ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هدف و رویای هر دانش آموزی این است که در مدرسه بهترین باشد. اما راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ چرا برخی تنها نمره قبولی یا متوسط را کسب می کنند اما عده ایی بهترین نمره ها در کارنامه خود دارند؟ دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟ مسلما در این میان دلایلی وجود دارد که بین دانش آموزان موفق جهان مشترک است. در این بین 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی را می توان از همه بارزتر دانست که با هم مرور می کنیم.

 

 

برای دریافت مشاوره در مورد اینکه راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ – بهترین شیوه های مطالعه و افزایش علاقه به درس خواندن با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

تکنیک و راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

 

تکنیک و راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

تکنیک و راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

 

پیشرفت و رشد در دنیای تحصیل مانند دنیای واقعی بدون رقابت و تلاش برای سبقت گرفتن از دیگران میسر نیست. اگر ما هم می خواهیم دانش آموز زرنگی باشیم بایستی همه دانش آموزان موفق جهان در صورتی امکانپذیر است که از تنبلی دست بکشیم و آستین همت را بالا بکشیم. حال چرا عده ایی نفر اول کلاس می شوند و  راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

مسلما خواستن و نیت به تنهایی کافی نیست. ما هر چقدر هم که باهوش باشیم، اگر آن را عملی نکنیم و بروز ندهیم هیچ تفاوتی با یک شخص با ضریب هوشی پایین نداریم. تامس ادیسون می گوید موفقیت و نبوغ یک درصد انگیزه است و ۹۹ درصد عرق ریختن. اگر غیر این بود هیچگاه ادیسون مشهور تاریخ وجود نداشت. ما حتی اگر دارای نبوغ پایینی نیز باشیم هم می توانیم از طریق تلاش با بهترین ها هم تراز باشیم.

حال می دانید دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟ کسانی تنبلی در درس خواندن را کنار می گذارند و هیچ بهانه و مانعی را برای موفقیت به رسمیت نمی شناسند. اگر شما هم می خواهید جزء شاگردهای برتر باشید می توانید 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی را که در ادامه می آید بخوانید و هنگام درس خواندن عملی کنید. مطمئن باشید که شما هم می توانید بهترین باشید.  

 

 

14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی

 

14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی

14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی

 

نفرات برتر آزمون های سراسری مانند کنکور هم مثل همه ما دانش آموزان بوده اند و با تکنیک های درست توانسته اند بهترین رتبه ها را داشته باشند. اگر به دنبال این هستید که راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ باید بگوییم که همه دانش آموزان موفق جهان در هر کشوری اگر این اصول را به کار گیرند می توانند در بهترین رده ها قرار گیرند. حال این اصول را با هم مرور می کنیم.

 

1. انگیزه قوی

این عبارت شاید به نظر تکراری بیاید اما یک معجزه گر حقیقی در موفقیت است. حتما شما هم تا به حال با این احساس و سوال مواجه شده اید که میخوام درس بخونم ولی نمیشه چکار کنم؟ این ممکن است موقتی باشد و بعد از چند روز می توان دوباره به حالت قبل برگشت. اما اگر اکثر مواقع این حالت وجود داشته باشد، باید گفت که مهمترین دلیل آن نداشتن هدف و انگیزه قوی است.

تعیین انگیزه و هدف باید هم برای کوتاه مدت باشد و هم بلند مدت. پس اگر برایتان سوال است که دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟ باید گفت افرادی که نه تنها برای نمره مدرسه، بلکه رشته دانشگاهی و شغل آینده شان را در ذهن تعریف کرده اند و با اراده برای آن درس می خوانند.

 

2. راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ فعالیت بالا در کلاس

اگر به دانش آموزان موفق جهان و صد البته اطراف خود نگاهی بی اندازید خواهید دید که همه آن ها حضور فعالی در کلاس دارند. سوال زیاد می پرسند، داوطلب می شوند، تکالیفشان را بموقع انجام می دهند و به سوالات معلم پاسخ می دهند. این کار نه تنها به شما اعتماد بنفس و یادگیری بالایی می دهد، بلکه در افزایش تمرکز سر کلاس و حفظ انرژی کمک فراوانی می کند.

 

3. مدیریت زمان

در دنیای مدرن امروز با وجود سرعت گرفتن کارها توسط اینترنت، از دست دادن زمان هم بسادگی می تواند اتفاق بیفتد. تصور کنید مشغول درس خواندن شده اید و یکهو تصمیم می گیرید که یک ایمیل یا صفحه مجازی خود را چک کنید. اما وقتی به خودتان می آید می بینید که که چندین دقیقه است که غرق گوشی شده اید و از برنامه ریزی عقب افتاده اید.

سعی کنید به نکات برنامه ریزی درسی خود وفادار باشید و طبق آن پیش روید. البته به یاد داشته باشید که اگر برنامه ریزی نامعقولی داشته باشید، احتمال اینکه عملی نشود بسیار زیاد است. از جمله 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی این است که بر اساس شرایط و دروس برنامه ریزی می کنند. اگر در چنین برنامه ایی دچار مشکل هستید می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس و راهنمایی بگیرید.

 

  3. اگر می خواهید بدانید راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ فعالیت بالا در کلاس

اگر به دانش آموزان موفق جهان و صد البته اطراف خود نگاهی بی اندازید خواهید دید که همه آن ها حضور فعالی در کلاس دارند. سوال زیاد می پرسند، داوطلب می شوند، تکالیفشان را بموقع انجام می دهند و به سوالات معلم پاسخ می دهند. این کار نه تنها به شما اعتماد بنفس و یادگیری بالایی می دهد، بلکه در افزایش تمرکز سر کلاس و حفظ انرژی کمک فراوانی می کند.

 

4. از شکست نترسید

تفاوت انسان های قدرتمند و ضعیف در این است که هنگام مواجهه با شکست، به جای ناامیدی درس می گیرند. افت تحصیلی می تواند برای دانش آموز به عنوان یک ناکامی محسوب شود، اما می دانید دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟ کسی که به جای مقصر دانستن معلم، خانواده و یا دوستان، عامل را در خود جستجو می کند و از خود می پرسد که چرا از درس خوندن زده شدم ؟ و چطور آن را بهبود دهم.

 

5. یاداشت برداری می کنند

سعی کنید جزء دانش آموزانی باشید که به دیگران جزوه می دهند نه از جزوه گیرندگان. نکته برداری در کلاس یکی از مهمترین 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی است. وقتی معلم نکته ایی به نکات کتاب اضافه می کند یا درباره آن ها توضیح می دهد، همان لحظه آن ها را در دفترچه ایی بنویسید و تا روز امتحان داشته باشید. یک راز درس خواندن رتبه های تک رقمی داشتن همین نکات طلایی است. 

 

6. راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟حضور منظم در کلاس

حضور در کلاس را جدی بگیرید و به طور منظم در کلاس حاضر شوید. حضور معلم در کلاس و فضای آموزشی می تواند شما را به درس خواندن بیشتر ترغیب کند. تکالیف را بموقع انجام دهیم تا روی هم تلنبار نشوند و از درس های دیگر غافل شوید. ممکن است در هر جلسه ایی که غیبت می کنید، بخشی از کتاب را متوجه نشوید. البته اگر در مواقع ضروری مبور به غیبت شدید می توانید از معلم یا همکلاسی هایتان مطالب را بپرسید. 

7. مدیریت افکار

 اگر احساس می کنید که که افکار مغشوشی دارید به جای مبارزه با آن ها، سعی کنید به آن ها پاسخ دهید. بر روی یک برگه کاغذ آن ها را پپاده سازی کنید و مثلا بپرسید که ایا این افکار درست هستند؟ چطور میتوانم به این شرایط با دید مثبت نگاه کنم؟ آیا این افکار به من کمکی خواهد کرد؟ برای غلبه به این شرایط چه کارهایی می توانم انجام هم؟ پاسخ به این دست پرسش ها می تواند به سازماندهی ذهنتان کمک کند.

 

8. راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ پاداش دادن به خود

می دانید جالبترین راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ اینکه ویژگی های مثبت و موفقیت های هر چند کوچک خود را ارزش می دانند و همین ویژگی به آن ها اعتماد بنفس می دهد. مثلا به خودتان قول دهید که اگر فلان درس را به موقع تمام کردید یا نمر خوبی گرفتید، خود را به کارهای مورد علاقه تان دعوت کنید. مثلا ورزش کنید، با دوستانتان صحبت نمایید، فیلم ببینید و یا از گوشی تان استفاده کنید.

9. کنترل استرس

داشتن اضطراب و استرس جزء لاینفک زندگی ماست، و حتی گاهی لازم است. اما نباید این استرس باعث اختلال در عملکرد ما شود. تفاوت دانش آموزان موفق جهان در این است که برای رفع آن راه های مختلف را امتحان می کنند. 10 نکته مهم برای کنترل استرس کنکور وجود دارد که از طریق آن ها می توان این احساس ناخوشایند را از خود دور کرد.

علاوه بر نکات بالا، چند مورد مهم دیگر را می توان در مورد 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی آموخت. این عوامل شاید بدهی به نظر برسند، اما ما آن ها را نادیده بگیریم. اگر می خواهید بدانید بزرگترین راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ و آن را در درس خواندن به کار ببرید می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس گرفته و به روزترین تکنیک های مطالعه را یاد بگیرید. 

دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟

 

دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟

دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟

 

یکی از بارزترین ویژگی های دانش آموزان موفق این است به روش های مختلف حافظه خود را تقویت می کنند و در بخاط سپاری مطالب بسیار قوی هستند. این عامل در موفقیت تحصیلی بسیار کلیدی و طلایی است. اگر می خواهید بدانید برای امتحان چگونه درس بخوانم که در ذهنم بماند ؟ تکنیک های بسیاری مثل رمز گذاری، تصویر سازی، داستان سازی و … وجود دارد که باید آن ها را با تمرین تکرار کرد.

اما جالبترین و زیباترین راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ کسانی که در علم خود سخاوت به خرج می دهند و به دیگران کمک می کنند، معمولا از بهترین ها هستند. وقتی به همکلاسی هایتان کمک می کنیدف در واقع شما با یک تیر سه نشان می زنید. اول اینکه به فرد دیگری کمک کرده اید و این در دین ما هم بسیار پسندیده است. از طرف دیگری مطالب برای خودتان دوره می شود و حتی به نوعی رفع اشکال است.
یک مزیت بزرگ دیگر این کار آن است که دوستان زیادی پیدا خواهید کرد و مدرسه برایتان دلپذیرتر خواهد شد. شما با این کار به طور غیر مستقیم به بالا بردن حس اعتماد بنفس خود کمک می کنید. علاوه بر این، معلم ها اصولا به چنین دانش آموزانی علاقه و توجه بشتری نشان می دهند و همین رابطه خوب می تواند در پیشرفت تحصیلیتان بسیار موثر باشد.

 

بارزترین راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

همه می دانیم ساختار و سیستم های آموزشی در کشورهای مختلف دارای تفاوت های کوچک و بزرگ است و هر کشوری قوانین خاصی را برای مدارس خود به اجرا درمی آورد. اما می توان ادعا کرد که 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی برای تمام دانش آموزان موفق جهان مشترک است و هر کسی می تواند با آن ها بهترین باشد. تنها نکته کلیدی این است که خود را باور داشته باشید.

اگر به تاریخ جهان نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که بسیاری از نابغه ها و دانشمندان معروف در دوران مدرسه به عنوان دانش آموزان تنبل یا ضعیف شناخته می شدند. آلبرت انیشتن، توماس ادیسون، جیمز وات، اسحاق نیوتن، بتهون، پیکاسو و پاستور همگی با وجود اینکه در مدرسه ضعیف خوانده شدند، اما استعداد خود را کشف کردند و برای رسیدن به هدف تلاش کردند.

بنابراین باور داشته باشیم که هیچ انسان ناتوانی وجود ندارد و آنگاه خواهید دانست که راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟اگر حس می کنید که اراده بالایی ندارید، مطالعه تان بازدهی ندارد،نمره هایتان مطابق به انتظارتان نیست، و نمی توانید در رده شاگردهای ممتاز باشید، جای نگرانی نیست. مشاوران ما با سابقه طولانی در این زمینه، شما را به بهترین نحو ممکن تا رسیدن به جایگاه مورد نظرتان همراهی خواهند کرد.

 

 

خلاصه مطالب

همانطور که در بالا خواندید، ما با ارائه 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی به توصیف و بررسی ویژگی های دانش آموزان موفق جهان  پرداختیم. اگر می خواهید بدانید که بزرگترین راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟ و  اینکه دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟ می توانید همه روزهای هفته از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران ما تماس گرفته و مشاوره بگیرید. 

 

 

مطالب مرتبط

راز موفقیت در امتحانات نهایی پایه دوازدهم و نهم

چگونه خلاصه نویسی کنیم؟

چگونه رتبه برتر شویم؟

روش رتبه های برتر برای درس خواندن در شرایط سخت

با وجود کمبود زمان برای شب امتحان چگونه درس بخوانیم ؟

راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی   

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در دوران متوسطه راز موفقیت دانش آموزان زرنگ چیست؟

به دلیل حجم بیشتر دروس و حساسیت بالاتر آن توصیه می کنیم که اگر می خواهید از بهترین ها باشید با مشاوران ما تماس گرفته و کارآمدترین تکنیک های مطالعه را دریافت کنید.

آیا ما هم می توانیم برتر باشیم و دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند؟

همه انسان ها دارای توانایی های مخصوص به خود هستند و هر کسی می تواند با تلاش و امید در رده بهترین ها قرارگیرد. همه دانش آموزان موفق با اراده و انگیزه بالا توانسته اند بهترین باشند.

دانش آموزان موفق جهان چه ویژگی هایی دارند؟

تنها تفاوت افراد برتر با افراد معمولی در خواستن و حرکت است. هر کسی با دانستن و عمل به 14 راز ارزشمند از رتبه های تک رقمی می تواند جزء دانش آموزان موفق باشد. 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

  • روش تورق سریع

    روش تورق سریع | جمع بندی کنکور در چند دقیقه

    روش تورق سریع یکی از روش‌های کارآمد برای مطالعه در کمترین زمان است. بسیاری از افراد که پشت کنکوری هستند، با اطلاع از تورق سریع می‌توانند مطالب کنکور را در چند دقیقه جمع‌بندی کنند. این روش برای افراد مناسب است...
  • تکنیک زمان های نقصانی

    تکنیک زمان های نقصانی | مزایا و معایب + نکات طلایی

    تکنیک زمان های نقصانی، برای افراد در کنکور و دیگر آزمون‌ها برای ورود به دانشگاه یا کار بسیار مورد توجه است. این تکنیک می‌تواند یک روش موثر و کاربردی برای آزمون مهمی مانند کنکور باشد. می‌دانیم یکی که از اصلی‌ترین...
  • تکنیک های تندخوانی کنکور

    تکنیک های تندخوانی کنکور + مزایای تندخوانی در مطالعه

    از بهترین روش ها جهت جلوگیری از هدر رفتن زمان و صرفه جویی در آن بهره گرفتن از تکنیک های تندخوانی کنکور در هنگام مطالعه و آماده شدن برای آزمون سراسری است. هرچند تأثیر تندخوانی در کنکور انکارناپذیر است، اما باز هم...
  • راز موفقیت در امتحانات نهایی

    راز موفقیت در امتحانات نهایی + 11 روش طلایی | ایران تحصیل

    راز موفقیت در امتحانات نهایی این است که تمامی جوانب را بسنجید و تا جایی که می‌توانید فعالیت قابل پیش بینی خود را تمرین کنید، در این صورت می‌توانید از عهده امتحانات خود برآیید و آن‌ها را پشت سر بگذارید....
تماس با مشاور