ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشگاه آزاد از جمله دانشگاه هایی می باشد که در مقاطع کاردانی و کارشناسی در هر دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو می کند. ثبت نام در این دو نیمسال تحصیلی به صورت اینترنتی و گاه حضوری صورت می گیرد که داوطلبان با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ir درخواست خود را نهایی نمایند. متقاضیان گرامی می توانند دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد را نیز از همین سامانه دانلود و مطالعه نمایند. آغاز ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته 7 دی ماه، کاردانی ناپیوسته 30 آذر ماه، کارشناسی پیوسته 30 آذر ماه و کارشناسی ناپیوسته 4 دی ماه می باشد. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام و یا دانلود دفترچه راهنما با سوال و یا اشکالی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما، شما را به درستی راهنمایی خواهند کرد.

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی، همزمان با فرآیند ثبت نام منتشر می گردد. دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته هر سال در دو نیمسال اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می کند. بر اساس آمار اعلام ‌شده، بیش‌ از 95 درصد رشته محل ‌های دانشگاه آزاد در هر کدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی به ‌غیر از رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی بدون آزمون می باشند.

تنها شرط پذیرش دانشجو بدون کنکور دانشگاه آزاد، معدل کتبی دیپلم می باشد و از آنجا که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرفته می شود، داوطلبان باید معدل خود را در هنگام ثبت نام به صورت دقیق وارد نماید. همچنین افراد داوطلب جهت آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و شرایط و ضوابط، ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ را به دقت مطالعه نمایند.

نحوه دریافت دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

📎 برای اطلاع ازرشته بهداشت محیط بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برای دسترسی آسان به دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد و دسترسی سریع ‌تر داوطلبان می توانند از طریق لینک ‌های ارائه شده در این بخش، دفترچه های راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد را در نوبت های مهر ماه و بهمن ماه ۱۴۰۲ برای مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانلود کنند.

🔰 دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲: 

از آنجا که اولین دوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی نیمسال اول در مهر ماه سال ۱۴۰۲ انجام می شود، در هر دوره از پذیرش بدون آزمون ورودی مهر ماه، دانشگاه آزاد دفترچه راهنمای بدون کنکور را که حاوی اطلاعاتی در خصوص نحوه و شرایط ثبت نام و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در پذیرش دانشجو می باشد، منتشر خواهد کرد.

علاقه مندان جهت ادامه تحصیل در هر کدام از مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، ابتدا باید در سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.org مراجعه کرده و دفترچه راهنمای بدون کنکور را دانلود کنند. در ادامه برای تسهیل روند ثبت نام، لینک دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر کدام از مقاطع قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل اطلاعاتی همچون شرایط و ضوابط، مدارک، زمان، نحوه و هزینه ثبت نام، سهمیه، مقررات وظیفه عمومی، مقررات انصراف از تحصیل، ضوابط اتباع غیر ایرانی و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ است داوطلبان باید قبل از ثبت نام از محتویات آن به طور دقیق مطلع شوند.

 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی پیوسته مهر ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی ناپیوسته مهر ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی پیوسته مهر ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته مهر ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

🔰 دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲:

افراد برای ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشگاه آزاد جهت اطلاع از فهرست رشته های مورد پذیرش دانشگاه ها در نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)، باید دفترچه مقطع مورد نظر خود را از سایت دانشگاه آزاد، دانلود کنند. در ادامه می توانید از زمان بندی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲کسب اطلاع نمایید.

لازم به ذکر است افراد داوطلب با مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم 3 ساله نظام جدید، دیپلم نظام قدیم + مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی این امکان را دارند که در رشته های دانشگاه آزاد در مقاطع ارائه ‌شده، شرکت نمایند.

افراد متقاضی با مدارک کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته می‌ توانند از بین رشته های ارائه ‌شده رشته محل مورد علاقه خود را پیدا کنند.

همچنین فارغ ‌التحصیلان دیپلم چهار ساله نظام قدیم و دیپلم سه ‌ساله نظام جدید فقط می توانند از میان رشته های مقطع کاردانی پیوسته، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 علاوه ‌بر این افراد فارغ ‌التحصیل دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم سه‌ ساله نظام جدید، دیپلم نظام قدیم با مدرک پیش ‌دانشگاهی و مدرک کاردانی می توانند از میان رشته محل مقطع کاردانی ناپیوسته، انتخاب رشته خود را آغاز کنند.

 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی پیوسته بهمن ماه ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کاردانی ناپیوسته بهمن ماه ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی پیوسته بهمن ماه ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

🔗 برای دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه ۱۴۰۲ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند چنانچه در خصوص مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دچار ابهام و یا سوالی شدند، با مشاوران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند. کارشناسان ما شما را به درستی راهنمایی خواهند کرد.

چگونگی دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

📎 برای اطلاع از نحوه دریافت دفترچه ارشد فراگیر پیام نوربر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

همان گونه که اشاره شد، دانشگاه آزاد هر سال 2 بار برای نیمسال مهر ماه و ورودی بهمن ماه از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. افراد داوطلب و علاقه مند به شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد، در زمان تعیین ‌شده می توانند برای مقاطع تحصیلی مختلف فرآیند ثبت نام را انجام دهند. در ادامه به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی مهر ماه و بهمن ماه اشاره خواهیم کرد.

📆 زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲:

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲ با توجه به اعلامیه ‌های منتشر شده سازمان سنجش کشور در خصوص ظرفیت و پذیرش دانشگاه ها همزمان با ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری و بعد از انتشار نتایج کنکور سال جاری در بازه زمانی مرداد ماه شروع می شود. در جدول زیر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی مهر ماه ارائه شده ‌است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲
مقطع  زمان آغاز ثبت نام مهر ۱۴۰۲ تمدید مهلت ثبت نام مهر ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته 5 مرداد لغایت 27 مرداد تا 8 شهریور
کاردانی ناپیوسته 18 لغایت 28 مرداد تا 8 شهریور
کارشناسی پیوسته 18 لغایت 28 مرداد تا 8 شهریور
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر لغایت 5 مرداد تا 8 شهریور

📆 زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲:

فرآیند اسم‌ نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ورودی بهمن ماه معمولاً در بازه زمانی اواخر آذر ماه الی اوایل دی ماه شروع می شود. داوطلبان گرامی می توانند برای مشاهده زمان بندی نام نویسی در دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم و به صورت بدون آزمون به جدول زیر مراجعه نمایند. همچنین متقاضیان گرامی می توانند برای اطلاع از تاریخ تمدید مهلت ثبت نام، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲
مقطع  آغاز ثبت نام بهمن سال ۱۴۰۲ اتمام ثبت نام بهمن سال ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته 7 دی 17 دی 
کاردانی ناپیوسته 30 آذر 10 دی 
کارشناسی پیوسته 30 آذر 10 دی 
کارشناسی ناپیوسته 4 دی 14 دی 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

همه دانشگاه ها برای ثبت نام و پذیرش دانشجویان، شرایط و مقررات عمومی و اختصاصی را تعیین کرده اند. پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز برای همه مقاطع، شرایط عمومی و اختصاصی مشخص کرده است که افراد متقاضی باید قبل از ثبت نام تمام ضوابط را بررسی نمایند و تنها در صورت برخورداری از تمامی شرایط اقدام به نام نویسی در دانشگاه آزاد نمایند. در ادامه به مهم ‌ترین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ اشاره کرده‌ ایم.

📑 شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲:

 • اعتقاد و التزام عملی داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن فساد اخلاقی و اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و انواع روان گردان ها
 • داشتن توانایی جسمی و روانی متناسب با رشته انتخابی
 • پذیرش کلیه قوانین حاکم بر دانشگاه آزاد اسلامی
 • عدم تعهد دانشگاه ها به تامین خوابگاه دانشجویان

📑 شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲:

🔸 پذیرش بر اساس:

1 – کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: معدل کتبی دیپلم (رشته های نظری) و معدل کل دیپلم (رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش)

2 – کاردانی پیوسته: پذیرش بر اساس معدل کل دیپلم 

3 – کارشناسی ناپیوسته: پذیرش بر اساس معدل کل مقطع کاردانی

🔸 مدارک تحصیلی مورد نیاز:

1 – کاردانی پیوسته: دارا بودن دیپلم (نظام سالی واحدی / ترمی واحدی، نظام قدیم چهار ساله و یا نظام 3-3-6) رشته های فنی و حرفه ای و کارو دانش

2 – کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته: دارا بودن دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی + پیش دانشگاهی (یا کاردانی)، دیپلم نظام 3-3-6 و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم 

3 – کارشناسی ناپیوسته: دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم 

🔸 فارغ التحصیلی داوطلبان حداکثر تا تاریخ 31 / 6 / ۱۴۰۲ برای ورودی مهر و حداکثر تا تاریخ 30 / 11 / ۱۴۰۲ برای ورودی بهمن ماه

🔸 تفاوت درصد تاثیر معدل دیپلم با توجه به رشته انتخابی و عنوان دیپلم (مختص مقطع کارانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته)

🔸 تعداد حداکثر 20 انتخاب برای هر مجموعه رشته برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه

دریافت دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از آنجایی‌ که دانشگاه آزاد معمولاً سالانه 2 بار برای ورودی های اول و دوم پذیرش خواهد داشت، بنابراین نحوه ثبت نام ورودی مهر ماه و ورودی مهمن ماه بعضی مواقع یکسان و در برخی مواقع با یکدیگر متفاوت می باشد. اما شیوه ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد تقریباً مشابه با هم است. سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی های مهر و بهمن به صورت اینترنتی و به صورت مشابه انجام شد. گفتنی است این ثبت نام از طریق سایت azmoon.org انجام می شود. در ادامه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را مشاهده می ‌کنید.

 • مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org
 • دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر
 • ورود به لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • دریافت شناسه و نام کاربری ثبت نام
 • ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و نام کاربری ثبت نام و کد ملی
 • تکمیل فرم ثبت نام ( اطلاعات شخصی / اطلاعات تحصیلی )
 • آپلود عکس 3 * 4 اسکن شده 
 • تکمیل فرم انتخاب رشته ( حداکثر 20 انتخاب )
 • تایید و ثبت نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری

📢 اطلاعیه

لازم به ذکر است که افراد باید قبل از اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی در سال ۱۴۰۲، ابتدا مدارک ثبت نام خود را آماده نموده و بعد از آن مراحل ثبت نام و انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

 

شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲‌ – 1402

شهریه فاکتور بسیار مهمی در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد است. بنابراین داوطلبان باید بر اساس آن انتخاب خود را انجام دهند و از شهریه ‌های ثابت و متغیر به ‌طور کامل اطلاع داشته باشند. لذا داوطلبان در کنار عواملی چون علاقه و کیفیت دانشگاه، بحث هزینه‌ ها را نیز باید مورد بررسی قرار دهند. در ادامه شهریه دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ – 1402 در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکتری را ارائه کرده ‌ایم.

شهریه کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 2 میلیون و 640 الی 3 میلیون و 800 هزار تومان
فنی و مهندسی 3 میلیون و 460 الی4 میلیون و 760 هزار تومان
علوم پایه 3 میلیون و 150 الی 3 میلیون و 700 هزار تومان
هنر 3 میلیون الی 3 میلیون و 860 هزار تومان
علوم پزشکی 5 میلیون و 520 الی 6 میلیون و 350 هزار تومان
شهریه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 2 میلیون و 950 الی 4 میلیون و 560 هزار تومان
فنی و مهندسی  3 میلیون و 870 الی 4 میلیون و 900 هزار تومان
علوم پایه 3 میلیون و 200 الی 4 میلیون و 150 هزار تومان
هنر 3 میلیون و 500 الی 4 میلیون و 860 تومان
علوم پزشکی 6 میلیون و 150 الی 7 میلیون و 560 هزار تومان
شهریه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 4 میلیون و 100 الی 6 میلیون و 350 هزار تومان
فنی و مهندسی  4 میلیون و 200 الی 6 میلیون و 500 هزار تومان
علوم پایه 3 میلیون و 700 الی 5 میلیون و 350 هزار تومان
هنر 3 میلیون و 700 الی 4 میلیون و 900 هزار تومان
علوم پزشکی 7 میلیون و 680 الی 11 میلیون و 800 هزار تومان
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 8 میلیون و 900 الی 10 میلیون و 700 هزار تومان
فنی و مهندسی  8 میلیون و 640 الی 10 میلیون و 200 هزار تومان
علوم پایه  8 میلیون و 800 الی 9 میلیون و 300 هزار تومان
هنر 8 میلیون الی 10 میلیون تومان
علوم پزشکی 14 میلیون الی 15 میلیون و 840 هزار تومان
شهریه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – 1402
گروه آموزشی مبلغ
علوم انسانی 18 میلیون الی 20 میلیون و 500 هزار تومان
فنی و مهندسی 20 میلیون و 460 هزار تومان الی 21 میلیون و 300 هزار تومان
علوم پایه 18 میلیون و 500 هزار تومان الی 20 میلیون و 500 هزار تومان
هنر 19 میلیون و 500 هزارتومان الی 22 میلیون تومان
علوم پزشکی 18 میلیون الی 19 میلیون و 500 هزار تومان

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است، دانشگاه آزاد در هر دو مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد. تفاوت پذیرش در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در مدارک مورد قبول برای پذیرش بوده و هر داوطلب با توجه به نوع رشته تحصیلی، سال فارغ التحصیلی و مدرک پایه باید مقطع مناسب را انتخاب کند.

مقطع مهم ترین رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته
کاردانی پیوسته حسابداری  نقشه کشی معماری گرافیک  نقاشی
تربیت بدنی نرم افزار کامپیوتر نقشه برداری طراحی دوخت

 

مقطع مهم ترین رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته
کاردانی ناپیوسته دامپزشکی حسابداری برق گرافیک
معماری نرم افزار کامپیوتر عمران علوم ورزشی

 

مقطع مهم ترین رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته
کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی عمران گرافیک برق
گرایش های مدیریت نرم افزار حسابداری معماری

 

مقطع گروه مهم ترین رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته
کارشناسی پیوسته ریاضی مهندسی برق  مهندسی مکانیک مهندسی عمران مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
تجربی مهندسی صنایع غذایی زیست سلولی مولکولی میکروبیولوژی شیمی کاربردی گیاه پزشکی
انسانی گرایش های مدیریت روانشناسی مشاوره حقوق حسابداری
هنر ارتباط تصویری  عکاسی بازیگری طراحی لباس طراحی صنعتی
زبان زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان فرانسه مترجمی زبان آلمانی

 

سهمیه های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

سهمیه در نظر گرفته شده برای پذیرش داوطلبان در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد بدین شرح می باشد.

سهمیه رزمندگان به آن دسته از داوطلبانی تعلق خواهد گرفت که حداقل شش ماه در جبهه حضور داشته باشند.

سهمیه ایثارگران متعلق به آن دسته از داوطلبانی است که خود آنان جانباز  25% باشند و یا اینکه همسر و فرزند آنان جانباز 25 درصد باشد. همچنین سهمیه متعلق به آزادگان و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر باشند.

سهمیه در نظر گرفته شده برای خانواده های شهدا با توجه به دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد برای خانواده هایی است که پدر، خواهر، مادر، برادر، آنان شهید شده باشد. برای استفاده از سهمیه خانواده های شهدا لازم است در بند مربوطه تکمیل نمایند.

سهمیه های مندرج در دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

📢 اطلاعیه:

قبل از ثبت نام توصیه می شود حتما دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه کرده و مراحل ثبت نام را با دقت انجام دهید. همچنین می‌ توانید شانس خود را برای پذیرش در رشته های دانشگاه علمی کاربردی امتحان کنید.

 

اخبار پیرامون دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

هر سال زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی پیوسته از 5 تا 27 مرداد ماه ۱۴۰۲ است.

زمان اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

نتایج ثبت‌ نام نیز مانند نام نویسی از طریق سامانه دانشگاه آزاد و به صورت اینترنتی اعلام می شود. بعد از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نتایج این انتخاب رشته پس از چند هفته منتشر خواهد شد و داوطلبان با مراجعه به سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می توانند نتایج انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد را مشاهده نمایند. 

 

خلاصه مطالب

دانشگاه آزاد با پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور، متقاضیان زیادی را برای ثبت نام در این دانشگاه به خود جذب کرده است. افراد می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ir برای ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند. فراموش نکنید که نام نویسی بدون کنکور دارای برخی شرایط می باشد که فرد متقاضی تنها در صورت واجد شرایط بودن می تواند در این دانشگاه ثبت نام نماید. سالانه همزمان با شروع نام نویسی در این دانشگاه، دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز منتشر می گردد که شرایط و ضوابط مورد نیاز، مدارک، لیست رشته ها و … را به صورت کامل تشریح می کند. در این مقاله دفترچه های مربوط به مقاطع کاردانی و کارشناسی (به صورت پیوسته و ناپیوسته) ارائه شده است.

پس از مطالعه دقیق این مقاله، چنانچه با سوال و یا اشکالی رو به رو شدید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید. علاوه بر تماس تلفنی، می توانید برای ما کامنت بگذارید. مشاوران ما، در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 

📥 برای دانلود پی دی اف کامل مقاله دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.  

 

4.6/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا بدون کارت پایان خدمت نیز می توان در دانشگاه آزاد ثبت نام کرد؟

ثبت نام قطعی هر یک از داوطلبان آقا زمانی خواهد بود که کارت معافیت و یا پایان خدمت داشته باشند و یا مجوز لازم را از پلیس + 10 دریافت نموده باشند.

آیا در دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سهمیه ای برای پذیرش در رشته های بدون آزمون در نظر گرفته شده است؟

بله؛ همانند ثبت نام در کنکور سراسری هر یک از مناطق 1، 2 و 3 دارای سهمیه می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توانیم برای دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نماییم؟

برای دانلود دفترچه رشته های بدون آزمون آزاد لازم است به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. همچنین در این مقاله نیز لینک دانلود دفترچه ها قرار داده شده است. 

نظرات

 1. رنجبر
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام وقت بخیر، دانشگاه آزاد تبریز رشته های مدیریت، غیر حضوری میپذیره؟

  • rahdar
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه ازاد نظام اموزشی غیر حضوری را فقط در واحد الکترونیکی ارائه میدهد که این واحد متفاوت از مابقی واحد ها است و برای اموزش غیرحضوری میتوانید دانشگاه پیام نور را در نظر داشته باشید.

 2. seraj
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  آیا توی رشته های دفترچه بدون کنکور آزاد رشته های دکتری حرفه ای هم وجود داره؟

 3. seraj
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام… دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد مربوط به سال قبل برای ثبت نام مناسبه؟

 4. Alizadeh
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

  سلام من رشتم انسانیه ولی رشته گرافیک میخوام میتونم دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم برای ترم بهمن ماه؟؟؟

  • مشاور براتی
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی به معدل شما ونوع دانشگاه انتخابی شما دارد .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. Fateme
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۰

  سلام وقت بخیر من هنرستان تربیت بدنی خوندم کاردانی تربیت بدنی هم دارم میتونم کارشناسی ناپیوسته تربیت دبیر تربیت بدنی بخونم؟ترم مهرماه دانشگاه تهران مرکزی

  • bahraii
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر زمان ثبت نام انتخاب رشته ورودی مهر دانشگاه تموم شده برای طلاعات بیشتر تماس بگیرید

 6. محمود
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

  با سلام .گرایش بالینی در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسب ارشد بدون‌کنکور هم امسال دانشجو میگیره ؟

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام روز بخیر بله میگیرد

 7. محسن
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام
  برای رشته مکانیک خودرو پیوسته بدون کنکور از شهر طبس به مشهد میشه انتقالی گرفت؟

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت بخیر
   رشته مکانیک خودرو با کنکور هست بدون کنکور امکان پذیر نمی باشد.

 8. محدثه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام و وقت بخیر رشته ی برق کنترل بدون کنکور ارشد هم می‌شود یا خیر

  • aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر
   نیازه برای اطلاع در این خصوص با مرکز تماس بگیرید

 9. انیتا
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

  درود و وقت بخیر
  دانشگاه ازاد تبریز ، دندانپزشکی و دامپزشکی بدون کنکور می پذیره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷

   خیر هیچ دانشگاهی در این زمان رشته های دندانپزشکی و دامپزشکی را بدون ازمون بر نمیدارد ولی زیرمجوعه های ان را بله

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)