ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ht.medu.ir سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان + نحوه ورود | ایران تحصیل

ht.medu.ir سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت هدایت تحصیلی دانش آموزان به آدرس ht.medu.ir برای دانش آموزان فعال شد. سایتی که مختص هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه نهم است.

البته دقت داشته باشید که کارایی این سایت برای کسب اطلاع از نتیجه هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و همین طور وارد شدن به سامانه همگام و انجام اطلاع رسانی های لازم به دانش آموزان است.

 

از آن جایی که تمامی دانش آموزان باید از نحوه کار با سایت ht.medu.ir اطلاع داشته باشند از این رو کمک گرفتن از فردی کاردان و متخصص که بتواند شما را از فوت و فن کار با این سایت مطلع کند و اطلاعاتی را در رابطه با بخش های مختلف سامانه ht.medu.ir در اختیار شما دوستان گرامی قرار دهد الزامی است.

در نتیجه، اگر در نحوه کار با سامانه ht.medu.ir مشکل دارید و یا با بخش های مختلف آن آشنایی ندارید می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

با ورود به سایت اطلاع رسانی هدایت تحصیلی دانش آموزان می توانید از امکانات آن شامل محتوای آموزشی، اطلاعیه ها و بخش هدایت تحصیلی آن استفاده کنید

سایت ht.medu.ir یا سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان چیست؟

شاید بد نباشد که در ابتدای این نوشته اطلاعاتی را در رابطه با سایت ht.medu.ir در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدهیم.

در ابتدا باید عرض کنیم که هدف اصلی و اساسی از انجام فرایند هدایت تحصیلی برای تک تک دانش آموزان دوره متوسطه نهم این است که آن ها به تحصیل در رشته مورد نظر و مورد علاقه خود در مدرسه و بعد هم در دانشگاه برسند.

رشته ای که بر طبق نیازها و امکانات جامعه ایران است و تناسب زیادی با این موارد دارد.

دقت داشته باشید که کار هدایت تحصیلی دانش آموزان مقطع نهم تحصیلی از همان روزهای شروع سال تحصیلی جدید آغاز می شود و نتیجه آن هم پس از تمام شدن امتحان های پایان ترم آن ها خدمتشان اعلام می گردد.

مزایای سایت Ht.medu.ir

بحث هدایت تحصیلی و انتخاب رشته همواره از جمله موضات گنگ و مبهم برای دانش آموزان و صد البته خانواده های آن به شمار  می رود.

از این رو، دانش آموز و یا والدین وی همواره برای انتخاب رشته تحصیلی سردرگم هستند و نمی دانند چگونه باید این مرحله مهم زندگی و تحصیل را پشت سر بگذارند.

اینجاست که سازمان آموزش و پرورش به کمک دانش آموزان می آید و با راه اندازی سامانه ht.medu.ir کار اطلاع رسانی هدایت تحصیلی را برای آن ها انجام می دهد.

مزایای سایت Ht.medu.ir

البته به جز بخش هدایت تحصیلی و وارد شدن به پنل کاربری سایت همگام می توانید بخش های دیگری را نیز در سایت ht.medu.ir پیدا کنید.

از میان این بخش ها و امکانات می توان به بخش سؤالات متداول، اطلاعیه ها و مقالات مشاوره ای اشاره کرد.

در ادامه توضیحات بیشتری را در رابطه با هر کدام از بخش های سایت ht.medu.ir خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه سایت ایران تحصیل عرض می کنیم.

اما در ابتدا بهتر است توضیحاتی را در رابطه با نحوه ورود به سایت ht.medu.ir یا همان سایت هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم.

برای ورود به سامانه انتخاب رشته و هدایت تحصیلی نهم وارد لینک مربوطه شوید

نحوه ورود به سامانه ht.medu.ir

ورود به سایت ht.medu.ir زمینه اطلاع شما دوستان عزیز را از همه امور مرتبط با هدایت تحصیلی و همین طور هدایت تحصیلی را برایتان فراهم می کند.

در ادامه این بخش با ذکر راهنمای تصویری ورود به سایت هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش یا همان ht.medu.ir در خدمت شما دوستان عزیز دانش آموز هستیم.

. در قدم اول برای ورود به سایت ht.medu.ir الزاماً باید آدرس این سایت را در مرورگر گوگل خود سرچ بزنید و سپس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش

. در قدم بعدی نوبت به کلیک بر روی دکمه ورود از منوی تعبیه شده در سامانه ht.medu.ir می رسد.

هدایت تحصیلی

. بعد از باز کردن صفحه دیگری می توانید رمز عبور همگام و همین طور کد ملی خود را در فیلدهای مخصوص به نمایش درآمده تایپ کنید و سپس دکمه سبز رنگ ورود را بزنید.

سامانه آنلاین آموزش و پرورش

. قدم بعدی کلیک بر روی گزینه ای به نام هدایت تحصیلی در سامانه هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش یا همان ht.medu.ir است.

سامانه هدایت تحصیلی

. پس از وارد شدن به قسمت هدایت تحصیلی از داشبورد اصلی سایت می توانید به راحتی برای شرکت در آزمون های مشاوره ای اقدام کنید.

امکانات سایت هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش

همان طور که بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کردیم سایت هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش از بخش های مختلفی تشکیل شده و امکانات متعددی را در خود جای می دهد.

در ادامه این بخش می توانید در رابطه با امکانات سایت ht.medu.ir بخوانید.

برای اطلاع از زمان و نحوه دریافت رمز عبور سایت همگام وارد لینک مربوطه شوید.

بخش اخبار در سایت ht.medu.ir

بخش اخبار سایت هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش از جمله مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در این سامانه است.

در این قسمت، می توانید آخرین و جدیدترین خبرها در رابطه با شرکت در امتحان تعیین رشته مجدد و نحوه شرکت در این آزمون و همین طور نمونه برگ های شماره 6 و 7 را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاع از شرایط شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 لیست مدارس در سامانه ht.medu.ir

در این قسمت از سایت ht.medu.ir به وسیله انتخاب و گزینش فیلترها و بخش های مختلف در سایت می توانید کار جستجوی مدارس را انجام دهید.

 لیست مدارس در سامانه ht.medu.ir

به این ترتیب که به راحتی و با انتخاب مواردی از جمله منطقه، استان و موارد دیگر به راحتی می توانید مدارس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

این قابلیت مهم سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان میتواند در هنگام انتخاب مدرسه محل تحصیل در فصل ثبت نام مدارس کمک به سزایی داشته باشند و از این طریق میتوانید مدارس مختلف را با هم مقایسه کنید.

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

اطلاع رسانی هدایت تحصیلی ht.medu.ir

همان گونه که از اسم این بخش برمی آید در آن می توانید به راحتی کلیه اطلاعیه های منتشر شده به وسیله آموزش و پرورش مبنی بر نحوه و زمان شرکت در طرح هدایت تحصیلی و موارد مرتبط با آن را پیدا کنید.

البته دقت داشته باشید که این بخش تنها اطلاعیه ها را در خود جای نمی دهد و می توانید در آن شماری مقاله مشاوره ای هم پیدا کنید.

مقاله هایی که در آن ها رشته های ارائه شده در پایه نهم تحصیلی به طور کامل و دقیق معرفی شده اند.

محتوای آموزشی سایت اطلاع رسانی هدایت تحصیلی

در بخش محتوای آموزشی می توانید تنها با انتخاب و درج درس مورد نظر و رشته و مقطع و پایه تحصیلی محتوای آموزشی مورد نیاز را از طریق سامانه ht.medu.ir یا همان سامانه هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش دریافت کنید.

با استفاده از محتوای آموزشی این بخش از سایت میتوانید در درس هایی که احساس ضعف میکنید و یا نیاز به توضیح بیشتر در زمینه آنها دارید به راحتی و با چند کلیک اطلاعات کافی به دست آورید.

محتوای آموزشی سایت اطلاع رسانی هدایت تحصیلی

علاوه بر این با روش و طرز فکر اساتید برتر نیز آشنا شده که خود باعث میشود با سوالات آزمون های آخر سال و سراسری آشنا بوده و در آن ها نمره بهتری کسب کنید.

جستجوگر سایت همگام در سامانه اطلاع رسانی هدایت تحصیلی

یکی دیگر از بخش های مورد توجه در سایت  هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش بخشی به نام جستجوگر همگام است.

از طریق این بخش می توانید وارد سایت همگام آموزش و پرورش شوید.

در سایت همگام دسترسی به مواردی از جمله کتاب های درسی، انواع محتوای آموزشی، وبلاگ ها، انواع تصاویر مختلف، اطلاعیه ها و آخرین و داغ ترین اخبار در رابطه با هدایت تحصیلی دانش آموزان و اجرای این طرح مهم در دسترس است.

بخش سؤالات متداول در سامانه اطلاع رسانی هدایت تحصیلی – ht.medu.ir

در بخش سؤالات متداول سامانه ht.medu.ir می توانید پرسش های مختلف مطرح شده به وسیله دانش آموزان و یا والدین آن ها را همراه با جواب های داده شده به هر کدام را مشاهده و مطالعه بفرمایید.

مطالعه بخش سوالات متداول همیشه یکی از راه حل هایی است که کاربران با توجه به آن سوالات تخصصی مربوط به خود را مطرح و پاسخ آن را دریافت میکنند. پیشنهاد میشود در صورتی که سوالی در زمینه این سامانه برای شما بوجود آمده قبل از مراجعه حضوری به دنبال پاسخ خود در این بخش باشید.

برای دریافت رمز عبور سامانه همگام روی لینک کلیک کنید.

آیا سامانه هدایت تحصیلی آنلاین تنها برای دانش آموزان قابل دسترسی است؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوستان عزیز خواننده این نوشته هم مطرح شود که آیا تنها دانش آموزان می توانند از سامانه هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش استفاده کنند یا این که والدین، معلم ها و یا مدیران مدارس هم امکان استفاده از سامانه ht.medu.ir را دارند؟

اگر می خواهید از این موضوع که آیا افراد دیگری به جز دانش آموزان یعنی معلم ها، مدیران مدارس و یا والدین نیز امکان استفاده از سامانه ht.medu.ir را دارند یا خیر می توانید با مشاوران حاضر در مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی نیز در دسترس قرار گرفته است. برای ورود به آن روی لینک کلیک کنید.

معیار های انتخاب رشته و هدایت تحصیلی

موضوع مهمی که در اینجا ذکر آن خالی از لطف نیست این است که چه ملاک ها و معیارهایی برای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم تحصیلی در نظر گرفته شده است؟

کدام یک از این ملاک ها و معیارهای در نظر گرفته شده از بقیه مهم تر هستند؟

معیار های انتخاب رشته و هدایت تحصیلی

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این معیارها و ملاک های مهم هستید بهتر است از کمک مشاوری خبره در این رابطه استفاده کنید. اما بطور کلی چند مورد زیر از موثر ترین عوامل انتخاب رشته برای عزیزان پایه نهمی است:

 • علاقه خود شخص
 • استعداد های بالقوه و بالفعل دانش آموز
 • فرصت ها و شرایط ویژه
 • سبک زندگی و نیاز های شغلی و اقتصادی
 • مشاوره با مشاوران تحصیلی متخصص
 • استفاده از تجربیات ارزشمند خانواده و آشنایان

البته این تنها برخی موارد است و باید توجه داشته باشید همیشه تمامی این موارد را نمیتوان مورد بررسی قرار داد و بسته به شرایط شخص این ملاک ها ممکن است تغییر کنند. اما مهمترین ملاک برای انتخاب رشته بدون شک علاقه دانش آموز است.

خلاصه مطلب

سامانه Ht.medu.ir یکی از سامانه هایی است که برای رفاه حال دانش آموزان و والدین تهیه و در دسترس قرار گرفته است. برای استفاده از خدمات این سامانه تنها کافی است نشانی اینترنتی این سامانه را در مرورگر خود وارد کنید.

از مهمترین قابلیت ها و خدمات این سامانه میتوان به مشاهده ریز نمرات و کارنامه های دانش آموزان، امکان مشاهده محتوا های آموزشی و تحصیلی در طول سال، بخش اطلاع رسانی و اخبار سامانه و…اشاره کرد.

لازم به ذکر برای ورود به این سامانه ابتدا باید با استفاده از کد دانش آموزی، کد ملی و اطلاعات هویتی یک حساب کاربری ساخته و اقدام به استفاده از آن کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت ht.medu.ir چیست؟ 

سایت ht.medu.ir سامانه هدایت تحصیلی آنلاین آموزش و پرورش است.

آیا از طریق سایت ht.medu.ir می توان به سامانه همگام وارد شد؟ 

بله. ورود به سامانه همگام از طریق این سایت نیز امکان پذیر است.

سایت ht.medu.ir از چه بخش هایی تشکیل شده است؟ 

از میان بخش های مختلف سایت ht.medu.ir می توان به بخش محتوای آموزشی و اطلاعیه ها اشاره کرد.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «ht.medu.ir سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان + نحوه ورود | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo majid گفت:

  سلام
  من رشته هنر سال 11 هستم
  اگر بخوام تغییر رشته بدم به هنر میشه؟
  یعنی باید درسامو تطبیق بدم؟
  از همین سامانه هدایت تحصیلی باید استفاده کنم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت مشاوره ی تحصیلی با ما تماس بفرمایید

 2. Avatar photo danial گفت:

  با سلام
  چرا وبسایت ht.medu.ir غیر فعاله؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای رفع اشکال با ما تماس بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره انتخاب رشته نهم

  مشاوره انتخاب رشته نهم 1403 – راهنما اولویت و نکات مهم

  دریافت مشاوره انتخاب رشته نهم می تواند در موفقیت تحصیلی شما تاثیر بسزایی داشته باشد. از آنجا که انتخاب رشته یکی از تصمیمات مهمی است که دانش آموزان در طی فرایند تحصیل اخذ می کنند. در مشاوره انتخاب رشته نهم...
 • تکمیل فرم هدایت تحصیلی

  تکمیل فرم هدایت تحصیلی 1403 + نحوه دریافت و نمونه پر شده!

   نحوه و زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی مشخص شد. کلیه دانش آموزان و متقاضیان ورود به رشته های مختلف تحصیلی از جمله رشته های نظری، کارودانش و فنی حرفه ای الزاماً باید در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل فرم...
 • معرفی رشته های تحصیلی

  معرفی رشته های تحصیلی و شغل های پردرآمد + اپدیت 1403

  معرفی رشته های تحصیلی از جمله اقدامات مهمی است که هر فرد مشاور تحصیلی در جلسات مشاوره با دانش آموز و داوطلب کنکور باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. معرفی رشته ها و شغل ها توسط مشاور می...
 • دستیاری دندانپزشکی

  رشته های دستیاری دندانپزشکی + لیست جدید 1403

  دستیاری دندانپزشکی، به صورت کلی باید گفت هر دندانپزشکی برای اینکه به کار خود سرعت ببخشد به افرادی فعال در این حوزه نیاز دارد که مهارت لازم را برای کمک کردن در امور دندان پزشکی داشته باشند.  باید افزود که Dentist...
تماس با مشاور