تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی 1400

برنامه ریزی کنکور انسانی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اهمیت داشتن برنامه ریزی کنکور انسانی 1400 برای هر فرد داوطلب مایل به شرکت در آزمون این گروه آزمایشی پرطرفدار جهت رسیدن به موفقیت الزامی است. در واقع، برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی و یا برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی می تواند فرد را به آرامش روحی خاصی برساند و خیال وی را از دستیابی به موفقیت راحت کند. اما این جدول برنامه ریزی کنکور انسانی الزاماً باید براساس شرایط فرد داوطلب و توانایی وی برای مطالعه دروس کنکور تنظیم شده باشد. در واقع، برنامه ریزی هر فرد در کنکور انسانی تنها مختص به خود اوست و بر طبق شرایط زندگی وی نوشته شده است. البته بد نیست که در این میان نگاهی هم به برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی بیندازیم. این گونه می توانیم نکاتی را که آن ها در برنامه ریزی خود رعایت کرده اند را متوجه شویم و آن ها را در برنامه ریزی کنکور انسانی خود پیاده کنیم.

 

در این نوشته، قصد ارائه اطلاعات لازم را درباره برنامه ریزی انسانی از جمله برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی برای شما دوست عزیز داریم. در واقع، می خواهیم در رابطه با اهمیت داشتن برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی صحبت هایی داشته باشیم.

 

 

جهت دریافت کامل ترین و دقیق ترین برنامه ریزی انسانی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی

 

 

چرا باید برنامه ریزی کنکور انسانی داشته باشیم؟

کنکور انسانی و شرکت در این آزمون مهم و سرنوشت ساز شتری است که در خانه بسیاری از افراد حتی شما دوست عزیز می خوابد.

 مهم این است که از این آزمون سربلند بیرون بیایید و جلو خانواده و اقوام حرفی برای گفتن داشته باشید.

یکی از راه هایی که می تواند شما را در رسیدن به این آرزو و رؤیا کمک کند داشتن برنامه ریزی انسانی است.

این را آویزه گوشتان کنید که درس خواندن بدون برنامه ریزی نه تنها هیچ سود و فایده ای برای شما دوست عزیز ندارد بلکه با انجام این کار آسیب زیادی هم می بینید.

نتیجه هم که کاملاً‌ مشخص و مبرهن است. قبول نشدن در کنکور علوم انسانی و یک سال دیگر پشت کنکور ماندن و حسرت نشستن روی صندلی های دانشگاهی که آرزوی قبولی در آن را دارید.

حتماً‌ این سؤال در ذهن شما ایجاد شده که خب چرا داشتن برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و برنامه روزانه کنکور انسانی تا این حد اهمیت دارد و می تواند به شما در دستیابی به پیشرفت و مؤفقیت کمک کند.

در پاسخ به این سؤال که احتمالاً سؤال بسیاری از شما دوستان عزیز باشد باید عرض کنیم که داشتن برنامه ریزی کنکور انسانی می تواند موجب روشن شدن اهداف شما شود.

زمانی که شما برای طرح ریزی جدول برنامه ریزی کنکور انسانی تلاش می کنید در واقع دقت و توجه بیشتری به هدف های خود از مطالعه و شرکت در آزمون سراسری دانشگاه ها می کند.

همین موضوع به شما در شناخت دقیق تر و بهتر از اهداف خود کمک می کند. بعلاوه، به این ترتیب می توانید اهداف کوتاه مدت و همین طور بلند مدت خود را مشخص کنید.

مورد بسیار مهم دیگر این که، با داشتن برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و همین طور برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی می توانید از تلف شدن وقت خود جلوگیری کنید و از زمان نهایت استفاده را ببرید.

در واقع، این گونه و با داشتن برنامه ریزی انسانی می توانید به تنظیم وقت خود کمک کنید و به کارهای دیگری نظیر تفریح، استراحت و موارد دیگری هم در طول روز برسید.

با این تفاسیر و توضیحات ارائه شده در بالا حتماً به اهمیت طرح ریزی جدول برنامه ریزی انسانی پی برده اید.

 پس اگر تاکنون برنامه ریزی انسانی برای آزمون سال آینده انجام نداده اید وقت آن است که یک یا علی بگویید و به کمک مشاوری خبره و کاردان بهترین جدول برنامه ریزی کنکور انسانی شامل برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و همین طور برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی را برای خود تنظیم کنید.

جدول برنامه ریزی کنکور انسانی که موی لای درزش نرود و از هر جهت جامع و بی نقص بوده و براساس جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی طرح ریزی شده است. 

 

 

برای دریافت بهترین مشاوره کنکور رشته علوم انسانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

ویژگی های بهترین برنامه ریزی کنکور انسانی چیست؟

از اصلی ترین و مهم ترین مراحل رسیدن به موفقیت در کنکور مشخص کردن انگیزه و هدف است.

در صورت داشتن هدف و انگیزه در مطالعه اشتیاق و تلاش شما برای رسیدن به پیشرفت و مؤفقیت چند برابر می شود.

همه می دانیم که هر چه هدف ما ارزش و اهمیت بیشتری برایمان داشته باشد تلاش و پشتکار بیشتری برای رسیدن به آن بکنیم.

در نتیجه، همواره هدف خود را از از شرکت در کنکور انسانی مهم و با ارزش بدانید تا بدین ترتیب انگیزه و تلاش و کوشش شما برای رسیدن به آن افزایش پیدا کند.

افراد بسیاری هستند که اطلاع درستی از داشتن برنامه ریزی اصولی و حساب شده برای درس خواندن و مطالعه برای آزمون سراسری از جمله کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی ندارند.

برنامه ریزی که وی را از سردرگمی و آشفتگی تا حد زیادی برهاند و موفقیت را برای وی به ارمغان آورد.

با این اوصاف، داشتن برنامه ریزی انسانی و طرح ریزی جدول برنامه ریزی انسانی می تواند کمک زیادی به شما دوست عزیز پشت کنکوری کند.

در این بخش، با ذکر ویژگی ها و خصوصیات یک برنامه ریزی انسانی در خدمت شما هستیم.

ویژگی های ذکر شده در زیر همان خصوصیات برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی هستند که بهتر است از آن ها اطلاع پیدا کنید. 

 

 

برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی

 

برای دریافت مشاوره کنکور انسانی 1400 کلیک کنید

 

 

. برنامه ریزی هفتگی یا روزانه انسانی باید متناسب با سطح فکری شما باشد

دوستان عزیز همواره این موضوع را با خودتان تکرار کنید که شما جزء بهترین داوطلبان کنکور انسانی هستید و استعدادها، توانایی ها و طرز فکر کاملاً متفاوتی با دیگر افراد داوطلب دارید.

در نتیجه، همواره سعی در تنظیم جدول برنامه ریزی انسانی خود براساس توانایی های جسمی، روحی و استعدادها و هوش خود داشته باشید.

 

 

اول تعیین هدف بعد برنامه ریزی

 عاجزانه از شما خواهش می کنم که تا زمانی که اهداف خود را تعیین نکرده اید اقدام به طرح ریزی برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی نکنید.

علت این است که قبولی در هر کدام از رشته ها و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به تراز و رتبه متفاوتی نیاز دارد.

بعد از این که هدف خود را برای طرح ریزی برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی مشخص کردید وقت آن است که این قضیه را کاملاً برای خود مشخص کنید که برای رسیدن به این هدف مهم به چه میزان باید تلاش کرده و درس بخوانید.

 

 

برنامه ای خارج از توان فردی را تنظیم نکنید

همواره این موضوع مهم را در زمان تنظیم جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا جدول برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی به خاطر داشته باشید که بتوانید آن را پیش ببرید و توانایی انجام آن را داشته باشید.

در غیراینصورت، با گذشت مدت زمانی کوتاه دیگر انگیزه ای برای درس خواندن ندارید و به کل خسته و ناامید می شوید.

به جای این که در برنامه ریزی انسانی خود به یک باره روزی 18 ساعت را برای مطالعه اختصاص دهید لطفاً کم کم و به مرور زمان مطالعه خود را زیاد کنید.

 

 

برنامه ریزی منعطف و قابل تغییری داشته باشید

دوستان عزیز در زمان طرح ریزی برنامه ریزی انسانی از توجه به این موضوع مهم غافل نشوید که این برنامه باید منعطف باشد و در صورت نیاز بتوانید تغییراتی را در آن ایجاد کنید.

به فرض مثال، امکان دارد روزی مجبور به رفتن به میهمانی شوید یا این که برایتان مهمان بیاید. حتی ممکن است خدایی ناکرده بیمار شوید.

در این گونه مواقع، زمانی را در جدول برنامه ریزی انسانی خود برای جبران زمان های از دست رفته در نظر بگیرید تا بدین ترتیب از برنامه خود عقب نمانید.

 

 

برنامه ای قابل بررسی را تدوین کنید

دقت داشته باشید که برنامه ریزی انسانی شما باید به گونه ای باشد که بعد از مدتی مثلاً‌ چند ماه بتوانید میزان پیشرفت خود را متوجه شوید.

در حقیقت، شما دوست عزیز باید به این موضوع مهم پی ببرید که در کدام دروس قوی و در کدام دروس ضعیف عمل کرده اید و پیشرفت چندانی در آن نداشته اید.

فایده این موضوع این است که می توانید تمامی عیوب و نقص های مطالعه خود را بر طرف کنید و بدین ترتیب در تمامی دروس عملکرد عالی از خود نشان دهید.

 

 

. تنوع درسی را در برنامه ریزی روزانه و یا هفتگی خود به شدت رعایت کنید

رعایت تنوع درسی در طول روز در زمان طرح ریزی و تنظیم جدول برنامه ریزی انسانی واقعاً‌ الزامی و مهم به نظر می رسد.

در واقع، نباید این گونه باشد که شما در طول روز تنها یک درس مثلاً فلسفه و منطق را مطالعه کنید.

با این روش به شما قول می دهم که بعد از مدتی خسته و دلسرد می شوید و دیگر لای کتاب هایتان را باز نمی کنید.

اگر به حرف من اطمینان ندارید کافیست یک بار امتحان کنید.

به جای گنجاندن تنها یک درس در طول روز چندین درس مختلف را برای مطالعه انتخاب کنید.

 به این ترتیب دیگر خبری از کرختی و بی حوصلگی نیست و تازه کلی هم از درس خواندن لذت می برید.

 

 

برای اطلاع از لیست مشاغل رشته انسانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. در برنامه ریزی انسانی خود زمانی را هم برای استراحت در نظر بگیرید

نکته بسیار مهمی که در زمان طرح ریزی برنامه انسانی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید در نظر گرفتن زمانی برای استراحت است.

به هر حال شما ماشین نیستید که از صبح اول وقت تا پاسی از شب بی وقفه مطالعه کنید.

در هر صورت، باید زمانی را هم برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید. 

در نتیجه، بعد از گذشت حدود یک تا یک ساعت و نیم از مطالعه یک کتاب درسی در حدود یک ربع تا بیست دقیقه را به استراحت اختصاص دهید.

این کار به شما کمک زیادی در یادگیری مطالب درسی کرده و ذهن شما را آرام تر می کند.

 

 

. مرور و دوره کردن را نیز در برنامه کنکور انسانی خود بگنجانید

این که فقط مطالب درسی را هر روز بخوانید اما آن ها را در ذهن خود تثبیت نکنید واقعاً‌ هیچ فایده ای ندارد.

 شما باید زمانی را هم در طول روز برای مرور و دوره کردن اختصاص دهید و آن را در جدول برنامه ریزی کنکور انسانی خود یادداشت بفرمایید.

این مرور کردن می تواند واقعاً برایتان پر فایده و سودمند باشد و مطالب خوانده شده را در ذهن شما تثبیت کند.

 

 

با داشتن بهترین برنامه ریزی برای مؤفقیت در آزمون گروه انسانی می توانید به آرزوی خود در قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه برسید

 

 

. اختصاص زمانی برای تست زنی را فراموش نکنید

یکی دیگر از راه های تثبیت مطالب خوانده شده در ذهن تست زنی است. آن هم تست زنی که با توجه به قواعد و اصول پیشنهادی به وسیله مشاوران تحصیلی و کارشناسان امر انجام شود.

در نتیجه، در برنامه ریزی انسانی خود زمانی را هم برای این امر در طول روز اختصاص دهید. دقت داشته باشید که در تمامی درس های خود یعنی دروس اختصاصی و عمومی خود تست زنی را داشته باشید.

پس توجه دارید که فقط خواندن مطالب صرف کافی نیست و باید زمانی را هم به تست زنی و سر و کله زدن با سؤالات چهارگزینه ای از جمله سؤال های تألیفی انواع کتب کمک تست و کمک آموزشی و همین طور سؤالات مربوط به آزمون های سال های گذشته اختصاص دهید.

 

 

برنامه ریزی شما هر چه ساده تر باشد بهتر است

 شاید به جرأت بتوان گفت که ساده بودن یکی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات برنامه ریزی انسانی به شمار می رود.

با طرح ریزی برنامه ریزی سخت  مشکل فقط خود را خسته می کنید و تمایل خود را به داشتن مطالعه ای با جدیت از دست می دهید.

 

 

در برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این بخش از نوشته مرتبط با برنامه ریزی انسانی سعی در ارائه نکاتی بسیار مهم و اساسی را در رابطه با برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه را برای شما دوستان عزیز داریم.

به کمک این نکات بسیار مهم و کلیدی می توانید برنامه ای عالی را برای مطالعه خود طرح ریزی کنید و در انجام و پیاده سازی آن هم هیچ مشکلی نداشته باشید.

. اولین نکته بسیار مهم در رابطه با برنامه ریزی انسانی این است که ساعت مطالعه شما باید کافی و مناسب باشد.

یعنی مثلاً دو یا سه ساعت در روز مطالعه نکنید. این زمان واقعاً کم است و شما را به جایی نمی رساند.

منظور ما این نیست که بیشتر از حد توان خود مطالعه نکنید و آن قدر در طول روز درس نخوانید که آخر شب دیگر حتی نای حرف زدن هم نداشته باشید.

بلکه سعی کنید زمان درس خواندنتان به حد مناسبی برسد و حتی به تدریج آن را زیادتر هم بکنید.

اما این زیاد کردن ساعات مطالعه هم به حدی باشد که خارج از توان شما دوستان نباشد و شما را خسته و دلسرد نکند.

. در صورتی که هنوز فارغ التحصیل نشده اید و در سال چهارم دبیرستان درس می خوانید حتماً درس داده شده به وسیله معلم را در همان روز بخوانید.

شاید باور نکنید اما نمی دانید انجام این کار چه کمک بزرگی به شما در یادگیری هر چه بیشتر مطالب درسی و تثبیت آن ها در ذهنتان می کند.

. موضوع مهم دیگری که باید در برنامه ریزی انسانی خود رعایت کنید درج اوقاتی است که استراحت کرده اید، از گوشی تلفن همراهتان استفاده کرده اید، با خانواده به مهمانی رفته اید و یا زمانی را برای خرید اختصاص داده اید.

بله درست شنیدید. شما باید این اوقات را هم در جدول برنامه ریزی کنکور انسانی خود درج کنید.

این گونه متوجه می شوید که آیا زمان اختصاص یافته برای این کارها به اندازه و مناسب است یا این که نه باید از زمانی که برای آن ها صرف کرده اید کم کرده و به زمان مطالعه خود اضافه کنید.

بعلاوه حتماً نقاط ضعف و قوت خود را در جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی درج کنید. این گونه در پایان هفته می توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید و در صدد رفع نقاط ضعف خودتان بربیایید.

 

 

بهترین برنامه ریزی آزمون علوم انسانی را از تیم مشاوره ما بخواهید

از آن جایی که بدون داشتن برنامه ریزی آزمون سراسری انسانی و اطلاع از برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی نمی توان برای مطالعه اقدام کرد از این رو در صورت عدم اطلاع از اصول برنامه ریزی از مشاوری خبره در این زمینه کمک و یاری بطلبید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند شما را با اصول مهم برنامه ریزی حرفه ای به خصوص برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی آشنا کنند و شما را در داشتن بهترین نوع برنامه ریزی تا حد توان راهنمایی کنند.

 

 

برای اطلاع از نحوه برنامه ریزی رتبه های برتر انسانی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور تابستان 

کنکور تجربی – برنامه ریزی کنکور تجربی 

برنامه ریزی رایگان کنکور

برنامه ریزی کنکور انسانی

5/5 - (1 امتیاز)

ویژگی بهترین برنامه ریزی کنکور انسانی چیست؟ 

از میان ویژگی های بهترین برنامه ریزی کنکور انسانی می توان به جامع بودن و تناسب آن با روحیات فرد دانش آموز و داوطلب اشاره کرد.

برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی و یا برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی چگونه باید باشد؟ 

برنامه ریزی روزانه و یا هفتگی کنکور انسانی باید به گونه ای باشد که فرد بتواند به وسیله استفاده از آن مؤفقیت را در این آزمون از آن خود کند.

چگونه می توانم از نحوه برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی مطلع شوم؟ 

برای اطلاع از نحوه برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور انسانی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 2. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 3. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 4. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 5. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 6. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 7. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 8. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 9. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 10. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 11. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 12. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 13. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 14. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 15. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 16. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 17. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 18. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 19. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 20. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 21. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 22. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 23. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 24. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 25. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 26. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 27. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 28. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 29. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور