تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
سایت همگام

ورود به صفحه اصلی سامانه همگام hamgam.medu.ir

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲۵
سایت همگام
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir به منظور سهولت در امور دانش آموزان، اساتید محترم و اداره آموزش و پرورش آغاز به کار کرد، اداره آموزش و پرورش با ایجاد پورتال سامانه همگام قدم بزرگی در زمینه فراهم سازی امکانات بسیار مانند ارتباط آسان، امکان استفاده از امکانات تحصیلی به صورت آنلاین،  برداشته است.

در سایت همگام دانش آموزان می‌توانند به برنامه هفتگی،کارنامه تشویقی، غیبت ها، انتخاب رشته، آزمون‌های آنلاین، ثبت نام المپیادهای دانش آموزی و بسیاری از موارد دیگر در این سایت دسترسی داشته باشند. در حالت کلی می توان گفت که هدف از سامانه همگام، آسان کردن برقراری ارتباط بین والدین، دانش آموزان و معلمان می باشد.

به طوری که امروزه به دلیل وجود بیماری کرونا و غیر حضوری شدن مدارس به این سامانه اینترنتی برای گرفتن آزمون های اینترنتی نیاز می باشد. البته در این دوران برای برگزاری کلاس ها و امتحانات برنامه های بسیار زیادی روی کار آمدن برای ثبت نام مدرسه نیز توسط اداره آموزش و پرورش برنامه اینترنتی در نظر گرفته شده است.

نحوه ی ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی، یکی از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات دانش آموزان است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. به اطلاع می رسانیم آدرس پورتال همگام هدایت تحصیلی به نشانی hamgam.medu.ir می باشد. شایان ذکر است در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال در مورد ورود به سایت و شرکت در آزمون هدایت تحصیلی با شماره های مرکز ایران تحصیل می توانید تماس بگیرید.

 

 

کاربرد سامانه همگام hamgam.medu.ir

 

در بالا بیان شد که اداره آموزش و پرورش با ایجاد سامانه همگام تقریبا انجام تمامی فرایند های مدارس را به صورت الکترونیک تغییر داده است. به طوری شده است که دانش آموزان برای انجام برخی از امور خود باید به این سامانه مراجعه کنند. یکی از مهم ترین اقداماتی که در این سامانه صورت می گیرد این است که آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان نهم که می خواهند تعیین رشته کنند انجام می شود.

افراد باید در زمان های تعیین شده مطابق با مراحلی که وجود دارد به hamgam.medu.ir مراجعه کند و از نقاط ضعف و قوت خود و استعداد های خود متوجه شود. بدین صورت است که به صورت اینترنتی مورد سنجش قرار می گیرد تا مشاورات تحصیلی بتوانند پیشنهاد های درست را به دانش آموزان بدهند و در تحصیل خود موفق باشند و متناسب با استعداد ها و سلامت روانی شان انتخاب رشته کنند.

بخش دیگر این سامانه به مدیران و والدین و دیگر کادر اداری برای انجام برخی امور تعلق دارد. هر فرد که وارد سامانه می شود باید اطلاعات خود را درباره عضویتش پر کند تا بتواند به سایت ورود کند. امروزه برنامه های آنلاین زیادی مانند شاد برای کلاس های مجازی دانش آموزان برگزار می شود. این سامانه هم زیر نظر آموزش و پرورش می باشد.

به همین دلیل می باشد که بسیار مورد اطمینان است. دانش آموزان و معلمان بدون هیچ نگرانی می توانند از این برنامه استفاده کنند. سایت همگام، سامانه همگام و یا پرتال همگام بسیار قوی در جهت اطلاع رسانی و انجام امور مربوط به آموزش و پرورش است. در این اوقات دانش آموزان برای انجام برخی از امور خود باید به صورت اینترنتی وارد این سامانه بشوند تا کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

 

 

 

سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir به منظور هوشمند سازی تمام فعالیت های اداری، آموزشی و پرورشی مدارس، ایجاد شده است.

 

 

 

امکانات سامانه همگام هفتم و هشتم و نهم

سایت همگام آموزش و پرورش hamgam.medu.ir امکانات بسیار زیادی برای تمامی مقاطع دانش آموزان در نظر گرفته است. از جمله امکانات مهم این سایت برای پایه های هفتم و هشتم و نهم می باشد.

۱. برگزاری آزمون های مشاوره ای

۲. آزمون غربالگری

۳. دریافت کارنامه

۴. ثبت نام اوقات فراغت

۵. هدایت تحصیلی پایه نهم

۶. ثبت نام برای تیز هوشان و المپیاد

۷. انتخاب رشته پایه نهم

 

سایت همگام چه خدماتی به دانش آموزان و دبیران می دهد؟

 

سایت همگام hamgam.medu.ir نیز مانند دیگر سایت های اداره آموزش و پرورش دارای مزایا و معایب بسیار زیادی می باشد. متاسفانه سایت های جعلی بسیار زیادی برای گرفتن آزمون روی کار آمدن همین علت باعث بی اعتمادی افراد به آزمون های اینترنتی شده است. پورتال همگام از جمله سایت هایی می باشد که هنگام ورود توجه معلمان و دانش آموزان را بسیار به خود جلب کرد. این سامانه بسیار معتبر می باشد.

با استفاده از این سایت امکانات بسیار زیادی در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار داده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سامانه همگام می توانید تا آخر این مقاله همراه باشید و در صورت داشتن سوال با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

پورتال همگام یک سایت بسیار معتبر می باشد که بستر مناسبی برای انجام امور اموزش و پرورش ایجاد می کند. این سایت امکانات بسیار بالایی در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار می دهد. یکی از امکانات این سایت برگذاری آزمون های آنلاین می باشد. البته امکانات بسیار زیاد دیگری هم دارد.

 

۱. هدایت تحصیلی

۲. آزمون های مشاوره ای مربوط به مدارس

۳. طراحی آزمون های آنلاین زمان دار

۴. دادن آزمون های آنلاین توسط دانش آموزان

۵. ثبت نام المپیاد های مختلف دانش آموزان

۶. ثبت نام آزمون استعداد درخشان و نمونه دولتی

۷. نمایش کارنامه های هفتگی و ماهانه

۸. برنامه کلاسی دانش آموزان

۹. انضباط و تشویق

۱۰. بیمه دانش اموزان

۱۱. سامانه نماد

۱۲. پرسش و پاسخ آنلاین

۱۳. محتوای الکترونیک

۱۴. فرم سازی

این موارد نام برده از جمله امکانات پورتال همگام hamgam.medu.ir می باشد.

 

 

 

لینک ورود مستقیم پرتال hamgam.medu.ir

لینک ورود مستقیم پرتال hamgam.medu.ir

 

اعلام نتایج در سامانه همگام

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در سامانه همگام که برای دانش آموزان و کاربران ارائه می‌شود. قابلیت مشاهده کارنامه و نتایج آزمون‌های مختلف است. این مسئله موجب می‌شود تا سایر دانش آموزان برای دریافت کارنامه یا نتایج آزمون‌های خود به مراجعه حضوری مدرسه نیازی نیست.

از سوی دیگر، آزمون‌های متعدد به صورت آنلاین به واسطه این سامانه برگزار می‌شود که شرکت در آن‌ها برای کلیه دانش آموزان الزامی است. آزمون‌های سلامت روان و مشاوره جزو آزمون‌های مهم سایت همگام بشمار می‌رود.

کلیه دانش آموزان پس از اینکه مسئولین مدرسه به آن‌ها زمان شرکت در آزمون را اعلام کردند به سامانه وارد شده و نسبت به شرکت در آزمون‌ها اقدام کنند و به واسطه این سامانه نتایج را دریافت می‌کنند.

در ادامه برای مشاهده نتایج در سایت همگام روشی را بیان می‌کنیم.

با در نظر گرفتن اینکه در این سامانه آزمون‌های متعددی برگزار می‌شود، روش‌های مشاهده هرکدام از این آزمون‌ها به هم شباهت دارند. در ادامه به روشی برای مشاهده کارنامه تحصیلی می‌پردازیم.

1- در ابتدا به صفحه اصلی سایت همگام به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir وارد شوید، از منوی آن مشابه تصویر زیر گزینه «کارنامه» را کلیک کنید و روی آن کلیک کنید. اگر قصد دریافت نتایج آزمون‌هایی همچون آزمون آنلاین، آزمون مشاوره‌ایی و یا سلامت روان را دارید می‌توانید گزینه مرتبط را انتخاب کنید.گ

 

اعلام نتایج در سامانه همگام

 

2- پس از اینکه روی گزینه «کارنامه» از صفحه اصلی حساب کاربری خود در سایت هگام انتخاب کریدید در صفحه دیگر مجددا چند گزینه جدید نمایش داده خواهد شد.

این موارد متشکل از «کارنامه ماهانه»، «کارنامه هفتگی» و «کارنامه نهایی» است. برای دریافت کارنامه اصلی می‌بایست روی گزینه «کارنامه نهایی» کلیک کنید. (در صورتی که قصد مشاهده سایر کارنامه‎‌ها را دارید می‌توانید عنوان مربوطه را کلیک کنید)

3- در ادامه برای مشاهده کارنامه، پنجره جدیدی برای شما نمایش داده خواهد شد. در قسمت انتخایی این پنجره، تصویر برگه قرار دارد باید روی این تصویر کلیک کنید تا کارنامه شما باز شود تا قابلیت مشاهده نمرات را داشته باشید.

 

دریافت کارنامه از سامانه همگام

 

برخی از معلمان در سامانه همگام هر هفته و یا هر ماه امتحانی میگیرند که نمره این امتحانات بعد از تصحیح در سایت قابل نمایش می باشد. در صورتی که چندین نمره در کارنامه وجود داشته باشد میانگین و معدل نیز لحاظ می گردد. در صورت اینکه هر هفته دانش آموزان امتحان دهند می تواند در عملکرد خوب دانش آموزان موثر باشد. ثبت نمرات در سامانه سیدا می باشد ولی کارنامه در پورتال همگام به نشانی hamgam.medu.ir قابل رویت می باشد.

 

 

جهت آشنایی با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش و نحوه دریافت رمز عبور در سامانه همگام بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

ثبت نام در سایت همگام از آدرس hamgam.medu.ir

 

ثبت نام و ورود برای دانش آموزان و معلمان مقدور نمی باشد یعنی خودشان نمی توانند وارد سامانه همگام شوند. و سوال اینجاست که چگونه پس وارد سامانه همگام شوند. ثبت نام در پورتال همگام فقط در صورتی ممکن می باشد که ابتدا باید دانش آموزان در مدرسه ثبت نام قطعی خود را انجام داده باشند. بعد مدیر مدرسه اطلاعات دانش آموران را در سامانه سناد ثبت کند. در آخر مدیر مدرسه برای دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور مشخص کند و به دانش آموزان تحویل دهد. پس ثبت نام در این سامانه تنها توسط مدیران امکان پذیر می باشد. در نهایت برای ورود به سامانه همگام رمز عبور را باید از مدیر مدرسه تحویل بگیرند. رمز عبور تنها در اختیار مدیر مدرسه می باشد و دیگر کارکنان دسترسی به آن ندارند.

 

 

کاربران جهت دریافت رمز عبور سامانه همگام باید به مدیر مدرسه خود مراجعه و این رمز را دریافت کنند.

 

 

رمز عبور در سامانه همگام hamgam.medu.ir

 

شاید برای بسیاری از معلمان و دانش آموزان سوال پیش آید که نام کاربری و رمز عبور برای سامانه همگام چیست؟ همان طور که در این مقاله بیان شده است نام کاربری کد ملی شخص می باشد که در برخی اوقات به جای آن کد ملی مادر و یا پدر توسط مدیر انتخاب می شود. در این صورت برای ورود کد ملی شخصی که انتخاب شده را باید درج کرد و نقش هم نقش کسی که کد ملی او درج می شود را نوشت. رمز عبور توسط مدیران مدرسه انتخاب و درج می شود. مدیران به دلیل بالا بردن امنیت سامانه معمولا رمز عبور را از حروف و اعداد انتخاب می کنند.    

 

 

جهت دانلود نرم افزار هدایت تحصیلی پایه نهم و نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سایت همگام ( hamgam.medu.ir)

 

اطلاعاتی که برای ورود به سایت همگام، سامانه همگام، پرتال همگام و ورود به همگام لازم می باشد نام کاربری و رمز عبور است. افراد می توانند زمانی که این اطلاعات را وارد کردن بر روی ورود کلیک کنند تا وارد سامانه شوند. به طور پیش فرض کد ملی هر کس به عنوان نام کاربری تعیین شده و رمز عبور هر یک متفاوت می باشد. دانش آموزان می توانند رمز عبور ورود به سامانه همگام را از مدیر مدرسه دریافت کنند. اگر از کادر مدرسه کسی قصد ورود به سامانه را داشته باشد باید به مدیر مدرسه مراجعه کند.

کاربر این کادر مدرسه برای ورود علاوه بر این که رمز عبور دریافت کنند باید از مدیر بخواهند برایشان متناسب با نقشان دسترسی مناسب ایجاد کند. در صورتی که یکی از پرسنل آموزش و پرورش بخواهد به سامانه همگام مراجعه کند باید به کارشناس فناوری منطقه و یا کارشناس فناوری استان خود مراجعه کند تا هم برای او دسترسی متناسب به نقشش ایجاد کند و رمز عبور از او دریافت کند. افراد برای مشاهده فیش حقوقی خود که از آموزش و پرورش دریافت می کنند لازم نیست که دسترسی جدا و با رمز عبور جدا داشته باشند این دسته از افراد می توانند از همان رمز سامانه استفاده کنند.

 

 

هرگاه دانش آموز در مدرسه ای ثبت نام کند، بطور خودکار ثبت نام او در سامانه همگام انجام می شود. بنابراین هیچ گونه ثبت نام مجزایی در سامانه hamgam.medu.ir انجام نمی شود.

 

 

امکان ثبت نام دانش آموزان اتباع در پرتال همگام وجود دارد؟

 

تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس دولتی و غیر دولتی، استعداد های درخشان و مدارس استثنایی، براساس شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع و نیز دستور العمل های ابلاغی همانند دانش آموزان ایرانی می باشد. تمامی دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک اقامتی معتبر اعم از گذرنامه دفترچه اقامت، کارت آمایش، کارت هویت، برگه تردد آموزش و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس ثبت نام نمایند.

دانش آموزان اتباع با ارائه مدارک اعتباری معتبر و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی و مدارس استعدادهای درخشان ثبت نام نمایند. دانش آموزان لازم التعلیم اتباع خارجی شامل دانش آموزان بین سنین 6 تا 20 سال تمام پسر و 6 تا 22 سال تمام دختر می باشند.

 

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع در hamgam.medu.ir

 

 1. شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس به صورت زیر است:
 2. دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک مجاز گذرنامه و روادید معتبر، جزو دانش آموزان مشمول ثبت نام و تحصیل در مدارس کشور محسوب می شوند.
 3. ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در هنرستان های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش با رعایت سهمیه پذیرش ۲۰ درصدی از ظرفیت در ناحیه، شهرستان و منطقه در رشته های شاخه فنی و حرفه ای بلامانع می باشد.
 4. ثبت نام اتباع خارجی در مدارس مناطق ممنوعه تردد و امکان اتباع خارجی در جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست.
 5. ثبت نام دانش آموزانی که والدین آنها در مناطق ممنوعه دارای اقامت قانونی می باشند، بلامانع است.

 

کارت حمایت تحصیلی اتباع در hamgam.medu.ir

 

بر اساس شيوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی افرادی كه مدارک هويتی ندارند از طريق كارت حمايت تحصيلی كه اداره كل امور اتباع خارجی صادر می كند می توانند در مدارس ثبت نام كنند.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر از ثبت نام مدارس شاهد وارد شوید.

 

 

نحوه دریافت کارت حمایت تحصیلی اتباع خارجی

 

 • مراجعه دانش آموز و ولی وی به دفاتر خدماتی که قبلا در آن سرشماری شده اند.
 • عکسبرداری از دانش آموز
 • ثبت تغییرات آدرس، تلفن والدین یا قیم در سامانه و به روزرسانی اطلاعات خانوار
 • پرینت معرفی نامه سنجش سلامت و تحویل به تبعه به همراه یک عدد پاکت و دو نسخه فرم مربوط به سنجش سلامت
 • دلالت متقاضی برای مراجعه به مرکز بهداشت تعیین شده
 • دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی پس از دریافت پاسخ آزمایش ها نسبت به ثبت نتایج در سامانه اقدام خواهد نمود.
 • صدور برگه حمایت تحصیلی

 

کد ملی اتباع در سامانه همگام

 

کلیه دانش آموزان اتباع که کد ملی آنها در سامانه همگام ، 10 رقمی بوده و با “025” شروع می شود از این پس می توانند با دریافت گذرواژه از مدیر مدرسه خود ، با ورود به سامانه از خدمات آن استفاده نمایند.

 

مراحل ورود به سایت همگام

 

قبل از انجام هر نوع از استفاده ای از وبسایت همگام ابتدا باید با وارد کردن مشخصات و اطلاعات شخصی خود اقدام به ورود به این سامانه نمایید، لازم به ذکر است که ورود به این سامانه نیازمند یک کد عبور است که از سوی مدیران مدارس برای دانش آموزان دریافت شده و دانش آموزان باید با مراجعه حضوری به مدرسه آن را دریافت نمایند.

ابتدا در گام اول بعد از ورود به سامانه HAMGAM.MEDU.IR میتوانید اقدام به وارد کردن مشخصات و ورود به این سامانه نمایید.

 

 

سایت همگام

سایت همگام

 

 

 

بعد از وارد کردن اطلاعات صفحه قبل و زدن گزینه تایید تمامی امکاناتی که ورود به سامانه همگام برای شما در پی خواهد داشت مطابق عکس زیر به شما عزیزان نمایش داده می شود.

 

 

نحوه ورود به سامانه همگام

نحوه ورود به سامانه همگام

 

 

با کلیک بر روی گزینه مذکور و ورود به فرم هدایت تحصیلی، باید بر روی گزینه نشان داده شده در تصویر آورده شده در ادامه کلیک کنید.

 

 

ورود به hamgam.medu.ir

ورود به hamgam.medu.ir

 

 

یکی دیگه از خدمات سامانه همگام آزمون های خودارزیابی و آزمایشی می باشد که برای شرکت در آن ها باید روی آیکون های مربوطه (مطابق با عکس زیر) کلیک کنید.

 

 

پرتال همگام

پرتال همگام

 

 

یکی دیگر از مواردی که در همگام کاربرد بالایی دارد دریافت و مشاهده کارنامه های تحصیلی می باشد، شما با ورود به این وبسایت می توانید سه نوع از کارنامه های ماهانه، هفتگی و نهایی خود را مشاهده نمایید.

 

 

ورود به همگام

ورود به همگام

 

 

در انتهای کار و بعد از انجام تمامی اقدامات لازم برای انتخاب رشته و درج آن ها در سایت همگام هدایت تحصیلی (hamgam.medu.ir)، نوبت به دریافت فرم مربوط به انتخاب رشته از طریق کلیک کردن بر روی شکل به نمایش درآمده در عکس زیر می رسد.

در این بخش از نوشته حاضر با ذکر آموزش سایت همگام هدایت تحصیلی در خدمت شما عزیزان بودیم. اما باز هم در صورت داشتن سؤالی در رابطه با نحوه انتخاب رشته در سامانه همگام hamgam.medu.ir می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند با ارائه اطلاعاتی دقیق و جزئی در رابطه با نحوه انتخاب رشته در پورتال همگام هدایت تحصیلی hamgam.medu.ir در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه باشند.

 

 

جهت دریافت مشاوره تحصیلی همگام و چگونه در سایت همگام آزمون دهیم؟ بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

سایت همگام هدایت تحصیلی

کلیه دانش آموزانی که در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند همچون سال‌های گذشته برای طی کردن فرآیند انتخاب رشته می‌بایست فرمی با عنوان فرم تحصیلی را تکمیل کنند. این فرم تا حدودی برای انتخاب رشته تحصیلی موردعلاقه دانش آموزان است و به فرآیند انتخاب رشته آن‌ها کمک می‌کند.

در سال‌های گذشته دانش آموزان این مقطع تحصیلی باید این فرم را به صورت حضوری از مشاور مدرسه دریافت می‌کردند و بعد از این فرم کاغذی را تکمیل می‌کردند به مشاور تحویل می‌دادند.

اما امروزه تمامی دانش آموزان می‌توانند به سایت همگام هدایت تحصیلی مراجعه کرده و در این سایت نسبت به تکمیل این فرم اقدام کنند. در حقیقت لازم نیت دانش آموز برای کامل کردن این فرم هم به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کند.

مشاورین مدارس تمامی فرم‌هایی که دانش آموزان در این سایت پر می‌کنند را مورد بررسی قرار داده و برای هرکدام امتیازاتی در نظر می‌گیرند، لازم است فرم به واسطه دانش آموز کامل شود. در ادامه به صورت کامل به شما در تکمیل این فرآیند در سامانه همگام کمک می‌کنیم.

1- در ابتدا می‌بایست با استفاده از روشی که در قسمت قبل بیان کردیم، می‌بایست به آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir وارد شوید. اگر نسبت به دریافت اطلاعات کاربری خود اقدام کرده‌اید و نام کاربری و رمزعبور خود را از مدیر مدرسه دریافت کرده‌اید می‌توانید به راحتی به سایت موردنظر وارد شوید

2- در هر صورت پس از اینکه به حساب کاربری خود در سایت همگام ورود کردید به صفحه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید روبرو خواهید شد.

در این بخش منویی را می‌بینید که از امکانات متعددی برخوردار است، از جمله مهم‌ترین امکاناتی که در این قسمت وجود دارد، هدایت تحصیلی است. برای تکمیل این فرم روی گزینه «هدایت تحصیلی» در این قسمت کلیک کنید.

 

 همگام هدایت تحصیلی

 

3-پس از اینکه روی گزینه «هدایت تحصیلی» کلیک کردید در بخش منوی اصلی سامانه همگام به صفحه حدیدی وارد خواهید شد که از دو گزینه برخوردار است، دو مورد با عناوین «تکمیل فرم اولویت» و «نتایج فردی دانش آموز» تعیین شده است.

برای کامل کردن فرم هدایت تحصیلی می‌بایست ابتدا نخستین گزینه یعنی «تکمیل فرم اولویت» را انتخاب کرده و نسبت به تکمیل فرم اقدام کنید، پس از این می‌بایست روی گزینه «نتایح فردی دانش آموز» کلیک کنید و آن را مشاهده کنید.

4- پس از انتخاب گزینه «تکمیل فرم اولویت» پنجره‌ایی برای شما باز خواهد شد که در بخش چپ این پنجره و در ستون مدیریت شکل چند آدمک دبده می‌شود. روی این شکل کلیک کنید تا وارد مرحله بعد برای انجام هدایت تحصیلی در سایت hamgam.medu.ir شوید.

5- پنجره دیگری برای شما ظاهر می‌شود که در آن می‌بایست نام و نام خانوادگی و کدملی خود را وارد کنید. بخش‌هایی برای اولویت اول تا اولویت دوازدهم شما قرار دارد که می‌توانید نسبت به پر کردن آن اقدام کنید.

برای اینکه بتوانید اولویت‌های خود ر به ترتیب انتخاب کنید، روی شکل موجود در ستون مدیریت کلیک کنید.

 

وارد کردن اولویت انتخاب رشته

 

حال می‌توانید کلیه اولویت‌های خود را که بین رشته‌های موجود از 1 تا 12 انتخاب کرده‌اید را وارد کنید. پس از اینکه رشته‌های موردعلاقه را وارد کردید در نهایت لیستی برای شما ظاهر می‌شود که متشکل از رشته‌ها و الویت‌ها است.

در صورتی که تمامی رشته‌ها را با توجه به علاقه خود به درستی انتخاب کرده باشید در آخر می‌توانید روی گزینه «ذخیره چیدمان» در قسمت انتهای صفحه کلیک کنید تا اطلاعات شما در سامانه ثبت شود.

بعد از اینکه تمامی مراحل گفته شده را طی کردید، فرم هدایت تحصیلی شما با موفقیت تکمیل خواهد شد. اکنون نوبت به مشاورین مدرسه است که با در نظر گرفتن فرم و کلیه فاکتورهای موجود به شما در انتخاب رشته کمک کنند.

 

سایت همگام انتخاب رشته

 

در قسمت قبل با فرآیند تکمیل فرم هدایت تحصیلی در سامانه همگام آشنا شدید. پس تا به اکنون می‌توانید به راحتی به سایت وارد شده و مراحل گفته شده در بخش قبل را انجام دهید. با توجه به اینکه اطلاعات وارد شده در بخش هدایت تحصیلی از اهمییت زیادی برخوردار است، می‌بایست این مراحل را به درستی انجام دهید.پس از اینکه فرم توسط مشاور بررسی شد به انتخاب رشته اقدام کنید. با در نظر گرفتن شرایط مدارس در این سال‌ها، قابلیت‌ انجام انتخاب رشته هم آنلاین فراهم شده است. اگر قصد دارید به سایت همگام مراجعه کنید باید از راهنمایی‌های مشاور مدرسه کمک بگیرید.

 

آشنایی با دیگر بخش های سامانه hamgam.medu.ir

 

به جز موارد فوق هر کدام از ماژول های دیگر نیز دارای عملکرد مخصوص به خود می باشند. برای مثال شما می توانید مواردی مانند، المپیاد دانش آموزی ، تکالیف، بیمه دانش آموزی، جشنواره ها، مسابقات و موارد دیگر را نیز می توانید مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر کدام می توانید از امکانات مربوطه استفاده کنید. در ادامه به شرح برخی از ماژول های دیگر نیز می پردازیم

۱. در قسمت المپیاد دانش آموزی، که این قسمت برای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی و فرایند های مربوط به ان در نظر گرفته می شود. دانش آموزان می توانند در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا مشاهده نتایج المپیاد خود به این قسمت مراجعه کنند.

۲. گزینه ثبت نام اوقات فراغت که این قسمت مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان می باشد می توانند در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و… باشد.

۳. قسمت استعداد های درخشان برای دانش آموزانی در نظر گرفته شده است که می خواهند در آزمون استعداد های درخشان شرکت کنند.

۴. بخش آزمون آنلاین، این قسمت برای شرکت در آزمون های آنلاینی که در برخی از مدارس برگذار می شود در نظر گرفته می شود.

۵. قسمتی با عنوان انضباط و تشویقی، توسط این قسمت دانش آموزان می توانند حضور و غیاب خود شان را مشاهده کنند. همچنین می توانند از موارد تشویقی و انضباطی در طول سال خود اطلاعات کسب کنند.

۶. دانش آموزانی که قصد بر شرکت در جشنواره های خوارزمی را دارند می توانند از قسمت جشنواره جوان خوارزمی نسبت به ثبت اطلاعات خود و یا ویرایش آن ها اقدام کنند.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر نمره در انتخاب رشته پایه نهم و نحوه اولویت بندی رشته های تحصیلی در پایه نهم بر روی لینک فرمز کلیک نمایید.

 

 

راهنمای شرکت در آزمون های مشاوره ای سایت همگام

 

یکی از کارهای مهم در سامانه همگام hamgam.medu.ir آزمون های مشاوره ای طراحی شده در سایت می باشد. دانش آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته باید در این آزمون های مشاوره ای شرکت کنند. هدف از برگذاری آزمون های مشاوره ای، سنجش توانایی و رغبت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در نظر گرفته شده است که این آزمون به صورت آنلاین برگذار می شود.

دانش آموزان می توانند برای پی بردن به مشکلات رفتاری و نقاط ضعف و همچنین قوت خود در آزمون های مشاوره ای که دارای ۶ مرحله می باشد شرکت کنند. که در نهایت با بررسی سنجش آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی در این قسمت رشته پیشنهادی تحصیلی که بیشتر با روحیه و استعداد های فردی هر شخص تطابق دارد را اعلام می کند. برای شرکت در این آزمون دانش آموزان بایستی مطابق مراحل زیر عمل کنند.

۱. در اول باید به پورتال همگام مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور خودتان را وارد کنید و بعد بر روی ورود کلیک کنید.

۲. نقش خودتان را مشخص کنید و بعد از این که نام مدرسه را هم درج کردید بر روی عبارت تایید کلیک کنید.

۳. از پنل کاربری خود بر روی گزینه آزمون مشاوره ای کلیک کنید.

۴. در این بخش باید شرکت در آزمون خود ارزیابی کلیک کنید

۵. از قسمت مدیریت گزینه دفترچه ها را انتخاب کنید تا سوالات برای تان نمایش داده شود.

۶. برای پاسخ به سوالات این آزمون باید یکی از موارد ( کاملا موافقم، موافقم، نظری ندارم، مخالفم، کاملا مخالفم) را انتخاب کنید.

 

اخبار پیرامون سایت همگام

 

 • بارگذاری آثار دانش‌آموزان و معلمان در سایت همگام

دبیرخانه پرسش مهر ۹۷ طی فراخوانی از دانش‌آموزان و معلمان علاقه‌مند به شرکت در فراخوان پرسش مهر ۹۷ دعوت کرد تا از ۲۲ مهرماه در سایت همگام ثبت‌نام و آثار خود را بارگذاری کنند.

 • پوشش ۱۳۹ هزار دانش آموز گلستانی در طرح ملی شهاب/ثبت ۹۸ درصدی اطلاعات در سایت همگام

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: «139 هزار دانش آموز گلستانی درسال تحصیلی جدید به منظور شناسایی وهدایت استعدادهای برتروایجادزمینه رشد وبالندگی حداکثری در حوزه‌های هشت گانه استعدادی تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار گرفتند.»

در نخستین جلسه ستاد اجرایی استانی برنامه ملی شهاب که با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان در گرگان برگزارشد، “محمدرضا وطنی” اظهار کرد: برنامه ملی شهاب دریک هزار و 341 آموزشگاه ابتدایی و دبیرستان اجرا می شود .

 • تطبیق ستاد اوقات فراغت با سایت همگام

دوشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پروزش حسن استوار آذر به راه اندازی سامانه امور جوانان در سه سال اخیر اشاره کرد و در این باره اظهار کرد: «ستاد ساماندهی امور جوانان استان اهتمام جدی در خصوص اوقات فراغت دارد و این سامانه باعث شد وضعیت را بهتر رصد کنیم.»

وی با بیان اینکه در سال های گذشته هم عزم جدی دستگاه تعلیم و تربیت در این موضوع را شاهد بودیم،افزود: «این سامانه رصد وضعیت را بهتر کرد و از بین دستگاه های عضو سامانه شهرداری تبریز مقام اول و آموزش و پرورش رتبه دوم را در این خصوص کسب کردند.»

 

 

جهت دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

 

همانطور که در این مقاله به آن پرداخته شد، وزارت آموزش پرورش در جهت ارائه خدمات آموزشی مناسب به صورت آنلاین برای دانش آموزان، معلم‌ها و سایر کاربران سایت همگام را ایجاد کرد. به همین سبب کلیه افراد نامبرده می‌توانند با استفاده از نام کاربری و رمز اختصاصی به این سایت ورود کرده و نسبت به بررسی و مشاهده مورد دلخواه خود که اعم از ثبت نام در المپیادها، مشاهده کارنامه، انتخاب رشته، شرکت در کلاس‌های آنلاین و غیره است، بپردازند. لذا تمامی دانش آموزان باید برای دریافت رمزعبور و نام کاربری خود به مدیر مدرسه خود مراجعه کنند. در این مقاله به صورت راهنمای تصویری کامل و جامع کار با این سایت را آموزش داده‌ایم.

4.3/5 - (23 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه اصلی پرتال همگام از کجا قابل دسترسی است؟

ورود به سایت اصلی همگام فقط از طریق نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir  امکان پذیر است.

سایت همگام چه امکاناتی دارد؟

سامانه همگام به منظور سهولت امور اداری که مستلزم حضور دانش آموز در مدرسه و آموزش و پرورش ایجاد گردیده لذا تمامی امور از جمله مشاهده نمرات - کارنامه و اخذ انواع آزمون های هدایت تحصیلی و ... در این سامانه انجام می گردد.

آیا سامانه همگام فقط برای دسترسی دبیران ساخته شده؟

خیر دانش آموزان، دبیران و مدارس کلیه امور را در این سامانه اجرا می کنند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. سام
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام وقت بخیر من پایه دهم هستم و رشتم کار و دانشه و می‌خوام رشتمو تغییر بدم ب انسانی ولی تو هدایت تحصیلی من رشته ی انسانی رو نیوردم امکانش هست تغییر بدم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید اعترا ض بزنید اگر قبول کردند میتوانید

 2. amiram_rafeii
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام ببخشید می خواستم بدون جیرفت ثبت نام هفتم به هفتم به هشتم دارد

  • mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام هفتم به هشتم تحت عنوان تکمیل ظرفیت انجام می شود و بستگی به ظرفیت پذیرش مدرسه دارد.

 3. امیرعلی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام من عباسی هستم مدرسه دیگه میرم بنام مرکز پسرانه پیدایش درسام خیلی خوب بود براش ثبت نام کردم دست یه خانمی بنام خانم وزیری بودش بهش اجاره دادم سمت کوچه شمشاد قبلی میشناسید

  • karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   باش

 4. Ros
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۳

  چرا چند وقتیه که سایت همگام باز نمیشه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ثبت نام در سایت استعداد درخشان سال 1401 دچار اختلال شده بود که در حال حاضر امروز مشکل برطرف شده و میتوانید از طریق مشاورین مرکز اقدام به ثبت نام کنید موفق باشید

 5. هلیا
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

  به سایت همگام اصلا” نمیشه وصل شد بعضا” هم خطای ۵۰۴ میاد

 6. رضا
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام دانش آموزان رمز عبور حساب کاربری خود در سامانه همگام را چگونه باید دریافت کنند؟

  • irani
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام، رمز عبور برای ورود به سامانه همگام از طریق مدیر مدرسه برای دانش آموز تعریف می شود.

 7. قاسم
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  برای ورود به سامانه همگام اتباع از چه کدی باید استفاده کنند؟

  • irani
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام، اتباع برای ورود به سامانه همگام از کد اتباعی که دارند باید استفاده کنند.

 8. قاسم
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام، آدرس سامانه همگام رو می خواستم

  • irani
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام برای ورود به سامانه همگام hamgam.medu.ir مراجعه نمایید.

 9. پوری
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام، اتباع چگونه می توانند در سامانه hamgam.medu.ir ثبت نام کنند؟

  • irani
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام، اتباع با استفاده از کد اتباع خودشون می توانند در سامانه hamgam.medu.ir ثبت نام نمایند.

 10. رضا
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام، برای ورود به سامانه hamgam.medu.ir از چه رمز عبوری باید استفاده کرد و اصلا این رمز عبور رو از کجا باید دریافت کرد؟

 11. محمد اكبري
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام
  سايت همگام ايا براي پايه دهم فعال است؟

  • irani
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام، سامانه hamgam.medu.ir در حال حاضر فقط برای متوسطه اول فعال هست.

 12. محمدرضاحسینی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام برای ورود به سایت همگام از چه نشانی وارد پرتال شویم؟

  • irantahsil
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   با سلام و احترام کاربر گرامی جهت ورود به سایت همگام از نشانی مستقیم hamgam.medu.ir استفاده کنید در صورت عدم ورود به سامانه و یا هرگونه مشکل در رابطه با سایت همگام با همکاران ما تماس بگیرید با تشکر

   • Fatemeh
    ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

    سلام چرا وقتی کدملی و نام کاربری رو میزنم میاره مشخصات اشتباهیی وارد شده؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی مشکل در سایت همگام با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

ایران تحصیل
تماس با مشاور