تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تنبلی در درس خواندن

تنبلی در درس خواندن

تنبلی در درس خواندن
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

هر کسی در طول دوران تحصیل خود ممکن است با حالتی به اسم تنبلی در درس خواندن مواجه شود. این کسالت و بی میلی در انجام کار می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا اینکه دچار افسردگی شده باشیم، انگیزه مان از بین رفته باشد، احساس نا امیدی کنیم و یا مشکلاتی از این دست. اما خوشبختانه 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه وجود دارد که می تواند این احساس را در ما از بین ببرد.

 

 

برای رفع مشکل تنبلی در درس خواندن – آگاهی از روش های افزایش انگیزه و رمز موفقیت نفرات برتر با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

چرا تنبلی در درس خواندن به سراغ ما می آید؟

 

چرا تنبلی در درس خواندن به سراغ ما می آید؟

چرا تنبلی در درس خواندن به سراغ ما می آید؟

 

بسیار پیش می آید که خود ما نیز نمی دانیم که چرا بعضی اوقات شور و شوق زیادی به درس خواندن داریم و گاهی گویی از آن فراری هستیم. شاید یک علت این باشد که ما اصولا انسان راحت طلبی هستیم و خوشی و آرامش را به زحمت ترجیح می دهیم. اما شاید وقت آن رسیده که کمر همت را ببندیم و با همت به سمت مسیر موفقیت پیش رویم.

اگر تنبلی در درس خواندن به خاطر مشکلات شخصی و یا خانوادگی است که موجب رنجش و افسردگی تان گشته، بایستی به دنبال حل آن باشید. به طور معمول در چنین شرایطی صحبت با یک مشاور می تواند بسیار راهگشا باشد. برای غالب آمدن بر این احساسات می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس گرفته و با روحیه ایی بهتر به مطالعه مشغول شوید.

دلیل دیگر می تواند سرخوردگی و شکست در مراحل قبلی تحصیلی بوده باشد. در این گونه موارد مطالعه روش رتبه های برتر برای درس خواندن در شرایط سخت الگوی بسیار مناسبی را به شما ارائه خواهد کرد. اجازه ندهید این حالت به یک عادت تبدیل شود و از طریق 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه آن را به یک نیروه برای دست یابی به آرزوهایتان تبدیل کنید. 

 

 

10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه

 

10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه

10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه

 

ضرب المثل معروف کار امروز را به فردا مینداز، برای همه ما بسیار آشناست. مفهوم این ضرب المثل در تحصیل نیز مصداق دارد. تصور کنید که شما با تنبلی در درس خواندن، مدام مطالعه را به زمان های دیگری موکول می کنید. با این کار نه تنها زمان را از دست می دهید، بلکه به این رویه نیز عادت می کنید. پس شاید بد نباشد 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه را با هم مرور و به آن ها عمل کنیم.

 

1 . گام به گام پیش روید

اگر احساس می کنید که بی حوصلگی و تنبلی در درس خواندن بر شما غالب شده است، انتظار نداشته باشید که یک مرتبه به یک فرد زبر و زرنگ تبدیل شوید. با تکنیک های مطالعه درست تکالیف یا برنامه ریزی درسی خود را مانند یک تقویم به چند بخش تقسیم کنید و بعد از انجام دادن، آن ها را تیک بزنید.

 

2 . به دنبال انگیزه باشید

مهم ترین دلیلی که باعث می شود یک فرد اراده قوی برای انجام کار داشته باشد، داشتن یک انگیزه و اراده محکم است. اگر روش های ایجاد انگیزه برای درس خواندن را جویا شوید، خواهید دید در میان 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه، یک هدف بزرگ، موفق ها را به حرکت وا داشته است. پس شما هم به چنین موتور قدرتمندی نیاز دارید

 

3. به جای تنبلی در درس خواندن به نتیجه کارتات فکر کنید

عمل و تلاش شما در نهایت دو نتیجه خواهد داشت. به جای اینکه فکر کنید درس خواندن چه منفعتی برایتان دارد، به این بیندیشید که اگر نخوانید چه آینده ایی در انتظارتان خواهد بود. گاهی رویارویی با حقیقت موثرتر از رویا بافی است.

 

4. بر یک موضوع تمرکز داشته باشید

امکان دارد که گاهی اوقات مجبور باشید که چند درس را برای موعد مشخصی آماده کنید. در چنین مواقعی به جای اینکه همه کتب را در کنار هم مطالعه کنید، برای هر کتاب چند ساعت اختصاص داده و گام به گام پیش روید. 

 

5. شروع آسانی داشته باشید

گاهی تنبلی در درس خواندن به دلیل حجم بالای دروس است و ترجیح می دهیم که خود را خسته و در گیر آن نکنیم. توصیه می شود در چنین مواقعی ابتدا از کتب و مباحث مورد علاقه تان شروع کنید و هنگامی که احساس علاقه بیشتری کردید سایر دروس را بخوانید. 

 

6. به خودتان انضباط دهید

مهم ترین تکنیک در 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه این است که خود را به محقق کردن برنامه ریزیتان موظف کنید. اگر احساس می کنید که عامل مزاحمی مانند گوشی، مهمانی، دوستان و یا هر چیز دیگری مانع افزایش زمان درس خواندتان می شود آن ها را از خود دور کنید. به دنبال آن از طریق اصولی ترین راهکارهای افزایش مطالعه بتدریج مدت زمان درس خواندن را زیاد کنید. 

 

7. با رفع تنبلی در درس خواندن به خودتان پاداش دهید

هر قدم مثبتی که بر می دارید را مایه دلگرمی خود بدانید و آن را ناچیز تصور نکنید. از خودتان قدردانی نمایید و با چیزهای مورد علاقه تان به تقویت روحیه کمک کنید. این کار به شما اعتماد بالا و اراده بیشتری می دهد. 

 

8. هدف را بیش از حد بزرگ تصور نکنید

پر واضح است که برخی از اهداف بزرگتر از بقیه هستند و با تنبلی در درس خواندن برآورده نمی شوند. اما نباید هدف را آنقدر سنگین و بزرگ تصور کرد که دست نیافتنی به نظر بیاید و ترجیح دهید که به سمت آن حرکت نکنید. این  راز درس خواندن رتبه های تک رقمی و برترین ها است. 

 

9. کمال گرا نباشید

انتظارات نامعقول همیشه باعث سرخوردگی می شوند. سپس تجربیات تلخ به دلیل انرژی منفی، نیروی شما را کاهش می دهد. پس با دیدی معقولانه به توانایی هایتان هدف را مشخص و برای آن تلاش کنید.

 

10. از دوستان که تنبلی در درس خواندن دارند، دوری کنید

سعی کنید با افرادی ارتباط برقرار کنید که دغدغه تحصیل داشته باشند. چنین دوستانی به شما نیز تلاش را القا و از فضاهای نا امید کننده دور می نمایند.

 

برای کنکور چطور تنبلی در درس خواندن را از خود دور کنیم؟

 

از آنجا که آزمون کنکور یکی از حساس ترین مراحل تحصیلی است، اهمال و سستی در آن می تواند پشیمانی بزرگی را به بار آورد. بهترین روش درس خواندن برای کنکور این است که با برنامه ریزی درستی که با رشته و شرایط شما سازگار است را شروع کنید. در برنامه ریزی هایتان زمان استراحت کافی را نیز در نظر بگیرید تا جسم تان خسته نشود و دچار بی میلی نگردید.

همه 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه ذکر شده در بالا را هنگام درس خواندن برای کنکور به کار ببرید. هر زمان که احساس کردید انرژیتان رو به کاهش است، یکبار دیگر اهدافتان را بر روی کاغذ بنویسید. علاوه بر این در یک دفترچه علل تنبلی در درس خواندن خود را نوشته و در صفحه مقابل راهکارها را ذکر کنید و سعی نمایی به آن ها عمل کنید.

فضا و دکور اتاقی که در آن درس می خوانید نیز بسار اهمیت دارد. اگر فضای دلگیر، تاریک یا کم نور و کم اکسیژنی در آن وجود داشته باشد، باعث خواب آلودگی و حتی بی علاقگی تان می گردد. با چیزهای که دوست دارید آن را تزیین و جذاب نمایید. ساعاتی که احساس خستگی می کنید نیز می توانید به محیط غیر از خانه رفته و مطالعه کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با ارائه و معرفی 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه تلاش شد تا راهکارهایی برای مقابله با بی حوصلگی به مطالعه ارائه گردد. اگر در خود احساس تنبلی در درس خواندن می کنید و به دنبال شیوه های رفع آن هستید، می توانید در تمامی روزهای هفته از طریق شماره تماس های درج شده در سایت و جدول از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

روش های برنامه ریزی درسی شب امتحان

روش های درس خواندن در سر و صدا و شلوغی 

برای کنکور و امتحان چطور درس بخوانیم که خسته نشویم ؟

برنامه ریزی و مشاوره قبولی در آزمون استخدامی

10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه

تنبلی در درس خواندن

4.5/5 - (2 امتیاز)

چگونه بی حوصلگی و تنبلی در درس خواندن خود را رفع کنیم؟

ابتدا سعی کنید ریشه های آن را پیدا کنید. اگر در یافتن علت و رفع آن مشکل دارید می توانید با شماره های 9099072952 از سراسر کشور و  9099072952 از استان تهران مشاوره بگیرید.

در روزهای امتحان چطور احساس تنبلی و بی حوصلگی نداشته باشیم؟

ممکن است این بی میلی به دلیل سنگینی دروس نخوانده شده باشد. با 10 روش حل مشکل تنبلی در مطالعه می توانید این مسئله از خود دور کنید.

ترفندهای مبارزه با تنبلی در درس خواندن در دوران مدرسه چیست؟

توصیه می شود از همان روزهای ابتدایی مدرسه خود را ملزم به درس کنید. به برنامه ریزی هایتان عمل کنید تا اجازه ندهید که این حالت به عادت تبدیل شود. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور