ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط استخدام بانک در سال ۱۴۰۲ + سن و مدرک | ایران تحصیل

شرایط استخدام بانک
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با جزئیات شرایط استخدام بانک با ما تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از محبوب ترین شغل های مالی نزد عموم و مردم، اشتغال در بانک است که البته برای این کار لازم است هریک از افراد متقاضی، شرایط استخدام بانک را داشته باشند. از جمله شرایط کارمند شدن بانک می توان به شرط سنی، داشتن سابقه کار مرتبط، داشتن رزومه جامع، شرط بومی بودن، شرط حداقل معدل لازم برای استخدام بانک، توانایی لازم برای کار با نرم افزارهای مربوطه و مواردی از این قبیل اشاره کرد. 

با وجود این شرایط اما افراد بسیاری هستند که علاقه دارند در بانکها مشغول به کار شوند زیرا استخدام در بانک ها دارای مزایایی مانند دریافت حقوق و دستمزد قابل توجه، دریافت بیمه، امکانات تفریحی و رفاهی، دریافت وام های بانکی و سپرده های کوتاه و بلند مدت همراه با سود بیشتر می باشد. از این رو اغلب افرادی که در دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته های مالی مانند: مدیریت مالی، حسابرسی، بانکداری و… هستند؛ قصد دارند در بانک استخدام شوند.

البته باید توجه داشته باشید قبولی در آزمون استخدامی بانکها کار چندان ساده ای نیست و اگر می خواهید شما هم جزء افراد پذیرفته شده در این آزمون ها باشید باید علاوه بر دانستن شرایط استخدام بانکها از مواد دیگری همچون منابع آزمون و سوالات مصاحبه و گزینش حضوری نیز اطلاع پیدا کنید. بنابراین توصیه می کنیم برای آن که به راحتی در آزمون استخدامی بانک مورد نظر خود قبول شوید حتما از تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون نیاز به شماره گیری کد استانی) تماس بگیرید تا از مشاوران با تجربه ایران تحصیل مشاوره قبولی در آزمون استخدامی بانکها را دریافت کنید و از زمان و شرایط استخدام بانکهای بخش دولتی و خصوصی مطلع شوید. شایان ذکر است مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده راهنمایی و خدمت رسانی به شما همراهان گرامی هستند.

زمان ثبت نام استخدام بانک 

هر کدام از بانک‌ های خصوصی و دولتی بر اساس نیاز به نیروی انسانی که در مجموعه و سازمان خود دارند اطلاعیه و فراخوان‌ هایی را در وب سایت خود منتشر می‌ کنند. این اطلاعیه‌ ها شامل اطلاعات تکمیلی مانند زمان، مهارت و مکان برگزاری آزمون است.

خوب است بدانید بانک ها هیچ محدودیتی برای انتشار فراخوان جذب نیرو در طول سال ندارند و به صورت مستقل و با توجه به نیاز های سازمانی و انسانی خود می توانند به صورت دلخواه، فراخوان و اعلامیه های استخدام و شرایط استخدام در بانک را منتشر کنند.

با توجه به عدم محدودیت بانک ها و عدم هماهنگی با یکدیگر برای اجرای آزمون های استخدامی، معمولا زمان آزمون های استخدامی و  زمان بندی ثبت نام و مصاحبه ها با یکدیگر متفاوت است.

همچنین برخی از بانک ها فرم استخدامی و همکاری در وب سایت خود قرار داده اند و فرد داوطلب می تواند به صورت آنلاین فرم های مربوطه را پر کند تا اگر بانک نیاز به نیروی انسانی داشت؛ این افراد در الویت قرار گرفته و بانک در صورت نیاز با وی تماس بگیرد.

اطلاعیه

 داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی و تایید بانک باید خود را برای آزمون و مصاحبه شفاهی بانک خود را آماده کنند که زمان آن توسط بانک مربوطه اعلام خواهد شد.

بررسی زمان پذیرش در بانکها

چگونگی ثبت نام استخدام بانک در سال 1402

استخدام در سال جاری برای هرکدام از مراکز خصوصی و دولتی به صورت مجزا برگزار میشود و تفاوت آن ها صرفا در شیوه ثبت نام و مراحل ثبت نام است. در سال ۱۴۰۲ آزمون یا فراخوان استخدام ممکن است به صورت مستقیم توسط بانک برگزار شود و یا این که برگزاری فراخوان را به نهادی مانند جهاد دانشگاهی بسپارند.

به طبع آزمون های بانکهایی که خود برگزار کننده آزمون هستند؛ به صورت مستقل در وبسایت خود بانک برگزارکننده اعلام خواهد شد و برای بانکهایی که آزمون استخدامی آن ها زیر نظر مجریان دیگر برگزار خواهد شد به جای وبسایت بانک باید به وبسایت آن نهاد و مجری مراجعه کرد.

 

اطلاعیه

به طور عموم آزمون های استخدامی بیشتر بانکها زیر نظر نهاد جهاد دانشگاهی در سایت hrtc.ir برگزار می شود.

بنر کال تو اکشن شرط حداقل معدل لازم برای استخدام بانک

برای اطلاع از شرایط کارمند شدن بانک مورد نظر، روی نام آن کلیک کنید:

 1. استخدام بانک صادرات
 2. استخدام بانک سامان
 3. استخدام بانک شهر
 4. استخدام بانک گردشگری
 5. استخدام بانک دی
 6. استخدام بانک سینا
 7. استخدام بانک سرمایه
 8. استخدام بانک رفاه
 9. استخدام بانک پاسارگاد
 10. استخدام بانک انصار
 11. استخدام بانک مهر
 12. استخدام بانک کشاورزی
 13. استخدام بانک رسالت
 14. استخدام بانک قوامین
 15. استخدام بانک اقتصاد نوین
 16. استخدام بانک مسکن
 17. استخدام بانک آینده
 18. استخدام بانک پارسیان
 19. نحوه استخدام شدن در بانک ایران زمین
 20. شرایط استخدامی بانک ملی

 

برای اطلاع از اینکه آیا آزمون بانک سخت است؟ یا خیر بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

بررسی شرایط کارمند شدن بانک های خصوصی یا دولتی در سال جاری

متقاضیان آزمون های استخدامی بانکها بعد از پذیرفته شدن در آزمون و گرفتن نتیجه قابل قبول باید یکسری شرایط و ضوابط عمومی و خاص را داشته باشند. به عبارت دیگر داشتن شرایط کارمند شدن بانک لازم و ضروری است و بدون داشتن این شرایط امکان استخدام در هیچ بانکی وجود ندارد.

البته در کنار داشتن همه شرایط کارمند شدن بانک می بایست مدارکی را برای استخدام ارائه دهید که از جمله این مدارک می توان مدرک تحصیلی را نام برد تا از طریق آن شرط حداقل معدل لازم برای استخدام بانک مورد بررسی قرار گیرد.

بعضی از شرایط عمومی مشترک بین بانکهای خصوصی و دولتی:

✅ داشتن تابعیت ایرانی

✅ تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور

✅ نداشتن سوء پیشینه کیفری

✅ عدم اعتیاد

✅ داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت معتبر

در مورد شرایط اختصاصی نیز باید یادآور شویم هربانک شروط مخصوص به خود را دارد اما شروط اختصاصی که در همه بانک ها مشترک است شامل تحصیل در رشته مورد نیاز بانک مورد نظر، داشتن سابقه کار مرتبط همراه با رزومه، توانایی کار با نرم افزارهای مشخص شده هر بانک، بومی بودن، داشتن مدرک با حداقل معدل لازم برای استخدام بانک هستند.

برای اطلاع از رشته های مورد نیاز استخدامی بانک ها روی لینک کلیک کنید.

شرایط عمومی مشترک بین بانکهای خصوصی و دولتی

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک 

در این بخش به مهم ترین مدارک مشابه بین بانکهای خصوصی و دولتی اشاره خواهیم کرد که یکی از شرایط استخدام بانک هستند. به صورت کلی مدارک و شرایط استخدامی در بخش های خصوصی یا دولتی به یکدیگر شبیه هستند و در مجموع شباهت های مدارک درخواستی از متقاضیان بیشتر از تفاوت هایشان است. برای کارمند شدن در بانک باید تمام مدارکی که در ادامه گفته میشود همراه خود داشته باشید.

📂 مدارک و اطلاعات فردی / شناسایی

📂 مدارک و اطلاعات سوابق تحصیلی

📂  مدارک و اطلاعات سوابق کاری و حرفه ای

📂  اطلاعات مربوط به محل سکونت و فعالیت

مدارک استخدام بانک

حداقل معدل لازم برای استخدام بانک

حداقل معدل لازم برای استخدام بانک از جمله شرایط مهم می باشد که هر ساله بر اساس اعلام هریک از بانکها متفاوت و متغیر خواهد بود.

معمولا حداقل معدل لازم برای استخدام در مراکز خصوصی و دولتی متفاوت است و بستگی به تبصره هایی که بانک ها استفاده میکنند؛ دارد. این تبصره ها که تفاوت ها را ایجاد میکنند شامل: فرزندان جانبازان، شهدا و ایثارگران، اضافه شدن مدت زمان خدمت سربازی، استخدام بازنشستگان و… هستند که بانک ها اتفاق نظر در مورد آن ها ندارند.

 

اطلاعیه 

توجه داشته باشید در مورد شرط حداقل معدل لازم برای استخدام بانک، این شرط برای هریک از عناوین شغلی متفاوت است.

کال تو اکشن تماس

آیا خواندن دفترچه راهنما قبل از آزمون لازم می باشد؟

به صورت کلی ما نمیتوانیم برای کسی تعیین و تکلیف کنیم اما اگر بخواهیم به عنوان تیم مشاوره آزمون های استخدامی بانک ها در ایران به شما پیشنهاد دهیم؛ قطعا این عمل را لازم و واجب میدانیم؛ زیرا به عنوان مثال ممکن است یک بانک برای متقاضیانی که مدارک بنیاد ایثارگران، جانبازان و… دارا هستند شرایط سنی خاصی در نظر گرفته باشد و چنانچه شما از این شرایط بی اطلاع باشید با مشکل مواجه خواهید شد.

شرایط استخدام خانم ها در بانک ها

به صورت کلی شرایط استخدام برای خانم ها و آقایان مشترک است و تفاوت خیلی زیادی وجود ندارد و در واقع اگر تفاوتی در شرایط استخدام باشد؛ قوانین مربوط به آن بانک است که باعث این تفاوت شده و برای اطلاع از این تغییرات و تفاوت های احتمالی بانوان متقاضی باید دفترچه راهنما استخدام بانک را مطالعه کنند.

شرایط کلی استخدام در قسمت های بالاتر مقاله نوشته شده و در صورت تغییر اساسی در مورد استخدام شدن بانوان؛ تغییرات در این قسمت درج خواهد شد. بعضی از بانک های خاص برای داشتن قوانین سخت گیرانه تر برای بانوان ممکن است پوشش چادر را اجباری اعلام کنند.

به طور کلی مهم ترین معیار برای بانوان متقاضی مدرک تحصیلی مرتبط، داشتن شرایط سنی مورد نظر بانک، مهارت بالا برای کار با نرم افزار و کامپیوتر و تسلط کافی به زبان انگلیسی است.

مزایا و معایب کارمند شدن در بانک

مزایای کارمند شدن بانک:

 • دریافت درآمد ثابت و مشخص= فرد با توجه به این که درامد ثابت دارد میتواند دخل و خرج خود را برنامه ریزی کند.
 • دریافت وام های متعدد= وام هایی خاص به آن ها تعلق میگیرد که مردم عامه نمیتواندد از آن ها استفاده کنند.
 • امنیت شغلی= این افراد میتوانند بین 30 تا 35 سال با امنیت روانی در شغل خود پیشرفت کنند.
 • امکانات رفاهی= مدیران تلاش کرده اند که در شعب مختلف خود شرایطی را فراهم کنند که فرد احساس راحتی کند.
 • ارتقای شغلی= به طبع افرادی پس از چند سال میتوانند با نشان دادن شایستگی خود ترفیع شغلی بگیرند.
 • وجهه اجتماعی= کارمندان بانک به طور معمول در جامعه بین مردم قابل احترام هستند.

معایب کارمند شدن بانک:

 • دوری از حسابداری مدرن و به روز= چون چندین سال فقط با چند سرفصل خاص حسابداری در ارتباط هستند؛ از حسابداری روز عقب میمانند.
 • عدم انجام حسابداری به صورت انواع شرکتی= وقتی فردی در بانک مشغول حسابداری است بعد از چند سال حسابداری های تولیدی، بازرگانی و… فراموش میکند.
 • عدم روبرو و مواجه شدن با افراد خارج از سازمان= چون کارمندان بانک با افراد برون سازمانی مانند: حسابرسان بیمه و مالیات در ارتباط نیستند؛ قوانین آن حوزه را فراموش میکنند.

شرایط کارمند شدن و حداقل معدل لازم برای استخدام بانک

برای اطلاع از سایت استخدام بانک ملی بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مشاوره در مورد شرایط کارمند شدن بانک

از آنجا که رقابت سنگینی برای متقاضیان کار در هربانک وجود دارد. پیشنهاد میکنیم برای تسهیل شدن مسیر و تضمین نتیجه قبولی از مشاورین تخصصی تیم ایران تحصیل در زمینه بانک ها و نحوه استخدام استفاده کنید.

مشاورین ایران تحصیل با داشتن به روز ترین قوانین و اطلاعات و جزوات در تلاش هستند که این مسیر را برای علاقه مندان حوزه بانکداری هموار تر کنند. مشاورین با تجربه ما ضمن داشتن نمونه سوالات و نسخه آزمایشی مصاحبه های بانکی سعی میکنند نزدیک ترین نمونه برای روز آزمون شما را فراهم کنند و با دادن دفترچه های راهنما بانک مورد نظر شما در این مسیر یاری رسانند.

اخبار پیرامون شرایط کارمند شدن بانک

📢 اعلام شرایط لازم برای شرکت در آزمون بانک سینا

بانک سینا در سال ۱۴۰۲ برای چندین شعبه خود در برخی از استان‌ های کشور آزمون استخدامی برگزار می‌ کند. مهلت ثبت نام این آزمون اول تا بیستم شهریور ماه تعیین شده است و بر اساس اعلام آن داشتن شرط بومی جهت ثبت نام تاثیرگذار می‌ باشد.

از جمله شروط لازم برای ثبت نام در این آزمون داشتن ۲۷ سال سن برای افرادی است که مدرک کارشناسی دارند و افرادی که مدرک تحصیلی آن ها کارشناسی ارشد است تا سن ۳۰ سالگی برای ثبت نام در این آزمون مجاز هستند.

علاوه بر این باید متقاضیان آقا باید حتماً کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم قانونی داشته باشند و معدل کلیه داوطلبان آقا و خانم باید بالاتر از ۱۵ باشد.

افزون بر این هیچ یک از افراد متقاضی ثبت در آزمون بانک سینا نباید مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ ها یا مراکز آموزش عالی در زمان ثبت نام آزمون باشند.

📢 اعلام شرایط جذب نیرو برای شعب پاسارگاد در کهکیلویه و بویر احمد

 شعب پاسارگاد به منظور تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز خود در رشته‌ های حسابداری، اقتصاد، مهندسی صنایع، مدیریت مالی، آمار، ریاضی، حقوق، مهندسی کامپیوتر و مهندسیIT برای شغل بانکدار اقدام به جذب نیرو می نماید. متقاضیان می بایست برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت bpi.ir مراجعه نمایند. 

 

برای اطلاع از اینکه چگونه کارمند بانک شویم ؟ بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطلب

یکی از دغدغه های افراد متقاضی برای کار در بانکها، شرایط استخدام بانک است. باید بدانید این جذب و پذیرش تحت شرایط خاص و اعلامیه ها و فراخوان های هربانک شکل میگیرد که افراد متقاضی باید با توجه به شرایطی که در طول مقاله گفته شده است؛ خود را برای آزمون های ورودی آن ها آماده کنند.

یکی از مهم ترین معیار ها برای استخدام در بانک ها برای خانم ها و آقایان شرط معدل است که این شرط با توجه به بانکها متفاوت میباشد و نکته حائز اهمیت دیگر رشته تحصیلی فرد میباشد.

تمامی این اطلاعات در دفترچه های راهنما ثبت نام آزمون استخدامی بانکها نوشته شده است و به همین دلیل مطالعه این دفترچه بسیار حائز اهمیت است.

شما عزیزان می توانید برای اینکه از کلیه شروط لازم برای استخدام در بانک مورد نظر خود آگاه شوید هر روز حتی در روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون شماره گیری پیش شماره استانی) تماس بگیرید یا سوالات خود را به صورت کامنت در انتهای این مطلب و در بخش نظرات برای ما بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

 

برای دانلود فایل پی دی اف این مقاله بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با جزئیات شرایط استخدام بانک با ما تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام استخدام بانک ها چه زمانی است؟

زمان ثبت نام استخدام هر بانک در وبسایت خود بانک نوشته میشود که در طول مقاله آدرس وبسایت ها قرار داده شده است.

آیا برای استخدام در بانک ها شرط معدل وجود دارد؟

بله هر بانک در دفترچه راهنما ثبت نام آزمون استخدامی خود شرط معدل را قرار داده است.

شرایط استخدام خانم ها در بانک چگونه است؟

همانند مردان است وطبیعتا نیازی به کارت پایان خدمت ندارند ولی بعضی از بانک ها برای قوانینی که دارند پوشش چادر الزامی است و بانوان باید به محدوده سنی که بانک مشخص کرده دقت کند.

نظرات

22 دیدگاه دربارهٔ «شرایط استخدام بانک در سال ۱۴۰۲ + سن و مدرک | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo پردیس گفت:

  سلام ارشد حسابداری گرایش حسابرسی آیا این گرایش در آزمون های استخدامی بانک ها نیاز دارن؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام بله این گرایش برای استخدام ارائه میشود.

 2. Avatar photo رازقی. گفت:

  سلام میشه لطفا بگین کدوم بانک ها شرایط استخدامشون راحت تره؟ ممنون

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.
   بانک های مختلف شرایط خاص خود رادارند و باید بررسی نمایید.

 3. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام ! چ زمانی میشه آزمون استخدامی بانک رو شرکت کرد ؟ زمانش رو از کجا باید بفهمیم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر هنوز اعلام نشده

 4. Avatar photo وحید گفت:

  سلام، من مدرک کارشناسی برق و کارشناسی ارشد حسابداری دارم، با توجه به عدم تطابق دو رشته آیا امکان ثبت نام در آزمون استخدامی بانک در رشته حسابداری رو خواهم داشت؟ با توجه به اینکه لیسانس غیر مرتبط با حسابداری دارم

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. بله دوست عزیز این مورد محدودیتی برای شما ایجاد نمیکند.

 5. Avatar photo آیدا258 گفت:

  اگه میتونم ثبت نام کنم برای کدوم بانک میشه؟ینی کدوم بانک آزمون و استخدام داره؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اکثرشان ازمون دارن .

 6. Avatar photo نیلا گفت:

  سلام وقت بخیر
  فارغ التحصیل از دانشگاه علمی و کاربردی هستم
  با معدل 17
  این دانشگاه مورد تایید برای ازمون استخدامی بانک هست؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز، اگر در شرایط استخدام بانک نوع دانشگاه ملاک نباشد شما مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 7. Avatar photo محمدرضا گفت:

  سلام واقعا کارمند بانک شدن پایان خدمت میخواد؟؟ خوب من فکر کردم استخدام میشیم تو بانک و دوران سربازی رو تو یکی از بانک ها به عنوان کارمند میگذرونیم حتی تو چندتا سایت اینطور خوندم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   استخدامی در مراکر دولتی یا زیر نظر دولت نیاز به کارت پایان خدمت یا معافیت دائم دارد.

 8. Avatar photo avina گفت:

  سلام. من کارشناسی حقوق دارم ۲۷سالمه و معدلم زیر ۱۴ یعنی ۱۳/۷۰صدم بخاطر ۳۰صدم موندم چیکار کنم؟؟ آیا با این شرایط میتونم شرکت کنم؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر .
   اگر شرط معدل را نداشته باشید در روند مصاحبه برای شما مشکل ایجاد خواهد شد.

 9. Avatar photo مجتبی خسروی علی بابالو گفت:

  سلام خوبی خسته نباشید من نیاز به کار دارم مشکل خانواده ام زیاد پدر و مادر پیر هستند عمل کردن تو خانواده فقط من بیکار هستم الان هم دنبال کارم

  1. Avatar photo مشاور بهروزی گفت:

   جهت مشاوره برای استخدام بانک تماس فرمایید

   1. Avatar photo روح الله گفت:

    با سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم از دانشگاه پیام نور میخواستم با این مدرک در کدام بانک چه دولتی و خصوصی میتونم سبت نام کنم

    1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

     سلام وقتتون بخیر رزومه ی شما باید برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

     1. Avatar photo آیدا گفت:

      سلام من دانشجو حقوق ترم 7هستم میتونم ثبت نام کنم یا باید بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم؟

     2. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

      سلام
      بعد فارق التحصیلی باید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور