تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
snd.medu.ir

ورود به سامانه دانش آموزی سناد snd.medu.ir

snd.medu.ir
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ثبت ارزشیابی دانش آموزان در سامانه سناد دانش آموزی به نشانی Snd.medu.ir برای هر یک از معلمان مدارس آغاز شد. تمامی معلم ها و مدیران مدارس می توانند در زمان اعلام شده برای ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی اقدامات لازم را انجام دهند. البته دقت داشته باشید که سامانه Snd.medu.ir تنها به وسیله معلم ها و مدیران مورد استفاده قرار نمی گیرد و سامانه سناد ثبت ارزشیابی مورد استفاده دانش آموزان جهت دریافت کارنامه و اطلاع از نمرات امتحانات پایان ترم نیز هست.

 

با توجه به اهمیت اطلاع از نحوه ورود به سامانه سنا دانش آموزی به آدرس Snd.medu.ir و نحوه کار با این سامانه بهتر است در این رابطه از کمک مشاوری آگاه و خبره استفاده کنید. مشاوری که با ارائه آموزش های لازم شما را در نحوه کار با این سامانه جامع و کامل راهنمایی کند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی را از آن ها دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ورود به سامانه دانش آموزی و معلمان سناد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

ثبت نام در سامانه سناد برای تمامی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه الزاماً باید انجام شود

 

 

فهرست محتوا

در رابطه با سامانه Snd.medu.ir چه می دانید؟

در ابتدای این نوشته جامع بهتر است اطلاعاتی را در رابطه با سامانه سناد دانش آموزی یا همان سامانه Snd.medu.ir خدمت شما دوستان عزیز و گرامی ارائه کنیم و شما را بیشتر با این سایت یعنی Snd.medu.ir آشنا کنیم.

تاریخچه سامانه سناد دانش آموزی به سال تحصیلی 1390 برمی گردد. سامانه ای که نام آن یعنی سناد از عبارت سیستم نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان گرفته شده است.

هدف از راه اندازی سامانه سناد دانش آموزی چیزی به جز ایجاد تحولاتی عمده در زمینه آموزش و پرورش و همین طور هماهنگ و یکپارچه سازی خدمات هوشمند ارائه شده به وسیله یکی از بزرگ ترین سازمان های کشور یعنی سازمان آموزش و پرورش نیست.

دقت داشته باشید که تمامی دانش آموزان کشور از همان پایه پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی امکان ثبت نام در سامانه سناد دانش آموزی یا همان سامانه Snd.medu.ir و استفاده از آن را دارند.

به این نکته مهم و اساسی توجه لازم را مبذول دارید که سامانه سناد دانش آموزی به آدرس Snd.medu.ir مانند یک بانک اطلاعاتی برای دیگر سامانه های موجود تعیین شده عمل می کند.

به این صورت که کلیه سامانه ها از جمله سایت همگام، فروش و توزیع کتاب های درسی، سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران و همین طور سامانه ثبت نام المپیادهای علمی کشور تمامی اطلاعات مورد نیازشان را با ورود به سامانه سناد دانش آموزی بدست می آورند.

دقت داشته باشید که با وجود امکانات خاص و منحصر به فرد سامانه سناد دانش آموزی کار کلاس بندی کلیه دانش آموزان، ارزشیابی تحصیلی و ثبت نمره ها در هر یک از ترم های تحصیلی، صادر کردن کارنامه و همین طور ثبت نام تمامی دوستان عزیز دانش آموز به آسانی و بدون هیچ مشکلی برای آن ها انجام می شود.

در ادامه این نوشته قصد داریم با ارائه راهنمای تصویری ورود به سامانه سناد دانش آموزی در خدمت شما دوستان و عزیزان دانش آموز باشیم.

امیدواریم به وسیله این راهنمای تصویری ارائه شده در ادامه این نوشته بتوانید به طور کامل با نحوه ورود به سامانه سناد دانش آموزی و ثبت نمرات، ارزشیابی های انجام شده در دو مقطع ابتدایی و متوسطه به وسیله معلم ها و مدیران در سامانه Snd.medu.ir آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

 

برای ورود به سایت همگام کارنامه دانش آموزان وارد لینک مربوطه شوید

 

 

در مورد امکانات سامانه سناد چه می دانید؟

در سامانه سناد یا همان سایت snd.medu.ir بخش های مختلفی گنجانده شده که هر دانش آموز براساس نیازهای خود باید به آن مراجعه کرده و از امکانات آن استفاده کند.

در ادامه این بحث با شما در رابطه با معرفی امکانات سامانه دانش آموزی سناد یا همان سایت snd.medu.ir همراه هستیم.

 

 

امکانات گنجانده شده در سامانه سناد برای دانش آموزان مقطع متوسطه

تمامی مدیران مدارس الزاماً باید قبل از ورود دانش آموزان به سامانه دانش آموزی سناد به این سایت به آدرس snd.medu.ir وارد شده و کار ثبت نام هر یک از دانش آموزان را در سامانه سناد به صورت جداگانه انجام دهند.

البته در این میان انجام کلاس بندی آن ها نیز از دیگر فعالیت هایی است که مدیران موظف به انجام آن برای هر کدام از دانش آموزان دوره اول و یا دوم متوسطه هستند.

در ادامه این بحث با معرفی هر یک از امکانات سامانه سناد دانش آموزان به آدرس snd.medu.ir برای دانش آموزان مقطع متوسطه در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت رمز عبور در سامانه همگام وارد لینک مربوطه شوید

 

 

. بخش درخواست هدایت تحصیلی دانش آموزان در سناد

در این بخش می توان فرم هدایت تحصیلی دانش آموزان دوره متوسطه را مشاهده کرده و حتی برای ویرایش اطلاعات مندرج در آن نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

. بخش ثبت نمرات دانش آموزان و دریافت کارنامه

مدیران مدارس در این بخش از سامانه سناد می توانند نمره های تمامی دروس عمومی و اختصاصی دانش آموزان را در سامانه دانش آموزی سناد درج کنند.

البته به جز این امکان دانش آموزان نیز می توانند برای دریافت کارنامه هر یک از ترم های تحصیلی خود در زمان مقرر شده و با ورود به سایت سناد اقدام کنند.

البته دقت داشته باشید که این کارنامه در قالب pdf از سامانه سناد قابل دریافت است.

 

 

. بخش کلاس بندی سامانه سناد

یکی از مهم ترین بخش های موجود در سامانه سناد بخش کلاس بندی است. در این سامانه می توان برای کلاس بندی دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس غیردولتی و دولتی اقدام کرد.

اما دقت داشته باشید که نحوه کلاس بندی برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس دولتی در سامانه سناد موضوعی از قبل مشخص شده بوده و شیوه آن کاملاً روشن و بدون تغییر است.

اما در رابطه با مدارس غیردولتی این امر صادق نیست و به مراتب امکان ایجاد تغییراتی در آن در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان وجود دارد.

 

 

. بخش ثبت نام دانش آموزان در سامانه دانش آموزی سناد

در این قسمت از سامانه سناد هر یک از مدیران می توانند برای ثبت نام دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه اقدامات لازم را انجام دهند.

این ثبت نام با درج کد ملی هر یک از دانش آموزان در سامانه سناد و طی دیگر مراحل لازم برای هر یک از دانش آموزان انجام می گیرد.

 

 

بخش تعریف رشته پایه در سایت سناد دانش آموزی

در این بخش از سامانه سناد دانش آموزی امکان تعریف رشته پایه مورد نظر برای کلیه دانش آموزان دوره متوسطه فراهم است و آن ها به راحتی می توانند برای این امر اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

امکانات گنجانده شده در سامانه سناد برای دانش آموزان دوره ابتدایی

در این قسمت تمامی دانش آموزان پایه اول تا ششم ابتدایی براساس سهمیه ها و ظرفیت های اعلام شده کلاس بندی می شوند.

البته این امر به مراتب توسط مدارس برای دانش آموزان انجام می گیرد.

 

 

. بخش در نظر گرفته شده برای ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد

با توجه به این قسمت تمامی مدیران می توانند برای ثبت نام دانش آموزانی ولو اطلاعات فردی و تحصیلی آن ها در سامانه موجود باشد یا خیر اقدامات لازم را انجام دهند.

دقت داشته باشید که مدیران برای انجام ثبت نام تک تک دانش آموزان به کد ملی آن ها نیاز دارند.

 

 

در رابطه با جدیدترین آدرس های سامانه سناد یا snd.medu.ir چه می دانید؟

سامانه سناد یا همان سایت snd.medu.ir کاربردهای زیادی برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس مختلف دارد.

در واقع، هر دانش آموز به جز دریافت کارنامه و مشاهده نمرات و کارهایی از این دست می تواند برای ثبت نام انواع المپیادهای دانش آموزی، جشنواره خوارزمی و همین طور آزمون های تیزهوشان اقدامات لازم را انجام دهد.

در ادامه این نوشته با ذکر آدرس های جدید سامانه سناد برای دانش آموزان در پایه ها و مقاطع مختلف تحصیلی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

آدرس بخش های مختلف سایت سناد
نوع مدارسآدرس سایت
مدارس ابتدایی استثناییes.snd.medu.ir
مدارس متوسطه دوم استثناییesm2-snd.medu.ir
مدارس دوم متوسطه حرفه ای- استثناییEsm2p-snd-medu.ir

 

مدارس متوسطه دومM2-snd.medu.ir
پیش دبستانیp-snd.medu.ir
مدارس ابتداییSchsnd.medu.ir
مدارس متوسطه اولM1-snd.medu.ir
مدارس متوسطه دوم استثناییesm1-snd.medu.ir
مدارس متوسطه دوم استثناییesm1-snd.mediru.
مدارس پسش دبستانی استثناییPs-snd.medu.ir
سامانه پشتیبانیSupport-snd.medu.ir
مدارس بزرگسالانT-snd.medu.ir

 

 

در رابطه با ثبت جهت تحصیلی در سامانه دانش آموزی سناد چه می دانید؟

حتماً شما دوست عزیز دانش آموز می دانید که جهش تحصیلی و درس خواندن به صورت جهشی چیست؟

در واقع، از آن جایی که برخی از دانش آموزان استعداد و هوش بسیار بالایی دارند تمایل به خواندن یک یا دو پایه تحصیلی را در زمان کمتر از مدت معمول دارند.

اما دقت داشته باشید که ثبت جهت تحصیلی در سامانه دانش آموزی سناد برای تمامی افراد متقاضی انجام می گیرد.

مورد مهم دیگر این که ثبت نام در سامانه سناد برای جهش تحصیلی هم توسط دانش آموزان و هم مدیران صورت می گیرد و انجام این کار برای هر دوی آن ها الزامی و مهم است.

در ادامه به صورت تصویری مراحل ثبت نام دانش آموزان و مدیران را در سامانه دانش آموزی سناد خدمت شما دوستان و عزیزان توضیح می دهیم.

 

 

برای ورود به سامانه پشتیبانی سناد وارد لینک مربوطه شوید

 

 

مراحل ثبت نام دانش آموزان برای جهش تحصیلی

در این بخش از نوشته حاضر با ذکر مراحل ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد برای جهش تحصیلی به صورت تصویری در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

 

. در قدم اول باید برای انتخاب پایه و رشته تحصیلی خود در سامانه snd.medu.ir اقدام کنید. به این صورت که بعد از ورود به سایت سناد باید وارد بخشی تحت عنوان امور دفترداری شده و در ادامه گزینه مدیریت رشته پایه را بزنید.

دقت داشته باشید که الزاماً باید پایه ای بالاتر از پایه تحصیلی دانش آموز را در زمان ثبت جهش تحصیلی انتخاب کنید.

 

 

جهش تحصیلی

 

 

. قدم دوم مربوط به ثبت کلاس درسی است. در این مرحله الزاماً باید از بخش کلاس های مدرسه در سامانه سناد به قسمت سال تحصیلی نوبت تحصیلی تابستان بروید.

 

 

 

سایت سناد

 

 

. سومین مرحله از مراحل ثبت جهش تحصیلی اضافه کردن هر کدام از دانش آموزان در کلاس های درسی است.

 

 

 

سامانه دانش آموزی

 

 

. چهارمین مرحله از مراحل ثبت جهش تحصیلی مربوط به درج نمره های تحصیلی دانش آموزان است.

 

 

ورود به سناد

 

 

در این مرحله باید از بخش ثبت ارزشیابی و دریافت کارنامه بخش ارزشیابی را انتخاب کرده و در این بخش فیلدهای به نمایش درآمده را پر کنید.

 

 

در رابطه با نحوه ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد چه می دانید؟

ثبت نام تمامی دانش آموزان در سامانه سناد تنها توسط مدیران مدارس برای هر یک از این افراد صورت می گیرد.

اما دقت داشته باشید که هر یک از مدیران باید با نحوه ثبت نام برای دانش آموزان در این سامانه آشنایی لازم را پیدا کنند.

در ادامه شما را با روند ثبت نام دانش آموزان در این سایت در رابطه با دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه به طور کامل آشنا می کنیم.

 

 

ثبت نام مدیران در سامانه سناد برای دانش آموزان دوره متوسطه

. در اولین قدم هر یک از مدیران باید وارد سامانه سناد شده و در این میان بر روی گزینه ای به نام ثبت نام دانش آموز جدید کلیک کنند.

. دومین مرحله از ثبت نام در این سامانه مربوط به ثبت مشخصات شناسنامه ای دانش آموز جدید و پر کردن فیلدهای مربوطه است.

. در انتها و در آخرین قدم و بعد از تکمیل تمامی فیلدها باید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا مراحل به پایان برسد.

 

 

ثبت نام مدیران در سامانه سناد برای دانش آموزان دوره ابتدایی

در این بخش با ذکر مراحل و فرآیندهای ثبت نام مدیران در سامانه سناد برای دانش آموزان دوره ابتدایی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

 

 

ثبت نام سناد ابتدایی

 

 

. در اولین مرحله برای ثبت نام در سایت سناد کلیک بر روی گزینه ثبت نام دانش آموز جدید است.

 

. دردومین قدم باید کد ملی دانش آموز را در فیلد مربوطه وارد کنید.

 

 

سامانه سناد ابتدایی

 

. بعد از درج کد ملی دانش آموزان صفحه ای برای شما باز می شود که در آن باید فرمی را با دقت تمام پر کنید.

در این فرم مواردی مانند نام و نام خانوادگی دانش آموز، کد ملی و نام و نام خانوادگی پدر و مادر، شماره شناسنامه، شماره سریال شناسنامه، محل تولد و محل صدور شناسنامه را باید درج بفرمایید.

 

 

سناد ابتدایی

 

 

. در قدم آخر و بعد از تکمیل فرم ذکر شده در بالا می توانید تمامی موارد درج شده در فرم را به طور کامل مشاهده کنید و از صحت و درستی آن ها اطمینان حاصل فرمایید.

 

 

 

تمامی ارزشیابی ها و نمرات دانش آموزان پایه های تحصیلی ابتدایی و همین طور دوره اول و دوم متوسطه در سامانه سناد یا همان سامانه ثبت ارزشیابی ثبت می شود

 

 

برای ورود به سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

راهنمای ثبت ارزشیابی دانش آموزان مقطع ابتدایی در سامانه Snd.medu.ir

در این بخش از نوشته با ذکر راهنمای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد ثبت ارزشیابی مقطع ابتدایی در خدمت شما دوستان عزیز همیشه همراه هستیم.

. دقت داشته باشید که نمرات دانش آموزان در مقطع ابتدایی به شکل توصیفی است و به شکل از صفر تا بیست ثبت نمی شود.

از این رو، مدیران مدارس باید اقدامات لازم را برای تعریف آموزگاران به عنوان یکی از کاربران فعال در سامانه سناد ثبت ارزشیابی یا همان سامانه Snd.medu.ir انجام دهند.

 

 

برای ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی و اطلاع از امکانات و بخش های مختلف آن بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

 

ورود به سانامه سناد دانش آموزی

 

 

. در اولین قدم برای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد ثبت ارزشیابی مدیران هر یک از مدارس در ابتدا باید رمز عبور و نام کاربری خود را از اداره آموزش و پرورش منطقه خود دریافت کنند و به وسیله آن برای ورود به سامانه Snd.medu.ir اقدامات لازم را انجام دهند.

ورود مدیران به سامانه Snd.medu.ir برای این که معلمان بتوانند جهت ثبت نمرات ارزشیابی های دانش آموزان در سامانه سناد ثبت ارزشیابی اقدامات لازم را انجام دهند الزامی به نظر می رسد.

البته دقت داشته باشید که مدیران برای ورود به سامانه سناد جهت ثبت اطلاعات فردی معلمان الزاماً کد ملی خود را هم درج بفرمایند و نیاز به این مورد مهم هم وجود دارد.

. در قدم دوم برای این که امکان ثبت ارزشیابی های انجام شده در سامانه سناد ثبت ارزشیابی برای دانش آموز فراهم شود مدیر مدارس به دو طریق می توانند برای ثبت اطلاعات معلم های مدرسه خود در سامانه سناد اقدام کنند.

به این صورت که مدیر باید به بخش امور دفترداری سایت مراجعه کند و در ادامه گزینه ثبت مشخصات را بزند.

در صورتی که، معلم مورد نظر وی قبلاً در مدرسه وی مشغول به تدریس بوده و دانش آموز داشته است مسلماً‌ اطلاعات فردی وی در سامانه سناد ثبت ارزشیابی به طور دقیق ثبت شده و موجود است.

اما در غیراینصورت از بخش کد ملی معلم مورد نظر وارد می شویم و تمامی اطلاعات فردی وی را به همان صورتی که سیستم از ما درخواست کرده به طور دقیق و موثق درج می کنیم.

البته یک راه دیگر هم این است که می توانیم بر روی گزینه مدیریت دانش آموزان کلیک کنیم و سپس گزینه مدیریت اطلاعات شناسنامه ای را بزنیم.

در ادامه و با باز شدن صفحه جدید در سامانه Snd.medu.ir کلیک بر روی گزینه اصلاح مشخصات شناسنامه پدر و مادر دانش آموزان یا دبیران و معلمان مدرسه الزامی و مهم به نظر می رسد.

در ادامه باید اطلاعات خواسته شده همکار یعنی کد ملی، نام و نام خانوادگی شماره شناسنامه، تاریخ تولد و شماره تلفن موبایل فرد معلم را در سامانه درج کنید.

بعد از ثبت کلیه این اطلاعات باید بر روی گزینه سبز رنگی به نام کلیک ثبت و ادامه کلیک بفرمایید.

 

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه سلامت دانش آموزان بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

 

سامانه سناد ثبت ارزشیابی

 

 

نکته مهم و قابل توجهی که لازم است در اینجا خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم این است که درست است که تنها سه مورد از گزینه های موجود در این بخش در زمان ثبت اطلاعات ستاره دار هستند اما دقت داشته باشید که درج مواردی مانند محل تولد، شماره سریال شناسنامه، حرف سریال شناسنامه و اطلاعات شناسنامه افراد مانند محل صدور و شماره سری شناسنانه نیز ضروری و مهم به نظر می رسد.

پس از ثبت اطلاعات همکار کلید بازگشت را می زنیم و پس از ثبت اطلاعات فردی و شناسنامه ای کلیه معلم ها الزاماً باز باید به بخشی تحت امور دفترداری وارد شویم.

بعد از وارد شدن به این بخش نوبت به ورود به قسمت مدیریت کلاس ها می رسد.

 

 

 

سامانه ثبت ارزشیابی سناد

 

 

در این بخش، سال تحصیلی مورد نظر را از میان لیست داده شده انتخاب می کنیم و سپس می توانیم لیست کلاس های مدرسه را به طور کامل مشاهده کنیم.

در این قسمت، می توانیم کلیه کلاس های اول، دوم، سوم و غیره را ملاحظه بفرمایید.

 

 

 

سایت سناد ارزشیابی

 

 

بعد از باز کردن هر کدام از این کلاس های درسی در کنار نام هر کدام از کلاس ها می توانید علامت به اضافه را ببینید که باید بر روی آن کلیک کنید.

به فرض مثال، اگر انتخاب شما کلاس اول است باید به اضافه موجود در کنار نام کلاس اول را بزنید تا بدین ترتیب لیست درس های ارائه شده در این پایه تحصیلی را مشاهده بفرمایید.

در این زمان الزاماً باید براساس درسی که معلم مدرسه شما به تدریس آن مشغول است کلیه اطلاعات همکار را درج کنید.

جهت تعیین آموزگار برای هر یک از دروس باید گزینه تعیین آموزگار را بزنیم تا بدین ترتیب از بین لیست اسامی همکاران یکی را انتخاب کنیم.

. پس از اقدام به تعریف تمامی درس های ارائه شده جهت تمامی پایه های تحصیلی و کلاس های درس الزاماً باید معلمان را به عنوان یکی از کاربران مدارس تعریف کنیم.

به این صورت که با مراجعه به بخش کاربران مدارس برای انتخاب سال تحصیلی مورد نظر اقدام می کنیم. و در ادامه کلید جستجو را می زنیم.

در این بخش، الزاماً باید فرد معلم را به عنوان یک کاربر جدید به سامانه Snd.medu.ir معرفی کنیم.

دقت داشته باشید که جهت معرفی و تعریف کاربر جدید باید کلیه اطلاعات همکار من جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، شماره شناسنامه، ایمیل و غیره را درج کنید.

مدیر در این بخش الزاماً باید شماره تلفن همراه معلم را در فیلد مربوطه درج کند و از طرفی دقت لازم را در درج آن به خرج بدهد.

علت تأکید به درج با دقت شماره تلفن همراه این است که رمز ورود معلم به سامانه سناد دانش آموزی به شماره تلفن درج شده ارسال می شود.

البته در این بخش باید نقش معلم و وضعیت وی هم مشخص شود. در انتها کلیک بر روی گزینه ذخیره جهت ثبت اطلاعات در سامانه Snd.medu.ir الزامی و مهم به نظر می رسد.

. در مرحله بعدی هر یک از مدیران بعد از تعریف معلم ها به عنوان کاربر الزاماً باید به بخش مدیریت کلاس های مدارس مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای اتصال آموزگاران به کلاس درسی مورد نظر انجام دهند.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که برای درس انضباط یا همان شایستگی های عمومی باید مدیر را به عنوان ثبت کننده نمره در سامانه تعیین کنیم. در واقع، درج و ثبت این نمره بر عهده مدیر است.

. پس از انجام تمامی این مراحل به وسیله مدیر مدرسه نوبت به ثبت ارزشیابی های انجام شده برای هر یک از دانش آموزان توسط هر کدام از معلم ها می رسد.

اینجاست که معلم باید توسط نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه سناد دانش آموزی شود و برای ثبت ارزشیابی در این سایت اقدام کند.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کارنامه آنلاین مدارس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

سناد

 

 

. بعد از ورود معلم به پنل کاربری اش وی باید برای انتخاب درسی که در آن تدریس می کند اقدام کرده تا در ادامه لیست دانش آموزانی که آن درس را دارند به طور کامل مشاهده کند.

 

 

 

سامانه درج ارزشیابی تحصیلی

 

 

در این زمان معلم باید با توجه به عملکرد دانش آموز دوران ابتدایی یکی از معیارهای خیلی خوب، خوب، قابل آموزش و نیازمند آموزش و تلاش بیشتر را برای وی انتخاب کند.

البته هر کدام از این موارد ذکر شده در سامانه سناد یا همان سایت Snd.medu.ir با رنگ خاصی مشخص شده اند.

 

 

برای اطلاع از نحوه تغییر رمز عبور تیزهوشان در صورت فراموشی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

سناد دانش آموزی

 

 

. در مرحله بعدی هر کدام از معلم ها باید از طریق کادر توصیف عملکرد یا همان ثبت وضعیت تحصیلی-تربیتی توضیحات دقیق و کاملی را در رابطه با سطح عملکرد دانش آموز بدهند.

 

 

 

برای اطلاع از رتبه بندی مدارس تیزهوشان سمپاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

سناد معلمان

 

 

پس از تکمیل این بخش نوبت به کلیک بر روی گزینه ثبت می رسد.

پس از درج ارزشیابی دانش آموزان در سامانه سناد ثبت ارزشیابی نوبت به ورود به سامانه سناد دانش آموزی به وسیله خود دانش آموز جهت دریافت کارنامه پایان ترم تحصیلی اش می رسد.

 

 

راهنمای ثبت ارزشیابی دانش آموزان مقطع متوسطه در سامانه سناد ثبت ارزشیابی

دقت داشته باشید که امکان ثبت نمرات ارزشیابی های انجام شده به وسیله معلم ها برای دانش آموز مقطع متوسطه هم در سامانه Snd.medu.ir امکان پذیر است.

 

 

 

سایت سناد معلمان و دانش آموزان

 

 

. در قدم اول برای ثبت نمرات دوران متوسطه پس از ثبت نام معلم در سامانه به وسیله مدیر و درج اطلاعات وی معلم می تواند به بخش ثبت نمره و دریافت کارنامه سایت مراجعه کند و بعد از کلیک بر روی آن گزینه ثبت نمرات ضمن سال را انتخاب کند.

بعد از ورود به این بخش امکان ثبت نمرات هر کدام از دروس به صورت جداگانه و مجزا برای معلم وجود دارد.

دقت داشته باشید که ثبت نمرات دانش آموزان مردودی هم در سامانه سناد ثبت ارزشیابی ضروری و مهم به نظر می رسد و از واجبات است.

زیرا در غیراینصورت امکان دارد دانش آموز به مشکل بربخورد.

 

 

 

برای شرکت در آزمون همگام پایه هفتم تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چگونه می توان برای ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد دانش آموزی اقدام کرد؟

دوستان عزیز دقت داشته باشید که دانش آموزان هم برای اطلاع از نمرات خود و دریافت کارنامه مقطع تحصیلی که در آن درس می خوانند هم باید به سامانه سناد دانش آموزی مراجعه کنند.

اما آیا می دانید این کار به چه صورت انجام می شود و چگونه می توان برای ثبت نام و ورود به سایت Snd.medu.ir جهت دریافت کارنامه تحصیلی اقدام کرد؟

از آنجایی که به عنوان یک دانش آموز نیاز به داشتن اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سایت Snd.medu.ir را دارید بهتر است آشنایی کافی را با نحوه ورود به این سامانه جامع پیدا کنید.

بهترین راه اطلاع از نحوه ثبت نام و ورود به سامانه Snd.medu.ir جهت دریافت کارنامه و اطلاع از لیست نمرات این است که از مشاوری خبره و کاردان در این رابطه کمک بگیرید.

مشاوری که با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی در خدمت شما دوستان عزیز و گرامی دانش آموز باشد.

مشاوران ایران تحصیل می توانند در این زمینه همراه شما باشند و تمامی اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی را در اختیار شما دوست عزیز دانش آموز قرار دهند.

کافیست با مشاوران حاضر در تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سناد دانش آموزی بدست آورید.

تیم مشاوره ما در خدمت شماست تا بتواند بهترین اطلاعات را در رابطه با مراحل و فرآیندهای لازم برای ثبت نام و ورود به سامانه سامانه سناد در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند. 

 

ثبت نام اتباع خارجی در سایت سناد چگونه است؟

در رابطه با ثبت نام اتباع خارجی در سایت سناد باید عرض کنیم که نحوه ثبت نام این قبیل از دانش آموزان با ثبت نام دانش آموزان ایرانی متفاوت است.

به این معنا که مدیر در ابتدا باید وارد بخش ثبت نام دانش آموزان اتباع شود و در ادامه با درج کد اتباع و سال تحصیلی ثبت نام به اتمام می رسد.

 

 

در رابطه با ثبت نام پذیرش گروهی در سایت سناد چه می دانید؟

در رابطه با ثبت نام پذیرش گروهی در سایت سناد باید عرض کنیم که این ثبت نام تنها برای مدارسی است که در حال حاضر منحل شده اند و دیگر فعالیتی ندارند.

برای این ثبت نام در اختیار داشتن کد مدرسه جدید جهت درج در سایت سناد الزامی است.

 

 

آیا اطلاعاتی در رابطه با کمیسیون های سناد دارید؟

در صورتی که دانش آموزان ثبت نامی در سایت سناد جزء دانش آموزان معلول باشند و یا این که رشته و یا مقطع تحصیلی آن ها درست درج نشده این افراد الزاماً باید وارد بخش ثبت کمیسیون سایت سناد شوند.

از میان این کمیسیون ها می توان از تطبیق دروس، کبرسن، صغرسن و تغییر رشته اشاره کرد.

 

 

آیا نحوه ثبت نام در سامانه سناد جهش تحصیلی دانش آموزان مدارس شاهد متفاوت است؟

شاید شما هم چیزی در رابطه با تفاوت جزئی ثبت نام در سامانه سناد برای دانش آموزان مایل به تحصیل در مدارس شاهد با دیگر دانش آموزان شنیده باشید.

اما برای آن دسته از مدیران و عزیزانی که شاید اطلاعی در این رابطه نداشته باشند باید عرض کنیم که مراحل این ثبت نام برای دانش آموزان مایل به ادامه تحصیل در مدارس شاهد با دیگر دانش آموزان کمی متفاوت است.

به این معنا که مدیران هر یک از مدارس باید به بخشی تحت عنوان کمیسیون جهشی مدارس شاهد در سامانه سناد مراجعه کنند و تمامی مراحل مربوط به ثبت نام را در آن طی کنند.

در واقع، این تنها تفاوتی است که بین ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد با دیگر دانش آموزان وجود دارد و مابقی مراحل ثبت نام دقیقاً مشابه دیگر دانش آموزان است.

 

 

برای ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی و آشنایی با بخش های مختلف آن وارد لینک مربوطه شوید

 

 

در رابطه با سامانه امین چه اطلاعاتی دارید؟

شاید بد نباشد که در این نوشته مربوط به سامانه سناد اطلاعاتی را هم در رابطه با سامانه امین بدست آورید.

سامانه امین سامانه ای است به نشانی edu.medu.ir که مخصوص دانش آموزانی است که به مرحله فارغ التحصیلی از مدرسه رسیده اند.

از میان مهم ترین امکاناتی که در سامانه امین گنجانده شده می توان از امکان دریافت گواهی نامه دیپلم و همین طور پایه پیش دانشگاهی نام برد.

البته دقت داشته باشید که کار دریافت این گواهی نامه ها بر عهده مدیران و یا معاونان مشغول به کار در مدارس است و نیازی به مراجعه دانش آموزان به این سامانه نیست.

 

 

در رابطه با نحوه دریافت مدارک تحصیلی در سامانه امین چه می دانید؟

همان طور که بالاتر نیز خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کردیم دریافت مدارک تحصیلی مقطع دیپلم و همین طور پیش دانشگاهی توسط مدیران و یا معاونان مدارس از طریق سامانه امین امکان پذیر است.

اما موضوع مهمی که به هیچ وجه نباید از آن غافل شد در رابطه با نحوه دریافت مدارک تحصیلی در سامانه امین است.

در این بخش با ذکر نحوه دریافت مدارک تحصیلی در سامانه امین در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

. در اولین قدم و برای دریافت مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی الزاماً باید وارد این سایت به نشانی edu.medu.ir شوید.

. مرحله دوم مربوطه به درج دقیق و درست پسورد و نام کاربری دانش آموز است که باید با دقت بالایی انجام شود.

. در قدم آخر باید عملیات مربوط به فارغ التحصیلی دانش آموز را به طور دقیق انجام دهید.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سایت سناد دانش آموزی و معلمان و همین طور بخش های مختلف این سامانه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه سناد چیست؟

سامانه سناد سامانه ای است که برای ثبت اطلاعات شخصی و تحصیلی دانش‌ آموزان از آن استفاده می شود.

نحوه ثبت نام در سامانه دانش آموزی سناد به چه صورت است؟

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه دانش‌آموزی سناد در دو دوره ابتدایی و متوسطه با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توان برای ورود به سایت سناد اقدام کرد؟

برای ورود به سایت سناد باید آدرس این سامانه یعنی sannad.ir را در مرورگر خود درج کنید.

آیا مدیران هم امکان استفاده از سامانه سناد را دارند؟

بله. سامانه سناد تنها برای استفاده دانش آموزان نبوده و مدیران هم می توانند از آن استفاده کنند.

نظرات

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

ایران تحصیل
تماس با مشاور