ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

استخدام بانک ها 1403 + اخبار جدید، زمان، شرایط، سهمیه و رشته ها

استخدام بانک
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاور مربوطه استخدام بانک‌ها

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که قصد دارند به استخدام بانک درآیند می بایست در آزمون استخدامی بانک ها شرکت نمایند. کارمند بانک جزء مشاغل پرطرفدار است. فارغ التحصیلان رشته های زیادی مانند کامپیوتر، مدیریت، ریاضی و آمار، حقوق به دنبال این هستند که از طریق آزمون به استخدام بانک ها درآیند.

باید در نظر داشت که شرایط استخدام بانک ها نسبت به شرایط سایر آزمون های استخدامی دشوار تر است. داوطلبان استخدام بانک ها می بایست شرایط عمومی و اختصاصی را برای احراز صلاحیت در این شغل داشته باشند.

بانک ها براساس نیاز خود به نیروی انسانی اقدام به برگزاری آزمون می کنند به همین خاطر زمان برگزاری آزمون استخدام بانک چه دولتی و چه خصوصی متفاوت است. همچنین هر بانکی شرایط خاصی را برای استخدام نیروی متخصص مورد نیاز خود در نظر می گیرد. از همین رو داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی بانک ها می بایست دفترچه آزمون را دقیق مطالعه نمایند و از شرایط و نحوه ثبت نام اطلاع یابند. چنانچه قصد دارید در آزمون استخدامی بانک ها شرکت نمایید می توانند با شماره گیری 9099075307 با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید و از تازه ترین اخبار پیرامون زمان و شرایط شرکت در آزمون استخدام بانک ها مطلع شوید.

آزمون استخدامی بانک

بانک ها از اصلی ترین و مهم ترین سازمان هایی هستند که در چرخه اقتصادی کشورها فعالیت دارند. از همین رو،، استخدام نیرو در بانک ها چه دولتی و چه خصوصی می بایست دارای چارچوب باشد. از این طریق بانک ها می توانند افرادی را با مناسب ترین و بهترین عملکرد استخدام کنند. بانک ها می بایست قوانین و شرایطی را برای جذب نیروی متخصص مورد نیاز خود رعایت کنند.

در سال 1379 آیین نامه استخدام بانک ها با پیشنهاد مشترک سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مجمع عمومی بانک ها به تصویب رسید. در این آیین نامه شرایط و نحوه جذب نیرو در بانک ها به صورت اصولی و کلی مشخص شده است. براساس ماده 6 آیین نامه استخدام بانک ها، جذب نیرو در بانک می بایست از طریق برگزاری آزمون و انجام مصاحبه صورت گیرد.

به همین خاطر طی سال های اخیر تنها راه ورود به بانک به صورت رسمی شرکت در آزمون استخدام بانک ها و پشت سر گذاشتن مراحل آزمون است. به دلیل افزایش تعداد واحدهای اداری و اجرایی بانک ها و پیشرفت امکاناتی که ارائه می دهند، بانک ها هر سال با منتشر کردن یک و یا چند اطلاعیه نسبت به جذب نیروی متخصص و ماهر برای موقعیت شغلی مورد نیاز خود اقدام می کنند.

بسیاری از بانک ها از طریق برگزاری آزمون نیروی مورد نظر خود را به صورت رسمی استخدام می کنند. برخی دیگر از بانک ها از طریق بررسی مدارک و مصاحبه نیروی انسانی مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

داوطلبان استخدام در بانک بهتر است این نکته را مدنظر قرار دهند که بعضی از بانک ها در سامانه خود فرم هایی را برای استخدام نیرو قرار می دهند که متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه بانک مورد نظر این فرم ها را به صورت آنلاین پر نمایند تا بانک در صورت نیاز به نیروی انسانی، از میان کسانی که شرایط بهتری دارند افرادی را انتخاب و با آن ها برای انجام مصاحبه تماس بگیرند.

بانک هایی مانند بانک پاسارگاد، بانک پارسیان، بانک خاورمیانه، بانک صادرات جزء بانک هایی که هستند به وسیله فرم های درخواست همکاری، رزومه های زیادی را جمع آوری می کنند و بعد از بررسی فرم های درخواست، با متقاضیانی که شرایط مدنظر بانک را را دارند تماس گرفته و بعد از انجام مصاحبه، نیروی انسانی خود را جذب می کنند.

آزمون استخدامی بانک

زمان برگزاری آزمون استخدام بانک ها

زمان انتشار اطلاعیه ها و فراخوان بانک ها برای جذب نیرو مشخص نیست و آن ها برای برگزاری آزمون محدودیتی ندارند. هر کدام از بانک ها می توانند براساس نیاز خود به نیروی انسانی متخصص چندین بار در طول سال فراخوان برای جذب نیرو منتشر کنند. همچنین برخی از بانک ها چند سال یک بار برای تأمین نیرو در واحدهای استانی خود اقدام به انتشار فراخوان و برگزاری آزمون می کنند.

باید داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که به دلیل این که بانک ها محدودیتی برای انتشار فراخوان جذب نیرو ندارند و نیز در زمینه انتشار فراخوان جذب نیرو و برگزاری آزمون با هم هماهنگ نیستند، زمان استخدام بانک ها و برگزاری آزمون و مصاحبه آن ها با هم متفاوت است.

بر همین اساس استخدام بانک ها در سال 1403 نیز به همین شکل می باشد و اطلاعیه ها و فراخوان های جذب نیرو توسط بانک ها در بازه زمانی متفاوتی منتشر شده و مراحل ثبت نام و برگزاری آزمون ها متفاوت خواهد بود.

داوطلبانی که در آزمون استخدام بانک ها شرکت می کنند در صورت قبولی در آزمون کتبی می بایست در مصاحبه شفاهی شرکت نمایند. با توجه به این نکته که آزمون استخدام بانک ها در بازه زمانی متفاوت و مجزایی برگزار می شود، داوطلبان می توانند در آزمون استخدامی بانک های مختلف شرکت کنند و به این صورت شانس قبولی خود را بالا ببرند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کلیک نمایید

زمان برگزاری آزمون استخدام بانک ها

شرایط استخدام بانک ها

متقاضیانی که می خواهند در آزمون استخدامی بانک ها در سال 1403 شرکت نمایند، می بایست شرایط استخدام بانک ها را دارا باشند. شرایط عمومی که بانک ها چه بانک دولتی و چه بانک خصوصی برای استخدام نیروی متخصص خود در نظر می گیرند با شرایط عمومی آزمون هایی که توسط سایر ارگان ها برگزار می شود، یکسان است.

اما شرایط اختصاصی در برای استخدام در بانک ها طبق نیاز هر بانک به افراد متخصص متفاوت است. به همین خاطر داوطلبان شرکت در آزمون استخدام بانک 1403 می بایست قبل از ثبت نام در آزمون، دفترچه را به طور کامل مطالعه نمایند و از شرایط اختصاصی بانک ها برای جذب نیرو اطلاع یابند.

افرادی می توانند در آزمون استخدامی بانک ها شرکت کنند که شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده در دفترچه را دارا باشند. این افراد پس از شرکت در آزمون و ارائه مدارک و پشت سر گذاشتن مراحل جذب نیرو و احراز صلاحیت در رشته شغلی مورد نظر می توانند به استخدام بانک درآیند.

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

رشته های تحصیلی مورد نیاز در استخدام بانک ها

داوطلبانی که می خواهند در آزمون های استخدامی بانک ها شرکت کنند، می بایست دفترچه آزمون استخدامی هر بانک را مطالعه نمایند تا از رشته های تحصیلی مورد نیاز اطلاع یابند و بدانند که با چه نوع رشته و مدرک تحصیلی می توانند در آزمون شرکت کنند.

کسانی که می خواهند بعد از فراغت از تحصیل در آزمون استخدام بانک شرکت کنند، می توانند در یکسری از رشته های مشخص تحصیل نمایند چون این رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای پذیرش در فراخوان های استخدام بانک ها دارند.

برخی از رشته های مورد نیاز استخدام بانک به شرح زیر است:

 • تحصیل در رشته بانکداری و یا مدیریت امور بانکی: رشته بانکداری و مدیریت امور بانکی اولین و مهمترین رشته در آزمون های استخدامی بانک ها چه دولتی و چه خصوصی می باشد. تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس رشته بانکداری و یا مدیریت امور بانکی می تواند برای استخدام در بانک ها مفید باشد.
 • رشته حسابداری و حسابرسی: متقاضیان استخدام در بانک ها می بایست دارای مدرک فوق لیسانس و یا بالاتر رشته حسابداری و حسابرسی باشند.
 • رشته ریاضیات و آمار: رشته ریاضیات جزء رشته هایی هستند که در آزمون استخدام بانک ها از میان فارغ التحصیلان این رشته جذب نیرو صورت می گیرد.
 • مدیریت: داوطلبان آزمون استخدام بانک ها می توانند با مدارک لیسانس و فوق لیسانس گرایش های مدیریت در آزمون استخدام بانک ها ثبت نام نمایند.
 • کامپیوتر: فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در گرایش های مختلف در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند در آزمون استخدام بانک ها شرکت نمایند.
 • رشته مهندسی مالی
 • علوم اقتصادی
 • حقوق
 • مدیریت کسب و کار
 • رشته زبان انگلیسی برای کار در شعب ارزی بانک ها
 • مهندسی صنایع

رشته های تحصیلی مورد نیاز در استخدام بانک ها

مدارک لازم برای شرکت در آزمون استخدام بانک ها

داوطلبان برای شرکت در آزمون استخدام بانک ها چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی می بایست یکسری مدارک را تهیه نمایند و در زمان لازم ارائه دهند. برخی از این مدارک میان بانک های خصوصی و دولتی مشترک هستند.

مدارک لازم برای شرکت در آزمون استخدام بانک

مدارک لازم برای شرکت در آزمون استخدام بانک ها به شرح زیر است:

 • داوطلبان می بایست مدارک شناسایی خود از قبیل شناسنامه، کارت ملی و کپی آن ها را آماده نمایند
 • مدارک مربوط به سوابق تحصیلی و رشته تحصیلی خود را آماده نمایند
 • جمع آوری و ارائه مدارک مربوط به سابقه کاری
 • تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات محل سکونت متقاضی
 • ارائه مدارک مربوط به ایثارگری، جانبازی و اسارت و سایر سهمیه های آزمون در صورتی که دارا هستند
 • عکس پرسنلی

مدارک لازم برای شرکت در آزمون استخدام بانک ها

نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون استخدام بانک ها

داوطلبان می بایست زمانی که فراخوان استخدام بانک ها منتشر شد، دفترچه آزمون را به دقت مطالعه نمایند. پس از اینکه اطمینان حاصل کردند که تمام شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در آزمون را دارا هستند و در رشته تحصیلی مورد نیاز ردیف شغلی در نظر گرفته شده تحصیل کرده اند، ثبت نام خود را برای شرکت در آزمون استخدام بانک مورد نظر آغاز کنند.

داوطلبان باید به سایت رسمی که برای این کار اعلام شده است مراجعه نمایند و فرآیند ثبت نام را شروع کنند. مراحل ثبت نام در آزمون استخدام بانک ها تقریباً مشابه سایر آزمون هایی که است که داوطلبان به صورت آنلاین برای آن ها ثبت نام کرده اند.

نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون استخدام بانک ها به شرح زیر است:

 • داوطلبان می بایست به سامانه ای که از طرف بانک مشخص شده مراجعه نمایند و در صفحه اصلی سایت بخش ثبت نام و یا استخدام را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایند
 • هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی و با خرید کارت اعتباری پرداخت نمایند و کد رهگیری دریافت کنند.
 • سپس به صفحه ثبت نام برگشته و فرآیند ثبت نام را آغاز کنند. در این بخش می بایست اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایند. این اطلاعات مربوط به اطلاعات فردی، رشته و مدرک تحصیلی، سابقه کار و محل سکونت می باشد. پس از تکمیل این بخش ثبت نام خود را تأیید نهایی نموده و کد پیگیری دریافت نمایید.
 • متقاضیان شرکت در آزمون استخدام بانک ها پس از آن که ثبت نام خود را تکمیل کردند می بایست منابع آزمون را که به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم می شود تهیه و خود را برای آزمون آماده نمایند. مرحله اول آزمون به صورت کتبی در زمان مشخص شده برگزار می شود. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شوند مدارک آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. قبولی در مرحله آزمون کتبی به منزله تأیید نهایی نیست.
 • داوطلبانی که مدارک آن ها تأیید شود برای مصاحبه در زمان مشخص شده دعوت می شوند. مصاحبه آزمون استخدامی بانک جزء مهم ترین قسمت های آزمون می باشد. مصاحبه های آزمون استخدامی بانک ها در بخش های رفتاری، شغلی، روانشناختی، تست هوش، عقیدتی و سیاسی برگزار می شود.
 • افرادی که مصاحبه را به موفقیت پشت سر بگذارند و در مرحله گزینش نیز مورد تأیید قرار گیرند، در آزمون استخدامی بانک پذیرفته می شوند.
 • باید توجه داشت که از داوطلبانی که مراحل آزمون را با موفقیت پشت سر می گذارند معاینات کامل پزشکی به عمل می آید. برای انجام معاینات می بایست به پزشک معتمد بانک مراجعه و برگه تأیید سلامت دریافت کرد. از متقاضیان رشته های شغلی مانند حفاظت از بانک نیز آزمون تست ورزش و آمادگی جسمانی گرفته می شود.
 • پس از آن که تمام مراحل بالا به پایان رسید، نتیجه آزمون استخدام بانک از طریق سامانه بانک و یا نهاد برگزار کننده آزمون به اطلاع داوطلبان می رسد.

ذکر این نکته ضروری است که استخدام بانک ها در این مرحله نهایی نمی شوند چون برخی از بانک ها در شرایط استخدام خود کسانی را که آزمون استخدامی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند از طریق قرارداد آزمایشی به استخدام در می آورند.

بانک در بازه زمانی 6 ماه تا 2 سال توانایی های فردی و تخصصی افراد، عملکرد و رفتار آن ها و سایر موارد مورد نظر خود را بررسی می نماید. چنان چه فرد بتواند در این بازه زمانی در بخش های مورد نظر خود را به اثبات برساند، به استخدام رسمی بانک در می آید. وقتی افراد به استخدام رسمی بانک درآمدند دوره قرارداد آزمایشی نیز جزء سابقه کاری آن ها محسوب می شود.

کسانی که در مرحله آزمون کتبی حدنصاب قبولی را کسب نمایند برای انجام مصاحبه دعوت می شوند که زمان آن از سوی بانک به اطلاع داوطلبان می رسد.

نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون استخدام بانک ها

استخدام در بانک با مدرک فوق دیپلم

در آزمون استخدام بانک ها با در نظر گرفتن رشته های شغلی مورد نیاز در بانک، مدارک تحصیلی مشخص می شوند. طبقه بندی مشاغل در بانک ها متفاوت است و مدارک تحصیلی برای هر پست سازمانی نیز متفاوت خواهد بود.

در استخدام بانک ها چه دولتی و چه خصوصی براساس ردیف شغلی مشخص شده از دارندگان دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری آزمون گرفته می شود. رشته های شغلی و نوع مدرک مورد نیاز در هر دوره آزمون استخدام بانک ها در دفترچه مشخص می شود.

با توجه به این که هر بانکی برای موقعیت های شغلی مختلف اقدام به برگزاری آزمون می کند و  موقعیت های شغلی بانک ها با هم متفاوت است، داوطلبان می بایست دفترچه آزمون استخدام هر بانک را دقیق مطالعه نمایند و از شرایط استخدامی اطلاع یابند.

معمولاً برای مدارک دیپلم و فوق دیپلم مشاغل زیادی در بانک در نظر گرفته نشده است. در استخدام بانک ها برای مشاغلی مانند کارمند حراست، نگهبان و یا تحصیلدار از میان دارندگان مدرک دیپلم و فوق دیپلم  آزمون گرفته می شود. استخدام تحصیلدار برای بانک عموماً از میان دارندگان دیپلم و فوق دیلم ریاضی صورت می گیرد.

استخدام در ردیف شغلی کارمند حراست و تحصیلدار با مدرک دیپلم و فوق دیپلم شرایطی دارد که در زمان انتشار فراخوان شرکت در آزمون استخدامی مشخص می شود و امکان دارد که شرایط بانک ها با هم متفاوت باشد. به همین خاطر داوطلبان می بایست دفترچه آزمون استخدامی هر بانک را به دقت مطالعه نمایند.

استخدام در بانک با مدرک فوق دیپلم

خلاصه مقاله استخدام بانک

بانک ه از مهم ترین سازمان های فعال در چرخه اقتصاد کشور هستند. به همین خاطر استخدام در بانک ها دارای چارچوب می باشد. بانک ها براساس قوانین و شرایطی از طریق برگزاری آزمون اقدام به جذب نیرو می کنند. از آنجا که در سال های اخیر تعداد شعب بانک ها افزایش یافته بانک ها هر سال از طریق انتشار فراخوان اقدام به استخدام نیرو می کنند.

در این اطلاعیه ها و فراخوان ها زمان ثبت نام و برگزاری آزمون و شرایط شرکت در آزمون استخدامی بانک ها ذکر می شود. باید به این نکته توجه داشت که زمان انتشار فراخوان های آزمون مشخص نیست و بانک ها برای برگزاری آزمون در طی سال محدودیتی ندارند. همچنین برخی از بانک ها براساس نیاز خود به نیروی متخصص چندین سال یک بار آزمون استخدامی برگزار می کنند.

داوطلبان می بایست پس از انتشار دفترچه آزمون استخدام بانک ها چه دولتی و چه خصوصی آن را به دقت مطالعه نمایند و در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده اقدام به ثبت نام در آزمون نمایند. رشته های تحصیلی مانند ریاضی، کامپیوتر، مهندسی صنایع، حقوق، مدیریت، بانکداری می توانند در رشته های شغلی آزمون شرکت نمایند. هر بانکی براساس پست سازمانی که در نظر گرفته مدرک تحصیلی را مشخص می کند.

اصولاً ثبت نام در آزمون استخدام بانک از طریق سایت بانک مورد نظر و یا نهاد برگزار کننده ثبت نام صورت می گیرد. افرادی که در مرحله آزمون کتبی نمره قبولی کسب نمایند برای مصاحبه دعوت می شوند. از داوطلبانی که در مرحله مصاحبه قبول می شوند گزینش به عمل آمده و نتیجه نهایی آزمون به اطلاع داوطلبان می رسد.

برخی از بانک ها ابتدا با افرادی که قبول شده اند قرارداد آزمایشی برای یک بازه زمانی 6 ماه تا 2 سال منعقد می کنند تا در این مدت عملکرد و توانایی آن ها را بررسی نمایند. چنان چه فرد این دوره زمانی بتواند خود را به اثبات برساند به استخدام رسمی بانک در می‌آید.

برای دانلود pdf کلیک نمایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاور مربوطه استخدام بانک‌ها

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون استخدام بانک ها چه زمانی برگزار می شود؟

زمان برگزاری آزمون بانک ها به طور دقیق مشخص نیست. هر بانکی براساس نیاز خود به نیروی متخصص اقدام به برگزاری آزمون می کند. به همین خاطر زمان آن مشخص نبوده و زمان برگزاری آزمون ها توسط بانک ها با هم متفاوت است.

شرایط استخدام در بانک ها چیست؟

در دفترچه آزمون استخدامی هر بانکی شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان مشخص شده است. اصولاً شرایط عمومی تمامی آزمون ها یکسان است اما شرایط اختصاصی متناسب با رشته شغلی مورد نظر متفاوت می باشد.

با چه مدارک تحصیلی می توان در آزمون استخدامی بانک ها شرکت کرد؟

در هر آزمون متناسب با پست سازمانی مدرک تحصیلی مورد نیاز برای آن ردیف شغلی مشخص شده است. دارندگان مدرک فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند.

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «استخدام بانک ها 1403 + اخبار جدید، زمان، شرایط، سهمیه و رشته ها»

 1. Avatar photo الهام گفت:

  سلام وقت بخیر
  تاریخ دقیق ثبت‌نام بانک ها در امسال رو برام مینویسین بخدا هرچی تو سایتا میگردم پیدا نمیکنم تا اینکه وقتش میگذره اونموقع درج میشه😔 .خواهشا تاریخ های دقیق همه بانک هارو که امسال استخدامی دارن بهم بگین 🙏

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تاریخ هر بانک در سایت مربوط به خودش اعلام میشود و مشخص نیست از سایت همان بانک ها چک کنید

 2. Avatar photo سمیه حسینی گفت:

  سلام وقت شما بخیر منابع ازمون استخدامی برای تمامی بانکها یکسان هست؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باه یکسان است

 3. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید. استخدام شدن توی بانک آینده به چه طریقی انجام میشه؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   از طریق سایت مربوطه

 4. Avatar photo میثاقی گفت:

  برای استخدام بانک حداکثر سن چقدره؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای هر بانک متفاوت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • استخدام دانشگاه افسری ارتش

  استخدام دانشگاه افسری ارتش 1403 + زمان، مدارک و شرایط

  افراد علاقمند به استخدام دانشگاه افسری ارتش باید ابتدا در دوره های آموزشی شرکت کرده و در نهایت استخدام دانشگاه افسری ارتش گردند. تمامی فارغ التحصیلان واجد شرایط رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی می توانند در تاریخ...
 • استخدام ارتش

  استخدام ارتش 1403 + زمان، مدارک و شرایط گزینش aja.ir

  زمان ثبت نام استخدام ارتش 1403 اعلام شد. ارتش جمهوری اسلامی هر سال جهت تامین نیروهای مورد نیاز خود در تاریخی نامشخص، اقدام به جذب نیرو از بین جوانان علاقه‌مند و متعهد به جمهوری اسلامی می‌کند. در همین راستا کلیه...
 • رشته های استخدامی وزارت علوم

  رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 + شرایط هر رشته

  لیست رشته های استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳ اعلام شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل در شرکت در رشته‌های شغلی و تحصیلی وزارت علوم هستند، می‌توانند با دریافت دفترچه راهنما اولویت‌های خود را تعیین کنند. پس از بررسی لیست رشته‌ها...
 • ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 + زمان،شرایط و مدارک

  متقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، می‌بایست در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، برای تکمیل فرم نام نویسی به عنوان نیروی متخصص وارد سامانه sanjesh.org شوند. مراحل استخدام شامل اعلام نیاز، ثبت‌ نام، برگزاری آزمون،...
تماس با مشاور