معافیت پزشکی سربازی
معافیت پزشکی سربازی

معافیت پزشکی سربازی یکی از انواع معافیت های سربازی است که هر فرد مشمول یا سربازی که مشغول خدمت نظام وظیفه است می تواند به وسیله آن از خدمت سربازی معاف گردد. حال این معافیت طبق آیین نامه نظام وظیفه می تواند دائمی باشد یا موقت . در برخی موارد نیز معافیت پزشکی منجر به معاف شدن فرد از دوره آموزش رزم مقدماتی می گردد که خود تابع قوانینی می باشد مشمولان گرامی می توانند با تماس گرفتن با سیستم مشاوره تخصصی نظام وظیفه ایران تحصیل پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنند.

 

جهت اخذ فوری انواع معافیت پزشکی سربازی ، اخذ معافیت های کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه در ارگان های مختلف با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

معافیت پزشکی سربازی و شرایط عمومی

خدمت سربازی برای هر جوانی که در آستانه انجام آن قرار می گیرد یک بحران جدانشدنی برایش تلقی می گردد و همواره به دنبال راه حلی است که بتواند مدت خدمت خود را کمتر کند یا در برخی موارد بسته به شرایطی که دارد بتواند از انجام خدمت سربازی معاف گردد انواع معافیت ها عبارتند از معافیت پزشکی سربازی – معافیت کفالت – معافیت تحصیلی و … برخی نیز می خواهند به جای معافیت از این فرصت جدید استفاده کنند و مطابق جدیدترین تغییرات خدمت نظام وظیفه از امریه سربازی استفاده کنند و جهت پذیرش در سپاه و دیگر ارگان ها اقدام کنند و برخی جهت دریافت کسری خدمت سربازی اقدام می کنند و در مواردی هم مشمولان می توانند مطابق شرایط خرید خدمت سربازی جهت خرید آن اقدام می کنند.

 

جهت مشاوره اخذ فوری انواع معافیت های سربازی کفالت و پزشکی و اخذ کسری از تلفن ثابت با شماره 9099072952 (بدون گرفتن کد) تماس بگیرید

 

اما این افراد اطلاعات دقیقی ندارند و کلا نمی دانند که برای اقدام به بررسی و گرفتن معافیت پزشکی بایستی از کجا شروع کنند. معافیت پزشکی سربازی مراحل خاص خود را دارد که کارشناسان نظام وظیفه پس از بررسی های کامل رأی به معافیت پزشکی می دهند و  فرد مشمول می تواند از خدمت سربازی معاف گردد.

در سال های گذشته پروسه اخد معافیت پزشکی ساده تر بود و حتی در برخی مواقع راجت تر به فرد معافیت پزشکی می دانند و قوانین ساده تری داشت اما چند سالی است که افراد به سختی می توانند موفق به دریافت معافیت پزشکی گردند. یکی از دلایل سخت شدن قوانین و سخت گرفتن پزشکان کمیسیون است و یک دلیل هم نداشتن اطلاعات کافی و ندانستن مدارک مورد نیاز آن است که مشاوران ایران تحصیل می توانند به شما راهنمایی کاملی ارائه دهند تا بدون ترس و استرس و هرچه سریع تر معافیت پزشکی خود را کسب کنید.

 

در هر سنی می توان معافیت پزشکی سربازی گرفت؟

هرکس که بخواهد حتی معافیت پزشکی دریافت کند باید به سن مشمولیت یعنی سن 18 سال تمام رسیده باشد تا در لیست مشمولین قرار بگیرد و بتواند برای معافیت پزشکی اقدام کند. به همین دلیل است که در برخی مواقع فرد نمی تواند معافیت پزشکی خود را دریافت کند زیرا شاید در یک سال شرایطی که داشته است در آیین نامه معافیت پزشکی قرار داشته و در سالی که به سن مشمولیت قرار گرفته این قانون حذف گردیده است. به همین دلیل جوانان همیشه نگران این هستند که نتوانند معافیت پزشکی خود را بگیرند.

 

چه بیماری هایی مشمول معافیت پزشکی سربازی می شود؟

بیماری هایی مختلفی هستند که باعث می شود فرد به وسیله آن ها بتواند معافیت پزشکی سربازی را دریافت کند. یکی از این بیماری ها ،‌ بیماری های عمومی می باشد. اگر این نوع از بیماری قابل درمان باشد و بتوان آن را درمان کرد،‌ طبق نظر شورا و قوانین معافیت موقت دریافت می کند و مدت زمان این معافیت معمولا یکسال تا 6 ماه خواهد بود.

اما اگر این بیماری قابل درمان نباشد و منجر به ناتوانی جسمی در فرد گردد،‌ معافیت دائم می تواند بگیرد. زیرا فرد نمی تواند فعالیت های نظامی محوله را انجام بدهد و باید از خدمت سربازی معاف گردد.

اگر فردی که دارای بیماری عمومی است دچار اختلالات عملی شود طبق نظر کمیسیون می تواند از رزم معاف گردد که در برگه اعزام به خدمت این افراد ،‌ این موضوع قید خواهد شد. این افراد معمولا در دوره آموزش رزم مقدماتی خود معاف از رزم می گردند و رژه و تیراندازی را انجام نخواهند داد.

انواع دیگری از بیماری هایی هستند که فرد می تواند به وسیله آن معافیت پزشکی را دریافت کند می توان به بیماری های داخلی مغز و اعصاب ،‌ بیماری های خونی ،‌ بیماری های بافت های پوست ،‌ بیماری های قلبی ، ‌اعصای و روان ، بیماری ریه و قفسه صدری ، بیماری عفونی ،‌ گوش و حلق و بینی ،‌ بیماری دستگاه تناسلی و ‌ ادرادی ،‌ عوارض بینایی و چشم که این افراد معافیت پزشکی چشم را می توانند بگیرند ،‌ بیماری های غدد و داخلی و بیماری دستگاه گوارش را اشاره کرد.

 

شرایط دریافت معافیت پزشکی سربازی چگونه است؟

هر فردی که می داند می تواند معافیت پزشکی سربازی دریافت کند باید ابتدا دفترچه اعزام به خدمت خود را تهیه کند و مراحل آن را شروع کند . سپس از طرف پلیس +10 برای معاینه پزشکی فراخوانده می شود و باید به پزشک متخصص مراجعه کند . در این مرحله است که طبق مشاوره هایی که شما می بینید سوابق پزشکی خود را برده و آن را با پزشک در میان می گذارید. پزشک درخواست بررسی برای معافیت پزشکی صادر می کند و شما می توانید در خواست معافیت پزشکی سربازی خود را در دفتر پلیس +10 ثبت نمایید.

از طرف پلیس +10 شما برای معاینات تخصصی به بیمارستان فراخوانده می شوید و پس از بررس های صورت گرفته برای رسیدگی نهایی معافیت پزشکی به سازمان نظام وظیفه ناجا فراخوانده می شوید.

مشاوران تخصصی ایران تحصیل مرحله به مرحله می توانند شما را در امر گرفتن معافیت پزشکی یاری می رسانند و شما می توانید با خیال راحت تنها مدارکی که به شما می گویند را تهیه کرده و آن را تکمیل نمایید و سوابق پزشکی و مدارک را با خود برای اخذ معافیت پزشکی به بیمارستان و سپس سازمان نظام وظیفه ببرید و در کمیسیون تعیین و تکلیف صدور معافیت پزشکی شرکت نمایید.

هنگامی که تمامی مراحل را به درستی طی نمودید،‌ از طرف سازمان نظام وظیفه ناجا برای شما دعوتنامه ای ارسال می شود تا خود را در تاریخ تعیین شده به نظام وظیفه معرفی کرده و پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد و دست آخر معافیت پزشکی شما صادر خواهد شد.

 

جهت اخذ فوری انواع معافیت پزشکی سربازی ، اخذ معافیت های کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه در ارگان های مختلف با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

معافیت پزشکی سربازی
معافیت پزشکی سربازی

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.