fish.medu.ir

از چند سال پیش تاکنون سامانه ای تحت عنوان fish.medu.ir برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان در نظر گرفته شده است. هر فرد فرهنگی می تواند با ورود به سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش نسبت به دریافت حقوق ماهیانه خود اقدامات لازم را انجام دهد. فقط به این موضوع مهم توجه لازم را مبذول دارید که برای دریافت فیش حقوقی از طریق ورود به سامانه fish.medu.ir یا همان سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان باید مراحلی را طی کرد.

 

 با در نظر گرفتن این موضوع که هر فرد فرهنگی برای دریافت فیش حقوقی خود نیاز به اطلاع از نحوه دریافت آن از سامانه fish.medu.ir یا همان سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان دارد در این بخش با ذکر نحوه ورود به سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

 

برای آشنایی با سامانه در نطر گرفته شده برای اطلاع از حقوق ماهیانه فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

 

 

آیا دریافت فیش حقوق فرهنگیان فقط از طریق سایت fish.medu.ir انجام می گیرد؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوستان عزیز هم مطرح شود که آیا دریافت فیش حقوق فرهنگیان تنها از طریق سایت fish.medu.ir انجام می گیرد؟

در پاسخ به این پرسش باید خدمت شما عزیزان و دوستان عزیز عرض کنیم که تا همین چند سال پیش تنها راه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان شاغل و بازنشسته به صورت حضوری بود.

یعنی اگر فرد شاغل بود و در مدرسه مشغول به تدریس بود می توانست به آسانی به یکی از دو طریق مراجعه به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه محل خدمت و یا از مدیر مدرسه محل خدمت خود فیش حقوقی اش را دریافت کند.

اما در صورت بازنشسته بودن دریافت فیش حقوق به وسیله مراجعه به اداره آموزش و پرورش محل خدمت انجام می شد.

ولی اکنون مدتی است که دیگر با پیشرفت تکنولوژی و متداول شدن انجام غیرحضوری کارها امکان دریافت فیش حقوق ماهیانه به صورت اینترنتی هم میسر شده است.

در واقع، با راه اندازی سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به آدرس fish.medu.ir دیگر به شکل آنلاین هم می توان برای این موضوع اقدام کرد.

ولی به خاطر داشته باشید که تنها از طریق سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی سامانه fish.medu.ir نمی توان برای دریافت فیش اقدام کرد و هر فرهنگی امکان دریافت فیش حقوقی را به صورت حضوری هم دارد.

هر چند بسیاری از فرهنگیان عزیز تمایلی به دریافت فیش حقوقی از طریق مراجعه به اداره آموزش و پرورش را ندارند و تمایل آن ها بیشتر به مراجعه به سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان یعنی fish.medu.ir است.

شاید علت این موضوع و ترجیح بر استفاده از سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان فرار از ماندن در ترافیک سنگین و دوری مسافت باشد.

اما آیا اطلاعی از نحوه دریافت فیش حقوقی به وسیله مراجعه به سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان دارید؟

آيا می دانید چگونه می توان برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از طریق مراجعه اینترنتی به سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان اقدام کرد؟

در ادامه با ذکر نحوه دریافت فیش حقوقی افراد فرهنگی به وسیله مراجعه به سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش در خدمت شما عزیزان و دوستان هستیم.

 

 

نحوه دریافت فیش حقوق از سامانه fish.medu.ir چگونه است؟

با توجه به عدم اطلاع شمار زیادی از فرهنگیان عزیز از نحوه دریافت فیش حقوقی از طریق سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی سایت fish.medu.ir در این بخش با ذکر مراحل و نحوه دریافت فیش حقوقی در خدمت شما هستیم.

جهت کسب اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با نحوه مراجعه به سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی سامانه fish.medu.ir می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما به آسانی پاسخگوی سؤالات شما در رابطه با نحوه دریافت فیش حقوقی از طریق سامانه fish.medu.ir هستند.

. در قدم اول برای دریافت فیش حقوقی باید آدرس سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی fish.medu.ir را در مرورگر گوگل خود وارد بفرمایید.

. در قدم بعدی، نوبت به درج موارد درخواستی توسط سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش یعنی کد ملی، شماره پرسنلی، گذر واژه همگام و کد امینتی در فیلدهای تعبیه شده در سایت می رسد.

دوستان عزیز در صورت فعال نبودن رمز عبور سامانه همگام بابت این موضوع نگران نباشید.

وقتی اقدام به درج کد ملی در سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش کارکنان شاغل و بازنشسته فرهنگی می کنید پیامی خدمت شما با عنوان پنل شما در سامانه همگام فعال نیست را دریافت می فرمایید.

برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی خود از سامانه fish.medu.ir باید کلمه عبوری را به دلخواه خود انتخاب کنید و آن را در دو فیلد گذر واژه و همین طور تأیید گذر واژه درج کنید.

همواره به یاد داشته باشید که رمز عبوری که تعیین کرده اید برای شما در سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش ذخیره می شود و در نتیجه در دفعات بعدی مراجعه به سایت دیگر نیازی به درج آن دارید.

در این زمان است که رمز یا همان کد همگام شما به آسانی فعال می شود.

فقط این که این کد مهم را در جایی یادداشت بفرمایید تا در استفاده ها و مراجعات بعدی به سایت fish.medu.ir مشکلی نداشته باشید و به آسانی به این کد مهم دسترسی داشته باشید.

 

 

سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش

 

 

در زمان دریافت فیش حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این قسمت از نوشته پیش رو با ذکر تعدادی نکته مهم در رابطه با دریافت فیش حقوقی فرهنگیان در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

. اگر از صحت اطلاعات درج شده اطمینان کامل دارید ولی باز هم پیام عدم ثبت اطلاعات فرهنگی برای شما نشان داده می شود حتماً برای رفع این مشکل به نزد کارشناس هوشمندسازی اداره فناوری اطلاعات ناحیه یا منطقه بروید.

. اگر هنوز هم به شغل معلمی اشتغال دارید و هنوز به مرحله بازنشستگی نرسیده اید می توانید رمز عبور سامانه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش خود را از مدیر مدرسه تان دریافت کنید.

حتی اگر این رمز را فراموش هم کردید می توانید با مراجعه به نزد مدیر مدرسه از این رمز مهم و کاربردی مطلع شوید.

 

 

محتویات فیش حقوقی افراد فرهنگی و معلمان شامل چه مواردی می شود؟

آیا اطلاعی از محتویات موجود در فیش حقوق معلمان شاغل و بازنشسته که از طریق سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان دریافت می کنید دارید؟ آیا می دانید معمولاً چه مواردی در این فیش حقوقی درج می شود؟

در ادامه با ذکر توضیحاتی کامل در رابطه با مندرجات فیش حقوقی فرهنگیان در خدمت شما دوستان و عزیزان محترم فرهنگی هستیم.

اگر نگاهی کلی به فیش حقوقی فرهنگیان بیندازید می توانید چند بخش مختلف را در آن مشاهده بفرمایید.

در واقع، جدولی در این فیش به چشم می خورد که در هر بخش از این جدول موردی مهم گنجانده شده است.

اولین بخش مربوط به حقوق و مزایای فرهنگی است. البته به جز این مورد در صورت واریز معوقه ها شاهد درج بخشی تحت عنوان معوقه هم در این بخش هستیم.

بخش دوم این فیش به کسری ها و بدهی های فرهنگی اختصاص دارد. به طور مثال اگر وی وامی از اداره آموزش و پرورش دریافت کرده باشد مبلغ کسری ماهیانه بابت وام دریافت شده در این بخش به چشم می خورد.

از دیگر موارد مهم درج شده در این بخش می توان از کمک به صندوق مسکن، صندوق ضروری، کشت و صنعت و کمک به صندوق قرض الحسنه باز و وام باز اشاره کرد.

توجه داشته باشید که به جز موارد ذکر شده در بالا در بخش کسور و بدهی های فیش حقوقی می توانید بخشی دیگر به نام حق اولاد را هم مشاهده کنید.

البته این بخش تنها مختص آقایان است و برای خانم ها این مورد درج نمی شود.

 

 

آیا می توانم از طریق شماره حساب هم فیش حقوقی را دریافت کنم؟

دوستان عزیز آیا به نظر شما امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از طریق شماره حساب هم وجود دارد؟

در جواب باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که خیر دوستان عزیز شما به هیچ وجه امکان دریافت فیش حقوقی خود را از طریق شماره حساب ندارید.

به عبارت دیگر، تنها دو راه یعنی همان مراجعه حضوری و همین طور مراجعه به سایت fish.medu.ir برای مشاهده فیش حقوقی هر فرد فرهنگی وجود دارد.

 

 

پایین بودن حقوق دریافتی فرهنگیان و مشکلی که حل نمی شود

دیگر همه می دانیم که فرهنگیان جامعه تقریباً پایین ترین میزان دریافتی را در میان سایر مشاغل جامعه دارند. قشری مظلوم که واقعاً نتیجه زحمات خود را نمی بینند.

هر چند موضوع پایین بودن حقوق در رابطه با فرهنگیان بازنشسته علی الخصوص کسانی که در سال های قبل و نه اخیراً بازنشسته شده اند بیشتر صدق می کند.

گویا این مشکل پایین بودن دریافتی فرهنگیان هرگز نمی خواهد رفع شود و همواره باید با آن دست و پنجه نرم کرد.

اما همیشه هم اوضاع این گونه نبوده و در سال های دور واقعاً معلم ها حقوق و دریافتی مناسبی داشتند.

در آن دوران خانواده های فرهنگی اوضاع مالی خوبی داشتند و این گونه نبود که کسی شرمنده خانواده اش باشد.

حتی شاید باور نکنید اما آن روزها فرهنگیان می توانستند بخشی از حقوق دریافتی خود را پس انداز کنند و برای خرید مایحتاج زندگی خود نیز مشکلی نداشتند.

به فرض مثال یک فرهنگی در سال های قبل می توانست با حقوق خود لوازم خانگی و کلی وسایل با ارزش خریداری کند.

 اما حالا با این گرانی و حقوق پایین واقعاً‌ دیگر نمی توان مانند قبل از عهده خرید مایحتاج زندگی و حتی وسایل ضروری زندگی مانند لوازم خانگی به همین راحتی ها برآمد.

در حال حاضر، اکثر قریب به اتفاق فرهنگیان با سرخ نگه داشتن صورت خود گذر عمر می کنند و این موضوع بسیار برایشان عذاب آور است.

تازه فرض کنید یک خانواده فرهنگی دختر یا پسر دم بخت هم داشته باشد و یا فرزند وی در دانشگاه تحصیل کند. آن هم دانشگاهی مانند دانشگاه پیام نور یا آزاد که با پرداخت هزینه های سنگین همراه باشد.

آخر مگر میزان حقوق دریافتی یک فرهنگی چقدر است که وی باید اینهمه خرج و مخارج داشته باشد و تازه بتواند از عهده همه آن ها هم بربیاید.

همین جاست که اکثر فرهنگیان به داشتن شغل دوم روی می آورند و معمولاً به دنبال دست و پا کردن شغل دیگری در کنار حرفه معلمی با حقوق مناسبی هستند.

فکرش را بکنید که به عنوان یک پدر خانواده از صبح تا عصر در مدرسه با بچه های مردم سر و کله بزنید و عصر تازه باید خود را برای مسافرکشی در خیابان ها آماده کنید.

این واقعاً‌ فاجعه است که شما نتوانید حتی زندگی خود را به درستی و با داشتن تنها یک شغل بگذرانید.

تازه اگر جزء معلمان حق التدریسی هم باشید و هنوز استخدام رسمی مدارس نباشید که دیگر فاجعه است.

 زیرا در این صورت به مراتب حقوق و دریافتی پایین تری دارید و گذران زندگی به مراتب برایتان مشکل تر است.

درست برعکس اوضاع معلمان در ایران در خارج از کشور معلم ها واقعاً شرایطی عالی دارند . در رفاه کامل زندگی خود را می گذرانند.

حتی شاید باور نکنید اما معلم های مشغول به کار در مدارس کشورهای خارجی معمولاً بالاترین حقوق و دریافتی را در بین دیگر مشاغل موجود در جامعه دارند.

یعنی اجر و قرب یک معلم در سایر کشورها آن قدر بالاست که دولتمردان آن کشور این قشر را لایق بهترین ها می دانند.

به امید روزی که شاهد افزایش حقوق معلم ها در جامعه ایران و پایان تمام غم ها و سختی زندگی آن ها باشیم.

روزی که دیگر هیچ فرهنگی فرهیخته ای در ایران با مشکل مالی روبرو نباشد و بتواند به آسانی و تنها با اشتغال به حرفه معلمی روزگار خود را آن هم در آرامش بگذراند و این آشفته بازار به زودی تمام شود.

 

 

در مورد جزئیات افزایش حقوق فرهنگیان در سال جاری چیزی می دانید؟

چندی پیش جزئیات مربوط به افزایش حقوق فرهنگیان مشخص شد. افزایش حقوقی که در ظاهر مبلغ قابل توجهی بود و چه برای بازنشستگان و چه افراد شاغل و مشغول به کار اعمال شد.

 اما در حال حاضر با افزایش قیمت ها نمی توان به این بالا رفتن حقوق هم دل خوش کرد. اگر به دنبال اطلاع از جزئیات افزایش حقوق فرهنگیان در سال جاری هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید. 

 

 

جهت اطلاع از نحوه ورود به سامانه دریافت فیش حقوق معلمان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

معافیت سربازی در حین تحصیل

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

معافیت سربازی پزشکی

معافیت سربازی اعصاب و روان

fish.medu.ir 

سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان چیست؟ 

سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان سایتی به نام fish.medu.ir است.

نحوه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش از سایت fish.medu.ir چگونه است؟ 

برای اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا دریافت فیش حقوق فرهنگیان به جز مراجعه به سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت حضوری هم امکان پذیر است؟

بله. برای دریافت حضوری این فیش می توانید به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه خود مراجعه کنید.