ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط استخدام بانک در سال 1402

شرایط استخدام بانک
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

یکی از محبوب ترین شغل های مالی نزد عموم و مردم، کار کردن در بانک هاست؛ زیرا علاوه بر حقوق و دستمزد قابل توجهی که کارمندان بانک دریافت میکنند. از جمله این مزایا میتوان به دادن وام های بانکی، سپرده های کوتاه و بلند مدت همراه با سود بیشتر، بیمه افراد و… اشاره کرد. به دلیل وجود همین جذابیت ها و امکانات کاربردی بانک ها، تمام افرادی که در دانشگاه های مشغول به تحصیل در رشته های مالی مانند: مدیریت مالی، حسابرسی، بانکداری و… هستند؛ معمولا مقصود خود برای کار کردن در حوزه رشته مورد نظر خود، بانک ها است و هر سال برای استخدام شدن در بانک ها بین افراد رقابت نزدیکی وجود دارد؛ البته باید در نظر بگیریم فرد باید حداقل معدل لازم برای استخدام در بانک را دارا باشد. امروزه با نیاز روز افزون مردم به بانک ها و پیشرفت و همه گیری اینترنت در سراسر کشور، هر بانکی در سطح کشور به طرز ویژه به دنبال یافتن افراد متخصص برای رفع نیاز خود و خدمت رسانی به مردم است و افراد جذب شده در بانک ها دایره گسترده ای ار رشته های درسی را در بر میگیرند اما فرد فارغ از مدارک تحصیلی باید شرایط کارمند شدن بانک را داشته باشد. در این مقاله تیم ایران تحصیل تلاش کرده است توضیحات کامل و جامعی در مورد شرایط استخدام بانک ها برای خانوم ها و آقایون و نحوه استخدام آن ها بدهد.

مشاورین متخصص و مجرب ایران تحصیل آمادگی خدمت رسانی و پاسخگویی به تمام سوالات شما را دارند برای اطلاعات بیشتر با شماره های مشخص شده تماس بگیرید.

زمان ثبت نام استخدام بانک 

هر کدام از بانک های خصوصی و دولتی طبق نیاز های نیروی انسانی که در مجموعه و سازمان خود احتیاج دارند با منتشر کردن اطلاعیه و فراخوان ها در وب سایت خود اطلاعات تکمیلی مانند زمان، مهارت و مکان برگزاری آزمون را درج میکنند. بانک ها محدودیتی برای دادن فراخوان جذب نیرو در طول سال ندارند و به صورت مستقل و با توجه به نیاز های سازمانی و انسانی خود میتوانند به صورت دلخواه، فراخوان و اعلامیه های استخدام و شرایط استخدام در بانک را منتشر کنند. با توجه به عدم محدودیت بانک ها و عدم هماهنگی با یکدیگر برای اجرای آزمون های استخدامی، معمولا زمان آزمون های استخدامی و  زمان بندی ثبت نام و مصاحبه ها با یکدیگر متفاوت است. برخی از بانک ها فرم استخدامی و همکاری در وب سایت خود قرار داده اند و فرد داوطلب میتواند به صورت آنلاین فرم های مربوطه را پر کند تا اگر بانک نیاز به نیروی انسانی داشت؛ این افراد در الویت قرار گرفته و بانک در صورت نیاز با آن ها تماس خواهد گرفت.

 

اطلاعیه: داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی و تایید بانک باید خود را برای آزمون و مصاحبه شفاهی بانک خود را آماده کنند که زمان آن توسط بانک مربوطه اعلام خواهد شد.

 

ثبت نام استخدام بانک ها

 

 

چگونگی ثبت نام استخدام بانک در سال 1402

استخدام در سال جاری برای هرکدام از مراکز خصوصی و دولتی به صورت مجزا برگزار میشود و تفاوت آن ها صرفا در شیوه ثبت نام و مراحل ثبت نام است. در سال ۱۴۰۲ آزمون یا فراخوان استخدام ممکن است به صورت مستقیم توسط بانک برگزار شود و یا این که برگزاری فراخوان را به نهادی مربوطه مانند جهاد دانشگاهی بسپارند. به طبع آزمون های بانک هایی که خود برگزار کننده آزمون هستند؛ آزمون به صورت مستقل در وبسایت خود بانک برگزار خواهد شد و بانک هایی که آزمون استخدامی آن ها زیر نظر مجریان دیگر برگزار خواهد شد به جای وبسایت بانک باید به وبسایت آن نهاد و مجری مربوطه مراجعه کرد.

 

اطلاعیه: به طور عموم آزمون های استخدامی بانک زیر نظر نهاد جهاد دانشگاهی در سایت hrtc.it برگزار میشود.

 

برای اطلاع از شرایط کارمند شدن بانک مورد نظر، روی نام آن کلیک کنید:

 1. استخدام بانک صادرات
 2. استخدام بانک سامان
 3. استخدام بانک شهر
 4. استخدام بانک گردشگری
 5. استخدام بانک دی
 6. استخدام بانک سینا
 7. استخدام بانک سرمایه
 8. استخدام بانک رفاه
 9. استخدام بانک پاسارگاد
 10. استخدام بانک انصار
 11. استخدام بانک مهر
 12. استخدام بانک کشاورزی
 13. استخدام بانک رسالت
 14. استخدام بانک قوامین
 15. استخدام بانک اقتصاد نوین
 16. استخدام بانک مسکن
 17. استخدام بانک آینده
 18. استخدام بانک پارسیان
 19. نحوه استخدام شدن در بانک ایران زمین
 20. شرایط استخدامی بانک ملی

نحوه ثبت نام استخدام بانک  در سال جاری

متقاضیان آزمون های استخدامی بانک ها بعد از پذیرفته شدن در آزمون و گرفتن نتیجه قابل قبول باید یکسری شرایط و ضوابط عمومی و خاص را داشته باشند تا بتوانند به عنوان کارمند بانک به شکل رسمی در مجموعه مورد نظر شروع به کار کنند البته باید تمام مدارکی که در ادامه گفته میشود با اطلاعات فرد و شخص توسط شخص مسئول در بانک بررسی شود؛ چرایی این کار به این دلیل است که بانک ها به افرادی امین و مسئولیت پذیر در سازمان خود احتیاج دارند و باید این حس رو از طریق کارمندان به مشتریان خود منتقل کنند. به صورت کلی شرایط آزمون های بانک های خصوصی و دولتی مشابه هستند اما تفاوت هایی را هم در رابطه با نوع خدمت رسانی و نوع خدمات آنلاین و حضوری وجود دارد. 

 

اطلاعیه: برای استخدام شدن در بانک ها علاوه بر شرایطی که در ادامه میخوانید؛ مدرک دانشگاهی، سن متقاضی، سابقه کار و آشنایی با نرم افزار های مربوطه معیار های مهمی محسوب میشوند.

 

بعضی از شرایط های مشترک بین بانک های خصوصی و دولتی:

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد
 • داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت معتبر

 

برای پیگیری کارت پایان خدمت سربازی کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک 

به صورت کلی مدارک و شرایط استخدام به یکدیگر شبیه هستند و در مجموع شباهت های مدارک درخواستی از متقاضیان بین بانک های دولتی و خصوصی  بیشتر از تفاوت هایشان است. برای کارمند شدن در بانک باید تمام مدارکی که در ادمه گفته میشود همراه خود داشته باشید.

در این بخش به مهم ترین مدارک مشابه بین بانک های خصوصی و دولتی اشاره خواهیم کرد:

 • مدارک و اطلاعات فردی / شناسایی
 • مدارک و اطلاعات سوابق تحصیلی
 • مدارک و اطلاعات سوابق کاری و حرفه ای
 • اطلاعات مربوط به محل سکونت و فعالیت

 

مدارک استخدام بانک

 

 

حداقل معدل لازم برای استخدام بانک

حداقل معدل از جمله شرایط عمومی می باشد که هر ساله بر اساس اعلام بانک ها متفاوت و متغیر خواهد بود؛ در اصل داشتن حداقل معدل لازم یکی از معیار ها شرط معدل فرد متقاضی است. معمولا حداقل معدل لازم برای استخدام در مراکز خصوصی و دولتی متفاوت است و بستگی به تبصره هایی که بانک ها استفاده میکنن؛ دارد. این تبصره ها که تفاوت ها را ایجاد میکنند شامل: فرزندان جانبازان، شهدا و ایثارگران، اضافه شدن مدت زمان خدمت سربازی ، استخدام بازنشستگان و… هستند که بانک ها اتفاق نظر در مورد آن ها ندارند.

 

اطلاعیه: حداقل معدل لازم برایبرای عناوین شغلی خاص متفاوت است.

 

آیا خواندن دفترچه راهنما قبل از آزمون لازم می باشد؟

به صورت کلی ما نمیتوانیم برای کسی تعیین و تکلیف کنیم اما اگر بخواهیم به عنوان تیم مشاوره آزمون های استخدامی بانک ها در ایران به شما پیشنهاد دهیم؛ قطعا این عمل را لازم و واجب میدانیم؛ زیرا به عنوان مثال یک بانک برای متقاضیانی که مدارک بنیاد ایثارگران، جانبازان و… دارا هستند شرایط سنی خاصی در نظر گرفته باشد. در این حالت شما میتوانید تمام آزمون ها را شرکت کنید و اگر هم با موفقیت مراحل را طی کنید؛ وقتی که فرد مسئول در بانک اطلاعات شخصی شما را بررسی میکند؛ این مشکل را پیدا کند وعذر شما را بخواهد. حتما دفترچه راهنما خوانده شود.

شرایط استخدام خانوم ها در بانک ها

به صورت کلی شرایط استخدام برای خانوم ها و آقایون مشترک است و تفاوت خیلی زیادی ندارند و در واقع اگر تفاوتی در شرایط استخدام باشد؛ قوانین مربوط به آن بانک است که باعث این تفاوت شده و برای اطلاع از این تغییرات و تفاوت های احتمالی بانوان متقاضی باید دفترچه راهنما استخدام بانک را مطالعه کنند. شرایط کلی استخدام در قسمت های بالاتر مقاله نوشته شده و در صورت تغییر اساسی در مورد استخدام شدن بانوان؛ تغییرات در این قسمت درج خواهد شد. بعضی از بانک های خاص برای داشتن قوانین سخت گیرانه تر برای بانوان ممن است پوشش چادر را اجباری اعلام کنند. مهم ترین معیار برای بانوان متقاضی مدرک تحصیلی مرتبط، داشتن شرایط سنی مورد نظر بانک، مهارت بالا برای کار با نرم افزار و کامپیوتر و تسلط کافی به زبان انگلیسی است.

مزایا و معایب کارمند شدن در بانک

مزایای کارمند شدن بانک:

 • دریافت درآمد ثابت و مشخص= فرد با توجه به این که درامد ثابت دارد میتواند دخل و خرج خود را برنامه ریزی کند.
 • دریافت وام های متعدد= وام هایی خاص به آن ها تعلق میگیرد که مردم عامه نمیتواندد از آن ها استفاده کنند.
 • امنیت شغلی= این افراد میتوانند بین 30 تا 35 سال با امنیت روانی در شغل خود پیشرفت کنند.
 • امکانات رفاهی= مدیران تلاش کرده اند که در شعب مختلف خود شرایطی را فراهم کنند که فرد احساس راحتی کند.
 • ارتقای شغلی= به طبع افرادی پس از چند سال میتوانند با نشان دادن شایستگی خود ترفیع شغلی بگیرند.
 • وجهه اجتماعی= کارمندان بانک به طور معمول در جامعه بین مردم قابل احترام هستند.

معایب کارمند شدن بانک:

 • دوری از حسابداری مدرن و به روز= چون چندین سال فقط با چند سرفصل خاص حسابداری در ارتباط هستند؛ از حسابداری روز عقب میمانند.
 • عدم انجام حسابداری به صورت انواع شرکتی= وقتی فردی در بانک مشغول حسابداری است بعد از چند سال حسابداری های تولیدی، بازرگانی و… فراموش میکند.
 • عدم روبرو و مواجه شدن با افراد خارج از سازمان= چون کارمندان بانک با افراد برون سازمانی مانند: حسابرسان بیمه و مالیات در ارتباط نیستند؛ قوانین آن حوزه را فراموش میکنند.
 • عدم امنیت شغلی بعد از بازنشستگی= پس از بازنشستگی، کارمندان سابق بانک از تمام مزایا که برخوردار بودند محروم شوند و فقط حقوق بازنشستگی دریافت میکنند.

 

شرایط کارمند شدن

 

مشاوره در مورد شرایط کارمند شدن بانک

از آنجا که رقابت سنگینی برای متقاضیان کار در بانک است. پیشنهاد میکنیم برای تسهیل شدن مسیر و تضمین نتیجه قبولی میتوانید از مشاورین تخصصی تیم ایران تحصیل در زمینه بانک ها و نحوه استخدام استفاده کنید. مشاورین ایران تحصیل با داشتن به روز ترین قوانین و اطلاعات و جزوات در تلاش هستند که این مسیر را برای علاقه مندان حوزه بانکداری هموار تر کنند. مشاورین مجرب ما داشتن نمونه سوالات و نسخه آزمایشی مصاحبه های بانکی سعی میکنند نزدیک ترین نمونه برای روز آزمون شمارا فراهم کنند و با دادن دفترچه های راهنما بانک مورد نظر شما در این مسیر هم پای شما باشند.

اخبار پیرامون شرایط کارمند شدن بانک

 • بانک های خصوصی شیفتی شدند!

به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا و پیک هفتم احتمالی بعضی از بانک های خصوصی به دلیل مراجعه کنندگان زیاد در تایم های اداری شیفت های حضوری خود را بین کارمندان تقسیم کرده و با تمرکز بر بانکداری آنلاین و دیجیتال سعی کرده اند که خدمات مربوطه به مردم را تقدیم کنند. بانک های خصوصی در تلاش هستند که با گرفتن مجوز های مزبوطه از بانک مرکزی سقف تراکنش های درون شبکه و خارج از شبکه (بانک های دیگر)  را افزایش دهند تا سلامت مردم و کارمندان خود را حفظ کنند.

 • رتبه نخست بانک خاورمیانه در وام دهی بین بانک های خصوصی.

بعد از گذشت حدود 5 ماه از سال ۱۴۰۲ طبق آمار منتشر شده، بانک خاورمیانه توانسته است رتبه نخست در افزایش سهم بانک از مانده تسهیلات به دست بیارد. بانک خاورمیانه با ثبت رشد 37 درصدی به رتبه اول رسیده واین رشد نشان دهده این اسم که این بانک خصوصی مسیر درستی برای نشان دادن رونقش بازار رسم کرده و افق های پیش روی اقتصادی را توانسته به درستی تشخیص بدهد.

 • آیا بانک های خصوصی با افزایش نقدینگی تاثیری روی تورم دارند؟

هجمه های بسیاری به بانک های خصوصی به خاطر افزایش نقدینگی وارد است اما تمام بانک های کشور چه دولتی وچه خصوصی فقط و فقط با اجازه بانک مرکزی اجازه چاپ پول و وارد کردن آن به بازار را دارند و هیچکدام نمیتوانند بدون بخش نامه بانک مرکزی این فعالیت را انجام دهند. در زمان اوج تورم و تحریم های سنگین علیه ایران، این بانک های خصوصی بودند که با خط شکنی توانستند تبادلات بین المللی مارا میسر کنند و ارز وارد کشور کنند. در مجموع برای زنده ماندن اقتصاد حضور بانک های خصوصی و دولتی لازم است و همکاری این دو گروه از بانک ها به شدت برای اقتصاد کشور و جامعه میتواند مفید باشد.

خلاصه مطلب

یکی از دغدغه های افرادی متقاضی برای کار در بانک ها، شرایط استخدام بانک ها است. استخدام بانک ها  تحت شرایط خاص و اعلامیه ها و فرواخوان های هر بانک شکل میگیرد که افراد متقاضی باید با توجه به شرایطی که در طول مقاله گفته شده است؛ خود را برای آزمون های ورودی آماده کنند. یکی از مهم ترین معیار هالی برای استخدام در بانک ها برای خانوم ها و آقایون شرط معدل است که با توجه به بانک ها متفاوت میباشد و نکته حائز اهمیت دیگر رشته تحصیلی مرتبط فرد میباشد. تمامی این اطلاعات در دفترچه های راهنما ثبت نام آزمون استخدامی بانک ها نوشته شده است مه تیم ایران تخصیل با داشتن مشاورین متخصص در تلاش است برای افراد علاقه مند در حوزه بانکداری این اظلاعات را در اختیار بگذارد و در این مسیر کنار شما قرار بگیرد. 

 

برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام استخدام بانک های چه زمانی است؟

زمان ثبت نام استخدام هر بانک در وبسایت خود بانک نوشته میشود که در طول مقاله آدرس وبسایت ها قرار داده شده است.

آیا برای استخدام در بانک ها شرط معدل وجود دارد؟

بله هر بانک در دفترچه راهنما ثبت نام آزمون استخدامی خود شرط معدل را قرار داده است.

شرایط استخدام خانوم ها در بانک چگونه است؟

همانند مردان است وطبیعتا نیازی به کارت پایان خدمت ندارند ولی بعضی از بانک ها برای قوانینی که دارند پوشش چادر الزامی است و بانوان باید به محدوده سنی که بانک مشخص کرده دقت کند.

نظرات

 1. avina
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۱

  سلام. من کارشناسی حقوق دارم ۲۷سالمه و معدلم زیر ۱۴ یعنی ۱۳/۷۰صدم بخاطر ۳۰صدم موندم چیکار کنم؟؟ آیا با این شرایط میتونم شرکت کنم؟

  • rahdar
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر .
   اگر شرط معدل را نداشته باشید در روند مصاحبه برای شما مشکل ایجاد خواهد شد.

 2. مجتبی خسروی علی بابالو
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام خوبی خسته نباشید من نیاز به کار دارم مشکل خانواده ام زیاد پدر و مادر پیر هستند عمل کردن تو خانواده فقط من بیکار هستم الان هم دنبال کارم

  • مشاور بهروزی
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   جهت مشاوره برای استخدام بانک تماس فرمایید

   • روح الله
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

    با سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم از دانشگاه پیام نور میخواستم با این مدرک در کدام بانک چه دولتی و خصوصی میتونم سبت نام کنم

    • مشاور حمامی
     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

     سلام وقتتون بخیر رزومه ی شما باید برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)