ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت پزشکی سربازی + شرایط جدید ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

معافیت پزشکی سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت پزشکی سربازی یکی از انواع معافیت های سربازی است که هر فرد مشمول یا سربازی که مشغول خدمت نظام وظیفه است می تواند به وسیله آن از خدمت سربازی معاف گردد. حال طبق آیین نامه معافیت پزشکی نظام وظیفه معافیت ها ممکن است دائم یا موقت باشند. در برخی موارد نیز منجر به معاف شدن فرد از دوره آموزش رزم مقدماتی می گردد.

آشنایی مشمولین معافیت پزشکی با انواع بیماری‌ هایی که می تواند منجر به دریافت معافیت سربازی شود، نکات مثبت زیادی را برای این دسته از افراد به همراه دارد و در صورت داشتن شرایط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه، این امکان را دارند که برای دریافت معافیت اقدام نمایند. شما مشمولان گرامی می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا از شرایط جدید اخذ انواع معافیت پزشکی مطلع شوید.

شرایط عمومی اخذ معافیت پزشکی نظام وظیفه

👈خدمت سربازی برای هر جوانی که در آستانه انجام آن قرار می گیرد یک بحران جدانشدنی برایش تلقی می گردد و همواره به دنبال راه حلی است که بتواند مدت خدمت خود را کمتر کند یا در برخی موارد بسته به شرایطی که دارد بتواند از انجام خدمت سربازی معاف گردد. انواع معافیت ها عبارتند از معافیت پزشکی سربازی – معافیت کفالت – معافیت تحصیلی و … 

👈برخی نیز می خواهند به جای معافیت از این فرصت جدید استفاده کنند و مطابق جدیدترین تغییرات خدمت نظام وظیفه از امریه سربازی استفاده کنند و جهت پذیرش در سپاه و دیگر ارگان ها اقدام کنند. عده ای جهت دریافت کسری خدمت سربازی اقدام می کنند و در مواردی هم مشمولان می توانند مطابق شرایط خرید خدمت سربازی جهت خرید آن اقدام می کنند.

👈اما در اینجا قصد داریم که در مورد معافیت پزشکی صحبت کنیم و بررسی کنیم که شرایط جدید اخذ انواع معافیت پزشکی چیست؟ چرا که در قوانین صادر شده از سوی سازمان نظام وظیفه بندها و زیر بندهای بسیاری به این موضوع اختصاص یافته است و طبیعی است که مشمولان از همه این ضوابط اگاه نباشند و ابهاماتی بریشان به وجود بیاید. علاوه بر این به دلیل تغییرات جزئی ک در قوانین به وجود می آید، بالا بردن سطح آگاهی ضرورت می یابد.

شرایط عمومی اخذ معافیت پزشکی نظام وظیفه

 

📣 اطلاعیه 📣 

چنانچه در ارتباط با شرایط معافیت پزشکی نظام وظیفه نیازمند کسب اطلاعات بیشتر ستید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 

 

شرایط جدید اخذ انواع معافیت پزشکی

👈بسیاری افراد اطلاعات دقیقی ندارند و به طور کلی نمی دانند که برای اقدام به بررسی و گرفتن معافیت پزشکی بایستی از کجا شروع کنند. معافیت پزشکی سربازی مراحل خاص خود را دارد که کارشناسان نظام وظیفه پس از بررسی های کامل رأی به آن می دهند و  فرد مشمول می تواند از خدمت سربازی معاف گردد.در سال های گذشته پروسه اخد معافیت پزشکی ساده تر بود و حتی در برخی مواقع فرد بسیار راحت تر می توانست معاف شود.

👈اما چند سالی است که شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی دشوار شده است و افراد باید مراحل بسیاری پشت سر بگذارند. یکی از دلایل آن، سخت شدن قوانین و دقیقت تر پزشکان کمیسیون است و یک دلیل هم نداشتن اطلاعات کافی و ندانستن مدارک مورد نیاز آن است که مشاوران ایران تحصیل می توانند به شما راهنمایی کاملی ارائه دهند تا بدون ترس و استرس و هرچه سریع تر معافیت پزشکی خود را کسب کنید.

فکرت درگیره چجوری معافیت سربازی بگیری؟

 

معافیت پزشکی ۱۴۰۲ به چه بیماری هایی تعلق می گیرد؟

👈در این قسمت همراه ما باشید تا لیست کامل بیماری های معافیت پزشکی را بررسی کنیم.

 

بیماری های عمومی داخلی و مغز و اعصاب (نورولوژی)
بیماری های غدد مترشحه و داخلی پوست و بافت های زیر پوست
اعصاب و روان جراحی مغز و اعصاب
ریه و قفسه صدری بیماری های استخوان (اسکلت)
خون و انکولوژی (بدخیمی ها) شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
فک و دهان و دندان دستگاه ادراری و تناسلی
قلب و عروق چشم و عوارض بینایی
روماتولوژی و بافت همبند گوش و حلق بینی
بیماری های عفونی

 

معافیت سربازی اعصاب و روان

👈به معافیت پزشکی که ناشی از بیماری های اعصاب و روان باشد، معافیت قرمز گفته می شود. قوانینی که برای معافیت سربازی اعصاب و روان در نظر گرفته شده اسعافت، نسبتا سخت گیرانه است و امکان تقلب در آن وجود ندارد. از جمله بیماری های مشمول این نوع معافیت عبارتند از وسواس، اختلال پانیک، فوبیا، اختلال اضطرابی، معافیت پزشکی افسردگی و سایر اختلال های روحی و روانی. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر توضیح دهیم می توان گفت که افراد سایکوز یا روانپریش معافیت دائم خواهند گرفت.

👈البته اگر این بیماری به صورت گذرا و مقطعی باشد، تنها مشمول معافیت موقت می شود. اختلالات خلقی که منجر به افسردگی شود نیز می تواند منجر به معافیت پزشکی شود. البته افسردگی بایستی به تایید برسد. برای مثال اگر افسردگی خفیف یا تعدید برانگیز نباشد، معافیت از رزم به او داده می شود و چنانچه شدت داشته یا دائمی باشد مورد معافیت دائم قرار خواهد گرفت. انواع اختلالات تکلم و لکنت زبان که منشا روانی داشته باشند نیز در این دسته از معافیت ها جای می گیرند.

معافیت سربازی اعصاب و روان

آیا معافیت پزشکی مانع از استخدام میشود؟ برای پاسخ به این سوال حتما مقاله داخل لینک را مطالعه فرمایید.

معافیت پزشکی قلب و عروق

👈در معافیت پزشکی قلب شدت و ضعف عارضه اهمیت دارد. در شرایط و مراحل گرفتن معافیت های پزشکی قلب مدرک تحصیلی نیز می تواند تاثیر گذار باشد. افرادی که دچار این اختلالات هستند قادر به انجام فعالیت های سنگین نمی باشند. به همن دلیل بسته به میزان وخامت، به چنین اشخاصی معافیت دائم، موقت و معاف از رزم داده می شود. در جدول زیر به اختصار برخی از بیماری های قلبی که به آن ها معافت پزشکی داده می شود آمده است. 

👈اما از آنجا که معافیت پزشکی قلب دارای پیچیدگی های خاصی است، می توانید برای اطلاعت کامل تر از مشاوره تخصصی نظام وظیفه ایران تحصیل استفاده کنید.

 

معافیت تاکی آریتمی های فوق بطنی قلب معافیت پرولاس دریچه ای قلب
معافیت اختلالات هدایتی دهلیزی بطنی معافیت ازدیاد فشار خون شریانی
معافیت بیماری های مادرزادی قلب معافیت نارسایی مزمن قلب
معافیت اختلالات ریتمی قلب اختلالات ریتم به صورت اکستراسیستول های بطنی
معافیت مشکل کانال شریان باز معافیت بیماری های عروق کرونر
معافیت تمامی عوارض عضوی دریچه ای قلبی مانند پرولاپس معافیت بیماری های سرخرگ های بزرگ،  التهابی آئورت و تومورال

 

معافیت دیسک کمر

👈کمردردهای شدیدی که باعث اختلال عملکرد فرد در انجام کارها شود، به شرط تشخیص و تایید پزشکان می توانند از معافیت پزشکی دیسک کمر استفاده کنند. طبق شرایط جدید اخذ انواع معافیت پزشکی افرادی که می خواهند از این نوع معافیت استفاده کند بایستی مراحل پیش رو را انجام دهند. در وحله اول فرد باید همه مدارک پزشکی همچون ام آر آی و غیره که نشان دهنده وجود دیسک کمر باشند را تهیه نماید. سپس مدارک فوق را به پزشکان مربوطه ارائه نماید.

👈تحویل آخرین مدرک تحصیلی، عکس فرد مشمول، کپی شناسنامه و کارت ملی نیز از ضروریات است. اگر پزشکان تشخیص دهند که دیسک کمر شدید است و فرد با گذراندن دوره سربازی دچار مشکلات جدی می شودف به او معافیت سربازی پزشکی دائم داده می شود. اما در صورت خفیف بودن، به وی معافیت از رزم تعلق می گیرد.

 

معافیت پزشکی دندان

👈شاید برخورداری از معافیت پزشکی سربازی آن هم به دلیل مشکلات دهان و دندان کمی عجیب به نظر برسد و حتی مشمولان زیادی از آن بی اطلاع باشند. البته عده ایی نیز با اطلاعات ناقصی که در این زمینه دارند، می خواهند که به هر قیمتی معافیت بگیرند و به دندان های خود آسیب می زنند. توصیه می کنیم از این کار خودداری نمایید چرا که ممکن است هم دچار مشکلات جدی شوید و سازمان نظام وظیفه هیچوقت با معافیت شما موافقت نکند. 

👈اما شرایط اخذ معافیت پزشکی دندان چیست؟ اگر مشکل فک و دندان فرد به حدی باشد که موجب اختلال در جویدن غذا و تلکلم شود، احتمال گرفتن معافیت دائم بسیار بالا است. همچنین، وجود تومورهای خوش خیم در فک و دهان که جویدن و تکلم را دشوار کند، نیز معافیت دائم می گیرد. 

البته عده ای تصور می کنند که صرف نداشتن دندان می توانند معافیت پزشکی سربازی بگیرند. این در حالی است که سازمان نظام وظیفه قوانین زیادی برای این مورد در نظر گرفته است و تعداد دندان های نداشته یا چگونگی آن نیز تحت شرایط خاصی مشمول معافیت می شود.  

 

آیا در هر سنی می توان معافیت پزشکی سربازی گرفت؟

👈هرکس که بخواهد حتی معافیت پزشکی دریافت کند باید به سن مشمولیت یعنی سن 18 سال تمام رسیده باشد تا در لیست مشمولین قرار بگیرد و بتواند برای معافیت پزشکی اقدام کند. به همین دلیل است که در برخی مواقع فرد نمی تواند معافیت پزشکی خود را دریافت کند زیرا شاید در یک سال شرایطی که داشته است در آیین نامه معافیت پزشکی قرار داشته و در سالی که به سن مشمولیت قرار گرفته این قانون حذف گردیده است. به همین دلیل جوانان همیشه نگران این هستند که نتوانند معافیت پزشکی خود را بگیرند.

فرایند دریافت معافیت پزشکی سربازی چگونه است؟

فرایند دریافت معافیت پزشکی سربازی چگونه است؟

👈هر فردی که می داند می تواند معافیت پزشکی سربازی دریافت کند بدین صورت که  ابتدا دفترچه اعزام به خدمت خود را تهیه کرده و مراحل آن را شروع کند . سپس از طرف پلیس +10 برای معاینه پزشکی فراخوانده می شود و باید به پزشک متخصص مراجعه کند . در این مرحله است که طبق مشاوره هایی که شما می بینید سوابق پزشکی خود را برده و آن را با پزشک در میان می گذارید. پزشک درخواست بررسی برای معافیت پزشکی صادر می کند و شما می توانید در خواست معافیت پزشکی سربازی خود را در دفتر پلیس +10 ثبت نمایید. از طرف این دفتر شما برای معاینات تخصصی به بیمارستان فراخوانده می شوید.

👈پس از بررس های صورت گرفته برای رسیدگی نهایی معافیت پزشکی به سازمان نظام وظیفه ناجا فراخوانده می شوید. مشاوران تخصصی ایران تحصیل مرحله به مرحله می توانند شما را در امر گرفتن معافیت پزشکی یاری می رسانند و شما می توانید با خیال راحت تنها مدارکی که به شما می گویند را تهیه کرده و آن را تکمیل نمایید و سوابق پزشکی و مدارک را با خود برای اخذ معافیت پزشکی به بیمارستان و سپس سازمان نظام وظیفه ببرید و در کمیسیون تعیین و تکلیف صدور معافیت پزشکی شرکت نمایید.

👈هنگامی که تمامی مراحل را به درستی طی نمودید،‌ از طرف سازمان نظام وظیفه ناجا برای شما دعوتنامه ای ارسال می شود تا خود را در تاریخ تعیین شده به نظام وظیفه معرفی کرده و پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد و دست آخر معافیت پزشکی شما صادر خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت پزشکی سربازی 

👈باید عرض کنیم که گرفتن معافیت سربازی پزشکی به تهیه مدارکی هم برای هر فرد نیاز دارد.  مدارکی که لزوماً‌ باید قبل از هر اقدامی برای ثبت نام آن ها را آماده کنید. در ادامه شما را با مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت سربازی پزشکی آشنا می کنیم. برای کسب اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با مدارک لازم برای گرفتن معافیت سربازی پزشکی براساس آیین نامه جدید معافیت پزشکی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

✔️ارائه یک قطعه عکس رنگی در ابعاد 4×3 به صورت تمام رخ از فرد مشمول خدمت نظام وظیفه

✔️ارائه کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی و یا مدرک فراغت از تحصیل فرد مشمول خدمت نظام وظیفه

✔️ تحویل اصل و همین طور کپی از کارت ملی فرد متقاضی (البته از هر دو طرف کارت ملی)

✔️ ارائه کپی شناسنامه و همین طور اصل آن (دقت داشته باشید که شناسنامه تان لزوماً باید عکس دار باشد)

✔️ تکمیل فرم واکسیناسیون به وسیله مرکز بهداشت

✔️ تکمیل فرم مخصوص معاینه اولیه فرد مشمول به وسیله پزشک

✔️ تکمیل فرم مخصوص وضعیت مشمولان نظام وظیفه

 ✔️افتتاح حساب نزد بانک سپه و درج شماره حساب در برگ شماره یک

 

مزیت دریافت کارت معافیت سربازی چیست؟

👈آيا می دانید دریافت کارت معافیت سربازی پزشکی براساس آیین نامه با چه مزیت هایی برای شما همراه است؟

✔️در واقع، در صورت دریافت معافیت از رزم می توانید دوران خدمت به مراتب آسان تری را در مقایسه با بقیه افراد سپری کنید.

✔️از طرف دیگر، با دریافت معافیت موقت سربازی با ایجاد وقفه در طول مدت خدمت روبرو هستید.

✔️در این زمان می توانید از فرصت استفاده کنید و کارهای عقب افتاده خود را انجام دهید.

✔️اگر هم شاغل باشید و پس از طی مراحل صدور کارت معافیت پزشکی از معافیت دائم سربازی استفاده کنید دیگر مجبور به از دست دادن کار و حرفه خود نیستید و می توانید زندگی خود را مانند قبل پیش ببرید.

مزیت دریافت کارت معافیت سربازی چیست؟

معایب دریافت کارت معافیت پزشکی سربازی 

👈دوستان عزیز همان طور که دریافت کارت معافیت سربازی پزشکی با مزایایی برای هر فرد مشمول همراه است. اما این گونه هم نیست که به قول معروف فردی که کارت معافیت پزشکی دارد، از برخی از مزایا برخوردار می شود. علی رغم مزایای خوب و فوق العاده دریافت معافیت سربازی پزشکی این کار می تواند با پیامدهایی هم برای شما دوست عزیز همراه باشد.

👈از جمله این که دریافت کارت معافیت سربازی پزشکی می تواند بر روی آینده کاری شما تأثیر بگذارد. اگر نگاهی به نمونه کارت معافیت پزشکی افراد مختلف بیندازید متوجه این موضوع می شوید که حتی افرادی هم که معاف از رزم هستند این معافیت آن ها بر روی کارتشان درج شده است. پیشنهاد می کنیم که برای اطمینان بیشتر در رابطه با این موضوع نمونه کارت معافیت از خدمت افراد زیادی را بررسی کنید تا از این موضوع اطلاع بیشتری حاصل کنید.

 

مراحل دریافت معافیت پزشکی چیست؟

👈روند و مراحل معافیت پزشکی برای مشمولان نظام وظیفه کمی مبهم و نامشخص به نظر می رسد. شاید علت این موضوع این باشد که شدت و نوع بیماری در گرفتن نوع معافیت سربازی اثر دارد. حتی شرایط معافیت سربازی پزشکی برای بیماری خاصی ممکن است با توجه به مدرک تحصیلی فرد فرق داشته باشد. همین موضوع باعث می شود که بسیاری از مشمولان زمان زیادی را به اخذ معافیت سربازی پزشکی اختصاص دهند. در این بخش با ذکر مراحل معافیت پزشکی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

✔️اولین مرحله از مراحل معافیت پزشکی مراجعه به پلیس +10 است.

✔️پس از طی این مرحله در دومین مرحله از مراحل معافیت پزشکی باید اقدام به تکمیل فرم خوداظهاری کنید.

✔️ مرحله دیگر از مراحل صدور کارت معافیت پزشکی تکمیل فرم معاینه اولیه است که باید نسبت به آن اقدام بفرمایید.

✔️ در مرحله چهارم از سری مراحل صدور کارت معافیت پزشکی نوبت به آماده کردن مدارک می رسد.

✔️کلیه این مدارک باید به تأیید پلیس +10 هم برسد و در سیستم آن ها به ثبت برسد.

✔️ پس از حدود یک الی دو هفته می توانید برگه معرفی به بیمارستان را دریافت کنید.

✔️مرحله بعدی از مراحل صدور کارت معافیت پزشکی رفتن به بیمارستان مربوطه و انجام کلیه معاینات لازم است.

✔️ در مرحله بعدی از سری مراحل صدور کارت معافیت پزشکی مرحله ای است که در آن از طرف بیمارستان جوابیه ای برای سازمان نظام وظیفه ارسال می شود.

✔️ سازمان نظام وظیفه برگه جوابیه را بررسی می کند و سپس برای شرکت در جلسه شورای پزشکی از ما دعوت می کند.

✔️در مرحله نهایی هر فرد باید برای انجام مجدد آزمایشات و معاینات به شورای پزشکی مراجعه کند.

به خاطر داشته باشید که این مرحله از مراحل صدور کارت معافیت پزشکی از بقیه مراحل بسیار مهم تر است.

✔️ با شرکت شما در جلسه شورای پزشکی و انجام معاینات لازم نوبت به تعیین وضعیت معافیت شما به وسیله تیم پزشکی می رسد.

✔️این نوع معافیت می تواند شامل معاف از رزم، معافیت موقت و یا حتی دائم باشند.

هزار و یک راه معافیت سربازی

 

در مورد معافیت پزشکی در حین تحصیل چه می دانید؟

👈براساس قوانین و ضوابط سازمان نظام وظیفه هیچ فردی امکان دریافت دو نوع معافیت را ندارد. شخص مشمولی که در حال تحصیل است معافیت تحصیلی خدمت سربازی را دارد. اما در اینجا این سؤال مهم مطرح می شود که آیا در صورت داشتن معافیت تحصیلی امکان گرفتن معافیت پزشکی هم برای فرد وجود دارد یا خیر؟ آيا فرد در این زمان شرایط معافیت پزشکی سربازی را دارد یا نه؟ باید عرض کنیم که سازمان نظام وظیفه استثناً برای این موضوع تبصره ای را در نظر گرفته است.

این تبصره مهم موارد زیر را شامل می شوند:

✔️مدرک تحصیلی فرد متقاضی تأثیری در نوع معافیت سربازی پزشکی فرد نداشته باشد.

✔️فرد دچار بیماری باشد که پزشکان نتوانند آن را درمان کنند.

✔️ بیماری هایی که نتوان بازه زمانی مشخصی را برای درمان آن اعلام کرد.

 

📣 اطلاعیه 📣 

افرادی که مشمول معافیت پزشکی سربازی در حین تحصیل هستند، باید حتما بیماری غیر قابل درمانی داشته باشند. 

 

جدیدترین اخبار پیرامون معافیت پزشکی سربازی

 📌 شرایط اخذ کارت معافیت پزشکی سربازی

سرهنگ مسعود همتی به ایرنا گفت: مشمولان معافیت پزشکی سربازی می بایست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) برای دریافت کرت معافیت اقدام کنند و بعد از ثبت درخواست آنها در دفاتر مذکور، دیگر مراحل معافیت پزشکی از جمله معرفی نامه بیمارستان از طریق پیامک به اطلاع خواهد رسید. 

وی افزود: در ارتباط با معافیت از رزم و اینکه مشمولانی که دچار بیماری، نقص عضو و یا اختلال روانی جزئی می باشند، با در نظر گرفتن میزان تحصیلات آنها و به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت در امور غیر رزمی تشخیص داده خواهند شد و معاف از رزم محسوب می شوند.

 📌 مشمولین دارای بیماری و نقص عضو غیر قابل درمان از سربازی معاف خواهند شد

سرهنگ مسعود همتی به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اصلاح بعضی مواد قانون خدمت وظیفه عمومی، بخشی از آیین نامه اجرایی پزشکی نیز تغییر کرده است که مشمولین باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند.  

وی اشاره کرد: معافیت از رزم برای افرادی که دارای نقص عضو و یا اختلال روانی جزئی می باشند، با مد نظر قرار دادن میزان تحصیلات مشمولین و با تشخیص شورای پزشکی نظام وظیفه عمومی، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت در امور غیر رزمی تلقی می شوند.   

جدیدترین اخبار پیرامون معافیت پزشکی سربازی

خلاصه مطالب

در این مطلب به شرایط جدید اخذ معافیت پزشکی سربازی در سال ۱۴۰۲ پرداخته شد. در حال حاضر سازمان خدمت نظام وظیفه شرایط دشواری برای مشمولین معافیت تصویب کرده است که اشخاص نسبت به سال های گذشته چالش زیادی در اخد کارت معافیت پزشکی سربازی خواهند داشت. معافیت ها به بیماری های متعددی تعلق می گیرد که در این مطلب به طور مفصل به هرکدام از آنها پرداختیم.

چنانچه شما نیز به دنبال اخذ انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه، امریه و کسری خدمت هستید و در ارتباط با هرکدام از مراحل دریافت معافیت پزشکی سوالی دارید، کافی است با شماره 9097075307 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اکادمی ایران تحصیل شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کنند. 

🔗 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 معافیت پزشکی سربازی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ 

معافیت پزشکی تنها به برخی از بیماریها و عارضه ها که نظام وظیفه تعیین کرده داده می شود. البته هر کدام از این بیماری ها نیز شرایط خاص خود را دارند.

شرایط جدید اخذ انواع معافیت پزشکی دندان چیست؟

صرف نداشتن دندان نمی توان معافیت گرفت. چنانچه فک و دندان دچار عارضه های جدی شده باشند که در زندگی فرد اختلال ایجاد نمایند، تحت شرایط خاصی معافیت داده می شود. 

آیا اگر در حین خدمت دچار آسب شویم، امکان اخذ معافیت هست؟

به میزان جراحت یا عارضه بستگی دارد. اگر خفیف باشد، طبق نظر پزشکان مدت مشخصی برای مرخصی تعیین می شود، و برای انواع معافیت های پزشکی  نیز سازمان نظام وظیفه تصمیم می گیرد. 

نظرات

 1. آرمان حسنی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام خسته نباشیم ببخشید من بیماری کوتاهی تاندون اشیل دارم جوری که نمیتونه تو دستشویی ایرانی بشینم و پاشنه پا خیلی بالا ولی خیلی عادی میتونم راه برم مدرک تحصیلی دیپلم هست و تو قانون گفته شده معافیت دائم داره آیا میشه معافیت گرفت

  • مشاور محمدی
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت به خیر
   تا زمانی که مشکل شما توسط پزشک بررسی نشود نمیتوان در رابطه با معافیت دائم حرفی زد.

 2. علی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۹

  با سلام
  من لکنت زبان دارم و اقدام کردم برای معافیت پزشکی در معاینه پزشک اولیه به اشتباه یه چیز دیگه زده و از طرفی هنوز تاریخ کمیسیون پزشکی دوم که توی بیمارستان هستش مشخص نشده. اگه مشخص بشه و من در کمیسیون دوم شرکت نکنم معافیت پزشکی من بطور خودکار لغو میشه و من میتونم دو سه ماه بعدش دفترچه رو پست کنم برم سربازی ؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر
   خیر باید به پلیس به اضافه 10 و یا سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید چون ممکن است غیبت بخورید

 3. فرزاد
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام وقت بخیر.بنده دست چپم به جز انگشت شسصت بقیه انگشت ها تقریبا به طور مادرزاد 2 بند انگشت کوتاهن و همچنین انگشت های پای چپ به اندازه یک بند انگشت.دومین مورد بچگی گردنم شکسته و الان که 23 سالمه نیاز به جراحی داره چون استخون هاش کج جوش خورده و کیفوز هم داره.زانو پای چپم هم از بقل استخونش بیرون زندگی داره و کمی کجه و پرده یکی از گوش هامم سوراخه ایا باهمه این تفاسیر مکنه معاف نشم؟

  • مشاور صادقی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۳

   سلام احتمال معافیت تون بالاست

 4. جلیل
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۹

  با سلام..متولد ۵۸ هستم.برای معافیت اقدام کردم.هم بیماری روماتیسم مفصلی دارم هم بیماری اعصاب.رفتم پیش پزشک اولیه فقط بیماری اعصاب رو برام تایید کرده.با اینکه بیشترین مشکلم روماتیسمه با مدرک از فوق تخصص روماتولوژی.البته مدارکم رو نگاه نکرد.فقط پرسید .الان تو هفته بعد باید برم تا دکترهای کمسیون که معاینم کنم..آیا فقط بیماری اعصابم رو اولویت میذارن یا روماتیسم..کلی هم آزمایش دارم از روماتیسم و اعصاب..مشکلات جسمی زیادی دارم.بنظرتون احتمال معافیت دائم وجود داره؟

  • rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۴

   سلام وقت بخیر . هرکدام که شامل معافیت بگردد برای شما لحاظ خواهد شد

 5. امیر
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۰

  سلام .. بنده ۱۸ سالمه و دارای بیماری کولیت اولسرو و کف پای صاف هستم …

  الان در حال تحصیل هستم میتونم بیماری کولیت رو پیگیری کنم

  روزی ۱۴ عدد قرص مصرف میکنم…..جاهای زیادی دیدم زده تمامی بیماری های التهابی دستگاه گوارش IBS ،،، معاف دائم هستن

  میخواستم بدونم نظر شما چیه؟؟؟ 🙏🙏🙏

  • مشاور صادقی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام باید در کمیسیون بررسی بشه

 6. امیر
  ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام وقت بخیر. بنده بیماری ام اس دارم و از قرص fingolimod برای کنترل بیماری استفاده میکنم.
  برای معافیت اقدارم کرده ام.
  خواستم بدونم آیا با توجه به اینکه این بیماری درمانی ندارد رای شورا به معافیت من خواهد بود یا خیر؟
  ممنون از شما.

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   احتمال بالایی دارد

 7. مهدی
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام من عمل ریه انجام دادم خواستم بدونم میتونم معافیت دائم بگیرم

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام
   برای بررسی کامل شرایط تان و راهنمایی دقیق تماس بگیرید

 8. افشین مکمل
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۹

  من بیماری تشنج دارم ک در صورت نخوردن داروهام یا شُک و استرس وارد شدن بهم دچار صرع و تشنج میشم از سال 95 هم چندین‌بار بستری شدم و پرونده پزشکی هام موجودن و تا الان هم تحت نظر پزشک مغز و اعصاب هستم.خواستم ببینم شامل معافیت دائم میشم یا خیر

  • مشاور عیسائی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان اظهار نظر کرد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. افشین صاحبی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۶

  من بیماری تشنج دارم ک در صورت نخوردن داروهام یا شُک و استرس وارد شدن بهم دچار صرع و تشنج میشم از سال 95 هم چندین‌بار بستری شدم و پرونده پزشکی هام موجودن و تا الان هم تحت نظر پزشک مغز و اعصاب هستم.خواستم ببینم شامل معافیت دائم میشم یا خیر

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

   سلام وقت بخیر
   باید ابتدا غیبت خود را توجیه کنید. معافیت دایم به نظر پزشک متخصص بستگی خواهد داشت .

 10. امیر توران
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام وقت بخیر
  من لکنت زبان دارم پیش گفتار درمان هم رفتم ولی خوب نشده
  خواستم ببینم چقد شانس برای معافیت دارم ؟
  مدرکم هم دیپلم هست

  • مشاور ملکی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام دوست عزیز
   باید به پزشک ارتش برای معاینات اولیه اقدام کنید.

 11. محمد
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام من واریکوسل سمت چپ رو دو مرتبه جراحی کردم الآنم عود کرده و سمت راستم هم واریکوسل گرفته و اینکه دانشجوی کارشناسی ام میتونم حین تحصیل اقدام به معافیت پزشکی کنم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

   سلام وقت بخیر در صورتیکه واریکوسل گرید 3 باشد میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید

 12. محمدی
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۰

  با سلام من بعد از گرفتن دیپلم بعد از دو سال امسال دانشگاه علوم پزشکی قبول شدم و ثبت نام کردم الان ۲۰ روزه مشغول به تحصیلم دانشگاه ازم معافیت تحصیلی خواسته ولی من چون یکسال جهشی درس خونده بودم و اطلاع نداشتم فکر میکردم میتونم دوسال پشت کنکور بمونم الان یکسال غیبت خوردم ولی من مشکل بیماری قلبی مادرزادی دارم و جراحی کردم هنوز عارضه دارم با چند تا دکتر مشورت کردم گفتند اگر اقدام کنی معاف دائم هستم راهنمایی بفرمایید اگر بتونم تا یک ماه دیگه معافیت پزشکی بگیرم و به دانشگاه ارائه بدم مشکلی برای ادامه تحصیلم به وجود نمیاد

  • maleki
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

   سلام وقت بخیر
   برای گرفتن اطلاعات درمورد معافیت سربازی بامشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 13. حسین
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام، وقت شما بخیر. بنده انحراف فک دارم و موقعی که صحبت میکنم چانه ام به یک سمت انحراف شدید داره در حدی که اصلا نمیتونم عکس از خودم بگیرم، چون دیدن این انحراف اذیتم میکنه. عکس 3در4 معمولی تو سنین مختلف هم دارم و این انحراف مشخصه. به خاطر این عارضه از دانشگاهی که همه آرزوشو دارن (تهران)، مجبور شدم پس از چند مدت انصراف بدم! تا جایی که اصلا نمیتونم به ازدواج هم فکر کنم چون نمیخوام تو مراسم عقد و … عکس از خودم داشته باشم و دیدن این انحراف فک توی عکس دیوونه ام میکنه! حدودا 30 سالمه و غیبت هم ندارم (معافیت تحصیلی داشتم). چقدر احتمال داره معافیت پزشکی دائم بخاطر این عارضه بگیرم؟ و اگه معافیت دائم ندن، آیا میتونم از طریق بیمه نیروهای مسلح اقدام به عمل انحراف فک بکنم؟ حدودا 150 میلیون تومان باید هزینه درمان بدم، از ارتودنسی تا جراحی فک و طبق گفته پزشک ها حداقل 2 یا 3 سال طول دوره درمان خواهد بود

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی وضعیت شما باید به طور دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد
   جهت اطلاعات بشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 14. افشین
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

  سلام وقت بخیر،بنده متولد پاییز ۷۶ هستم و معافیت تحصیلی بنده اواخر این ماه تموم میشه،توی این مدت درگیر درس و اموزش بودم و کلاس و درس رو طول دادم که راهی برای مشکلم پیدا کنم،بنده ده ساله بیماری پوستی جوش و اکنه شدید دارم و توی این مدت هم دنبال درمان بودم و راههای زیادی را امتحان کردم اما درمان نشد بلکه بدترهم شد و کراهت منظر بدی بوجوداورد!،جوری که این بیماری سالها مانع حضور بنده درجامعه و جاهای مختلف شده و باعث شده که بدون میکاپ اصلا نتونم جایی برم که این موضوع برام ازاردهنده شده و باعث سوئ تفاهم اطرافیان،و همین شرایط باعث استرس در سربازی شده،میخواستم بدونم آیا راهی برای معافیت دائم بنده هست؟

  • maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 15. رضا
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام من بعد از معاینه اول رفتم کمیسیون نظام وظیفه گفتن معاف دائم پول رو هم ریختم ۲۵۰ تومن بعد گفتن باید بری معاینه مجدد الان از معاینه مجدد یک ماه میگذره و تو سایت نظام وظیفه زده آخرین وضعیت معرفی به شورای عالی این یعنی چی بیماری چشم

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 16. محمدددد
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۲

  سلام وقت بخیر
  من معاف پزشکی شدم حین خدمت و یک مرداد تسویه کردم پول کارت ریختم حساب دوتا سوال دارم یکی اخرین حقوق مرداد ماه برام میریزن یانه؟ و سوال دومی استعلام نظام وظیفه میگیرم میزنه اعزام به خدمت اگ جواب بدین ممنون میشم راهنمایی کنید

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 17. سینا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید برای کسی که فشار خون بالا داره شرایط معافیت به چه شکله!؟

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام روزتون بخیر لطفا در جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 18. Vahid
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من مبتلا به بیماری سندروم روده تحریک پذیر(سلیاک) هستم. آیا میتونم برای معافیت دائم حین تحصیل اقدام کنم ؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   بستگی به پزشک امین نظام وظیفه داره

 19. سینا
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام
  من یکی از دنده های قفسه سینه ام ندارم درد میگیره بدنم ضعیفه لاغرم. آیا معافیت دائم میشم یا خیر؟

  • mansuri
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام سینا شما جهت دریافت اطلاعات دقیق معافیت پزشکی با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 20. امیرحسین
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

  سلام من معافیت پزشکی ماده ۲ بند ۳ دارم آیا میتونم استخدام ارگان های مختلف بشم و آیا مانع از استخدام هستم

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام جوابتان را در کامنت قبل دادم

  • heydari
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر بستگی به نوع معافیتتون داره

 21. صدرا
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام وقت بخیر،بنده در بیشتر از ۸۰ در صد صورت و بیشتر ۵۰ درصد از کل بدن دچار بیماری پوستی ویتیلیگو یا همون برص هستم مدرک تحصیلی هم دیپلم هست،آیا معاف دائم میشوم؟
  با تشکر

  • bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر لطفا برای اطلاعات بیشتر ایین نامه حدید معافیت پزشکی را با دقت مطالعه فرمایید.

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام با توجه به شرایطتان بستگی دارد لطفا تماس بگیرید تا کامل راهنمایتان کنیم

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام
   با توجه به شرایط شما بستگی دارد در صورت اطلاعات کامل لطفا تماس بگیرید

 22. ارمین
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام وقت بخیر
  بنده پارگی رباط روتاتورکاف و خار پاشنه دارم بنظرتون میتونم برای معافیت دائم اقدام کنم

  • hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر جهت معافیت پزشکی سربازی و در مورد پا یک سری شرایط خاص و تبصره وجود دارد که جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 23. کسرا
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام وقت به خیر ……..من پروتروژن دیسک در ناحیه T4-T5 ; T9-T10 ; L5-S1 ; L4-L5 همراه با فشار بر روی کانال و‌کیسه نخاعی دارم ؛ همچنین کافیوز لومبار ۲۲ درجه و کافیوز توراسیک ۵۵ درجه هم دارم؛ میخواستم بدونم امکان معافیت دائم برای من وجود داره یا نه؟

  • eshghabadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سام وقتتون بخیر بستگی به پرونده کمیسیون پزشکی دارد

 24. شهاب
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

  سلام وقت بخیر
  من بیماری کهیر شدید بهمراه آنژیوادرم شدید دارم که با قرص ضد حساسیت میتونم مهارش کنم
  واریکوسل هم دارم
  آیا معاف میشم؟؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام اگر واریکوسل 3 باشه میتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید

 25. شهاب
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام
  من یکسالی هس که درگیر کهیر و آنژیوادرم شدید هستم با قرص میتونم مهارش کنم که قرص هم بشدت خواب آور هستند و تا ۲۴ ساعت کسل هستم
  هر سه روز یکبار باید قرص بخورم که کهیر به بدن و سرو صورتم نزنه و بتونه مهارش کنه

  آیا معاف میشم؟؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   سلام وقت بخیر پس از تایید کمیسیون پزشکی جواب نهایی قید میشود

 26. امین صابری
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام
  من نزدیک به ده ساله فراری بودم
  رفتم خود معرف دادگاه نامه هم گرفتم برای کمیسیون
  بنده دیابت نوع یک وابسته به انسولین دارم
  معافی داره یا نه؟ ممنون

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 27. امیر
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام بنده ژنیکوماستی درجه سوم رو دارم …امکان معافیت وجود داره؟

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقتتون بخیر
   دریافت معافیت پزشکی یا ژنیکوماستی با توجه به شدت و نوع بیماری امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 28. امیر
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

  سلام وقت بخیر
  بنده مدرکم فوق دیپلمه
  دیسک کمر و گردن پروتوژن وبالجینگه به همراه باریک شدن دوفورامینال و دژنراتیو،
  واشیل پام مقداری کوتاهی
  بااین وضعیت معافیت دائم به بنده تعلق میگیره؟؟
  ممنون

  • bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   با سلام امکان معافیت دائم پزشکی سربازی وجود دارد

   • امیرحسین ملک شاه میران
    ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۲

    سلام روزخوش ..من هرنی اینگوینال ۲ طرفه دارم و هنوز جراحی نکردم آیا برای من امکان معافیت دائم وجود دارد ؟

    • karimi
     ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 29. Shahrukh
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

  سلام عرض ادب
  گرفتن معافیت پزشکی دائم برای فردی که سالمه،آیا توسط صرف هزینه نقد( ولو زیاد) امکان پذیره؟
  (متاسفانه همون قضیه پول و پارتی و رابطه منظوره)

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   نظر خودتون چیه؟؟ نه امکان پذیره و نه قانونیه. امیدوارم در دام کلاهبرداران این قضیه نیوفتید.

 30. محمد
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام وقت بخیر.من کیست نخاعی دارم به اسم سیرنکس(سیرمنوگولی)همچنان اسکولیز هم دارم با دو قوس ۲۶درجه بالا و ۲۰درجه پایین
  درد شدید تو ناحیه انحراف بالا و خالی کردن کمرم بعد از مدتی ایستادن…همچنان تیک عصبی و نوسان خلقم دارم منتها حالم با مصرف دارو تحت نظر پزشک قابل کنترله
  ممنون میشم بگید چقدر شانس معافیت دائم یا موقت دارم؟

  • bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   با سلام امکان معافیت برای شما بالا است

 31. محمد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام وقت بخیر من حین خدمت افت شنوایی داشتم که شدید شد و نرفتم سر خدمت و درخواست معافی دادم و بهم گفتن که معاف شدی میخوام بدونم یک ماه نیم ک نرفتم باید برم یان مرسی اگ راهنمایی کنید

  • heydari
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر
   در صورت معافیت دائم الزامی به گذراندن دوره ی خدمت برای شما وجود ندارد

 32. Ali laa
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۱

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف هر دو پا رو دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با وجود لیسانس چ قدره؟

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 33. علی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت بنده چ قدره؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام شرایط شما باید به تشخیص و تایید کمیسیون پزشکی برسد برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 34. Javad
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت چ قدره؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام وقت بخیر شرایط شما مربوط به تایید کمیسیون پزشکی میشو و شانس مطلوبی دارید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 35. علی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام آقای علیزاده.مشکلات بنده اینا هستن: بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف هر دو پا رو دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.معاف میشم؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

   سلام وقت بخیر با توجه به مشکلات شما شانس بالایی دارید برای معافیت برای اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

  • Mojavad
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام توی پاشنه پام کیست کالکانئوس دارم که تقریبا خود یک سوم یا حتی بیشتر رو گرفته احتمال معافیت چقدره؟

   • heydari
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

    سلام وقتتون بخیر..احتمال معافیت وجود دارد

 36. علی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۶

  سلام آقای علیزاده.مشکلات بنده اینا هستن: بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف هر دو پا رو دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.

 37. علی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱

  واقعاً چنین چیزی ک دکتر گفته واقعیت داره ک معافیت نمیدن ؟تو رو خدا بگید ک دروغ گفته چون واقعاً من مشکل دارم

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر مشکلتون رو کامل بفرمایید

   • علی
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

    سلام آقای علیزاده.مشکلات بنده اینا هستن: بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.معاف میشم؟

 38. علی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

  سلام خسته نباشید.بنده دیسک کمر bulgingو دیسک گردن دهیدراسیون و تنگی کانال خفیف نخاعی و تنگی کانال خفیف گردنی و پارگی ناقص رباط صلیبی و انحراف خفیف ستون فقرات ب سمت راست و صافی کف تقریبا خفیف و آرتروز هر دو شانه ی خفیف دارم.پیش ی دکتر رفتم گفت معافیت نمیدن.با این همه مشکلات ینی واقعاً مگه میشه؟مگه میشه با این مشکل ها😐

  • ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر نیاز به بررسی دقیق دارد تماس بگیرید

   • علی
    ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱

    واقعاً چنین چیزی ک دکتر گفته واقعیت داره ک معافیت نمیدن ؟تو رو خدا بگید ک دروغ گفته چون واقعاً من مشکل دارم

 39. اکبری
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

  سلام ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۰ کارشناسی فارغ التحصیل شدم برای ارشد ثبت نام نکردم الان میخوام ادامه تحصیل بدم برای اینکه بتونم مشمول محسوب نشم چه کاری میتونم انجام بدم؟ ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید🙏🏻

 40. علی
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

  سلام ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۰ کارشناسی فارغ التحصیل شدم برای ارشد ثبت نام نکردم الان میخوام ادامه تحصیل بدم برای اینکه بتونم مشمول محسوب نشم چه کاری میتونم انجام بدم؟ ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید🙏🏻

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام
   شماید در آن یک سالی که فرجه داشتید وضعیت تحصیلی خودتون رو مشخص کنید یا معافیت تحصیلی یا خدمت سربازی باید داشته باشید

 41. میلادشایقی
  ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام من دچار بیماری پای پرانتزی هستم وفاصله بین دو قوزک من 10/5سانتی متر هست ومدرک تحصیلی ام یازدهم میباشد میخواستم بدونم که معاف میشوم یا خیر درضمن بعد ازاینکه کمیسون منطقه منو معاینه کرد به استان دیگری منو فرستاند برای معاینه مجدد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور