تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
sida.medu.ir

نحوه ورود و ثبت نمرات در سامانه سیدا – sida.medu.ir

sida.medu.ir
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

بر اساس اعلام مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی کشور، از این پس به منظور یکپارچه سازی همه سامانه های دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش، تمامی امور مربوط به ثبت نمرات و صدور نتایج مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در سایت سیدا به آدرس sida.medu.ir انجام می شود. در ادامه علاوه بر معرفی جامع سامانه سیدا، با نحوه ورود به آن نیز آشنا خواهیم شد. 

همچنین، کاربران گرامی می توانند چنانچه در هنگام مراجعه به سامانه sida.medu.ir و انجام امور مربوطه دچار مشکل شده و یا با سوالی مواجه شدند، با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در اسرع وقت دریافت نمایند. 

 

برای دریافت اطلاعات در مورد نحوه ورود و ثبت نمرات در سامانه سیدا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

ضرورت ثبت نمرات در سامانه سیدا

 

ضرورت ثبت نمرات در سامانه سیدا

 

چندی پیش در دی ماه 1399، سامانه ایی تحت عنوان، سامانه سیدا در سازمان آموزش و پرورش معرفی شد. این سازمان در گذشته نیز از چند سایت دیگر بهره مند بود که هر کدام برای هدفی خاصی طراحی شده بودند.

به دلیل محیط قدیمی، عدم هماهنگی، نداشتن پشتیبانی قوی، پر دردسر بودن برای کاربران، زیرساختارهای نامناسب و غیره سبب گشت تا نیاز به معرفی سامانه سیدا برای مدارس بیش از پیش احساس شود.

سامانه سیدا که برای فازهای مختلفی تهیه شده است، در حال حاضر به انجام اولین و مهم ترین فاز آن یعنی یکپارچه سازی ثبت نمرات و نتایج ارزشیابی یا صدور کارنامه برای تمامی پایه ها و مقاطع تحصیلی می پردازد.

البته نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا برای مقاطع ابتدایی و مقاطع متوسطه متفاوت بوده و لازم است که مدیران و معلمان با این روند آشنا باشند.

به دلیل آنکه این سامانه کار خود را نسبتا به تازگی آغاز کرده است، ممکن است کاربران آشنایی چندانی با فرایند انجام امور مربوطه نداشته باشند. از این رو، در ادامه قصد داریم تا علاوه بر معرفی سامانه سیدا، راهنمای کامل ثبت نمرات در سایت سیدا و سایر اطلاعات لازم در این مورد را آموزش دهیم.

 

برای آشنایی با نحوه ورود به سامانه پادا – سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی – pada.medu.ir وارد لینک مربوطه شوید.

 

مراحل آغازین ثبت نمرات در سامانه sida.medu.ir

نخستین کاری که معلمان عزیز جهت ثبت نمرات در سامانه سیدا باید انجام دهند، دریافت رمز عبور از مدیر است. برای هر کدام از معلمان و مدیران رمز عبوری در نظر گرفته شده است که تنها مختص به کاربر مربوطه است و بدون آن ورود امکانپذیر نمی باشد. اگر برای اولین بار است که به این سایت مراجعه می کنید، به مراحل اولیه و نکات لازم زیر در مورد نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا دقت داشته باشید.

 • آدرس اینترنتی سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir را در موتور جستجو گر وارد کنید
 • در صفحه اول باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. منظور از نام کاربری همان کد ملی است. گذرواژه یا رمز عبور نیز برای فردی که نخستین بار است به این سایت وارد می شود، همان کد پرسنلی می باشد. البته این کد باید بعدا تغییر کند تا امنیت آن بالا رود.
 • کد امنیتی نمایش داده شده را وارد نمایید و به صفحه بعد بروید.
 • بهتر است که از مرورگرهای فایرفاکس، کروم یا اکسپلورر استفاده کنید تا برای باز شدن سایت مشکلی نداشته باشید.
 • زبان کیبورد خود را حتما به انگلیسی برگردانید.
 • وارد پنل کاربری خود می شوید که در آن نام و نام خانوادگی معلم، نام و کد مدرسه، و مقطعی که در حال تدریس می باشید را مشاهده خواهید کرد.

 

چنانچه می خواهید با شیوه ورود سامانه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان آشنا شوید، لینک مربوطه را انتخاب فرمایید.

 

نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا در مقطع ابتدایی

در مقطع ابتدایی نیز می توان ثبت نمرات را در سامانه sida.medu.ir به دو روش انجام داد، یکی از روش های شیوه درس به درس، و دیگر دانش آموز به دانش آموز است.

معلم می تواند هر دو از روش اقدام نماید، در ادامه سعی می کنیم که هر دو روش را توضیح دهیم.

 

 • نام کاربری و رمز عبور خود را در اولین صفحه باز شده در سامانه sida.medu.ir وارد کنید.

 

معرفی سامانه سیدا

 • در منوی سمت راست صفحه قسمت بالا بر روی گزینه عملیات ضمن سال کلیک کنید. در زیر عبارت ” لیست کلاس و ورود نتایج” می توانید به دلخواه یکی از گزینه های “ورود نتایج از طریق کلاس توصیفی” و یا “ثبت نتایج ارزشیابی انفرادی” را انتخاب نمایید.

 

معرفی بخش های مختلف سامانه سیدا

 

 • اگر منوی “ورود نتایج از طریق کلاس توصیفی” را برگزینید، می توانید توصیف عملکرد را به صورت درس به درس جلو ببرید. در این قسمت با صفحه ایی به شکل زیر روبرو خواهید شد.

 

نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا

 

 • هر کدام از درس هایی که قصد وارد کردن نتیجه آن را داشتید، انتخاب کنید. سپس در صفحه ایی به شکل زیر، نوبت سال تحصیلی مورد نظر را انتخاب می کنید تا لیست دانش آموزان برایتان نمایش داده شود.

 

آشنایی با نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا

 

 • برای هر کدام از دانش آموزان باید توصیف عملکرد را از عدد 1 تا 4 وارد نمایید. همانطور که می بینید، هر عدد نشان دهنده یک ملاک است که به ترتیب عبارتند از: خیلی خوب (1)، خوب (2)، قابل قبول (3)، نیازمند تلاش بیشتر (4). توجه داشته باشید که مستطیل “توصیف عملکرد” داخل جدول می بایست یک توضیح کوتاه از نحوه آمادگی و پاسخگویی دانش اموز نیز بنویسیم. این کار را تا آخرین دانش اموز انجام دهید.

 

نحوه ورود به سامانه سیدا

 

 • عملیات بالا را برای همه دروس یک به یک می گذارنیم تا دروس تکمیل شوند. قبل از اینکه “ثبت نتایج” را بزنید، در برخیاز مدارس لازم است که گزینه دروس و سر فصل ها نیز کامل شود.

 

نحوه ورود به سامانه سیدا

 

برای اتصال به سامانه درخواست تاییدیه تحصیلی mypishkhan.com بر روی لینک کلیک کنید.

 

روش دانش به دانش آموز ثبت نمره در سیدا

 اگر مایل بودید روش دانش آموز به دانش آموز را استفاده کنید، مطابق توضیحات زیر عمل نمایید.

 

 • مجددا از طریق منوی ” عملیات ضمن سال” بر روی گزینه ” ثبت نتایج ارزشیابی انفرادی” کلیک می کنید.
 • حال باید دانش آموزان را یک به یک انتخاب کرده تا دروس وی برای شما نمایش داده شود.
 • در مرحله بعد نیز باید توصیف عملکر و مقیاس را وارد کنید.
 • بعد از اینکه مراحل را برای همه دانش آموزان طی کردیم، دکمه ” ثبت نتایج” را لمس می کنیم.
 • همچنین می توانیم در قسمت دروس و سرفصل ها، سرفصل ها را برای هر دانش آموز مشخص نماییم.
 • بهتر است برای هر دانش آموز یک عبارت کوتاه از عملکر او نوشته و آن را به ثبت برسانیم. بدین ترتیب، ثبت نمرات در سامانه سیدا برای مقطع ابتدایی به پایان می رسد.

 

برای دریافت راهنمای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد بر روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نمرات مقطع متوسطه در سامانه سیدا

حال که با نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا مقطع ابتدایی آشنا شدیم، بهتر است که با روش ثبت نتایج نمرات دانش آموزان مقطع متوسطه نیز آشنا شویم.

در این مقطع نیز ابتدا لازم است که همان مراحل اولیه توضیح داده شده در بالا را طی کنیم. یعنی با وارد کردن کد کاربری و رمز عبور وارد پنل شخصی خود شویم. در ادامه با سایر گام ها آشنا می شویم.

 

زاهنمای تصویری ثبت نمرات متوسطه در سامانه sida.medu.ir

 • پس از ورود به سامانه sida.medu.ir و پنل شخصی خود، با کلیک بر روی منوی “عملیات ضمن سال”، دو گزینه ” چاپ لیست کلاس ” و ” ورود نتایج از طریق کلاس” برای ما به نمایش در می آید. برای ثبت نمرات در سامانه سیدا بایستی گزینه دوم را فشار دهید.

 

نحوه ورود به سامانه سیدا مقطع متوسطه

 

 • حال در صفحه بعد، نخست می بایست مشخصات کلاسی که قرار است نمرات دانش آموزان آن را به ثبت برسانید وارد نمایید.

 

ثبت نمرات در سامانه سیدا مقطع متوسطه

 

 • با کلیک بر روی گزینه “انتخاب” در جلوی کادر “پایه / کلاس”، پنجره ایی به شکل زیر برایتان باز خواهد شد. در این بخش، شما بایستی پایه مورد نظر جهت ثبت نمرات را کلیک و گزینه ” انتخاب” را لمس نمایید.

 

ثبت نمرات در سامانه سیدا مقاطع مختلف

 

 • در مرحله بعد نوبت به انتخاب درس می رسد. با فشار بر روی گزینه “درس”، درسی که شما در آن پایه وظیفه تدریس آن را داشته قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

 • در بخش سوم، نمیسال یا نوبت تحصیلی که در آن قرار دارید را وارد می نمایید. با انجام این کار، اسامی دانش آموزان برایتان نشان داده خواهد شد.
 • شما در این صفحه دو گزینه “مستمر اول یا دوم” و “مستمر پایانی” را دارید. متناسب با هدف خود یکی از این ها را انتخاب کنید. با کلیک بر روی هر کدام، جای نمره برایتان باز خواهد شد.
 • اگر نمره مورد نظر، به صورت اعشاری می باشد می توانید از نقطه یا علامت اعشار استفاده کنید.

 

 

 • اگر تمام یا اکثر دانش آموزان یک نمره خاص را کسب کرده باشند، می توانید در کادر “تکرار نمره” آن را وارد کرده تا برای همه به نوشته شود.
 • در نهایت دکمه “مجموع نمرات” را لمس کرده و با حساب کردن جمع آن ها را می نویسد. البته سامانه خود نیز مجموع اعداد را محاسبه می نماید و اگر اشتباهی صورت گرفته باشد به شما نشان خواهد داد.

 

نکته: ممکن است که شما به هر دلیلی جای برخی از نمرات را خالی گذاشته باشید و سامانه اعلام کند که مجموع اشتباه بوده است. اگر قصد دارید که همچنان این موراد را خالی بگذارید، منوی ثبت نمرات در سامانه سیدا را لمس فرمایید.

 

 • برای وارد کردن نمرات پایانی اول یا دوم نیز همین روال را طی کنید و در نهایت به ثبت برسانید. همچنین، چنانچه پس از ثبت نهایی متوجه شدید در نمره یا نمراتی اشتباه کرده اید، مجددا می توانید برگردید و آن را ویرایش یا اصلاح نمایید.

 

جهت دریافت راهنمای سامانه ثبت نام کتاب درسی irtextbook.ir لینک مربوطه را انتخاب نمایید.

 

راهنمای دریافت کارنامه دانش آموزان از سامانه sida.medu.ir

علاوه بر توضیحاتی که در معرفی سامانه سیدا داده شده، یک مورد دیگر را نیز باید اضافه کنیم که ویژه دانش آموزان است. دانش آموزان با مراجعه به این سامانه می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها با ورود به سامانه سیدا کارنامه و نمرات خود را کسب نمایند.

این امر نه تنها در شرایط کنونی به حفظ سلامت و پیشگیری از همه گیری بیماری کرونا کمک کرده است، بلکه نظم و دقت بیشتری را با خود به همراه دارد. در بالا به ثبت نمرات در سامانه سیدا پرداختیم و در ادامه برای رفاه حال دانش آموزان عزیز و آشنایی با نحوه دریافت کارنامه اشنا خواهیم شد.

 

 • وارد کردن آدرس اینترنتی sida.medu.ir در مرورگرهای کروم، فایرفاکس، یا اکسپلورر
 • درج نام کاربری، رمز عبور، و کد امنیتی در صفحه اول سایت
 • در صفحه بعدی با کلیک بر روی دریافت کارنامه قادر خواهید بود تا نتایج امتحانات خود را مشاهده فرمایید.

 

نکته: دانش آموزان مقطع متوسطه می بایست قبل از دریافت کارنامه، پایه کلاس، درس و مدرس خود را انتخاب نماید تا در نهایت کارنامه برای او به نمایش درآید.

 

برای ورود به آزمون رغبت و توانایی پایه نهم در سامانه همگام آموزش و پرورش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

چاپ کارنامه در سامانه سیدا – sida.medu.ir

اضافه بر سوالات مکرر در مورد نحوه ورود به سامانه سیدا، بسیاری از دانش آموزان درخواست چاپ کارنامه خود را داشتند. در ابتدا انجام این کار با مشکلاتی همراه بود.

خوشبختانه سنجش اداره کل قسمت دریافت کارنامه ابتدایی و متوسطه اعلام کرد که این مشکل برطرف شده است و مدیران می توانند با ورود به سامانه sida.medu.ir، کارنامه را به صورت انفرادی یا گروهی صادر نمایند.

برای این منظور لازم است که عموامل اجرایی مدارس چند نکته را در نظر داشته باشند:

 • دبیران در هنگام ثبت نمرات در سامانه سیدا دقت کافی را داشته باشند و پس از وارد نمودن همه آن ها حتما دکمه ثبت نتایج را انتخاب کنند. همچنینف معلمان باید فرم ارزشیابی را به صورت دست نویس نیز به مدرسه تحویل دهند.
 • مدیر مدرسه باید حتما نمرات وارد شده را ارزیابی و تایید کند. بدین ترتیب، امکان تغییر توسط معلم یا افراد دیگر وجود نخواهد داشت.
 • معاون اجرایی مسئول چاپ کارنامه از سامانه سیدا می باشد.
 • دبیر یا معلم مربوطه وظیفه دارد که لیست دستی و کامپیوتری را یک بار دیگر بررسی کند و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت ان را اطلاع دهد.

 

اگر می خواهید بدانید به درد چه رشته ای می خورید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

بازیابی رمز عبور سامانه سیدا

اینکه برخی از کاربران در هر سامانه، رمز عبور یا نام کاربری خود را فراموش کنند، امری تعجب بر انگیز نیست و ممکن است برای هر کسی رخ دهد.

طراحان ثبت نمرات در سامانه sida.medu.ir تدبیری اندیشیده اند تا اگر معلم یا مدیر به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش کردند و یا مایل به تغییر آن بودند، به راحتی برای این امر اقدام نموده و مجددا قادر به ورود به سامانه باشند.

اما نکته قابل توجه در این زمینه آن است که تغییر یا بازیابی رمز تنها توسط شخصی که کاربری شما در سامانه سیدا مشخص کرده اید امکان پذیر است.

برای مثال، رمز عبور معلم توسط مدیر، رمز مدیر توسط مسئول منطقه، و رمز مسئول منطقه توسط غیره ریست می شود. از این روف در هنگام ورود به سامانه گزینه ایی مبنی بر تغییر یا بازیابی رمز عبور قرار داده نشده است.

اما به طور کلی برای افرادی که قصد انجام این کار دارند، توجه به نکات زیر ضروری است:

 1. برای تعیین رمز جدید از حروف کوچک و بزرگ لاتین استفاده کنید.
 2. بهتر است در این رمز اعداد را نیز به کار ببرید.
 3. از وارد کردن کاراکتر بپرهیزید.

 

جهت ورود به fish.medu.ir – سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان وارد لینک مربوطه شوید.

 

تعریف کاربر در سامانه توسط مدیر

ثبت نمرات در سامانه سیدا به صورت سلسله مراتبی است و ابتدا باید کاربری رده های بالا در سطح ستادی، استانی، منطقه ایی، مسئولین مدرسه و در نهایت دانش آموزان مشخص شود.

روند نیز بدین گونه است که هر مسئول، رده پایین تر خود را تعریف و دسترسی های مجاز را برای وی تعیین نماید. ما در زیر سعی می کنیم به نحوه تعریف و معرفی کاربر سامانه سیدا توسط مدیر و نحوه ورود به سامانه سیدا را در موقعیت های مختلف شرح دهیم. اما چنانچه به مسائل دیگری برخورد کردید، می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

 • تعریف کاربران فاقد کد پرسنلی: برای این همکاران لازم است که مدیر ابتدا اطلاعات اولیه را وارد کرده، سازماندهی و ثبت نام را انجام دهد، مشخصات پرسنل غیر رسمی مدرسه را وارد و در نهایت دسترسی را ایجاد نمایید. در این مرحله، کد ملی را به جای کد پرسنلی وارد نموده و سایر اطلاعات را تکمیل کنید.
 • تعریف کاربران دارای کد پرسنلی: برای تعریف کاربری این همکاران نیز به ترتیب روبرو عمل کرد: مدیریت کاربران در سامانه سیدا — انتصاب و دسترسی — لیست پرسنل مدرسه در دوره جاری — ایجاد. دقت داشته باشید که با وارد کردن کد پرسنلی همکار، مشخصات وی قابل مشاهده خواهد بود.

 

به منظور آشنایی با نحوه ورود به سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش وارد لینک قرمز شوید

 

ثبت نمرات از طریق اپلیکیشن سامانه sida.medu.ir

یکی دیگر از تسهیلاتی که در معرفی سامانه سیدا به آن اشاره شده است، امکان ورود به این سامانه از طریق اپلیکیشن سیدا است. با توجه به آنکه این سامانه خدمات متفاوتی را ارائه می دهد و همکاران آموزش و پرورش ممکن است در شرایط های مختلف نیازمند ورود به آن باشند، استفاده از گوشی تلفن همراه و آشنایی با نحوه ورود به سامانه سیدا یک راهکار مناسب به شمار آید.

در این اپلیکیشن همان امکانات نسخه تحت وب در نظر گرفته شده است. بنابراین، از این نظر جای نگرانی نیست. بعلاوه، نحوه ورود به سامانه سیدا دقیقا مشابه روش تحت وب است. البته در مواردی مشکلاتی نیز مشاهده می شود و برای رفع آن ها می توانید با ما در تماس بگیرید.

 

جهت ورود به سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش لینک قرمز را انتخاب کنید.

 

رفع خطاهای سامانه سیدا

علیرغم اینکه سامانه سیدا خدمات خوبی را ارائه می دهد و توانسته است کمک شایان ذکری به یکپارچه سازی امور دانش آموزی و مداری کند، اما گزارشاتی مبنی بر مشکلات ورود و کار با آن نیز ارائه شده است.

برای مثال، برخی از مدیران در مورد مسائلی همچون عدم امکان پرینت کارنامه خبر دادند و اینکه با وجود آنکه ثبت نمرات در سامانه سیدا انجام شده است، اما دانش آموزان نمی توانند کارنامه ها را دریافت نمایند.

عده ایی دیگر از همکاران درباره باز نشدن سیدا، عدم امکان مشاهده نام معلم یا مدیر، ارسال نشدن اطلاعات کلاس و دانش آموزان و غیره گلایه مند بودند.

این ها تنها بخشی از نقص ها و خطاهای مشهود در سامانه sida.medu.ir است. با این وجود، طراحان تلاش بسیاری برای رفع اینگونه کاستی ها هستند و به طور مداوم به روز رسانی صورت می گیرد.

اما برای رفع سریعتر و آشنایی با نحوه ورود به سامانه سیدا در چنین شرایطی می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید تا در اسرع وقت به یاری تان بشتابند.

 

به منظور اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی وارد لینک مربوطه شوید.

 

امکانات سامانه سیدا چیست؟

گرچه ثبت نمرات در سامانه سیدا خود یک خدمت بسیار در جهت ایجاد نظم و هماهنگی میان تمام مدارس و سیستم های اسنترنتی به شمار می رود، اما از همان ابتدا گفته شد که این کار تنها مربوط به فاز اول آن است. بدین مفهوم که در حال حاضر نمرات دروس همه دانش آموزان مدارس عادی، بزرگسالان و استثنایی از طریق طریق ثبت و اعلام می گردد.

در این میان، همانطور که در معرفی سامانه سیدا ذکر شد، هدف اصلی ایجاد این سایت این است که دانش آموزان از زمانی که در مقطع پیش دبستانی وارد مدرسه می شود و خود را در یک محیط آموزشی احساس می کند تا زمانی فارغ التحصیل می شود، پرونده تحصیلی، پرورشی و بهداشتی او در این سیستم ثبت گردد. غیر از این، انتظار می رود که ارتقا پایه، ثبت نام، انتخاب واحد، اخذ کارنامه های سالانه، درج نمرات و غیره نیز به این شیوه انجام گیرد.

 علاوه بر این، در آینده قرار است تا تاییدیه تحصیلی و گواهینامه پایان تحصیلات نیز در این سامانه به مراکز اموزش عالی ارسال گردد.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی سامانه سیدا بپردازیم و توضیحاتر را در باب نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا توسط معلمان و مدیران ارائه دهیم.

با توجه به آنکه در حال حاضر اغلب امور مربوط به مدارس و دانش آموزان در این سایت و سایت های دیگری نظیر همگام، سمپاد، پادا، سناد، و غیره انجام می پذیرد، کاربران در بسیاری از موارد به دنبال کسب اطلاعات هستند.

به همین دلیل کارشناسان تیم ایران تحصیل با آشنایی کاملی که با تمام این سایت ها دارند، آماده ارائه هر گونه راهنمایی در خصوص نحوه ورود به سامانه سیدا می باشند. کافی است که از طریق شماره نمایش داده شده در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 1 با ما در ارتباط باشید.

 

جهت آشنایی با نحوه بازیابی رمز عبور برای ثبت نمرات در سامانه sida.medu.ir تمام مقاطع و رفع مشکلات احتمالی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام مدارس غیر حضوری

خرید کتاب های درسی به صورت آزاد

سامانه المپیاد دانش آموزی

sida.medu.ir

ثبت نمرات در سامانه سیدا چگونه انجام می شود؟

در این مقاله می توانید تمامی مراحل ثبت نمرات در سامانه سیدا مقاطع ابتدایی و متوسطه را مطالعه فرمایید.

برای بازیابی رمز عبور سامانه سیدا چه باید کرد؟

بازیابی یا تغییر رمز عبور سامانه سیدا هر کاربر توسط مسئول رده بالاتر او که نقش کاربری وی را تعرف نموده است می باشد.

آیا نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا مقطع ابتدایی و متوسطه با یکدیگر تفاوت دارد؟

بله. به دلیل تفاوت سیستم نمره دهی، شیوه ثبت نمرات در سامانه سیدا این دو مقطع نیز با یکدیگر متفاوت است.

مشکلات سامانه سیدا را چگونه چگونه رفع کنیم؟

برای دریافت راهنمای رفع تمامی مشکلات سامانه سیدا می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور