ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام در سامانه نماد مدارس + لینک ورود | namad.medu.ir

ثبت نام در سامانه نماد مدارس
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

به اطلاع می‌رسانیم ثبت نام در سامانه نماد مدارس برای دریافت نام کاربری و رمز عبور برای همه دانش‌آموزان الزامی است. این سامانه توسط وزارت آموزش و پرورش برای مراقبت اجتماعی بیشتر از دانش‌آموزان ایجاد شده و به عنوان طرح مراقبتی همگام دانش‌آموزان شناخته می‌شود. افراد برای دسترسی داشتن و ورود به سایت نماد دانش آموزان باید از طریق سایت همگام ثبت نام کرده و بعد از آن از امکانات این سامانه استفاده نمایند.

بسیاری از جنبه‌های محیطی در رشد فکری و آموزش دانش‌آموزان تأثیرگذار است و خانواده‌ها با استفاده از این روش‌ها به دنبال راه‌هایی برای کاهش آسیب هستند تا از آسیب اجتماعی به فرزندشان جلوگیری کنند. همچنین بسیاری از والدین این روزها سرگرم کار خود بوده و وقت کمی به فرزندان خود اختصاص می‌دهند که باعث می‌شود دانش‌آموز از توجه والدین دور شود و به مرور زمان به مشغله‌های روحی و روانی مشغول شود. از سوی دیگر به دلیل بی‌توجهی مکرر والدین، دانش‌آموزان نسبت به مسائل اطراف آسیب‌پذیر می‌شوند.

اگر این آسیب‌ها و کمبودها به موقع و به شیوه صحیح اصلاح نشود، آسیب‌های زیادی به آموزش و حتی روان دانش آموزان وارد می‌شود. از این رو برای کمک به این گروه از داوطلبان، آموزش و پرورش در سامانه همگام بخش ویژه‌ای به نام سامانه نماد مدارس در نظر گرفته است تا همه بتوانند از امکانات و خدمات ارائه شده توسط این سامانه استفاده کنند. در ادامه این مقاله از ایران تحصیل قرار است تا به آموزش نحوه ثبت نام در سامانه نماد مدارس بپردازیم.

ویژگی های سامانه نماد مدارس namad.medu.ir

وبسایت نماد یک سامانه برنامه‌ریزی مراقبت اجتماعی از دانش آموزان است که با مراجعه به سایت همگام در دسترس همه کاربران اعم از دانش‌آموزان و والدین آنها می‌باشد. در قسمت مربوط به ورود به سامانه شبکه دانش آموزی، کاربران می‌توانند علاوه بر طرح سوالات و مشکلات خود، مشاوره‌های آموزشی مختلف در زمینه سلامت روان و آسیب‌پذیری اجتماعی را نیز بیابند. ابزارها و موارد بررسی و اجرا شده برای ارائه و اجرای طرح سامانه نماد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • غربالگری
 • آموزش
 • سامانه الکترونیک ارجاع
 • مداخله و ارائه خدمت

ویژگی های سامانه نماد مدارس

برنامه های سامانه نماد مدارس

یک برنامه پشتیبانی مبتنی بر وب به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا در مورد مسائل و مشکلاتی که بر زندگی شخصی و اجتماعی آنها تأثیر می‌گذارد، با مشاوران و متخصصان آموزش با تجربه صحبت کرده و راه‌حل‌هایی بیابند. سامانه نماد مدارس روش‌هایی را در اختیار دانش‌آموزان و حتی والدین آنها قرار می‌دهد تا از درگیری‌های ناشی از آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای مخاطره‌آمیز آن پیشگیری کنند که در وب‌سایت به ترتیب زیر درج شده است:

 • مهارت های پیشرفته

این بخش از سامانه نماد دوره‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی نماد را پوشش می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند برای مشاهده دوره‌های آموزشی موجود در این سامانه وارد قسمت دوره‌های مشخص شده بروند و به دوره مورد نظر خود بپیوندند. در نهایت برای ارزیابی این دانش آموزان در سطح تحصیلی، امتحان نهایی در نظر گرفته شده و داوطلبان با ورود به قسمت My Exams می‌توانند به تمامی آزمون‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین از طریق قسمت نظرسنجی می‌توانند نظرات خود را در مورد رشته‌ها و آزمون‌های ارائه شده ثبت کنند.

 • آزمون مشاوره‌ای

در این بخش، مشاوران و مسئولان مربوطه در مدارس از طریق تحقیق و سوالات و تست‌های مختلف، دانش‌آموزان یا والدین بیمار و آسیب‌پذیر را شناسایی می کنند. آسیبی که به آن اشاره شد تنها به معنای وجود بیماری یا اختلال خاص ناشی از عدم سلامت روان نیست، بلکه موارد اقتصادی و حتی حقوقی را نیز شامل می‌شود. بنابراین مشاوران با غربالگری دانش‌آموزانی را که دچار پریشانی هستند شناسایی کرده و برای کمک به سازمان‌ها و مراکز تخصصی مراجعه می‌کنند.

 • مکاتبه

این قسمت از سیستم و سامانه نماد یا سیستم طرح مراقبت همگام مربوط به زمانی است که دانش‌آموزان می‌خواهند نظر خود را در مورد هر قسمت از این سیستم به کارشناسان مربوطه بدهند. بنابراین این افراد می‌توانند در زمان فعال شدن این قسمت مکاتبات مورد نظر را انجام دهند.

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام در سامانه نماد مدارس namad.medu.ir

با وجود داشتن آدرس ایمیل مجزا، ثبت نام در سامانه نماد مدارس فقط از طریق سیستم همگام‌سازی دانشجو امکان‌پذیر است و روش دیگری برای دسترسی به سایت وجود ندارد. علاوه بر داشتن نام کاربری، دانش‌آموزان برای دسترسی به وبسایت و استفاده از موارد و امکانات ارائه شده باید رمز عبور همگام‌سازی شده را نیز ارائه دهند. همچنین اگر رمز همگام سازی خود را فراموش کردید، می‌توانید به مدرسه خود بروید و آن را از مدیر مدرسه دریافت کنید. ابتدا آدرس سیستم همگام سازی hamgam.medu.ir را در مرورگر خود وارد کرده و آن را جستجو کنید. اگر آدرس سامانه نماد یعنی namad.medu.ir را وارد کنید به صفحه‌ ای هدایت می شوید که می توانید گزینه سیستم نماد را انتخاب کنید. مرحله بعدی پس از ورود به سامانه نماد سه بخش مکاتبات، مهارت های پیشرفته و دسترسی به وب سایت شرکت در آزمون مقدماتی مشاوره ای خواهد بود. می توانید بر روی گزینه ای که می خواهید در هر بخش، کلیک کنید.

در ادامه مقاله به راهنمای تصویری مراحل ثبت نام در سامانه نماد مدارس خواهیم پرداخت.

برای ورود به صفحه اصلی سامانه همگام روی لینک کلیک کنید.

راهنمای تصویری مراحل ثبت نام در سامانه نماد مدارس

در این بخش به صورت تصویری ثبت نام در سامانه نماد مدارس را برای شما ارائه خواهیم داد.

📌 در گام اول به سایت همگام hamgam.medu.ir مراجعه کنید. البته می‌توانید نشانی سامانه نماد که namad.medu.ir است را تایپ کرده و مستقیما به این سایت وارد شوید.

📌 بعد از رفتن به سایت نماد روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید.

برای اطلاع از نحوه ارجاع در سامانه نماد کلیک کنید.

بعد از رفتن به سایت نماد روی گزینه ورود به سامانه بزنید.

📌 بعد از کلیک روی این گزینه وارد سایت همگام شده‌اید. حال مانند تصویر زیر، در کادر مربوطه کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد نمایید.

کد ملی و رمز ورود همگام

📌 در این مرحله، از داشبورد اصلی سامانه نماد را بزنید.

در این مرحله، از داشبورد اصلی سامانه نماد را بزنید.

📌 با توجه به این که به کدام گزینه نیاز دارید از بین مکاتبات و محتوای آموزشی یکی را انتخاب کنید.

گام 5 ثبت نام در سامانه نماد مدارس

📌 اگر گزینه مکاتبات رو را انتخاب کرده باشید، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود که باید در این صفحه روی گزینه “جدید” کلیک کنید.

گام 6 ثبت نام در سامانه نماد مدارس

📌 در فیلد های مشخص اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و در آخر گزینه ذخیره را بزنید.

گام 7 ثبت نام در سامانه نماد مدارس

نحوه ورود مشاور مدرسه به سامانه نماد مدارس

حال درباره نحوه ورود مشاور مدرسه و ارجاع دانش آموز از کارتابل او به مشاور منطقه به شما توضیح می‌دهیم. ممکن است نیاز باشد که دانش آموز به مشاور منطقه ارجاع داده شود و این موضوع را مشاور مدرسه و یا دبیر او دریافته باشد. در این صورت می‌توانید با طی کردن مراحل زیر او را ارجاع دهید:

 1. وارد سایت نماد شوید.
 2. کدملی و رمز عبور همگام خود را بزنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید می‌توانید با انتخاب رمز همگام را فراموش کردم یک رمز جدید دریافت کنید.
 3. حال از داشبورد اصلی سامانه نماد را انتخاب کنید.
 4. اگر می‌خواهید موارد اورژانس جدید را توسط مشاور ثبت کنید روی گزینه موارد اورژانسی و اگر می‌خواهید گزارشات را در کارتابل مشاهده کنید روی گزینه کارتابل مشاور مدرسه کلیک کنید.
 5. حال باید ثبت مدیریت را برای دانش آموز انتخاب کنید.
 6. مورد اورژانسی او را انتخاب کنید و ان را ثبت کنید.
 7. توجه کنید که در هر مرحله فقط می‌توانید یک مورد را ثبت بزنید.
 8. حال در این قسمت به صورت مختصر مشکل دانش آموز را توضیح دهید.
 9. پس از انجام مراحل و پیگیری مشاور منطقه می‌توانید گزارش محرمانه که برای مشاور مدرسه فرستاده می شود را مشاهده کنید.

 

طرح سامانه نماد مدارس

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل به طور کامل به ثبت نام در سامانه نماد مدارس و نکات مربوط به آن پرداختیم. شما با خواندن این مقاله دریافتید که این سامانه توسط وزارت آموزش و پرورش برای مراقبت اجتماعی بیشتر از دانش‌آموزان ایجاد شده و به عنوان طرح مراقبتی همگام دانش‌آموزان شناخته می‌شود. افراد برای دسترسی داشتن و ورود به سایت نماد دانش آموزان باید از طریق سایت همگام ثبت نام کرده و بعد از آن از امکانات این سامانه استفاده نمایند. این سایت شامل موارد و برنامه‌های متنوعی از جمله مکاتبه و آزمون‌های مشاوره‌ای است. راهنمای تصویری نحوه ثبت نام در این سامانه به طور کامل در مقاله آورده شده است.

اگر برای ثبت نام در سامانه نماد مدارس با مشکلی مواجه شدید و یا سوالات بیشتری داشتید، می‌توانید با مشاوران با تجربه و متخصص ما در ایران تحصیل با شماره تلفن 9099075307 تماس گرفته و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

دانلود فایل PDF مقاله ثبت نام در سامانه نماد مدارس روی لینک کلیک کنید.

 

3/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سامانه نماد مدارس چیست؟

آدرس اینترنتی سامانه نماد namad.medu.ir می‌باشد.

وب سایت نماد چه کاربردی دارد؟

این سایت شامل موارد و برنامه‌های متنوعی از جمله مکاتبه و آزمون‌های مشاوره‌ای است.

چگونه وارد سامانه نماد شویم؟

در گام اول به سایت همگام hamgam.medu.ir مراجعه کنید. البته می‌توانید نشانی سامانه نماد که namad.medu.ir است را تایپ کرده و مستقیما به این سایت وارد شوید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به سوابق تحصیلی سازمان سنجش

  اعتراض به سوابق تحصیلی سنجش + نحوه پیگیری sanjesh

  اعتراض به سوابق تحصیلی سنجش از طریق سایت my.medu.ir انجام می‌شود. در چند سال گذشته نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و معدل در کنکور به این صورت بود که معدل بالای دانش‌آموزان بر روی رتبه و تراز آن‌ها تاثیر داشت. به...
 • حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان

  حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان 1403 {آدرس و مسیر}

  با توجه به تاثیر بسزای حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان بر کیفیت برگزاری آزمون و ایجاد شرایط مطلوب برای داوطلبان، می‌توان گفت که این حوزه‌ها نقش بسزایی در بهبود کیفیت آزمون داشته‌اند. تعیین تعداد حوزه‌های اصلی و فرعی بر...
 • توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد

  توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1403 + راهنما جامع

  داوطلبان آزمون ارشد پس از حدود سه هفته می‌بایست به سایت سنجش کشور برای مشاهده توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد مراجعه کنند. کارنامه اولیه معمولا در خرداد ماه منتشر می‌شود تا شرکت‌کنندگان برای بررسی رتبه، تراز و درصد دروس...
 • سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

  سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود ۱۴۰۳ + ورود سایت

  سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود کدام است؟ دانش‌آموزان اول ابتدایی، پایه هفتم و دهم که مدرسه آن‌ها تغییر می‌کنند به کجا مراجعه کنند؟ دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور شدند محل سکونت خود را تغییر دهند چگونه در مدرسه جدیدی مشغول...
تماس با مشاور