ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

portal.saorg.ir – سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید
portal.saorg.ir
portal.saorg.ir

سامانه نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه های سراسری کشور – portal.saorg.ir

سامانه انتقال دانشجویان دانشگاه سراسری – portal.saorg.ir

سامانه مهمانی دانشجویان دانشگاه سراسری – portal.saorg.ir

 

کلیه متقاضیان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری جهت راهنمای ثبت درخواست نقل و انتقال از طریق سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری portal.saorg.ir با شماره های زیر تماس بگیرند :

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 تماس از استان تهران پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب

 

portal.saorg.ir – سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری

portal.saorg.ir یا همان سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه‌های سراسری به منظور کمک به دانشجویان متقاضی که مشکلاتی در رابطه با محل دانشگاه پذیرفته شده خود دارند، طرح‌ریزی گردید. به اطلاع کلیه دانشجویان دانشگاه های سراسری می رسانیم که به منظور سهولت در امور ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری سامانه portal.saorg.ir ایجاد شده تا دانشجویان گرامی بتواند به منظور راحتی در امر ثبت درخواست های نقل و انتقال خود و اطلاع از آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه ها از این درگاه اقدام نمایند.

سامانه portal.saorg.ir نیز، یکی از خدماتی است که دانشگاه‌های سراسری که برای کمک به رفع مشکلات داوطلبان عزیز، طرح ریزی نمود. همان‌طور که مستحضر هستید، سامانه portal.saorg.ir برای دانشجویان دانشگاه‌های سراسری می‌باشد و نقل‌ و انتقال در دانشگاه‌های آزاد به صورت‌های دیگری انجام می‌پذیرد لذا داوطلبان محترم دانشگاه آزاد می توانند جهت اطلاع از آیین نامه نقل و انتقالات دانسگاه آزاد – اطلاع از شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از طریق سامانه اینترنتی monada.iau.ac.ir اقدام نمایند.

 

شرایط ثبت درخواست در سامانه portal.saorg.ir

سامانه portal.saorg.ir مانند هر سامانه و هر امکانی که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد شرایطی را برای ثبت نام و همچنین استفاده از آن، برای استفاده متقاضیان قرار می‌دهد. برای ثبت درخواست خود در این سامانه لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشید.

شرایط عمومی، مربوط به کلیه متقاضیان و دانشجویان می‌باشد و به‌عنوان فیلتری برای دانشجویان عمل می‌نماید که تمامی دانشجویانی که این شرایط را دارا باشند، می‌توانند در سامانه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه‌های سراسری portal.saorg.ir ثبت نام نمایند. شرایط اختصاصی همان‌طور که از نام آن پیداست، موجب می‌گردد که شما را از سایر دانشجویان متمایز نمایند و در واقع شما با دارا بودن این شرایط، در اولویت قرار می‌گیرد.

نکته مهم : با توجه به اینکه تعداد محدودی در دانشگاه های دولتی با درخواست مهمانی و انتقال موافقت می نمایند، در این امر ما عجله را به شما توصیه می نماییم. زیرا متقضیانی که ثبت نام خود را در زمان سریع تری انجام می دهند، به درخواست آنان سریع تر رسیدگی می گردد.

قبل از پرداختن به شرایط عمومی و اختصاصی، بهتر است با اصلاحاتی که در ادامه به کار خواهیم برد، اندکی توضیحی خدمت شما، عرض نماییم.

دانشگاه مبدأ و دانشگاه مقصد، دو اصطلاح ما خواهند بود. دانشگاه مبدأ : همان دانشگاهی می‌باشد که شما پس از انتخاب رشته و دریافت نتایج نهایی، در کارنامه خود پذیرفته شدن را دریافت نموده‌اید. به‌ عبارت‌دیگر، همان دانشگاهی است که شما در حال حاضر، مشغول به تحصیل در آن می‌باشید.

دانشگاه مقصد : دانشگاهی است که درخواست شما برای مهمانی و یا انتقال در ثبت شده است. حال به شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ثبت درخواست در سامانه portal.saorg.ir خواهیم پرداخت.

برای آشنایی با کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور کلیک کنید.

شرایط عمومی ثبت درخواست انتقال و مهمانی در portal.saorg.ir

دانشجویانی که قصد ثبت درخواست خود در سامانه portal.saorg.ir دارند، ابتدا بایستی بدانند که یکی از شرایطی که برای این درخواست وجود دارد، متقاضیان باید حداقل یک نیم سال یا همان ترم تحصیلی را در دانشگاه مبدأ گذرانده باشند. البته این مورد یک استثنا وجود دارد و این استثنا برای داوطلبانی است که شرایط اختصاصی را دارا می باشند و می‌توانند از بدو ورود به دانشگاه انتقال دائم و یا مهمانی خود را ثبت نمایند و با درخواست ی که در سامانه portal.saorg.ir ثبت نموده اند، موافقت می گردد.

از جمله شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی  که داوطلبان بایداز آن برخوردار باشند، دانشگاهی که قصد مهمان شدن و یا انتقالی در آن را دارند، حتما باید دارای رشته و گرایش متقاضی باشد. در غیر این صورت نمی‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. همچنین شاید بتوان گفت از شروط اولیه برای ثبت درخواست داوطلبان، این است که داوطلبان نباید هیچ‌گونه منع تحصیلی چه به لحاظ اخلاقی، تحصیلی و نظام وظیفه داشته باشند.

متأسفانه برخی از داوطلبان بدون اینکه برای شناخت قوانین و شرایط تلاشی نمایند، اقدام به ثبت درخواست می‌کنند و همین مسئله موجب می‌شود که بعدها مشکلات فراوانی داشته باشند. مثلاً برخی از دانشجویان دانشگاه‌های روزانه ممکن است از شرط پرداخت شهریه به ازای اخذ هر واحد اطلاعی نداشته باشند و یا اینکه در رابطه با نحوه صدور مدرک در زمان فارغ التحصیلی و چند و چون و جزئیات آن مطلع نباشند. توصیه می‌نماییم چنانچه قصد ثبت درخواست در سامانه portal.saorg.ir دارید، حتماً با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

 

شرایط اختصاصی ثبت درخواست انتقال و مهمانی در سامانه portal.saorg.ir

شرایط اختصاصی که در ادامه خواهیم گفت، شما را در اولویت موافقت با درخواست قرار می‌دهد و با استفاده از آن می‌توانید درخواست خود را هر چه سریع‌تر به ثبت برسانند. البته توجه داشته باشید که حتماً باید مدارک شما موجود باشد و این مدارک را در زمان ثبت نام به صورت فایل الکترونیکی ضمیمه نمایید.

همچنین لازم است مدارک را به هنگام مراجعه حضوری به دانشگاه مقصد نیز، ارائه دهید. دانشجویانی که از خانواده محترم شهدا، آزادگان می‌باشند، می‌توانند با در دست داشتن مدارک خود، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

دانشجویان دختری که پس از پذیرش در دانشگاه ازدواج نموده‌اند نیز، می‌توانند به محل سکونت همسر خود مهمانی و یاانتقال یایند. حتماً به این نکته دقت نمایید که این ازدواج باید پس از پذیرش در دانشگاهصورت پذیرفته باشد.

به علت فراوان بودن شرایط اختصاصی، امکان گنجاندین آن‌ها در این مطلب وجود نخواهد داشت. برای کسب اطلاع بیشتر و یافتن پاسخ سؤال‌هایتان می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

کلیه متقاضیان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری جهت راهنمای ثبت درخواست نقل و انتقال از طریق سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری portal.saorg.ir با شماره های زیر تماس بگیرند :

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 تماس از استان تهران پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب

 

کانال تلگرام سامانه portal.saorg.ir
کانال تلگرام سامانه portal.saorg.ir

 

مطالب مرتبط

portal.saorg.ir

2/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

یک دیدگاه دربارهٔ «portal.saorg.ir – سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری»

 1. Avatar photo ehsan گفت:

  سلام به مرکز ایران تحصیل چگونه در سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری portal.saorg.ir ثبت درخواست کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • صدور گواهی اشتغال به تحصیل

  صدور گواهی اشتغال به تحصیل 1403 + فرم دریافت اینترنتی | راهنما

  دانشجویانی که قصد درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه سجاد برای این امر اقدام نمایند. گفتنی است که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیرحضوری و حضوری، به صورت اینترنتی بوده و دیگر نیازی...
 • چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی + بروزرسانی 1403 | ایران تحصیل

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی یک راهنمای تحصیلی است که شامل لیست دروس واحد‌های مورد نیاز در دوره دندانپزشکی است. این چارت ترمی دندانپزشکی، ترتیب دروس و تعداد واحد های رشته دندانپزشکی را مشخص می‌کند. هدف اصلی این چارت درسی...
 • شرایط مهمانداری هواپیما

  شرایط رشته مهمانداری هواپیما 1403 + سن استخدام آقا و خانم ها

  واجدین شرایط رشته مهمانداری هواپیما 1403 می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی و آزادی که این رشته را دارند، برای انجام ثبت نام اقدام نمایند. با توجه به اینکه انجام ثبت نام برای تمامی دارندگان مدارک دیپلم امکان پذیر است، لذا باید دروس...
تماس با مشاور