ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بودجه بندی ادبیات کنکور تجربی ، انسانی و هنر ۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
بودجه بندی ادبیات کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اهمیت درس ادبیات خیلی زیاده. اگه تازه شروع به درس خوندن کردی حتما جدول بودجه بندی ادبیات کنکور ۱۴۰۳ رو خوب بخون تا با مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم آشنا بشی. اگرم خیلی وقته داری درس میخونی اما هنوز به درصد مورد نظرت نرسیدی، شاید بلد نیستی مهم ترین دروس ادبیات برای کنکور رو بخونی که ما کمکتون میکنیم. خیلی از داوطلبا هنوز نمیدونن که بودجه بندی ادبیات کنکور تجربی ، انسانی و هنر چقدر مهمه و اصلا چرا اهمیت داره؟

 

 

برای اطلاع از بودجه بندی ادبیات کنکور ۱۴۰۳  – تحلیل سوالات و همچنین دریافت جزوه با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

جدول بودجه بندی ادبیات کنکور 

 

جدول بودجه بندی ادبیات کنکور 

جدول بودجه بندی ادبیات کنکور

 

بودجه بندی زبان و ادبیات فارسی کنکور
مبحث ۹۸ ۹۷ ۹۶ ۹۵ ۹۴
واژگان ۳ ۳ ۳ ۳ ۳
املا ۳ ۲ ۲ ۲ ۲
زبان فارسی ۵ ۵ ۵ ۵ ۵
تاریخ ادبیات ۱ ۳ ۳ ۳ ۳
آرایه های ادبی ۴ ۳ ۳ ۳ ۳
قرابت معنایی ۹ ۹ ۹ ۹ ۹

 

 

بودجه بندی ادبیات کنکور چه کمکی میتونه به درصد بالا بکنه؟

 

بودجه بندی ادبیات کنکور چه کمکی میتونه به درصد بالا داشته باشه

بودجه بندی ادبیات کنکور چه کمکی میتونه به درصد بالا داشته باشه

 

جدول رو نگاه کردید؟ حالا دیگه احتمالا میدونید که مهم ترین دروس ادبیات برای کنکور چیه. اما یه سوال : این بودجه بندی شامل همه درسا میشه قطعا. دونستن اینکه چندتا سوال از هر مبحث میاد چه اهمیتی داره؟ ما که باید همه مطالب کتاب رو بخونیم. نه اینطور نیست! ببینید، یه موقع شما یه مطلب رو میدونید، اما هنوز نمیدونید که چقدر این مطلب مهمه و سرسری ازش عبور می کنید ولی وقتی بدونید چندتا سوال ازش مطرح میشه، دیگه میدونید که چندتا سوال از این درس مطرح میشه و چطور باید بخونیدش و …

یکی از کمک های دیگه ای که بودجه بندی ادبیات کنکور میتونه به شما بکنه اینکه اگر زمان کمی دارید و یا اینکه نمیتونید به هر دلیل همه ادبیات رو که در منابع مطالعه کنکور معرفی شدن رو بخونی، میتونی با توجه به این جدول عمل کنی. مثلا بیای واژه ها رو همه بخونی و حفظشون کنی. با این کار میتونی 4 تا 8 درصد بسته به تعداد سوالای اختصاص داده شده برای اون سال رو علامت بزنی. یا مثلا قرابت معنایی که خیلی نیازی نداره که شما حتما دانش ادبیاتتون خوب باشه و میتونید با تمرین برای این موارد ، حداقل 30 درصد سوالات رو جواب بدید.

آرایه های ادبی هم همیشه یکی دو سوالاتشون خیلی آسونه و میتونید به راحتی میتونید بهشون جواب بدید. در سال 98 یکم تعداد سوالایی که برای تاریخ ادبیات اختصاص داده بودن کمتر از سال های دیگه بود. اما به طور کلی خوندن اون مطالب هم کار سختی نیست و به راحتی میتونید حفظشون کنید و به کار ببریدشون. بیشتر بچه ها رو مباحث مربوط به زیان فارسی مشکل دارن که اونم میتونن با کمک مشاورای ما با شماره های زیر این مشکل رو برطرف کنن.

 

 

نحوه مطالعه مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم

 

نحوه مطالعه مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم

نحوه مطالعه مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم

 

همین بودجه بندی ادبیات کنکور  تجربی ، انسانی و هنر که ما در بالا ارائه دادیم، مربوط به همین مورد میشه. ما یه روشی بهتون معرفی می کنیم که بتونید بعد از مطالعه این دروس و مباحث، نتیجه زحمت و زمانی رو که گذاشتید رو بگیرید. اگر زمان دارید هنوز، حتما توی نکات برنامه ریزی درسی سعی کنید یه زمانی از روز رو بهش اختصاص بدید. مثلا بهتره شب رو در کل بزارید برای عمومی ها. کلمات همیشه از مهم ترین مباحث ادبیات هستن و همیشه هم اینجوری نیست که مستقیم ازشون سوال بیاد. گاهی توجمله و یا تو شعر اگه بلد نباشید معنیشو به مشکل برمیخورید.

دوم اینکه بیاید مث همین جدول بودجه بندی که براتون آوردیم، مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم رو به صورت تفکیکی بخونید. ببینید، درس ادبیات یکم با بقیه درسا فرق میکنه و همیشه اینجوری نیست که شما اول این درس رو بخونید و بعد اون یکی درس رو و بعد بتونید همه سوالایی که آورده میشه رو جواب بدید. یکم سوالا رو توی درس ادبیات بیشتر میپیچونن. مشکلی نداره که شما درس به درس بخونید و بعدم تست هاشون رو بزنید. چون خود تست زنی از عمده کارهاتون هست که باید حتما انجام بدید. اما بهتره برای مرور و تمرین، خودتون یادداشت برداری کرده باشین و یا دسته بندی کنین و مبحث به مبحث بخونید.

یکی دیگه از کارایی که برای تسلط روی مهم ترین دروس ادبیات برای کنکور انجام بدید، همین دانلود سوالات ادبیات کنکور 10 سال اخیر با پاسخنامه تشریحی هست. شاید جالب باشه بدونید گاهی حتی توی کلماتی که آورده میشه هم نکته وجود داره. بنابراین اگر شما بتونید خوب خوب اون پاسخ های تشریحی رو بخونید و سعی کنید نکاتی که نوشته شده رو به کار ببرید، قطعا میتونید به راحتی درصد بالایی داشته باشید و بدون هیچ مشکلی و به راحتی رتبه خودتون رو بالا ببرید.

 

چرا من هر چی میخونم و این کارها رو انجام میدم بازم درصدم بالا نمیشه؟

 

چرا من هر چی میخونم و این کارها رو انجام میدم بازم درصدم بالا نمیشه؟

چرا من هر چی میخونم و این کارها رو انجام میدم بازم درصدم بالا نمیشه؟

 

حالا ممکنه یه داوطلبی بعد از دیدن این مطلب و خوندن اون بگه بابا من همه این کارا رو انجام دادم و میدم. اما بازم هنوز درصدام پایینه. ما مشاوره اختصاصی رو براتون فراهم کردیم و میتونید اختصاصی با ما در ارتباط باشید که اینجوری فقط با توجه به مشکل خودتون بتونیم بررسی کنیم. میتونید با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید. اما نکاتی که به طور کلی وجود داره رو میتونیم بهتون بگیم. اول یه سوال : چقدر زمان برای خوندن ادبیات میزارید و چه زمانی ادبیات رو می خونید؟ اگر زمانتون کمه باید بیشترش کنید و اگر موقعی هست که تمرکزتون کمه، زمانش رو تغییر بدید.

تست میزنید؟ ممکنه بگید آره تست هم میزنم. تست هم میزنم نه. خود تست زدن تکنیک داره. مثلا یه داوطلبی ممکنه فقط بیاد به یه سری تست جواب بده و درست یا غلط از کنارشون رد بشه. به این نمیگن تست زدن. اولا تست رو باید زمانی بزنید که کامل درس رو خونده باشید و مشکلی نداشته باشید. دوما به هر سوالی که می رسید و نکته ای داره و یا چیزی نوشته که توی کتاب درسیتون نیست، حتما اونو حاشیه نویسی کنید تو کتابتون یا اینکه توی یادداشت برداری هاتون حتما اون رو بنویسید و استفاده کنید.

زمان بندی می کنید؟ مشکل خیلی از داوطلبا اینکه میدونن بودجه بندی ادبیات کنکور چطوره. اما چون زمان بندی نمیکنن، سر جلسه کنکور زمان کم میارن و به خاطر همین نمیتونن آنچه رو که بلدن پیاده کنن و یا اینکه بتونن به همه سوالا جواب بدن. تو خونه بهتره این کار رو انجام بدید و یا اینکه اگر کنکورهای آزمایشی شرکت می کنید بهتره سر جلسه اینا رو تمرین کنید. اگر وقت زیاد روی سوالاتی بزارید که بلدشون نیستید، فقط وقتتون رو هدر دادید. در یه جمله میتونیم بهتون بگیم کنکور هم خیلی آسونه و هم خیلی سخته. این بستگی به خودتون داره که چقدر بتونید به خودتون کمک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با بودجه بندی ادبیات کنکور تجربی ، انسانی و هنر ۱۴۰۳ به شما داوطلب عزیز ارائه بدیم. در صورتی که میخواید با روش مطالعه مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم آشنا بشید و یا اینکه میخواید بدونید عیب شما در مورد تست زنی مهم ترین دروس ادبیات برای کنکور چیه؟ میتونید با شماره هایی که توی جدول ما قرار دارن تماس بگیرید. همه روزه، حتی ایام تعطیل، ما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستیم. کافیه که با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

جدیدترین رشته های دانشگاهی

روش تست زنی زیست شناسی کنکور

مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم

بودجه بندی ادبیات کنکور تجربی
بودجه بندی ادبیات کنکور انسانی
بودجه بندی ادبیات کنکور هنر
مهم ترین دروس ادبیات برای کنکور

بودجه بندی ادبیات کنکور ۱۴۰۳

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا بودجه بندی ادبیات کنکور ۱۴۰۳ برای همه گروه های آزمایشی یکسان می باشد؟

با توجه به اینکه دروس عمومی برای همه گروه های آزمایشی تجربی ، انسانی و هنر یکسان می باشد، لذا میتوان گفت تعداد سوالات از هر مبحث یکسان می باشد.

نحوه مطالعه مهم ترین دروس ادبیات کنکور نظام جدید و قدیم چیه؟

بهتره برای مطالعه درس ادبیات به روش موضوعی عمل کنید. یعنی هر کدوم از مباحث رو به صورت تفکیکی بخونید و یادداشت برداری کنید.

چطور میتونم با توجه به مهم ترین دروس ادبیات برای کنکور برنامه ریزی کنم؟

برای انجام برنامه ریزی میتونید با مشاوران ما به شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام سایت مای سنجش + ورود پروفایل شخصی my.sanjesh.org

  ثبت نام سایت مای سنجش 1403 + ورود پروفایل my.sanjesh

  ثبت نام در سایت مای سنجش و ورود به پروفایل سازمان سنجش از طریق آدرس my.sanjesh.org یکی از مراحل مهم برای داوطلبان کنکور و آزمون‌های سراسری در ایران است. با ثبت نام و ورود به این سایت، کاربران می‌توانند به...
 • کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای portaltvo

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی فنی حرفه ای ۱۴۰۳ برای داوطلبانی که در مرحله آزمون کتبی نمره حد نصاب را کسب نموده اند، الزامی می باشد. بر این اساس، متقاضیان گرامی بایستی در زمان های مقرر و قبل...
 • کارت ورود به جلسه کنکور

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۳ + sanjesh.org

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ از طریق وارد کردن اطلاعات کارت ملی خود در سایت سنجش انجام می‌شود. تاریخ تحویل کارت عموماً چند روز قبل از زمان‌های مقرر برای برگزاری آزمون اعلام می‌شود و داوطلبان می‌توانند...
 • کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1403 | sanjesh

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای متقاضیان این آزمون الزامی است. برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور فنی حرفه ای با کد ملی باید از طریق سایت sanjesh.org اقدام کنید. شرکت کنندگان این آزمون...
تماس با مشاور