تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
درس خواندن در شرایط سخت

روش رتبه های برتر برای درس خواندن در شرایط سخت

درس خواندن در شرایط سخت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

برای درس خواندن همیشه هم شرایط مساعد و مطلوب ما نیست. گاهی پیش می آید که مجبور به درس خواندن در شرایط سخت می شویم. در چنین مواقعی مهم ترین چیز آن است که دید خود را تغییر و با نگاهی مثبت به داشته هایتان روحیه خودتان را تقویت کنید. برای این منظور 10 راز مهم رتبه هایی که به شرایط سخت رتبه شدند می تواند الگوی مناسبی برای ما باشد.

 

 

برای دریافت مشاوره در رابطه با درس خواندن در شرایط سخت – روش مطالعه نفرات برتر و افزایش تمرکز با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

راهکار های درس خواندن در شرایط سخت

 

راهکار های درس خواندن در شرایط سخت

راهکار های درس خواندن در شرایط سخت

 

وقتی که شرایط طبق میل ما پیش نمی رود و فضا برای درس خواندن فراهم نیست، چاره کار چیست؟ آیا بایستی پا پس بکشیم یا همچنان با اراده به سمت جلو حرکت کنیم؟ تفاوت افراد موفق و انسان های دیگر در چنین مواقعی مشخص می شود.

اینکه بتوانیم با درس خواندن در شرایط سخت همه چیز را به نفع خودمان تمام کنیم، هنر بزرگی است. در غیر این صورت خستگی و ناامیدی بر ما غلبه خواهد کرد و خود را شکست خورده خواهیم دید. اما چگونه می توان در هر شرایطی به مطالعه ادامه داد و تسلیم نشد؟

10 راز مهم رتبه هایی که در شرایط سخت رتبه شدند، به ما نشان می دهد که می توان حتی در بدترین شرایط نیز بهترین بود. همه آن ها با مشاوره و برنامه ریزی درست توانستند بهترین باشند. این تجربیات برای تقویت اراده بسیار موثر هستند و می تواند انگیزه ما را برای تحمل سختی بیشتر کند.

 

 

10 راز مهم رتبه هایی که در شرایط سخت رتبه شدند

 

10 راز مهم رتبه هایی که به شرایط سخت رتبه شدند

10 راز مهم رتبه هایی که در شرایط سخت رتبه شدند

 

شاید شما هم داستان زندگی بسیاری از نفرات برتر کنکور و یا انسان های موفق زمینه های دیگر را خوانده باشید. جالب است که اکثر این افراد در شرایط سختی زندگی کرده اند و با کمترین امکانات توانسته اند ثابت کنند که خواستن توانستن است. در ادامه از رازهای درس خواندن در شرایط سخت این افراد مطلع خواهیم شد.

 

1. مطالعه در مکان مناسب 

در شرایط امروزی که بسیاری از خانواده ها آپارتمان نشین هستند و در خانه هایی کوچک سکونت دارند، امکان داشتن اتاقی جداگانه وجود ندارد. درس خواندن در شرایط سخت مانند بودن در یک اتاق چند نفره که شلوغی افراد و صدای تلویزیون هست، کمی دشوار خواهد بود.

نفرات برتر حتی در چنین اوضاعی نیز نباید کوتاه نمی آیند. به کتابخانه ها و سالن های مطالعاتی بروید که بهترین مکان برای مطالعه هستند. زمانی که در خانه هستید، این مهارت را یاد بگیرید که حساسیت نسبت به سر و صدا را کاهش دهید و حتی در گوش های خود پنبه قرار دهید تا دچار حواسپرتی نشوید.

 

2. درس خواندن در شرایط سخت کاری 

بسیاری از پشت کنکوری ها، دانشجویان و حتی دانش آموزان به دلایل مختلف مجبورند در کنار درس خواندن کار کنند. در اینکه زمان مطالعه برای چنین افرادی محدودتر خواهد بود، شکی نیست. حتی ممکن است مشغله ذهنی نیز اجازه عمقی خواند درس ها را نمی دهد. اما شاغلینی که اصولی ترین راهکارهای افزایش مطالعه را به کار میبرند، بسیار موفق عمل خواهند کرد.

 

3. کسب تجربه از اشتباهات و شکست ها

هر انسانی ممکن در مرحله یا مراحلی از زندگی دچار شکست شود. برای مثال، یک دانش آموز در درسی نمره خوب نگیرد، داوطلب کنکوری قبول نشود، دانشجویی یک ترم را با موفقیت پشت سر نگذازد، و مشکلاتی از این دست عامل سرخوردگی می شود. چه بسا بسیاری از رتبه های کنکور نیز چنین تجربه ایی داشته اند.

از مرور گذشته و سرزنش خودتان خودداری کنید. دلایل شکستتان را پیدا کنید و به دنبال حل آن ها باشید. اگر توجه تان در کلاس درس کم بوده، آن را رفع کنید. چنانچه در تنظیم زمان مشکل دارید، با تمرین زیاد آن را به حد ایده آل برسانید. علاوه بر این، داستان موفقیت و راز درس خواندن رتبه های تک رقمی را مطالعه کنید تا انگیزه تان بالا برود.

 

4. درس خواندن در شرایط سخت بیماری

سلامتی نعمت بزرگی است که گاهی محروم شدن از آن اجتناب ناپذیر است. همه ما ممکن است در دوران درس خواندن دچار مریضی شویم و بر کسی پوشیده نیست که در چنین دورانی درس خواندن دشوار می شود. بسته به شدت و ضعف بیماری، استراحت های بین مطالعه را زیادتر کنید. هرگز استرس اینکه زمان را از دست می دهید نداشته باشید. اجازه دهید طول دوره درمان طی شود و با فراغ بال مجددا به مطالعه ادامه دهید.

 

5. حفظ اراده حتی در شرایط تاهل

وارد شدن به زندگی مشترک، مسئولیت های زیادی را با خود به همراه می آورد. داشتن فرزند این دغدغده ها را بیشتر هم خواهد کرد. یکی از 10 راز مهم رتبه هایی که در شرایط سخت رتبه شدند این است که با وجود دغدغه های زیاد، باز هم راهی برای موفقیت پیدا کرده اند. البته انتظار نمی رود که شما هم حتما رتبه شوید.

به طور معمول افراد متاهل به دلیل فاصله و دوری کوتاه مدت یا بلند مدت از درس، نیاز به یادآوری و مرور ابتدایی دارند. توصیه می شود که برنامه ریزی قوی داشته باشید و حتی از کوتاه ترین زمان های فراغت نیز بهره ببرید. برای کارهای روزمره نیز برنامه دقیقی بچینید.

 

6. غلبه بر بی حوصلگی و بی رغبتی

در مواقع بی حوصلگی و خستگی، قبل از هر چیز ریشه یابی کنید. مثلا ممکن است دلیل آن کم خوابی باشد. دلیل دیگر ممکن است استفاده بیش از حد از گوشی و اعتیاد به دنیای مجازی باشد که شما را به سمت خود می کشد.

بتدریج و با اراده این عادت بد را از خود دور کنید و خودتان را به مطالعه معتاد کنید. اگر به هر دلیلی درس خواندن را به تاخیر می اندازید، اجازه ندهید که این حالت بر شما غالب شود. اهداف خود را بر روی کاغذ بنویسید و هر روز با خود بگویید که من می توانم. با شادابی مشغول شوید و با اراده ادامه دهید.

 

7. تسلیم نشدن برای درس خواندن در شرایط سخت اقتصادی

 شکی در این نیست که ما برای تحصیل به حداقل امکانات نیازمندیم. البته این نیاز ممکن است در هنگام آماده شدن برای کنکور و یا تحصیل در دانشگاه بیشتر از مواقع دیگر احساس می شود. خرید کتاب های درسی، کمک آموزشی و تست از ضروریات تحصیل هستند.

اما اگر مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سراسری را بخوانید متوجه خواهید شد که بسیاری از آن ها در شرایط نامناسب اقتصادی نیز توانسته اند بهترین نتیجه را بگیرند. اگر توان خرید کتب تستی و غیره ندارید می توانید از کتابخانه ها و یا افرادی که دیگر نیازی به آن ها ندارند قرض بگیرید.

 

8. تحمل و رفع فشارهای روحی و روانی

فشارهای روحی می تواند چندین علت داشته باشد. اما شایع ترین آن ها عبارتند از مشکلات خانوادگی، سرزنش و انتظارات والدین، توقعات دوستان، درگیری در روابط عاطفی، استرس زیاد و رقابت های شدید. هر کدام از این ها می تواند منجر به یاس و نا امیدی و حتی ترک تحصیل شود.

اجازه ندهید هیچ چیز حتی چنین مشکلاتی باعث اختلال در مطالعه تان شود. بهترین پیشنهاد برای ایجاد توانایی در درس خواندن در شرایط سخت روحی و روانی، مراجعه به یک مشاور خوب است. مشاوران ایران تحصیل سال هاست که در این زمینه در کنار دانش آموزان و دانشجویان عزیز بوده و آن ها را تا رسیدن به هدف همراهی کرده است.

 

9. کنترل استرس

برخی افراد به طور ذاتی شخصیت مضطربی دارند و مدام در دورن خود احساس استرس می کنند. این افراد بایستی به مشاور مراجعه کنند. اما در مورد اضطراب های مقطعی، کنترل استرس کنکور و امتحان وجود دارد که می توان از طریق آن بر استرس خود غلبه کرد.

 

10. بالا بردن اعتماد بنفس  

شاید این مورد در نگاه اول جزء موارد درس خواندن در شرایط سخت به نظر نیاید. اما واقعیت این است که نبود اعتماد بنفس می تواند به یک معذل تبدیل شود. کسی که عزت نفس خوبی ندارد، خود را لایق رسیدن به اهدافش نمی بیند و دلیلی برای عبور از شرایط سخت نمی بیند. به قابلیت های خودتان ایمان داشته باشید و مطمئن باشید که به آن ها دست می یابید.

 

 

درس خواندن برای کنکور در شرایط سخت روزهای پایانی

 

درس خواندن برای کنکور در شرایط سخت روزهای پایانی

درس خواندن برای کنکور در شرایط سخت روزهای پایانی

 

شما یکسال تلاش کرده اید و گام به گام خود را برای کنکور آماده نموده اید. حال در روزهای پایانی نزدیک به کنکور به دلیل استرس و خستگی، داوطلب فشارهای زیادی را تحمل می کند. اگر در این روزها کم بیاورید و یا درست عمل نکنید، تلاش های یکساله خود را هدر می دهید.

مهم ترین چیز در این مقطع، حفظ آرامش و دوری از اضطراب است. خود را بیش از حد خسته نکنید و توان جسمی خود را تقسیم کنید. 10 نکته مهم برای کنترل استرس کنکور را رعایت کنید و با اولویت بندی دروس به جمع بندی و مرور آن ها بپردازید. 

این فکر را که در این مدت کوتاه باید دوباره تمامی کتب را با جزییات بخوانید از خود دور کنید. می توانید از روش های جمع بندی هاوس استفاده کنید تا بیشترین بازدهی را داشته باشید. روزهای خود تقسیم بندی کنید و به اندازه کافی ستراحت داشته باشید تا از نظر جسمی دچار مشکل نشوید و در روز کنکور با آمادگی کامل حاضر شوید. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش شد تا از طریق معرفی 10 راز مهم رتبه هایی که در شرایط سخت رتبه شدند، راه ها های کسب موفقیت به شما عزیزان داده شود. چنانچه می خواهید از شیوه های درس خواندن در شرایط سخت اطلاع یابید، از طریق شماره های درج شده، در تمامی روزهای هفته با مشاوران ما تماس بگیرید و راهنمایی دریافت کنید.

 

 

مطالب مرتبط

بهترین کلاس کنکور برای قبولی تضمینی

 برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل

مشاوره و برنامه ریزی تابستان کنکور 1400

بررسی دلایل افت تحصیلی دانش آموزان

برای نمره 20 شب امتحان چگونه و چند ساعت درس بخوانیم؟

 چگونه رتبه برتر شویم؟ 

پشت کنکوری های موفق 

10 راز مهم رتبه هایی که در شرایط سخت رتبه شدند 

درس خواندن در شرایط سخت

 

2.7/5 - (3 امتیاز)

برای درس خواندن در شرایط سخت بلایای طبیعی چکار باید کرد؟

از آنجا که این طور بلایا در همه جا ممکن است رخ دهد، واجب است که روحیه خود را حفظ کنیم. در چنین مواقعی به طور معمول وجود مشاور و روانشناس می تواند کمک بسیاری به شما کند.

رتبه های برتر کنکور تجربی چگونه در شرایط سخت نیز به مطالعه ادامه می دهند؟

افراد برتر کنکور نیز مانند همه ما انسان هستند و در شرایط خاصی قرار می گیرند اما نا امید نمی شود. 10 راز مهم رتبه هایی که به شرایط سخت رتبه شدند به ما نشان می دهد که راز موفقیت این افراد در چیست؟

برنامه ریزی افراد شاغل در روزهای نزدیک به کنکور چگونه باید باشد؟

مسلما درس خواندن در شرایط سخت کاری با مواقع دیگر متفاوت است. مشاوران ایران تحصیل از طریق شماره تماس های درج شده در سایت، در تمام روزهای هفته آماده برنامه ریزی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان ست. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 2. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 3. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 4. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 5. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 6. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 7. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 8. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 9. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 10. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 11. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 12. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 13. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 14. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 15. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 16. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 17. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 18. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 19. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 20. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 21. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 22. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 23. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 24. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 25. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 26. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 27. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 28. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 29. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور