفیت پذیرش دانشگاه ها با توجه به قبولی های سال جاری باید عرض کنیم که خوشبختانه 189 هزار نفر مؤفق به قبولی در دانشگاه ها شده اند و خبر مهم تر این که پنجاه و سه درصد از قبولی ها را دختران به خود اختصاص داده اند.

با این تفاسیر می توانید به قبولی و پذیرش امیدوار باشید و با تلاش و کوشش به هدف خود برسید.

 

 

برای اطلاع از بودجه بندی ادبیات فارسی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

آیا شناختی از دانشگاه های مختلف ایران دارید؟

کسب اطلاعات و شناخت دانشگاه های کشور حال چه دانشگاه های دولتی و چه شبانه، غیرانتفاعی و پیام نور یکی از مهم ترین مواردی است که کسب اطلاعاتی در رابطه با آن الزامی و مهم به نظر می رسد.

در این بخش شما را با شماری از اسامی دانشگاه های پذیرنده رشته های مختلف تحصیلی در ایران آشنا می کنیم.

 

 

اسامی دانشگاه های مختلف ایران
دانشگاه تهراندانشگاه صنعتی اصفهاندانشگاه مراغه
دانشگاه الزهرا‌ (ص)دانشگاه شیرازدانشگاه نیشابور
دانشگاه شهید بهشتیدانشگاه امیرکبیردانشگاه هرمزگان-بندرعباس
دانشگاه علامه طباطباییدانشگاه لرستان-خرم آباددانشگاه یزد
دانشگاه زنجاندانشگاه مازندران-بابلسردانشگاه یاسوج
دانشگاه اراکدانشگاه محقق اردبیلی-اردبیلمجتمع آموزش عالی بم
دانشگاه ملایردانشگاه میبدمجتمع آموزش عالی سراوان
مرکز آموزش عالی لاراستان آذربایجان شرقی- مؤسسه غیرانتفاعی رشدیه- تبریزاستان اصفهان- دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهایی- اصفهان
استان تهران-دانشگاه غیرانتفاعی خاتم-تهراناستان فارس- مؤسسه غیرانتفاعی زند شیرازاستان قم- دانشگاه غیرانتفاعی مفید-قم
دانشگاه پیام نور استان البرز- واحد اشتهارددانشگاه پیام نور استان اردبیل- مرکز اردبیلدانشگاه پیام نور استان تهران- مرکز اسلامشهر
دانشگاه پیام نور استان تهران- تهران جنوبدانشگاه پیام نور استان تهران- تهران شرقدانشگاه پیام نور استان تهران- تهران غرب

 

 

آیا رشته های دانشگاهی را می شناسید؟

کسب اطلاعاتی در رابطه با رشته های مختلف دانشگاهی یکی از آن موارد مهمی است که قبل از شروع برنامه ریزی و مطالعه درسی باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

دقت داشته باشید که هر یک از گروه های آزمایشی علوم انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان رشته های مختلف و متنوعی را در خود جای داده اند که در صورت داشتن شرایط لازم و براساس علاقه خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.

در ادامه این نوشته به ذکر شماری از رشته های دانشگاهی در گروه های مختلف آزمایشی برای شما دوستان و همراهان عزیز می پردازیم.

 

 

اگر می خواهید با نحوه مطالعه دینی کنکور آشنا شوید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی
حقوقعلوم سیاسی
جامعه شناسیمشاوره
حسابداریزبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسیمدیریت بازرگانی
علوم تربیتیمدیریت صنعتی
علوم ورزشیمترجمی زبان عربی
مدیریت بازرگانیگردشگری
اقتصادعلوم قرآن و حدیث
مدیریت مالیعلم اطلاعات و دانش شناسی
باستان شناسیفقه و مبانی حقوق اسلامی
تاریخ تمدن ملل اسلامیمدیریت کسب و کارهای کوچک
مدیریت دولتیمددکاری اجتماعی
علوم قرآن و حدیث

روزنامه نگاری

مدیریت بیمههتلداری

 

 

رشته های گروه آزمایشی ریاضی فیزیک
مهندسی عمرانآمار
مهندسی کامپیوترمهندسی ماشین های ریلی
مهندسی برقعلوم ورزشی
مهندسی مکانیکفیزیک
مهندسی صنایععلم اطلاعات و دانش شناسی
مهندسی نفتمهندسی پلیمر
شیمی محضعلوم و مهندسی آب
شیمی کاربردیمهندسی مواد و متالورژی
مهندسی شیمیمهندسی نقشه برداری
مهندسی صنایع مواد غذاییمهندسی هوافضا
مدیریت دولتیمهندسی امور بانکی
مدیریت بازرگانیمهندسی امور کمرگی
مهندسی پزشکیمهندسی دریا
ریاضیات و کاربردهامهندسی نساجی

 

 

رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی
حسابداریشیمی کاربردی
اقتصادپرستاری
گیاه پزشکیبینایی سنجی
داروسازیفیزیوتراپی
دندانپزشکیاعضای مصنوعی و وسایل کمک درمانی
بهداشت مواد غذاییتکنولوژی اتاق عمل
زمین شناسیکتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
علوم دامیهوشبری
مهندس فضای سبزمامایی
زیست شناسی جانوریبهداشت عمومی
شیمی محضمهندسی بهداشت محیط
گفتار درمانیفناوری اطلاعات سلامت

 

 

چه زمانی باید برای ثبت نام در کنکور سال آینده اقدام کرد؟

یکی از مهم ترین سؤالاتی که داوطلبان کنکور از مشاوران تحصیلی ما می پرسند در رابطه با زمان ثبت نام در کنکور سال آینده است.

در رابطه با زمان ثبت نام کنکور سراسری سال آینده باید عرض کنیم که این ثبت نام برای داوطلبان در بهمن ماه انجام می شود و کلیه افراد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدامات لازم را برای ثبت نام در کنکور سراسری انجام دهند.

 

 

نتایج کنکور سراسری چه زمانی اعلام می شود؟

در رابطه با اعلام نتایج کنکور سراسری باید عرض کنیم که هر ساله در اواخر شهریور و یا اوایل مهر ماه شاهد انتشار نتایج کنکور سراسری بودیم.

اما در سال جاری این نتایج در روز گذشته ( 9 آبان) اعلام شد. علت این امر هم چیزی به جز تأخیر در برگزاری کنکور به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا نبود.

در رابطه با سال آینده هم فعلاً نمی توان تاریخ مشخص و دقیقی را برای اعلام نتایج کنکور عرض کرد و همچنان باید تا آن موقع و اعلام مسئولین سایت سازمان سنجش صبر کرد.

 

 

برای آشنایی با تعداد سؤالات کنکور از هر مبحث بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در رابطه با شرایط شرکت در آزمون سراسری چه می دانید؟

شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها در گرو داشتن شرایط لازم در این رابطه است. در واقع، داشتن این شرایط به اندازه ای مهم هستند که بدون داشتن آن ها نمی توان اقدامی برای ثبت نام کرد.

دقت داشته باشید که این شرایط شرکت در آزمون سراسری در دو گروه عمومی و اختصاصی قرار می گیرند که در ادامه شما را با آن ها آشنا می کنیم.

 

 

شرایط اختصاصی شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری

. برخورداری از مدرک دیپلم دوران نظام جدید

. داشتن مدرک پیش دانشگاهی در یکی از رشته های گروه نظری

. برخورداری از مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم در انواع رشته های تحصیلی

. فارغ التحصیلی فرد تا تاریخ سی و یکم شهریور از رشته های مختلف تحصیلی الزامی است.

 

 

شرایط عمومی شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری

. نداشتن اعتیاد به انواع مواد مخدر

. نداشتن هیچ گونه فساد و مشکل اخلاقی

. عضو نبودن در هر یک از گروه های فراماسونری و غیرقانونی

. پاییندی شدید به قانون اساسی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

. باور به دین اسلام و سایر ادیان موجود در قانون اساسی کشور

 

 

برای دریافت بهترین و حرفه ای ترین برنامه ریزی درسی برای قبولی قطعی در آزمون سراسری انواع گروه آزمایشی و اطلاع از ظرفیت پذیرش رشته ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

راز درس خواندن 

رتبه های برتر کنکور

سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی

بهترین اصول برنامه ریزی کنکور

 زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور 

کنکور 1400

آیا کنکور سال آینده برای داوطلبان نظام قدیم نیز برگزار می شود؟

خیر. در کنکور سال آینده تنها شاهد برگزاری کنکور برای داوطلبان نظام جدید هستیم.

اهمیت دریافت مشاوره برای قبولی در کنکور سراسری چیست؟

در صورت دریافت مشاوره برای قبولی کنکور می توانید با بهترین منابع، حذفیات و بودجه بندی دروس آشنا شوید و برنامه ریزی حرفه ای را دریافت کنید.

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی برای کنکور باید کاملاً اصولی و مطابق با توانمندی های داوطلب باشد.

چه زمانی می توان برای ثبت نام کنکور اقدام کرد؟

ثبت نام کنکور سال آینده در بهمن ماه سال جاری است.

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور