ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های دکتری دانشگاه آزاد

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

رشته های دکتری دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ از جمله سؤالات بسیار مهمی است که معمولاً متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی از مشاوران تحصیلی خبره می پرسند. یافتن پاسخی مناسب برای این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ به اندازه ای مهم است که در صورت عدم اطلاع از آن نمی توان انتخاب رشته ای حرفه ای در سایت دانشگاه آزاد انجام داد. در واقع، هر یک از داوطلبان نیاز به کسب اطلاعاتی در مورد شرایط و نحوه دقیق و بی عیب و نقص انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و یافتن پاسخی دقیق برای این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم ؟ دارند.

 

از آن جایی که یافتن اطلاعاتی در رابطه با این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم برای هر یک از متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب رشته در این دانشگاه الزامی است از این رو کمک خواستن از مشاوری آگاه در این رابطه و برای یافتن پاسخی دقیق برای این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ می تواند بسیار مهم باسد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه آزاد و همین طور دریافت راهنمای تصویری انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید با تیم مشاوره ای کاردان در این رابطه تماس بگیرید.

 

 

برای آشنایی با نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و اطلاع از لیست رشته های ارائه شده از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی از نحوه صحیح انتخاب رشته در سامانه اطلاع پیدا کنید

 

 

در دوره بدون کنکور چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

همان طور که در جریان هستید دانشگاه آزاد اسلامی به جز دوره با آزمون اقدام به پذیرش داوطلبان از طریق دوره های بدون آزمون نیز می کند.

اما سؤال مهم در اینجا این است که در دوره بدون کنکور چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

 در صورتی که به دنبال یافتن پاسخی درست و منطقی برای این پرسش مهم هستید در ادامه این نوشته جامع با ما همراه باشید تا پاسخ مناسبی برای این سؤال مهم یعنی در دوره بدون کنکور چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم پیدا کنید.

در این بخش با ذکر راهنمای تصویری انتخاب رشته دانشگاه آزاد در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در دوره مهر

 

 

زمان انتخاب رشته بدون کنکور آزاد

 

 

. در قدم اول باید برای ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی از طریق مرورگر گوگل خود اقدام کنید. برای این کار می توانید از بخش بالایی مرورگز گوگل برای درج آدرس سایت یعنی azmoon.org استفاده کنید و یا این که عبارت سایت دانشگاه آزاد را در بخش میانی مرورگر گوگل خود درج کنید.

 

 

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور آزاد

 

 

. در قدم دوم و بعد از ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی نوبت به کلیک بر روی گزینه ثبت نام بدون آزمون کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می رسد.

 

 

شرایط انتخاب رشته بدون کنکور آزاد

 

 

. در مرحله سوم الزاماً باید از میان مقاطع تحصیلی به نمایش درآمده بر روی صفحه یک مورد را انتخاب بفرمایید. (کاردانی و کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته آزاد)

 

 

سامانه ثبت نام بدون کنکور آزاد

 

 

. در قدم بعدی برای پاسخ به سؤال چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ باید عرض کنیم که در این مرحله نوبت به درج سه مورد مهم یعنی کد ملی، رمز کارت اعتباری و همین طور شناسنامه در فیلد های مشخص شده در سامانه می رسد.

 

 

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

. مرحله بعدی درج آدرس و اطلاعات شخصی (نام پدر، کد ملی، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی و غیره) در سامانه می رسد.

 

 

ثبت نام ترم بهمن بدون کنکور آزاد

 

 

. قدم بعدی مربوط به درج کلیه اطلاعات تحصیلی از جمله شاخه تحصیلی، معدل کل دیپلم، تاریخ اخذ مدرک دیپلم و غیره می رسد.

 

 

 

ثبت نام بدون کنکور مهر آزاد

 

 

. مرحله مهم بعدی برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور بارگذاری عکسی در اندازه 4×3 در سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد است.

 

 

مهلت انتخاب رشته آزاد

 

. آخرین مرحله ورود به برگه انتخاب رشته و درج بیست مورد کد رشته محل از میان کد رشته محل های معرفی شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که باید در نهایت دقت این کار را انجام دهید.

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در دوره بهمن

به جز دوره مهر ماه حتماً این سؤال برای شما هم پیش می آید که در دوره بهمن چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

در رابطه با فرآیند انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در دوره بهمن ماه و یافتن پاسخی دقیق به این سؤال یعنی در دوره بهمن ماه چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ باید خدمت شما عرض کنیم که این امر به صورت اینترنتی برای داطلبان و افراد متقاضی انجام نمی شود.

در واقع، هر یک از افراد داوطلب الزاماً باید به دانشگاه مورد نظر برای انتخاب رشته اقدام کنند. البته دقت داشته باشید که همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام و انتخاب رشته در دوره بدون کنکور آزاد اسلامی در دوره بهمن ماه برای هر یک از افراد متقاضی و داوطلب ثبت نام الزامی و مهم است.

 

 

در دوره با کنکور چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

به جز دوره بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره هر یک از افراد الزاماً می توانند برای ثبت نام در دوره با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی نیز اقدام کنند.

اما در این میان این سؤال مطرح می شود که چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ در صورتی که به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ هستید در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

 

 

 

ثبت نام با کنکور دانشگاه آزاد

 

 

 

زمان انتخاب رشته با کنکور آزاد

 

 

. در قدم اول و برای کسب اطلاعاتی در مورد این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ باید از طریق مرورگر گوگل خود وارد سایتی به آدرس azmoon.iau.ac.ir شوید و در ادامه گزینه ای تحت عنوان انتخاب رشته آزمون سراسری را بزنید.

 

 

نحوه ثبت نام با کنکور آزاد

 

 

. در قدم بعدی برای دستیابی به پاسخ این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ الزاماً باید برای درج دو مورد مهم شناسه دانشگاه آزاد و همین طور کد ملی خود اقدام بفرمایید. با درج این مورد مهم نوبت به درج گزینه ورود می رسد.

 

 

شرایط ثبت نام با کنکور آزاد

 

 

هزینه ثبت نام با کنکور آزاد

 

 

. در مرحله بعدی نوبت به واریز مبلغ مورد نظر برای ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی می رسد. برای این کار الزاماً‌ باید از میان بانک های مورد نظر بر روی لوگوی آن کلیک کرده و در ادامه کلیک پرداخت را بزنید.

 

 

ثبت نام با کنکور آزاد

 

 

رشته های کارشناسی با کنکور آزاد

 

 

. در قدم آخر الزاماً باید کد رشته های مورد علاقه تان را از میان کد رشته های ارائه شده در دوره با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کرده و سپس کلید تأیید نهایی را بزنید.

.  با طی مراحل ذکر شده در بالا کد پیگیری از طریق سامانه دانشگاه آزاد اسلامی دریافت می کنید که باید آن را در نزد خود نگه دارید.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

نکاتی طلایی و مهم برای داشتن انتخاب رشته ای موفق در دانشگاه آزاد 

انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی در میان افراد و داوطلبان از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع، در صورت عدم توجه به نکاتی خاص و ویژه در زمان انتخاب رشته نمی توانید انتظار داشتن انتخاب رشته ای قوی و در ادامه قبولی در دانشگاه و شهر مورد علاقه خود را داشته باشید.

در این بخش با ذکر نکاتی طلایی و مهم برای داشتن انتخاب رشته ای مؤفق در دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت شما هستیم. نکاتی که به جز موارد مذکور در بالا می تواند پاسخی قانع کننده به سؤال چگونه در سایت دانشگاه انتخاب رشته کنیم؟ باشد.

در صورت توجه و رعایت نکات ذکر شده در ادامه می توانید قبولی خود را در دوره با کنکور و همین طور بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی تضمین بفرمایید.

. از توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی خانواده غافل نشوید

در حال حاضر و همان طور که همه می دانیم با توجه به شیوع همه گیر ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها از رونق افتاده و خانواده های بسیاری با مشکل مالی مواجه شده اند.

از طرف دیگر، شهریه دانشگاه آزاد اسلامی هم همانند سال های گذشته بسیار بالاست. از این رو الزاماً در زمان انتخاب رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی به وضعیت اقتصادی خانواده خود نیز توجه کنید.

 

 

برای دریافت بهترین و جامع ترین مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

. در مورد امکان پذیر بودن یا نبودن ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رشته ها نیز بدانید

در حال حاضر و با توجه به بالا رفتن سطح آگاهی و همین طور نیاز جامعه ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر یعنی ارشد و همین طور دکتری در میان جوانان و اهالی درس و کتاب بسیار باب شده است.

از این رو، قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته یا رشته های مورد نظر خود از امکان پذیر بودن یا نبودن ادامه تحصیل در آن رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر نیز اطلاعاتی را بدست آورید و تنها در صورتی آن ها را انتخاب کنید که بتوانید در آینده مدارج عالی تر را نیز در آن رشته بگیرید.

. بدون توجه به بازار کار رشته ها انتخاب رشته نکنید

 یکی از مهم ترین مواردی که در زمان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی چه در دوره بدون آزمون و چه دوره با آزمون باید به آن توجه کرد در رابطه با بازار کار رشته های ارائه شده در این دانشگاه است.

بدون توجه به بازار کار مسلماً نمی توانید آینده کاری خوبی را برای خود رقم بزنید. در هر صورت شما به داشتن کاری مناسب آن هم با حقوق کافی نیاز دارید.

 

 

. توجه به استعدادهای درونی و علایق خود در زمان انتخاب رشته آزاد

از دیگر موارد مهم و قابل توجه در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی برای یافتن پاسخی دقیق به این سؤال یعنی چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بحث استعدادها و توانمندی های درونی شماست.

در واقع، داشتن انتخاب رشته ای بدون توجه به علایق و استعدادهای درونی در دانشگاه آزاد نه تنها فایده ای برایتان ندارد بلکه مشکلاتی هم در آینده برایتان به وجود می آورد.

پس لطفاً چشم و هم چشمی را در زمان انتخاب رشته آزاد کنار بگذارید و به استعدادها و علایق خود توجه کنید تا بدین ترتیب انتخاب رشته ای آگاهانه و حرفه ای را تجربه نمایید.

 

 

برای اطلاع از لیست کامل رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علوم تحقیقات بر روی لینک مربوطه

کلیک بفرمایید

 

. از دریافت مشاوره تحصیلی در زمان انتخاب رشته آزاد غافل نشوید

از دیگر موارد مهمی که در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به آن توجه کنید دریافت مشاوره تحصیلی است. البته مشاوره تحصیلی که از مشاوری کاردان دریافت بفرمایید.

 

 

. از شرکت در آزمون های استعدادسنجی غافل نشوید

یکی دیگر از موارد مهمی که در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد نباید از آن غافل شد شرکت در آزمون های استعدادسنجی است.

آزمون هایی جامع که می تواند در شناخت توانایی ها و استعدادهایتان به شما دوست عزیز داوطلب کمک کند. از میان بهترین و معروف ترین این آزمون ها می توان از آزمون هالند یاد کرد.

آزمونی که سؤالات آن کاملاً‌ استاندارد بوده و می توانید به وسیله آن ها به استعدادهای خود پی ببرید. البته دقت داشته باشید که برای شرکت در این آزمون های جامع بهتر است از کمک مشاوری آگاه استفاده کنید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

پشتیبانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 

رشته های تجربی دانشگاه آزاد

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

برای اطلاع دقیق از نحوه انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آدرس سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

آدرس سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد azmoon.org است.

آیا انتخاب رشته ترم بهمن آزاد در دوره بدون کنکور به صورت اینترنتی انجام می شود؟

خیر. برای این امر باید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه فرمایید.

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در چه مقاطعی انجام می شود؟

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد در تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته انجام می شود.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور