تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
سایت همگام

سایت همگام + لینک ورود مستقیم پرتال hamgam.medu.ir

سایت همگام
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

سایت همگام hamgam.medu.ir به دلیل اینکه امروزه تمامی فعالیت ها اینترنتی انجام می شود بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اداره آموزش و پرورش با ایجاد پورتال سامانه همگام قدم بزرگی در زمینه فراهم سازی امکانات بسیار مانند ارتباط آسان ، امکان استفاده از امکانات تحصیلی به صورت آنلاین،  برداشته است. از این سایت و یا سامانه دانش آموزان و معلمان و مدیران و اکثر کادر اداری مدارس می توانند استفاده کنند. سوالی که برای تمامی افراد ایجاد می شود این است که چه کسی کاربر این سامانه می باشد؟ لازم است همه بدانند که تمامی اطلاعیه ها و فعالیت های آموزش و پرورش و اداری برای دانش آموزان و مدیران و تمامی افراد توسط این سامانه اعلام می شود.

 

در سایت همگام برنامه هفتگی یک دانش آموز و کارنامه تشویقی ها و غیبت های آنان و بسیاری از موارد دیگر همگی در این سایت قابل مشاهده می باشد. در حالت کلی می توان گفت که هدف از سامانه همگام، آسان کردن برقراری ارتباط بین والدین، دانش آموزان و معلمان می باشد. به طوری که امروزه به دلیل وجود بیماری کرونا و غیر حضوری شدن مدارس به این سامانه اینترنتی برای گرفتن آزمون های اینترنتی نیاز می باشد. البته در این دوران برای برگزاری کلاس ها و امتحانات برنامه های بسیار زیادی روی کار آمدن برای ثبت نام مدرسه نیز توسط اداره آموزش و پرورش برنامه اینترنتی در نظر گرفته شده است.

 

سایت همگام hamgam.medu.ir نیز مانند دیگر سایت های اداره آموزش و پرورش دارای مزایا و معایب بسیار زیادی می باشد. بدبختانه سایت های جعلی بسیار زیادی برای گرفتن آزمون روی کار آمدن همین علت باعث بی اعتمادی افراد به آزمون های اینترنتی شده است. پورتال همگام از جمله سایت هایی می باشد که هنگام ورود توجه معلمان و دانش آموزان را بسیار به خود جلب کرد. این سامانه بسیار معتبر می باشد. با استفاده از این سایت امکانات بسیار زیادی در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار داده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سامانه همگام می توانید تا آخر این مقاله همراه باشید و در صورت داشتن سوال با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

نحوه ی ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی، یکی از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات دانش آموزان است. لذا به اطلاع می رسانیم آدرس پورتال همگام هدایت تحصیلی به نشانی hamgam.medu.ir می باشد. شایان ذکر است در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال در مورد ورود به سایت و شرکت در آزمون هدایت تحصیلی با شماره های مرکز ایران تحصیل می توانید تماس بگیرید.

 

سایت همگام

 

جهت ثبت نام و ورود به سایت hamgam.medu.ir آموزش و پرورش، شرکت در آزمون هدایت تحصیلی، دریافت مجدد رمز ورود به سامانه همگام هدایت تحصیلی و مشاوره انتخاب رشته تحصیلی با مرکز مشاوره همگام تماس بگیرید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

آشنایی با سامانه و سایت همگام hamgam.medu.ir

در بالا بیان شد که اداره آموزش و پرورش با ایجاد سامانه همگام تقریبا انجام تمامی فرایند های مدارس را به صورت الکترونیک تغییر داده است. به طوری شده است که دانش آموزان برای انجام برخی از امور خود باید به این سامانه مراجعه کنند. یکی از مهم ترین اقداماتی که در این سامانه صورت می گیرد این است که آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان نهم که می خواهند تعیین رشته کنند انجام می شود. افراد باید در زمان های تعیین شده مطابق با مراحلی که وجود دارد به سامانه مراجعه کند و از نقاط ضعف و قوت خود و استعداد های خود متوجه شود. بدین صورت است که به صورت اینترنتی مورد سنجش قرار می گیرد تا مشاورات تحصیلی بتوانند پیشنهاد های درست را به دانش آموزان بدهند و در تحصیل خود موفق باشند و متناسب با استعداد ها و سلامت روانی شان انتخاب رشته کنند.

بخش دیگر این سامانه به مدیران و والدین و دیگر کادر اداری برای انجام برخی امور تعلق دارد. هر فرد که وارد سامانه می شود باید اطلاعات خود را درباره عضویتش پر کند تا بتواند به سایت ورود کند. امروزه برنامه های آنلاین زیادی مانند شاد برای کلاس های مجازی دانش آموزان برگزار می شود. این سامانه هم زیر نظر آموزش و پرورش می باشد. به همین دلیل می باشد که بسیار مورد اطمینان است. دانش آموزان و معلمان بدون هیچ نگرانی می توانند از این برنامه استفاده کنند. که این سامانه بسیار قوی در جهت اطلاع رسانی و انجام امور مربوط به آموزش و پرورش است. در این اوقات دانش آموزان برای انجام برخی از امور خود باید به صورت اینترنتی وارد این سامانه بشوند تا کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

 

معرفی امکانات سایت همگام

پورتال همگام یک سایت بسیار معتبر می باشد که بستر مناسبی برای انجام امور اموزش و پرورش ایجاد می کند. این سایت امکانات بسیار بالایی در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار می دهد. یکی از امکانات این سایت برگذاری آزمون های آنلاین می باشد. البته امکانات بسیار زیاد دیگری هم دارد.

۱. هدایت تحصیلی

۲. آزمون های مشاوره ای مربوط به مدارس

۳. طراحی آزمون های آنلاین زمان دار

۴. دادن آزمون های آنلاین توسط دانش آموزان

۵. ثبت نام المپیاد های مختلف دانش آموزان

۶. ثبت نام آزمون استعداد درخشان و نمونه دولتی

۷. نمایش کارنامه های هفتگی و ماهانه

۸. برنامه کلاسی دانش آموزان

۹. انضباط و تشویق

۱۰. بیمه دانش اموزان

۱۱. سامانه نماد

۱۲. پرسش و پاسخ آنلاین

۱۳. محتوای الکترونیک

۱۴. فرم سازی

این موارد نام برده از جمله امکانات پورتال همگام hamgam.medu.ir می باشد.

 

دریافت کارنامه از سامانه همگام

برخی از معلمان در سامانه همگام هر هفته و یا هر ماه امتحانی میگیرند که نمره این امتحانات بعد از تصحیح در سایت قابل نمایش می باشد. در صورتی که چندین نمره در کارنامه وجود داشته باشد میانگین و معدل نیز لحاظ می گردد. در صورت اینکه هر هفته دانش آموزان امتحان دهند می تواند در عملکرد خوب دانش آموزان موثر باشد. ثبت نمرات در سامانه سیدا می باشد ولی کارنامه در پورتال همگام قابل رویت می باشد.

 

                          برای آشنایی با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش کلیک کنید.

ثبت نام در سایت همگام

ثبت نام و ورود برای دانش آموزان و معلمان مقدور نمی باشد یعنی خودشان نمی توانند وارد سامانه همگام شوند. و سوال اینجاست که چگونه پس وارد سامانه همگام شوند. ثبت نام در پورتال همگام فقط در صورتی ممکن می باشد که ابتدا باید دانش آموزان در مدرسه ثبت نام قطعی خود را انجام داده باشند. بعد مدیر مدرسه اطلاعات دانش آموران را در سامانه سناد ثبت کند. در آخر مدیر مدرسه برای دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور مشخص کند و به دانش آموزان تحویل دهد. پس ثبت نام در این سامانه تنها توسط مدیران امکان پذیر می باشد. در نهایت برای ورود به سامانه همگام رمز عبور را باید از مدیر مدرسه تحویل بگیرند. رمز عبور تنها در اختیار مدیر مدرسه می باشد و دیگر کارکنان دسترسی به آن ندارند.

 

رمز عبور در سامانه همگام

شاید برای بسیاری از معلمان و دانش آموزان سوال پیش آید که نام کاربری و رمز عبور برای سامانه همگام چیست؟ همان طور که در این مقاله بیان شده است نام کاربری کد ملی شخص می باشد که در برخی اوقات به جای آن کد ملی مادر و یا پدر توسط مدیر انتخاب می شود. در این صورت برای ورود کد ملی شخصی که انتخاب شده را باید درج کرد و نقش هم نقش کسی که کد ملی او درج می شود را نوشت. رمز عبور توسط مدیران مدرسه انتخاب و درج می شود. مدیران به دلیل بالا بردن امنیت سامانه معمولا رمز عبور را از حروف و اعداد انتخاب می کنند.    

 

نام کاربری و رمز عبور برای ورود به پورتال همگام ( hamgam.medu.ir)

اطلاعاتی که برای ورود به سایت همگام لازم می باشد نام کاربری و رمز عبور است. افراد می توانند زمانی که این اطلاعات را وارد کردن بر روی ورود کلیک کنند تا وارد سامانه شوند. به طور پیش فرض کد ملی هر کس به عنوان نام کاربری تعیین شده و رمز عبور هر یک متفاوت می باشد. دانش آموزان می توانند رمز عبور ورود به سامانه همگام را از مدیر مدرسه دریافت کنند. اگر از کادر مدرسه کسی قصد ورود به سامانه را داشته باشد باید به مدیر مدرسه مراجعه کند.

کاربر این کادر مدرسه برای ورود علاوه بر این که رمز عبور دریافت کنند باید از مدیر بخواهند برایشان متناسب با نقشان دسترسی مناسب ایجاد کند. در صورتی که یکی از پرسنل آموزش و پرورش بخواهد به سامانه همگام مراجعه کند باید به کارشناس فناوری منطقه و یا کارشناس فناوری استان خود مراجعه کند تا هم برای او دسترسی متناسب به نقشش ایجاد کند و رمز عبور از او دریافت کند. افراد برای مشاهده فیش حقوقی خود که از آموزش و پرورش دریافت می کنند لازم نیست که دسترسی جدا و با رمز عبور جدا داشته باشند این دسته از افراد می توانند از همان رمز سامانه استفاده کنند.

مراحل ورود به سایت همگام

 

سامانه همگام هشتم

 

بعد از ورود به پروفایل شخصی خود در سامانه hamgam.medu.ir هشتم و نهم تحصیلی، باید بر روی یک گزینه به نام هدایت تحصیلی کلیک بفرمایید تا بدین ترتیب صفحه جدیدی را مشاهده کنید.

 

سامانه هدایت تحصیلی پایه نهم

 

در صفحه ای که برای شما نشان داده می شود گزینه ای به نام تکمیل فرم اولویت بندی را ملاحظه می کنید.

 

سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان

 

با کلیک بر روی گزینه مذکور و ورود به فرم هدایت تحصیلی، باید بر روی گزینه نشان داده شده در تصویر آورده شده در ادامه کلیک کنید.

 

آموزش سایت همگام هدایت تحصیلی

 

کار انتخاب رشته شما باید براساس اولویت و چیدمان خاصی انجام گیرد. برای اولویت بندی رشته های درج شده در سایت، باید بر روی گزینه به نمایش درآمده در تصویر کلیک بفرمایید.

 

انتخاب رشته همگام

 

بعد از درج رشته های مختلف در سامانه، بر روی گزینه ای به رنگ سبز تحت عنوان “ذخیره چیدمان” کلیک کنید.

 

راهنما انتخاب رشته hamgam.medu.ir

 

در انتهای کار و بعد از انجام تمامی اقدامات لازم برای انتخاب رشته و درج آن ها در سایت همگام هدایت تحصیلی (hamgam.medu.ir)، نوبت به دریافت فرم مربوط به انتخاب رشته از طریق کلیک کردن بر روی شکل به نمایش درآمده در عکس زیر می رسد.

 

سایت همگام

 

در این بخش از نوشته حاضر با ذکر آموزش سایت همگام هدایت تحصیلی در خدمت شما عزیزان بودیم. اما باز هم در صورت داشتن سؤالی در رابطه با نحوه انتخاب رشته در سامانه همگام hamgam.medu.ir می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند با ارائه اطلاعاتی دقیق و جزئی در رابطه با نحوه انتخاب رشته در پورتال همگام هدایت تحصیلی hamgam.medu.ir در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه باشند.

 

برای اطلاع از نحوه اولویت بندی رشته های تحصیلی در پایه نهم وارد لینک مربوطه شوید.

 

سامانه همگام هفتم و هشتم و نهم

سایت آموزش و پرورش امکانات بسیار زیادی برای تمامی مقاطع دانش آموزان در نظر گرفته است. از جمله امکانات مهم این سایت برای پایه های هفتم و هشتم و نهم می باشد.

۱. برگزاری آزمون های مشاوره ای

۲. آزمون غربالگری

۳. دریافت کارنامه

۴. ثبت نام اوقات فراغت

۵. هدایت تحصیلی پایه نهم

۶. ثبت نام برای تیز هوشان و المپیاد

۷. انتخاب رشته پایه نهم

 

آشنایی با سایر ماژول های سامانه همگام

به جز موارد فوق هر کدام از ماژول های دیگر نیز دارای عملکرد مخصوص به خود می باشند. برای مثال شما می توانید مواردی مانند، المپیاد دانش آموزی ، تکالیف، بیمه دانش آموزی، جشنواره ها، مسابقات و موارد دیگر را نیز می توانید مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر کدام می توانید از امکانات مربوطه استفاده کنید. در ادامه به شرح برخی از ماژول های دیگر نیز می پردازیم

۱. در قسمت المپیاد دانش آموزی، که این قسمت برای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی و فرایند های مربوط به ان در نظر گرفته می شود. دانش آموزان می توانند در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا مشاهده نتایج المپیاد خود به این قسمت مراجعه کنند.

۲. گزینه ثبت نام اوقات فراغت که این قسمت مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان می باشد می توانند در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و… باشد.

۳. قسمت استعداد های درخشان برای دانش آموزانی در نظر گرفته شده است که می خواهند در آزمون استعداد های درخشان شرکت کنند.

۴. بخش آزمون آنلاین، این قسمت برای شرکت در آزمون های آنلاینی که در برخی از مدارس برگذار می شود در نظر گرفته می شود.

۵. قسمتی با عنوان انضباط و تشویقی، توسط این قسمت دانش آموزان می توانند حضور و غیاب خود شان را مشاهده کنند. همچنین می توانند از موارد تشویقی و انضباطی در طول سال خود اطلاعات کسب کنند.

۶. دانش آموزانی که قصد بر شرکت در جشنواره های خوارزمی را دارند می توانند از قسمت جشنواره جوان خوارزمی نسبت به ثبت اطلاعات خود و یا ویرایش آن ها اقدام کنند.

 

جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با تاثیر نمره در انتخاب رشته پایه نهم وارد سامانه hamgam.medu.ir شوید.

 

سایر خدمات موجود در سایت همگام 

 

راهنمای شرکت در آزمون های مشاوره ای همگام

یکی از کارهای مهم در سامانه همگام hamgam.medu.ir آزمون های مشاوره ای طراحی شده در سایت می باشد. دانش آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته باید در این آزمون های مشاوره ای شرکت کنند. هدف از برگذاری آزمون های مشاوره ای، سنجش توانایی و رغبت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در نظر گرفته شده است. که این آزمون به صورت آنلاین برگذار می شود. دانش آموزان می توانند برای پی بردن به مشکلات رفتاری و نقاط ضعف و همچنین قوت خود در آزمون های مشاوره ای که دارای ۶ مرحله می باشد شرکت کنند. که در نهایت با بررسی سنجش آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی در این قسمت رشته پیشنهادی تحصیلی که بیشتر با روحیه و استعداد های فردی هر شخص تطابق دارد را اعلام می کند. برای شرکت در این آزمون دانش آموزان بایستی مطابق مراحل زیر عمل کنند.

۱. در اول باید به پورتال همگام مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور خودتان را وارد کنید و بعد بر روی ورود کلیک کنید.

۲. نقش خودتان را مشخص کنید و بعد از این که نام مدرسه را هم درج کردید بر روی عبارت تایید کلیک کنید.

۳. از پنل کاربری خود بر روی گزینه آزمون مشاوره ای کلیک کنید.

۴. در این بخش باید شرکت در آزمون خود ارزیابی کلیک کنید

۵. از قسمت مدیریت گزینه دفترچه ها را انتخاب کنید تا سوالات برای تان نمایش داده شود.

۶. برای پاسخ به سوالات این آزمون باید یکی از موارد ( کاملا موافقم، موافقم، نظری ندارم، مخالفم، کاملا مخالفم) را انتخاب کنید.

 

 

برای آشنایی با نحوه انتخاب رشته در سایت هدایت تحصیلی دانش آموزان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

خلاصه مطلب

آزمون سلامت روان یکی از آزمون های مشاوره ای می باشد و هدف اش کاهش آسیب های اجتماعی که می تواند دانش آموزان را درگیر کند اجرا می گردد. این آزمون می تواند تاثیر مستقیمی در امر هدایت تحصیلی داشته و به همین دلیل می باشد که باید با نهایت دقت زیاد به پرسش های مطرح شده پاسخ داده شود. منظور از سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان به منظور ارائه فرم ها و راهنمایی های لازم برای دانش آموزان که در آستانه انتخاب رشته قرار دارند، راه اندازی شده است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

مطالب مرتبط

تغییر رمز عبور همگام

دریافت رمز عبور همگام

راهنمای دریافت رمز عبور جدید همگام

دریافت رمز عبور سامانه همگام

مشاوره تحصیلی همگام

سایت همگام کارنامه دانش آموزان

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

من رمز ورود به سایت همگام hamgam.medu.ir را به درستی وارد می نمایم اما نمی توانم وارد سامانه شوم علت چیست؟

ممکن است دکمه capslock شما به هنگام وارد نمودن رمز عبور روشن بوده باشد و یا اینکه کیبور شما زبان دیگری باشد. باید تمام موراد را بررسی نمایید.

آیا راهی برای ورود به سایت همگام، هدایت تحصیلی با استفاده از کامپیوتر های شخصی وجود دارد؟

بله. شما می توانید با رایانه و همچنین گوشی های تلفن هوشمند خود وارد سامانه همگام شوید اما شرط ورود آن دریافت رمز از مدرسه و یا واحد فناوری می باشد.

چگونه در سایت همگام آزمون دهیم؟

جهت شرکت در آزمون هدایت تحصیلی سایت همگام به همراه مشخصات و رمز عبور همگام وارد سایت همگام شوید جهت آموزش های بیشتر وارد سایت شوید.

کاربران سایت همگام بیشتر چه کسانی هستند؟

مدیران مدارس، معلمین و دانش آموزان، کاربران این سایت هستند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. محمدرضاحسینی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام برای ورود به سایت همگام از چه نشانی وارد پرتال شویم؟

  • irantahsil
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   با سلام و احترام کاربر گرامی جهت ورود به سایت همگام از نشانی مستقیم hamgam.medu.ir استفاده کنید در صورت عدم ورود به سامانه و یا هرگونه مشکل در رابطه با سایت همگام با همکاران ما تماس بگیرید با تشکر

   • Fatemeh
    ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

    سلام چرا وقتی کدملی و نام کاربری رو میزنم میاره مشخصات اشتباهیی وارد شده؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی مشکل در سایت همگام با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

ایران تحصیل
تماس با مشاور