snd.medu.ir

ثبت ارزشیابی دانش آموزان در سامانه سناد دانش آموزی به نشانی Snd.medu.ir برای هر یک از معلمان مدارس آغاز شد. تمامی معلم ها و مدیران مدارس می توانند در زمان اعلام شده برای ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی اقدامات لازم را انجام دهند. البته دقت داشته باشید که سامانه Snd.medu.ir تنها به وسیله معلم ها و مدیران مورد استفاده قرار نمی گیرد و سامانه سناد ثبت ارزشیابی مورد استفاده دانش آموزان جهت دریافت کارنامه و اطلاع از نمرات امتحانات پایان ترم نیز هست.

 

با توجه به اهمیت اطلاع از نحوه ورود به سامانه سنا دانش آموزی به آدرس Snd.medu.ir و نحوه کار با این سامانه بهتر است در این رابطه از کمک مشاوری آگاه و خبره استفاده کنید. مشاوری که با ارائه آموزش های لازم شما را در نحوه کار با این سامانه جامع و کامل راهنمایی کند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی را از آن ها دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ورود و ثبت نام در سامانه دانش آموزی ثبت ارزشیابی تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تمامی ارزشیابی ها و نمرات دانش آموزان پایه های تحصیلی ابتدایی و همین طور دوره اول و دوم متوسطه در سامانه سناد یا همان سامانه ثبت ارزشیابی ثبت می شود

 

 

در رابطه با سامانه Snd.medu.ir چه می دانید؟

در ابتدای این نوشته جامع بهتر است اطلاعاتی را در رابطه با سامانه سناد دانش آموزی یا همان سامانه Snd.medu.ir خدمت شما دوستان عزیز و گرامی ارائه کنیم و شما را بیشتر با این سایت یعنی Snd.medu.ir آشنا کنیم.

تاریخچه سامانه سناد دانش آموزی به سال تحصیلی 1390 برمی گردد. سامانه ای که نام آن یعنی سناد از عبارت سیستم نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان گرفته شده است.

 هدف از راه اندازی سامانه سناد دانش آموزی چیزی به جز ایجاد تحولاتی عمده در زمینه آموزش و پرورش و همین طور هماهنگ و یکپارچه سازی خدمات هوشمند ارائه شده به وسیله یکی از بزرگ ترین سازمان های کشور یعنی سازمان آموزش و پرورش نیست.

دقت داشته باشید که تمامی دانش آموزان کشور از همان پایه پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی امکان ثبت نام در سامانه سناد دانش آموزی یا همان سامانه Snd.medu.ir و استفاده از آن را دارند.

به این نکته مهم و اساسی توجه لازم را مبذول دارید که سامانه سناد دانش آموزی به آدرس Snd.medu.ir مانند یک بانک اطلاعاتی برای دیگر سامانه های موجود تعیین شده عمل می کند.

به این صورت که کلیه سامانه ها از جمله سایت همگام، فروش و توزیع کتاب های درسی، سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران و همین طور سامانه ثبت نام المپیادهای علمی کشور تمامی اطلاعات مورد نیازشان را با ورود به سامانه سناد دانش آموزی بدست می آورند.

دقت داشته باشید که با وجود امکانات خاص و منحصر به فرد سامانه سناد دانش آموزی کار کلاس بندی کلیه دانش آموزان، ارزشیابی تحصیلی و ثبت نمره ها در هر یک از ترم های تحصیلی، صادر کردن کارنامه و همین طور ثبت نام تمامی دوستان عزیز دانش آموز به آسانی و بدون هیچ مشکلی برای آن ها انجام می شود.

در ادامه این نوشته قصد داریم با ارائه راهنمای تصویری ورود به سامانه سناد دانش آموزی در خدمت شما دوستان و عزیزان دانش آموز باشیم.

امیدواریم به وسیله این راهنمای تصویری ارائه شده در ادامه این نوشته بتوانید به طور کامل با نحوه ورود به سامانه سناد دانش آموزی و ثبت نمرات، ارزشیابی های انجام شده در دو مقطع ابتدایی و متوسطه به وسیله معلم ها و مدیران در سامانه Snd.medu.ir آشنایی لازم را پیدا کنید.  

 

 

برای ورود به سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

راهنمای ثبت ارزشیابی دانش آموزان مقطع ابتدایی در سامانه Snd.medu.ir

در این بخش از نوشته با ذکر راهنمای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد ثبت ارزشیابی مقطع ابتدایی در خدمت شما دوستان عزیز همیشه همراه هستیم.

. دقت داشته باشید که نمرات دانش آموزان در مقطع ابتدایی به شکل توصیفی است و به شکل از صفر تا بیست ثبت نمی شود.

از این رو، مدیران مدارس باید اقدامات لازم را برای تعریف آموزگاران به عنوان یکی از کاربران فعال در سامانه سناد ثبت ارزشیابی  یا همان سامانه Snd.medu.ir انجام دهند.

 

 

برای ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی و اطلاع از امکانات و بخش های مختلف آن بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

 

ورود به سانامه سناد دانش آموزی

 

 

. در اولین قدم برای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد ثبت ارزشیابی مدیران هر یک از مدارس در ابتدا باید رمز عبور و نام کاربری خود را از اداره آموزش و پرورش منطقه خود دریافت کنند و به وسیله آن برای ورود به سامانه Snd.medu.ir اقدامات لازم را انجام دهند.

ورود مدیران به سامانه Snd.medu.ir برای این که معلمان بتوانند جهت ثبت نمرات ارزشیابی های دانش آموزان در سامانه سناد ثبت ارزشیابی اقدامات لازم را انجام دهند الزامی به نظر می رسد.

البته دقت داشته باشید که مدیران برای ورود به سامانه سناد جهت ثبت اطلاعات فردی معلمان الزاماً کد ملی خود را هم درج بفرمایند و نیاز به این مورد مهم هم وجود دارد.

. در قدم دوم برای این که امکان ثبت ارزشیابی های انجام شده در سامانه سناد ثبت ارزشیابی برای دانش آموز فراهم شود مدیر مدارس به دو طریق می توانند برای ثبت اطلاعات معلم های مدرسه خود در سامانه سناد اقدام کنند.

به این صورت که مدیر باید به بخش امور دفترداری سایت مراجعه کند و در ادامه گزینه ثبت مشخصات را بزند.

 در صورتی که، معلم مورد نظر وی قبلاً در مدرسه وی مشغول به تدریس بوده و دانش آموز داشته است مسلماً‌ اطلاعات فردی وی در سامانه سناد ثبت ارزشیابی به طور دقیق ثبت شده و موجود است.

اما در غیراینصورت از بخش کد ملی معلم مورد نظر وارد می شویم و تمامی اطلاعات فردی وی را به همان صورتی که سیستم از ما درخواست کرده به طور دقیق و موثق درج می کنیم.

البته یک راه دیگر هم این است که می توانیم بر روی گزینه مدیریت دانش آموزان کلیک کنیم و سپس گزینه مدیریت اطلاعات شناسنامه ای را بزنیم.

در ادامه و با باز شدن صفحه جدید در سامانه Snd.medu.ir کلیک بر روی گزینه اصلاح مشخصات شناسنامه پدر و مادر دانش آموزان یا دبیران و معلمان مدرسه الزامی و مهم به نظر می رسد.

در ادامه باید اطلاعات خواسته شده همکار یعنی کد ملی، نام و نام خانوادگی شماره شناسنامه، تاریخ تولد و شماره تلفن موبایل فرد معلم را در سامانه درج کنید.

بعد از ثبت کلیه این اطلاعات باید بر روی گزینه سبز رنگی به نام کلیک ثبت و ادامه کلیک بفرمایید.

 

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه سلامت دانش آموزان بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

 

سامانه سناد ثبت ارزشیابی

 

 

نکته مهم و قابل توجهی که لازم است در اینجا خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم این است که درست است که تنها سه مورد از گزینه های موجود در این بخش در زمان ثبت اطلاعات ستاره دار هستند اما دقت داشته باشید که درج مواردی مانند محل تولد، شماره سریال شناسنامه،  حرف سریال شناسنامه و اطلاعات شناسنامه افراد مانند محل صدور و شماره سری شناسنانه نیز ضروری و مهم به نظر می رسد.

پس از ثبت اطلاعات همکار کلید بازگشت را می زنیم و پس از ثبت اطلاعات فردی و شناسنامه ای کلیه معلم ها الزاماً باز باید به بخشی تحت امور دفترداری وارد شویم.

بعد از وارد شدن به این بخش نوبت به ورود به قسمت مدیریت کلاس ها می رسد.

 

 

 

سامانه ثبت ارزشیابی سناد

 

 

در این بخش، سال تحصیلی مورد نظر را از میان لیست داده شده انتخاب می کنیم و سپس می توانیم لیست کلاس های مدرسه را به طور کامل مشاهده کنیم.

در این قسمت، می توانیم کلیه کلاس های اول، دوم، سوم و غیره را ملاحظه بفرمایید.

 

 

 

سایت سناد ارزشیابی

 

 

بعد از باز کردن هر کدام از این کلاس های درسی در کنار نام هر کدام از کلاس ها می توانید علامت به اضافه را ببینید که باید بر روی آن کلیک کنید.

به فرض مثال، اگر انتخاب شما کلاس اول است باید به اضافه موجود در کنار نام کلاس اول را بزنید تا بدین ترتیب لیست درس های ارائه شده در این پایه تحصیلی را مشاهده بفرمایید.

در این زمان الزاماً باید براساس درسی که معلم مدرسه شما به تدریس آن مشغول است کلیه اطلاعات همکار را درج کنید.

جهت تعیین آموزگار برای هر یک از دروس باید گزینه تعیین آموزگار را بزنیم تا بدین ترتیب از بین لیست اسامی همکاران یکی را انتخاب کنیم.

. پس از اقدام به تعریف تمامی درس های ارائه شده جهت تمامی پایه های تحصیلی و کلاس های درس الزاماً باید معلمان را به عنوان یکی از کاربران مدارس تعریف کنیم.

به این صورت که با مراجعه به بخش کاربران مدارس برای انتخاب سال تحصیلی مورد نظر اقدام می کنیم. و در ادامه کلید جستجو را می زنیم.

در این بخش، الزاماً باید فرد معلم را به عنوان یک کاربر جدید به سامانه Snd.medu.ir معرفی کنیم.

دقت داشته باشید که جهت معرفی و تعریف کاربر جدید باید کلیه اطلاعات همکار من جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، شماره شناسنامه، ایمیل و غیره را درج کنید.

مدیر در این بخش الزاماً باید شماره تلفن همراه معلم را در فیلد مربوطه درج کند و از طرفی دقت لازم را در درج آن به خرج بدهد.

علت تأکید به درج با دقت شماره تلفن همراه این است که رمز ورود معلم به سامانه سناد دانش آموزی به شماره تلفن درج شده ارسال می شود.

البته در این بخش باید نقش معلم و وضعیت وی هم مشخص شود. در انتها کلیک بر روی گزینه ذخیره جهت ثبت اطلاعات در سامانه Snd.medu.ir الزامی و مهم به نظر می رسد.

. در مرحله بعدی هر یک از مدیران بعد از تعریف معلم ها به عنوان کاربر الزاماً باید به بخش مدیریت کلاس های مدارس مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای اتصال آموزگاران به کلاس درسی مورد نظر انجام دهند.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که برای درس انضباط یا همان شایستگی های عمومی باید مدیر را به عنوان ثبت کننده نمره در سامانه تعیین کنیم. در واقع، درج و ثبت این نمره بر عهده مدیر است.

. پس از انجام تمامی این مراحل به وسیله مدیر مدرسه نوبت به ثبت ارزشیابی های انجام شده برای هر یک از دانش آموزان توسط هر کدام از معلم ها می رسد.

اینجاست که معلم باید توسط نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه سناد دانش آموزی شود و برای ثبت ارزشیابی در این سایت اقدام کند.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کارنامه آنلاین مدارس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

سناد

 

 

. بعد از ورود معلم به پنل کاربری اش وی باید برای انتخاب درسی که در آن تدریس می کند اقدام کرده تا در ادامه لیست دانش آموزانی که آن درس را دارند به طور کامل مشاهده کند.

 

 

 

سامانه درج ارزشیابی تحصیلی

 

 

در این زمان معلم باید با توجه به عملکرد دانش آموز دوران ابتدایی یکی از معیارهای خیلی خوب، خوب، قابل آموزش و نیازمند آموزش و تلاش بیشتر را برای وی انتخاب کند.

البته هر کدام از این موارد ذکر شده در سامانه سناد یا همان سایت Snd.medu.ir با رنگ خاصی مشخص شده اند.

 

 

برای اطلاع از نحوه تغییر رمز عبور تیزهوشان در صورت فراموشی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

سناد دانش آموزی

 

 

. در مرحله بعدی هر کدام از معلم ها باید از طریق کادر توصیف عملکرد یا همان ثبت وضعیت تحصیلی-تربیتی توضیحات دقیق و کاملی را در رابطه با سطح عملکرد دانش آموز بدهند.

 

 

 

برای اطلاع از رتبه بندی مدارس تیزهوشان سمپاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

سناد معلمان

 

 

پس از تکمیل این بخش نوبت به کلیک بر روی گزینه ثبت می رسد.

پس از درج ارزشیابی دانش آموزان در سامانه سناد ثبت ارزشیابی نوبت به ورود به سامانه سناد دانش آموزی به وسیله خود دانش آموز جهت دریافت کارنامه پایان ترم تحصیلی اش می رسد.

 

 

راهنمای ثبت ارزشیابی دانش آموزان مقطع متوسطه در سامانه سناد ثبت ارزشیابی

دقت داشته باشید که امکان ثبت نمرات ارزشیابی های انجام شده به وسیله معلم ها برای دانش آموز مقطع متوسطه هم در سامانه Snd.medu.ir امکان پذیر است.

 

 

 

سایت سناد معلمان و دانش آموزان

 

 

. در قدم اول برای ثبت نمرات دوران متوسطه پس از ثبت نام معلم در سامانه به وسیله مدیر و درج اطلاعات وی معلم می تواند به بخش ثبت نمره و دریافت کارنامه سایت مراجعه کند و بعد از کلیک بر روی آن گزینه ثبت نمرات ضمن سال را انتخاب کند.

بعد از ورود به این بخش امکان ثبت نمرات هر کدام از دروس به صورت جداگانه و مجزا برای معلم وجود دارد.

دقت داشته باشید که ثبت نمرات دانش آموزان مردودی هم در سامانه سناد ثبت ارزشیابی ضروری و مهم به نظر می رسد و از واجبات است.

زیرا در غیراینصورت امکان دارد دانش آموز به مشکل بربخورد.

 

 

 

برای شرکت در آزمون همگام پایه هفتم تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

چگونه می توان برای ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد دانش آموزی اقدام کرد؟

دوستان عزیز دقت داشته باشید که دانش آموزان هم برای اطلاع از نمرات خود و دریافت کارنامه مقطع تحصیلی که در آن درس می خوانند هم باید به سامانه سناد دانش آموزی مراجعه کنند.

اما آیا می دانید این کار به چه صورت انجام می شود و چگونه می توان برای ثبت نام و ورود به سایت Snd.medu.ir جهت دریافت کارنامه تحصیلی اقدام کرد؟

از آنجایی که به عنوان یک دانش آموز نیاز به داشتن اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سایت Snd.medu.ir را دارید بهتر است آشنایی کافی را با نحوه ورود به این سامانه جامع پیدا کنید.

بهترین راه اطلاع از نحوه ثبت نام و ورود به سامانه Snd.medu.ir جهت دریافت کارنامه و اطلاع از لیست نمرات این است که از مشاوری خبره و کاردان در این رابطه کمک بگیرید.

مشاوری که با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی در خدمت شما دوستان عزیز و گرامی دانش آموز باشد.

مشاوران ایران تحصیل می توانند در این زمینه همراه شما باشند و تمامی اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی را در اختیار شما دوست عزیز دانش آموز قرار دهند.

کافیست با مشاوران حاضر در تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی بدست آورید.

تیم مشاوره ما در خدمت شماست تا بتواند بهترین اطلاعات را در رابطه با مراحل و فرآیندهای لازم برای ثبت نام و ورود به سامانه سامانه سناد در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند.

 

 

برای آشنایی با بخش های مختلف سامانه ثبت ارزشیابی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

education.cfu.ac.ir

ثبت نام معلمان در سامانه سناد

سایت همگام انتخاب رشته نهم

Snd.medu.ir- سایت ثبت ارزشیابی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه

سامانه Snd.medu.ir به چه کاری می آید؟ 

سامانه Snd.medu.ir یا همان سامانه سناد ثبت ارزشیابی جهت ثبت نمرات دانش آموزان مقاطع ابتدایی و اول و دوم متوسطه مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه می توان برای ورود به سامانه سناد ثبت ارزشیابی اقدام کرد؟ 

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سناد ثبت ارزشیابی با مشاوران حاضر در تیم ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا دانش آموزان هم امکان ورود به سامانه سناد دانش آموزی را دارند؟ 

بله. تمامی دانش آموزان می توانند با رمز عبور و نام کاربری وارد سامانه سناد دانش آموزی شوند و برای دریافت کارنامه خود اقدام کنند.