ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان + my.medu.ir | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۴ فروردین ۱۴۰۳
سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

جهت رفاه هر چه بیشتر فرهنگیان گرامی و تسهیل روند انجام امور، سامانه ای به نشانی اینترنتی my.medu.ir راه اندازی شد تا از این طریق معلمان و تمامی کارکنان اداره آموزش و پرورش بتوانند به صورت آنلاین اموری چون دریافت فیش حقوقی ماهانه را انجام دهند. توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان در گذشته fish.medu.ir و profile.medu.ir بود؛ اما نشانی اینترنتی این سامانه تغییر کرده و در حال حاضر فرهنگیان گرامی می توانند از طریق سایت my.medu.ir برای دریافت فیش حقوقی خود اقدام کنند.

برای جلوگیری از بروز هرگونه خطا و مشکل در زمان کار با سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان، تصمیم داریم تا در این مقاله به صورت کامل نحوه ورود و کار با سامانه my.medu.ir را شرح دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی نیز می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید.

آشنایی با سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

تا همین چند سال پیش تنها راه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان شاغل و یا بازنشسته به صورت حضوری بود. یعنی اگر فرد شاغل بود و در مدرسه مشغول به تدریس بود می توانست به آسانی به یکی از دو طریق مراجعه به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه محل خدمت و یا از مدیر مدرسه محل خدمت خود فیش حقوقی ماهانه خود را دریافت کند. اما در صورت بازنشسته بودن، دریافت فیش حقوقی فقط از طریق مراجعه به اداره آموزش و پرورش محل خدمت انجام می شد.

ولی اکنون مدتی است که دیگر با پیشرفت تکنولوژی و متداول شدن انجام کارها به صورت غیرحضوری، امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت اینترنتی هم میسر شده است تا دیگر زمان فرهنگیان گرامی در صف های طولانی تلف نشود. در گذشته نشانی سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان fish.medu.ir و profile.medu.ir بود که این دو آدرس اینترنتی دیگر فعال نیستند و اگر به آن ها مراجعه کنید، با ارور مواجه خواهید شد.

نشانی جدید سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir است که در واقع همان پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش است. دسترسی به این سامانه برای فرهنگیان گرامی محدود به زمان خاصی نیست و در هر زمانی که نیازمند فیش حقوقی خود باشند می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی ذکر شده و تنظیم ماه و سال مد نظر، فیش حقوقی خود را دریافت کنند.

آشنایی با سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

به خاطر داشته باشید که علارغم وجود روش اینترنتی، همچنان مراجعه به اداره آموزش و پرورش و دریافت حضوری فیش حقوقی نیز امکان پذیر است و اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده از خدمات اینترنتی وزارت آموزش و پرورش ندارید، می توانید به شیوه سنتی فیش حقوقی خود را دریافت کنید.

💢 علاوه بر فیش حقوقی، از طریق سامانه my.medu.ir امکان استفاده از خدمات زیر نیز مهیا شده است:

◀ دریافت حکم کارگزینی

◀ خلاصه سوابق فرهنگیان

◀ پیش نویس ابلاغ

◀ رتبه بندی فرهنگیان

◀ ثبت نام دوره ضمن خدمت

◀ درخواست صدور کارت پرسنلی فرهنگیان

◀ نقل و انتقالات فرهنگیان

◀ دریافت گواهی کسر از حقوق

◀ دریافت گواهی حقوق

◀ انجام ارزشیابی سالانه فرهنگیان

برای اطلاع از نحوه دریافت گواهی ضمن خدمت فرهنگیان و مشاهده راهنمای تصویری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خدمات سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از سامانه my.medu.ir

با توجه به عدم اطلاع شمار زیادی از فرهنگیان عزیز از نحوه دریافت فیش حقوقی از طریق سامانه وزارت آموزش و پرورش یعنی سایت my.medu.ir، در این بخش با ذکر مراحل و نحوه دریافت فیش حقوقی در خدمت شما هستیم. فراموش نکنید که سامانه دریافت فیش حقوقی از آدرس fish.medu.ir به آدرس my.medu.ir تغییر داده شده است و مراجعه به آدرس قبلی کارآمد نیست.

🔰 مراحل دریافت فیش حقوقی فرهنگیان عبارتند از:

👈 در قدم اول برای دریافت فیش حقوقی باید آدرس سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی my.medu.ir را در مرورگر گوگل خود وارد کنید. (برای ورود مستقیم به سامانه می توانید بر روی آدرس اینترنتی ذکر شده کلیک کنید.)

👈 در مرحله بعدی، نوبت به درج اطلاعات درخواستی توسط سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی انتخاب نقش، کد ملی، گذر واژه پورتال همگام و کد امینتی نشان داده در تصویر در فیلدهای تعبیه شده در سایت می رسد.

مرحله اول دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از سامانه my.medu.ir

👈 پس از ورود به پنل کاربری خود بر روی آیکون فیش حقوقی کلیک کنید.

مرحله دوم دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از سامانه my.medu.ir

👈 در این صورت می توانید دریافتی ماهانه خود را مشاهده کنید و جزئیات اطلاعاتی چون اقساط و بدهی ها، دریافتی ماهانه، اضافه کاری، مالیات، حق بیمه و … را مشاهده کنید. در صورت نیاز نیز می توانید با کلیک بر روی + سبز رنگ، از فیش حقوقی خود پرینت بگیرید. همچنین می توانید ماه و سال مورد نظر خود را تنظیم کنید تا فیش حقوقی بازه مدنظرتان را دریافت کنید.

مرحله سوم دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از سامانه my.medu.ir

فرهنگیان عزیز در صورت فعال نبودن رمز عبور سامانه همگام نگران نباشید. وقتی اقدام به درج کد ملی در سامانه دریافت فیش حقوقی کارکنان شاغل و بازنشسته وزارت آموزش و پرورش می کنید، پیامی خدمت شما با عنوان «پنل شما در سایت همگام فعال نیست» دریافت می کنید. در این صورت باید رمز عبور جدیدی برای خود تعریف کنید. برای این کار می توانید مراحل زیر را طی کنید:

👈 وارد سامانه همگام به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir شده و از طریق سربرگ صفحه اصلی بر روی گزینه «ورود» کلیک کنید.

مرحله اول فعال کردن رمز عبور سامانه همگام برای دریافت فیش حقوقی

👈 در این مرحله از شما کد ملی و رمز عبور خواسته می شود. (رمز عبور به پنل کاربری خود در سایت همگام را باید از مدرسه محل تدریس خود دریافت کنید.)

مرحله دوم فعال کردن رمز عبور سامانه همگام برای دریافت فیش حقوقی

👈 با ورود به پنل کاربری خود در سایت همگام و انتخاب گزینه «تغییر کلمه عبور»، می توانید کلمه عبور مد نظر خود را برای دریافت فیش حقوقی تعیین کنید. پس از تایید رمز عبور انتخابی، حتما آن را در جایی یادداشت کنید تا فراموش نکرده و برای ورود در دفعات بعدی با مشکل مواجه نشوید.

 

برای اطلاع از نحوه رفع مشکل ورود سایت ضمن خدمت فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نکات مهم برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته

ممکن است در زمان کار با سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش با مشکلات مختلفی رو به رو شوید. دانستن نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد، برخی از مشکلات شما را رفع خواهد کرد.

💡  چنانچه در زمان درج رمز عبور مد نظر با پیغام «عدم ثبت اطلاعات فرهنگی» مواجه شدید، می بایست برای برطرف کردن مشکل ایجاد شده به صورت حضوری به کارشناس هوشمند سازی اداره فناوری اطلاعات منطقه خود مراجعه کنید.

💡  اگر هنوز هم به شغل معلمی اشتغال دارید و هنوز به مرحله بازنشستگی نرسیده اید می توانید رمز عبور سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش خود را از مدیر مدرسه تان دریافت کنید.

💡  حتی اگر این رمز را فراموش هم کردید می توانید با مراجعه به نزد مدیر مدرسه از این رمز مهم و کاربردی مطلع شوید.

چنانچه در زمان ورود به سایت فیش حقوقی با مشکلی رو به رو شدید که از نحوه رفع آن اطلاعاتی نداشتید و یا سوالی در رابطه با سامانه داشتید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد استانی) تماس بگیرید. مشاوران ما همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

برای اطلاع از نحوه نقل و انتقالات فرهنگیان و شرایط بخشنامه جدید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

محتویات فیش حقوقی کارکنان فرهنگی و معلمان

اگر نگاهی کلی به فیش حقوقی فرهنگیان بیندازید می توانید چند بخش مختلف را در آن مشاهده کنید. در واقع، جدولی در این فیش به چشم می خورد که در هر بخش از این جدول موردی مهم گنجانده شده است.

محتویات فیش حقوقی کارکنان فرهنگی و معلمان

✅ اولین بخش مربوط به حقوق و مزایای فرهنگی است. البته به جز این مورد در صورت واریز معوقه ها، شاهد درج بخشی تحت عنوان معوقه هم در این بخش هستیم.

✅ بخش دوم این فیش به کسری ها و بدهی های فرهنگی اختصاص دارد. به طور مثال اگر وامی از اداره آموزش و پرورش دریافت کرده باشد مبلغ کسری ماهیانه بابت وام دریافت شده در این بخش به چشم می خورد.

✅ از دیگر موارد مهم درج شده در این بخش می توان از کمک به صندوق مسکن، صندوق ضروری، کشت و صنعت و کمک به صندوق قرض الحسنه باز و وام باز اشاره کرد.

✅ توجه داشته باشید که به جز موارد ذکر شده در بالا در بخش کسور و بدهی های فیش حقوقی، می توانید بخشی دیگر به نام حق اولاد را هم مشاهده کنید. البته این بخش تنها مختص آقایان است و برای خانم ها این مورد درج نمی شود.

برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی روی لینک مربوط به مقاله آن کلیک کنید.

آیا می توانم از طریق شماره حساب هم فیش حقوقی را دریافت کنم؟

در جواب باید عرض کنیم که خیر؛ شما به هیچ وجه امکان دریافت فیش حقوقی را از طریق شماره حساب را ندارید. چرا که دیگر سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان تغییر کرده است و تنها از طریق کد ملی و رمز عبور سایت همگام، امکان دسترسی به اطلاعات فیش حقوقی و دریافت آن میسر شده است.

به غیر از روش اینترنتی و آنلاین، مراجعه حضوری به اداره آموزش و پرورش منطقه نیز ممکن است که روشی زمان بر و طولانی است.

آیا می توانم از طریق شماره حساب هم فیش حقوقی را دریافت کنم؟

برای اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار پیرامون فیش حقوقی فرهنگیان

📢 معاون وزارت آموزش و پرورش از پرداخت حقوق فرهنگیان و معلمان در دی 1403 به همراه معوقات رتبه‌ بندی خبر داد:

علی فرهادی گفت: در دی ماه سال 1403 آن دسته از معلمانی که به تازگی استخدام شده اند و دانشجو معلمان ورودی مهر سال جاری که حکم کارگزینی آن ها صادر شده است، حقوق ماه‌‌ های مهر، آبان و آذر و دی را نیز دریافت خواهند کرد.

فرهادی افزود: طی تعامل سازنده میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش و مساعدت معاون اول رئیس جمهور مقرر شد معوقات اعتراضات رتبه‌ بندی معلمان در سال 1403 پرداخت شود که جای تشکر از معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه دارد.

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: تقریبا تمام اعتراضات رتبه‌ بندی رسیدگی شده است و به جز عده‌ ای معدود می توان گفت پرونده اعتراضات بسته شده است و تعداد اندک افراد باقی مانده در دی ماه تعیین تکلیف می‌ شوند.

وی خاطر نشان کرد: تلاش وزارت آموزش و پرورش و دولت سیزدهم این است که با حرکت در مدار قانون و نظم فضای حاکم بر آموزش و پرورش آرام و به دور از دغدغه خاطر معلمان باشد تا بتوانند دانش‌ آموزانی خلاق و مبتکر تربیت کنند.


 

خلاصه مقاله سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

کارکنان رسمی دولت همچون کارکنان فرهنگی ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به ارائه فیش حقوقی خود به ارگان خاصی داشته باشند یا بخواهند از جزئیات حقوق واریزی خود مطلع شوند، در این حالت باید برای دریافت فیش حقوقی خود اقدام کنند. با ورود به سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به سادگی می توانند جزئیات حقوق خود را ببینند. توجه داشته باشید که نشانی سامانه دریافت فیش حقوقی تغییر کرده است و نشانی جدید آن my.medu.ir می باشد. از این رو از مراجعه به نشانی اینترنتی سابق بپرهیزید.

برای راهنمایی هر چه بهتر شما کاربران گرامی در مقاله فوق راهنمای تصویری چگونگی دریافت فیش حقوقی را ارائه کرده ایم. پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورت نیاز به راهنمایی و یا داشتن سوال می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید. کارشناسان ما همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه نوشته و برای ما ارسال کنید.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

4.4/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس اینترنتی سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان چیست؟

نشانی اینترنتی سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir که همان پنجره واحد الکترونیک وزارت آموزش و پرورش است، می باشد. در مقاله بالا می توانید روش دریافت فیش حقوقی را از این سامانه مشاهده کنید.

نحوه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش از سایت my.medu.ir چگونه است؟

برای اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش به مقاله بالا مراجعه کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا بروز مشکل نیز می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

آیا دریافت فیش حقوق فرهنگیان به جز مراجعه به سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت حضوری هم امکان پذیر است؟

بله. برای دریافت حضوری این فیش می توانید به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه خود مراجعه کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 + رشته ها

  شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد. پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های تربیت معلم کشور صرفاً از طریق شرکت در آزمون سراسری امکان‌پذیر بوده و فرآیند انتخاب رشته در این دانشگاه‌ها همزمان با کنکور صورت...
 • زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان

  زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان + بخشنامه 1403 | medu.ir

  نقل و انتقالات فرهنگیان، امکانی است که وزارت آموزش و پرورش برای رفاه هرچه بیشتر کارکنان خود در نظر گرفته است. افراد ممکن است هر ساله به علت‌های متعددی نظیر انتقال محل سکونت، قصد داشته باشند تا محل فعالیت خود...
 • حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان + شرایط و زمانبندی 1403

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، مربوط به تاریخ حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان ترم بهمن، از طریق سامانه گلستان اعلام شد. تمامی دانشجویان این موسسه آموزشی مجازند مطابق با قوانین حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، نسبت به انجام حذف و...
تماس با مشاور