ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بهترین مدارس تیزهوشان کدامند؟ + رتبه بندی سال 1402

بهترین مدارس تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب بهترین مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان خلاق و باهوش، دغدغه بسیار مهمی برای والدین شان می باشد؛ چرا که با انتخاب درست و به جا می توانند مسیر زندگی فرزندشان را تغییر دهند. مدارس تیزهوشان جزو بهترین مدارس در سطح کشور می باشند. اغلب دانش آموزان خواستار ثبت نام در این مدارس هستند اما تنها دانش آموزانی موفق خواهند شد که دارای ضریب هوشی و پشتکار بالاتری باشند و شرایط ثبت نام، تحصیل و شرکت در آزمون و قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را داشته باشند.

در ادامه این مقاله شرایط مورد نیاز برای تحصیل در هر یک از بهترین مدارس تیزهوشان (علامه حلی و فرزانگان) به همراه لیست کامل این مدارس ارائه شده است. با این حال چنانچه برای ثبت نام فرزند خود در هر یک از این مدارس نیاز به راهنمایی تخصصی و ویژه دارید، با متخصصان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) در ارتباط باشید. 

بهترین مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان امروزه تحت عنوان مدارس علامه و فرزانگان و اسامی معدود دیگری فعالیت می کنند. تحصیل در این مدارس با توجه به آزمون ها و یا نمرات دانش آموزان ممکن می شود. مدارس تیزهوشان با یکدیگر از لحاظ علمی و حتی عملی در رقابت هستند.

آزمون تیزهوشان هر ساله توسط سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود. افراد دارای رتبه بالا در این آزمون قبول می شوند و می توانند در این مدارس تحصیل کنند. دانش آموزان با استعداد می توانند با آگاهی کامل و دقیق تر از آزمونشان برنامه ریزی صحیح تر کرده تا از نگرانی و استرس خودشان کم کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین مدارس تیزهوشان را مورد بررسی قرار دهیم.

دانش آموزان که از ضریب هوشی بالایی برخوردار می باشند، با داشتن این شرایط ، تابعیت ایرانی و یا اقامت قانونی ایرانی، اشتغال به تحصیل، داشتن معدل 19 در پایه های نهم  و نمره تحصیلی خیلی خوب برای پایه ششمی ها می توانند در آزمون شرکت کنند.

در صورتی که تمامی شرایط را دارا باشند می توانند در بهمن ماه از طریق دو سایت، AZMOON.MEDU.IR و HOOSH.MEDU.IR با پرداخت هزینه تعیین شده برای ثبت نام در آزمون ، ثبت نام خود را قطعی کنید. چون ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی می باشد بدین ترتیب اشتباه در ثبت نام و مغایرت مشخصات با اصل مدارک دانش آموز به عهده خود داوطلب می باشد و فقط یکبار زمان دریافت کارت ورود به جلسه امکان ویرایش اطلاعات ممکن می باشد.

برای اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام مدارس علامه طباطبایی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

داوطلبان باید دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ورودی پایه ششم به هفتم را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند تا آگاهی کامل نسبت به مدارک لازمه و شرایط ثبت نام داشته باشند. در این مدارس استادان مجرب علاوه بر آموزش موضوعات درسی در سطح بسیار بالا به موضوعات غیر درسی در زمینه های مختلف از جمله ، رباتیک و نجوم و مسائل پرورشی و…. می پردازند. تفاوت این مدارس با مدارس عادی اغلب در شیوه و روش های آموزشی و آموزش های متفاوت و نکات و تمرینات اضافی و کلاس های فوق برنامه و … می باشد.

با توجه به این که آموزش ها در این مدارس در سطح بالا صورت می گیرد هر ساله تعداد زیادی قبولی در رتبه های عالی دانشگاهی داشته و هم چنین دانش آموزان سمپادی تعداد قبولی زیادی در المپیاد جهانی ‌و جشنواره های بین المللی دارند. تعداد مدارس علامه و فرزانگان در استان های بزرگ کشور بیشتر می باشد و تقریبا در تمام شهر های کشور چنین مدارسی دایر می باشد. در صورتی که در شهری مدرسه تیزهوشان وجود نداشته باشد دانش آموزان می توانند در شهر دیگر تحصیل کنند و در خوابگاه دانش آموزی اسکان داشته باشند.

نکته حایز اهمیت در رابطه با بهترین مدارس تیزهوشان این می باشد که والدین دانش آموزان باید به تفاوت فرزندانشان و سبک یادگیری آن ها و… آگاه باشند تا انتظار بالا و بیش از حد از فرزندشان در مسیر تحصیل نداشته و فشار زیاد به فرزندانشان وارد نکنند. باتوجه به اهمیت بالایی که پایه ششم و نهم دارند، مشاوران ایران تحصیل می توانند شما را در خصوص توانایی های فرزندتان و کمک به بالا بردن بازدهی آن ها، یاری کنند. تنها کافیست با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اهمیت رتبه بندی مدارس تیزهوشان

این آزمون بر خلاف آزمون کنکور که بعد از این که رتبه دانش آموز مشخص شد می توانند انتخاب رشته کنند، ولی در این آزمون داوطلبان باید قبل از برگزاری آزمون انتخاب های خود را انجام داده و اولویت بندی کنند که ممکن است این کار که باید قبل از مشخص شدن رتبه انتخاب کنند شرایط را  برای انتخاب مشکل تر کند. افرادی ممکن است بر این باور اشتباه باشند که باید مدارس شهر خود و یا نزدیک را شهر خودشان را انتخاب کنند. در صورتی که اولویت و قبولی ربطی به آدرس و شهر محل زندگی نداشته و و دانش آموزان می توانند شهر های مورد نظر خود را انتخاب و به ترتیب اولویت بندی کنند.

اهمیت رتبه بندی مدارس تیزهوشان

قابل ذکر می باشد که دانش آموزان باید قبل از برگزاری آزمون سه اولویت خودشان را در لیست ثبت نامی خودشان مشخص کنند، که بعد از برگزاری آزمون قبولی ویا عدم قبولی آنها به ترتیب انتخابشان اعمال می شود. رتبه بندی مدارس تیزهوشان در دو دوره به بدین صورت می باشد:

در هر استانی مدارس علامه و فرزانگان دارای رتبه بندی می باشند که بر حسب انتخاب و رتبه دانش آموز در صورت قبولی در آزمون می توانند در یکی از این مدارس تحصیل کنند.

نکته: شرکت در کلاس های آموزشی برای آمادگی برای آزمون تیزهوشان می توانند کمک بسیار زیادی به دانش آموزان کنند.

 

تاثیر مدارس تیزهوشان در کنکور چقدر است؟ برای اطلاع از میزان سهمیه این مدارس، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

انتقال دانش آموزان دوره اول به دوره دوم

همان طور که اکثرا می دانید دانش آموزانی که در دوره اول قبول شده اند و معدل تحصیلی بسیار بالایی دارند برای ورود به دوره دوم دیگر نیازی به شرکت در آزمون ندارند، و می توانند به صورت مستقیم به دوره دوم منتقل شوند.

کلاس های آموزشی پله برای قبولی دانش آموزان در این آزمون

با توجه به این موضوع که سطح آموزش در این مدارس بسیار بالا می باشد پس موضوعات و سوالات موجود در این آزمون سطح بالایی از دروس درسی خواهد داشت پس در نتیجه قبولی در این آزمون بسیار دشوار و سخت می باشد. موسساتی می باشد که با بکار گیری اساتید مجرب و ماهر دانش آموزان دارای سطح علمی بالا را برای شرکت در این آزمون آماده می کنند.

کلاس های آموزشی پله برای قبولی دانش آموزان در این آزمون

در صورت قبولی در این آزمون بعد از ثبت نام اگر برایتان تحصیل در آن مدرسه مقدور نبود می توانید درخواست انتقالی خود را مطرح کنید و در صورت داشتن شرایط لازمه با در خواست تحصیل در مدرسه دیگر موافقت می شود. در رابطه با درخواست انتقالی، می توانید از مشاوران تحصیلی مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس راهنمایی بگیرید. مشاوران ما همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی شما خواهند بود.

چرا سایت تیزهوشان باز نمیشه ؟ برای مشاهده راهنمای رفع مشکل سایت تیزهوشان روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان متوسط اول

 • داشتن تابعیت ایرانی و یا اقامت قانونی در کشور
 • داشتن نمره خیلی خوب در تمامی دروس پایه ششم ابتدایی
 • تبصره ای وجود دارد که بدین شرح می باشد، چنانچه دانش آموز در دو سال پنجم و ششم تحصیلیش همه نمراتش خیلی خوب باشد و تنها در بک درس نمره خوب داشته باشد مجاز به شرکت در آزمون تیزهوشان می باشد. و این شرط برای قبولی آزمون غیر قابل تغییر می باشد.

برای اطلاع از بودجه بندی آزمون تیزهوشان سال آینده براساس بخشنامه جدید، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان متوسط اول

شرایط ورودی در بهترین مدارس تیزهوشان

این آزمون صرفا برای تحلیل استعداد های تفکر و تحلیلی دانش آموزان می باشد و همچنین سنجش میزان ضریب هوشی یکی دیگر از اهداف برگزاری این آزمون ها می باشد. از جمله مهارت هایی که در این آزمون مورد تحلیل فرار میگیرند، توانایی تجسم کردن، فهمیدن و تصمیم گیری منطقی می باشد.

شرایط ورودی در بهترین مدارس تیزهوشان

در این آزمون نیاز نیست دانش آموزان موضوعات و مباحث درسیشان را حفظ کنند. چون این آزمون صرفا از مطالب درسی دانش آموز نمی باشد و سوالات مطرح شده در آزمون تیزهوشان جنبه هوشی و استعداد یابی دارند. پس نتیجه میگیریم که دانش آموزی که به تواند دروس تحصیلیش را با نمره بالا پاس کند نمی توان گفت که حتما در این آزمون قبول می شوند.

ابزار مهم برای قبولی در آزمون تیزهوشان، هوش و استعداد و خلاقیت می باشد. در آزمون ۹۸ سوالات آزمون تیزهوشان فقط هوشی تصویری بوده اند.  و فقط سوالات درس علوم کم و بیش در این آزمون مطرح شده است. پیشنهاد می شود که داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان باید علاوه بر یادگیری سوالات هوشی مباحث درسی علوم و ریاضی را نیز مطالعه کنند.

برای مشاهده اصول برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ثبت نام در آزمون و مدرسه تیزهوشان در پایه متوسط دوم

ثبت نام در این دوره در سایت آزمون به دو صورت با آزمون و بدون آزمون می باشد. دانش آموزانی که در دوره اول در مدرسه تیزهوشان با معدل بالای 18 فارغ التحصیل شده اند می توانند بدون شرکت در آزمون در مدارس سمپاد و یا استعداد های درخشان تحصیل کنند. در صورتی که به هر دلیلی داوطلب شرکت در آزمون اطلاعاتش را غلط وارد کند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه می تواند اطلاعات ثبت نامش را ویرایش کند. داوطلب آزمون ورودی نهم به دهم نیز باید اطلاعات دفترچه آزمون استعداد های درخشان را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنند و با پرداخت هزینه ثبت نام در می توانند در آزمون شرکت کنند.

برای اطلاع از 7 گام مهم رتبه های برتر برای قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

لیست مدارس دخترانه و پسرانه تیزهوشان 

در این بخش از مقاله علاوه بر اینکه لیست مدارس دخترانه و پسرانه مدارس تیزهوشان در مقاطع متوسطه اول و دوم را در استان تهران مشاهده خواهید کرد، بلکه لیستی از مدارس استان آذربایجان شرقی را نیز می توانید مشاهده کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارس تیزهوشان سایر استان ها می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنید.

رتبه بندی مدارس تیزهوشان پسرانه (علامه حلی) در دوره متوسطه دوم استان تهران عبارت است از:

نام مدرسه ظرفیت ریاضی ظرفیت تجربی ظرفیت انسانی آدرس منطقه تلفن
علامه حلی 1 26 نفر 20 نفر 0 نفر میدان حر، خیابان کمالی، خیابان غفاری 11 ۵۵۴۱۸۸۵۰
علامه حلی 10 29 نفر 26 نفر 23 نفر پاسداران، انتهای گلستان دهم 4 ۲۲۵۵۶۸۳۹
علامه حلی 3 54 نفر 30 نفر 0 نفر نیاوران، روبروی کلانتری 123 نیاوران، خیابان فیضیه 1 ۲۶۱۳۱۳۶۹
علامه حلی 2 40 نفر 30 نفر  23 نفر خیابان شوش غربی، خیابان قند و شکر، خیابان دشتبان زاده، خیابان رضایی 16 ۵۵۳۳۱۳۳۱
علامه حلی 4 75 نفر 36 نفر 28 نفر بزرگراه جلال آل احمد، ابتدای خیابان آرش مهر، جنب تعاونی فرهنگیان 2 ۸۸۲۴۷۰۷۳
علامه حلی 8 56 نفر 28 نفر 0 نفر میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، خیابان سوم 3 ۲۲۲۲۱۰۸۷
علامه حلی 5 44 نفر 25 نفر 0 نفر ایرانشهر جنوبی ، بعد از تقاطع سمیه 6 ۸۸۳۲۹۵۱۹
علامه حلی 7 54 نفر 36 نفر 0 نفر خیابان دماوند، خیابان سبلان، باب زرتابی 13 ۷۷۲۶۷۵۸۸
علامه حلی 9 اتوبان محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، تقاطع زمزم 14 ۳۳۷۳۸۲۸۴
علامه حلی 11 یافت آباد، میدان بهاران 17

رتبه بندی مدارس تیزهوشان دخترانه (فرزانگان) در دوره متوسطه دوم استان تهران عبارت است از:

نام مدرسه ظرفیت ریاضی ظرفیت تجربی ظرفیت انسانی آدرس منطقه تلفن
فرزانگان 1 30 نفر 25 نفر 30 نفر خیابان طالقانی، خیابان شهید سرپرست، پلاک 56 6 ۸۸۹۹۱۵۲۴
فرزانگان 2 6 نفر 27 نفر 0 نفر خیابان شریعتی، قیطریه، خیابان موسیوند، کوچه لادن 1 ۲۲۶۹۶۳۶۱
فرزانگان 4 22 نفر 40 نفر 0 نفر خیابان دماوند، بزرگراه دوران، شهرک زینبیه 3 ۷۷۱۷۱۳۱۲
فرزانگان 5 شهرک ولیعصر، ابتدای خیابان حیدری شمالی، روبروی دادسرا، جنب اداره برق سینا 18 ۶۶۱۴۰۰۵۱
فرزانگان 8 خیابان شریعتی، خیابان شهید بهشتی، خیابان اندیشه نبش کوچه اندیشه پنجم 17 ۸۸۴۰۹۵۱۵
فرزانگان 7 20 نفر 23 نفر 0نفر شهرک غرب، فاز 6، خیابان دادمان، ایوانک غربی، گل افشان جنوبی 2 ۸۸۰۹۰۶۲۴
فرزانگان 3 60 نفر 90 نفر 0 نفر اختیاریه، کوچه شهید یزدانیان یکم 3 ۲۲۵۴۹۶۸۲
فرزانگان 9 خیابان پیروزی، خیابان دهم فروردین، خیابان شیردم 14
فرزانگان 10 ترمینال جنوب، باغ آذری، شهید زارعی 16

رتبه بندی مدارس تیزهوشان پسرانه (علامه حلی) در دوره متوسطه اول استان تهران عبارت است از:

نام مدرسه ظرفیت پذیرش آدرس منطقه تلفن
علامه حلی 1 130 نفر  خیابان امام خمینی ، خیابان شیخ هادی، کوچه زمان پور، پالک 14 11 ۶۶۷۱۸۱۸۱
علامه حلی 2 130 نفر  خیابان هنگام،بالاتر از میدان الغدیر، ضلع شمالی سازمان 4 ۷۷۲۰۵۲۱۰
علامه حلی 3 104 نفر  میدان تجریش، خیابان شهید ملکی (سعد آباد)، نبش بن بست سوم، روبروی پاساژ ارگ تجریش 1 ۲۶۸۵۲۰۵۶
علامه حلی 5 130 نفر  اتوبان همت غرب، ابتدای سردار جنگل، فرزانه غربی 5 ۴۴۴۴۶۵۲۲
علامه حلی 4 104 نفر  خیابان نبرد جنوبی، زمزم غربی، خیابان شمشاد، پشت فروشگاه شهروند 14 ۳۶۳۱۳۰۹۰
علامه حلی 7 78 نفر خیابان شوش غربی، جنب پمپ بنزین، کوچه مرسلی 16 ۵۵۰۴۳۶۹۰
علامه حلی 6 130 نفر خیابان شهر آرا، کوچه سی و دوم 2 ۸۸۲۵۰۹۳۰
علامه حلی 9 52 نفر چهارراه یافت آباد، بازار مبل شرقی، جنب کوچه مدرسه 17 ۶۶۳۱۰۷۶۱
علامه حلی 10 104 نفر میدان امام حسین، خیابان دماوند، خیابان منتظری، خیابان اسدی، کوچه گودرزی 13 ۳۳۳۴۳۷۲۳

 

رتبه بندی مدارس تیزهوشان دخترانه (فرزانگان) در دوره متوسطه اول استان تهران عبارت است از:

نام مدرسه ظرفیت پذیرش آدرس منطقه تلفن
فرزانگان 1 130 نفر  اتوبان کردستان، روبروی ساختمان های آ- اس – پ نبش شیراز جنوبی، خیابان 68 غربی ، کوچه فرزانگان ، پلاک 3 6 ۸۸۰۳۲۵۶۹
فرزانگان 2 130 نفر   خیابان ارتش، نرسیده به چهارراه مینی سیتی، خیابان نخل، ابتدای شهرک نفت، بلوار کنگان،انتهای کنکان یکم 1 ۲۲۴۹۷۴۴۱
فرزانگان 5 104 نفر  شهرک قدس، فاز 6، ایوانک غربی، گل افشان، کوچه اقاقیا  2 ۸۸۰۸۲۶۷۴ 
فرزانگان 4 130 نفر  خیابان دماوند، بزرگراه شهید عباس دوران، شهرک زینبیه  13 ۷۷۱۷۱۱۲۲
فرزانگان 6 130 نفر  خیابان 45 متری زرند، خیابان بهار اول، خیابان 17 شهریور، روبروی پست برق 18 ۶۶۶۹۹۳۷۶
فرزانگان 8 130 نفر خیابان شریعتی، خیابان شهید بهشتی، خیابان اندیشه نبش کوچه اندیشه ششم  7 ۸۸۴۰۹۵۱۵
فرزانگان 7 104 نفر مترو دروازه دولت، انتهای خیابان سعدی شمالی، نرسیده به بیمارستان امیر اعلم، خیابان نادری 12 ۷۷۵۰۵۶۷۷

 

لیست مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه در دوره های متوسطه اول و دوم استان آذربایجان شرقی عبارت است از:

منطقه / ناحیه مدرسه دوره تحصیلی آدرس شماره تماس
مراغه تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی دوره متوسطه اول شهرک ولیعصر، خیابان استاد شهریار ۰۴۱۳۷۴۱۲۴۴۶
مراغه تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول
مراغه تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی مراغه دوره متوسطه دوم شهرک ولیعصر، خیابان استاد شهریار ۰۴۱۳۷۴۱۲۴۴۴
مراغه تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم شهرک ولی عصر، خیابان 48 متری شهید دهقان، کوچه ابوذر ۰۴۱۳۷۴۰۴۶۲۱
3 تبریز تیزهوشان پسرانه علامه امینی دوره متوسطه اول خیابان طالقانی، ایستگاه لاله زار، جنب استخر طالقانی ۰۴۱۳۵۵۷۶۵۵۳
2 تبریز تیزهوشان علامه جعفری دوره متوسطه اول بلوار آذربایجان، خیابان بهار، انتهای کوی پیروز ۰۴۱۳۲۸۲۰۲۸۷
5 تبریز تیزهوشان پسرانه علامه طباطبایی دوره متوسطه اول خیابان مدرس (بهادری سابق)، جنب دبیرستان باقرالعلوم ۰۴۱۳۲۳۵۵۰۷۰
4 تبریز تیزهوشان پسرانه شهید مدنی دوره متوسطه اول آخر طالقانی، نرسیده به تربیت معلم، علامه امینی، جنب مرکز علمی کاربردی شهرداری تبریز ۰۴۱۳۵۴۲۵۰۰۶
4 تبریز تیزهوشان پسرانه شهید مدنی 2 دوره متوسطه دوم جاده ائل گلی، ورودی گلشهر، خیابان شهید صادقی ۰۴۱۳۳۸۱۱۵۱۴
1 تبریز تیزهوشان پسرانه علامه طباطبائی دوره متوسطه اول خیابان مدرس (بهادری سابق)، جنب دبیرستان باقرالعلوم ۰۴۱۳۵۲۶۳۹۳۹
1 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم ولیعصر (عج)، گلپارک، کوی رسالت ۰۴۱۳۳۲۸۵۲۶۳
1 تبریز دبیرستان تیزهوشان آذربایجان شرقی پسرانه علامه طباطبایی دوره متوسطه دوم خیابان ولیعصر، بلوار توانیر ۰۴۱۳۳۲۸۳۹۱۹
مرند تیزهوشان پسرانه علامه جعفری دوره متوسطه اول خیابان ایستگاه، روبروی مرکز گاز، جنب مدرسه سیدزاده ۰۴۱۴۲۲۷۲۸۸۳
مرند تیزهوشان پسرانه علامه جعفری دوره متوسطه اول بناب، مرند، شهرک بخشمندی، پلاک ۲۹ ۰۴۱۴۲۲۱۳۴۳۲
مرند تیزهوشان پسرانه علامه جعفری دوره متوسطه دوم بناب، مرند، شهرک بخشمندی، پلاک ۲۹ ۰۴۱۴۲۲۷۲۸۸۲
1 تبریز تیزهوشان پسرانه علامه طباطبائی دوره متوسطه اول توانیر، جنب آپارتمانهای  گلپارک ۰۴۱۳۳۲۸۰۳۱۱
3 تبریز تیزهوشان پسرانه علامه امینی دوره متوسطه اول خیابان طالقانی، ایستگاه لاله زار ۰۴۱۵۵۳۳۹۵۷
3 تبریز دبیرستان تیزهوشان آذربایجان شرقی پسرانه علامه امینی دوره متوسطه دوم خیابان طالقانی، ایستگاه لاله زار ۰۴۱۳۴۷۷۹۰۸۹
بناب تیزهوشان پسرانه علامه طباطبایی دوره متوسطه اول خیابان فرهنگ، روبروی سالن ورزشی امام علی ۰۴۱۳۷۷۴۴۰۴۹
ارومیه تیزهوشان پسرانه علامه امینی دوره متوسطه اول شهرک اندیشه، جنب آتش نشانی ۰۴۱۵۲۲۴۳۰۰۵

 

عجب شیر تیزهوشان پسرانه علامه حلی دوره متوسطه اول عجب شیر، خیابان جاده پادگان، جنب مدرسه نمونه دولتی مقدس ۰۴۱۳۷۶۲۳۰۹۱
5 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول خیابان شمس تبریزی، ایستگاه بالاحمام ۰۴۱۳۲۳۵۴۹۶۹
5 تبریز تیزهوشان پسرانه استاد شهریار دوره متوسطه دوم خ شمس تبریزی، پایین‌تر از ایستگاه بالا حمام، کوچه دهخدا ۰۴۱۳۵۲۵۵۲۶۶
5 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم شمس تبریزی، ایستگاه بالا حمام ۰۴۱۳۲۳۷۰۵۶۶
4 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول گلشهر، خیابان گلها، جنب دبیرستان نسیبه ۰۴۱۳۳۸۶۳۵۹۵
4 تبریز تیزهوشان  پسرانه شهید مدنی دوره متوسطه دوم تبریز، زعفرانیه، میدان افلاک نما، بلوار نیایش ۰۴۱۳۳۳۳۲۰۵۰
4 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم زعفرانیه، ایستگاه مدرسه ۰۴۱۳۳۲۸۷۴۳
3 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول خیابان بارون آواک، کوچه حشمتی چیتچیان ۰۴۱۳۵۵۵۱۸۲۲
3 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان 3 دوره متوسطه دوم خیابان ۱۷ شهریور قدیم، روبروی دبیرستان الزهرا
2 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول خیابان آذربایجان، چهارراه حجتی ۰۴۱۳۲۸۸۱۴۸۰
2 تبریز تیزهوشان پسرانه علامه جعفری دوره متوسطه دوم ۰۴۱۳۲۸۲۹۹۸۶
2 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم خیابان بهار، روبروی بیمارستان اسدآبادی ۰۴۱۳۲۸۰۰۰۴۰
1 تبریز تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول ولیعصر، خیابان توانیر شمالی، خیابان پارک دوم ۰۴۱۳۳۲۸۵۲۶۴
سراب تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول سراب، خیابان قدس جنوبی، نرسیده به میدان تره بار ۰۴۱۴۳۲۲۹۰۹۰
سراب تیزهوشان دخترانه فرزانگان
مرند تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول مرند، خیابان شهدا، روبروی مرکز توان بخشی مسلم ابن عقیل ۰۴۱۴۲۲۲۲۲۲۵
مرند تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم مرند، خیابان طالقانی، چهارراه رفیع آباد، خ شهدا،  روبروی بهزیستی عقیق ۰۴۱۴۲۲۲۲۲۲۵
میانه تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول میانه، شهرک اندیشه، شهریار ۲ ۰۴۱۵۲۲۵۴۰۸۳
میانه تیزهوشان پسرانه علامه امینی دوره متوسطه دوم ۰۴۱۵۲۲۲۲۰۸۰
میانه تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم ۰۴۱۵۲۲۴۶۴۹۰
اهر تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول
اهر تیزهوشان پسرانه علامه حلی دوره متوسطه دوم اهر، ورودی جاده مشکین شهر ۰۴۱۴۴۳۴۳۱۱۶
اهر تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم اهر، رو به روی اداره آموزش و پرورش ۰۴۱۴۴۲۲۰۰۱۲
بناب تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه اول بناب، خیابان شهید مطهری، خیابان آب، نبش گلبرگ۳ ۰۴۱۳۷۷۳۲۰۱۰
بناب تیزهوشان پسرانه علامه طباطبایی بناب دوره متوسطه دوم خیابان فرهنگ، روبروی سالن ورزشی امام علی ۰۴۱۳۷۷۴۴۰۴۹
بناب دبیرستان تیزهوشان آذربایجان شرقی دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم خیابان آب ۰۴۱۳۷۲۳۲۰۱۱
شبستر تیزهوشان دخترانه فرزانگان دوره متوسطه دوم ۰۴۱۴۲۴۲۱۳۱۰
شبستر تیزهوشان پسرانه علامه مجلسی شبستر دوره متوسطه دوم ۰۴۱۴۲۴۳۰۹۶۰

 

برای مشاهده نحوه ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام مدرسه بهترین مدارس تیزهوشان متوسط دوم

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • داشتن حداقل معدل ۱۹ به بالا در پایه هشتم

برای اطلاع از میزان ظرفیت مدارس تیزهوشان هر استان و چگونگی ثبت نام تکمیل ظرفیت این مدارس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان

سوالات این آزمون به دو قسمت تقسیم می شوند که شامل، استعداد تحصیلی و تحلیلی می باشد. تعداد سوالات استعداد های تحلیلی 15 عدد ‌و زمان تعیین شده 15 دقیقه می باشد. نمره کل استعداد تحلیلی 45 است. تعداد سوالات قران و معارف اسلامی 8 با ضریب 2 و زبان و ادبیات فارسی 15 عدد با ضریب 2 و مطالعات اجتماعی 15 عدد با ضریب 1 و علوم تجربی 17 عدد با ضریب 2 و ریاضی 20 عدد با ضریب 3 می باشد. مدت پاسخگویی به تمام این سوالات نیز تنها 105 دقیقه خواهد بود.

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان

زمان ثبت نام در آزمون تیزهوشان به طور پیش بینی شده در دهه اول اردیبهشت می باشد. قابل ذکر می باشد که داوطلبان باید بدانند که منبع اصلی سوالات این آزمون، آزمون های قبل می باشد. با مطالعه سوالات آزمون های قبلی می توانند از منابع آزمون مطلع شوند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت ویرایش ثبت نام تیزهوشان و تصحیح اطلاعات درج شده، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار پیرامون مدارس تیزهوشان

تحصیل رایگان دانش آموزان استعدادهای درخشان در مدارس سمپاد:

رضا البرزی، مدیر کل کمیته امداد استان البرز، با تأکید بر اینکه حمایت از دانش آموزان استعداد درخشان با هدف رشد توانمندی‌ های آن ها می باشد، بیان کرد: شهریه ثبت‌ نام دانش آموزان، ارائه کمک‌ های فرهنگی، مالی، پشتیبانی و مشاوره‌ های تحصیلی تا مقطع متوسطه اول و دوم از جمله خدمات مدارس سمپاد به دانش آموزان نخبه مورد حمایت کمیته امداد است.

مدیر کل کمیته امداد البرز با بیان اینکه امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان استعداد درخشان مورد حمایت این نهاد در مدارس سمپاد فراهم‌ شده است، گفت: در حال حاضر 17 نفر از دانش آموزان مددجوی مورد حمایت در مدارس سمپاد و 30 دانش آموز در مدارس نمونه دولتی ثبت نام کرده اند.

وی افزود: در این راه نگاه خیرخواهانه و همکاری مجدانه مدیران مدارس سمپاد و نمونه دولتی قابل تقدیر می‌ باشد و از این عزیزان بابت توجه به امورات محرومین کمال تشکر را داریم. البرزی با بیان اینکه دانش آموزان استعداد برتر سبب افتخار و سربلندی کشور و خانواده‌ های خود هستند گفت: حدود 8000 دانش‌ آموز در استان البرز در زمینهٔ تأمین کمک‌ هزینه تحصیلی، شهریه و سایر نیاز های معیشتی از حمایت کمیته امداد بهره‌ مند هستند.

خلاصه مطالب

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی براساس آزمونی که هر ساله برگزار می شود محصلان را مورد ارزیابی قرار داده و از بین آن ها بهترین ها را انتخاب می کنند. مدارس تیزهوشان (علامه و فرزانگان) تحت آزمون های مختلف در طول سال تحصیلی با یکدیگر رقابت می کنند و از همین طریق برتری دانش آموزان هر مدرسه و معلمانشان تا حدودی مشخص می گردد. در نهایت براساس ارزیابی این رقابت ها، می توان بهترین مدارس تیزهوشان و دانش آموزان آن را شناسایی کرد. در مقاله فوق لیستی از مدارس استعداد های درخشان استان تهران و آذربایجان شرقی را ارائه کردیم.

هم چنین در مقاله فوق می توانید اطلاعات جامعی از شرایط ثبت نام، مراحل نام نویسی و جزئیات آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به دست آورید. پس از مطالعه مقاله فوق چنانچه در رابطه با هر یک از موارد نیازمند کسب اطلاعات بیشتر بودید، با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنید. مشاوران مرکز ایران تحصیل همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله بهترین مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

3.2/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کدام دانش آموزان در این مدارس موفق تر می باشند؟

در مدارس تیزهوشان دانش آموزانی که آرامش بیشتر، مسئولیت پذیر بالا تر، توانایی یادگیری سریع تری دارند و می توانند با تمرکز برای یادگیری هر درس زمان گذاشته و با پشتکار برنامه ریزی پیش روند، موفق تر خواهند بود.

چرا مدارس تیزهوشان بهتر از مدارس معمولی می باشند؟

در این مدارس دروس به صورت تخصصی تر، تکمیلی تر و با سخت گیری بیشتری آموزش داده می شود و هم جواری با دانش آموزان باهوش و درس خوان بقیه افراد را نیز به درس خواندن ترغیب کرده و سبب ایجاد فضای رقابتی سالم می شود.

شرایط ثبت نام در بهترین مدارس تیزهوشان متوسط دوم چیست؟

داشتن تابعیت ایرانی و داشتن حداقل معدل 19 به بالا در پایه هشتم، از مهم ترین شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در بهترین مدارس تیزهوشان در مقطع متوسط دوم است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

69 دیدگاه دربارهٔ «بهترین مدارس تیزهوشان کدامند؟ + رتبه بندی سال 1402»

 1. Avatar photo .. گفت:

  من در فرزانگان ۱ متوسطه اول تربت حیدریه درس میخونم نمیدونم از لحاظ آموزشی متوسطه دو خوبه یا نه و چند وقته تصمیم دارم برای متوسطه دو از تیزهوشان بیام بیرون
  بنظرتون متوسطه دو خوبه یا نه چون بیشتر رتبه های مدرسه در کنکور ۳ رقمی هست ولی پسرانه با معلم های بهتری که داره ۲ رقمی زیاد میاره
  بنظرتون در فرزانگان تحصیل کنم بهتره یا یک مدرسه غیر دولتی برم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به آن مدرسه غیر انتفاعی دارد که باید بررسی گردد
   تماس بگیرید تا مشاوران ما شما راهنمایی کنند

 2. Avatar photo ن گفت:

  سلام به نظر من اگر براساس ازمون های پایش در نظر بگریم مدارس سمپاد یزد و بعضی از شهر های دیگر رتبه های بیشتری نسبت به سمپاد تهران داشتند

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام روز بخیر
   نظر شما محترم است.

 3. Avatar photo محمدی گفت:

  خواهش میکنم راهنماییم کنین . برای انتقال از تهران به مشهد توی اولویت سوم موندم که فرزانگان ۲ یا ۵ رو بزنم ممنونم

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقت بخیر نسبت به محل سکونتتون باید انتخاب کنید

 4. Avatar photo محمدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر . ببخشید بین فرزانگان ۲ و ۵ دوره دوم مشهد(رشته تجربی) کدوم بهتره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

 5. Avatar photo MA گفت:

  سلام بین مدرسه روشنگران و فرزانگان 9 (واقع در میدان سعدی شمالی) برای رشته ریاضی کدام بهتره؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   با داخلی 108 خانم طهماسبی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

   1. Avatar photo MA گفت:

    من وقتی تماس می گیرم میگه برقراری ارتباط مقدور نیست ممنون میشم کمکم کنید.

    1. Avatar photo rezai گفت:

     سلام وقت بخیر . با تلفن ثابت باید تماس بگیرید

     1. Avatar photo MA گفت:

      بله با تلفن ثابت تماس گرفتم . ولی میگه ارتباط مقدور نیست

     2. Avatar photo rezai گفت:

      سلام وقت بخیر . میتونید از قسمت شارژینگ انلاین سایت ایران تحصیل بسته تهیه بفرمایید و ما با شما تماس میگیریم

     3. Avatar photo MA گفت:

      لطفا شماره مجموعه رو بفرمایید

     4. Avatar photo rahdar گفت:

      سلام وقت بخیر
      9099075307

   2. Avatar photo محمدی گفت:

    سلام وقتتون بخیر ببخشید بین فرزانگان ۲ و ۵ دوره دوم مشهد ( رشته تجربی) کدومشون بهتره؟ متشکرم

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     سلام. تقریبا در یک سطح هستن و برتری خاصی نسبت بهم ندارند.

 6. Avatar photo * گفت:

  سلام،وقت بخیر.
  سطح مدارس انرژی اتمی دخترانه دوره دوم از تیزهوشان بالا تره؟اگر نه،کدوم مداری تیزهوشان دخترانه(فرزانگان) دوره دوم عملکرد بهتری نسبت به این مدارس دارند؟
  شهریه ها چطوره؟
  بورسیه داره؟
  آیا این مدارس واقعا چیز خاصی دارند که بخواهیم براشون تلاش کنیم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز سوال شما خیلی کلی میباشد باید بصورت جزئی بررسی بشود. لطفا با شماره ی مجموعه و داخلی 108 خانم طهماسبی تماس بگیرید.

 7. Avatar photo امیر محمد گفت:

  درود علامه حلی ۱۰ دوره دو بین علامه ها چه رتبه ای داره؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   دوست عزیز هیچ کدام از علامه حلی ها رتبه بندی نشده اند.

 8. Avatar photo مس گفت:

  با سلام: بین فرزانگان 8 و انرژی اتمی کدام بهتر هستند. تشکر

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   به نفعته که انرژی اتمی انتخاب کنی

 9. Avatar photo الی گفت:

  ببخشید برای دوره دوم متوسطه از بین فرزانگان 3 و 4 و 2 و1 کدام برای رشته تجربی بهتر هستند؟
  ممنون میشم پاسخ بدید چون خیلی وقته دنبال جواب این سوال هستم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اول فرزانگان 1 بعد 2 بعد 4 بعد 3
   رتبه بندیه فرزانگان این چنینی است.
   ولی در کل تفاوت انچنانی ندارند.

 10. Avatar photo الی گفت:

  ببخشید برای دوره دوم متوسطه از بین فرزانگان 3 و 4 و 2 و1 کدام برای رشته تجربی بهتر هستند؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اول فرزانگان 1 بعد 2 بعد 4 بعد 3
   رتبه بندیه فرزانگان این چنینی است.
   ولی در کل تفاوت انچنانی ندارند.

 11. Avatar photo مس گفت:

  با سلام بین فرزانگان 8 و انرژی اتمی کدام بهتر است؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   انرژی اتمی بهتر از فرزانگان است.
   ولی از طرف دیگه قبولیشون سخت تره.

 12. Avatar photo دانیال اسودی گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا سریعتر جواب بدید
  بین دبیرستان ماندگار البرز و علامه حلی ۳ کدوم بهتره
  ممنون

  1. Avatar photo borji گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.سوال شما به صورت کلی میباشد.شما میتوانید برای مشاوره با شماره 909075307 تماس بگیرید.

 13. Avatar photo مهیار گفت:

  سلام ، من الان حلی ۹ تحصیل می کنم می تونم انتقالی بگیر م حلی ۴ دوره اول، به نظرتون انتقالی بگیرم ؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام با مدارس رای زنی کنید

 14. Avatar photo رویا گفت:

  سلام ببخشید در تهران دبیرستان ابوریحان بهتر هست یا فرزانگان ۶؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر فرزانگان 6

 15. Avatar photo سارا گفت:

  سلام روز خوش ببخشید من رشته انسانی مدرسه تیزهوشان شهید مدافع حرم ( ملارد ) قبول شدم .
  مدرسه خوبیه ؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله در اون منطقه مدرسه خوبیه.

  2. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدارس سمپاد الویت بالاتری نسبت ب سایر مدارس دارند

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور