ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بهترین مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ + علامه و فرزانگان | ایران تحصیل

بهترین مدارس تیزهوشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب بهترین مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان خلاق و باهوش دغدغه بسیار مهمی برای والدینشان می باشد. چرا که با انتخاب درست و به جا می توانند مسیر زندگی فرزندشان را تغییر دهند. مدارس تیزهوشان جزو بهترین مدارس در سطح کشور می باشند. اغلب دانش آموزان خواستار ثبت نام در این مدارس هستند. دانش آموزان دارای ضریب هوشی بالا شرایط شرکت در آزمون و قبولی در آزمون تیزهوشان و تحصیل در این مدارس را دارند.

مدارس تیزهوشان امروزه تحت عنوان مدارس علامه و فرزانگان و اسامی معدود دیگری فعالیت می کنند. تحصیل در این مدارس با توجه به آزمون ها و یا نمرات دانش آموزان ممکن می شود. مدارس تیزهوشان با یکدیگر از لحاظ علمی و حتی عملی رقابت می نمایند. برای شناخت بهترین مدارس تیزهوشان این مقاله را تا انتها بخوانید.

آزمون تیزهوشان هر ساله توسط سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود. افراد دارای رتبه بالا در این آزمون قبول می شوند و می توانند در این مدارس تحصیل کنند. دانش آموزان دختر با استعداد می توانند با آگاهی کامل و دقیق تر از آزمونشان برنامه ریزی صحیح تر کرده تا از نگرانی و استرس خودشان کم کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین مدارس تیزهوشان را مورد بررسی قرار دهیم.

 

به منظور آشنایی با بهترین مدارس تیزهوشان از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

بهترین مدارس تیزهوشان

دانش آموزان که از ضریب هوشی بالایی برخوردار می باشند، با داشتن این شرایط ، تابعیت ایرانی و یا اقامت قانونی ایرانی، اشتغال به تحصیل، داشتن معدل ۱۹ در پایه های نهم  و نمره تحصیلی خیلی خوب برای پایه ششمی ها می توانند در آزمون شرکت کنند. در صورتی که تمامی شرایط را دارا باشند می توانند در بهمن ماه از طریق دو سایت، AZMOON.MEDU.IR و HOOSH.MEDU.IR با پرداخت هزینه تعیین شده برای ثبت نام در آزمون ، ثبت نام خود را قطعی کنید. چون ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی می باشد بدین ترتیب اشتباه در ثبت نام و مغایرت مشخصات با اصل مدارک دانش آموز به عهده خود داوطلب می باشد و فقط یکبار زمان دریافت کارت ورود به جلسه امکان ویرایش اطلاعات ممکن می باشد.

 

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس علامه طباطبایی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

داوطلبان باید دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ورودی پایه ششم به هفتم را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند تا آگاهی کامل نسبت به مدارک لازمه و شرایط ثبت نام داشته باشند.  در صورت قبولی در آزمون ورودی می توانید در این مدارس ثبت نام کند و به تحصیل خود ادامه دهد. در این مدارس استادان مجرب علاوه بر آموزش موضوعات درسی در سطح بسیار بالا به موضوعات غیر درسی در زمینه های مختلف از جمله ، روباتیک و نجوم و مسائل پرورشی و…. می پردازند. تفاوت این مدارس با مدارس عادی اغلب در شیوه و روش های آموزشی و آموزش های متفاوت و نکات و نمرینات اضافی و کلاس های فوق برنامه و … می باشد.

با توجه به این که آموزش ها در این مدارس در سطح بالا صورت میگیرد هرساله تعداد زیادی قبولی در رتبه های عالی دانشگاهی داشته و همچنین دانش آموزان سمپادی تعداد قبولی زیادی در المپیاد جهانی ‌ و جشنواره های بین المللی دارند. تعداد مدارس علامه و فرزانگان در استان های بزرگ کشور بیشتر می باشد و تقریبا در تمام شهر های کشور چنین مدارسی دایر می باشد در صورتی که در شهری مدرسه تیزهوشان وجود نداشته باشد دانش آموزان می توانند در شهر دیگر تحصیل کنند و در خوابگاه دانش آموزی بمانند.

نکته حایز اهمیت در رابطه با بهترین مدارس تیزهوشان این می باشد که والدین دانش آموزان باید به تفاوت فرزندانشان و سبک یادگیری آنها و… آگاه باشند تا انتظار بالا و بیش از حد از فرزندشان در مسیر تحصیل نداشته و فشار زیاد به فرزندانشان وارد نکنند. اهمیت پایه ششم و نهم بسیار بالا می باشد.   

 

 

 

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام مدارس تیزهوشان کلیک کنید.

 

اهمیت رتبه بندی مدارس تیزهوشان

این آزمون بر خلاف آزمون کنکور که بعد از این که رتبه دانش آموز مشخص شد می توانند انتخاب رشته کنند، ولی در این آزمون داوطلبان باید قبل از برگزاری آزمون انتخاب های خود را انجام داده و اولویت بندی کنند که ممکن است این کار که باید قبل از مشخص شدن رتبه انتخاب کنند شرایط را  برای انتخاب مشکل تر کند. افرادی ممکن است بر این باور اشتباه باشند که باید مدارس شهر خود و یا نزدیک را شهر خودشان را انتخاب کنند. در صورتی که اولویت و قبولی ربطی به آدرس و شهر محل زندگی نداشته و و دانش آموزان می توانند شهر های مورد نظر خود را انتخاب و به ترتیب اولویت بندی کنند.

قابل ذکر می باشد که دانش آموزان باید قبل از برگزاری آزمون سه اولویت خودشان را در لیست ثبت نامی خودشان مشخص کنند، که بعد از برگزاری آزمون قبولی ویا عدم قبولی آنها به ترتیب انتخابشان اعمال می شود. رتبه بندی مدارس تیزهوشان در دو دوره به بدین صورت می باشد:

در هر استانی مدارس علامه و فرزانگان دارای رتبه بندی می باشند که بر حسب انتخاب و رتبه دانش آموز در صورت قبولی در آزمون می توانند در یکی از این مدارس تحصیل کنند.

نکته: شرکت در کلاس های آموزشی برای آمادگی برای آزمون تیزهوشان می توانند کمک بسیار زیادی به دانش آموزان کنند.

 

انتقال دانش آموزان دوره اول به دوره دوم

همان طور که اکثرا می دانید دانش آموزانی که در دوره اول قبول شده اند و معدل تحصیلی بسیار بالایی دارند برای ورود به دوره دوم دیگر نیازی به شرکت در آزمون ندارند، و می توانند به صورت مستقیم به دوره دوم منتقل شوند.

 

کلاس های آموزشی پله برای قبولی دانش آموزان در این آزمون

با توجه به این موضوع که سطح آموزش در این مدارس بسیار بالا می باشد پس موضوعات و سوالات موجود در این آزمون سطح بالایی از دروس درسی خواهد داشت پس در نتیجه قبولی در این آزمون بسیار دشوار و سخت می باشد. موسساتی می باشد که با بکار گیری اساتید مجرب و ماهر دانش آموزان دارای سطح علمی بالا را برای شرکت در این آزمون آماده می کنند.

در صورت قبولی در این آزمون بعد از ثبت نام اگر برایتان تحصیل در آن مدرسه مقدور نبود می توانند درخواست انتقالی خود را مطرح کنید و در صورت داشتن شرایط لازمه با در خواست تحصیل در مدرسه دیگر موافقت می شود.

 

 

 

 

 

شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان متوسط اول

 • داشتن تابعیت ایرانی و یا اقامت قانونی در کشور
 • داشتن نمره خیلی خوب در تمامی دروس پایه ششم ابتدایی
 • تبصره ای وجود دارد که بدین شرح می باشد، چنانچه دانش آموز در دو سال پنجم و ششم تحصیلیش همه نمراتش خیلی خوب باشد و تنها در بک درس نمره خوب داشته باشد مجاز به شرکت در آزمون تیزهوشان می باشد. و این شرط برای قبولی آزمون غیر قابل تغییر می باشد.

 

شرایط ورودی در بهترین مدارس تیزهوشان

این آزمون صرفا برای تحلیل استعداد های تفکر و تحلیلی دانش آموزان می باشد و همچنین سنجش میزان ضریب هوشی یکی دیگر از اهداف برگزاری این آزمون ها می باشد. از جمله مهارت هایی که در این آزمون مورد تحلیل فرار میگیرند، توانایی تجسم کردن، فهمیدن و تصمیم گیری منطقی می باشد.

در این آزمون نیاز نیست دانش آموزان موضوعات و مباحث درسیشان را حفظ کنند. چون این آزمون صرفا از مطالب درسی دانش آموز نمی باشد و سوالات مطرح شده در آزمون تیزهوشان جنبه هوشی و استعداد یابی دارند. پس نتیجه میگیریم که دانش آموزی که به تواند دروس تحصیلیش را با نمره بالا پاس کند نمی توان گفت که حتما در این آزمون قبول می شوند.

ابزار مهم برای قبولی در آزمون تیزهوشان، هوش و استعداد و خلاقیت می باشد. در آزمون ۹۸ سوالات آزمون تیزهوشان فقط هوشی تصویری بوده اند.  و فقط سوالات درس علوم کم و بیش در این آزمون مطرح شده است. پیشنهاد می شود که داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان باید علاوه بر یادگیری سوالات هوشی مباحث درسی علوم و ریاضی را نیز مطالعه کنند.

 

ثبت نام در آزمون و مدرسه تیزهوشان در پایه متوسط دوم

ثبت نام در این دوره در سایت آزمون به دو صورت با آزمون و بدون آزمون می باشد. دانش آموزانی که در دوره اول در مدرسه تیزهوشان با معدل بالای ۱۸ فارق التحصیل شده اند می توانند بدون شرکت در آزمون در مدارس سمپاد و یا استعداد های درخشان تحصیل کنند. در صورتی که به هر دلیلی داوطلب شرکت در آزمون اطلاعاتش را غلط وارد کند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه می تواند اطلاعات ثبت نامیش را ویرایش کند. داوطلب آزمون ورودی نهم به دهم نیز باید اطلاعات دفترچه آزمون استعداد های درخشان را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنند و با پرداخت هزینه ثبت نام در می توانند در آزمون شرکت کنند.

مدارس تیزهوشان

لیست مدارس دخترانه و پسرانه تیزهوشان در تهران

 

لیست مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه دخترانه مناطق تهران
نام مدرسه منطقه شماره تماس آدرس
فرزانگان 1 منطقه 6 88032570 اتوبان کردستان ، رو به روی ساختمان های آ ، اس ، پ ، نبش شیراز جنوبی ، خیابان 68 غربی ، کوچه فرزانگان ، پلاک 3
فرزانگان 2 منطقه 1 22674903 خیابان شریعتی ، پل رومی ، خیابان قیطریه ، جنب فروشگاه شهدای قیطریه
فرزانگان 3 منطقه 10 66379787 خیابان هاشمی ، نرسیده به جیحون ، کوچه بشیری
فرزانگان 4 منطقه 13 77170223 خیابان تهران نو ، فلکه آشتیانی ، بابا طاهر شرقی ، کوی زینبیه
فرزانگان 5 منطقه 2 88082674 شهرک قدس ، فاز 6 ، ایوانک غربی ، کوچه اقاقیا
فرزانگان 6 منطقه 18 66699376 45 متری زرند ، خیابان بهار ، اول خیابان 17 شهریور ، رو به روی پست برق
فرزانگان 7 منطقه 12 77501620 خیابان سعدی شمالی ، نرسیده به بیمارستان امیر اعلم ، خیابان نادری ، پلاک 71
فرزانگان 8 منطقه 7 88475484 خیابان شریعتی ، خیابان معلم ، چهار راه مرودشت ، نبش امجدی منش
فرزانگان 9 منطقه 19 55008738 خانی آباد نو ، خیابان میثاق جنوبی ، کوچه 34 ، پلاک 2
فرزانگان چهاردانگه چهاردانگه 55247727 رو به روی آتش نشانی ، خیابان شهید ایروانی ، خیابان محمد حسن
فرزانگان شیخ مفید پاکدشت پاکدشت 36038801 میدان قوهه ، خیابان کربلا ، کوچه فضیلت
فرزانگان شهریار 65347269 فاز پنجم اندیشه ، جنب مسجد امام حسین (ع) ، رو به روی پارک دکتر حسابی
حضرت زینب (س) ناحیه 2 ری پشت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی ، خیابان هلال احمر
فرزانگان ورامین میدان اول ورامین ، خیابان عبدالعظیمی

 

 

لیست مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه پسرانه مناطق تهران
نام مدرسه منطقه / نام شهرستان آدرس
علامه حلی 3 منطقه 1 ولنجک ، بلوار دانشجو ، خیابان گلستان دوم ، خیابان بوستان سوم ، کوچه گل سرخ
علامه حلی 6 منطقه 2 خیابان آرش مهر (شهرآرا) ، کوچه 32
علامه حلی 2 منطقه 4 میدان رسالت ، خیابان هنگام ، ضلع شمالی ، سازمان آب ، کوی نعمت زاده ، پلاک 47
علامه حلی 5 منطقه 5 اتوبان شهید همت ، بلوار سردار جنگل ، خیابان شهید مخبری ، انتهای خیابان شهید افخمی ، خیابان فرزانه غربی
علامه حلی 8 منطقه 9 خیابان دامپزشکی ، خیابان حیدریان ، جنب باشگاه خوراکیان ، دبستان بلال حبشی
علامه حلی منطقه 11 خیابان امام خمینی (ره) ، خیابان شهید هادی ، کوچه زمانپور ، پلاک 14
علامه حلی 10 منطقه 13 میدان امام حسین ، خیابان دماوند ، خیابان منتظری ، بلوار اسدی ، کوچه گودرزی
علامه حلی 4 منطقه 14 خیابان نبرد جنوبی ، خیابان زمزم غربی ، خیابان شمشاد ، پشت فروشگاه شهروند
علامه حلی 7 منطقه 16 خیابان شوش غربی ، جنب پمپ بنزین ، کوچه شهید علیرضا مرسلی ، پلاک 112
علامه حلی 9 منطقه 17 بازار مبل ، کوچه مدرسه ، پلاک ث 1/2398
علامه حلی 11 منطقه 19 عبدل آباد ، خیابان مطهری شمالی ، روبروی دبیرستان شریعتی
 شهید بهشتی رودهن خیابان امامت ، بالاتر از امامت شانزدهم
 دارالفنون شهریار فاز 4 اندیشه ، خیابان توحید شمالی ، خیابان مهر ، خیابان مهستان
 شهید ستاری ورامین خیابان روغنکشی ، نرسیده به منبع آب
 شهید بهشتی ناحیه 2 ری خیابان تبلیغات اسلامی ، جنب دبیرستان باقرالعلوم
 شهید رجایی اسلامشهر بهرام آباد ، خیابان شهید روستایی ، کوچه شهید درخشان
 جابر بن حیان پاکدشت مامازند ، جنب اداره اوقاف و امور خیریه ، روبروی شورای حل اختلاف
علامه حلی ملارد بلوار رسول اکرم ، خیابان شهیدان دست بر سر (پمپ بنزین)

 

شرایط ثبت نام مدرسه بهترین مدارس تیزهوشان متوسط دوم

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • داشتن حداقل معدل ۱۹ به بالا در پایه هشتم

 

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان

سوالات این آزمون به دو قسمت تقسیم می شوند که شامل، استعداد تحصیلی و تحلیلی می باشد. تعداد سوالات استعداد های تحلیلی ۱۵ عدد ‌و زمان تعیین شده ۱۵ دقیقه می باشد. نمره کل استعداد تحلیلی ۴۵ است. تعداد سوالات قران و معارف اسلامی ۸ با ضریب ۲ و زبان و ادبیات فارسی ۱۵ عدد با ضریب ۲ و مطالعات اجتماعی ۱۵ عدد با ضریب ۱ و علوم تجربی ۱۷ عدد با ضریب ۲ و ریاضی ۲۰ عدد با ضریب ۳ می باشد مدت پاسخگویی به تمام این سوالات ۱۰۵ دقیقه می باشد.

زمان ثبت نام در آزمون تیزهوشان به طور پیش بینی شده در دهه اول اردیبهشت می باشد. قابل ذکر می باشد که داوطلبان باید بدانند که منبع اصلی سوالات این آزمون، آزمون های قبل می باشد. با مطالعه سوالات آزمون های قبلی می توانند از منابع آزمون مطلع شوند.

 

برای دانلود نسخه پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی براساس ازمونی که هر ساله برگزار می شود محصلان را مورد ارزیابی قرار داده و از بین آن ها بهترین ها را بر میگزینند. مدارس تیزهوشان (علامه و فرزانگان) تحت ازمون های مختلف در طول سال تحصیلی با یکدیگر رقابت می کنند و از همین طریق برتری دانش اموزان هر مدرسه و معلمانشان تا حدودی مشخص می گردد. در نهایت می توان بهترین مدارس تیزهوشان و دانش اموزان ان را شناسایی نمود .

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کدام دانش آموزان در این مدارس موفق تر می باشند؟

 • دانش آموزانی که با آرامش بسیار بالا برخورد می کنند و استرس و اضطراب ندارند و یا حتی بیش از حد خونسرد و بی تفاوت نباشند.
 • دارای مسئولیت پذیر بالا نسبت به انجام تکالیف و برنامه های درسیشان می باشند.
 • دارای استعداد بالایی در یادگیری می باشند و برای افزایش استعداد هایشات تلاش بی وقفه دارند.
 • تمرکز بسیار بالایی در یادگیری دروس خود داشته و به مسائل عاطفی و و اجتماعی موجود در جامعه توجه ندارند.

چرا مدارس تیزهوشان بهتر از مدارس معمولی می باشند؟

در این مدارس دروس به صورت تخصصی تر و سخت گیرانه آموزش داده می شود و هم جواری با دانش آموزان باهوش و درسخوان بقیه افراد را نیز به درس خواندن ترغیب می نماید.

شرایط ثبت نام مدرسه بهترین مدارس تیزهوشان متوسط دوم چیست؟

داشتن تابعیت ایرانی و داشتن حداقل معدل ۱۹ به بالا در پایه هشتم

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  حسین
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  بهترین دبیرستان نوبت اول در منطقه 7 محدوده چهرراه قصر کدام است. ممنون

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر
   البرز پایدار ، قلم مهر ، علم برتر ، آینده سازان برتر و علم مبین مدارس خوبی هستند .

 2. Avatar photo
  حسین
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

  لطفا بهترین دبستان پسرانه در محدوده چهار راه قصر کدام است

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر
   البرز پایدار ، قلم مهر ، علم برتر ، آینده سازان برتر و علم مبین مدارس خوبی هستند .

 3. Avatar photo
  حسین
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۹

  لطفا محض رضای خدا بفرمایین حلی ۲ دوره دوم بهتره یا حلی ۷ دوره دوم برای رشته تجربی و ریاضی ؟؟؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی علامه حلی 2 از 7 بهتره.

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)