ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ورود به صفحه اصلی سامانه همگام hamgam.medu.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۵
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۶ تیر ۱۴۰۳
سایت همگام
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir به منظور سهولت در امور دانش آموزان، اساتید محترم و اداره آموزش و پرورش آغاز به کار کرد، اداره آموزش و پرورش با ایجاد پورتال سامانه همگام قدم بزرگی در زمینه فراهم سازی امکانات بسیار مانند ارتباط آسان، امکان استفاده از امکانات تحصیلی به صورت آنلاین،  برداشته است. در سایت همگام دانش آموزان می‌توانند به برنامه هفتگی،کارنامه تشویقی، غیبت ها، انتخاب رشته، آزمون‌های آنلاین، ثبت نام المپیادهای دانش آموزی و بسیاری از موارد دیگر در این سایت دسترسی داشته باشند. در حالت کلی می توان گفت که هدف از سامانه همگام، آسان کردن برقراری ارتباط بین والدین، دانش آموزان و معلمان می باشد.

نحوه ی ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی، یکی از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات دانش آموزان است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. به اطلاع می رسانیم آدرس پورتال همگام هدایت تحصیلی به نشانی hamgam.medu.ir می باشد. شایان ذکر است در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال در مورد ورود به سایت و شرکت در آزمون هدایت تحصیلی با 9099075307 تماس بگیرید.

 

 

سایت همگام hamgam.medu.ir

در بالا بیان شد که اداره آموزش و پرورش با ایجاد سامانه همگام تقریبا انجام تمامی فرایند های مدارس را به صورت الکترونیک تغییر داده است. به طوری شده است که دانش آموزان برای انجام برخی از امور خود باید به این سامانه مراجعه کنند. یکی از مهم ترین اقداماتی که در این سامانه صورت می گیرد این است که آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان نهم که می خواهند تعیین رشته کنند انجام می شود.

افراد باید در زمان های تعیین شده مطابق با مراحلی که وجود دارد به hamgam.medu.ir مراجعه کند و از نقاط ضعف و قوت خود و استعداد های خود متوجه شود. بدین صورت است که به صورت اینترنتی مورد سنجش قرار می گیرد تا مشاورات تحصیلی بتوانند پیشنهاد های درست را به دانش آموزان بدهند و در تحصیل خود موفق باشند و متناسب با استعداد ها و سلامت روانی شان انتخاب رشته کنند.

بخش دیگر این سامانه به مدیران و والدین و دیگر کادر اداری برای انجام برخی امور تعلق دارد. هر فرد که وارد سامانه می شود باید اطلاعات خود را درباره عضویتش پر کند تا بتواند به سایت ورود کند. امروزه برنامه های آنلاین زیادی مانند شاد برای کلاس های مجازی دانش آموزان برگزار می شود. این سامانه هم زیر نظر آموزش و پرورش می باشد.

به همین دلیل می باشد که بسیار مورد اطمینان است. دانش آموزان و معلمان بدون هیچ نگرانی می توانند از این برنامه استفاده کنند. سایت همگام، سامانه همگام و یا پرتال همگام بسیار قوی در جهت اطلاع رسانی و انجام امور مربوط به آموزش و پرورش است. در این اوقات دانش آموزان برای انجام برخی از امور خود باید به صورت اینترنتی وارد این سامانه بشوند تا کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

مشاورین ما آماده پاسخگویی هستند

?اطلاعیه?

سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.irبه منظور هوشمند سازی تمام فعالیت های اداری، آموزشی و پرورشی مدارس، ایجاد شده است.

امکانات سایت همگام هفتم و هشتم و نهم

سایت همگام آموزش و پرورش hamgam.medu.ir امکانات بسیار زیادی برای تمامی مقاطع دانش آموزان در نظر گرفته است. از جمله امکانات مهم این سایت برای پایه های هفتم و هشتم و نهم می باشد.

 

 

امکانات پورتال همگام
برگزاری آزمون های مشاوره ای
آزمون غربالگری
دریافت کارنامه
ثبت نام اوقات فراغت
هدایت تحصیلی پایه نهم
ثبت نام برای تیز هوشان و المپیاد
انتخاب رشته پایه نهم

 

خدمات سایت همگام

سایت همگام hamgam.medu.ir نیز مانند دیگر سایت های اداره آموزش و پرورش دارای مزایا و معایب بسیار زیادی می باشد. متاسفانه سایت های جعلی بسیار زیادی برای گرفتن آزمون روی کار آمدن همین علت باعث بی اعتمادی افراد به آزمون های اینترنتی شده است. پورتال همگام از جمله سایت هایی می باشد که هنگام ورود توجه معلمان و دانش آموزان را بسیار به خود جلب کرد. این سامانه بسیار معتبر می باشد.

با استفاده از این سایت امکانات بسیار زیادی در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار داده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سامانه همگام می توانید تا آخر این مقاله همراه باشید و در صورت داشتن سوال با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

پورتال همگام یک سایت بسیار معتبر می باشد که بستر مناسبی برای انجام امور اموزش و پرورش ایجاد می کند. این سایت امکانات بسیار بالایی در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار می دهد. یکی از امکانات این سایت برگذاری آزمون های آنلاین می باشد. البته امکانات بسیار زیاد دیگری هم دارد.

 

 

خدمات پورتال همگام
هدایت تحصیلی
آزمون های مشاوره ای مربوط به مدارس
طراحی آزمون های آنلاین زمان دار
دادن آزمون های آنلاین توسط دانش آموزان
ثبت نام المپیاد های مختلف دانش آموزان
ثبت نام آزمون استعداد درخشان و نمونه دولتی
نمایش کارنامه های هفتگی و ماهانه
برنامه کلاسی دانش آموزان
انضباط و تشویق
بیمه دانش اموزان
سامانه نماد در پورتال همگام
پرسش و پاسخ آنلاین
محتوای الکترونیک
فرم سازی پورتال همگام

این موارد نام برده از جمله امکانات پورتال همگام hamgam.medu.ir می باشد برای اشنایی با امکانات بیشتر سایت همگام با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

رمز همگام را فراموش کردم چه باید کرد؟ برای کسب اطلاع از پاسخ این پرسش روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 

مراحل ورود به سایت همگام

قبل از انجام هر نوع از استفاده ای از سایت همگام ابتدا باید با وارد کردن مشخصات و اطلاعات شخصی خود اقدام به ورود به این سامانه نمایید، لازم به ذکر است که ورود به پورتال همگام نیازمند یک کد عبور است که از سوی مدیران مدارس برای دانش آموزان دریافت شده و دانش آموزان باید با مراجعه حضوری به مدرسه آن را دریافت نمایند.

ابتدا در گام اول بعد از ورود به پورتال همگام به نشانی اینترنتی  HAMGAM.MEDU.IR میتوانید اقدام به وارد کردن مشخصات و ورود به این سامانه نمایید.

 

hamgam.medu.ir

 

 

بعد از وارد کردن اطلاعات صفحه قبل و زدن گزینه تایید تمامی امکاناتی که ورود به سامانه همگام برای شما در پی خواهد داشت مطابق عکس زیر به شما عزیزان نمایش داده می شود.

پورتال همگام

 

آموزش تصویری اعلام نتایج در سایت همگام

آموزش تصویری اعلام نتایج در سایت همگام

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در سایت همگام که برای دانش آموزان و کاربران ارائه می‌شود. قابلیت مشاهده کارنامه و نتایج آزمون‌های مختلف است. در پورتال همگام این مسئله موجب می‌شود تا سایر دانش آموزان برای دریافت کارنامه یا نتایج آزمون‌های خود به مراجعه حضوری مدرسه نیازی نیست.

از سوی دیگر، آزمون‌های متعدد به صورت آنلاین به واسطه سایت همگام برگزار می‌شود که شرکت در آن‌ها برای کلیه دانش آموزان الزامی است. آزمون‌های سلامت روان و مشاوره جزو آزمون‌های مهم سایت همگام بشمار می‌رود.

کلیه دانش آموزان پس از اینکه مسئولین مدرسه به آن‌ها زمان شرکت در آزمون را اعلام کردند به پورتال همگام وارد شده و نسبت به شرکت در آزمون‌ها اقدام کنند و به واسطه این سامانه نتایج را دریافت می‌کنند.

در ادامه برای مشاهده نتایج در سایت همگام روشی را بیان می‌کنیم.

با در نظر گرفتن اینکه در این سامانه آزمون‌های متعددی برگزار می‌شود، روش‌های مشاهده هرکدام از این آزمون‌ها به هم شباهت دارند. در ادامه به روشی برای مشاهده کارنامه تحصیلی می‌پردازیم.

① برای ورود به سایت همگام ابتدا وارد سامانه hamgam.medu.ir  شوید و  در کادر مربوطه کد ملی و رمز همگام خود را وارد نمایید.

 

 

hamgam.medu.ir

 

②سپس پس از ورود به سایت همگان باید قسمت کارنامه خود را انتخاب و کلیک نمایید.

 

سامانه همگام

 

③سپس برای دیدن کارنامه نهایی خود بر روی گزینه کارنامه نهایی کلیک نمایید.

 

کارنامه در سامانه همگام

 

④ در نهایت پس از انتخاب گزینه که در شکل زیر مشخص است شما می توانید در سایت همگام کارنامه خود را مشاهده نمایید.

⑤اگر مایل به دیدن کارنامه ماهیانه خود هستید می توانید کارنامه ماهیانه و یا کارنامه هفتگی خود را مشاهه نمایید.

? جهت آشنایی با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش و نحوه دریافت رمز عبور در سامانه همگام بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

ثبت نام در سایت همگام از آدرس hamgam.medu.ir

ثبت نام و ورود برای دانش آموزان و معلمان مقدور نمی باشد یعنی خودشان نمی توانند وارد سایت همگام شوند. و سوال اینجاست که چگونه پس وارد سامانه همگام شوند. ثبت نام در پورتال همگام فقط در صورتی ممکن می باشد که ابتدا باید دانش آموزان در مدرسه ثبت نام قطعی خود را انجام داده باشند. بعد مدیر مدرسه اطلاعات دانش آموران را در سامانه سناد ثبت کند. در آخر مدیر مدرسه برای دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور مشخص کند و به دانش آموزان تحویل دهد. پس ثبت نام در این سامانه تنها توسط مدیران امکان پذیر می باشد. در نهایت برای ورود به سامانه همگام رمز عبور را باید از مدیر مدرسه تحویل بگیرند. رمز عبور تنها در اختیار مدیر مدرسه می باشد و دیگر کارکنان دسترسی به آن ندارند.

 

? اطلاعیه ?

کاربران جهت دریافت رمز عبور سامانه همگام باید به مدیر مدرسه خود مراجعه و این رمز را دریافت کنند.

 

رمز عبور در سامانه همگام hamgam.medu.ir

شاید برای بسیاری از معلمان و دانش آموزان سوال پیش آید که نام کاربری و رمز عبور برای سامانه همگام چیست؟ همان طور که در این مقاله بیان شده است نام کاربری کد ملی شخص می باشد که در برخی اوقات به جای آن کد ملی مادر و یا پدر توسط مدیر انتخاب می شود. در این صورت برای ورود کد ملی شخصی که انتخاب شده را باید درج کرد و نقش هم نقش کسی که کد ملی او درج می شود را نوشت. رمز عبور توسط مدیران مدرسه انتخاب و درج می شود. مدیران به دلیل بالا بردن امنیت سامانه معمولا رمز عبور را از حروف و اعداد انتخاب می کنند.

 

 

?جهت دانلود نرم افزار هدایت تحصیلی پایه نهمونمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سایت همگام ( hamgam.medu.ir)

اطلاعاتی که برای ورود به سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir و ورود به همگام لازم می باشد نام کاربری و رمز عبور است. افراد می توانند زمانی که این اطلاعات را وارد کردن بر روی ورود کلیک کنند تا وارد سامانه شوند. به طور پیش فرض کد ملی هر کس به عنوان نام کاربری تعیین شده و رمز عبور هر یک متفاوت می باشد. دانش آموزان می توانند رمز عبور ورود به سامانه همگام را از مدیر مدرسه دریافت کنند. اگر از کادر مدرسه کسی قصد ورود به سامانه را داشته باشد باید به مدیر مدرسه مراجعه کند.

کاربر این کادر مدرسه برای ورود علاوه بر این که رمز عبور دریافت کنند باید از مدیر بخواهند برایشان متناسب با نقشان دسترسی مناسب ایجاد کند. در صورتی که یکی از پرسنل آموزش و پرورش بخواهد به سامانه همگام مراجعه کند باید به کارشناس فناوری منطقه و یا کارشناس فناوری استان خود مراجعه کند تا هم برای او دسترسی متناسب به نقشش ایجاد کند و رمز عبور از او دریافت کند. افراد برای مشاهده فیش حقوقی خود که از آموزش و پرورش دریافت می کنند لازم نیست که دسترسی جدا و با رمز عبور جدا داشته باشند این دسته از افراد می توانند از همان رمز سامانه استفاده کنند.

?نحوه دریافت رمز عبور همگام

①ابتدا نشانی اینترنتی سامانه همگام به آدرس hamgam.medu.ir​ را در قسمت آدرس مرورگر وارد نموده و وارد سامانه شوید.

②در صفحه اصلی گزینه مدیریت کاربران را انتخاب نمایید.

③سپس پس از ورود به قسمت مدیریت کاربران گزینه ویرایش را انتخاب نمایید.

④در مرحله بعد، کد ملی کاربر سامانه را در قسمت مورد نظر وارد نموده و گزینه جستجو را انتخاب نمایید.

⑤در نهایت پس از مشاهده اطلاعات کاربر مورد نظر، گزینه بازنشانی رمز عبور را انتخاب نمایید تا رمز عبور جدید برای کاربر ایجاد شود.

 

 

? اطلاعیه ?

هرگاه دانش آموز در مدرسه ای ثبت نام کند، بطور خودکار ثبت نام او در سامانه همگام انجام می شود. بنابراین هیچ گونه ثبت نام مجزایی در سامانه hamgam.medu.ir انجام نمی شود.

 

 

سایت همگام و هدایت تحصیلی

کلیه دانش آموزانی که در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند همچون سال‌های گذشته برای طی کردن فرآیند انتخاب رشته می‌بایست فرمی با عنوان فرم تحصیلی را تکمیل کنند. این فرم تا حدودی برای انتخاب رشته تحصیلی موردعلاقه دانش آموزان است و به فرآیند انتخاب رشته آن‌ها کمک می‌کند.

در سال‌های گذشته دانش آموزان این مقطع تحصیلی باید این فرم را به صورت حضوری از مشاور مدرسه دریافت می‌کردند و بعد از این فرم کاغذی را تکمیل می‌کردند به مشاور تحویل می‌دادند.

اما امروزه تمامی دانش آموزان می‌توانند به سایت همگام هدایت تحصیلی مراجعه کرده و در این سایت نسبت به تکمیل این فرم اقدام کنند. در حقیقت لازم نیت دانش آموز برای کامل کردن این فرم هم به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کند.

مشاورین مدارس تمامی فرم‌هایی که دانش آموزان در این سایت پر می‌کنند را مورد بررسی قرار داده و برای هرکدام امتیازاتی در نظر می‌گیرند، لازم است فرم به واسطه دانش آموز کامل شود. در ادامه به صورت کامل به شما در تکمیل این فرآیند در سامانه همگام کمک می‌کنیم.

✅ در ابتدا می‌بایست با استفاده از روشی که در قسمت قبل بیان کردیم، می‌بایست به آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir وارد شوید. اگر نسبت به دریافت اطلاعات کاربری خود اقدام کرده‌اید و نام کاربری و رمزعبور خود را از مدیر مدرسه دریافت کرده‌اید می‌توانید به راحتی به سایت موردنظر وارد شوید

✅ در هر صورت پس از اینکه به حساب کاربری خود در سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir ورود کردید به صفحه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید روبرو خواهید شد.

در این بخش منویی را می‌بینید که از امکانات متعددی برخوردار است، از جمله مهم‌ترین امکاناتی که در این قسمت وجود دارد، هدایت تحصیلی است. برای تکمیل این فرم روی گزینه «هدایت تحصیلی» در این قسمت کلیک کنید.

✅ پس از اینکه روی گزینه «هدایت تحصیلی» کلیک کردید در بخش منوی اصلی سامانه همگام به صفحه جدیدی وارد خواهید شد که از دو گزینه برخوردار است، دو مورد با عناوین «تکمیل فرم اولویت» و «نتایج فردی دانش آموز» تعیین شده است.

برای کامل کردن فرم هدایت تحصیلی می‌بایست ابتدا نخستین گزینه یعنی «تکمیل فرم اولویت» را انتخاب کرده و نسبت به تکمیل فرم اقدام کنید، پس از این می‌بایست روی گزینه «نتایح فردی دانش آموز» کلیک کنید و آن را مشاهده کنید.

✅ پس از انتخاب گزینه «تکمیل فرم اولویت» پنجره‌ایی برای شما باز خواهد شد که در بخش چپ این پنجره و در ستون مدیریت شکل چند آدمک دبده می‌شود. روی این شکل کلیک کنید تا وارد مرحله بعد برای انجام هدایت تحصیلی در سایت hamgam.medu.ir شوید.

✅ پنجره دیگری برای شما ظاهر می‌شود که در آن می‌بایست نام و نام خانوادگی و کدملی خود را وارد کنید. بخش‌هایی برای اولویت اول تا اولویت دوازدهم شما قرار دارد که می‌توانید نسبت به پر کردن آن اقدام کنید.

برای اینکه بتوانید اولویت‌های خود ر به ترتیب انتخاب کنید، روی شکل موجود در ستون مدیریت کلیک کنید.

حال می‌توانید کلیه اولویت‌های خود را که بین رشته‌های موجود از 1 تا 12 انتخاب کرده‌اید را وارد کنید. پس از اینکه رشته‌های موردعلاقه را وارد کردید در نهایت لیستی برای شما ظاهر می‌شود که متشکل از رشته‌ها و الویت‌ها است.

در صورتی که تمامی رشته‌ها را با توجه به علاقه خود به درستی انتخاب کرده باشید در آخر می‌توانید روی گزینه «ذخیره چیدمان» در قسمت انتهای صفحه کلیک کنید تا اطلاعات شما در سامانه ثبت شود.

بعد از اینکه تمامی مراحل گفته شده را طی کردید، فرم هدایت تحصیلی شما با موفقیت تکمیل خواهد شد. اکنون نوبت به مشاورین مدرسه است که با در نظر گرفتن فرم و کلیه فاکتورهای موجود به شما در انتخاب رشته کمک کنند.

راهنمای تلفنی 24 ساعته

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

انتخاب رشته در سایت همگام

در قسمت قبل با فرآیند تکمیل فرم هدایت تحصیلی در سامانه همگام آشنا شدید. پس تا به اکنون می‌توانید به راحتی به سایت به نشانی hamgam.medu.ir وارد شده و مراحل گفته شده در بخش قبل را انجام دهید. با توجه به اینکه اطلاعات وارد شده در بخش هدایت تحصیلی از اهمییت زیادی برخوردار است، می‌بایست این مراحل را به درستی انجام دهید.پس از اینکه فرم توسط مشاور بررسی شد به انتخاب رشته اقدام کنید. با در نظر گرفتن شرایط مدارس در این سال‌ها، قابلیت‌ انجام انتخاب رشته هم آنلاین فراهم شده است. اگر قصد دارید به سایت همگام مراجعه کنید باید از راهنمایی‌های مشاور مدرسه کمک بگیرید.

برای اطلاع از نحوه ارجاع در سامانه نماد کلیک کنید.

آشنایی با دیگر بخش های سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir

به جز موارد فوق هر کدام از ماژول های دیگر نیز دارای عملکرد مخصوص به خود می باشند. برای مثال شما می توانید مواردی مانند، المپیاد دانش آموزی ، تکالیف، بیمه دانش آموزی، جشنواره ها، مسابقات و موارد دیگر را نیز می توانید مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر کدام می توانید از امکانات مربوطه استفاده کنید. در ادامه به شرح برخی از ماژول های دیگر نیز می پردازیم

✅ در قسمت المپیاد دانش آموزی، که این قسمت برای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی و فرایند های مربوط به ان در نظر گرفته می شود. دانش آموزان می توانند در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا مشاهده نتایج المپیاد خود به این قسمت مراجعه کنند.

✅ گزینه ثبت نام اوقات فراغت که این قسمت مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان می باشد می توانند در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و… باشد.

✅ قسمت استعداد های درخشان برای دانش آموزانی در نظر گرفته شده است که می خواهند در آزمون استعداد های درخشان شرکت کنند.

✅بخش آزمون آنلاین، این قسمت برای شرکت در آزمون های آنلاینی که در برخی از مدارس برگذار می شود در نظر گرفته می شود.

✅ قسمتی با عنوان انضباط و تشویقی، توسط این قسمت دانش آموزان می توانند حضور و غیاب خود شان را مشاهده کنند. همچنین می توانند از موارد تشویقی و انضباطی در طول سال خود اطلاعات کسب کنند.

✅ دانش آموزانی که قصد بر شرکت در جشنواره های خوارزمی را دارند می توانند از قسمت جشنواره جوان خوارزمی نسبت به ثبت اطلاعات خود و یا ویرایش آن ها اقدام کنند.

 

 

?جهت اطلاع از تاثیر نمره در انتخاب رشته پایه نهم ونحوه اولویت بندی انتخاب رشته نهم بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

راهنمای شرکت در آزمون های مشاوره ای سایت همگام

یکی از کارهای مهم در سامانه همگام hamgam.medu.ir آزمون های مشاوره ای طراحی شده در سایت می باشد. دانش آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته باید در این آزمون های مشاوره ای شرکت کنند. هدف از برگذاری آزمون های مشاوره ای، سنجش توانایی و رغبت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در نظر گرفته شده است که این آزمون به صورت آنلاین برگذار می شود.

دانش آموزان می توانند برای پی بردن به مشکلات رفتاری و نقاط ضعف و همچنین قوت خود در آزمون های مشاوره ای که دارای ۶ مرحله می باشد شرکت کنند. که در نهایت با بررسی سنجش آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی در این قسمت رشته پیشنهادی تحصیلی که بیشتر با روحیه و استعداد های فردی هر شخص تطابق دارد را اعلام می کند. برای شرکت در این آزمون دانش آموزان بایستی مطابق مراحل زیر عمل کنند.

۱. در اول باید به پورتال همگام به نشانی hamgam.medu.ir مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور خودتان را وارد کنید و بعد بر روی ورود کلیک کنید.

۲. نقش خودتان را مشخص کنید و بعد از این که نام مدرسه را هم درج کردید بر روی عبارت تایید کلیک کنید.

۳. از پنل کاربری خود بر روی گزینه آزمون مشاوره ای کلیک کنید.

۴. در این بخش باید شرکت در آزمون خود ارزیابی کلیک کنید.

۵. از قسمت مدیریت گزینه دفترچه ها را انتخاب کنید تا سوالات برای تان نمایش داده شود.

۶. برای پاسخ به سوالات این آزمون باید یکی از موارد ( کاملا موافقم، موافقم، نظری ندارم، مخالفم، کاملا مخالفم) را انتخاب کنید.

برای ثبت نام در سامانه نماد مدارس کلیک کنید.

امکان ثبت نام دانش آموزان اتباع در پرتال همگام وجود دارد؟

تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس دولتی و غیر دولتی، استعداد های درخشان و مدارس استثنایی، براساس شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع و نیز دستور العمل های ابلاغی همانند دانش آموزان ایرانی می باشد. تمامی دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک اقامتی معتبر اعم از گذرنامه دفترچه اقامت، کارت آمایش، کارت هویت، برگه تردد آموزش و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس ثبت نام نمایند.

دانش آموزان اتباع با ارائه مدارک اعتباری معتبر و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی و مدارس استعدادهای درخشان ثبت نام نمایند. دانش آموزان لازم التعلیم اتباع خارجی شامل دانش آموزان بین سنین 6 تا 20 سال تمام پسر و 6 تا 22 سال تمام دختر می باشند.

 

برای کسب اطلاع از نحوه ورود به سامانه پادا روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع در hamgam.medu.ir

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع در سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir به صورت زیر است:

✔️دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک مجاز گذرنامه و روادید معتبر، جزو دانش آموزان مشمول ثبت نام و تحصیل در مدارس کشور محسوب می شوند.

✔️ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در هنرستان های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش با رعایت سهمیه پذیرش ۲۰ درصدی از ظرفیت در ناحیه، شهرستان و منطقه در رشته های شاخه فنی و حرفه ای بلامانع می باشد.

✔️ثبت نام اتباع خارجی در مدارس مناطق ممنوعه تردد و امکان اتباع خارجی در جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست.

✔️ثبت نام دانش آموزانی که والدین آنها در مناطق ممنوعه دارای اقامت قانونی می باشند، بلامانع است.

بر اساس شيوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی افرادی كه مدارک هويتی ندارند از طريق كارت حمايت تحصيلی كه اداره كل امور اتباع خارجی صادر می كند می توانند در مدارس ثبت نام كنند.

 

 

? برای کسب اطلاع بیشتر ازثبت نام مدارس شاهد وارد شوید.

 

 

نحوه دریافت کارت حمایت تحصیلی اتباع خارجی

✔️مراجعه دانش آموز و ولی وی به دفاتر خدماتی که قبلا در آن سرشماری شده اند.

✔️عکسبرداری از دانش آموز جهت دریافت کارت حمایت تحصیلی

✔️ثبت تغییرات آدرس، تلفن والدین یا قیم در سامانه و به روزرسانی اطلاعات خانوار

✔️پرینت معرفی نامه سنجش سلامت و تحویل به تبعه به همراه یک عدد پاکت و دو نسخه فرم مربوط به سنجش سلامت

✔️دلالت متقاضی برای مراجعه به مرکز بهداشت تعیین شده

✔️دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی پس از دریافت پاسخ آزمایش ها نسبت به ثبت نتایج در سامانه اقدام خواهد نمود.

✔️صدور برگه حمایت تحصیلی

 

 

کد ملی اتباع در سایت همگام

 

کلیه دانش آموزان اتباع که کد ملی آنها در سامانه همگام ، 10 رقمی بوده و با “025” شروع می شود از این پس می توانند با دریافت گذرواژه از مدیر مدرسه خود ، با ورود به پورتال همگام از خدمات آن استفاده نمایند.

? جهت دریافت مشاوره تحصیلی همگام و چگونه در سایت همگام آزمون دهیم؟ بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

اخبار پیرامون سایت همگام

 

? بارگذاری آثار دانش‌آموزان و معلمان در سایت همگام

دبیرخانه پرسش مهر ۹۷ طی فراخوانی از دانش‌آموزان و معلمان علاقه‌مند به شرکت در فراخوان پرسش مهر ۹۷ دعوت کرد تا از ۲۲ مهرماه در سایت همگام ثبت‌نام و آثار خود را بارگذاری کنند.

?پوشش ۱۳۹ هزار دانش آموز گلستانی در طرح ملی شهاب/ثبت ۹۸ درصدی اطلاعات در سایت همگام

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: «139 هزار دانش آموز گلستانی درسال تحصیلی جدید به منظور شناسایی وهدایت استعدادهای برتروایجادزمینه رشد وبالندگی حداکثری در حوزه‌های هشت گانه استعدادی تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار گرفتند.»

در نخستین جلسه ستاد اجرایی استانی برنامه ملی شهاب که با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان در گرگان برگزارشد، “محمدرضا وطنی” اظهار کرد: برنامه ملی شهاب دریک هزار و 341 آموزشگاه ابتدایی و دبیرستان اجرا می شود .

?تطبیق ستاد اوقات فراغت با سایت همگام

دوشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پروزش حسن استوار آذر به راه اندازی سامانه امور جوانان در سه سال اخیر اشاره کرد و در این باره اظهار کرد: «ستاد ساماندهی امور جوانان استان اهتمام جدی در خصوص اوقات فراغت دارد و این سامانه باعث شد وضعیت را بهتر رصد کنیم.»

وی با بیان اینکه در سال های گذشته هم عزم جدی دستگاه تعلیم و تربیت در این موضوع را شاهد بودیم،افزود: «این سامانه رصد وضعیت را بهتر کرد و از بین دستگاه های عضو سامانه شهرداری تبریز مقام اول و آموزش و پرورش رتبه دوم را در این خصوص کسب کردند.»

 

? جهت دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.?

 

 

 

خلاصه مطلب

همانطور که در این مقاله به آن پرداخته شد، وزارت آموزش پرورش در جهت ارائه خدمات آموزشی مناسب به صورت آنلاین برای دانش آموزان، معلم‌ها و سایر کاربران سایت همگام را ایجاد کرد. به همین سبب کلیه افراد نامبرده می‌توانند با استفاده از نام کاربری و رمز اختصاصی به این سایت ورود کرده و نسبت به بررسی و مشاهده مورد دلخواه خود که اعم از ثبت نام در المپیادها، مشاهده کارنامه، انتخاب رشته، شرکت در کلاس‌های آنلاین و غیره است، بپردازند. لذا تمامی دانش آموزان باید برای دریافت رمزعبور و نام کاربری خود به مدیر مدرسه خود مراجعه کنند. در این مقاله به صورت راهنمای تصویری کامل و جامع کار با این سایت را آموزش داده‌ایم.

4.2/5 - (32 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه اصلی پرتال همگام از کجا قابل دسترسی است؟

ورود به سایت اصلی همگام فقط از طریق نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir  امکان پذیر است.

سایت همگام چه امکاناتی دارد؟

سامانه همگام به منظور سهولت امور اداری که مستلزم حضور دانش آموز در مدرسه و آموزش و پرورش ایجاد گردیده لذا تمامی امور از جمله مشاهده نمرات - کارنامه و اخذ انواع آزمون های هدایت تحصیلی و ... در این سامانه انجام می گردد.

آیا سامانه همگام فقط برای دسترسی دبیران ساخته شده؟

خیر دانش آموزان، دبیران و مدارس کلیه امور را در این سامانه اجرا می کنند.

نظرات

45 دیدگاه دربارهٔ «ورود به صفحه اصلی سامانه همگام hamgam.medu.ir»

 1. Avatar photo ... گفت:

  سلام
  چرا من وقتی میخوام ازمون رغبت وتوانایی رو انجام بدم میزنه به دلیل نقض زمان نمیتوانید ازمون رو انجام بدید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر با معاون اجرایی مدرسه تماس بگیرین

 2. Avatar photo sahel.... گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من امسال کلاس دهمم
  رفتم رشته تجربی بعد دیدم علاقه ای به این رشته ندارم و الان ی هفته از مدرسه گذشته و میخوام بر م رشته انسانی با اینکه معدلم 19و نود وسه هست مدیر و معاون مدرسه نمیزارند ک برم رشته مورد علاقم به نظر شما این درسته؟
  باید چیکار کنم؟؟
  میشه لطفا سریع تر بگید.. ممنون

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   برای تغییر رشته باید موافقت مدیر مدرسه را دریافت کنید

 3. Avatar photo بی نام گفت:

  سلام وقت بخیر. هدایت تحصیلی اول تو سایت همگام قرار میگیره یا مای مدیو؟
  و زمانی ک هدایت تحصیلی بیاد خودمون میتونیم بریم نگاه کنیم یا نه

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   در هر دو ممکن است قرار بگیرد و بله امکان مشاهده دارید.

 4. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام چرا امکان ورود به سایت نیست

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   سیستم باگ خورده .

   1. Avatar photo رها گفت:

    ینی چی
    مییشه بگید باگ ینی چی و کی درست میشه

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     باید به تعدد وارد بشید تا اجازه ی ورود بشما بدهد.

 5. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام کلاس نهم هست اگه تا الان توی اولویت بندی رشته از 1 تا 12 شرکت نکردم باشم هنوز وقت هست؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   نیازه با مدرسه در ارتباط باشید

 6. Avatar photo A... گفت:

  سلام چرا نمیشه به صفحه اصلی همگام وارد بشم؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   سامانه درحال به روزرسانی می باشد.

 7. Avatar photo امیرحسین کرم گفت:

  سلام خسته نباشید وقتی میخوام توی سایت برم وارد نمیشه مشکل چیه؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   سایت خراب میباشد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم

  حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم ۱۴۰۳ + راهنما

  کسب معدل لازم برای رشته انسانی اهمیت زیادی برای دانش آموزان متقاضی آن دارد چراکه سرنوشت‌سازترین تصمیم‌گیری در مسیر تحصیلی و شغلی در آینده آن‌ها به شمار می‌آید. بسیاری از رشته‌های پرطرفدار مانند حقوق، حسابداری، روانشناسی و مدیریت از این...
 • Irtextbook.com + ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان

  سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان 1403 + ورود irtextbook

  در چندین سال اخیر، نحوه خرید کتاب کاملاً متفاوت شده است و دانش‌آموزان باید از طریق سامانه ثبت نام کتاب درسی به آدرس irtextbook نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند. این سامانه، برای تسهیل فروش و توزیع مواد آموزشی و...
 • انتخاب رشته دبیرستان

  مشاوره انتخاب رشته دبیرستان ۱۴۰۳ + تست استعداد شما!

  انتخاب رشته دبیرستان از جمله مهم ترین و چالش برانگیزترین انتخاب هایی است که پیش روی دانش آموزان مقطع متوسطه قرار دارد. اینجاست که دریافت مشاوره  انتخاب رشته دبیرستان اهمیت زیادی پیدا می کند. با دریافت مشاوره انتخاب رشته دبیرستان...
 • شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع + شیوه نامه 1403

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع با دانش ‌آموزان ایرانی متفاوت است. این دسته از دانش ‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که سازمان آموزش و پرورش معرفی کرده است، در پایه‌های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت...
تماس با مشاور