ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

افزایش راندمان مطالعه

افزایش راندمان مطالعه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

احتمالا شما هم تا بحال در هنگام مطالعه احساس کرده اید که درجا می زنید و به نتیجه لازم نمی رسید. در چنین مواقعی برای بسیاری از ما قبل از هر چیز جمله افزایش راندمان مطالعه می گذرد. اما افزایش بازده مطالعه چطور بدست می آید، آیا تکنیک خاصی دارد؟ شاید خواندن 8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه یک پیشنهاد عالی باشد.

 

 

  برای آشنایی با روش های افزایش راندمان مطالعه– بالا بردن تمرکز، تکنیک های تند خوانی و استاندارد ساعت مطالعه با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نکات طلایی افزایش راندمان مطالعه

 

نکات طلایی افزایش راندمان مطالعه

نکات طلایی افزایش راندمان مطالعه

 

برای بسیاری از داوطلبان کنکور همیشه این سوال بوجود می اید که رمز موفقیت نفرات برتر کنکور چیست؟ آیا آن ها افراد خاصی هستند یا قابلیت های بیشتری دارند؟ امااگر به نحوه مطالعه این افراد دقت کنیم، می فهمیم که هیچ رازی جز تلاش، برنامه ریزی، افزایش راندمان مطالعه و جدیت در رسیدن به هدف در کار نیست.

حال این سوال پیش می آید که چطور می توان افزایش بازده مطالعه را در مسیر خود بدست آوریم؟ و یا برای مؤفقیت چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟ بیایید در همان ابتدای مطالعه با خودتان مهربان باشید. به طور طبیعی گام های آغاز مطالعه کمی دشوار و سردر گم کننده است. پس سعی کنید ابتدا بین کتب الویت بندی و از درس و کتاب مورد علاقه تان شروع کنید.

البته نباید فراموش کرد که اولین مرحله افزایش راندمان مطالعه تعیین هدف و برنامه ریزی درست است. متخصصان و مشاوران ایران تحصیل دلسوزانه در کنار داوطلبان هستند تا یک برنامه ریزی دقیق و مناسب را به آن ها ارائه دهند. در این بین 8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه را از دست ندهید، چرا که می تواند مانند یک میانبر راه را برای شما کوتاه کند.

 

 

8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه

 

8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه

8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه

 

اگر از نفرات برتر کنکور بپرسید که راز افزایش راندمان مطالعه چیست، احتمالا تجربیات متفاوتی را در مورد بهترین روش درس خواندن برای کنکور به شما ارائه می دهند. اما در بین تمامی این توصیه ها ویژگی های مشتریکی وجود دارد که در همه آن ها یکسان است. ما در زیر مهمترین عوامل افزایش بازده مطالعه را از زبان چند نفر برتر کنکور برای شما توضیح می دهیم:

 

 

1. زمان مناسب برای شروع مطالعه

اغلب نفرات برتر کنکور از تابستان شروع به مطالعه می کنند و این زمان را به مطالعه دروس تخصصی اختصاص می دهند. انتظار نداشته باشید که از همان ابتدا ساعات طولانی را مشغول درس خواندن باشید. ساعات مطالعه خود را بتدریج افزایش دهید و مدت استراحت خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

 

 

2. تکنیک تست زنی راز بزرگ افزایش راندمان مطالعه

شما در تست زدن میفهمید در چه مطالبی قوی و در کجا ضعیف هستید. علاوه بر این نکات جدید بسیاری را می توانید به دانسته های خود اضافه کنید. روش های تست زنی سریع بهترین شیوه برای تمرین نه تنها در قبل از کنکور، بلکه هنگام جلسه کنکور است. با اینکار نه تنها در وقت صرفه جویی می کنید بلکه افزایش بازده مطالعه را به خوبی حس می کنید.

 

 

3. انتخاب منابع درست

گاهی دیده می شود که متقاضیان انواع کتب راهنما و تست را در کتابخانه خود انبار می کنند. اما این کار نه تنها باعث می شود که استرس فرد بالا برود، بلکه سوال پر تکرار نزدیک کنکور چگونه درس های انباشته شده را بخوانیم؟ را بوجود می آورد. پس بهتر است به جای چندین منبع، یک یا دو منبع درست و مناسب را چند بار بخوانید.

 

 

4. انتخاب ساعت مناسب مطالعه در روز

زمان گیرایی و میزان تمرکز هر فرد ممکن با فرد دیگر متفاوت است. بعضی از افراد صبح ها بازدهی بیشتری دارند، و عده ایی شب ها و یا بعد ازظهر ها. پس پیچیدن یک نسخه ثابت در این مورد برای افزایش بازده مطالعه کار درستی نیست. سعی کنید دروس مهم تر و دشوارتر را به زمان هایی که گیرایی بیشتری دارید موکول کنید.

 

5. مرور دروس، راز طلایی 8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه

  اگر بپرسید که بهترین روش درس خواندن برای کنکور چیست؟ جواب تمامی مشاوران تحصیلی مرور مرتب مطالب است. در برنامه ریزی هایتان حتما دقایقی را برای دوره و مرور هر چند کوتاه مطالب خوانده شده بگذارید. در غیر اینصورت افزایش راندمان مطالعه را باید فراموش کنید، چرا که در این صورت فراموشی مطالب حتمی خواهد بود.

همانطور که می دانید وقتی ما درسی را می خوانیم، اطلاعات ابتدا به حافظه کوتاه مدت ما می روند. پس بسته به نوع درس سعی کنید هر چند وقت یک بار مرور کنید تا حافظه بلند شما فعال و اطلاعات در ذهن شما ثبیت شود. البته برای دورس فرار و یا دروس تخصصی و عمومی فاصله مرور متفاوت خواهد بود.

 

 

6. خلاصه دروس برابر است با افزایش راندمان مطالعه 

خلاصه نویسی یعنی برداشتن نکات مهم و کلیدی در هنگام مطالعه برای زمان جمع بندی و مرور. هر چه به روز کنکور نزدیکتر می شوید زمان شما برای دوره مطالب کمتر خواهد بود. خلاصه نویسی کمک می کند که در کمترین زمان ممکن، همه مطالب را به یاد بیاورید. البته خلاصه برداری خود اصولی دارد که می توانید از طریق مشاوران ایران تحصیل به خوبی با آن ها آشنا شوید.  

 

7. آزمون های آزمایشی را از قلم نیندازید

همانطور که می دانید در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات معتبر برگزار می شود، تراز و رتبه شما تعیین می شود. این روش به شما نشان می دهد که افزایش بازده مطالعه شما تا چه حدی محقق شده است. در صورتی که امکان شرکت در این گونه آزمون ها را ندارید، می توانید با استفاده از تکنیک های مطالعه  این کار را در منزل انجام دهدید و خود را محک بزنید.

 

 

8. استرس خود را کنترل کنید.

اضطراب کنکور تا حدی طبیعی است چرا که شما برای یکی از بزرگترین مراحل زندگی خود می جنگید. اما نگذارید این استرس بر شما غلبه کند. چنانچه احساس سردرگمی می کنید، احساس می کنید برنامه ریزی درستی ندارید و نکات را فراموش می کنید، حتما با یک مشاور صحبت کنید و با آرامش درس بخوانید.

 

 

فوت و فن های افزایش بازده مطالعه

 

فوت و فن های افزایش بازده مطالعه

فوت و فن های افزایش بازده مطالعه

 

علاوه بر مطالب گفته شده در بالا، ذکر چند نکته دیگر برای افزایش راندمان مطالعه خالی از لطف نیست. یک عامل مهم افزایش تمرکز است. ما 14 راهکار جادویی و مهم برای افزایش تمرکز در مطالعه کنکور را برای شما ذکر کرده ایم تا بازدهی مطالعه خود را به همراه 8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه چند برابر کنید.

بعلاوه یادمان نرود که ذهن ما به استراحت نیز نیاز دارد. این استراحت هم شامل تفریح و پرداختن به کارهای مورد علاقه است، و هم خواب کافی. گفتگو با دوستان و خانواده هم میتواند در ایجاد آرامش کمک بسیاری کند، مخصوصا در مواقعی که احساس درماندگی یا خستگی می کنید.

جمع بندی دروس در روزهای نزدیک به کنکور، ایستگاه طلایی افزایش راندمان مطالعه است. از خواندن مطالب جدید را در این دوران یاد بگیرید بشدت بپرهیزیزد. تمرکز خود را بر روی دروس خوانده شده بگذارید و رفع اشکال کنید. اگر هر چند روز یک بار از خود آزمون بگیریدبه شرایط جلسه کنکور بسیار نزدیک خواهید شد. پس  از دوران طلایی کنکور بهترین استفاده را کنید.

 

توصیه های نهایی افزایش راندمان مطالعه

تصور اینکه من صرفا و حتما کتاب را تمام کنم، یک باور غلط است که برخی از متقاضیان مرتکب آن می شوند. اینکه شما بتوانید تمام کتاب را به خوبی و با دقت خوانید بسیار هم عالی است. اما اگر وقت کافی ندارید یا فکر می کنید که مطالب را در حد معمولی یاد گرفته اید، بهتر است کمیت را فدای کیفیت نکنید. 

حتی اگر قسمت یا نیمی از کتاب را می خوانید، آن را با دقت تمام مطالع کنید. این کار و تمامی موارد گفته شده در بالا پاسخ  سوال مهم داوطلبان، یعنی برای رسیدن به موفقیت چگونه درس بخوانیم؟ هستند. پس برای افزایش راندمان مطالعه آن ها را دست کم نگیرید.

خودتان طراح سوال شوید. برای اینکه تمرکزتان بالا برود و درس را با جدیت بیشتری بخوانید، می توانید قبل یا بعد از خواندن مباحث سوالاتی را طراحی کنید و به آن ها پاسخ دهید. در حین مطالعه نیز با یک مداد و یا هر شی دیگری خطی را که در حال خواندن آن هستند تعقیب کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در مقاله حاضر تلاش کردیم که راهکارهای افزایش راندمان مطالعه را تا حد زیادی برای شما عزیزان بگنجانیم. اگر مایلید تا درباره جزئیات 8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه بیشتر بدانید و همچنین با جدیدترین افزایش بازده مطالعه آشنا شوید. می توانید همه روزه با مشاوران ومتخصصان ما تماس بگیرید و هر گونه سوال یا راهنمایی را دریافت کنید.

 

مطالب مرتبط

یاد بگیریم که برای نمره 20 شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟

براستی استاندارد ساعت مطالعه نفرات برتر چقدر است؟

توضیحاتی در موردچگونه درس بخوانیم برای پزشکی؟

افزایش راندمان مطالعه

8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه

4.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا افزایش راندمان مطالعه برای افرادی که دیر شروع به درس خواندن می کنند هم امکان پذیر است؟

بله مسلما. شما می توانید به نسبت مطالعه ایی که داشته اید بیشترین بازدهی را داشته باشید. پس حتی اگر دیر شروع کرده اید، احساس ناامیدی نکنید و با 8 راز رتبه های برتر برای بازدهی بیشتر مطالعه می توانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

 

به جز عوامل فردی، آیا عامل های دیگزری هم می توانند به افزایش بازده مطالعه کمک کند؟

قطعا موفقیت یک کنکوری اول به تلاش متقاضی و سپس همکاری اطرافیان به دست می آید. خانواده ها می توانند با ایجاد محیطی آرام و تغذیه ایی مناسب به آرامش ذهنی، افزایش تمرکز و آمادگی جسمی داوطلب بسیار موثر باشند.

 

چطور از درستی برنامه ریزی خود برای افزایش راندمان مطالعه خود مطمئن شویم؟

برای این کار می توانید با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

 

نظرات

یک دیدگاه دربارهٔ «افزایش راندمان مطالعه»

 1. Avatar photo طاها گفت:

  بسیار ممنونم از شما . خیلی مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • روش تورق سریع

  روش تورق سریع | جمع بندی کنکور در چند دقیقه

  روش تورق سریع یکی از روش‌های کارآمد برای مطالعه در کمترین زمان است. بسیاری از افراد که پشت کنکوری هستند، با اطلاع از تورق سریع می‌توانند مطالب کنکور را در چند دقیقه جمع‌بندی کنند. این روش برای افراد مناسب است...
 • تکنیک زمان های نقصانی

  تکنیک زمان های نقصانی | مزایا و معایب + نکات طلایی

  تکنیک زمان های نقصانی، برای افراد در کنکور و دیگر آزمون‌ها برای ورود به دانشگاه یا کار بسیار مورد توجه است. این تکنیک می‌تواند یک روش موثر و کاربردی برای آزمون مهمی مانند کنکور باشد. می‌دانیم یکی که از اصلی‌ترین...
 • تکنیک های تندخوانی کنکور

  تکنیک های تندخوانی کنکور + مزایای تندخوانی در مطالعه

  از بهترین روش ها جهت جلوگیری از هدر رفتن زمان و صرفه جویی در آن بهره گرفتن از تکنیک های تندخوانی کنکور در هنگام مطالعه و آماده شدن برای آزمون سراسری است. هرچند تأثیر تندخوانی در کنکور انکارناپذیر است، اما باز هم...
 • راز موفقیت در امتحانات نهایی

  راز موفقیت در امتحانات نهایی + 11 روش طلایی | ایران تحصیل

  راز موفقیت در امتحانات نهایی این است که تمامی جوانب را بسنجید و تا جایی که می‌توانید فعالیت قابل پیش بینی خود را تمرین کنید، در این صورت می‌توانید از عهده امتحانات خود برآیید و آن‌ها را پشت سر بگذارید....
تماس با مشاور